Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M700 a voda!

Yarda1 (2)|23.7.2008 11:55
Podařilo se mi můj M700 nechat v batohu při 8mi hodinovém treku v Tatrách za neustálého deště. Když jsem ho z batohu vytáh, všiml jsem si, že je vlhký. Vypnul jsem ho a vysušil, ale ještě teď (týden po té) je stále jakoby pod displejem vidět šmouhy a permanentně svítí kontrolky telefonu a levá horní oranžová dioda. Telefon jsem si troufnul i rozebrat a pořádně vysušit zevnitř, ale nepomohlo to.

Nemáte někdo nějakou dobrou radu co by s tím mohlo být?
MeeVal (71)|23.7.2008 17:46
Myslím, že už tady byl podobný problém...
Podle mne ti zoxidovaly cestičky na plošném spoji (co se týče svícení LEDek). Pokud máš žiletku a vyznáš se v elektronice, tak to zkus proškrábnout. Jinak zkus zajít do opravny mobilů (kde prováděj vyčištění a podobné kraviny)
Co se týče displeje, tak se můžeš modlit aby to nebylo uvnitř displeje.... Mobily jsem sušil při 50° C v troubě (samozřějmě ne mikrovlné :-D). Jo a bez baterky(pro jistotu :-)).
Jen s tím dispejem bude možná problém...
Yarda1 (2)|23.7.2008 17:52
Díky za tip, zkusím prohlídnout ten plošňák. Displej jsem si už objednal na ebay za cca 600,-Kč, takže to snad nebude tak velký problém.
reddie (20)|8.8.2008 12:45
hhh,

moj krsny mal vtecenu vodu do nejakeho navigatora a ako to vysusil tak sa mu dotykovy displej nejak prilepil cico. servisak mu dal lepiacu pasku do buducna. nalepis a strhnes kolmo od displeja a je po problem :). nejak tak.

len vlastne nebezpecie :D ale jemu to pomohlo