Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

Wuffi (1599)|10.7.2004 22:21
Jenze to pak bude muset znamenat ze vsichni budou muset dusledne postovat recepty ci si vest oddelene recepty soukrome (pokud takove jsou) a verejne (ktere si stahnou)...
daww (687)|10.7.2004 22:36
Připojuji se k variantě celého souboru a úpravy programu. Stačilo by jen, kdyby okno "chcete instalovat znovu" obsahovalo kromě ANO NE ještě ANO VŠEM a NE VŠEM. Rozuměno duplicitním. Co na to eXEden ?
Gvaks (114)|10.7.2004 22:45
[QUOTE="daww"]Připojuji se k variantě celého souboru a úpravy programu. Stačilo by jen, kdyby okno "chcete instalovat znovu" obsahovalo kromě ANO NE ještě ANO VŠEM a NE VŠEM. Rozuměno duplicitním. Co na to eXEden ?[/QUOTE]

tak tohle bude asi to pravé, ještě jak se k tomu vyjádří eXEden.

p.s. občas se ptam sam sebe proč mne nenapadne taky něco tak jednoduše-geniálního :D ;)
Wuffi (1599)|10.7.2004 23:02
[QUOTE="Gvaks"][QUOTE="daww"]Připojuji se k variantě celého souboru a úpravy programu. Stačilo by jen, kdyby okno "chcete instalovat znovu" obsahovalo kromě ANO NE ještě ANO VŠEM a NE VŠEM. Rozuměno duplicitním. Co na to eXEden ?[/QUOTE]

tak tohle bude asi to pravé, ještě jak se k tomu vyjádří eXEden.

p.s. občas se ptam sam sebe proč mne nenapadne taky něco tak jednoduše-geniálního :D ;) [/QUOTE]

To nic, nejsi sam:) Mimochodem se prosim podivejte kdo jste to tam umazali pravou hranatou zavorku z QUOTE a spravte to prosim, vidite co to dela za paseku... :D
Gvaks (114)|10.7.2004 23:18
už je to OK?:oops:
Wuffi (1599)|10.7.2004 23:21
Jojo... Diky :D
daww (687)|10.7.2004 23:36
Díky za poklonu. Nevíte někdo, jestli verze na eXEdenově webu je nejčerstvější nebo je nutné ji aktualizovat exáčem z fora ?
Wuffi (1599)|10.7.2004 23:38
Mno dle meho skrovneho nazoru uz ty instalace tam aktualizoval tak snad je to ta nejnovejsi... :D
daww (687)|10.7.2004 23:54
to: Wuffi
z nějakého důvodu Ti ve fóru utekla Hermelínová pomazánka. Trochu jsem ji upravil do standartu (přísady) čímž se zároveň omlouvám autorovi a upravenou posílám.
daww (687)|10.7.2004 23:58
Nemohu v soukromé zprávě připojit soubor tak to dám alespoň sem. Nevíte někdo jak na to ? Take mě napadla ještě jedna myšlenka. Zabudovat do programu kolonku "autor" a do vyhledávání jakbysmet.
Wuffi (1599)|11.7.2004 00:04
[QUOTE="daww"]Nemohu v soukromé zprávě připojit soubor tak to dám alespoň sem. Nevíte někdo jak na to ? Take mě napadla ještě jedna myšlenka. Zabudovat do programu kolonku "autor" a do vyhledávání jakbysmet.[/QUOTE]

Omlouvam se. Recept bude pridan do zitrejsi varky. Soubory k SZ pripojit nelze (zatim... Pavle co Ty na to...?)...

Recepty zasilejte prosim na wuffi@centrum.cz a v predmetu uvedte text RECEPT kvuli filtrovani a rychlejsimu vyrizeni...

