Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

Marian Veselý (662)|9.12.2008 19:09
Měl na 1.50.1 padala Opera při zadání některých stránek, nebo když jsem se pokusil zoomovat ještě nenačtenou stránku. Jaké jsou zkušenosti ve verzi 1.51? Co lagy GPS? Citlivost byla super, ale TOM TOM lagoval víc než na předchozích verzích.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2008 19:55
[H]PROven ROM 1.07 Build 20764[/H]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=444653

- aktualizováno na CE OS 5.2.20764 (build 20764.1.4.3) - SYS a XIP portovaný z posledního Touch HD buildu
- Opera s Youtube (Flash) podporou
- opraveny bílé pruhy v Enlarge Start Menu
- opraven problém s přehráváním v Windows Media Playeru
- více ovladačů a OEM balíčků portovaných z HTC Touch HD a Vodafone
- zpátky na standardní dialer s "Contacts" na levé soft klávese
- Přidán ATI ovladač z posledního MAX4G buildu
- Přidán upload na Facebook v Social Networkingu
- Nové ikony v PROGRAMS (hi-res)
- odebrán TouchLockPro
Martin Ráž Hoch (1832)|10.12.2008 09:21
[h]PROven 1.07[/h]

Jede špičkově, rychlá, stabilní ...zkrátka super;)
kome_ce4you (56)|10.12.2008 12:15
[h]Zvětšení horní lišty - vypnutí / zapnutí[/h]

staci to v registrech povolit hklm/Software/htc/EngalreTitleBar/Enable honotu 0 nahradit hodnotou 1
Marian Veselý (662)|10.12.2008 22:41
[h]eOS 1.23 a spotřeba energie[/h]

standartně v pohodě, ale nějak mi přijde, že žere víc bluetooth. S eOS 1.23 mi s headsetem vydržel až do večera, dnes jsem byl ve 14:00 na 10% a to jsem telefonoval daleko méně než obvykle. No uvidíme zítra...
Martin Ráž Hoch (1832)|11.12.2008 18:37
[h]Lantis OS 20931 AKU 1.5.0 v2.02[/h]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448268

RC2 uveřejněno dnes...
martin_m_ce4you (200)|11.12.2008 22:31
[h]eOS2 1.51 a zkušenosti[/h]

tak s novou eOS 1.51 se mi sem tam zasekává čas v tf3d. zůstane stát na nějaké hodině, ikdyž hodiny nahoře v liště ukazují správně. a taky kde se nastavuje zobrazení ikony htc task manageru?! (ikonka vpravo nahoře)

EDIT: a také se mi zdá, že oproti originální cz romce je citlivost dotyku naprosto otřesná, ani stylusem se mi nedaří uchopit posuvník a přetáhnout třeba níž. je to u mě naprosto otřesné. s tím se chci taky zeptat, jakou hodnotu pro zvětšení citlivosti a kde ji nastavit v advanced configu. děkuji
korps (134)|11.12.2008 22:54
Martin Ráž Hoch (1832)|11.12.2008 23:45
[H]Lantis OS v2.02 RC1 / RC2[/H]

Tak je to špičková ROM, rychlost je úplně úžasná. Nedoporučuji RC2, protože portace Manilla z Touch HD je pořád ještě hodně syrová a chybová. Jinak zatím s RC1 plná spokojenost.
kecinzer_ce4you (332)|12.12.2008 14:40
[h]ROMeOS 1.51 - zkušenosti[/h]
Musím říct, že jsem byl zpočátku nadčen, ale nyní zjišťuji docela dost bugů.
1) ta baterka, je to přesně jak tu někdo psal - jednou mi klesne přes noc třeba jen o 3%, ale pak během dne, bez používání ve stand-by klidně o 15%. Prostě v tomto ohledu jsem to nepobral a žádná jiná ROM tohle nedělá.
2) citlivost displeje - pokud chci skrolovat stylusem na posuvníku, tak se musím setsakramensky snažit, musím ho chvíli podržet na posuvníku a pak skrolovat - no strašné
3) nevím čím to je, ale když mám vytaženou klávesnici, tak nevidím některé texty v optin listech a když píši, tak nevidím text - teprve když ho odešlu např. v Live Messnegeru. Je možné, že to dělá nějaká aplikace jako IW čeština, nebo spíš bych sázel na wkTask manager.

