Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

hudyss (219)|24.2.2009 14:18
To je zrejme verze bez Manilly
kadett-k2 (40)|24.2.2009 17:32
Jo u té proven 2.3 zezačátku nefungoval fotak,ale po par restartech vše ok.
Chrasty_ce4you (84)|24.2.2009 18:12
Zítra vyjde Proven 2.4:

- Ve verzích s Manilou nechá jen angličtinu, němčinu, polštinu a češtinu. Prý se tak zbaví cca 400 souborů a zrychlí se touchflo.
- opraví foťák
- updatuje HTC Calculator
- updatuje Landscape
- "vylepší" GSensor
kecinzer_ce4you (332)|24.2.2009 18:27
Už sa těším a hlavně na CZ verzi :D
kadett-k2 (40)|24.2.2009 18:35
zítra to budu čekovat a hned jak to bude možné nahraju a vyzkouším !
Pavlus_ce4you (125)|25.2.2009 11:34
Momentálně používám tuto ROM a spokojenost. Žádný bug jsem zatím nenašel EnergyROM
SMAZAT
fun_thomas_ce4you (74)|25.2.2009 12:17
I já používám už skoro 2 týdny Energy Rom (zatím zůstavám u verze 1.0, protože teď nechci dělat HR) a musím říct, že pro mě zatím nejrychlější a nejstabilnější ROM :) Doporučuju vyzkoušet :))
Sako verife (476)|25.2.2009 12:40
zkuste nekdy taky napsat jake rom a jake jejich verze jste zkouseli naposledy, zkuste napsat co vse jste testovali atd.

Neurcity sdeleni nemaji totiz zadny vyznam.


Ja jen uz cekam kdyz se to tu zvrhne na sdeleni typu "nejlepsi ROM jakou jsem kdy videl, vsechno jde nejrychleji a stabilne" :sarcastic:




SMAZAT
MaxxMaxx (85)|25.2.2009 12:57
ja som mal len 3 ROM.
Original .... Som rad ze som ju prepalil
ProVen 1.14 a ..... zo zaciatku rychla rom casom sa spomalila ,hlavne pocasie a rychle kontakty v manile,mrzla manila 1 krat denne,vybavenie mi vyhovovalo tak preto som ostal pri ProVen
ProVen 2.2 mam ju asi 7 dni, rychlost pri mojom castom pouzivani je dostacujuca neviem porovnat s inymi preto sa nevyjadrujem ze je super rychla,ale
niesom z nej nervozny tak to je dobre.Zatial ani raz nezmrzla ani manila ani os.
jedine co mi vadi je neprehladna ikonka baterie ale to sa da zmenit.
kadett-k2 (40)|25.2.2009 13:10
já počkám na novou proven 2.4,která by měla vyjít dnes,vyzkouším hd verzi,pokud mě tam nebude něco sedět zkouším energy orm,nevipadá špatně
bahara (12)|25.2.2009 14:43
Mé zkušenosti s chováním jednotlivých ROM
===
Moje priority: 1/ rychlost 2/vydrž 2/funkčnost oblíbených aplikací.
Provozované aplikace: 1/ kontakty 2/maily z exchange serveru 3/Igo8 4/IM - v součnosti Beejive 5/mobilnaut 6/fabliv action screen 7/putty

Zkoušeny řady ROM
==
1/ROMeOS +vyladěné romky, ale časem se mi strašně zpomalovaly
2/Lantis +rychlé, ale snad každá měla bug, který mi vadil v práci (v posledních verzích to bylo automatické spouštění wifi)
3/Proven + velká výdrž baterie, nejméně se zpomalovala 1.08, v novějších verzích včetně české se mi objevuje zamrzání TF3D, nejčastěji ve spojení s panelem počasí
4/Elite a Tir rom - vyzkoušeno, když jsem chtěl změnu, pěkné nápady,ale nedotažené a ne v rámci mých priorit

Nejsem pitvač, jen TP používám k práci a telefonování, ideální by mi přišla rychlost Lantisu, vyladěnost a nezpomalování Provenu a pár utilitek z ROMeOS, a hlavně nějaký lepší kalednář a sms rozhraní :(

Edit 25.2.: co mne ještě se*e je zvukové "kopání" reproduktoru na před začátkém hovoru, ještě před prvním tónem vytáčení. Ale nezpravila to žádná ROMka, takže to klidně může být i hardwarová chyba.
Bigis_ce4you (84)|25.2.2009 15:15
Ta nová Proven 2.3 M HD je dobrá, ale řekněte mi co to tam je za strašnej Landcape mod? Kdyby šel vypnout a nastavit standardní, bylo by to lepší. A nevíte, jak udělat, aby se otáčel displej automaticky? Prý by to mělo jít i bez použití ext. software, ale mě to nedělá.

