Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

Vitezslav2 (226)|6.2.2009 06:14
Děkuji za informaci,už jsem se obával nejhoršího.
Jaem (4)|6.2.2009 17:33
Poprosim vas o radu, ako mam docielit, aby sa mi pocas telefonovania s hlasitym odposluchom stale po par sekundach neblokoval dotykovy displej, ale aby ostal picas celeho hovoru aktivny.
raje (8)|6.2.2009 18:13
na odstranění toho blokování klávesnice slouží : MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB, viz http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-omnia-modaco-com/273121/patched-secdialer-dll-no-more-keypad-lock-in-calls/
Jaem (4)|6.2.2009 22:14
raje, dakujem. Je to skoro ono, nevyhoda je, ze to neposkytuje moznost zapnutia/vypnutia tejto utility :(
Vitezslav2 (226)|8.2.2009 09:30
Nevite jestli se da nejakym zpusobem nastavit ve fotoaparatu (kontrast,sytost,atd.)aby zustaly stejne nastavene i povypnuti a zapnuti fotoaparatu?Třeba změnou v registrech?Diky za radu.
Franky52 (186)|9.2.2009 11:56
Vážení uživatelé, měl bych dotaz ohledně synchronizace dat. Dosud mne tento problém nepálil. Fungovala mi doma síť WIFI a vše jsem dělal přes tuto síť. Nyní ji opravuji a počítal jsem s tím, že se mi Omnie po připojení USB kabelem přes ActiveSync automaticky zaktualizuje. Tedy informace o počasí, měnové kurzy, jízdní řády, atd. To však nefunguje a nefunguje to ani, když se pokouším celou operaci udělat ručně. Nejde ani připojení k internetu. V momentě, jak Omnii od PC odpojím, začne internet fungovat a data se aktualizují normálně. To však je už placené. Nevíte proč to nejde přes ActoveSync? Předem díky za odpověď.
edlik (28)|12.2.2009 15:21
Nevíte, kde by šla sehnat kompaktní qwerty klávesnice z Diamonda
bedja (47)|17.2.2009 17:19
Draci, potřeboval bych poradit, mám problém neb jsem lama. Týká se paměti. Prohlížím-li nějakou dobu net přes Operu, tak se mi za nějakou dobu naplní hlavní pamět. Musím pak v Opeře smazat obsah složky Cache. Jen se chci zeptat, co se dá bezbolestně pro chod pda přesunout do paměti-moje úložiště. V nastavení-system-paměť mám v záložce hlavní-úložiště volné jen 2,62 MB a program-volná 48,3 MB. V záložce paměťová karta - moje úložiště mám volných: 7831 MB. Nebo dá se ukládaní dat v Opeře nějak vypnout? Předem děkuji za pomoc.
Franky52 (186)|17.2.2009 23:19
No velikost toho úložiště je opravdu hrozná. Já mám v Omnii spousty programů včetně různých navigací a v úložišti mám volných 30 MB. Asi bych ti doporučil hardreset a novou instalaci s tím, že vše, co se dá instalovat do Moje úložiště či na paměťovou kartu. Do přímé paměti jen výjimečně. Pokud jde o Operu, tak tu jsem zavrhl hned na počátku a používám jiný prohlížeč. Jinak když si nainstaluješ třeba program ClearTemp, tak v něm se dá nastavit i čištění Opery
bedja (47)|23.2.2009 10:08
Jestli jsem dobře pochopil, tak Samsung Pixon už má volitelnou nabídku Widgetů, to bych bral do Omnie....jsem zvědavý, jestli korejští soudruzi pošlou nějakou oficiální podporu pro Omnii....http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/detail.do?group=mobilephone&type=mobilephone&subtype=mobilephone&model_cd=GT-M8800DKAKBN
ZED_ce4you (21)|24.2.2009 09:47
když použiju Omii jako modem /inet sharing/ tak i kdyz pak na omnii vypnu displej tak mi kazdou chvili ten displej zapina a pak zas vypina /asi kdyz taha data/: Nicemu to nevadi ale zbytecne to asi snizi vydrz baterie-napada vas cim ten displej uuuplne vypnout ? .....doplneno: takze vyreseno.Kdyz vypnu displej programem Screenoff tak je pekne uspany celou dobu
lucynkau (18)|4.3.2009 13:28
Krasny den, tak jsem chtela zkusit nainstalovat do Omnie iGo 8.0.0.54000 a
prekopirovala iGO8 a slozku 2577 do mobilu, ale jaksi kdyz chci spustit dle navodu ze slozky 2577 tak v mobilu v teti slozce nic nemam.. Tudiz nemohu nic nainstalovt, nemate nekdo nejakou radu?? Diky .
Franky52 (186)|4.3.2009 21:39
Jen tak mimochodem, instaluješ docela staré IGO8. Kopírování větších souborů do Omnie je nejlépe provádět prostřednictvím USB připojení, rozhodně ne přes ActiveSync. Pak si tu zkopírovanou složku najdi total commanderem(nainstalovaným do Omnie) a musíš tam mít vše, co se kopírovalo, jinak to není možné!
