Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

gtz (37)|11.4.2010 13:55
No já jem zkoušel i dva projekty pro Linux - jak Android tak i Ubuntu a stále to není ono... S oběma jsou celkem značné problémy jak s wifi tak i s integrovanou GPS. Stále jsou WM lepší volbou co do stability.

Zkoušel jsem jak TAEL, ENERGY no ten Captain se drží celkem statečně, s podivem je 2.5 Sense rychlejší než byla 2.1 na EnergyRom.
karlic (707)|16.4.2010 10:34
Tak já se po nějakém laborování vrátil k originál firmware. Nepoužívám Sense a s WM6.5 baterka vydržela max 24hodin. S originál ROM jsem teď v pohodě opět na 72 hodinách, což je podstatná trojnásobná doba.
Až bude něco bez Sense a s nízkou spotřebou, tak napište prosím, protože WM6.5 je pohodlnější na ovládání.
igor.sk (16)|16.4.2010 17:32
Pár dní používam Captain a som milo prekvapený. Celkom svižná. Ťažko sa mi odhaduje spotreba, keď som stále active synch cez kábel. Zatiaľ mi veľmi chýbajú úlohy na home screen v sense. Neviem ako ich tam dostať. Mám aj Co0kie's Home aj editor 1.7.0 a nič.:?
gtz (37)|16.4.2010 22:10
Já jsem nakonec zkusil poslední build od Taela, protože Captain nakonec zklamal ve výdrži baterie a v občasném zatuhnutí. Někdy po zapnutí se na LCD objevilo pár čar a čus-bus autobus ... reset to napravil. Nějak se nesnášel s Ark Task Managerem, po PImbackup jsem vždy pro jistotu dělal soft-reset.
GPS a TT , jak lagfix tak i quicqps jsem zkoušel a někdy byl fix do 15 sec. a někdy se to natahovalo na celkem dlouho. No i s tou baterkou to bylo nějaké divoké, ukazovala jak měla, pak jsem spustil nějaký film v CorePlayeru a hle během 10min. to sežralo skoro 20%.

No dva dny si hraji s Taelem, ale dle všech okolností nechám experimentů a vrátím se k energy. Mohu potvrdit, že 6.1 měly prostě lepší výdrž než toto.
korps (134)|17.4.2010 13:44
[h]Cista WM 6.1 ROM[/h]
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=665081
spravena podla yozgatz kitchen tak by mala slapat slusne.
gtz (37)|18.4.2010 11:10
Také jsem se na to díval, když jsem hledal jak zprovoznit na tael-energy dual-boot. Na mém rafovi, ten multi-boot nějak padal. Ale to bylo způsobeno jak jsem četl nějakou nekompatibilitou v energy-tael. Kolega to zkoušel na na wm 61 a jelo to. Ale i tak, android žere baterku 2x více než wm.
eda wert (6)|8.6.2010 09:28
a je ta romka v češtině? jak to nainstaluju? dik
korps (134)|8.6.2010 09:31
nie je v cestine...navod mas na zaciatku temy
eda wert (6)|8.6.2010 10:05
A můžeš mi poradit, potřebuju něco rychlího a stabilního v češtině bez TF3D a podobných věcí na raphaela. Pořád nemohu nic najít, včera jsem u toho seděl snad deset hodin. děkuju
korps (134)|8.6.2010 10:08
Nepouzivam rom v cestine ale skus trofan ROM z tohto fora.
eda wert (6)|8.6.2010 10:14
žádnou trojan ROM mi nenachází ani hledání na foru, ani google :(
korps (134)|8.6.2010 10:16
eda wert (6)|8.6.2010 10:19
sem se překouk, díky
eda wert (6)|8.6.2010 10:42
díky, ale neni to co jsem hledal. Tohle je přecpaný programama a ještě 6.5. kdybys věděl o romce 6.1 v češtině a co nejčistší, byl bych vděčnej.
Egon_ce4you (23)|8.6.2010 17:02
Tak v češtině je 6.1 snad jen Titanova ROMka.
Hodně "čistá" 6.1, je KlokanSoftova ToZeR(ka), není však v češtině, tu je nutno doinstalovat.
Asi tak. ;)
zigzag (226)|19.7.2010 10:14
teda musim říct, že poslední Energy s WM 6.5 mě zklamaly. problémy s výdrží baterky se naštěstí u nejposlednější už neprojevují, tedy pokud nepoužiju wifi, to pak baterka jde dolu přímo před očima, i když je wifi vyplé. ale hlavně se zapnutým Sense 2.5 se příšerně telefonuje a při zadávání čísla je skutečně hodně o náhodě komu nakonec začnu volat;) ... zkusím TAEL a vrátím se k Titaniu.
korps (134)|19.7.2010 21:33
Skusal si tu poslednu? Tie z pred 13.7. boli hrozne...A ma aj titanium verzie.Ta posledna mi pride uz ok i ked tael mi prisiel o nieco stabilnejsi. Uvidime zajtra ked bude nova verzia.
zigzag (226)|20.7.2010 20:59
poslední build co sem zkoušel byl 23569. a včera sem flashnul na stejnej build ale od TAEL se Sense 2.1, že se vrátim k Titaniu a v něm nejde u nové události nastavit datum :|
korps (134)|20.7.2010 21:02
To je myslim bug buildu.. Build 23569 sa uz ale 2mesiace pouziva a medzi tym NRGZ28 vydal uz niekolko verzii opravenych...
zigzag (226)|21.7.2010 08:25
[quote=korps]To je myslim bug buildu.. Build 23569 sa uz ale 2mesiace pouziva a medzi tym NRGZ28 vydal uz niekolko verzii opravenych...[/quote]

