Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

Tissi (210)|4.7.2004 10:17
[QUOTE="eXEden"]Tissi tobě musím poděkovat za perfektní testování, pač na tohle jsem nepřišel ani já a ani můj domácí tester :D Chyby jsem opravil a výčet oprav je zde:
1) ENTER v postupu nyní funguje i při zadávání receptu
2) ENTER v postupu je správně importován
3) ENTER v postupu je správně zobrazen v náhledu receptu
4) volba kategorie opravena
5) po úpravě receptu je zachován název receptu (popř. je zohledněn nový název)
6) editace přísad v receptu je taktéž opravena
7) opraven import tak, aby přeskakoval prázdné sekce
8) při zadávání nových přísad (i při úpravě) testuje existenci a zobrazuje chybovou hlášku pakliže již existuje

Vzhledem k tomu, že jsem opravdu v pustině a mám tu jenom Oskar GPRS, tak přikládám pouze EXE soubor spolu s překlady a to v ZIP archívu, jež stačí rozbalit a nakopírovat do místa instalace. Instalaci nahraji na stránky až budu v dosahu civilizace ...
[/QUOTE]
Ty seš ale rychlík ;) . No mám ještě jednu připomínku. Program řadí přísady podle abecedy :( ... takže když mám buchtu s polevou a potřebuju rozdělit přísady na těsto a na polevu, (viz můj způsob do množství zadám POLEVA a do přísady :, abych to měla rozdělené),tak ve výsledný podobě je to seřazené podle abecedy, takže nejde rozeznat, co bylo na buchtu a co na polevu. ... Jinak fakt super! Seš jednička ;) , děkuju za Kuchařku.
Pavlucha (1496)|4.7.2004 10:36
TO Tissi: recepty bezva, dík ... :D :D :D

TO eXden: Z neznámého důvodu se mi po importu receptů stává, že např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč ...
Soubory CWR mají rozdílnou velikost (tudíž předpokládám, že jsou každý jiný)... :sarcastic:
Wuffi (1599)|4.7.2004 11:38
Diky moc za update a za recepty! Oboji hned vyzkousim :D
Wuffi (1599)|4.7.2004 11:40
:D :D :D "Stáhla jsem si ten jablkový dort, který vypadá velmi slibně", " např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč" :D :D :D Jen tak dal! ;) :D
Pavlucha (1496)|4.7.2004 11:57
[QUOTE="Wuffi"]:D :D :D "Stáhla jsem si ten jablkový dort, který vypadá velmi slibně", " např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč" :D :D :D Jen tak dal! ;) :D [/QUOTE]

... a to znamená co, Wuffi? :?: :?: :?:
Wuffi (1599)|4.7.2004 12:16
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Wuffi"]:D :D :D "Stáhla jsem si ten jablkový dort, který vypadá velmi slibně", " např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč" :D :D :D Jen tak dal! ;) :D [/QUOTE]

... a to znamená co, Wuffi? :?: :?: :?: [/QUOTE]

Mno nic, ze se tu vymenuji cele dorty, duplikuji kolace, prislo mi to legracni ;) (Pro ty co nechapou - zduplikujte si kolac!) :D Jinak diky moc za recepty. Pokud nekdo stale nechape - libi se mi ta vznikajici hantyrka ;) :D
Gvaks (114)|4.7.2004 14:58
jen upozornění k importu některe soubory se ukladaji s koncovkou txt asi takhle: *.cwr.txt takže pro import je potřeba konec txt odmazat :))
no a jeden receptik k dobru
paveluh_ce4you (300)|4.7.2004 17:01
Zkouším , vařím a přidávám jeden recept.
renata_ce4you (17)|4.7.2004 17:38
[QUOTE]Z neznámého důvodu se mi po importu receptů stává, že např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč ...
Soubory CWR mají rozdílnou velikost (tudíž předpokládám, že jsou každý jiný)... [/QUOTE]