Diky moc... :D
daww (687)|11.7.2004 00:07
OK, díky
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.7.2004 02:09
Opravuji si natažené recepty tak, aby vyhovovaly podmínkám vyhledávání podle přísad, tzn. čistím i přísady, pokud bude zájem, dám to sem v průběhu nedělního večera. Přísady se rozrůstají a proto mám návrh na vylepšení. Bylo by dobré, kdyby na str. 4 sestavení nového receptu (či úpravy stávajícího) byla abeceda (dtto úvodní stránka Kuchařka). Chci zařadit vepřové, kliknu na "UVW" a jsem tam - nemusím rolovat 200 položek........ Co na to říká eXEden?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.7.2004 13:10
Vážení přátelé, vyčistil jsem recepty, resp. přílohy dosud zaslaných receptů tak, aby řádně fungovalo vyhledávání. Nezaručuji vyčištění na 100%, ale dělal jsem, co se dalo. Protože to neumím exportovat jako jeden soubor, posílám to dle již zveřejněných návrhů jako CWD. Pokud máte v kuchařce vlastní recepty, uložte si je do nějakého adresáře, ze kterého je po nové instalaci CWD importujete zpět. Původní CWD přepište novým, budete tam mít všechny recepty, kategorie i přísady. Pokud někdo nemá zájem o opravené recepty, posílám zvlášť jen přísady (původní doporučuji předem vymazat). Obojí posílám nezapakované, zapakované v TotalCommanderu a zapakované přímo v PDA - minule byly nějaké problémy s rozbalením v PDA, snad to bude OK.
Nejčastější chyby u receptů, resp. u přísad:
- v přísadách zařazeny váhové či početní jednotky
- skloňování přísad
- doplňování přísad nějakou úpravou či charakterem (nasekaná pažitka, kyselé jablko...), pro krátkou specifikaci můžete použít okno množství (např. 1 kyselé) v přísadě zvolíte "jablko", způsob zpracování (např. jemně nasekaná) použijte až v textu receptu, ne v přísadách
- psaní přísad s velkým písmenem, i když se nejedná o název
- uklepnutí mezery před přísadou
Pokud to půjde, používejte přísady v tom znění, jaké je v rozbalovací nabídce. Pokud budete přidávat novou přísadu, použijte 1. pád, jednotné či množné číslo dle charakteru přísady a pokuste se novou přísadu vhodně zařadit. Například budete chtít zařadit špaldovu mouku, zařaďte jako "mouka špaldova". Až nám eXEden zprovozní u přísad "abecedu", kliknete při psaní nového receptu pouze na "lmn" a budete na písmenu "m" a nebudete muset prohledávat celou nabídku....... No, to je snad zatím z mých postřehů vše, dejte případně vědět, jak to chodí, kde je nějaký problém (s rozbalením, s provozem)......
Wuffi (1599)|11.7.2004 20:18
Tak na prani mnohych uzivatelu probiha nyni update receptu prostrednictvim celeho .CWD souboru. Dnesni prirustky jsou Bleskovy kolac a Hermelinova pomazanka. Oba by mely byt ok co se tyce prisad, za jejichz upravu velmi dekuji Jarousovi.

Nechte si chutnat! :D

Pouze pripominam ze nove recepty zasilejte na wuffi@centrum.cz, v predmetu pokud mozno uvedte slovo "RECEPT"...

Dekuji...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.7.2004 20:45
[QUOTE="Wuffi"]Tak na prani mnohych uzivatelu probiha nyni update receptu prostrednictvim celeho .CWD souboru. Dnesni prirustky jsou Bleskovy kolac a Hermelinova pomazanka. [/QUOTE]