Takže momentálně jsem vyloženě rozčílen nad ROMeOS, protože jsem jí vždy považoval za vysoce vylaďenou ROMku, ale po těchto zkušenostech nevím nevím.
Bláhově jsem si myslel, že min. měsíc flashovat nebudu :D.

BTW. také se mi nelíbí, že je v ROMeOS 1.51 plno aplikací odinstalovaných - např. hlasové vytačení, HTC TaskMan.

Ještě k tomu hlasovému ovládání. Zkoušel jsem MS i C a ten C mi přijde lepší - nadefinuji si ke každému vlastní hlášku, kdežto u MS to tuším nejde.
kubicek123 (63)|12.12.2008 16:41
[h]Problém v seznamech voleb při lanscape[/h][quote=kecinzer]3) nevím čím to je, ale když mám vytaženou klávesnici, tak nevidím některé texty v optin listech a když píši, tak nevidím text - teprve když ho odešlu např. v Live Messnegeru. Je možné, že to dělá nějaká aplikace jako IW čeština, nebo spíš bych sázel na wkTask manager.
[/quote]

to dělá zapnutý cleartype v landscape režimu..
pavelm77 (8)|12.12.2008 17:09
CV - Cyberon dial, MS - Micro$oft dial, čili jiné hlasové vytáčení.

qsqa píše toto "I recommend also to do a Hard Reset after flashing !!!" - myslel sem že flashnutí ja svým způsobem takový "drsnější" hard reset. Opravte mě prosím jestli se mýlím. Takže flash -> boot -> HR?

Tak furt čekám na CZ Proven, ale nevidím ani PL, která měla být 10.12. - asi bude zpoždění, pravděpodobně nevydržím a budu testovat na WWE :-)

SMAZAT
Marian Veselý (662)|12.12.2008 20:40
[h]PROVen 1.07 vs. eOS 1.51 / 1.23[/h]Baterka je bohužel nejslabší článek ROM eOS 1.51. Jinak je super. U PROVEN 1.07 mi nefungovala obcas klávesnice a blbnuly ty záložky co tam jsou navíc (Commanager a profily). Vrátil jsem se osvědčené ROM eOS 1.23.
martin_m_ce4you (200)|12.12.2008 21:02
jde nějak upravit u provena 1.07 ta prodleva v tf3d? myslím tím, jak změním záložku třeba na fotky tak to trvá než se položky zobrazí.
EDIT: Stále hledám, pátrám, bádám
Další věc u tédle romky: v start-programy krom kategorii je i pár ikon (telefón, kontakty, atd), které navíc jsou v různých kategoriich, tím pádem když v tf3d zvolím programy a tam všechny, tak ty položky (telefón, kontakty, ...) jsou tam dvakrát!
EDIT: Vyřešeno promazáním jednotlivých skupin.
má někdo ještě originál romku? potřeboval bych jedno vyzvánění. tuším, že se jmenoval "old phone" nebo tak něco, byl to zvuk jaký měli staré telefóny. "crrrrrrnk, crrrrrrnk" --))
EDIT: dík Bobanoviczi
děkuji za rady

SMAZAT
Bobanovicz (511)|12.12.2008 21:59
Prodleva si myslím nastavit nijak nepůjde, zástupce ve Start>Programy změníš ve Windows>Start Menu, dvakrát jsou tam proto, že i zástupci jsou dvakrát, ve Start>Programy>Programs si můžeš uspořádat další zástupce jak chceš.
Old Phone připojuji.
Ještě jednou prosím někoho kdo má Proven 1.07 o soubory 1d1ee632_manila a 26948339_manila ze složky Windows, díky.

SMAZAT
Crake (14)|12.12.2008 22:07
[quote=Bobanovicz]Funguje vám u PROven ROM 1.07 softkey "Menu" ve TF3D na záložce "Call History"?[/quote]

Bobanovicz - omlouvam se ti. Funguje mi to v hlavni zalozce "call history"... V dolnim menu to nejede :( Jeste jednou sorry za ukvapenou odpoved...