Chyba není v importu, ale v receptech. Teď jsem si je otevřela na PC a z neznámého důvodu nás Tissi zásobuje stále jablečným dortem místo pomazánek.:D :D :D :D
renata_ce4you (17)|4.7.2004 20:20
Zkouším přidat taky nějaké recepty na jednoduché a rychlé buchty
renata_ce4you (17)|4.7.2004 20:22
Tak se to povedlo a proto posílám další
paveluh_ce4you (300)|4.7.2004 21:38
Jěště jeden recept na pomazánku;)
Tissi (210)|5.7.2004 00:03
[QUOTE="renata"][QUOTE]Z neznámého důvodu se mi po importu receptů stává, že např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč ...
Soubory CWR mají rozdílnou velikost (tudíž předpokládám, že jsou každý jiný)... [/QUOTE]

Chyba není v importu, ale v receptech. Teď jsem si je otevřela na PC a z neznámého důvodu nás Tissi zásobuje stále jablečným dortem místo pomazánek.:D :D :D :D [/QUOTE]

Nevím, jak je to možné ... :oops: , ale v pdáčku mám všechny recepty správně :( .... tak já je nahraju znova ...
Wuffi (1599)|5.7.2004 00:13
[QUOTE="Tissi"][QUOTE="renata"][QUOTE]Z neznámého důvodu se mi po importu receptů stává, že např. místo hermelínové pomazánky se mi zduplikuje jablkový koláč ...
Soubory CWR mají rozdílnou velikost (tudíž předpokládám, že jsou každý jiný)... [/QUOTE]

Chyba není v importu, ale v receptech. Teď jsem si je otevřela na PC a z neznámého důvodu nás Tissi zásobuje stále jablečným dortem místo pomazánek.:D :D :D :D [/QUOTE]

Nevím, jak je to možné ... :oops: , ale v pdáčku mám všechny recepty správně :( .... tak já je nahraju znova ...[/QUOTE]

Mno taky uz jsem koukal:) Ale to nic, stane se... Tesim se na dalsi super recepty a brzy take nejake poslu :D
eXEden_ce4you (811)|5.7.2004 09:36
Musím říct, že jste mě všichni opravdu mile překvapili...nečekal jsem,že se to tak chytí a hlavně že tolik lidí se zapojí do výměny receptů...To je prostě neuvěřitelné ;) Děláte mi radost :D Druhou věcí je,co na to náš vládce... tolik souborů a příspěvků :D
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 09:54
[QUOTE="eXEden"]Musím říct, že jste mě všichni opravdu mile překvapili...nečekal jsem,že se to tak chytí a hlavně že tolik lidí se zapojí do výměny receptů...To je prostě neuvěřitelné ;) Děláte mi radost :D Druhou věcí je,co na to náš vládce... tolik souborů a příspěvků :D[/QUOTE]

Doufám že to vládce zvládne a že taky bude podle našich receptů vařit.
Moc se ti to eXEdene povedlo :yes:
No a přikládám další pomazánku.
Až bude čas tak přihodím i hotová jídla.:))
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 10:50
Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.
eXEden_ce4you (811)|5.7.2004 11:03
[QUOTE="paveluh"]Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.[/QUOTE]
Fotku to neumi importovat a ani exportovat...musel bys ji přiložt k receptu...Původně jsem to chtěl udělat i s fotkama, ale zvítězila velikost exp./imp. souboru...Takže kdyžtak přilož ten obrázek a ať si ho každý stáhne a přiloží k receptu...;)
eXEden_ce4you (811)|5.7.2004 11:09
[QUOTE="paveluh"]Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.[/QUOTE]
Kdyby byl zájem i o export/import s obrázky automaticky, dodělám ho ;) Škoda, že si ty recepty nemůžu z PDA stáhnout...Blbej IE mi ho nedovolí uložit a pořád mi je otvírá... :( Tak to budu dohánět, až budu v civilizaci...škoda...
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 11:18
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="paveluh"]Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.[/QUOTE]
Fotku to neumi importovat a ani exportovat...musel bys ji přiložt k receptu...Původně jsem to chtěl udělat i s fotkama, ale zvítězila velikost exp./imp. souboru...Takže kdyžtak přilož ten obrázek a ať si ho každý stáhne a přiloží k receptu...;)[/QUOTE]

