Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

kecinzer_ce4you (332)|30.7.2009 13:25
Já jsem si to nové HTC notifications okamžitě vypnul - vůbec nevím jak se mám dostat např. na ikonku G / E - prostě mi to nové HTC notifications přijde nepoužitelné.
Erikt68i (266)|1.8.2009 22:22
Já používám Ahen R6i. Spolehlivá, s malou spotřebou, nekouše se, s hezkou vlastní grafikou. Ve variantách TFlo2(+Titanium) nebo Titanium. Doplnil jsem si českou HW i SW klávesnici, do TFlo jsem přidal Today pro starý dobrý budík Chronos a pod. Používám ji už od verze "c" a vždy bez problému. ROMka je vždy "uvařena" z nejnovější verze WIN6.5. Případné závažné chyby ve verzi řeší okamžitě - po pravdě, stalo se to jen jednou a do příštího dne byl build opraven.
Teď už je verze "j". Zatím jsem neinstaloval - zítra je taky den.
P.S.
V těch Energy ROM mě moc vadí, že autor vyhodil z Bluetooth profil HID a tím nemohu používat několik zařízení - např externí BT klávesnici - přeci jen se na ní píše líp než na HW. A žádost o obnovení autor zamítl - prý to většina nepotřebuje?!
kecinzer_ce4you (332)|2.8.2009 14:33
Erikt68i:
Ahen se mi taky líbila, jen jsem nepřišel na to, jak vypnout ty HTC finger menu - mám radši to nové v Classic Blue theme. Prostě mi tam chybí ty aplikace na přepnutí klávesnice, notifikací atd. Samotné caby jsem na to nikde nenašel. Také se mi nelíbí ty vlastní ikonky nahoře. Je možné je nějak vypnout.
Jinak jsem ROMku měl a celkem se mi líbila, to ano :).
kecinzer_ce4you (332)|2.8.2009 19:43
Právě testuji ten Ahen a mám problémy, jak jsem již psal:
- Nevím jak vypnout HTC finger menu
- Nevím jak vypnout nové HTC notification
- Když jsem v Settings a něco nastavím, dám OK - hodí mě to na home screen - v Energy ROM mě to hodí normálně zpět na stránku nastavení.
- Nevidím BT ikonku když zapnu BT

Kromě těchto vad se mi ROM dost líbí, hlavně díky tomu, že je v ní Cyberon Voice Command. Nicméně výše uvedené věci mi dost vadí.
korps (134)|2.8.2009 20:40
To co hladas spravil AtomAng z xdadevelopers.com (aspon myslim) a niekde som uz tu link postoval len ho neviem uz najist.
Asi to toto bude[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kecinzer_ce4you (332)|3.8.2009 07:57
To je přesně to co potřebuji. Díky moc!
kecinzer_ce4you (332)|5.8.2009 12:06
Tak DaG ukončil přípravu nových ROMek - http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4268151&postcount=8232
To jsem zvědav jak to bude dál.
korps (134)|6.8.2009 09:27
NaTuRaL_ce4you (170)|6.8.2009 13:06
tak uz jsem vcera zkousel manillu 2.1, a jedna velka pokojenost - zmeneny kalednar zacinajici pondelim, rotace pri vysunuti klavesnice cca 1-2 sekundy tam i zpet coz u 2 verze trvalo 3 a vice sekund, na HOME zalozce pod casem je vychozi nastaveni casove zony a jedno pro pridani mesta , ktrere je spojene s pocasim a pak na se i to pocasi prenasi do kalendare a jiz se cas neposouva nikam jako tomu bylo u verze 2
Tony_lkh_ce4you (31)|9.8.2009 10:17
Vie mi niekto poradiť nakoľko som to naozaj nikde nenašiel. V mms nastavení neviem nastaviť max. velkost odosielaneho suboru. Nie je tam nic na vyber a ani sa to tam nedá dopísať. :-(
drazad (53)|10.8.2009 06:57
Chci se zeptat, jestli do Manila 2.1 jde aplikovat čeština stejná jako do verze 2
NaTuRaL_ce4you (170)|10.8.2009 12:02
no presne ted newim jestli cz jde pouzit jen u samotny manily 2.1 ale ted mam naistalovanou ROM viz popis - a nani pocesteni manily jde
drazad (53)|10.8.2009 13:48
Jasně, přesně to jsem chtěl vědět. Dík
zigzag (226)|12.8.2009 10:46
tak zkouším AHEN 6.5 R6j - Titan (nechci TF) a musim říct, že to teda žádnej rychlik neni a je to hodně velká omalovánka (jsem spis zastance black/white grafiky.), ale uvidíme. EnergyROM 'Mercury' (SYS 21921) mne totiz uz zacla svymi vytuhy a podivnym chovanim stvat.
- sice mi na ní už zase běží Worms World Party (hodně důležitá aplikace v telefonu!.), ale