SMAZAT
martin_m_ce4you (200)|12.12.2008 22:31
Bobanovicz: dík, tady to máš:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

SMAZAT
kecinzer_ce4you (332)|12.12.2008 22:36
Tak to vypadá, že PROven 1.08 CZ by měla být 15. v pondělí, podle podpisu qsqa.
Tuhle určitě vyzkouším.

SMAZAT
Bobanovicz (511)|12.12.2008 22:37
[quote=Crake]
Bobanovicz - omlouvam se ti. Funguje mi to v hlavni zalozce "call history"... V dolnim menu to nejede :( Jeste jednou sorry za ukvapenou odpoved...

[/quote]

V pohodě.

To martin_m: Díky.

SMAZAT
TheMelin (1642)|13.12.2008 00:30
Bohužel se mi to nedaří najít. Můžete mi říci jaké jsou původní hodnoty v registrech abych dosáhl standardních tří sloupců ikon v nabídce programy? U PROven jsou nastaveny 4 sloupce, což mi nevyhovuje. Děkuji

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|13.12.2008 09:05
[H]Lantis OS 2.02 s Touch HD Manilla[/h]

I když je zatím nutné, překousnout pár nepříjemných bugů, tak i přesto jsem si nechal novou Lantis OS 2.02 RC2, která obsahuje i novou Manillu (TouchFLO 3D) s lepším enginem a tzn. rychlostí. Jsem hodně mile překvapen a stává se mi to neustále - jak je jeden stejný produkt schopen fungovat tak moc odlišně.

TouchFLO 3D z Touch HD - super věc. Zatím sice neduhy při přerotování displaye a zapínání pluginu jsou pekelné, ale i přesto jsem si ponechal kvůli špičkové rychlosti. Plugin se vykreslí hned, jednotlivé TABy se zobrazí o poznání rychleji.

Lantis OS - nevím kam na ty portace chodí, ale přijde mi subjektivně jako zatím nejrychlejší ROM co jsem měl. Výkonostně je na tom hodně dobře a reaktivita je špička. Všechno se objeví na kliknutí - zapnu -> hned vidím TouchFLO, zapnu -> vysunu klávesnici -> ihned se přerotuje (bez zpoždění atp.), Start -> Settings -> požadavek zpracován hned. Super, úplně to povyšuje Touch Pro na jiný standard a řeči, jak je XPERIA svěží, jsou opravdu jen rozdíl v SW.
martin_m_ce4you (200)|13.12.2008 10:15
dobré ránko, dneska se mě u provena 1.07 objevila další chybka:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kliknu na start a namísto seznamu položek je pouze bílé okno. Nevíte co s tím? dík

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|13.12.2008 10:27
[h]TouchFLO - citlivost displaye[/h][quote=kecinzer]2) citlivost displeje - pokud chci skrolovat stylusem na posuvníku, tak se musím setsakramensky snažit, musím ho chvíli podržet na posuvníku a pak skrolovat - no strašné[/quote]Tak, sám jsem v tom měl chvíli guláš, každopádně bych Vás rád nakopl, protože stěžovat si na citlivost dotekové vrstvy je nesprávné, protože si může každý změnit dle libosti sám.

HTC TouchFLO - zvýšení / úprava citlivosti dotekové vrstvy


Martin Ráž Hoch (1832)|13.12.2008 10:30
[quote=martin_m]dobré ránko, dneska se mě u provena 1.07 objevila další chybka:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kliknu na start a namísto seznamu položek je pouze bílé okno. Nevíte co s tím? dík[/quote]Restartovat:), nebo zkusit vypnout Enlarge Start Menu a nebo HLAVNĚ reportovat chyby do vlákna PROven - tím jedině zajistíte korektní rozvoj této ROM. Aneb co oči nevidí, srdce nebolí a stejně tak je to u beta testování:)

sprs (16)|13.12.2008 14:51
[quote=TheMelin]Bohužel se mi to nedaří najít. Můžete mi říci jaké jsou původní hodnoty v registrech abych dosáhl standardních tří sloupců ikon v nabídce programy? U PROven jsou nastaveny 4 sloupce, což mi nevyhovuje. Děkuji

SMAZAT[/quote]

Tu je riešenie. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2994926&postcount=4
TheMelin (1642)|13.12.2008 16:15
dekuji, takhle to bohate staci.

