Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

spawn09 (4)|9.12.2008 20:46
2 undy
diky za tip. tak jsem chvilku laboroval nahral do par adresaru a funguje to ,
pro ostatni lidicky se ten program nahraje do windons/nabidka start/programy
Franky52 (186)|9.12.2008 22:42
Další řešením je today Samsung 2. V nastavení máš přímo tlačítko na zapínání vypínání myši, případně na zapínání či vypínání svítilny, či přepínání mezi připojením k PC prostřednictvím Activesync či USB. Když si zde zvolíš USB, lze v PC formátovat jak úložiště, tak i paměťovou kartu. Já třeba použil prográmek Secondtoday. v něm jsem nastavil Samsung 2. A vše mám nyní na ploše bez složitého hledání...
Z toho důvodu, že jako hlavní mám na displeji SPB Shell a SPB Plus.
undy (17)|10.12.2008 14:59
caute vsetci,
cim mozem zmenit dolnu rychlu volbu (tam kde je nalavo telefon a napravo hlavne menu.). A este ak ma dakto funkcny porgram aby zobrazovalo percenta baterky vedla volume (vpravo hore). Vopred dakujem.
bedja (47)|10.12.2008 18:58
Draci, funguje někomu SPB Backup na Omnii?
Franky52 (186)|10.12.2008 19:43
[quote=bedja]Draci, funguje někomu SPB Backup na Omnii?[/quote]


Funguje, a už mnohokrát mne zachránil. Jen to trvá oproti jiným PDA jaksi dlouho a osvědčilo se mi při nabíhání poklepávat na obrazovku, protože jakmila zhasla, docházelo občas k tomu, že se program přerušil...
bedja (47)|10.12.2008 20:33
Jo, díkes, už mi taky jede...napoprvé se mi to žvejklo.
josfiala (13)|11.12.2008 20:01
Mám Windows XP a nejde mi spustit dodané CD " Getting Started Disc for SGH-i900 ".Není toto CD jen pro Visty?
Pokud ano ,jaký sw.na správu telefonu? /kontakty SMS atd? Díky.
Koupeno ve Vodafonu.
Franky52 (186)|11.12.2008 21:41
Mně se na správu kontaktů a SMS osvědčil k naprosté spokojenosti Jeyo Mobile Companion 2.1
100bubu (18)|13.12.2008 18:26
Potreboval by som vediet ako urobým HardReset
Franky52 (186)|13.12.2008 20:52
[quote=100bubu]Potreboval by som vediet ako urobým HardReset[/quote]
Na tomto fóru je to tu minimálně 2x. ale dobrá:

Tvrdý reset můžeš udělat přes displej-staert-nastavaní hardwarový reset
Další možností je, zvláště kdy se systém sekne, přidržet dvě tlačítka pro přijetí a ukončení tlf. hovoru a následně stylusem profést soft reset. Stylus se po zmáčknutí pustí, tlačítla se drží. Pak postupovat podle návodu. Stejný účinek by mělo mít vypnutí Omnie. Následné zapnutí a držení obou zmiňovaných tlačítek.
bjirka (380)|17.12.2008 15:06
Tak jsem zkusil nahrát do Omnie tuto ROM: http://www.vitaln.com/ehalos/omnia/ a najednou TomTom funguje (a je jedno jaké verze) i bez programu pro přeposílání GPS dat (Port Spliter, GPS Gate apod). Takže další chyba, která je zřejmě pouze v CZ ROM se kterou se zařízení u nás prodávají.
bedja (47)|17.12.2008 15:21
Mě v i900BPHH5/UHHH5 tomtom7 jede dobře, jen někdy se mu nechce spustit (ani s extras), pomůže softreset...což je nemilé...
spawn09 (4)|21.12.2008 13:26
2 bjirka
s tou novou rom co jsis nahral, zlepsila se ti kvalita zvuku pri nahravani videa ?