Mno, já jsem oba recepty ještě dopoledne stačil zařadit do výše uvedené čistky :D
Wuffi (1599)|11.7.2004 21:18
Tak pardon...
jerzy_ce4you (230)|11.7.2004 22:04
Tak si připadám jako poslední mezi zpozdilými, co v této diskuzi ještě neděkovali. eXEdenovi za kuchařku. No tak trochu nevařím, spíš víc. Ale já neděkuji za recepty a zpracování, to ne, ale za to že toto téma vneslo do tohoto webu něco nového. Někomu to možná přijde jako OT, ale já mám zkušenost, že dobré produkty bez "N"ápadů nejsou. Ba sebelepší produkt bez Nadšenců na konci není nic. Tady máme něco neobvyklého - už podruhé jsem svědkem vývoje kolektivního díla. Že by nový trend? Určitě hodný následování pro všechny, kdo chtějí programovat nejen komerčně. A tak se ptám, proč je toto téma tak úspěšné? A po vojensky si odpovím sám.
eXEden_ce4you (811)|11.7.2004 23:22
No vy mi tu opravdu davate :D Clovek tu chvili neni a takhle se to tu rozjede ;) Ale nyni k vasim podnetum...dialog s rozsirenim odpovedi pro import CWR souboru dodelam a stejne tak i stripbar do kroku 4 pruvodce receptem...Diky za vase ohlasy ;)
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 07:36
Tak jsem dodělal vámi požadované úpravy ;) Ke stažení jsou plné instalace jako obvykle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a samotný EXE soubor s překlady odsud. Enjoy :D
Wuffi (1599)|12.7.2004 07:43
Dekujeme :D Stahnu to po ceste na skoleni. Jinak se omlouvam pokud by recepty byly dnes o neco pozdeji - pres cely den jsem na skoleni a pak mam jeste jednani. Ale snad budou prinejhorsim okolo 21:00...

Mejte se!

:D
daww (687)|12.7.2004 09:47
Ahoj všem, tady to ale krásně žije. Jeden námět pro nejvyššího. Co takhle přidat do vyhledávání podnmínku hledat "jen v této diskuzi" ? Chtěl bych si zobrazit příspěvky od konkrétního autora (což jde) ale též v konkrétní diskuzi (což jsem nenašel). V takto rozsáhlé diskuzi je těžké dohledat něco konkrétního hledáním po stránkách.
Pavel Koza (4761)|12.7.2004 10:30
Souhlasim, hledani je (celkove) na neprilis dobre urovni. S tak velkou diskuzi jsem nepocital, zkusim s tim v prubehu prazdnin neco udelat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 11:11
[QUOTE="eXEden"]Tak jsem dodělal vámi požadované úpravy ;) Ke stažení jsou plné instalace jako obvykle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a samotný EXE soubor s překlady odsud. Enjoy :D [/QUOTE]

No to je rychlost v úpravě programu, to snad není pravdou. Vřele doporučuji instalaci. Sestavení nového receptu nebo úprava stávajícího je daleko rychlejší. Pouze upozorňuji na funkci stripbaru – např. okno „rst“, potřebujete se dostat na písmeno „s“, do okna ťapnete dvakrát a v rozbalovací nabídce máte první přísadu začínající na „s“.
No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 11:27
[QUOTE="Jarouš"]No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
[/QUOTE]
Obávám se, že zklamu ... tohle dělat nebudu ... Jednak by to bylo poměrně pracný vzhledem k tomu, jak je vyhledávání uděláno a jednak je to podle mě trošku zbytečný ... ;) Díky za pochopení ...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 11:35
[QUOTE="eXEden"]Obávám se, že zklamu ... tohle dělat nebudu ... Jednak by to bylo poměrně pracný vzhledem k tomu, jak je vyhledávání uděláno a jednak je to podle mě trošku zbytečný ... ;) Díky za pochopení ...[/QUOTE]
To je OK, cituji klasika: já věděl, že to neprojde, já to jen navrhoval.. jinak díky za vše ........
Tissi (210)|12.7.2004 12:33
[QUOTE="daww"]Čauky všem, narazil jsem na tuto diskuzi a CELOU jsem ji pročetl. Spíše to bylo tak, že jsem začal a už jsem se nemohl odtrhnout. Je přímo fenomenální sledovat dění od nápadu po realizaci za přispění tolika lidí. Program jsem už také vyzkoušel a připojuji zatím jeden recept na vynikající a rychlý koláč (dnes byl ke snídani - mňam, mňam). Ten program je opravdu na úrovni.
P.S. Kam zmizela Tissi která vše zpunktovala ?[/QUOTE]
Tak jsem se vrátila z dovolené. Byl to jen týden, ale tady se dějou věci :O , kuchařka má další tři updaty, zvolili jste si šéfkuchaře ... a pořád se vylepšuje a vylepšuje :D a to jsem původně chtěla po eXEdenovi vytvořit úplně jednoduchý program a eXEden měl strach, že ho nikdo nevyužije ;) ... to se teda mýlil :D. Já nestíhám číst příspěvky ... za ten týden přibylo 23 stran příspěvků ...:D ... JE TO SUPER ... hnedle dneska až přijdu z práce, tak si stáhnu novou verzi a vyzkouším ji ;) . Jsem ráda, že vás kuchařka zaujala a že ji pro nás eXEden vytvořil :)) . Přidám určitě nějaké receptíky ... však jsem to slíbila ;) .
Chuck (284)|12.7.2004 13:05
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Jarouš"]No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
[/QUOTE]
Obávám se, že zklamu ... tohle dělat nebudu ... Jednak by to bylo poměrně pracný vzhledem k tomu, jak je vyhledávání uděláno a jednak je to podle mě trošku zbytečný ... ;) Díky za pochopení ...[/QUOTE]:)) :)) :))