SMAZAT
kecinzer_ce4you (332)|13.12.2008 19:39
Mě by zajímalo kde je ke stažení ta polská verze PROven 1.08, kterou qsqa uvádí v podpise :).

SMAZAT
TheMelin (1642)|13.12.2008 19:42
Tak mi z ničeho nic na PROven 1.07 přestal fungovat WKTask manager. Vůbec nejde spustit a ani reinstalace nepoůže. Neměl jste někdo podobný problém?
TheMelin (1642)|14.12.2008 01:01
tak vyřešeno. Řeší to nová verze WKTask manageru která je odedneška k dispozici. Autor píše, že tento fatalní bug se projevoval na nějakých rom, což byl můj příipad u provena.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 01:46
[quote=kecinzer]Mě by zajímalo kde je ke stažení ta polská verze PROven 1.08, kterou qsqa uvádí v podpise :).[/quote]Odhadům moc nevěřte - když jsem byl pouhý uživatel, tak mě nedodržení slibů dost štvalo... pak jsem začal vařit a zjistil, že i když termíny stíhám, tak se to stejně před koncem nějak pos...

Lepší to brát jako odhad a počítat plus / mínus dva dny;)

SMAZAT

Chrono Leggionaire (187)|14.12.2008 11:13
Tak mi u poslední uvolněné verze PROven 1.07 zčásti odešla klávesnice- nefungují znaky j, w a občas z...děje se tak pouze při pokusu psaní těmito písmeny na začátku slov. Pokud písmena používám dále ve slovech, tak jimi lze psát. Myslel jsem, že chyba může být po kolizi se SYM.cab z Mobilnautu, ale i po odinstalaci této utility se nic nezměnilo. Dále mi občas ROMka jakoby nevidí programy a věci na kartě a pomůže jen SR..Zkusím flashnout toho Lantise
Marian Veselý (662)|14.12.2008 11:33
Ten problem jsem mel taky, proto sla PROVEN pryc!

SMAZAT
urys (402)|14.12.2008 12:04
Jsem z toho rozčarovanej ....

eOS 1.51 najednou začala hodně lagovat, příchozí hovor - nejprve neznámé číslo, pak se změnilo na číslo, pak teprve se přiřadilo jméno a fotka, celé asi 3-5 vteřin - což je nepřijatelné.

nainstaloval jsem Lantis RC2 - user config se po flashi rozeběhnul, ale nainstalované věci v jeho rámci nikde nejsou vidět ..., nenastartovalo se mi TF3D, chybí mi tam plno věcí - jasně, můžu si je doinstalovat, ale jsem zmlsanej eOS. Rozbalovací seznam se nerozbalí, je vždy vidět jen aktuální záznam a musím rotovat pomocí dpadu

ok, dal jsem Proven, subjektivně mi přijde pomalejší než eOS, rozbalovací seznam trpí stejným neduhem jako Lantis RC2, "hnusný" ikonky v programech, nefunguje tam FTouchFlo s gesty


upozorňuji, že se v případech ikonek, preference programů a nastavení jedná pouze o mé subjektivní názory a preference

takže se vracím k eOS, dám 1.51 poslední šanci, jinak se vrátím k 1.40.x

smazat
Marian Veselý (662)|14.12.2008 12:21
1.51 jsem používal asi 4 dny, neměl jsem výše popisované problémy, jedinné co mi na ní vadilo bylo neúměrně větší vybíjení baterky proti předchozí verzi. U 1.23 jsem s baterií vydržel naprosto v pohodě celý den, u 1.51 jsem při stejném provozu byl v 16:00 bez šťávy.