0. nutnost restartu (někdy dokonce vyndání baterky!?) při změně témata je dost podivné chování.
1. chování při Cut & Copy událostí v kalendáři je fakt divné.)
2. vypnul ten showcase, protože úspěšnost vypnutí aplikace na první pokus byla 30%, jenže po spftresetru tam je zpátky
3. nevim zda jde zapnout stary dialer, tenhle mi vůbec nevyhovuje (vůbec nechápu ten volnej prostor nahoře, kde seš ani neobjeví číslo vybraného kontaktu, navíc klávesnice je na mé prsty malá)
4. taky občas zamrzne Start menu (neobjeví se vedle něho ikonka)
cabadaj (51)|12.8.2009 20:37
Chlapi poraďte . Jakou mám použít ROM aby mi vyhovovala .
Zásadně preferuju rychlost a spolehlivost.
Nechci TouchFlo ( používám SPB Mobile Shell )
Nepotřebuji češtinu.
Nepotřebuju příliš aplikací . Zaneřádím si to sám.
Pročetl jsem tu kde co , ale odpověď jsem nenašel .
Sako verife (476)|12.8.2009 21:26
ROMeOS2 ale ke novym verzim se dostanes pouze pokud jim neco malo zasponzorujes. Myslimze staci 300Kc, ale za ty prachy to stoji...
dela jak 6,1 tak i 6,5 jak verze:
TITANIUM=LITE | Titanium today plugin only with less HTC apps (No HTC Dialer, HTC Comm Manager, HTC Volume Control, etc + no Opera)

RAPHAEL=NORMAL | HTC Manila (TouchFlo3D[comes with stock Raphael], HTC Dialer (disabled by default), HTC Comm manager etc + Opera)

RAnDIUM=RHODIUM Manila included (complete with contact card & all required for Rhodium Manila) + Rhodium goodies (WifiWizard, ShutDown message, etc) The manila still in beta as the porting process is still in progress by xboxmods@xda-developers.


ja davam raphael a ihned vypinam TF3D.
cabadaj (51)|12.8.2009 21:57
Díky.TouchFlo mám taky vyplé . Říkám si ale , že i tak pravděpodobně Rafaela zpomaluje .
Sako verife (476)|12.8.2009 22:18
to se sice rika, zkousel jsem i Titanium, ale chybi tam spousta veci na ktery jsem zvyklej. Treba ovladani hlasitosti atd. je toho spousta. Nez si teda vsechno pracne dohledavat a doinstalovavat znovu, tak jsem zvolil tu Raphael verzi s vypnutym TF3D. Ta ROM je hodne, hodne, svizna oproti jinym. A zkousel jsem toho dost. Ale kazdymu vyhovuje neco jinyho. Takze tezko radit.
krabicka3 (361)|17.8.2009 16:14
Tak jsem si tam flashnul Warhawk EnergyROM. Pekny, ale kdyz pisu SMSku, a zmacknu Fn, tak mi to otevre Kalendar, coz je na prd.:mad:

2 Sako Verife: Vzdycky mi vyhovoval RomEOS. Mohl bys pls hodit odkaz, kde jsi stahnul tu svoji. Do ted jsem bezel na 1.13 a docela spokojenost.
Sako verife (476)|17.8.2009 17:43
http://romeos.monx.info
hudyss (219)|17.8.2009 17:49
2Krabicka3:
Vsak v programech najdi keyboard selector a tam si klavesnici prepni na Touch Pro, ptz ted ji mas na Fuze.
krabicka3 (361)|17.8.2009 20:31
2 hudyss: aaa, to jsem netusil, ze tam neco takoveho je, danke schon! ;)
2 Sacko: dikes
nirman (24)|18.8.2009 00:51
Prosim vas, k cemu slouzi knihovna rillphone.dll, ktera se priklada k radioromkam? Bez ni snad radio fungovat nebude?
drazad (53)|18.8.2009 06:41
Fungovat ti to bude ale co jsem o tom všem četl, tak ke každému rádiu je odpovídající rilphone. Pokud ne, může se ti stát, že budeš mít dlouhý fix na GPS nebo se ti bude rychle vybíjet baterka atp. To samé platí, když budeš mít nevhodné rádio. Tak se toho držím. Jaké rádio je nejlepší, to si musí každy vyzkoušet sám. Zkoušel jsem asi čtyři ale nepoznal jsem rozdíl. Tak nevím. Teď tam mám 1.14.25.35 a operátora Vodafone a je to bez problému. Po každem hardresetu nebo nahrátí ROM tam nahraju ten správný rilphone a dál to neřeším
drazad (53)|18.8.2009 07:08
[quote=NaTuRaL]no presne ted newim jestli cz jde pouzit jen u samotny manily 2.1 ale ted mam naistalovanou ROM viz popis - a nani pocesteni manily jde [/quote]