To nevadí i tak je to super.. :) Ale zkusím jiný návrh. Co takhle dodělat nějaké hodnocení u každého receptu. Třeba známkování 1-5 jako v škole? Uvařím, sním a zapomenu jaké to bylo. Při tom množství receptů nic divného. Takže juknu na známku a vím jestli to příště budu zase vařit. Co na to místní osazenstvo? :)
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 13:07
[QUOTE="Chuck"]:)) :)) :))
To nevadí i tak je to super.. :) Ale zkusím jiný návrh. Co takhle dodělat nějaké hodnocení u každého receptu. Třeba známkování 1-5 jako v škole? Uvařím, sním a zapomenu jaké to bylo. Při tom množství receptů nic divného. Takže juknu na známku a vím jestli to příště budu zase vařit. Co na to místní osazenstvo? :) [/QUOTE]
Tohle už tu bylo vyřčeno a tak mi nezbývá než říct ... doděláme :D
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 13:10
[QUOTE="Jarouš"]No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
[/QUOTE]
Ještě mě tak napadlo ... teď funguje vyhledávání podle ingrediencí tak, že se hledají všechny recepty, které obsahují ing1 nebo ing2 nebo ing3. Nepomohlo by ti změnit tu podmínku na: ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3? ;) Co na to ostatní :?:
Tissi (210)|12.7.2004 13:19
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Jarouš"]No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
[/QUOTE]
Ještě mě tak napadlo ... teď funguje vyhledávání podle ingrediencí tak, že se hledají všechny recepty, které obsahují ing1 nebo ing2 nebo ing3. Nepomohlo by ti změnit tu podmínku na: ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3? ;) Co na to ostatní :?: [/QUOTE]
Myslím si, že právě tohle Jarouš chtěl :))). Taky jsme si s přítelem říkali, že by bylo dobrý, kdyby při vyhledávání byla možnost si vybrat, jestli hledat jednu ze tří přísad v receptu a nebo všechny tři zároveň v jednom receptu:D
Frankie_ce4you (103)|12.7.2004 13:20
Už to tu bylo kdysi dávno zmiňováno - nešlo by, aby se kuchařka otevírala automaticky na kategorii "všechny"? :?: .... snad jsem někde nepřehlídl odpověď :sarcastic:
Tissi (210)|12.7.2004 13:22
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Chuck"]:)) :)) :))
To nevadí i tak je to super.. :) Ale zkusím jiný návrh. Co takhle dodělat nějaké hodnocení u každého receptu. Třeba známkování 1-5 jako v škole? Uvařím, sním a zapomenu jaké to bylo. Při tom množství receptů nic divného. Takže juknu na známku a vím jestli to příště budu zase vařit. Co na to místní osazenstvo? :) [/QUOTE]
Tohle už tu bylo vyřčeno a tak mi nezbývá než říct ... doděláme :D[/QUOTE]
Jojo, já říkala, že je to dobrej nápad ;) :D :D :D a jak to dopadlo s tím rozdělením ingrediencí? V diskuzi jsem nenašla odpověď na můj dotaz? Nemám nainstalovanou novou verzi ... už jde rozdělit ingredience např. na krém a na korpus??? :)
Tissi (210)|12.7.2004 13:23
[QUOTE="Frankie"]Už to tu bylo kdysi dávno zmiňováno - nešlo by, aby se kuchařka otevírala automaticky na kategorii "všechny"? :?: .... snad jsem někde nepřehlídl odpověď :sarcastic: [/QUOTE] Bylo tu řečeno, že by trvalo načítání (což asi bude pravda), takže musíš překliknout ručně ;) .
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 13:29
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Jarouš"]No a nyní další návrh. Týká se vyhledávání. Modelová situace: Kouknu do špajzu, mám tam kus kuřete, vrtule a rajčata. Ve vyhledávání zadám kategorii „kuře“, v přísadách vrtule a v další rajčata. Zadám vyhledat a….. mám tam všechny recepty, kde je kuře, vrtule a rajčata, tzn. recepty ze všech kategorií, tzn. hovězí na rajčatech, zapečené vrtule apod.. To jsem ale nehledal. Mám proto dotaz, zda lze upravit program tak, aby po každé další specifikaci přísad program hledal jen v těch receptech, které vyhledala předchozí specifikace? Pokud tedy zadám kategorii kuře, budou vybrány jen recepty z kuřete (ne i např. z hovězího, i když obsahují vrtule a rajčata), pokud doplním vrtule, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí (ne i např. zapečené vrtule s brokolicí), pokud zadám rajčata, budou vybrány jen kuřecí recepty s vrtulí, obsahující rajčata (ne i např. šopský salát). Je to srozumitelně popsané?
[/QUOTE]
Ještě mě tak napadlo ... teď funguje vyhledávání podle ingrediencí tak, že se hledají všechny recepty, které obsahují ing1 nebo ing2 nebo ing3. Nepomohlo by ti změnit tu podmínku na: ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3? ;) Co na to ostatní :?: [/QUOTE]