Tak tady je ten obrázek švej-žuža.
Myslel jsem že to když to sem přidám tak jak jsem to udělal, že se to ostatním objeví i s obrázkem.Ale neva.
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 11:31
Zapomněl jsem dodat že to je v syrovém stavu a že se to musí na pánvi orestovat.:)
Wuffi (1599)|5.7.2004 12:44
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="paveluh"]Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.[/QUOTE]
Kdyby byl zájem i o export/import s obrázky automaticky, dodělám ho ;) Škoda, že si ty recepty nemůžu z PDA stáhnout...Blbej IE mi ho nedovolí uložit a pořád mi je otvírá... :( Tak to budu dohánět, až budu v civilizaci...škoda...[/QUOTE]

Prave Ti je posilam mailem :D
Wuffi (1599)|5.7.2004 12:46
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="eXEden"][QUOTE="paveluh"]Tak ještě jeden recept. Zkusil jem to i nafotit, tak mi dejte vědět jestli se vám to objeví i s fotkou.[/QUOTE]
Kdyby byl zájem i o export/import s obrázky automaticky, dodělám ho ;) Škoda, že si ty recepty nemůžu z PDA stáhnout...Blbej IE mi ho nedovolí uložit a pořád mi je otvírá... :( Tak to budu dohánět, až budu v civilizaci...škoda...[/QUOTE]

Prave Ti je posilam mailem :D [/QUOTE]

Hm tak neposilam neb ho tu nikde nemas...? Posli mi ho kdyztak pres SZ, prosim, obratem poslu recepty. Mohou byt v ZIPu?
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 13:49
Uplně mě fascinuje s jakou rychlostí se ty recepty tady stahují. Něco sem pošlu a neuplyne ani minuta a už si je někdo stahuje. Tak dobrou chuť:D
VIta56 (69)|5.7.2004 15:42
Malá technická poznámka: Nemohli byste ty recepty tady dávat v zipu?
PocketIE je nestáhne, ale otevírá. My, co jsme mimo civilizaci a jsme odkázání jen na PPC, bychom to měli jednodušší... :-)
Jinak je to super program, zpříjemňuje mi svátky.
eXEden_ce4you (811)|5.7.2004 16:35
[QUOTE="VIta56"]Malá technická poznámka: Nemohli byste ty recepty tady dávat v zipu?
PocketIE je nestáhne, ale otevírá. My, co jsme mimo civilizaci a jsme odkázání jen na PPC, bychom to měli jednodušší... :-)
Jinak je to super program, zpříjemňuje mi svátky.[/QUOTE]
Tak to jsme dva ;)
st.tom_ce4you (365)|5.7.2004 17:12
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="VIta56"]Malá technická poznámka: Nemohli byste ty recepty tady dávat v zipu?
PocketIE je nestáhne, ale otevírá. My, co jsme mimo civilizaci a jsme odkázání jen na PPC, bychom to měli jednodušší... :-)
Jinak je to super program, zpříjemňuje mi svátky.[/QUOTE]
Tak to jsme dva ;)[/QUOTE]

uz tri :)
paveluh_ce4you (300)|5.7.2004 19:02
Tady je pár receptů v zipu.
Madfather_ce4you (42)|5.7.2004 21:48
Vážení a milí ipgisti,
posledně jsem si stěžoval, že neumím stáhnout recepty tak, aby se mi zobrazili při zadání IMPORT. Stačilo pár dní (nějaké tripy na MTB po rodném Valašsku) bez přístupu na net a už je to vyřešeno. Chybělo jen "uložit cíl jako" a už to fičí. Dík Tissi.
Jeden recept
Vít_ce4you (156)|5.7.2004 21:51
Nekdo tady kdysi navrhoval, aby se recepty nekam ukladaly. Neslo by to prece jen nejak udelat? Asi by to bylo prehlednejsi nez projizdet celou diskusi a hledat ty, co mi utekly. Proste treba jednou tydne stahnout vsechny doted ulozene recepty nejednou - idealne jen ty, co pribyly za tyden, jeste lepe od posledni navstevy ... Kdyz je to nejctenejsi diskuse, co kdyby vladce neco vytvoril:-) A ja se primlouvam i za volitelne fotecky!
Vít_ce4you (156)|5.7.2004 21:54
Ja taky dekuju za ten tip od Tissy - ulozit jako cil. Nejdriv jsem to hned otviral a pak ukladal - pak se to ulozilo spatne a neslo to nacist.
Madfather_ce4you (42)|5.7.2004 22:04
Pokud chcete doplnit Švej-Žůžo obrázkem, tady je upravený. Má necelých 6 kilo.
Madfather_ce4you (42)|5.7.2004 22:05
Pokud chcete doplnit Švej-Žůžo obrázkem, tady je upravený. Má necelých 6 kilo.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.7.2004 00:59
Kuchařka i recepty jsou parádní, mám pouze návrh na nějaké volnější sjednocení kategorií, např.:
- Chuťovky a předkrmy
- Saláty
- Polévky
- Přílohy
- Hovězí maso
- Vepřové maso
- Mleté maso
- Drůbež
- Ryby
- Zvěřina
- Těstoviny, rýže, brambory
- Vejce a sýry
- Jeden hrnec
- Gril
- Moučníky
- Zelenina
- Ovoce
- Pomazánky
- Sladké mňamky

Je to skoro tak, že co autor receptu, to nová kategorie :D. Recept lze jistě jeho úpravou zařadit do kategorie dle vlastní úvahy, ale je to přesouvání a mazání ...... (viz kuře/kuřecí maso atd.). Navrhněte úpravy a doplnění výše uvedených kategorií. Já to nijak nekritizuju, jen mám snahu o vylepšení.
ing.Ladislav Pinkava (9)|6.7.2004 10:14
Kuchařka je prima, také se připojuji k děkujícímu davu a rovněž se přikláním k rozdělení na kategorie. Myslím že to nebude dělat velký problém pro přispěvatele(autora) receptu, když jej přímo začlení do dané kategorie.
Madfather_ce4you (42)|6.7.2004 10:18
Ještě jeden, mnohokrát vyzkoušený recept.
paveluh_ce4you (300)|6.7.2004 11:20
Zdravím všechny a další 2 recepty jsou tady.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.7.2004 11:35
Posílám bůčkovou sekanou se šlehačkou a hovězí ragú. Dobrou chuť.
nevim_ce4you (1)|6.7.2004 11:50
ahoj
eXEden_ce4you (811)|6.7.2004 12:14
Po domluvě s naším vládcem navrhuji následující:
1) jmenovat jednoho jediného člověka, který se bude o recepty starat
2) tomuto člověku by všichni ostatní posílali recepty e-mailem
3) jednou za den by se nashromážděné recepty umístili sem (nebo na místo které určí Pavel)
4) tím by se zamezilo duplicitám a byl by v tom pořádek...

Tak co vy na to? Předem upozorňuji, že se této role dobrovolně vzdávám předem... :D
Wuffi (1599)|6.7.2004 12:18
Hmhm ja bych tu roli i bral, pokud by me nikdo nekamenoval za pripadne zpozdeni semtam ;)
paveluh_ce4you (300)|6.7.2004 12:19
[QUOTE="eXEden"]Po domluvě s naším vládcem navrhuji následující:
1) jmenovat jednoho jediného člověka, který se bude o recepty starat
2) tomuto člověku by všichni ostatní posílali recepty e-mailem
3) jednou za den by se nashromážděné recepty umístili sem (nebo na místo které určí Pavel)
4) tím by se zamezilo duplicitám a byl by v tom pořádek...