overgrounder (176)|25.2.2009 15:34
No, taky nyní zkouším PROven 2.3 HD, zdá se dobrá, ale naopak mě štve to automatické otáčení displeje. Nejde to nikde vypnout. Když vytáhnu Rafa z pouzdra při příchozím hovoru, displej je v landscape celý zakouslý, čili ani nevím, kdo mi volá. To je celkem zásadní problém.
Bigis_ce4you (84)|25.2.2009 15:44
No jo, teď mi to docvalko. Taky mi někdo volal a bylo to takový divný... Myslel jsem, že se má otáčet displej třeba v programech apod.. Ale když se otáčí i při volání, to je nanic.. Taky používám ležaté pouzdro... :(
kadett-k2 (40)|25.2.2009 15:45
to bahara:tím kopáním myslíš to,že když ti někdo volá,tak než se ti to ukáže na mobilu a než se spustí vyzváněcí ton,tak reproduktor v Tp začne dělat stejný zvuky jako,když máš telefon položený blízko reproduktorů např. u počítače?S tím mám taky problém,ale už nevím jestli mě to dělalo od začátku nebo ne a nechce se mě to dávat do reklamace kvůli tomu
Bigis_ce4you (84)|25.2.2009 16:40
Třeba to bude nějak ošetřovat ta verze 2.4.. Ale má mít prý několik dní spoždění. Landscape zatím hrůza. Jinak jedna z nej romek.
trminek (88)|25.2.2009 18:46
Rotování v aplikacích jsem si u 2.3 Proven vypnul zde a je to bez problému - dále se natáčí v albu a opeře jinak mám vypnuto:

HKCU -> Software -> HTC -> HTCSENSOR -> GSENSOR -> WhiteList ->
zde jsem nechal jen Album, Opera a TestHTCSensorDemon - ostatní smazat...
restart
a už to nebude rotovat samo.
Sako verife (476)|25.2.2009 18:46
[quote=bahara] hlavně nějaký lepší kalednář
[/quote]

to se da resit ruznyma programama, osobne pouzivam SPB Diary, verim tomu ze jsou ale i lepsi programy. Me ale zcela uplne vyhovuje, navic se da kombinovat a spolupracuje s jinyma programama od SPB
Lucky;) (64)|25.2.2009 19:18
[quote=Chrasty]
- Ve verzích s Manilou nechá jen angličtinu, němčinu, polštinu a češtinu. Prý se tak zbaví cca 400 souborů a zrychlí se touchflo.
[/quote]

jakože vyjde nějaká multilanguage verze s uvedenými jazyky? nebo se na českou verzi bude muset zase čekat zvlášť?
Bigis_ce4you (84)|25.2.2009 20:02
No, jestli to nebude rotovat u telefonování, tak super, zkusím. Díky za tip. Protože když někdo volá a mám to v pouzdře, není NIC vidět, žádné tlačítko na zvednutí hovoru apod..

EDIT: Pořešil někdo prosím počasí v TF3D? Už jsem četl u více lidí, že u měsíce a u slunce nemají kolečko, ale spíš šišku :)

EDIT 2: CO by to mělo být to: Manila TP?
NaTuRaL_ce4you (170)|26.2.2009 15:23
u PROven 2.3 by meli byt 3 verze
- jedna postavena na manile z Touch HD - jiz je venku
- druha na manile z Touch Pro -
- a treti bez Manily
u MANILA HD mi taky nejede HD verze pocasi, ale tu jsem si doinstaloval v ramci UC , ale uz se tesim az bude kompletne naportovana MANILA z TP2
NaTuRaL_ce4you (170)|26.2.2009 20:56
jedna se o hlasove vytaceni od microsrotu jiz to tu bylo receno - popr psano
tak jeste jednou :
MSVC: Microsoft Voice Command
CVSD: Cybertron Voice Speed dial
Bigis_ce4you (84)|27.2.2009 21:37
ROMeOS WM 6,5
Testovaci verze 1.00.1 venku. Pro ty zkusenejsi, mate nejake postrehy?
Instalace?, funkcnost? Je tak nejak vse v pohode? Da se vubec pouzivat?