SMAZAT
pavelm77 (8)|14.12.2008 13:33
ROMeOS2 baterka - ano u mě stejný problém, kolísavé vybíjení, vydržela víc dokonce s originál ROM. Chci vyzkoušet až vyjde CZ Proven, tak teď v mezidobí budu testovat Lantis. Dal sem radši RC1 a problémy jak píše urys s RC2 teda nevidím. Po flashi všechno proběhlo korektně, po restartu klasické TF3D. Subjektivně mě přijde stejně svižné jako v ROMeOS2 1.51, jak psal výše MRH, tak při překlápění je to opravdu špička, tam je lag vskutku takřka nulovej. Baterka zatím OK, nechal sem zapnutý radio i přes noc, pokles na 96%, po dopoledním zkoumání, zkoušení, instalování (takže hodně svítil displej), pár restartech sem teď na 79%, takže zatím OK, ještě uvidím jak to bude při tel. provozu, který je teď 0 :-) Odpoledne ještě testnu GPS, tam sem hodně zvědav, protože na ROMeOS2 byl fix až neskutečnej, než sem umístil na sklo, tak už mě naváděl, uvidíme.

Shrnuto: s Lantis RC1 zatím veliká spokojenost, rychlost minimálně totožná s ROMeOS2, baterka se zatím jeví lepší. Zatím zůstávám :-)

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 14:06
[quote=urys]Jsem z toho rozčarovanej ....

nainstaloval jsem Lantis RC2 - user config se po flashi rozeběhnul, ale nainstalované věci v jeho rámci nikde nejsou vidět ..., nenastartovalo se mi TF3D, chybí mi tam plno věcí - jasně, můžu si je doinstalovat, ale jsem zmlsanej eOS. Rozbalovací seznam se nerozbalí, je vždy vidět jen aktuální záznam a musím rotovat pomocí dpadu
....[/quote]Já jsem taky rozčarovanej! Urysi takovej veterán a chová se jak malý spratek odněkud od Ústí:))))))

Ad TouchFLO 3D - psal jsem jak já, tak na to upozorňuje autor (červeně), že RC2 má Touch HD TouchFLO a to je prostě věc na nic - je to první release a nenastartuje dokud není otevřená klávesnice. Používal jsem 2 dny, pak mě tak naštvalo, že jsem přešel na RC1.

Jinak rychlost Lantis je špička - nemyslím teď TouchFLO 3D, ale spíš obecnou reaktivitu, včetně třeba rotace displaye.

Scrollování viz. třeba Diamond Tweak, kde se to dá nastavit.

Jako dolazenost jako ikony startmenu to třeba nemá, ale jinak jsem si dosochal k obrazu svému a fakt po celodenním používání super!

SMAZAT

Bobanovicz (511)|14.12.2008 19:31
Hmmm, tak u mě se stala velice zvláštní věc. Nejdříve jsem testoval Proven 1.07 a potom se rozhodl podívat se na LantisOSv2.02RC2. po flashi všechno v pořádku až na to, že se mi zbláznily hardwarové tlačítka i touchwheel. Tlačítka buď nereagují vůbec, nebo dělají funkci jiného harwarového tlačítka, longpress nefunguje vůbec a touchwheel funguje zmateně, do opačného směru než pohybuju prstem a ještě třeba s deseti vteřinovým zpožděním.
Vrátil jsem se tedy k proven 1.07, ale tento problém zůstal, vyzkoušel jsem ještě ROMeOS a originál ROM a je to pořád stejné.
Je někde odkaz na originální ROM WWE, ne tu s CZ co je na XDA? Hledal jsem, ale zatím nenašel a vypadá to, že mi nezbude nic jiného než reklamace.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 20:13
Čoveče obávám se, že tohle mi zní spíš jako HW problém... ale mohu se plést. Každopádně pokud se to děje na různých ROM to tak vypadá...
Bobanovicz (511)|14.12.2008 20:21
No jasně, taky mi nejde do hlavy jak by mohl být softwarový, když už jsem vyzkoušel několik ROMek, asi to bude náhoda s tím flashem, i když je to divné, protože tlačítko se při zmáčknutí normálně rozsvítí, nevypadá to, že by nefungovalo, ale nic dalšího se nestane :-(

Je někde ke stažení origo EN ROMka? Ať můžu reklamovat.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 20:28
Pár stran zpět, nebo rozcestník na první straně...

