Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - baterie - výdrž, zkušenosti

Marian Veselý (662)|20.2.2009 07:56
k čemu čeština? Aby zpomalovala systém? Těch pár anglických obratů není problém a TF3D se dá do češtiny přepnout. Osobně preferuji rychlost, stabilitu a bezchybnost před počeštěním, zvláště pokud zpomaluje systém. Nová verze radia se dá flashnout i zvlášť, ovšem musíš udělat HARD SPL, čímž přijdeš o záruku.
oner (10)|20.2.2009 10:22
no to by problem nebyl bez cestiny se to samo sebou da,ale spis mam problem s vydrzi baterie protoze jeden den a dobit ji se mi zda sakra malo...neco bych s tim rad udelal ale zase bych byl nerad prisel o zaruku je to preci jen mesic starej foun,tak vam nevim jestli ho spis nedat pryc...jak resite baterku vy,?
Marian Veselý (662)|20.2.2009 11:26
Je to komunikátor, jsem zvyklý na to že každý den nabíjím :-) a u komunikátorů to nikdy nebude jinak (u starých QVGA mi vydržela baterka tak den a půl). Bohužel je to daň za rychlý procesor a VGA displej. Něco ušetřit se dá vypnutím senzoru automatického nastavení podsvícení.
oner (10)|20.2.2009 11:33
Já teda ne, jsem asi moc namlsanej z nokií kde mi baterie vydržela i týden a to jsem volal a psal každej den jak o život:)) No hold to asi jinak nebude ale asi se podívá pro sichr do servisu,je v záruce tak ztratit neni co:) Podsvícení mám upravený a to tak že po 30s se mi ztlumí podsvícení a po minutě se vypne displej jakoby do stand by ale i tak hruza:sarcastic:

Sako verife (476)|20.2.2009 11:47
zajimalo by me jak moc se usetri energie kdyz se vypne automatika na podsviceni.

Co jsem testoval ja, pravda chvilku, tak rozdil byl zanedbatelnej. Naopak to bylo daleko horsi s citelnosti displeje kdyz jsem vysel z objektu na slunicko.
Odhadem, mozna spatnym, to zere se zapnutou automatikou o 5-10% energie vice nez s vypnutou.
Marian Veselý (662)|20.2.2009 12:49
[quote=oner] Já teda ne, jsem asi moc namlsanej z nokií kde mi baterie vydržela i týden a to jsem volal a psal každej den jak o život:)) No hold to asi jinak nebude ale asi se podívá pro sichr do servisu,je v záruce tak ztratit neni co:) Podsvícení mám upravený a to tak že po 30s se mi ztlumí podsvícení a po minutě se vypne displej jakoby do stand by ale i tak hruza:sarcastic:

[/quote]
Komunikátor s WM nebude mít NIKDY výdrž jako Nokia se Symbianem. Pokud ten telefon opravdu používám, vydrží mi jeden den, se zapnutým BT headsetem ani to ne. Je to NORMÁLNÍ a posílat kvůli tomu telefon do servisu je hloupost (nechat si v tom zbytečně šťourat je riziko, že se ti to vrátí s uvolněným vysouvacím mechanismem - vím o čem mluvím). Buď se s tím smiř, nebo ho prodej.

Vypnutím automatického podsvícení jsem u Diamonda ušetřil cca 25% energie, což při kapacitě jeho baterky není zanedbatelné. Takže u Touch pro jsem vhledem k silnější baterce tuto funkci pak už nevypínal (Diamond 950 mA , Touch 1450 mA). Vypnutím automatické regulace podsvícení nemyslím vypnutím podsvícení po 30 vteřinách!
oner (10)|20.2.2009 15:13

[/quote]
Komunikátor s WM nebude mít NIKDY výdrž jako Nokia se Symbianem. Pokud ten telefon opravdu používám, vydrží mi jeden den, se zapnutým BT headsetem ani to ne. Je to NORMÁLNÍ a posílat kvůli tomu telefon do servisu je hloupost (nechat si v tom zbytečně šťourat je riziko, že se ti to vrátí s uvolněným vysouvacím mechanismem - vím o čem mluvím). Buď se s tím smiř, nebo ho prodej.

Vypnutím automatického podsvícení jsem u Diamonda ušetřil cca 25% energie, což při kapacitě jeho baterky není zanedbatelné. Takže u Touch pro jsem vhledem k silnější baterce tuto funkci pak už nevypínal (Diamond 950 mA , Touch 1450 mA). Vypnutím automatické regulace podsvícení nemyslím vypnutím podsvícení po 30 vteřinách!
[/quote]


Takže je to naprosto normální aby se takto vybíjel??Samozřejmě to dát do servisu je riziko a věřím ti jak se tam k tomu asi i mužou chovat ale tet už to neřeším,je to přeci jen nej telefon co sem kdy měl,jsem z něj naprosto nadšen co vše umí a řek sem si že koupím ještě jednu baterku a bude po prd**i:D A prosimtě kde mužu vypnout tu automatickou regulaci??
Marian Veselý (662)|20.2.2009 17:48
Start>nastavení>baterie>podsvícení (druhá záložka)
oner (10)|20.2.2009 18:09
Ježiš no jo sory sem ale blbec:D dik;)
mikelvisor (2)|29.12.2009 10:40
zdravim vsetkych !
ohladom vydrze som sa vsade docital ze sa odporuca pre usporu vypnut 3G, a pouzivat radsej klasicke GSM. V katalogu zariadeni sa udava "Udávaná pohotovost: 367 hodin (GSM) | 462 hodin (3G)". Ako to teda je? :) je lepsie si nechat nastavit automatiku a verit tomu ze v pokryti 3G mi zariadenie viac vydrzi? dakujem za reakcie.
jambo (26)|29.12.2009 12:03
ja mam 3G vypnuté ještě k nám nedorazila..
ráno sundám telefon z nabíječky pošlu tak 30sms denně k tomu tak dva až 3hovory kolem minuty aktualizuju počasí přes noc dám mód letadlo a
nabíjím druhý den večer automatiku na podsvícení používám lumos z xda s vlastním nastavením..
jinak na diamondu jsem se zatím na více jak den nedostal ať dělám co dělám...
Wayne_ce4you (199)|10.1.2010 17:55
To mě to také vydrží cca 12hodin. Dost mě to štve. Vše to začlo po přechodu z win 6.1 na 6.5 a přehráním radio rom 1.02 na 1.14. S win 6.1 jsem docílil i čtyč dnů. Nevím v čem je chyba
Wayne_ce4you (199)|11.1.2010 08:46
Tak podle nového pozorování novou TAEL ROM v3.28205 sense po 16hodinách 73% baterie, po 42hodinách 60% baterie, po 67hodinách 47% baterie, po 112hodinách 14% baterie.
josephino (3)|25.5.2010 13:04
Wayne: tyhle časy znějí jako rajská hudba! Jakou máš verzi radia a jakou verzi rilphone.cab?

//edit: teď jsem si všiml, že to datum už není nejaktuálnější :(
Wayne_ce4you (199)|31.5.2010 15:42
Aktuálně mám TAEL ROM v4.23569 s nainstalovaným Raphn_1.14.25.35_rilphone.cab. Není špatná, ale přijde mě zabržděná. Výdrž baterie mám pořád v "" luxusní.
josephino (3)|31.5.2010 15:55
Ač jsem nedoufal, díky za odpověď :)
Já mám momentálně poslední energy ROM + radio 1.14.25.05 bez rilphone.cab a spotřeba se zdá být celkem snesitelná, tj. zhruba 24 hodin pokud bych nepouštěl wifi a "moc si s tím nehrál". Ale když jsem četl, že telefon některým lidem vydrží 3-5 dnů, tak mě to nahlodalo a říkám si, že bych to taky chtěl...
korps (134)|31.5.2010 21:05
Treba mozno zmenit pagepool. Tael skusil 8MB ale dost ludi sa stazovalo na spomalenie tak potom odporuca zmenit na 24MB.
josephino (3)|1.6.2010 09:03
@korps: nemam Raphaela zase tak dlouho a pagepool je pro me novy pojem. Muze velikost PP ovlivnit vydrz baterky?
korps (134)|1.6.2010 14:49
nemyslim si.