No to je vono, v ing1 zadám kuře, v ing2 zadám vrtule a v ing3 zadám rajčata a musí vypadnout recept kuře s rajčaty na vrtulích :D Změnou je pouze to, že nezadám vyhledávat v kategorii, ale jen v ingrediencích. Pokud to bude takto fungovat, tak je to OK.
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 13:31
[QUOTE="Tissi"]už jde rozdělit ingredience např. na krém a na korpus??? :)[/QUOTE]
Nejde, protože zatím nevím, jak bych to udělal ... Není to problém specifikace ale realizace ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 13:53
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Tissi"]už jde rozdělit ingredience např. na krém a na korpus??? :)[/QUOTE]
Nejde, protože zatím nevím, jak bych to udělal ... Není to problém specifikace ale realizace ;)[/QUOTE]
No já nad tím taky trochu koumal, jak na to. Původní myšlenu, tzn. zařadit do přísad nějaký text (název oddílu dalších přísad) jsem opustil. Problém je v tom, že po dokončení seznamu všech přísad dojde k jejich seřazení, který neodpovídá jejich postupnému zápisu... Možným řešením by bylo přidat na stránku 4 sestavení receptu "zatržítko" - další strana přísad, tzn. možnost pro jeden recept pořídit více kapitol přísad, to by ale potom chtělo možnost každou kapitolu přísad pojmenovat (krém, korpus, poleva atd.) a to už je dost krkolomná konstrukce, že jo ........ Z mých požadavků má eXEden asi vyrážku, ale já jsem se kdysi podílel na sestavování požadavků na program kolem plánu výstav, šerý to dávnověk, jelo to na sálovém počítači v BVV - nyní to zvládne každé PC, mno, já už budu hodný......
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 14:01
[QUOTE="Jarouš"]No já nad tím taky trochu koumal, jak na to. Původní myšlenu, tzn. zařadit do přísad nějaký text (název oddílu dalších přísad) jsem opustil. Problém je v tom, že po dokončení seznamu všech přísad dojde k jejich seřazení, který neodpovídá jejich postupnému zápisu... Možným řešením by bylo přidat na stránku 4 sestavení receptu "zatržítko" - další strana přísad, tzn. možnost pro jeden recept pořídit více kapitol přísad, to by ale potom chtělo možnost každou kapitolu přísad pojmenovat (krém, korpus, poleva atd.) a to už je dost krkolomná konstrukce, že jo ........ Z mých požadavků má eXEden asi vyrážku, ale já jsem se kdysi podílel na sestavování požadavků na program kolem plánu výstav, šerý to dávnověk, jelo to na sálovém počítači v BVV - nyní to zvládne každé PC, mno, já už budu hodný......[/QUOTE]
Nápad to není špatnej ... já to nějak zkusím vykoumat ještě a než se do něčeho pustím, vhodím dotaz do arény :D A vyrážku nemám ... moje pozice mě předurčuje k jednání s lidmi, jejichž výplody honosně zvoucí se specifikace, přináší (nejenom mně) stav nevolnosti ... ;)
Tissi (210)|12.7.2004 14:32
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Tissi"]už jde rozdělit ingredience např. na krém a na korpus??? :)[/QUOTE]
Nejde, protože zatím nevím, jak bych to udělal ... Není to problém specifikace ale realizace ;)[/QUOTE]
No kdyby se přísady neřadily podle abecedy (není to potřeba, ne?), tak by to takový problém nebyl ... stačilo by napsat do množství např. Krém a místo názvu přísady např dvojtečku ... jenže to nejde, protože program seřadí přísady podle abecedy, takže dvojtečka je hned na začátku :oops: .... když máme potom recept, kde se dává např. do korpusu 30 dkg cukru a do krému 40 dkg cukru, tak ve výsledných přísadách máme pod sebou dva cukry a není jasné, který je do krému a který do korpusu ... :oops: Jediná možnost ... znovu to popsat v postupu :?
bass_ce4you (105)|12.7.2004 16:47
Tak jsem se vrátil po 14 dnech ze zasloužené :D dovolené a takovejhle nářez v diskusi jsem nečekal. Hned jsem sosl poslední verzi včetně receptů a dost dobrý :yes: . Mám dotaz a připomínku.
Dotaz: vzhledem k tomu že je kategorie moučníky a ňamky rozhodl jsem se pro soukromé sjednocení. Smažu podkategorii v ňamkách, přidám v moučnících a v receptu, který se přesunul do nezařazených opravím kategorii. Jenže pak mám recept i v nezařazených i v nové podkategorii moučníků. Když smažu v nezařazených je fuč všude. Kde je chyba?
Připomínka: Chci rychle jíst, zadám maximální čas a základní ingredienci a dám hledat. Zobrazí se vše s danou infrediencí a na čas není brán zřetel. Když zadám jen čas (mám přece ve spíži stále vše;) ) nenajde se nic.

Dík za odpověď a dik autorovi za super soft. Holt když je práce koníčkem není co řešit.
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 17:01
[QUOTE="bass"]Tak jsem se vrátil po 14 dnech ze zasloužené :D dovolené a takovejhle nářez v diskusi jsem nečekal. Hned jsem sosl poslední verzi včetně receptů a dost dobrý :yes: . Mám dotaz a připomínku.
Dotaz: vzhledem k tomu že je kategorie moučníky a ňamky rozhodl jsem se pro soukromé sjednocení. Smažu podkategorii v ňamkách, přidám v moučnících a v receptu, který se přesunul do nezařazených opravím kategorii. Jenže pak mám recept i v nezařazených i v nové podkategorii moučníků. Když smažu v nezařazených je fuč všude. Kde je chyba?
Připomínka: Chci rychle jíst, zadám maximální čas a základní ingredienci a dám hledat. Zobrazí se vše s danou infrediencí a na čas není brán zřetel. Když zadám jen čas (mám přece ve spíži stále vše;) ) nenajde se nic.

Dík za odpověď a dik autorovi za super soft. Holt když je práce koníčkem není co řešit.[/QUOTE]
S tím zmizením ... jestli jsem to správně pochopil, tak jsi jej smazal a nikoliv změnil kategorii, je to tak? ;) Pokud ano, tak ti recept zmizel nenávratně ;)