lucynkau (18)|5.3.2009 07:12
No ja jsem v tomto docela laik, takze co jsem tady nasla tak jsem chtela zkusit. Ja mam v Nokii N95 garmin a jsem spokojena, tak chci neco i na omnii. JInak to kopiruji ne prec active ale jako pres velkokapacitni pamet. No ale nedivala jaem se pres prohlizec a to byla chyba, pac pres prohlizec se mi to opravdu objevilo, tak moc dekuji a jaka je tedy posledni verze??:)
tomimimi (25)|5.3.2009 10:22
Poslední verze je myslim IGO8 v.8.3.2.71348,já mám trochu starší 8.3,chodí v Omnii obstojně,jenom GPS se moc neobejde bez GSM podpory při hledání satelitů a přesnost pozice,hlavně verzikální je mizerná.To ale nevim,jestli to je softwarem nebo modulem.Jestli ti nezáleží na nadmořské výšce,ale na navigaci do cíle,tak bys měla být spokojená.
tomimimi (25)|5.3.2009 10:29
Jo a k té instalaci.Jestli máš čtečku karet,tak to normálně šoupni na kartu v kompu,rozbal zip nebo rar nebo co tam máš,pak dej kartu do Omnie a instaluj autorun ze složky 2577.
lucynkau (18)|5.3.2009 10:33
Tak uz mamnovou verzi tak uvidim, az zkusim spustit a jak se budou vyhledavat satelity:))
t0m (87)|5.3.2009 10:38
Dva lidi si stěžovali, že iGO 8.3.2 nechává obsazený com port - viz tady
Je to už ve verzi v8.3.2.71348 v pořádku?
lucynkau (18)|5.3.2009 10:38
Tomi diky moc, uz to mam tak uvidime no, mam pesne tu posledni verzi.. Tak uvidime, jak poslape, na nokii se mi satelity najdou pomerne rychle.:D
Na omnii Ti to slo jak??
lucynkau (18)|5.3.2009 10:39
Mam to nainstalovane od rana a jelikoz sjme v pracu budu zkouset az odpoledne, tak uvidim... ja tedy nejsem nejaky expert, ale snad jsem Tvou otazku pochopila dobre..:))
tomimimi (25)|6.3.2009 01:24
No satelity jdou dobře,ale s asistencí GPRS,a pravda je,jak říká kolega,že si GPS blokne pro sebe,pan Windows to neumí ošetřit,i když na to má hrdě kolonku.No ale to bych neviděl jako tragedii,horší je,že jsem včera večer,když jsem zkoušel GPS postavil omnii na květináč s kytkou a spadla mi do tácku s vodou.Teď mi blbnou tlačítka.
Čaute T.
lucynkau (18)|6.3.2009 06:58
ajaj.. no nechci se smat...:)) Ale enzbiva nez susit a susit a pak se jeste modlit! Tak s GPRS??? Hmm tak to se mi moc nelibi!:sarcastic:
t0m (87)|6.3.2009 08:28
Na GPS máme extra téma tak klidně pište tam.
S použítím XTRA dat (tomimimi to nazývá GRPS asistencí) to není zas tak horký, s trochou trpělivosti se klidně dá fungovat bez toho.
A jestli máš v Omnii firmware před HK1, tak tam je stahování XTRA dat spíš takový placebo (alespoň ve srovnání s tím, jak fungovala A-GPS na Sirf 3 na E-TENu).
tomimimi (25)|6.3.2009 11:41
Nechce se mi zakládat nový vlákno.Tomasi,nebo někdo jiný nevěděli byste radu na pár problémů?
1)Sprite backup po vytvoření zálohy dává hlášku:File could not be included:POCKETFS.SYS-je to něco vážného,co by mohlo ovlivnit obnovení např. po HR?
2)Zkoušel jsem SPB MobileShell a Pocket Plus programy,ale Shell se v některých režimech,např. změna pozadí sekne,hlásí chybu a musím reset,což jsem zatím vůbec u Omnie neznal.Tak jsem vše odinstaloval,odebral z registrů co jsem našel,ale pořád se mi v menu nastavení objevuje prázdná ikona Pocket Plus a nevím,jak ji mám vykostit.Nejde odebrat.
Rád bych to nainstaloval znova bezchybně.
3)Jak jsem se zmiňoval,že jsem Omnii vykoupal v květináči,tlačítka chvíli jdou,pak ne.Obešel bych se bez všech,kromě tlačítek hovorů.Nevíte o nějakým softíku na ovládání telefonu,kde by šlo volat a hlavně ukončit hovor na displeji místo tlačítkem?Nebo aspoň jak se zruší ta funkce zymykání tel. během hovoru?Když vytáčím a nejdou tlačítka,nemůžu odemknout displej a ukončit hovor.Díky
Tomi
rady4_ce4you (229)|6.3.2009 19:58
Mel jsem na chvilku pujcenou Omnii a zalibila se mi tam aplikace na prohlizeni fotek "Diapozitivy" Nevite nekdo jestli se da nekde tato aplikace sehnat?
t0m (87)|8.3.2009 11:08
[quote=tomimimi]
1)Sprite backup po vytvoření zálohy dává hlášku:File could not be included:POCKETFS.SYS-je to něco vážného,co by mohlo ovlivnit obnovení např. po HR?
[/quote]