Teď jsem si nahrál EnergiRom 'Warhawk' s Manila2.1 a počeštil jí. Všechno vypadá dobře akorát se špatně počeštil kalendář. Máte to taky tak nebo mám jinou verzi češtiny?

edit: Tak jsem nepoužil cab a jenom změnil hodnotu v registrech ze 409 na 405 a je to bez chyb ale je toho zase přeloženo méně. Tak jestli máte někdo nějakou lepší češtinu tak bych prosil o odkaz. Dík
Mara_MDAII (60)|18.8.2009 10:04
hele klucí,kdyz bych chtel vymenit radio, ted 1.02.25.19 (zda se mi ze zere dost baterky a ma pomalej fix,nebo je ok?) Chtel bych asi 1.14.25.35 je potreba to jeste nejak odemknout? ja v ty anglictine tomu moc nerozumim,mam HardSPL a pisou tam jeste neco o Security Unlocku?
drazad (53)|18.8.2009 10:45
HardSPL by měl stačit. Já s tím nic jiného nedělal
voda2 (112)|18.8.2009 14:07
Nainstaloval som poslednu verziu EnergyROM 'Warhawk'(23016) Built date 2009/8/11 Manila 2.1. Vsetko mi funguje v poriadku len na HOME obrazovke sa mi nezobrazuju pripomienky. Viem niekto poradit kde by mohol byt problem
Satiriasis_ce4you (0)|18.8.2009 19:49
Mám taky nejnovější EnergyROM Standart a Radio 1.14.25.35 a zatím maximální spokojenost. Jen kuli WM6.5 zatím pořádně nefunguje G-Sensor ( v HTC Album, IE, Opeře atp.) Víceméně jsem to částečně vyřešíl programem change screen- máte nějaký lepší tip ? Jak dlouho vám vydrží origo baterka?
trminek (88)|18.8.2009 20:47
nevím jak 6.5 souvisí s G-senzorem? Používám ROMeOS 6.5 a s G-senzorem nemám problém ani album a ni v opeře.
Satiriasis_ce4you (0)|18.8.2009 21:01
Na XDA dev. foru mi bylo řečeno, že tyhle ROM jsou dělaný na bázi beta verze WM6.5 a že se v ní vyskytuje bug s tím G-Senzorem. Možná máš nějakou verzi ve které je již nainstalovanej Gyrator, nebo Changescreen a kompletně nastavenej, ale origo jsou s tim prý problémy.
Sako verife (476)|18.8.2009 21:14
ani ja v romeos2 nemel s g senzorem zadnej problem.
cabadaj (51)|18.8.2009 21:15
Já jsem našel na XDA nějakou starší verzi ROMeOS2 . Snažil jsem o nejnovější , ale nepodařilo se mi poslat 150GBP.
Sako verife (476)|18.8.2009 21:20
no to asi musis mit na ucte dostatek penez ;) blba legrace.
Nemel jsem s odeslanim zadny problemy, pokud mas kartu se kterou jde platit pres internet, tak by jsi taky nemel mit problemy. Samozrejme po odeslane platbe ti dojde myslim mail, konkretne na paypal, kterej jsem preposlal rovnou monxovi a mel jsem prava na stahovani behem cca 24hod.
Satiriasis_ce4you (0)|18.8.2009 22:26
nevite nekdo, zda je uz integrovano v Energy ROM - NET Framework 3.5?
drazad (53)|19.8.2009 06:24
[quote=Satiriasis]Mám taky nejnovější EnergyROM Standart a Radio 1.14.25.35 a zatím maximální spokojenost. Jen kuli WM6.5 zatím pořádně nefunguje G-Sensor ( v HTC Album, IE, Opeře atp.) Víceméně jsem to částečně vyřešíl programem change screen- máte nějaký lepší tip ? Jak dlouho vám vydrží origo baterka? [/quote]