S tím vyhledáváním ... hmmm ... koukám a vážně to ten čas nějak nebere :D Zapisuji do seznamu změn ;)
bass_ce4you (105)|12.7.2004 17:47
Špatně pochopeno. Nejdřív jsem změnil kategorii. Recept se ale objevil v kategoriích dvou resp. jednou v nezařazeno (smazal jsem původní kategorii-pokud tam byla tak byl recept v kategoriích dvou). Jakmile jsem jej v kategorii ve které jsem ho nechtěl zkusil smazat zmizel všude. Shrnuto - nekorektně se chovalo přesunutí z kategorie do kategorie.

Dík za bleskovou reakci. Je vidět, že fakt když jde o jídlo tak jsou všichni k neudržení. (U tebe se jedná samozřejmě o vlastnost maximálně pozitivní)
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 17:57
[QUOTE="bass"]Jakmile jsem jej v kategorii ve které jsem ho nechtěl zkusil smazat zmizel všude[/QUOTE]
No však o tom mluvím ... recept fyzicky existuje pouze jednou ovšem může se zobrazit v několika kategoriích. Pokud jej smažeš v jedné kategorii, odstraníš tím tu jedinou instanci a zákonitě zmizí i z ostatních ;)
bass_ce4you (105)|12.7.2004 18:13
Jo to že když ho smažu zmizí všude je mi jasné ale ještě jednou. Nechci aby byl v několika kategoriích. Chci jen tu novou. Starou nepožaduji. Není ani ve výběru zaškrtlá. Ale furt se tam cpe. Taky ho nechci v nezařazených když už jsem ho jednou znovu zařadil. Možná něco dělám špatně já?
Omlouvám se, že z již tak dlouhé diskuse dělám chat a znepříjeňuji pročítání těm, kteří to čtou čas od času. Ale špatně jsem asi vyjádřil problém.
Ještě jednou dík.
bass_ce4you (105)|12.7.2004 18:20
Tak a teď se omlouvám úplně všem. Je vidět že se po dovolené v lůně Švédské přírody téměř bez techniky nějak nemůžu vzpamatovat. Jsu úplně mimo. Místo toho abych změnil hlavní kategorii tak jsem odškrtával v seznamu jak vzteklej. Takže jedna hlavní + jedna odškrtnutá = 2 kategorie. Už pán pochopil a sám si odpověděl a opravil.
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 18:33
[QUOTE="bass"]Tak a teď se omlouvám úplně všem. Je vidět že se po dovolené v lůně Švédské přírody téměř bez techniky nějak nemůžu vzpamatovat. Jsu úplně mimo. Místo toho abych změnil hlavní kategorii tak jsem odškrtával v seznamu jak vzteklej. Takže jedna hlavní + jedna odškrtnutá = 2 kategorie. Už pán pochopil a sám si odpověděl a opravil.[/QUOTE]
:D :D :D
Wuffi (1599)|12.7.2004 18:43
Hm a dneska mi nikdo neposlete nejake recepty...? :oops:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 19:05
[QUOTE="Wuffi"]Hm a dneska mi nikdo neposlete nejake recepty...? :oops: [/QUOTE]
Jak bylo na školení? Já dřepěl u compu a mimo jiné průběžně sledoval, jak narůstá počet příspěvků. Dělal jsem na grafické přípravě zakázek a tak jsem zkusil i přidání obrázků k receptům. Doporučení pro ostatní: Nefotit něco s alobalem pod zářivkou :D , fota hodně v programu přesvětlit, on displej je něco jiného než papír. Takže neposílám recept, ale posílám přímo sem ilustrační foto kuchtění cukrářské nohavice. Foto někdy napoví více, než slovní popis přípravy. Kdo chce, může si zaplnit paměť v PDA....
daww (687)|12.7.2004 19:06
Ahoj všem, přidávám recepty a zároveň posílám do databáze CML Wuffimu.
daww (687)|12.7.2004 19:08
Nějak to vzalo jen jeden recept tak tady jsou další: