Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

krabicka3 (361)|17.3.2009 16:49
Koukam, ze to forum chvili nesleduju, a jsem zase mimo misu. :) Vzdycky jsem byl spokojeny s ROMeOS2, pak jsem presel na originalni novou ROMku, jenze tady mi dost zacalo vadit, ze po zasunuti klavesnice mu trvalo tak 30 sekund nez zacne makat pri normalni rychlosti. A protoze predpokladam, ze verze 1.90.2 (koukal jsem, ze ji ma Sako Verife) je postavena na nove ROMce, tak jsem si rikal, ze ji zkusim.:)
Bohuzel na xda nefunguje odkaz na Addon caby. Nemate je nekdo?
btw co dela (co je)"rilphone"??
libor_m (1026)|17.3.2009 23:41
Jako pokračování mého příspěvku k EnergyROM 2.0 Series zde:

Tak se mi smazání určitých souborů v adresáři Windows stalo znovu - v podstatě zmizel celá složka Programs ze Startu + některé programy a další soubory. Po restaru opět freeze, nutné opět flashnout ROMku. To se mi již ale nepodařilo, flash sice doběhl do konce (flashuji z karty), ale při instalaci addons se mi to vždy kouslo při cca 75% instalace Opery. Po SR již telefon nenaběhl a zůstal viset na první obrazovce po SR.

Tak zkouším EnergyROM 1.7 FINAL ** 21038 a uvidím, jestli se s ní bude dát žít...

EDIT: Ještě jsem zkusil flashnout EnergyROM 2.0 Series znovu a udělat SR před customizací. To se sice povedlo, ale telefon po cca 1 minutě po naběhnutí systému zamrzal.
Tak jsem stáhnul 1.7 a flashnul jí. Vše proběhlo v pořádku. Přes PIM backup jsem obnovil ze zálohy textovky a call log (ostatní mám na Exchange serveru). Když vše doběhlo do konce, tak jsem PIM backup zavře a zjistil jsem, že mi opět chybí nějaké složky ze Start menu. Takže jsem na EnergyROM totálně zanevřel a jdu zkoušet PROven.
EnergyROM ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI těm, kteří používají Raphaela jako pracovní nástroj!

EDIT2: Tak Tak u PROven 2.4 se mi nepodařilo rozchodit Exchange, tak jsem zpátky u prověřené ROMeOS² v1.90.2 a jsem zase na nějakou dobu vyléčený z flashování :D :D :D
libor_m (1026)|19.3.2009 09:20
[quote=krabicka3]btw co dela (co je)"rilphone"??
[/quote]
hned první odkaz, pokud použiješ HLEDAT

krabicka3 (361)|20.3.2009 09:53
Diky za odpoved. Taky uz tam mam ROMeOS 1.90.2, necham si ji tam. Nicmene koukam, ze monx nevyresil problem s preklapenim klavesnice (nemoc z original nove ROMky).:( Kdyz pisu SMS na HW klavesnici a zaklapnu ji, tak Rafikovi trva asi 20 sekund nez se mu vrati puvodni rychlost (mezi tim je vsechno trhane a pomalejsi).
Sako verife (476)|20.3.2009 10:25
nepouzivam TF3D a podobny problemy nemam, ted testovano: Vysunu klavesnici, prehodi se to do landscape modu, zacnu psat sms, dopisu odeslu, zavru klavesnici a obraz se prehodi do normal modu za 2sec.
Mozna ma na to vliv i radio, i kdyz asi ne.

necituj předchozí příspěvek, prosím!
krabicka3 (361)|20.3.2009 16:10
Jo, obraz se preklopi hned, to jo, ale rychlost je zpocatku bidna.
Sako verife (476)|20.3.2009 16:26
omlouvam se za citace


tu rychlost jsem nijak nemeril, spise nepozoroval, ale urcite to neni nijak zavazny, to bych si toho urcite vsiml.
;)

nicmene asi o vikendu vyzkousim Elite rc3, kdy ma vyjit rc4? Teda pokud se donutim rozvrtat si mobila kvuli nove ROMce :sarcastic:
kecinzer_ce4you (332)|20.3.2009 17:56
Já používám EnergyROM 2.0 series a rozhodně žádné mizení věcí nepozoruji. Nové TF3D rozhraní je super a rychlost také.
Nicméně je pravda, že tam plno bugů ještě je.
NaTuRaL_ce4you (170)|20.3.2009 20:07
no ja ted zkousim ENERGY ROM 2.2 cas odcasu se to sekne - ale v programech mi blikaji zastupci a nejde se me dostat do SETING - respektive se tam dostanu a pak SOFT reset , celej tel. prestane reagovat - popriade zkusim jeste tu 2.0 pokud je lepsi
.Tomik (23)|20.3.2009 23:30
NRGZ vydává teď romky (se zapracovanýma opravama) skoro každý den, tak spíš vyzkoušej nějakou z těch posledních.
Nebo ještě chvilku počkej, tento víkend by měl XBmod vydat konečně port Manila TP2, NRGZ ho určitě do své Energy zapracuje..
kecinzer_ce4you (332)|23.3.2009 20:13
[quote=-BoarD-]Chci se zeptat jestli už někdo používá nějakou ROMku s novou Manilou? Pokud ano jak moc je funkční nebo nefunkční ;)

SMAZAT[/quote]

Ono by stačilo trochu pročíst starší příspěvky. Minimálně 2x jsem tu už psal, že používám Energy ROM 2.0xx a jak jsem spokojen/nespokojen.
Takže ještě jednou. Je to pěkné, rychlé, docela dost nových užitečných funkcí, ale zatím to má dost bugů kvůli portaci z vyššího rozlišení. Navíc skoro každý druhý den vychází nová ROM s opravami.
Takže pokud tě baví obden flashovat, v poho. V opačném případě bych počkal.
titan4 (159)|23.3.2009 20:45
No ona teď v neděli vyšla beta 1 od xboxmod. Mám to ukuchtěný v ROM a až na pár bugů to vůbec neběží špatně. Plánuju v brzké době vydat stable(nebeta) verzi svoji rom a zvažoval jsem dvě verze jednu s klasickou stabilní Manilou a druhou s ukázkou té nové.
radek007 (16)|23.3.2009 21:37
Už někdo zkoušel Neptroni ROM 6.5?
wiper2_ce4you (6)|23.3.2009 23:05
sak pockejte az vmware vyleze s virtualizaci pro mobilni telefony....si budete moc preklikavat mezi operacnimi systemy :) jestli to bude tak dobre fungovat jako ostatni jejich produkty... mame se na co tesit ;-)
hankeys_ce4you (2)|24.3.2009 18:22
chtěl bych se zeptat, jakou ROM pro raphaela byste doporučili na vyzkoušení s novejma WM6.5??
kecinzer_ce4you (332)|24.3.2009 21:45
[quote=titan4]No ona teď v neděli vyšla beta 1 od xboxmod. Mám to ukuchtěný v ROM a až na pár bugů to vůbec neběží špatně. Plánuju v brzké době vydat stable(nebeta) verzi svoji rom a zvažoval jsem dvě verze jednu s klasickou stabilní Manilou a druhou s ukázkou té nové.[/quote]
To vůbec nezní špatně! A uměl bys dát do nové manilly i čestinu?

Sako verife (476)|24.3.2009 22:05
dalsi otazka, planujes delat i No manila verzi? Tedy bez TF3D, kterouzto ja povazuji za naprosto prisernou a nepraktickou vec (spousta lidi ma jiny nazor);)
Luboussek (30)|24.3.2009 22:14
z xda:
Private beta tests are going well so be prepared for release end of this week - aneb: soukromé beta testování probíhá dobře, takže bude připraveno k uvolnění koncem tohoto týdne.
(qsqa o proven 3.0)

SMAZAT
titan4 (159)|24.3.2009 22:20
Ona Manila jako taková češtinu v sobě má (i ta nová). Co není česky je podaplikace na správu kontaktů a vylepšení notifikací. Vylepšení menu jsou dvě slova (Back a Close) což neni problém přeložit, ale s tim zbytkem bude nějaká práce.
No Manila verze neni žádnej problém. Prakticky je to to samý bez pár balíčků.
Jinak vyšlo už pár fixů a už je to celkem dost bezproblémový. Už bych to byl i vydal ale chci to pořádně otestovat a zkouším aGPS z poslední at&t ROM jestli se mi podaří rozběhat. Ostatně updatuju change log ve vlákně o ROM, protože bych pak na všechno zapomněl :)
ShaWn_ce4you (0)|25.3.2009 22:28
PROven 3.0 je venku: http://www.4shared.com/file/94967749/979d4ab9/PROven_ROM_30_WWE.html

- nové jádro CE OS 5.2.21040 (build 21040.1.6.0) z testovací Rhodium ROM (time bomb odstraněna)
- nová Rhodium Manila
- nový Notification bar
- nové Menu
- nový CommMananager z Rhodium
- všechny balíčky updatovány na nejnovější verzi
- přidána aplikace Facebook
- nové ikony v Programech

Jdu testit, tak doufam, že bude použitelnější než EnergyROM RC4, která opět plná bugů :-(
Bigis_ce4you (84)|26.3.2009 11:33
Pardon, možná mimo téma, ale nevíte někdo, jestli existuje samostatně CAB, který je použit v ROMeOSkách, kdy při volání, kdy zakrývá spodní část displeje, aby se uchem nevypnul hovor apod? - Díky Natural..

Díky. Používám Energy Romky a tam mě to celkem chybí.

EDIT: Ještě bych se zeptal na jednu věc. Jak je asi složité přeložit ROMku? Ví někdo, kde jsou jazykové soubory? To budou asi nějaké MUI ne? Dík.

EDIT2:
Testuji ProVen 3 a nejde mi internet. Nevím jestli to je Romkou, či něčím jiným. Večer flashnu Energy a uvidím. Má někdo stejný problém?

EDIT3: Tak to bylo Provenkou. Škoda. S Energy Romkou to zase chodí..
NaTuRaL_ce4you (170)|26.3.2009 14:37
pokud ti staci v cerne verzi tak je tady : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
berkoni (5)|26.3.2009 18:27
zdary všem, mám proven 3 a internet bez problémů, ale při najetí na počasí, restartuje se TF3D, jinak po 3 hodinách zatím hodně příjemná romka
Bigis_ce4you (84)|26.3.2009 18:59
Me opravdu net na Provence nejel.. Ale ted uz mam opet Energy 32609 a je to v poho. Jen bych dal seznam toho, co jeste neni poradne dotahnute:

*Nejde editovat kontakt z TF3D v Landscape rezimu. Nevejde se za jedno na displej a nelze v editaci rolovat.
*Celkove se mi zda ROMka trochu pomalejci pri prochazeni v TF3D. Je to takove, no.. trhane obcas.

Jinak asi zatim v dnesni dobe nejlepsi ROM s Manilou z Rodhia.

Mel jsem dneska na test i nejnovejsi build WM65 a jak jsem tu jiz jednou psal, celkem opet zklamani. Nejde o to, ze je ROMka zabugovana, to je pochopitelne, ale ten system ovladani me vubec nezaujal.Manila je asi nejlepsi zpusib, jak PDAcko ovladat. Muj nazor.
PavelKa_ce4you (46)|26.3.2009 19:17
Omlouvám se kdo už četl ,ale opakuji dotaz z obecného fóra na problém synchronizace...

Setkal se s tím už někdo ?

V poslední době se mi stalo, na dvou rozdílných PC a dvou strojích HTC ( nejdříve několikrát TOUCH PRO a nyní poprvé TOUCH HD ) , že zcela bez jakékoly změny v instalaci na PC nebo v zařízení , doslova hodinu po jedné úspěšné synchronizyci, dojde k požadavku na novou synchronizaci s tím, že zařízení identifikuje nový server a požaduje reinstalaci dat .
Když toto provedu, zdvojí se některé položky v kalendáři a kontaktech a stejně v krátké době chce zařízení toto opakovat.
Už mě to nebaví :-) :((

Co s tím ?

Díky moc :yes:
Chrasty_ce4you (84)|26.3.2009 21:03
Proven 3.1 je venku:)
Lucky;) (64)|26.3.2009 21:28
[quote=Bigis] Ještě bych se zeptal na jednu věc. Jak je asi složité přeložit ROMku? Ví někdo, kde jsou jazykové soubory? To budou asi nějaké MUI ne?[/quote]

Netuším, ale vim kam míříš, pokud se ti to podaří zjistit a podaří se ti zjistit jak na to, dej to prosím vědět. Buď se pak můžem dohodnout a přeložit něco spolu (pokud nám bude vyhovovat ta samá), nebo každej to svoje, každopádně POKUD by se nám to podařilo, bylo by to fajn. Ale momentálně absolutně netuším jak na to, takže jak řikám, když na to přijdeš, ozvi se... dík

titan4 (159)|26.3.2009 22:02
Jsou to prakticky veškeré soubory *.0405.mui (0405 je tady kód pro češtinu). Drtivá většina z nich v ROM je v \Windows.

[color=red]Děti, tohle doma nezkoušejte :)[/color]

MUI, který systém bude používat se nastavuje v registrech: (opět 405 je kód pro češtinu)
[HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI]
"Enable"=dword:1
[HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI]
"SysLang"=dword:405
[HKEY_CURRENT_USER\MUI]
"CurLang"=dword:405

Experimentujte si jak chcete, ale absolutně netušim co to udělá pokud se tahle položka změní po počáteční customizaci.
Rozhodně to neměnte bez MUI souborů, které jsou součástí základního balíčku BaseLang. V takovém případě vám systém ani nenabootuje. To samý dost možná může způsobit i slušná řada jiných chybějících souborů.

Druhá varianta je ty všechny soubory přepsat na *.0409.mui a přepsat stávající soubory. Ale ne všechny soubory půjdou přepsat. Prostě nejlepší řešení je uvařit ROM s vlastním MUI.
Lucky;) (64)|26.3.2009 22:08
koukám,někdo, kdo tomu rozumí... co kdybych chtěl dejme tomu uvařenou romku dodatečně počeštit (samozřejmě před flashováním), věděl bys jak na to? pokud ano, tak si můžem poštou vyměnit kontakt a já bych si s tim pohrál, příležitostně...
titan4 (159)|26.3.2009 22:32
Z tohohle pohledu je jedno jestli máš uvařenou ROM nebo ofic (stock) ROM. Co jsem myslel je, že tu ROM už musís uvařit přímo s integrovaným MUI. Nemůžeš změnit jazyk nějakým jednoduchým a failsafe mechanismem (kromě instalace separátní češtiny jako třeba od Sunnysoftu (abych řekl pravdu nevim jak přesně IW nastavuje MUI podle mě tim prvním způsobem, který sem uváděl tzn. nahraje všechny 405.mui soubory a změní MUI systému)) po vytvoření ROM. Mimochodem pokud bys chtěl upravovat uvařenou ROM a máš HardSPL proč nezkusíš moji už v základu českou ROM ? ;)
Lucky;) (64)|27.3.2009 18:30
Protože jsem přehlédl odkaz na ni a tudíž ani nevim, že existuje :)

EDIT: Už jsem to objevil (at žije google) i když mam pocit, že tady to postlý fakt nebylo :)
Nallim (99)|28.3.2009 19:07
[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493780[/code]

[h][color=#FF0000]Verze 0.7 Full (+ TF3D 2), Lite (- TF3D 2)[/color][/h]

Build:
CE OS 5.1.21198

Memory:
Storage - 271MB
Program - 110MB


Aplikace:
Battery/Ram Level Bars
Diamond2 G Sensor
Shake & Save - snímač obrazovky, používá G-senzor
Diamond Tweaks
Google Maps
Windows Live Search
HTC Quick GPS
Bluetooth FTP Profile
Buetooth Sim Access Profile
Business Card Reader
HTC Comm Manager
HTC MP3 Trimmer
HTC Random Access
HTC RSS HUB
HTC Volume Control
HTC Youtube
Outlook Enhancements
HTC Ezinput
Fuze Keyboard Layout
HTC Phone Canvas
Pim Backup
Pocket Rar
Pocket IRC
psShutXP
Microsoft My Phone
Diamond 2 Softkey Enhancements
Diamond 2 Notification Enhancements
Facebook App


Klady/Zápory
+ WM6.5
+ TF3D 2
+ rychlost

- kontakty u TF3D se zaseknou


Screeny (klik):




Názor
Pokud vás zajímá jak vypadá WM6.5 a TF3D 2, tak tato ROMka je přesně pro vás. Na žádný bug (až na kontakty u TF3D 2) jsem nenarazil. ROMka je rychlá, nezamrzá, jak je na tom výdrž zatím nemám zjištěno.
sprs (16)|28.3.2009 19:42
Ano, rýchla je ale mal som problém s pripojením na internet. Takže pre mňa nepoužiteľná. Mám T-Mobile SK
Nallim (99)|28.3.2009 19:46
Mám o2 a internet bez problémů, wifi taky.
Nallim (99)|28.3.2009 20:41
Mám další neduh. Je jinak rozložená HW klávesnice :-( Nevíte jestli jde nějak vrátit aby HW klávesnice psala to co je na klávesnici nebo kde se to upravuje?
titan4 (159)|28.3.2009 21:13
V [HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD] vytvoř DWORD hodnotu s názvem CWSLayout a nastav hodnotu podle klávesnice kterou chceš:
0 pro TouchPro (To je ta co chceš :))
1 pro Fuze (To je ta co máš)

Pokud máš registraci na xda-developers tady ja cab: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474192 stáhni tu Shlomki TouchPro Keyboard in Fuze ROM.cab
Nallim (99)|28.3.2009 21:25
Stáhl jsem si ten cab a v pohodě, díky.:)
pfemir (44)|28.3.2009 21:39
Mam nahozenou PROven 3.1 s TOUCHFLO 3D2. Stahl sem si z http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3472131&postcount=2 cestinu, ale nevim jak ji nainstalovat. Prekopiroval jsem ty souboty do adresare Windows, v registrech mam CurLang"=dword:00000409, ale nic se nestalo, furt je to anglicky.
Nevite nekdo co delam spatne?

EDIT: Ted me tak napada, tam tech jazyku je hodne, jak ja mu vlastne reknu, ze chci zrovna cestinu :?:
titan4 (159)|28.3.2009 22:08
409 je jazykový kód pro US angličtinu takže je logický že to v češtině nemáš. Musíš dát 405 což je čeština
pfemir (44)|28.3.2009 22:20
No tak to je ta zasadni informace kterou jsem nevedel. Velice dekuji, uz to funguje.

Jeste jedna vec, ktera me trapi, pouzivam second today TFDetacher, ale tady mi to nefunguje. Zkousel jsem i posledni betaverzi, ale nic. Rozchodil to nekdo?
Bigis_ce4you (84)|28.3.2009 22:44
Zkousel jsem za posledni tri dny VSECHNY ROMkky, ktere byly na hlavni strance fora Xda Developers.. V patek jsem flashoval 5x. Musim rict, ze se nejlepe tvari Energy Rom. Vlaste NRG vydavacikanky kazdej den a vzdy je o chlup lepsi. Zkousel jsem v podstate vsechny WM 6.5 a dneska uz jsou na dobre urovni (oproti tem puvodnim, ktere byly nedoladene, pred zasahem MacroHardu :) ) Energy Romky jsou zattim nejvyladenejsi a nejrychlejsi. (Mimo jednu verzi, ktera byla sice vyladena. ale pomala.) Co jedine me dosti vadi, je to, ze se v TF3D z Rhodia jeste obcas v Landscape rezimu nevejde neco na obrazovku a ze nejde nastavit v TF3D v karte internet oblibene polozky. Co stoji za vyzkouseni, je i nova klavesnice z Rhodia. Najdete ji v sekci Raphaek/software na XDA. Bohuzel po jeji instalaci prestane na HW klavesnici fungovat urcita tlacitka po FN. Nejde _, + =, ?, :, ;. To je jedina vada. Jinak je DOKONALA. Pokud podrzite stylus, nebo, nebojim se to napsat, PRST, ktery se krasne vejde na klavesu, vyjede nabidka znaku, ktere jsou na klavese a to i s ceskymi znaky. Ale nastane bug HW klavesnice. Tesim se, az autor svuj build odladi.

Na zaver chci rict, ze WM 6.5 za to nestoji, ale vyladene WMM 6. 1 s TF3D z Rhodia za to stoji. Doporucuji stahovat denne Energy Romky, ktere v sobe zz kazdym buildem maji neco navic,
Sako verife (476)|28.3.2009 22:56
a delaji se i ve verzi No manila?
korps (134)|28.3.2009 23:03
TO Bigis:
Skus nainstalovat disable xT9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=491814
Bigis_ce4you (84)|28.3.2009 23:21
Nezkousel Pomuze to? Delal jsem uz dneska 3x HR, tak to nechcii uz riskovat.

Mzslim, ze NRG dela romky i bez Maniy. Ted pisu z Raphaela, takze nedam link, ale najdi si to na XDA Raphael Roms/Energz roms... Ale TF3D je dobry. nepredstavil bych si dneskaPDAcko bez nej.
Sako verife (476)|28.3.2009 23:29
dela i verze bez manily, nicmene co znamenaji tyhle dalsi zkratky co jak jsou pojmenovany jednotlivy verze ke stazeni?

Regular / MSVC / No Manila/ No Manila MSVC

Regular chapu, no manila taky ale co je MSVC (microsoft voice comand?) Nevim jestli se k tomu testu odhodlam vubec, precijenom tedka budu nejakou dobu trosku vic zavyslej na mobilu a tak potrebuji aby byl spolehlivej.
Funguje tady bezproblemove BT? GPS? Wifi?

na TF3D mam svuj nazor, kterej tady sirit nebudu. Tak prosim at nevznikne nejakej flamewar zbytecnej.
Bigis_ce4you (84)|29.3.2009 00:09
[quote=korps] TO Bigis:
Skus nainstalovat disable xT9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=491814[/quote]

Bomba, funguje.... Diky za tip. Takze, Rhodium klavesnice, nejlepsi, co jsem kdy pouzival...
Sako verife (476)|29.3.2009 11:11
jeste k te EnergyROM, jak casto musite nabijet? Zere vic nez jine ROM? Nekde jsem neco cetl ze se praveze musi pda nabijet casteji.
dudla (3)|30.3.2009 10:34
Dotaz pánové... máte zkušenosti z novou PROven ROM 3.1?

Aktuálně používam poslední verzi PROvenu a říkal jsem si že bych vyzkoušel i nejnovější 3.1, ale trochu mě zarazilo že autoři sami psali pár "nedostatků":O

Tak by mě zajímalo zda již někdo testoval a jaké jsou zkušenosti.

Dík
goos_ce4you (42)|30.3.2009 11:53
Prave pozuivam PROven 3.1 prvy den a mozem povedat ze TF3D 2 je sice pekne ale pomalsie ako pri verziach 2.x po flashnuti som bol prekvapeny kolko romky zaberie standartne pri starsej som mal zabratu na 34-36% teraz pri novej je 49-50%. A ako sa ukazalo nie je dobre zoptimalizovana na rozlisenie raphaela hlavne pri doslej sms ktora sa ukaze na displeyi cast nie je vidno... ale necham ju dlhsie a uvidime zatial len tolko.
dudla (3)|30.3.2009 12:15
Oki, tak tolik mi stačí abych ještě počkal až to doladí... používám ver 2.4 a tam běhá všechno krásně a plynule... navíc používám tel. nejenom jako hračku ale i v práci (mail, schůzky, poznámky atd.), takže bych nerad nějaké nepříjemnosti...

Děkuji za první reference a budu se těšit na další případné postřehy i jiných uživatelů... :yes: