Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ipaq a procesy

peefg (6)|13.9.2008 19:15
Zdravim borci,

obraciam sa na vas s mojim problemom a verim, ze mi pomozete...
moj problem je jednoduchy:

chcem mat spusteny nejaky proces za kazdu cenu, no moj ipaq (114) mi ho vypne, ked zapnem iny proces (mozno hned, mozno po nejakom case). dost ma to stve, lebo ked som pripojeny k internetu, tak musim mat stale zapnuty qip. No v mojom pripade zapnem operu abo co a qip sa zavrie.

viete mi dakto pomoct, ako ten proces "udrzat v behu"?

PS: po spsuetni systemu mam 30MB volnej RAM, ak to pomoze...

diky za rady a odpovede
s pozdravom
Peter

Pavel Koza (4761)|14.9.2008 06:50
Trochu mě to chování překvapuje, protože kromě situací s nedostatkem paměti se mi v životě nikdy nic samo jen tak nevyplo. Co přesně je to za zařízení a jaký je na něm operační systém? A dělá to pouze jedna aplikace (myslím ta, co se vypíná) nebo je to náhodné?
peefg (6)|14.9.2008 09:34
Zariadenie je hp ipaq 114 classic
Operacny system je Windows Mobile 5.2.1616 (Build 18120.0.4.0) - vraj to je WM6 (tak mi pisu na krabici a pri bootovani systemu)

A k tym aplikaciam, nie, nie je to len s QIPom, ide to tak s hocijakou aplikaciou. Napr. aj totalcmd (ked cez neho pustim video, player sa spusti a totalcmd sa vypne...), potom tiez Opera, IE... vlastne vsetky programy...
Zdenek Malinsky (9781)|14.9.2008 11:29
Jak jsi na tom s pamětí (myšleno v PDA)? Zkoušel jsi pročistit soubory, kam se ukládá historie surfování (historie,TIF,cookies)?
peefg (6)|14.9.2008 14:39
Pamat je v pohode (160MB interna a na karte okolo 300MB). Temporary zlozky cistim takmer denne, takze to je OK.

No teraz som spustil zopar programov:
(volna RAM 30 na zaciatku)
QIP
Opera
IE
File Explorer
CorePlayer
(volna RAM 15MB teraz bola)

a iGo... tu som si pustil nekae simulacie atd.. /cca 5 minut/

potom, ked som vypol iGo, volna ram bola 24MB a vsetky procesy boli spustene... az na jeden - Operu :)...
neviem preco...
lachomir (6)|16.9.2008 12:50
Podobny problem so samovolnym vypinanim programov som mal na byvalom asus mypal 696. Niekolko krat som robil hard reset, ale po case sa to stavalo zase. Prestal som potom pouzivat niektore softy konretne sktools a system mechanic. Od vtedy sa mi uz nic podobne nestalo. Mimochodom na terajsom ipaqu214 mi "vynikajuci" sktools narobil tiez viac skody ako uzitku. Napr. zahadna strata ramky - 10mb dole.
nofxsak (62)|16.9.2008 20:48
nepouzivas nahodou oxios free ram? to my to zpusobovalo oxios hibernate ne