ja mam
pda i900BPHH5/UHHH3
tel I900xxhh
u nahravani mi to desne sumi zvuk ve video nahravce. i kdyz dam nahravani s vyplim zvukem, tak v nahravce to stejne sumi :?:
ale u telefonovani je vse ok
bjirka (380)|21.12.2008 19:53
Tak to nemůžu posloužit s praktickou odpovědí, protože Omnii nepoužívám (trvale nevlastním), jen jsem pro někoho řešil problém s TT7 a napadlo, mě že pokud někdo problémy s propojením s interní GPS má a někdo ne musí být chyba v ROM těch co mají zařízení u kterých to nejde. Doporučuji mnou uváděnou ROM vyzkoušet - flash zařízení probíhá velice hladce (zvládne to i malé dítě). Jen prosředí po flashi již nebude v češtině. Tu chvilku co jsem jen tak namatkou ROM zkoušel bylo prostředí Omnie podstatně rychlejší a zdálo se mi, že ani ta dotyková vrstva nebyla již tak necitlivá a chybující jako v původní CZ ROM. Zkus uvidíš (už jen kvůli GPS přehrání stojí za to)!
Pitris27 (9)|22.12.2008 21:23
Chtěl jsem se zeptat, fungují vám vibrace při dotyku na tlačítka na Samsung today 1 ?
Vitezslav2 (226)|24.12.2008 11:17
Je nějaká aplikace na psaní SMS?Co má vlastní klávesnici a avyužívá více řádků při psaní?
Nevíte někdo,proč se při odeslání SMS nad kontaktem oběvuje ,,Multimediální zpráva"?
slowdive (17)|26.12.2008 12:39
Stal se mi maly problem...nekdo mi ukradl nabijecku a nez mi prijde nova tak potrebuju nabijet Omnii pres USB...mel jsem ji napichlou na PC asi 6 hodin a nenabyla se mi ani na polovinu?Je to normalni?Mam ji pripojeou jako Active Sync...nemam ji pripojit jako USB host?Matze nekdo zkusenost?
Brco_ce4you (447)|26.12.2008 15:56
Obecne je nabijanie cez USB pomale. Osobne vsak nedavam ziadny profil. Napojim na USB a ked ponukne moznosti na pripojenie, vypnem displej.
Pitris27 (9)|26.12.2008 16:11
Používáte někdo hands free ? Tu co je "v rámci" dodávaných sluchátek ? Na tragickou výdrž baterky si pomalu zvykám, dneska jsem vypnul automatické natáčení displeje :D nicméně dneska jsem s hrůzou zjistil, že se při hovoru slyším ve sluchátkách. Což je vysloveně nepříjemné. Dělají to i jiné HF? U K750 se to nedělo a tam jsem měl špunty na uších pořád...
Losos_ce4you (1147)|26.12.2008 18:00
Co to je "tragicka" vydrz baterky ??? i900 je jedno se zarizeni s nejvyssi vydrzi - spise zcela nejvyssi :-)
Pitris27 (9)|26.12.2008 23:16
cca v 10 hodin dopoledne nabiju do 100% v jednu vyrazím ven na 2,5 hodiny celou dobu poslouchám mp3, cca 40 minut puštěná GPS vrátím se se 60% baterky, v tuhle chvíli mám 40% a to jsem na telefon ani nešáhnul, jen jsem rozsvítil displej abych viděl, kolik tam je:-) do rána je tak 20% a v deset můžu nabíjet znovu (Pravda ale je, že běží gprs, asi si to zapíná počasí ) I pokud GPS nepouštím nedalo to snad víc než den. Chápu že to má jiné energetické nároky než (milovaný) K750i byl bych spokojený se dvěma dny, nicméně takhle to vidím docela bledě.

Nesmírně mě ale zklamalo to HF. A v kontextu výše uvedených zkušeností pomalu upouštím od plánu pořídit si BT sluchátka, obávám se že by to nepřežilo 2x 25 minut cesty busem. Normálně bych to nabíjel v práci, kdyby to mělo klasický USB konektor, ale tahat ještě kabel (ani kupovat druhý) se mi fakt nechce :D
Losos_ce4you (1147)|26.12.2008 23:43
GPS je potreba nabijet , pokud prijima gps , gsm atd - k tomu nepretrzite rozsviceny display tak samozrejme baterie leti pryc - tedy gps samozrejme pichnutou do zapalovace automaticky . Poslech pres BT sluchatka nejakou dobu samozrejme vydrzi , ale proste nemuzes pouzivat takovehle energeticky narocne veci v jednom nabijecim cyklu . To ti nevydrzi zadne takove zarizeni . Obecne kazde takove zarizeni je potreba nabijet denne , ale i900 s vetsi rezervou nezli ostatni - na dva dny se ale pri pouzivani nedostanes . Hloupy je ten konektor - ten mi taky pil krev , pokud chces mit telefon dele tak dalsi datovy/nabijeci kabel + nabijecka v aute je nutnost ... Srovnavat blby telefon s komunikatory ohledne vydrze je nesmysl . V kazdem pripade pokud mas problem s nabijenim prubezne tak jsi sahnul po nejlepsim co se dalo - ten rozdil oproti ostanim neni sice vyrazny , ale je :-)
space_cowboy (336)|27.12.2008 00:21
S Losos-om nemozem nic ine len suhlasit. Telefonovanie v nemalom mnozstve, nepretrzte datove pripojenie, odosielanie/prijimanie emailov, bruzdanie po internete, takmer 2 hod pocuvanie mp3/podcastov, a to vsetko za jeden den ak rano Omniu zvesim z nabijacky v plnom nabiti, vecer je tam 20-40%. V tomto segmente je to viac ako dobry vysledok. Urcite je to aj vdaka displayu s nizsim rozlisenim, neviem si predstavit, ze by to tak bolo ak by mala Omnia rozlisenie napriklad ako HTC Touch HD. Investicia do autonabijacky je pri kazdodennom pouzivani GPS nutna. Nepouzivam ju sice kazdy den, napriek tomu som si ju za tych par stoviek zadovazil a vecer tym padom nie som v strese ci to telefon vydrzi. Uvidime...neustalym kazdodennym nabijanim sa jej vydrz urcite skrati a bude nutne si zadovazit novu, ale nateraz je to viac ako dostacujuce a som milo jej vydrzou prekvapeny. S telefonom bez operacneho systemu to sice nie je mozne porovnavat, ale neporovnavajme neporovnatelne.
Pitris27 (9)|27.12.2008 10:15
Tak vidím, že máme podobné zkušenosti, tak jsem trošku klidnější. Ještě jsem se chtěl zeptat, jak výdrž baterky ovlivňuje SPB shell, někdo říká, že ji výrazně snižuje, někdo máte někdo reálnou zkušenost?

Losos_ce4you (1147)|27.12.2008 19:32
SPB v mnoha pripadech pusobi jako hodne dobry ac hezky virus - jedna s vlastnosti - konkretne SPB shelu je ukrutna spotreba baterie (nevim ktere verze a v jake kombinaci to delaji , nicmene je to znama vlastnost) Jedine zkusit - HR , vubec neinstalovat a zarizeni pouzivat stejnym zpusobem jako predtim - a uvidis :-) Ohledne nabijeni a vydrze u i900 hrala roli i verze ROM , byl problem s nabijenim a nasledne rychlym vybijenim , nevim co pouzivas . Ale SPB .... lepsi nemit , problemy jejich softy provazeji nepretrzite
Pitris27 (9)|28.12.2008 08:26
HR jsem včera večer udělal, díky za rady. Jsem zvědavý :-)
slowdive (17)|28.12.2008 08:34
Take souhlasim...Omnia me vydrzi velice prekvapila...mel jsem zarizeni s Win Mobile jiz drive a nabijel casteji...jeste se vratim k tomu "porovnavani" s telefony bez oper. systemu...kdyz si pustite film v 3GP treba na SonyEricssonu K750i tak jste na tom stejne ne-li hur...a to ma rozliseni mnohem mensi... :-)
Pitris27 (9)|28.12.2008 08:50
No, já mám služební HP514 (tuším) a to je výdrží taky někde jinde, částečně to přičítám menšímu displeji. Je fakt, že ho používám jen na volání, na druhou stranu z něj volám a přijímám telefony skoro celý den. Vydrží v pohodě dva dny-tři dny. To by podle mě Omnie nezvládla :-) U něho mě při tom vytížení výdrž opravdu překvapuje.

Ještě mě napadlo, nepodařilo se někomu rozchodit tu signalizaci na smsky a zmeškané hovory prostřednictvím led? Ono to bliká do té chvíle, než se vypne displej. Což postrádá logiku, ale pomalu si zvykám :-D Není na to nějaký fígl? Pak už jen rozchodit HF podle svých představ a budu spokojený - u mého milovaného SE K750i bylo v režimu HF slyšet zvonění ve sluchátkách, to bych chtěl asi moc, že?:(
Vampyrjan (1)|31.12.2008 12:44
Jsem začatečnikem ve všech směrech - přechod od symbianu..., postupně se prokousávám danou problematikou, celkem to jde , potřeboval bych ale poradit... , nejde mi na Omnii rozjet YouTube. Spojeni přes Wi-Fi normalně funguje ,dokonce se načte adresa i zvoleny obsah ,ale při spuštěni daneho videa se v Streaming Player objevi připojuje se a po určite době vyskoči ,,Čas pro server nebo data vypršel",nevíte co s tím , asi mi chybí nějake nastavení , Poradíte...? Díky.
bedja (47)|2.1.2009 16:23
Zdarec draci, nevíte náhodou někdo o freeware přehrávači hudby s ekvalizérem? Prosím o odkaz. Dnes jsem nainstaloval novější verzi prográmku S2U2+S2V a S2P-mohu jen doporučit: www.ac-s2.com

Vitezslav2 (226)|3.1.2009 20:09
Přestalo mi fungovat nastavení jasu.Dávám ručně a jas je pořád stejnej.
t0m (87)|9.1.2009 14:54
Příště zkus hledat, https://www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=300739.
olaf_ce4you (2)|13.1.2009 22:38
Mám problém z odesíláním sms.Sms mě dojde,ale kdyz napíšu sms já a chci ji odeslat tak se dlouho odesílá a nikdy příjemci nedojde.Nevíte co s tím?
rishi (4)|14.1.2009 17:29
Prosím vás nevíte někdo jakna Omnii rozchodit tomtom7. Pořád mi to hází hlášku "unable to start not enough memory is available". Opravdu už nevím co s tím.Díky...................tak už jsem to pořešil. musel jsem zformátovat paměťovou kartu. Další problém nastal se signálem GPS, omia se prostě nechytla. Měl jsem jí venku 30min a nic. Momentálně to řeším programen GPSGate. Snad to bude ok.
.....Takže vše je ok, ten prográmek je apsolutně super. Behem několika sekund po spuštění TT7 našel doma signál, takže spokojenost.
olaf_ce4you (2)|14.1.2009 23:07
Nevíte někdo kolik mrtvích pixelů je v normě a kolik by už mohlo být na reklamaci?
U černé obrazovky tam vidím asi 4 a jeden mě fakt vadí(je nějakej větší a kousek od rohu takže při přehrávání videa je na černé ploše a pořád ho vidím :mad:
bedja (47)|15.1.2009 09:09
2rishi: S tomtomem jsou menší problémy prý tehdy, když je nainstalovaná čeština (neověřená informace s fóra, nevím, co na to losos, ať zase nejsem za debila), já musím před spuštěním softresetnout, aby se gps chytla-gate negate...:?
rishi (4)|15.1.2009 11:13
No s tou češtinou se mě to moc nezdá, ale kdo ví.
Dnes ale zklamání - "černá smrt". Prostě se z režímu spánku už neprobral.Fakt nevím co o tomhle přístroji mám myslet. zatím jen dost problémů. Opravdu nechápu výrobce na co si to hrajou. Potrřebuji být na příjmu a né pořád kontrolovat jestli se náhodou nezasek.
Asi to půjdu vrátit.
bedja (47)|15.1.2009 11:18
Hmmm, to mne mrzí. Já mám třetí pda a s žádným jsem neměl problém, ale taky do toho moc nevrtám...jen nainstaluji soft, který potřebuji a poladím nastavení...
rishi (4)|16.1.2009 00:59
Tak ta "černá smrt" nastane když se spustí připomínka v kalendáři. Máte s tím někdo zkušenost?
Dnes mi jeden známí říkal že mu to dělá taky.
Franky52 (186)|16.1.2009 10:29
[quote=rishi]Tak ta "černá smrt" nastane když se spustí připomínka v kalendáři. Máte s tím někdo zkušenost?
Dnes mi jeden známí říkal že mu to dělá taky.[/quote]

O tom se tu již psalo. Mně například občas zamrzá, když ji nechám přes noc v nabíječce a jednou za čas po delším nepoužívání. Řeší to prostě "špendlík". Ten pomůže víc, než odborná pomoc ze strany Samsungu Nepříjemné na tom může časem být to, že například kamarádovi tak po sérii softresetů zcela odeěla 16 GB paměťová karta.
Franky52 (186)|16.1.2009 10:37
Měl bych dotaz pro zkušené ovladače PDA.
Při instalaci programů se mi, sice zřídka, ale přece jenom stává, že po úspěšné instalaci mi naskočí prázdná obrazovka. Today mám složenou zejména z programů SPB Shell a SPB plus. Prostě veškerá předchozí nastavení jsou pryč a vidím jen datum. Většinou jsem v těchto případech program hned odinstaloval a když to nepomohlo (naštěstí pravidelně zálohuji), spustil byckup.
Včera jsem instaloval program Voice2Go pro hlasové ovládání PDA. A opět následovala holá obrazovka s datem. A tak jsem tentokráte zkusi restart. Po prvním ase mi objevilo patro SPB Shell, po druhém přibyl SPB traveler, po třetím resetu naskočilo vše ostatní a dokonce nainstalovaný program funguje.
Nemáte pro tuto sérii resetů vysvětlení?
Vitezslav2 (226)|19.1.2009 19:54
Chtěl jsem se zeptat jak bych mohl přidat a naopak odebrat odkazy z lišty widget.Je na to nějakej tryk?
Franky52 (186)|19.1.2009 21:36
Nejlepší je widgety vypnout. Jinak přidávat a ubírat nelze.
Lukebx (10)|26.1.2009 17:32
Zdravím,

Omnia je výborné PDA, ale strašnej telefon..co mám za problém. Když s někým volám je to jako když mluvím přes vysílačku...když ten na druhé straně mluví a mele a mele...a já ho chci přerušit, tak to prostě nejde..musím počkat až domluví a pak můžu mluvit..máte podobný problém? Jako když neexistuje full duplex.Řeším to HF, ale nemůžu s ní pořád všude pobíhat.Prosím o jakoukoliv radu, jak to vyřešit!
Díky
ZED_ce4you (21)|26.1.2009 22:06
hm hm hm. Po nainstalování iGO 8.3 mně zlobí GPS modul. Pokud zapnu iGO tak GPS modul pak /do restartu telefonu/ nefunguje v jiných aplikacích , jen v tom iGO.
Pokud ho chci /po iGO/ použít i jinde tak musím buď restarovat, nebo změnit port nebo rychlost v nastavení GPS ve windows. Pak se GPS chytne i jinde ale zas jen do zapnutí iGO. Nevím jestli to s tím souvisí - ale v nastavení systému pod položkou "buttons" mám mimo mapování 2 klasických tlačítek i "tlačítko" s názvem GPS , kde bylo nastaveno iGO. Sice jsem to zkusil změnit na "none" ale nemělo to na nic vliv. Má tam to "tlačítko" GPS být? - dřív jsem si ho tam nevšimnul.
Tušíte čím to může být ?

doplněno: zakopaný pes bude asi v tom "hardwarovém" tlačítku GPS.
Dokud není nainstalované iGO tak v mapování HW kláses jsou k dispozici jen klasické 2 tlačítka. V momentě nainstalování iGO se tam z jakéhosi důvodu
objeví "tlačítko" GPS
raje (8)|26.1.2009 22:41
Mám ten samý problém, po vypnutí Igo 8.3 nejdou jiné aplikace s GPS např. Ozi Explorer CE 2.25d
Vitezslav2 (226)|1.2.2009 09:03
:)
Vitezslav2 (226)|3.2.2009 18:39
Chtěl bych se zeptat,jestli existuje nějaký softík,aby zůstaly nastavené hodnoty ve fotoaparátu (jas,kontrast,sytost atd.) a ještě jak se da nastavit zobrazení hodin v horní liště.Děkuju za pomoc.
Vitezslav2 (226)|5.2.2009 20:48
Potřeboval bych poradit ohledně nabíjení.Když nabíjím z nabíječky,tak mi nefunguje automatické vypínání nabíjení.Nabíjí se klidně celí den,baterie už je dávno na 100%,ale nevypne se nabíjení.Nevíte někdo čím to může být?HR nepomohl.Díky.
Gandi_ce4you (31)|5.2.2009 21:40
Ono to pise ze se nabiji vzdy, ale ve skutecnosti se nabijeni vypne. Poznas to tak ze
pod HW. tlacitkem kterym zapinas a vypinas telefon je dioda ktera kdyz se mobil
nabiji, sviti cervene. Jak je plne nabito tak zacne svitit zelene. Nabijeni co jsem
tak stopoval do zezelenani diody plne vybite baterie trvalo asi 4 hodiny. :o)