Tak co vy na to? Předem upozorňuji, že se této role dobrovolně vzdávám předem... :D[/QUOTE]

Mno já myslím že by to bylo rozumné řešení, protože jak už tady kdosi řekl, že listovat pozpátku a hledat recepty neni moc dobre řešení.:))
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.7.2004 12:31
[QUOTE="Wuffi"]Hmhm ja bych tu roli i bral, pokud by me nikdo nekamenoval za pripadne zpozdeni semtam ;)[/QUOTE]
Já jsem pro Wuffiho, je to tady stejně určitě jedna z jeho skorodomovských stránek, že jo :D . Navíc doporučuji dát mu určitou pravomoc úpravy zaslaných receptů, např. přiřazení do kategorie - může si udělat vlastní kategorizaci, které se ostatní dobrovolně přizpůsobí - bude to jednotné a přehledné.. Může případně recept vrátit k doplnění či opravě atd. No. Wuffi, asi budeš šéfkuchařem, gratuluji :yes: .
paveluh_ce4you (300)|6.7.2004 12:49
Můžete mi prosím někdo poradit, jak mám ty recepty psát na velkém PC ať to nemusím šudlit na MDAII?
Dííky:)
birkoff_ce4you (128)|6.7.2004 13:23
[QUOTE="Wuffi"]Hmhm ja bych tu roli i bral, pokud by me nikdo nekamenoval za pripadne zpozdeni semtam ;)[/QUOTE]

Souhlasim, pokud ma Wuffi zajem... at je to on... :o)
PavelR. (2184)|6.7.2004 13:24
[QUOTE="paveluh"]Můžete mi prosím někdo poradit, jak mám ty recepty psát na velkém PC ať to nemusím šudlit na MDAII?
Dííky:) [/QUOTE]

... mělo by stačit se podívat do některého z receptů (např. v pozn. bloku), které jsou již k dispozici zde na ce4you a dodržet jeho strukturu. Jinak vysvědlení jak psát recepty od eXEdena je zde ... :)

PavelR.
paveluh_ce4you (300)|6.7.2004 13:41
No jo ale jak to mám přimět aby když mám recept napsaný v poznámkovém bloku, aby se uložil jako CWR?
PavelR. (2184)|6.7.2004 13:56
[QUOTE="paveluh"]No jo ale jak to mám přimět aby když mám recept napsaný v poznámkovém bloku, aby se uložil jako CWR?[/QUOTE]

... stačí přejmenovat koncovku txt na cwr :) K tomu, abys tak mohl učinit je nutné mít ve stolních Windows vypnutu volbu "Skrýt příponu souboru známých typů" (viz Zobrazit/Možnosti složky/záložka Zobrazit) ...

PavelR.
Wuffi (1599)|6.7.2004 14:11
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Wuffi"]Hmhm ja bych tu roli i bral, pokud by me nikdo nekamenoval za pripadne zpozdeni semtam ;)[/QUOTE]
Já jsem pro Wuffiho, je to tady stejně určitě jedna z jeho skorodomovských stránek, že jo :D . Navíc doporučuji dát mu určitou pravomoc úpravy zaslaných receptů, např. přiřazení do kategorie - může si udělat vlastní kategorizaci, které se ostatní dobrovolně přizpůsobí - bude to jednotné a přehledné.. Může případně recept vrátit k doplnění či opravě atd. No. Wuffi, asi budeš šéfkuchařem, gratuluji :yes: .[/QUOTE]

Mno zalezi to i na Pavlovi a eXEdenovi a tak... Co se kategorii tyce mozna by neskodilo postnout par navrhu? ;)