SMAZAT
Bobanovicz (511)|14.12.2008 21:12
Tohle téma už jsem procházel odpoledne, protože jsem to někde viděl, ale asi jsem slepej, teď jsem to celé prošel znovu a nevidím nikde odkaz.
A na první stranu jsem se díval, je tam odkaz na WIKI, kde ovšem tato ROM není.

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 21:27
Tak pak se omlouvám za mystifikaci - na seznamu ROM jsem našel tuto - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410305 a to by snad měla být origoš, nebo hodně blízká ségra.
Bobanovicz (511)|14.12.2008 22:58
Tahle to není...to mě nenapadlo, že bude takový problém sehnat původní ROM :-(

SMAZAT
Sako verife (476)|15.12.2008 07:11
no me se hlavne stala nemila vec kterou jsem povazoval za jiz davno vyresenou. u ROMeOS 1,51

Mobil se porad dobiji a tvari se ze dobitej neni, po SR je jiz nabitej....
Dal jsem i jiny radio ale moc to nepomohlo. Jeste zkusim ten dlouho slibovanej HR abych mel jistotu ze na cistym mobilu to nedela.


SMAZAT
PABO_ce4you (19)|15.12.2008 12:16
To Bobanovicz
originální rom je na straně 4 hned nahoře:)

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|15.12.2008 12:32
Pro jistotu jí hodím na první stranu, už je těch dotazů nepočítaně:)

Díky za navedení;)

EDIT: A je to tam.

SMAZAT
Bobanovicz (511)|15.12.2008 12:50
To co je na straně 4 je i v samostatném návodu na flash, ale pokud jsem to dobře pochopil tak se nejedná o možnost stáhnout ROM, ale o návod jak udělat zálohu stávající ROM a ten výraz "stiahnut", který použil autor příspěvku je ve významu "vyextrahovat z PDA" nikoliv stáhnout z www.
Pokud jsem to blbě pochopil tak mě prosím nakopněte kde se dá ta ROM stáhnout, alespoň v RAW formátu :-)
overgrounder (176)|15.12.2008 16:16
Zdravím přátelé. Tak jsem se po čase zase vrátil ze Symbianu k PPC, to víte, láska na celý žívot. Pořídil jsem si krasavce Raphaela od Vodafone, ale jak tak zjišťuji, ROMka v něm nahraná společně s lokalizací od Sunnysoftu InterWrite celý přístroj celkem znehodnocuje. Rychlost je tedy navzdory procesoru a ramce žalostná, takže po prostudování threadu o nových romkách mám následující dotaz: Jakou romku flashnout? Jde mi o rychlost, ověřenost, stabilitu, zkrátka aby splňovala parametry, kvůli kterým se flash vyplatí a nezmění se v noční můru. Vím, že žádám subjektivní názory, nicméně mám za to, že na dvou třech se shodneme všichni a z těch bych si pak vybral. Dotaz číslo dvě se týká počeštěné romky. Nemáte někdo nějaké info, zda na CZ verzi někdo pracuje? Angličtina mi sice nevadí, ale je příjemné, když to na mě mluví česky:-)
Tak všem díky za tip a přeji hezký večer...
martin_m_ce4you (200)|15.12.2008 16:44
za dva dny bude PROven 1.08 cz. Nechme se překvapit co z toho bude! nyní je na výběr buď PROven nebo ROMeOS². každá má pořád své chyby. prý starší verze ROMeOS² jsou ok. ale ty jsem netestoval. "The Choice Is Yours" :sarcastic: Já taky mám rafa pár dnů a momentálně čekám na toho provena! u asusu p750 co jsem měl před rafem byla jasná volba jakou rom, tady je to problém!
kecinzer_ce4you (332)|15.12.2008 17:00
Já bych jako nejstabilnější asi doporučil ROMeOS2 1.40.1.

SMAZAT