Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

pfemir (44)|9.3.2009 17:10
A nemate nahodou zapnute A-GPS? Jestli ano, tak ho zkuste vypnout, me to pomohlo.
Martin Kubečka (44)|9.3.2009 18:47
[quote=Pfemir]A nemate nahodou zapnute A-GPS? Jestli ano, tak ho zkuste vypnout, me to pomohlo.[/quote]

Vypnuto. Dříve s tím nebyly trable. Nejprve jsem upgradoval na poslední oficiální HTC takže radio je 1.11.25.01 a rom 5.05.00.00 a pak na Proven Rom a dělá mi to tyhle psí kousky tak nevím.
Dominiktoreto_ce4you (97)|9.3.2009 20:15
[quote=Martin Kubečka]Tak jsem nahodil ProvenROM 2.4 a mám trable v iGo8 s GPS kde se mi pořád GPSka připojuje a odpojuje v cca 2s intervalech. Nenarazil jste někdo na podobný trabl?[/quote]

Měl jsem stejnou ROM (PROven 2.4) a na GPS jsem střídal rádia než jsem to naladil,TomTom 7 neměl problém ale na iGO8 to prostě blblo.Ale vyřešil jsem to posledním BS rádiem a bez potíží.Gps se fixne jak za jízdy tak na místě do několika sekund.

pfemir (44)|9.3.2009 20:40
A jak ti to IGO chodi ohledne presnosti polohy a lagu? U me je to totiz naprosta katastrofa. A zkousel jsi i posledni verzi IGO?
Dominiktoreto_ce4you (97)|9.3.2009 20:48
[quote=Pfemir]A jak ti to IGO chodi ohledne presnosti polohy a lagu? U me je to totiz naprosta katastrofa. A zkousel jsi i posledni verzi IGO?[/quote]

Dobře to jde jak jsem psal TADY,verzi IGO8 v.8.3.2.64873
GPS log je rychli,neodpojuje se a přesnost tak o 10% horší než na TT7.
Já jsem naprosto spokojen,využívám jen iGO8.
pfemir (44)|10.3.2009 07:58
No jo, ale v tom odkazu na jinou diskuzi pouze pises, jaky mas fix a ne presnost a lagy. Jestli se mi GPS fixuje 10s nebo 2min je mi ukradene. Hlavni je, aby to pak navigovalo.
K te verzi IGO. Vidim, ze v popisu mas verzi, ktera neni posledni, proto jsem se ptal, jestli jsi nezkousel i tu posledni, jestli neni treba problem tam.
NaTuRaL_ce4you (170)|10.3.2009 08:03
tak jsem zkousel ENERGY 2.2 BETA - nejake chyby tam jsou a [color=red]Rhodium Manila[/color] je pekna , akorat to pretaceni je velice zdlouhave, GPS funguje welice dobre, je to jeste stale BETA
chyby - cas odcasu nejede datovy pripojeni - pripojeno netecou data
poblikavani ikon v PROGRAMECH
pomale pretaceni dysplaye do landscape a z5
cas od casu zaseknuti celeho telefonu - pomuze restart
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 08:40
[quote=Pfemir]No jo, ale v tom odkazu na jinou diskuzi pouze pises, jaky mas fix a ne presnost a lagy. Jestli se mi GPS fixuje 10s nebo 2min je mi ukradene. Hlavni je, aby to pak navigovalo.
K te verzi IGO. Vidim, ze v popisu mas verzi, ktera neni posledni, proto jsem se ptal, jestli jsi nezkousel i tu posledni, jestli neni treba problem tam.[/quote]

Poslední jsem testoval ale sekalo se mě to se Skinem a nejelo mě autíčko.Takže jsem se vrátil k té co mám v popisu.
No s tou přesností je to těžké pokud jedu v koloně tak mám rozdíl rychlosti cca 5km\h,když se ale podívám na přesnost vůči třeba mostu je to na 2metry do 100km\h.
Já spíše potřeboval navigaci co se hned fixne a nebude odpojovat.Rozdíl mezi 1-2 metry pro mě nehraje roli.Důležité je že mě někam nenaviguje a před odbočkou neřekne GPS signál nefunguje.
pfemir (44)|10.3.2009 12:08
Diky za info. Samozrejme, pokud mas odchylku v jednotkach metru, tak jses vysmatej a zajima te akorat ten fix. Ale ja kdyz mam ve meste 3 satelity a presnost "spatna", tak to dela stovky metru. Takze jsem klidne o 2 krizovatky jinde !!!