Diky za info, nez se do toho dam :)
Chrasty_ce4you (84)|28.2.2009 10:09
Proven 2.4 je venku, už ho stahuju:)

- new CE OS 5.2.21018 (build 21018.1.6.0)
- new tsk scheme with grey highlight - thanx to ecltech
- Fixed Camera
- Manila HD and TP "light" - means that all language files except English, Polish, Czech, German are removed from PROven and available in REPO
- Manila HD with proper Weather tab
- new Youtube build
- new Volume Control
- fixed GSensor working - autorotating is set for several popular apps but don't affect Phone, etc.
- proper Opera build with 100% Flash support
- back Program icons from PROven 2.2
- fixed HTC Calculator
Bigis_ce4you (84)|28.2.2009 14:43
Stahuju [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a pak podám nějaké informace. Landsacpe ve verzi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], byl taky špatnej. Při zavření klávesnice zůstával mód landscape i v klasickém zobrazení a nebyl celý vidět. Co jsem ale četl o [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], tak by mělo být opravené "šišaté"počasí. Ale toho Landscape bych se bál. Uvidímě, jak je pořešeno 2.4 TP verze.

EDIT: TheMelin - Další linky ke stažení (tedy stejné, ale lépe popsané --> o příspěvek níže) :-)
EDIT2:

Info o TP verzi

Mínusy - více méně kosmetické vady:
  • Na kartě Komunikace v TF3D - nelze změnit název karty na KOMUNIKACE když se nastaví TF3D na CZ. Stále je tam Komunikacja - polsky..[/*]
  • Nelze nastavit wallpaper na všechny karty v TF3D, jen na kartě HOME. Tohle myslím řeší nějaký soft, ale nevím teď jaký (kdyžtak mě nakopněte)[/*]
  • Stále nejde ovládat hlasitost v YOUTUBE přehrávačí[/*]

Plusy:
  • VELMI rychlý start systemu ( WOW - Takhle rychle WM nikdy nenajelo !!! )[/*]
  • VELMI rychlý start Opery[/*]
  • Romka nádherně svižná[/*]
  • Karta LIDE portovaná z HD (nebo nová verze z TP, nevím) --> U kontaktu je možnost zavolat, napsat SMS, případně mail, pokud je u kontaktu uložený[/*]
  • Neotáčí se displej při telefonování[/*]



Bigis_ce4you (84)|28.2.2009 20:58
ROMeOS WM6.5
Tak mi to nedalo a zkusil jsem to :)

Zatím celkem nevyladěná verze.. Spíše se jedná o "lifting" dle mého názoru. Nic moc nového. Kdyby raději vyšel nějaký program, který by vytvořil hxagonové menu, titan plugin a hezké nabídky, bylo by lépe - Spíš bych grafiku WM 6.5 viděl raději jako nějakou nadstavbu WM 6.1..

Tato verze od Monxe je zatím opravdu testovací a pro nedočkavce jako jsem já :) a je pomalá. Zatím.

Jdu zpět na WM 6.1 a asi u něho zůstanu do doby než nevyleze na světlo světa vyladěná verze...

Každopádně musím uznat, že Monx dělá spoustu dobré práce a měl by v tom pokračovat..

Škoda, čekal jsem od toho něco víc...

EDIT: TF3D je proti titan puginu BOMBA. Titan plugin je nic moc..
EDIT2: Opět flashnuta dokonalá Provenka 2.4 TP :)
Dominiktoreto_ce4you (97)|28.2.2009 21:53
Takže jsem si nahrál novou ROM (PROven 2.4 WWE Manila HD)
Celkem rychlá a svižná,jen mam problém s počasím,když na něj najedu a má se aktualizovat,TF3D se restartuje a stále dokola.Hodil jsem pak i (PROven 2.4 WWE Manila TP),tam to jede bez problému ale ROM (PROven 2.4 WWE Manila HD) mě přijde lepší v TF3D.
Nevíte někdo,kdo to testoval tuto ROM jak na to počasí?
Jinak myslím že tam bude ze pár chybek o proti (PROven CZ 1.14 20769 build),s tou jsem byl naprosto spokojený a nemohu na ni dopustit.
korps (134)|28.2.2009 23:00
3rza_ce4you (0)|1.3.2009 02:49
Nová ROMeOS2:

[v1.90.1]
+ OS 21018.1.6.0 | Thanks to magic55
+ Update some icons from WM6.5
+ Snailslug set enable by default when using SIP on finger touch only (disabled if stylus out)
+ Opera 9.5 Build 15954
+ Flash support in Opera & IE
+ Added HTC Calculator.
+ Some Rhodium/Topaz drivers.
+ New Volume control which show level in YouTube.
+ New Total Commander CE v2.52B1
Bobanovicz (511)|1.3.2009 14:37
[quote=Dominiktoreto]
Mohu se zeptat kde je ta oprava na ten tweak?
Jsem ho nikde nenašel,jsem se asi blbě díval ale .....
Moc děkuji[/quote]

Tady.

Lucky;) (64)|1.3.2009 16:48
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tady to máš, snad po mě kvůli tomu nepude softwarová policie :D
Dominiktoreto_ce4you (97)|2.3.2009 20:30
Dnes jsem u ROM PROven 2.4.TP začal mít docela problém v Active Synch.
Mam exchange server a nastavil jsem že chci obdržet mail při doručení.Jenže jsem odpoledne došel zpět k PC a zjistil že mám hromadu mailu a na mobil nedošel žádný. :-(

Rozhodl jsem se tedy že nahodím tolik opěvovanou ENERGY ROM 1.14,zjištění bylo ale hrozivé :((
ROM pomalá hlavně v TF3D a Active Sync naprosto stejné.

Takže závěr dle mého názoru,PROven 2.4 TP je hrozně hezky udělané z hlediska 3D ikonek ale PROven 1.14 CZ je z hlediska potřeby užívání v provozu (telefon,GPS,mail) zatím spolehlivější.


Dominiktoreto_ce4you (97)|2.3.2009 22:21
Tak ZDE se o tom píše,jenže nemám moc potuchy o nápravě.
Prosím tedy ty zdatnější,chytřejší zda mohou nějak poradit.
Díky
Samuraj-cz (5)|4.3.2009 14:14
Activesync: Podle popisu na XDA se jedná o problém s ActiveSyncem, který mám již od originální ROM a přetrvává u mě (a dalších kolegů) u všech ROM, které jsem flashnul. Zatím jsem nikde nenašel řešení (pouze dotazy řady lidí, kterým se děje to samé). Problém jsem popsal v tomto příspěvku.
trminek (88)|4.3.2009 17:41
Já používám synchronizaci s exchange téměř 2 roky a nikdy jsem s tím žádný problém neměl. Narazil jsem na to až u Proven 2.4
Nyní mám Proven 2.2 a tam žádný problém s exchange nenastává. Používám pushemail.
Z tvého příspěvku jsem pochopil, že používáš synchro každou hodinu, ale to je právě ten problém, protože pokud ti ta synchronizace vyjde právě na hovor, při kterém data netečou, synchronizace neproběhne.
Stejný problém jsem řešil když sem synchronizoval každých 5 minut a stále řešil proč mi chodí tolik sms o zmeškaných hovorech... Bylo to prostě proto že se v tu chvíli zrovna synchronizovala pošta a byl jsem nedostupný...
jan.hronik (22)|5.3.2009 18:08
Zdravím,
jedu na Proven 2.4.TP a nejde mi zkonfigurovat počet záložek TF3D. Nepotřebuji Inet, Mail, Počasí a i když je odškrtnu v Diamond Tf3D configu a resetnu, tak se vždy objeví znovu. Zkoušel jsem i nainstalovat další DTf3Dconfig (asi totální nesmysl), ale samozřejmě zbytečně. Nakopíroval jsem podle návodu do \Windows rozbalené Diamond_Tweak_fix a Manila_TP_fix a také nic.

Mám dojem, že jsem o tom někde četl, ale nemůžu to najít. Help me please.

HH

Tak se mi to nakonec povedlo.

Smazat.
Radim_S (19)|6.3.2009 10:12
Zdravím, na jiném fóru jsem se dočetl, že servis pozná odemčený TP i když tam zpátky dáte origo ROM a SPL. Víte o tom někdo, nebo už jste někdo reklamoval TP a předtím ho znovu zamknul? Nějak se mi začíná vypínat TP a jsem z toho hotovej, dělaj jak ofiko tak neofiko ROMky. Ptám se ohledně uplatnění záruky o to mi jde, že :) .Děkuji.
MaxxMaxx (85)|6.3.2009 10:36
ano v servise to spoznaju ale aj tak by to mali zreklamovat, lebo to nieje porusenie zarucnych podmienok.
trminek (88)|6.3.2009 17:16
Tak Vám řeknu, že poslední dobou začínám bejt značně rozladěnej ze všech těch úžasnějch novejch ROMek. Poslední dobou nedělám nic jiného než flashuju a flashuju a výsledkem bývá bdění do ranních hodin abych vše nastavil a druhý den zjištění že je tam zase něco špatně.
Poslední dobou jsem vyzkoušel PROven 2.2. 2.3. a 2.4. pak energy ROM 1.5, Lantis ,.... a vždy přijdu na zcela zásadní problém, který se dá opravit dost pracně - třeba špatně fungující album u energy ROM atd. Nakonec když mám vše nastavené a funkční tak přijdu na to, že se odpojuje a blbne ActiveSync (téměř u všec ROMek postavených na novém Buildu) a že mi to půl dne nesynchronizuje maily a sem úplně otrávenej, protože vím, že mě opět čeká večer strávený nad tou jako moje přítelkyně říká "krabičkou".