Driver obsažený v rom, to by problém být neměl.

[quote=tomimimi]3)Jak jsem se zmiňoval,že jsem Omnii vykoupal v květináči,tlačítka chvíli jdou,pak ne.Obešel bych se bez všech,kromě tlačítek hovorů.[/quote]

No, jestli voda byla a nebo dokonce ještě je uvnitř, může zkáza postupovat dál. Těžko radit. Autorizovaný servis ti nabídne výměnu skoro celého vnitřku telefonu a to asi nechceš. Jedině snad jestli znáš nějakého schopného servismana nebo Omni podle servisního manuálu rozdělat a vyčistit - jestli si troufáš.

[quote=tomimimi]
Nebo aspoň jak se zruší ta funkce zymykání tel. během hovoru?Když vytáčím a nejdou tlačítka,nemůžu odemknout displej a ukončit hovor.
[/quote]

Je na to patch, už se o tom tady psalo. Já to nepoužívám

tomimimi (25)|9.3.2009 12:51
Díky tomasi,pokusim se to vyčistit,i když se mi moc nechce do toho hrabat.Trochu se to zlepšilo,když se umrtví tlačítka,většinou funguje tlač. na foťák,když ho spustim a zavřu,tak se chytí ostatní.Možná to s tou vodou ani nesouvisí,nevim.T
permar (552)|23.3.2009 19:51
Přeji všem dobrý večer..prosím některé uživatele Omnie o radu..bratr si pořídil toto pda,při zapnutí PDA to chce ,jako každé pda,kalibrovat displej,postupuje dle instrukcí..jenže navigační křížek po dotecích následně skočí do středu displeje a nic se neděje,tzn. nemůže postupovat dále,neb mu to neohlásí zda byl displej zkalibrován. Toto provádí již asi dvacet minut a stále nic...Já se s tím bohužel u svého Asuse nesetkal,proto se chci ,vás,majitelů Omnie zeptat zda se postupuje jinak ,či zda to není nějaká vada tohoto PDA..za jakoukoliv odpověď všem předem děkuji.
Franky52 (186)|24.3.2009 01:06
Doporučoval bych opětovný hardreset (stisknutí obou tlačítek telefonu a následný vpich stylusem do otvoru pro softerest) a zopakovat celý postup včetně kalibrace....
dzej_ce4you (6)|28.3.2009 23:17
Má někdo zkušenost s automatickou aktualizací času ze sítě?:?:
xxpepino (3)|9.4.2009 08:40
Zdravím všechny. Taky jsem si již pořídil Omnii, ale mám několik nervydrásajících problémů.

1) Výdrž baterie je žalostně nízká. Při zapnutém telefonu vydrží přehrávat hudbu ve sluchátkách cca 2,5 h, když ráno nabiju na 100%, tak při běžném používání - 10 min. telefonování, 30 min. hudba ve sluchadlech, pár sms musím večer opět nabíjet. Navíc se mi zdá, že přes usb se moc nedobíjí. Signalizuje to dobíjení, ale jako by se nic nedobíjelo.
Někdo tady psal, že výdrž baterie je výrazně ovlivněna softwarem od Spb. Mám instalováno Spb pocket plus (mimochodem ikonky zástupců jednotlivých programů zázračně ztrácejí po vypnutí a následném zapnutí obrázky - zůstává jen neutrální ikona - taky nevím co s tím), Spb Weather a Spb Phone Suite, tak nevím.

2) Baterie se při "náročnější" činnosti (přehrávání hudby, hraní her, gps) šíleně zahřívá. Za půl hodiny hraní Asphalt4 je baterie v hajzlu, to je nějaký divný, ne?

Proto jsem se chtěl zeptat, zda by tyto problémy, hlavně tedy tu výdrž baterie ovlivnila instalace nové ROM. Popřípadně, jak problém řešit.
Moje verze je:
PDA: i900BPHJ4/CYHJ2
TELEFON: i900XXHJ1

Jaká ROM (v češtině) je dle Vás nejlepší? Kde se dá stáhnout a kdyby se našla dobrá duše, tak bych uvítal step by step návod (pro úplný lamy), jak flashnout novou ROM. WM zařízení používám už delší dobu, ale čistě jen jako uživatel. V tomhle se nevyznám.
Díky moc, za jakékoli návrhy a rady.
Mudrunka (547)|9.4.2009 09:18
to xxpepino:
vítej v klubu „Vše jedním dotykem – azbestové rukavice nutné…“
Tvé problémy jsou obecné, baterka nic moc a opravdu se hřeje, přes USB to nenabiješ ani náhodou atd.
Časem Tě bude štvát, že občas zhasne displej tak, že pomůže jenom špendlík (softreset) i další libůstky. Vědomí, že máš špičkový komunikátor Tě však bude „držet nad vodou“…… :)
Franky52 (186)|9.4.2009 11:55
2xxpepino:

Já bych zase doplnil informace o ROMce. Měl jsem podobné problémy a flešnul jsem ji na UHHJ3 (předtím UHHH5) - snad jsem ty háčka spočítal správně.
Od té doby Omnie tolik nezamrzá, je svižnější. Kdyby tě to zajímalo, přidávám celý postup nutný pro fleš i s příslušnými programy. Upozorňuji, že se to týká PC s WXP.

http://rapidshare.com/files/190133581/flesrom.rar
xxpepino (3)|9.4.2009 14:14
Tak to jste mě chlapci moc nepotěšili. Díky za informace. Ale zjištění, že všechny problémy, které jsem uvedl, jsou "normální", mě vskutku s*re. Problémy se zhasínáním displeje či zamrzání atd. se zatím nedostavily, takže si říkám, jestli je se mám vůbec pouštět do instalace nové ROM. Doufám, že si na to zvyknu.
kotiba (9)|13.4.2009 15:46
Dobrý den, všem.

Dle mých zkušeností si myslím, že problém je hlavně ve firmware. Já jsem si Omnii koupil minulý rok a za dobu, kdy jsem používal původní český firmware jsem musel řešit řadu problémů (krátká vydrž baterie, špatná funkčnost BT, problém se zamrzaním přístroje). Ke všemu byl firmware tak velký, že velikost paměti zařízení rychle ubývala (ne všechny programy se dají instalovat do velké vnitřní paměti).
Nakonec jsem vše vyřešil postupným nahrávaním nových firmware v angličtině, protože tempo jejich aktualizace je daleko větší. Jediné o co jsem se ochudil je české prostředí.
tomimimi (25)|30.4.2009 12:03
XXpepino,zvykneš si,buď rád,že nemáš E-Ten,ten chcípe několikrát denně a je neuvěřitelně pomalej,téměř nepoužitelnej.Baterka je problém všech komunikátorů obecně,bez denního nabíjení se prostě neobejdeš,není to obyčejnej hloupej mobil.Ten postřeh s SPB je správnej,prostě SPB Omnii nesvědčí,způsobuje zamrzání a chybné zobrazení.Musíš si vybrat,buď to budeš akceptovat,nebo ho smaž a nauč se používat nainstalované aplikace.
Já mám SPB mobile shell,ta mi působí menší potíže než pocket plus,ten jsem odinstaloval během 24 hodin,chovalo se to skoro jak virus.Tomi
ob3l1x (86)|1.5.2009 08:27
no ta baterka to je jasne ze sa zahrieva ... obcas mam pocit ze mi zhori ruka ....
a ten spb shell mal som nahodene nehorazne to blblo ... (niekomu to blbne niekomu nie) tak som sa na to vykaslal a dal to prec ...
potom som nahodil WM 6.5 a je to krasne svizne o hodne rychlejsie ako ked tam bol wm 6.1 (rychlost by som porovnal s wm 6.1 (oktavka) wm 6.5 (ferarri) proste extremny rozdiel) nema to sice cz ale to sa da prezit
Tom2009 (15)|3.9.2009 12:41
[quote=xxpepino] Jaká ROM (v češtině) je dle Vás nejlepší? Kde se dá stáhnout a kdyby se našla dobrá duše, tak bych uvítal step by step návod (pro úplný lamy), jak flashnout novou ROM. WM zařízení používám už delší dobu, ale čistě jen jako uživatel. V tomhle se nevyznám.
Díky moc, za jakékoli návrhy a rady.[/quote]

Rekl bych, ze ceska je pouze jedna a ta stoji docela za houby (alespon podle ohlasu zde)...takze me by spise zajimalo, ktera anglicka ROM (z novejsich) se vam jevi jako nejstabilnejsi a nejmene problemova? Pokud by jste napsali krome oznaceni i odkaz na pripadny down, bylo by to fajn ;)
dojezek (57)|18.9.2009 20:54
Ja nevim,jaky mate v Cestine ROM-ky,ale mam jednou Vytocnou,ale bohuzel je v jinem jazyce.Tak kdybych nikdo mohl mne pomoct s prekladem,rad pomuzu to prelozit.Je fakt bez potizi,bez zamrzani,bez HR atd.Pameti 136/61 Mb.Postavena na WM 6,1.
Tom2009 (15)|20.9.2009 06:25
Rad bych ji vyzkousel, myslis, ze by jsi ji mohl nekam nahodit? Treba na rapid? A co to ma za oznaceni?
jixjox (59)|21.9.2009 22:49
Cena omnie se dnes dostala na příjemnou úroveň - mám proto dotaz na majitele: je tohle zařízení použitelné bez nutnosti shánění a přehrávání nového firmwaru? (nechce se mi tím ztrácet čas). Díky
xedik_ce4you (0)|6.10.2009 12:55
Ahoj všichni,jsem tu nový,tak vás všechny budu trošku zdržovat svými dotazy,než zase budu moci radit já ostatním.Tak tedy-koupil jsem si I900 navigator hlavně kvůli WiFi a GPS modulu.Mám ho 3dny,hraju si s ním celý den (a noc) a pořád se mi nechce věřit,že je hloupější než "hloupý"telefon.Proto mám několik dotazů,které patří do jiných témat,ale chci zkusit se zeptat najednou.
Mám verzi PDA-BPHJ4/UHHJ3
TEL.-XXHJ1
1) Nejde mi budík pokud je přístroj vypnutý,a ani nastavení hlasitosti budíku jsem nenašel.Můj "hloupý" LG,SE i Nokia to umí. Umí to i Omnia ?
2) Nemohu najít vyzváněcí profily,umí-neumí ? Nechci aby mi to večer doma řvalo jako na ulici a pod.
3) Podle print screenu tady na fóru by to mělo mít i volbu "letadlo".To tam taky nemám.Co s tím?
4) Nenašel jsem funkci u jiných founů nazývaná "automatický zámek kláves",tzn.že po nastavené době se foun zamkne,aby nedošlo např.v kapse k nechtěnému hovoru.Mám nastaveno,že po 1 min.se tel.uspí a při zapnutí se zamkne.Je to trošku podobné,ale 1 minuta je dlouhá doba.Jde s tím něco udělat?
Bude těch dotazů ještě zřejmě víc,to přinese doba.Naopak budu moci poradit s navigací Igo8,s tou mám bohaté zkušenosti co se týká úpravy skinů,funkcí atd.
Dík za každou radu.
DavidBarborka (139)|7.10.2009 20:03
1) Je to windows a jako zařízení s otevřeným operačním systémem máš možnost přizpůsobit si tel. k obrazu svému za pomocí instalace softu třetíích stran, takže při vypnutém tel. opravdu omnia nebudí a pokud používáš budík, který je v omnii myslím tím ikonu modrého budíku, tak si můžeš nastavit hlasitost kterou má tel. vyzvánět při buzení a to buť systém - což je vlastně hlasitost nastavení vyzvánění celého tel., takže je možnost snížením hlasitosti tel. snížit i hlasitost budíku, dále je možnost vyzvánění, kdy budík hraje i při vypnutém zvuku. Není důvod proč tel. z wm na noc vypínat, stačí klepnout na ikonku signálu a dát wireles manager, kde je položka telefon a klepnutím na tuto položku odpojíš GSM část, což je i odpověď na 3 otázku je to jakoby režim letadlo. Rychlejší způsob představuje nahráním doplňkového softu třeba SPB phone suite.

2) Vyzváněcí profily,umí, ale v základu jsou jen Normální, tichý a vibrace, kdy toto se nastavuje tlač. pro nast. hlasitosti. Rovněž profily rozšiřuje aplikace spb phone suite, tam si můžeš nastavit co chceš.

3) Viz. 1)