myslíš Energy z 13.7.?
korps (134)|21.7.2010 19:12
jj ta z 13.7. ak sa dobre pamatam bola o dost lepsia ako tie predtym(NRGZ28 spominal ze chvilu znova pouzival raphela a odlatil to lepsie)Ale i tak mam pocit ze TAEl je stabilnejsi i ked reference od NRGZ28 som neskusal...
zigzag (226)|15.8.2010 10:05
popravde posledni TAEL s Sense me dovadi k silenstvi. uz nejakou dobu ve mne zraje rohodnuti, ze tohle je muj posledni telefon s wm. uz jen vybrat jestli android nebo iphone.
Erikt68i (266)|17.8.2010 22:57
Já jsem jen průměrný uživatel a asi od toho moc nechci ale mě docela TAEL vyhovuje. V nejnovější verzi a teď i v srpnovém updatu této ROM je použito Pool Page 24MByte, a to má za následek docela solidní rychlost oproti původním 12 MByte a to i se SENSE2.5. Samo, že HTC HD2 s 1GHzovým procesorem to nedožene, ale dá se s tím docela žít. Nemám nainstalovánu žádnou češtinu, jen nastaveno české prostředí. Doplněno opravnými/nastavovacími balíčky a programy jako NoData, Mobilnaut(česká HW klávesnice), XHook a XTask, případně podle potřeby test GPS a další podle potřeby, včetně navigace (u mne IGO Primo). Moc toho ale doplňovat není třeba, ROM je slušně vybavena programy. Vše spolehlivě běží, např. systémové budíky budí spolehlivě(není třeba instalovat jiné), telefon upozorňuje na vše, co se očekává(nové SMS, prošvihlé hovory, výročí, nastavené schůzky apod). Systém mě prostě ani jednou za 2 měsíce s novou verzí nespadl, neprovedl žádnou špatnost a nebyl nutný reset. (Po pravdě,občas resetuji sám = zvyk s Looxe712 a mohu jen doporučit). Vyzkoušel jsem na HTC PRO i Androida a to i v nejnovější verzi 2.2 beta, sice fofr ale zatím to moc žere baterku a člověk se fakt s tím musí naučit, ze začátku jsem dost tápal, protože filosofie práce se systémem je jiná. Asi návyky z WinCE. Takže já zatím nechávám vše na TAELu a snad časem ......že by HTC Desire?:oops:
janox (216)|22.8.2010 08:40
Teda ja neviem, ale táto ROM "HTC PRO TAEL ROM 6.5 Sense 2.5 new V5.2 build 23569" je úplne super bez bugov a nútených resetov mi funguje už týždeň. Presne tú istú mám v HD2 a funguje na milion % od mája. Na PRO je samozrejme mierne pomalšia z dôvodu shitnejšieho procesoru, ale zatiaľ najlepšia, akú som kedy v PRO za celé tri roky mal.
Tak či tak je to už starý kus hardvéru a pôjde preč. Už sa teším na PRO3 ;)
Zdar všetkým maníkom okolo htc PRO a teším sa na Vás v budúcnosti vo fóre htc PRO3....:yes:
Mara_MDAII (60)|30.6.2011 14:46
Hosi nevim jestli jste si vsimli Timolol's stock-like WM6.5.5 ROMky
Pouzivam jenom Titanium a po dlouhym pouzivani Energy, ktery jsou ted zabugovany (myslim verze Titanium) a vystridal jsem hromadu verzi, tak Timorolova s drobnyma upravama vzhledu je fakt pecka.
Kdo si zaklada na manile, tak na predposledni strance najde cab s manilou a podle toho cloveka to i s manilou maka obstojne. Kazdopadne, kdo chce cistou a rychlou ROM Manila