No tak abych to završil, vrátil jsem se k originální ROM, která sice nemá všechny ty vychytávky, není až tak rychlá, ale alespoň můžu pracovat s těma mailama tak jak potřebuju.

Berte to spíš jako povzdech zoufalého člena tohoto fóra než jako nějaké relevantní informace :-)

kecinzer_ce4you (332)|6.3.2009 18:35
Momentálně testuji Energy 2.0 beta s novým TF3D a až na to, že ještě není úplně portnuté - někde něco přesahuje, landscape moc nefunguje, tak je to naprosto brutálně rychlá ROM a hlavně to TF3D. Dost se mi také líbí ty menu ve stylu TF3D, ale všude.
Až se opraví ty známé bugy, tak je to opravdu super prostředí!
Dominiktoreto_ce4you (97)|6.3.2009 22:17
Také jsem nahodil Energy ROM 2.5 Beta.Zatím se zdá být prostředí v TF3D naprosto rychlé a také dobře udělané i když nějaký bug se ukazuje.
Ale myslím že jsou to kroky lepším směrem než řešení WM 6.5.
MaxxMaxx (85)|7.3.2009 10:10
[quote=Radim_S]no všude píšou, že to právě je porušení záručních podmínek .... no uvidíme, život je boj :D [/quote]

Ano prepalenie rom je porusenie zaruky ale ked to vratis tak to zreklamuju na 90% .
Moja manzelka je na reklamacie ta naj osoba.Zreklamovala zatial vsetko. Okrem mobilu ktory maly hodil do kavy-ja som ho uplne vycistil.
3 x bola uznana reklamacia a ked sme mali dostat novy mobil tak T mobil vyuzil poslednu moznost a dal to este sudnemu znalcovy a ten to neuznal. :(

ZHRNUTIE: Nevzdavajte sa pri reklamacii. A nebojte sa prepalovat ROM. :)
radek007 (16)|7.3.2009 18:15
Přátelé tak teď jsem nainstaloval novou verzi WM 6.5 z XDA a zkusil jsem udělat test pomocí VS Benchmark a výsledek celkem 6711,normálně tak okolo 2500.Na JPEG testu mám neuvěřitelný výsledek 26174 a ostatní testy dopadly průměrně jako u ostatních ROM.
radek007 (16)|8.3.2009 09:14
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474406
Bigis_ce4you (84)|8.3.2009 11:31
Energy ROM 2.1 s Rodhium Manila

Rychlost užasná, sice se jedná o beta, nějaké bugy jsou, ale co mě zajímá nejvíc? Jak psát na HW klávesnici čísla?

EDIT: Tomíku, díky, to jsem přehlídnul :)
.Tomik (23)|8.3.2009 13:32
Ta Energy rom je standardně pro FUZE, tady přikládá autor cab pro klávesnici našich Rafíků..
Martin Kubečka (44)|9.3.2009 09:27
Tak jsem nahodil ProvenROM 2.4 a mám trable v iGo8 s GPS kde se mi pořád GPSka připojuje a odpojuje v cca 2s intervalech. Nenarazil jste někdo na podobný trabl?
bahara (12)|9.3.2009 11:08
to trminek: souhlas

SMAZAT
3rza_ce4you (0)|9.3.2009 13:35
[quote=Martin Kubečka]Tak jsem nahodil ProvenROM 2.4 a mám trable v iGo8 s GPS kde se mi pořád GPSka připojuje a odpojuje v cca 2s intervalech. Nenarazil jste někdo na podobný trabl?[/quote]

Podobné divy mi to dělá i na ROMeOS 1.90.1, pokud použiji Quartz radio. Zatím jsem nepřišel na to, kde je přesně problém. Není čas bádat.