4) Pokud podržíš zavěšení, tak se tel zamkne a nebo v nastavení - osobní - tlačítka - tam je záložka probuzení, kde se nastavuje jestli chceš tel. probouzet tlač. power, nebo předními tlačítky a nebo všemi a pod tímto nastavením je položka na zafajfknutí a to zamknout zařízení pro probuzení, takže v případě, že vypneš displej a následně v kalhotách zavadíš o tlačítko, tak se tel. může rozsvítit, ale je zamknutý.
xedik_ce4you (0)|8.10.2009 09:46
Dík za radu,SPB phone suite je dobrý softík,už se ho snažím naučit používat.Anglicky neumím ani pozdravit,proto je mi manuál na nic.Tak to bude chvíli trvat.Pořád ale neřeší můj problém s budíkem.Na hloupém telefonu mám nastaveno vyzvánění nahlas a budík že sotva pípne,aby nebudil celou rodinu.A je to nafurt,bez nějakého přepínání.Jsem zvyklý tel.na noc vypínat,kvůli úspoře energie.Nevím jakou spotřebu má Omnie v režimu spánku,ale určitě nějakou ano a zbytečně.To zamykání jsem vyřešil tak,jak popisuju v minulém příspěvku,ale ta jedna minuta je dlouhá doba.Nedá se ten čas nějak upravit v registru?
xedik_ce4you (0)|8.10.2009 17:20
Asi jsem úplná lama,ale mám problém se synchronizací.Od rána se snažím dostat tel.seznam z omnie do PC abych ho mohl upravit a pořád se nedaří.Ze SIMky jsem ho zkopíroval do telefonu a dál se nedostanu.Active Sync ho nenačte a MITs Wizard mi ho umí akorát zálohovat.Po připojení tel.k PC se dostanu jenom na paměťovou kartu,nebo na "moje úložiště".Poraďte,jak mám postupovat?A je nějaký způsob,jak se přes PC dostat do telefonu?Pokud chci v tel.něco udělat,jde to přes Total Comander instalovaný v telefonu,ale v PC by to bylo pohodlnější a rychlejší.Jde to vůbec,nebo jsem úplně mimo?Mám takovýhle telefon poprvé ,tak vůbec nevím,jaké jsou možnosti..:)
Zdenek Malinsky (9781)|8.10.2009 19:53
[quote=xedik]SPB phone suite je dobrý softík,už se ho snažím naučit používat.Anglicky neumím ani pozdravit[/quote]Ani není potřeba, vždyť je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)
DavidBarborka (139)|8.10.2009 21:14
Omnia v režimu letadlo a při vypnutém displeji ti vydrží i měsíc (možná i víc) jelikož není co by tam mělo žrát baterku. Proto je úplné vypnutí blbost, jelikož při zapínání si omnia vezme více energie než při odpojení GMS modulu (letadlo) večer a ráno při opětovném zapnutí GSM modulu. SPB umí nastavovat i časové profily a proto když si nastavíš nějaký profil od 22:00 hod. do 6:00 hod. se sníženým vyzváněním, tak ti budík zazvoní v případě nastavení na systém potichu a v 6:00 se ti aktivuje normální profil (a můžou tě budit, že si zaspal). O tom zamykání jsem už mluvil. Normální člověk pokud si dává tel. do kapsy nebo pouzdra vypne displej a pokud to nastavíš tak jak jsem psal, tak i kdyby ses dotkl tlačítek po 1 sekundě od vypnutí displeje bude tel. zamčený.

Pro xedík

Podívej se do nastavení - připojení a tam je položka USB připojení - tam si volíš jak se má chovat tel. po připojení k pc a to 1. Active synch, 2. úložiště (8GB paměť) a za 3. Paměťová karta. Přes položku active synch můžeš tel prohlížet, kdy se ti objeví v pc v nabíce tento počítač - toto připojení má ale nevýhodu, že je pomalé kopírování do telefonu, při nastavení na Moje úložiště nebo paměťová karta můžeš tel. připojit k jakémukoliv PC a tel. se chová jako disk a navíc kopírování je rychlé. Ke tvému problému, udělej kontrolu USB nastavení jestli máš zaškrtlou položku Active synch, pokud ano tak ještě zbývá si nastavit active synch v pc, kde se dají vybrat položky které se mají synchronizovat. Podmínka je, že tel. musí být spárovaný s pc a v pc musí být nainstalován outloock.
xedik_ce4you (0)|8.10.2009 22:08
Velký dík za tip.Stáhnul jsem softík odjinud v angličtině,takže zítra stáhnu český.V PC mám Microsft Outlook 2003 SP3,spárováno mám.V Omnii nastaveno připojení Active Sync.Potřebuju z Omnie natáhnout do PC tel seznam,upravit a šupnout zpátky.To se mi ale zatím nepovedlo.Active Sync v PC napíše,že je synchronizováno,všechno je odfajfkováno,ale tel.seznam je prázdný.A navíc nikde nevidím nějakou volbu zpětného poslání do founu.Nemáte někdo screen jak by to mělo vypadat?Jinak v PC vidím Omnii,otevřu soubory atd.O to mě ale nejde,měl jsem na mysli,jestli se jde z PC dostat do systému Omnie.Otevřít např.registy a něco tam poupravit atp.
DavidBarborka (139)|8.10.2009 22:40
V active sync dej nástroje - možnosti - tam musíš mít zafajfklé kontakty a když dáš dole nastavení tak tam máš co má dělat v případě konfliktu tak zvol nahradit položku v pc pokud i toto nepomůže tak vyzkoušej v active sync odebrat zařízení, odpoj omnii a znovu ji připoj a měl by se objevit průvodce připojením. A k úpravě registrů přes pc myslím že to umí Remote Desktop Mobile, kdy tel. ovládáš z pc.
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2009 06:40
Možná trošku pomůže tento článek.