Mám take tuto ROM a Radio a G-sensor mě taky nefunguje. Po nainstalovaní Gyratoru ano. Baterka mě teď vydrží sotva jeden den. Tak nevím co jsem si tam zase nainstaloval. Používám pořád stejné programy. S předchozími ROM mě vždy vydržela nejméně dva dny. Zatím to neřeším. Počkám a třeba se to usadí. Tu ROM tam mám teprve tři dny
Mara_MDAII (60)|19.8.2009 10:36
2Satiriasis: v romce co mam v podpisu uz .net 3.5 je.
voda2 (112)|20.8.2009 08:06
Vie niekto poradit ako nastavit aby po zdvihnuti hovoru na druhej strane telefon zavibroval tak ako to bolo pri originalnej ROM-ke? Momentalne mam nainstalovanu EnergyROM 'Mercury'(21921)
drazad (53)|20.8.2009 08:23
Nevím, jestli to jde nějak opravit. Na XD se to řešilo ale nevím už jestli to nějak šlo. Já to nepoužívám a tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Ale vím, že v posledních EnergyROM už to funguje. Každopádně v té úplně poslední na 100%. Teď jsem to zkoušel
voda2 (112)|20.8.2009 14:12
A este jedna otazka, nedokazem mat viac ako jednu pripomienku na today obrazovke (nefunguje aplikacia Homescreen - Tore edition.cab). A tiez zobrazi mi jednine pripomienku aktualneho dna.

Necituj předchozí příspěvěk. Zbytečná citace smazána. admin

drazad (53)|20.8.2009 14:19
V té poslední verzi je Manila 2.1 a tam už je bohužel zpět položka Seznam hovorů a tak bohužel není místo na víc než na dvě připomínky
voda2 (112)|20.8.2009 14:25
Diky za odpoved, tak pockam mkym sa to vyriesi a zostanem pri starsej verzii. V tej novej mi ani nejde korektne aplikacia tv program na zobrazenie tv programu (cast kalendar)
zigzag (226)|25.8.2009 10:42
tak sem před 10 minutama flashnul [ROM] [WWE] [GSM] [WM6.5] [24 Aug 2009] NATF's v5.5A [Standard]
a koukám, že se už "konečně".)) objevilo tlačítko Start dole..hehe..na to si budu muset zvykat.

po týdnu užívání:
- nefunguje iGO
- chaos při psaní v okamžiku stisknutí klávesy FN
- nelze stáhnout MMS
+ stabilní
+ příjemnější "více windows" ovládání s lištou dole

bohužel iGO je pro mne důležité

drazad (53)|26.8.2009 09:42
Mám poslední verzi EnergyROM Warhawk a dnej jsem zjistil, že mě nefunkuje Mobilnaut Sym na české znaky na HW klávesnici. Předtím jsem měl Energy ROM Mercury a tam to ještě fungovalo. Máte někdo taky takový problém nebo je to jenom u mě. Jakým jiným způsobem píšete české znaky na HW klávesnici?
macaziza (6)|26.8.2009 23:03
Zdravim, mám tu samou rom, a Mobilnaut SYM mi funguje v pohodě.
Henry13_ce4you (51)|27.8.2009 07:16
Jak provedu unlock u EnergyROM mám asi nízké IQ ale nemůžu na to přijít ani jsem to nikde nevygooglil :?
Dík za help
zigzag (226)|27.8.2009 13:42
mě tedv posledních EnergyROMkách Mobilnaut SYM nefungoval. navíc mi v nich nefungovali správně ani World Worms Party, což byl nepřekonatelný problém.)...bohužel v momentalně mnou testovaných NATF's ROM klávesa FN dělá z psaní na klávesnici docela dobrodružství .), ale Mobilnaut SYM zkusim.

tak sem zkusil a Mobilnaut SYM v mé ROM nefunguje :(
NaTuRaL_ce4you (170)|27.8.2009 14:06
na ty gamesky ti staci jen naistalovat tenhle patch
krabicka3 (361)|28.8.2009 00:31
Predem se omlouvam za OT.
Musim rict, ze me udivuje, ze Touch Pro 2 je se stejnym HW o tolik sviznejsi. Kazdopadne kazda ROMka ma vzdycky spoustu pozitiv, ale pak tam
neco nefunguje, a tim je pro me bezcena. Nejspokojenejsi jsem byl s eOS 1.13. Po poslednim flashnuti EnergyROM me otravila dloooouhaaaa reakce po vysunuti/zasunuti klavesnice, pak jsem si ale rekl, ze me vlastne i otravuje porad to flashovat a installit si tam znova programy (vzdy je lepsi cisty install),
a pokazde tam neco nefunguje spravne.:sarcastic:
Na zaklade toho vseho jsem Rafika impulsivne zabalil do originalni krabice se zarucakem a chystam se ho prodat. Kdyz byste nekdo meli zajem, dejte vedet,
jinak pristi tyden pujde, uzil jsem si ho dost.
zigzag (226)|28.8.2009 08:18
zdá se že na krabicku3 padla půlnoční chandra :D