Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

eXEden_ce4you (811)|23.11.2004 16:50
[QUOTE="Tissi"]za 4. jsem pouze uživatel PDA a pokusman (pokuswoman ;) ) - programování a tak, jde mimo mě[/QUOTE]
No tak k tomuto můžu říct jediné ... většina lidí na srazech neprogramuje a pokud, tak vyloženě zlehka (viz. moje maličkost) ... Není se čeho děsit :) A hlavně důvod pro to, proč tam jezdí ostatní jsi vyslovila sama:
[QUOTE="Tissi"]... ale jinak jsem spíš technická hračička ;)[/QUOTE]

[QUOTE="Tissi"]za 5. jsem stydlivá dívčina, takové množství mužských by mi nedělalo dobře ;)[/QUOTE]
A my jsme zase stydliví mládenci :D

Takže na závěr: neváhej, nepřemýšlej, vem cihlu, auto, manžela (přítele??) a doražte příště ;)
Tissi (210)|23.11.2004 17:22
[QUOTE="eXEden"]No tak k tomuto můžu říct jediné ... většina lidí na srazech neprogramuje a pokud, tak vyloženě zlehka (viz. moje maličkost) ... Není se čeho děsit :) [/QUOTE]
Tvoje maličkost je v programování profík ... ale skromnej :)
[QUOTE="eXEden"]A hlavně důvod pro to, proč tam jezdí ostatní jsi vyslovila sama:
[QUOTE="Tissi"]... ale jinak jsem spíš technická hračička ;)[/QUOTE]
[QUOTE="Tissi"]za 5. jsem stydlivá dívčina, takové množství mužských by mi nedělalo dobře ;)[/QUOTE]
A my jsme zase stydliví mládenci :D[/QUOTE]
To jako vážně :D? No jsem na vážkách, jestli tomu mám věřit ...
[QUOTE="eXEden"]Takže na závěr: neváhej, nepřemýšlej, vem cihlu, auto, manžela (přítele??) a doražte příště ;)[/QUOTE]
Neváhej, nepřemýšlej ... nejsem blondýna ;) ... přemýšlím :D ... přijedu a vy mě tam zapřáhnete do kuchyně, ne? ;) Kam podle Vás ženská patří ... e ee ... kdepak :D ... navíc mám pejsana ...
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2004 18:14
Máš pejsana? Výborně!!!!!!!!

Bude štěkaná a hafbanátky. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Beru česnek.

Ale teď vážně.
1/ To vaření jsem myslel jako praktické využití, ne že by si tam vyvařovala. Někdo vařil ROMku (ne, to není rasistické), někdo CABy.
2/ Co máš za psa. Já mám kočku (má mě dobře ochočenýho
:D ) a vlka :D :D :D

Mailem Ti pošlu recept na specialitu-brambory s rumem. Všem to chutná. Zajímavé je, že omáčka nikdy nezbyde.;)
Tissi (210)|23.11.2004 18:25
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Máš pejsana? Výborně!!!!!!!!

Bude štěkaná a hafbanátky. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Beru česnek.

Ale teď vážně.
1/ To vaření jsem myslel jako praktické využití, ne že by si tam vyvařovala. Někdo vařil ROMku (ne, to není rasistické), někdo CABy.
2/ Co máš za psa. Já mám kočku (má mě dobře ochočenýho
:D ) a vlka :D :D :D

Mailem Ti pošlu recept na specialitu-brambory s rumem. Všem to chutná. Zajímavé je, že omáčka nikdy nezbyde.;) [/QUOTE]

No jooo, co jsem od Tebe mohla čekat ... :D no na mým pejsanovi by sis moc nepošmákl, má jen 1,2 kg ...
Kočku pozdravuj a vyřiď jí, ať si Tě taky vychová ;) :D :D :D a toho vlka si pořádně užij ;) :))
A na recept se těším ... přidám ho na stránky i s Tvým podpisem a vzkazem: "V případě přebrání, jste u mě s blitkama vítáni :D :D :D ".
Wuffi (1599)|23.11.2004 18:49
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Máš pejsana? Výborně!!!!!!!!

Bude štěkaná a hafbanátky. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Beru česnek.

Ale teď vážně.
1/ To vaření jsem myslel jako praktické využití, ne že by si tam vyvařovala. Někdo vařil ROMku (ne, to není rasistické), někdo CABy.
2/ Co máš za psa. Já mám kočku (má mě dobře ochočenýho
:D ) a vlka :D :D :D

Mailem Ti pošlu recept na specialitu-brambory s rumem. Všem to chutná. Zajímavé je, že omáčka nikdy nezbyde.;) [/QUOTE]
Vlka?
Tissi (210)|3.12.2004 20:08
Přidány nové recepty :!:
:)
hybo (3107)|7.12.2004 11:22
ale mne jiz nema kdo varit :-(((
Tissi (210)|9.12.2004 09:53
[QUOTE="hybo"]ale mne jiz nema kdo varit :-((([/QUOTE]
Hmm, tak hledej ... ;o).
Wuffi (1599)|9.12.2004 10:04
[QUOTE="hybo"]ale mne jiz nema kdo varit :-((([/QUOTE]

Hm ja bych Ti treba varil...? ;)
miktt (189)|14.2.2005 21:32
Zdravím. Mám jeden dotaz: jak si mohu přidat do souboru CookWiz.cwd recepty?(mimo import z *.cwr) nebo jak si vytvořím soubory *.cwr??
na http://www.iprima.cz/primarodina/?1079e=1344 je spousta receptů v *.doc a značnou část by jsem chtěl mít v PDA. Editovat soubor *. cwr není problém, ale je to trochu zdlouhavé.
Jak se soubor *.cwr vytvoří na stolním PC co možná nejjednoduššeji?? máte na to nějaké makro v Excelu?, nebo program?
Chuck (284)|15.2.2005 09:43
No jako první radu bych ti dal přečíst si celou diskuzi od začátku...:))
Flynt (57)|27.2.2005 15:44
[QUOTE="miktt"]Zdravím. Mám jeden dotaz: jak si mohu přidat do souboru CookWiz.cwd recepty?(mimo import z *.cwr) nebo jak si vytvořím soubory *.cwr??
na http://www.iprima.cz/primarodina/?1079e=1344 je spousta receptů v *.doc a značnou část by jsem chtěl mít v PDA. Editovat soubor *. cwr není problém, ale je to trochu zdlouhavé.
Jak se soubor *.cwr vytvoří na stolním PC co možná nejjednoduššeji?? máte na to nějaké makro v Excelu?, nebo program?[/QUOTE]

Zdravím, mohu se zeptat, zda jsi dospěl, nebo někdo jiný ke způsobu jak provést převod těch receptů z *.doc na formát PDA? Taktéž by mě to zajímalo.
Rada, kterou Ti dal Chuck je "super", i po projití celého téma jsem ovšem odpověď nenašel. Upřímně řečeno, napsat jako odpověď na problém uživatele "projdi si diskusi" mi připadá takové, no, nějaké. Nechápu obsah sdělení, jedině, že by se chtěl radící zviditelnit. Potom snad rozumím. Obsahově je taková rada o ničem. Nic v pohodě.
Jinak docela slušné recepty jsou i na stránkách http://recepty-maggi.centrum.cz/ .
Pokud jde o samotný program, spokojenost, pouze snad dotaz. Nezařadil jsem původně recept do žádné skupiny, recept jsem dopsal, uložil. Byl tam celý. Následně jsem v programu zvolil upravit recept, opravil část textu a uložil tak, že jsem jej i zařadil do skupiny, např. kuřecí maso (je to jedno do jaké), uložil, program napsal že byl uložen a když jsem jej následně otevřel, scházela celá jeho textová část. Stejně tak nelze po prvém zařazení do určité skupiny změnit dodatečně jeho zařazení. Dělá to ještě někomu jinému? Díky za radu.
miktt (189)|27.2.2005 18:41
Jo Cuck umí radit opravdu super!Dobrá rada nad zlato (možná kdyby jsem ho požádal o tu druhou...) (a někdy je lepší žádná) Pravda je ovšem dvojí:
1) o takovou odpověď jsem opravdu nestál a ani ji sem psát nemusel (potřeboval jsem jen nakopnout)
2) Donutilo mě to opravdu prolistovat tuto diskuzi (Všem doporučuji. cca za dvě hodiny to zmáknete( i v dnešní době může někdo mít pomalé připojení!!! ) a návod jak napsat *.cwr tu opravdu je.

Je ovšem snazší si "zeditovat" jakýkoli *.cwr soubor, ale je to pomalé a pokud chcete upravit více receptů tak na nic.
Pokud to všichni píšete v *.txt a pak přepisujete koncovku na cwr tak to opravdu smekám klobouk.

Ptal jsem se ale také jestli nemá někdo např sešit v Excelu, ve kterém si mohu přímo ze seznamu vybírat (kategorie, přísady, zařazení.....atd.) pak tam jen vložit popis receptu a uložit jako *.cwr. Něco na rychlou práci s mnoha recepty.
Takže nikdo nic???Proč si s tím hrát na PDA, když to na PC jde rychleji a pohodlněji.
Bohužel jsem ten převod ještě nevyřešil. Snad pomocí makra nebo šablony, ale to nebude řešit ty výběry kategorií...atd. A taky v tom nejsem moc dobrej, aby to stálo za něco
Flynt (57)|27.2.2005 19:06
No vidíš, tak přece rada byla k nečemu, našel jsi co jsi nehledal a nenašel co jsi hledal a na co jsi se ptal. Na druhou stranu zase umíš pěkně pracovat s PC. :-))

Pochopil jsem co hledáš a určitě bych to taky uvítal. Pouze dotaz, na ten problém se změnou "kategorie" u receptu jsi se nedíval? Napíšeš recept, dáš mu nějakou "kategorii", potom uděláš jakoukoliv úpravu, to je jedno, změníš ale původní kategorii a po uložení, které proběhne korektně se vymaže text receptu. Mně to dělá, možná mám cosi blbě nastaveno, nevím.

Prosím Tě, radu, ať si projedu všechny diskuse o kuchařce nečekám. Určitě se najdou jiní, kteří se budou chtít zviditelnit podobným poznatkem.
miktt (189)|27.2.2005 20:09
Ne tak Opravdu neodpovím:D
Ten problém mám taky (teď jem se na to podíval a opravdu mi po editaci kategorie v PDA zmizí text receptu (přesun jsem provedl z Bezmasá jídla do Gril a sežralo mi to text:evil:
CommanderZ (1798)|27.2.2005 20:33
Ono se da na grilu delat neco bezmasyho? Ja myslel ze topinky v to receptari nejsou:D
Flynt (57)|27.2.2005 22:58
[QUOTE="miktt"]Ne tak Opravdu neodpovím:D
Ten problém mám taky (teď jem se na to podíval a opravdu mi po editaci kategorie v PDA zmizí text receptu (přesun jsem provedl z Bezmasá jídla do Gril a sežralo mi to text:evil: [/QUOTE]

Hm, tak nezbývá než vyčkat jestli se neozve autor programu a neudělá s tím něco. Asi to nebude tím, že bych něco instaloval, nebo nastavil špatně. Stejně je divné, že to ještě doposud nikomu nevadilo, no, možná to nevadí ani nadále.:-))

Doufám, že bude oprava, je to fakt zajímavý program a pokud se ještě naplní recepty, bude super.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.2.2005 00:12
Hmm, tak text receptu zmizí pravděpodobně při každé opravě... u mne se tak stalo při opravě přísad. V přísadách jsou některé položky duplicitně a to dělá problém při vyhledávání ... čínské zelí jsem opravoval na zelí čínské, ale je tam duplicit více, snažil jsem se to vyčistit, ale mizí text receptu a tak jsem toho nechal. Na srazu jsem si nechal naistalovat WM2003SE, kuchařku jsem instaloval až dnes... po instalaci se ale v pravidelných několikaminutových intervalech snaží cihla spojit s PC a vyskakuje chybová hláška, po odinstalování kuchařky je to zase OK... má někdo obdobnou zkušenost??
miktt (189)|28.2.2005 08:58
[QUOTE="CommanderZ"]Ono se da na grilu delat neco bezmasyho? Ja myslel ze topinky v to receptari nejsou:D [/QUOTE]

Jasně že dá např. chřest (je to lahůdka.... mňam,mňam);)
Tissi (210)|6.3.2005 18:01
Tak nevím, jestli jsem vás správně pochopila, ale ...
Když jsem např. u receptu Banán na grilu zněnila kategorii z Grilu na Houby a dala uložit, tak při následném otevření receptu se mi zobrazil v pořádku i s textem přípravy ...
Flynt (57)|6.3.2005 19:34
[QUOTE="Tissi"]Tak nevím, jestli jsem vás správně pochopila, ale ...
Když jsem např. u receptu Banán na grilu zněnila kategorii z Grilu na Houby a dala uložit, tak při následném otevření receptu se mi zobrazil v pořádku i s textem přípravy ... [/QUOTE]

Pochopila. Pokud jsem recept zařadil do nějaké kategorie, konkrétní příklad je uveden výše, uložil a potom následně zadal opravu, změnil pouze kategorii, uložil, tak text receptu zmizel.
Flynt (57)|6.3.2005 19:39
Tissi těch 89 receptů v zipu jak je máš na své stránce, tam jsou i ty recepty které máš v nabídce k datu 12.11.2004, nebo ne? Shodný dotaz, recepty nabízené "volně" ke stažení (nověpřidané recepty), jsou součástí toho archívu, nebo ne?
Díky za odpověď.
Tissi (210)|6.3.2005 20:18
[QUOTE="Flynt"][QUOTE="Tissi"]Tak nevím, jestli jsem vás správně pochopila, ale ...
Když jsem např. u receptu Banán na grilu zněnila kategorii z Grilu na Houby a dala uložit, tak při následném otevření receptu se mi zobrazil v pořádku i s textem přípravy ... [/QUOTE]

Pochopila. Pokud jsem recept zařadil do nějaké kategorie, konkrétní příklad je uveden výše, uložil a potom následně zadal opravu, změnil pouze kategorii, uložil, tak text receptu zmizel. [/QUOTE]

Mně text receptu nemizí. :?:
Tissi (210)|6.3.2005 20:30
[QUOTE="Flynt"]Tissi těch 89 receptů v zipu jak je máš na své stránce, tam jsou i ty recepty které máš v nabídce k datu 12.11.2004, nebo ne? Shodný dotaz, recepty nabízené "volně" ke stažení (nověpřidané recepty), jsou součástí toho archívu, nebo ne?
Díky za odpověď.[/QUOTE]

Takže těch 89 receptů bylo pro odstartování, aby lidé nemuseli stahovat po jednom ... pak už si museli hlídat updaty ... nebo si vybírat recepty, které chtěli ...
V posledních přidaných receptech (archivy zip) nejsou zabaleny recepty, které mají označení "NEW".
A dále neplatí, že archiv 89 receptů + archivy zip za poslední měsíc dají součet všech receptů na webu ...
lukaslubinek (1)|15.3.2005 15:58
Ze serveru http://ekucharka.unas.cz jsem si stáhnul elektronickou kuchařku, která umí načítat a importovat recepty do programu CookWiz.
Nemáte někdo s přenosem receptů z obou programů nějakou zkušenost?.
Docela uvažuji o tom, že bych si recepty přidával a upravoval v EKuchařce a v CookWiz je jenom zobrazoval při samotným vaření.
Předem díky
Lukáš
bass_ce4you (105)|23.3.2005 16:33
S tím mazáním receptů při editaci jsem to u verze kterou mám odhalil takto. Pokud cokoliv aktualizujete je potřeba projít pomocí šipky všechny obrazovky a nejlépe u stránky s textem klepnout někam mimo aby text nebyl vybrán (modrý). V žádném případě neklepnout při opravě třeba jen času nebo množství odtržítko.
paveluh_ce4you (300)|7.8.2005 10:59
Něco sladkého pro letní osvěžení :D
Zdenek Malinsky (9781)|19.10.2005 10:22
Nějak to tu v diskuzi i tady nějako umřelo. :(

Koukám Tissi se vdala a na vaření se vy....:( Chudák manžel. Když ptáčka lapají....:((
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2006 13:22
Že by blýskání na lepší časy? Vidím tam jako novinku "Oříškový velikonoční beránek". :yes:
Nebo je to z předloňska? :sarcastic: :((
Zdenek Malinsky (9781)|21.9.2006 18:53
....koukám, že už dlouho nikdo podle PDA nevaří. :?
paveluh_ce4you (300)|21.9.2006 19:37
Člověče zlatá, já bych vařil, ale pod WM 5 mi to nechce fungovat.Bohužel na eXedenových stránkách neni ani zmínka o přechodu na WM5. Škoda :(
Zdenek Malinsky (9781)|21.9.2006 20:40
Bohužel eXEden je už přes rok "nezvěstný" a Tissi na to taky nějak nemá čas. :(
paveluh_ce4you (300)|20.12.2006 18:27
Nevíte někdo , prosím, o nějaké náhradě, která by fungovala pod WM5?
Docela mi tento prográmek chybí.
Dík ;)
Tissi (210)|7.9.2007 20:47
Hmm, je ho škoda ... s Variem mi neběží, takže já mám teď recepty pouze v texťákách a rozdělený ve složkách :(
Tissi (210)|7.9.2007 20:49
Ale třeba by se našla nějaká chytrá hlava, která by dokázala kuchařku zprovoznit i na WM5 ;) :D . CO?
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2007 14:22
Nebuď přehnaně optimistická. V listopadu 2006 byla v rozhovoru s eXEdenem výzva:
[CODE]Začal jsem být docela zaneprázdněný a tak mě mrzí, že jsem se „vykašlal“ na vývoj a údržbu svých programů (hlavně u NDays mě to docela štve) a svým způsobem i na ce4you. Kvůli práci jsem neustále odkládal jakýkoli kontakt a to tak dlouho, až jsem úplně zapomněl. Tímto bych se chtěl omluvit za delší nepřítomnost způsobenou obrovskou vytížeností. Každopádně jsem ochoten dát k dispozici zdrojové kódy od všech svých programů tomu, kdo se zaručí, že je bude dále vyvíjet a spravovat a to pod (L)GPL licencí. Případní zájemci se mohou hlásit u autora tohoto článku, a to jak pomocí soukromé zprávy, tak emailem.[/CODE]

Po více než půl roce se mi jeden člověk ozval skrz úpravu NDays a teď pro změnu se mi neozývá eXEden. :? :(
MilaCzeque (109)|9.9.2007 19:37
Co pod WM5 nefunguje? Jediné co jsem musel pod WM5 udělat, aby se program rozběhl, bylo vytvořit adresáře Data a Pictures ve složce kam se nainstaloval. Poté jsem si s tím asi 10 minut hrál a všechno(co jsem zkoušel: přidat recept, kategorii, ingredienci, import/export) jelo.

MilaCzeque
daww (687)|9.9.2007 20:28
Má pravdu předsedo :-) Jen tak jsem to zkusil nainstalovat na kartu, vytvořil zmiňované adresáře a program jede pod WM6 :-)

Teda že mi ale dalo práce najít odkaz na Tissiny stránky s recepty :-) tady
Zdenek Malinsky (9781)|10.9.2007 10:15
Výborně.
Omlouvám se za matení vařící veřejnosti, ale osobně jsem na WM 5 ani WM 6 nezkoušel.
A odkazy na kuchařku i eXEdenův prográmek jsem dal do prvního příspěvku, kdyby ještě někdo tápal.
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 10:10
[QUOTE="MilaCzeque"]Co pod WM5 nefunguje? Jediné co jsem musel pod WM5 udělat, aby se program rozběhl, bylo vytvořit adresáře Data a Pictures ve složce kam se nainstaloval. Poté jsem si s tím asi 10 minut hrál a všechno(co jsem zkoušel: přidat recept, kategorii, ingredienci, import/export) jelo.

MilaCzeque[/QUOTE]

Mohu potvrdit, na WM5 úplně bez problémů, jen je potřeba dovytvořit ty složky.

Jelikož na stránkách kuchařky je ke stažení asi velmi starý soubor (databáze) receptů, kde jich je cca 90 receptů a k tomu je potřeba dostahovat po jednom cca dalších 50 receptů a jeden po druhém je naimportovat do původní databáze programu, udělal jsem to za vás :) a dávám sem uktuální databázi receptů k dnešnímu dni (cca 140 receptů). Jsou tam i přednastavené cesty k obrázkům.
Takže stačí stáhnout tyhle dva soubory, rozbalit je a uložit do hlavní složky programu.
DuckDaffy (51)|2.12.2007 13:08
Tenhle link jsem tu nikde nenašel:
http://kucharka-ppc.webovastranka.cz/file/index
Znáte?
Srovnání receptů u CookWiz?
Nebo kde ještě je balík nějakých receptů? :)