EDIT: A to nemluvim o zadnem velkomeste s vyskovymi budovami. Mam obavu, ze kdych dojel nekam do Brna nebo Prahy, tak jsem uplne bez signalu.
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 12:47
[quote=Pfemir]Diky za info. Samozrejme, pokud mas odchylku v jednotkach metru, tak jses vysmatej a zajima te akorat ten fix. Ale ja kdyz mam ve meste 3 satelity a presnost "spatna", tak to dela stovky metru. Takze jsem klidne o 2 krizovatky jinde !!!

EDIT: A to nemluvim o zadnem velkomeste s vyskovymi budovami. Mam obavu, ze kdych dojel nekam do Brna nebo Prahy, tak jsem uplne bez signalu.[/quote]

Jak jsem psal do sekce radia.Já osobně u PROven (obecně) měl problém s Australským rádiem.Na Original ROM ani tak ne.
Takže třeba otestuj jinou ROM na stejném radiu a bude GPS bez potíží.Ale asi co datum výroby zařízení to jiné chování :-(

pfemir (44)|10.3.2009 16:08
Tak to je jeste lepsi nez jsem si myslel. Do ted jsem zil v blahe nevedomosti, ze na GPS ma vliv pouze Radio. Ted vidim, ze i ROM a dokonce i verze navigacniho softu. Mam obavu, ze toto nezkombinuju ani do duchodu :(
bartCZ_ce4you (75)|12.3.2009 08:45
K dotazu na reklamaci odemceneho a zpetne zamceneho pristroje.

Zamknul jsem, reklamoval, nerekli na to nic, IMHO to ani nepoznali. Vyreklamoval jsem v pohode. Takze se niceho neboj,
Radim_S (19)|12.3.2009 10:51
[quote=bartCZ]K dotazu na reklamaci odemceneho a zpetne zamceneho pristroje.

Zamknul jsem, reklamoval, nerekli na to nic, IMHO to ani nepoznali. Vyreklamoval jsem v pohode. Takze se niceho neboj,[/quote]

Paráda děkuji to jsem potřeboval slyšet :)
jago_ce4you (10)|12.3.2009 11:53
Mám takú istú skúsenosť. Zamkol som a reklamoval bez komplikácii. Pripravujem sa na druhý pokus. Vymenili mi zakladnu dosku a znefunkčnili GPS. Zapnuté je, ale nevidí žiadné satelity. Nemôžem to rozbehať, tak im to tam pošlem, nech sa trápia oni. No nemôžeme sa akosi rozlúčiť na pár dní:)
Bigis_ce4you (84)|12.3.2009 13:54
Nová Energy Rom 2.0 series s Manilou z TP2

EDIT:

Jinak, Romka je o něco lepší, jsou trochu vychytány velikosti menu v landscape režimu a nějaká další vylepšení, ale musí se počítat s tím, že to je stále beta verze. Když to takhle bude dál, za čas se stabilní verze dočkáme.
Soft keys mi fungují dobře.. A myslím, že fotoaparát jede lépe než kdy jindy.. Není tak sekanej.

TO > Kecinzer: Na klávesnici musíš použít /NRGZ28 TouchPro Keyboard for EnergyROM.cab ZDE ve složce Energy ROM.

EDIT2:

CO NEFUNGUJE DOBŘE:

  • Editace kontaktů v TF3D a editace My contact card. Za prvé se na displej v Portrait nevejde tlačítko EDIT (není ještě nastavena délka stránky) a za druhé nefunguje rolování v editaci (resp. funguje nepoužitelně)[/*]
  • Není vyladěna karta Kalendář jak v portrait i v landscape režimu. V portrait se nevejde do obrazovky spodní řádek a landscape levý sloupec. Nejde nastavit pondělí jako první den. [/*]
  • V kartě MUSIC nejsou vidět ovládací prvky. Nevejdou se do obrazovky v portrait. V landscape taky moc ne. [/*]
  • Čili vidím problémy hlavně v upravení délek (chcete-li výšek) nabídek a karet v TF3D plus nejaká další vyladění a přidání nastavení. [/*]

CO JIŽ FUNGUJE DOBŘE:

  • Upraveny nabídky menu v landscape režimu. Již se vejdou do obrazovky. [/*]

kecinzer_ce4you (332)|12.3.2009 15:38
Původní Energy 2.0 BETA byla IMHO lepší než ty nové buildy co vychází.
Jednak to má nějaké úplně divné rozložení klávesnice a také někdy nefungují soft-klávesy.
kecinzer_ce4you (332)|12.3.2009 16:04
Existuje nějaký možnost jak u toho nového TF3D zapnout češtinu? :D
Bigis_ce4you (84)|12.3.2009 20:42
To nevím a raději jsem to nezkoušel. Nevím, zda by fungovalo TF3D advenced config. Jedná se přecijenom o jinou verzi TF3D. Když bude někdo odvážný, nechť to zkusí :)

EDIT: Teď mě tak napadlo, že pokud je anglicky celý system, tak mi TF3D nějak nevadí taky anglicky. Stejně cím co je co a v podstatě to ani už nečtu :)
Bigis_ce4you (84)|12.3.2009 21:05
TOHLE by mohlo být zajímavé. Asi opět beta. WN 6.5 a TF3D dohromady..
Ale asi jen pro FUZE.
bartCZ_ce4you (75)|13.3.2009 11:13
[quote=Pfemir]Tak to je jeste lepsi nez jsem si myslel. Do ted jsem zil v blahe nevedomosti, ze na GPS ma vliv pouze Radio. Ted vidim, ze i ROM a dokonce i verze navigacniho softu. Mam obavu, ze toto nezkombinuju ani do duchodu :( [/quote]

No, .... nemyslím, že všechno co jsi napsal je pravdou. Narážím na verzi navigačního softu. Navigace jako taková ti buď jede nebo nejede, tím myslím SW, dejme tomu iGo 2008 je tím pověstné. Ale když ti jede GPS, myslím obecně jede - HW je OK, tak to nemá vůbec vliv na navigační soft, protože ten bere data z HW obecně.
Zkrátka a dobře, navigace bere data z chipu GPS a ovladačů, z RADIO a ROM, takže verze navigačního softu s tím nemá co dělat.
Bigis_ce4you (84)|13.3.2009 17:22
Problém: Microsoft si vynutil stáhnutí všech ROMek s WM6.5 z XDA Developers. ROMky s WM6.1 zůstaly.
Lucky;) (64)|14.3.2009 10:27
Tak, jiné České ROMky se asi nedočkám, tak asi zkusím nějakou ENG. Co byste mi doporučili? Rád bych něco rychlýho, co neni moc přeplácaný softem, na druhou stranu to má nejběžnější a nejdůležitější soft (Total Commander, Adobe Reader). Když to bude zajímavý něčim navíc, tim líp... Koukal jsem na Energy ROMky, ale moc se v nich nevyznám, navíc, teď je tam nějaká zatím né moc odladěná beta co jsem pochopil... Takže napadá vás něco, nebo si mám počkat třeba na odladění energy rom?
Vim, že je tu dost ROMek popsanejch, ale pro mě už je to taková záplava, že se přestávám orientovat, proto se nezlobte, že se takhle blbě ptám...
THX
Sako verife (476)|14.3.2009 10:33
ROMeOS2 1.90.2 stabilni, rychla, soft si muzes doinstalovat z odkazu kde maji caby. TC je soucasti ROM
Lucky;) (64)|14.3.2009 12:42
Tak koukám, že romeosky jsou v mnoha jazycích... myslíte, že je nějaká šance domluvit se s monxem aby tu poslední, podle vás (nemam vyzkoušeno) stabilní verzi udělal i v CZE? Zeptal bych se přímo jeho, ale zase tak dobře anglincky nevládnu,,,
kecinzer_ce4you (332)|14.3.2009 17:48
Žádal jsem o to monxe už minulý rok, říkal, že asi CZE verzi udělá, ale vzhledem k tomu, že ještě není, se na to vyprdnul :).
Sako verife (476)|14.3.2009 17:50
myslimze Monx zadarmo nedela..... Ostatne proc by to delal? Ne nadarmo tam ma zverejneny donatory a je tam i link kde prispet. ;)
Maxel Petr (5)|15.3.2009 12:40
ZDRAVÍM. MI JDOU VŠECHNY ROM POČEŠTIT ČEŠTINOU PRO DIAMOND 1.90.. A AŽ NA MALÉ VYJÍMKY BĚHÁ KOREKTNĚ.
Sako verife (476)|15.3.2009 13:23
pocesteni formou programu je sprominutim takova nemila vec. Proste klasicky preklad primo ROMky je o hodne lepsi. Nebo vubec nehledat ceskou rom a radsi se tech par frazi, ktery jsou eng naucit, psat bez diakritiky atd.
:sarcastic:
Lucky;) (64)|15.3.2009 19:30
to neni o naučení, ono na "start, menu, run" atd. neni moc co se učit, to je o tom, že jednou jsem čech, a rád bych měl zařízení za patnáct tisíc ve svém mateřském jazyce... ale souhlasím s tím, že dodatečné počešťování je nesmysl, to spíš překousnu tu anglinu, než dodatečný počeštění...
titan4 (159)|16.3.2009 09:23
No poslední měsíc používám zásadně svoji vlastní uvařenou ROM, tak jsem před pár dny začal koketovat s možností udělat českou ROMku založenou na poslední 5.05 EUR ofic ROM nebo na 5.08 AT&T ROM. Nic stopro nezaručuju, ale kdyby byl zájem můžu zkusit nějakej ten čas tomu obětovat.
jambo (26)|16.3.2009 10:28
že by nám začala vznikat rom jako je eržika pro diamond?
to není vůbec špatná myšlenka máš moji podporu:yes:

SMAZAT
Maxel Petr (5)|16.3.2009 11:45
TAK TO TI URČITĚ FANDÍM. PUSŤ SE DOTOHO
Pavlus_ce4you (125)|16.3.2009 11:46
To zní dobře :D
Já dnes nahrál EnergyRom 1.6 a vypadá dobře.
SMAZAT
snakewinter (17)|16.3.2009 11:49
Waw, tak to sme dvaja, akurat si na nej nastavujem vsetky veci. Tiez sa mi pozdava. Predtym som skusal PROven 2.4. Ma vraj vyjst nova 2.5, uvidim ako sa osvedci tato.
Radio mam 1.10.25.25
Lucky;) (64)|16.3.2009 12:07
Vzhledem k tomu, že existuje jediná skutečně česká ROM tak si myslím, že by to spousta lidí uvítala (včetně mě).
Co se mě týče, byl bych rád, kdyby nebyla přeplácaná programy (například proven maj v sobě tcpmp player, kterej mi vůbec nevyhovuje, raděj mám core, proto je imho lepší nedávat tam žádnej, ať si uživatel vybere), ale samozřejmě finální rozhodnutí nechám na Tobě, jakožto případném autorovi...
snakewinter (17)|16.3.2009 15:53
[quote=Pavlus]To zní dobře :D
Já dnes nahrál EnergyRom 1.6 a vypadá dobře.
SMAZAT[/quote]

Zdravim, ake mas skusenosti s novou ROM? Ja som trocha preQapeny co sa tyka baterie, uz mi prisla hlaska aby som si dobil bateriu (10%). Vera som s tym podstatne viac pracoval a vecer som ho daval na nabku s viac ako 20%... Hmmm
Radio som samozrejme nemenil, stale mam 1.10.25.25
kecinzer_ce4you (332)|16.3.2009 16:24
titan4:
Rozhodně bych to také uvítal. Určitě to bude lepší, než když dělá CZ romku nějaký cizinec že :). Budu se těšit.
Pavlus_ce4you (125)|16.3.2009 16:45
Zdravim, ake mas skusenosti s novou ROM? Ja som trocha preQapeny co sa tyka baterie................

Zkušenosti zatím dobré. Verze 1.5 byla k baterii velmi šetrná a věřím že 1.6 bude taky. Večer jsem nabil, odpojil a ráno stále 100%, radio zaplé (bez dat).
Radio mám 1.12.25.19
snakewinter (17)|16.3.2009 16:49
Tak asi bude musiet prist aj k zmene radia. Vraj nie kazda kombinacia ROM a Radio je idealna.
dewil9 (2)|16.3.2009 18:08
no mne pri vacsine ROM vydrzala baterka 1 den, max 1,5 dna. Zda sa mi akoby zrali baterku velmi rychlo. Skusal som ci uz lantis poslednu stable, alebo EnergyROM tiez posledna stable... Najviac sa mi osvedcila Lantis, len skoda ze posledna verzia je 4.01 a dalsie nebudu :( Pri Lantise mi baterka vydrzi bez problemov 3 dni. Radio mam povodne
snakewinter (17)|16.3.2009 18:13
Mne isla najlepsie PROven 2.4 v kombi s radiom 1.10.25.25. Kazdu chvilu by mali ukuchtit novu verziu 2.5, tak asi pockam na nu.
voda2 (112)|16.3.2009 18:31
Skusal niekto tuto : EnergyROM 2.0 Series Build 31509 ak ano moze napisat postrehy ?
pfemir (44)|16.3.2009 20:51
Ja mam konfiguraci viz. popis a behem 3 dnu mi klesla baterie o 8%. A to jedu na původni rilphone.dll, kde jsem se docetl, ze tato kombinace hodne zere baterku. Pravda, moc jsem to nevytezoval, uskutečněno 5 hovorů a odesláno asi 5 SMS, ale zapnuto nonstop.
Uz netrpelive cekam na PROven 2.5, abych mohl nahodit rilphone2.dll.
snakewinter (17)|16.3.2009 20:55
Ja som rilphone2 prave nahodil spolu s radiom 1.12.25.19, tak zajtra s tym skusim prezit den, uvidime. Mozno dovtedy uz bude nova 2.5...
pistansky (108)|17.3.2009 08:31
viete mi prosim niekto vysvetlit naco sluzi rilphone.dll? nejak som to na xda nepochopil
libor_m (1026)|17.3.2009 10:00
[quote=voda2]Skusal niekto tuto : EnergyROM 2.0 Series Build 31509 ak ano moze napisat postrehy ?[/quote]
Tak mám ji od včerejšího poledne a mám dva výrazné postřehy:

1. včera se mi v Programs|Games u hry Kevtris ztratila ikonka i zástupce. Zkusil jsem na zástupce kliknout a otevřel se mi Explorer a problikávala mi obrazovka s foldery a soubory v rootu. Tak jsem Explorer zavřel, ale potom jsem zjistil, že mi ve spoustě složek v Programs chybí zástupci a některé foldery v Programs neměly customizované ikonky. Takže jsem ROMku nalil do Raphaela znovu. A od té doby OK, ale mám trochu strach.

2. v deset večer jsem Raphaela odpojil od nabíječky, nechal ve standby, stahování z Exchange serveru po 4 hodinách a ráno v sedm jsem měl baterku na 99%.
Pavlus_ce4you (125)|17.3.2009 11:19
[quote=voda2]Skusal niekto tuto : EnergyROM 2.0 Series Build 31509 ak ano moze napisat postrehy ?[/quote]

Já ji zkoušel a nefungovala mi klávesa Home.

SMAZAT
titan4 (159)|17.3.2009 13:33
[quote=duuri]viete mi prosim niekto vysvetlit naco sluzi rilphone.dll? nejak som to na xda nepochopil[/quote]

Jednoduše je to knihovna pomocí které systém komunikuje s rádiem. Většina branded zařízení má rilphone optimalizovaný pro svého operátora, takže se nedá říct, že by bylo něco jako univerzální rilphone.dll. Pokaždé jakýkoli rilphone bude někde fungovat hůř někde líp. Jedině zkoušet :)

Nahrát si jiný můžeš jenom pokud máš cooked ROM (resp. je opatchovaný nk.exe v XIP, aby nekontroloval jestli mají systémové soubory správný certifikát - musí být ukuchtěno v ROM - neopatchuješ to na hotové ROM)
pistansky (108)|17.3.2009 13:53
dakujem :) a na romeos 1.90.2 s radiom 1.11.25.01 je ktory rilphone?:)
Luboussek (30)|17.3.2009 16:41
musím říct, že jsem už vyzkoušel slušnou řadu různých ROMek - lantise, romeose, elite (dokonce i obě originální! :cool: ) v různých verzích, v různých kombinacích s radii (pouze radia pro tp), ale (subjektivně) nejlépe spolupracují ty stávající - proven 2.4 a australské radio 1.08.25.20M1 - rychlý fix, minimální lag, nízká spotřeba...