Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

daww (687)|12.7.2004 19:10
a nakonec koláč z cukety
Wuffi (1599)|12.7.2004 21:53
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Wuffi"]Hm a dneska mi nikdo neposlete nejake recepty...? :oops: [/QUOTE]
Jak bylo na školení? Já dřepěl u compu a mimo jiné průběžně sledoval, jak narůstá počet příspěvků. Dělal jsem na grafické přípravě zakázek a tak jsem zkusil i přidání obrázků k receptům. Doporučení pro ostatní: Nefotit něco s alobalem pod zářivkou :D , fota hodně v programu přesvětlit, on displej je něco jiného než papír. Takže neposílám recept, ale posílám přímo sem ilustrační foto kuchtění cukrářské nohavice. Foto někdy napoví více, než slovní popis přípravy. Kdo chce, může si zaplnit paměť v PDA....[/QUOTE]

Na skoleni bylo super, diky za optani! Mno a mimochodem tohle mi pripomna jednu vec co delala driv moje mamka a moc mi to chutnalo :D
Wuffi (1599)|12.7.2004 22:11
Tak jsem se trochu pozde ale prece dostal k receptum a posilam aktualni verzi databaze kucharky, ktera je obohacena o:

Brokolicove placicky
Kvetakove placicky
Kolac z cukety
Jatra po Secuansku

Za recepty dekuji Daww(ovi) a Vanovi. Daww(ea) upozornuji ze mu u receptu chybi cas pripravy - kdyztak at mi ho posle SZ a ja to doplnim a postnu pri pristim update.

Jinak kdo je pro zarazovani podkategorii do "Zahranicni kuchyne" - treba "cina", "italske speciality" apod.?

Preji hodne stesti pri vareni a dobrou chut! :D
Tissi (210)|12.7.2004 22:54
Chci se jen zeptat: Jakej je rozdíl mezi Moučníkem a Sladkou ňamkou? Neměly by se tyhle kategorie nějak sjednotit? Jinak Wuffi dobrá práce ... :yes:
Wuffi (1599)|12.7.2004 23:02
[QUOTE="Tissi"]Chci se jen zeptat: Jakej je rozdíl mezi Moučníkem a Sladkou ňamkou? Neměly by se tyhle kategorie nějak sjednotit? Jinak Wuffi dobrá práce ... :yes: [/QUOTE]

Dekuji za pochvalu i kdyz myslim ze se casem urcite prijde na nejake chybky takze nechvalte dne pred veceri... Ehm pred vecerem :D
Ad moucnik a sladke namky... Mno, dobra otazka... Zalezi na uhlu pohledu... Za urcitych okolnosti muze byt i Sladka namka moucnikem a nekdy i opacne... Mno tezko rict... Treba kam bys zaradila banan v cokolade, kam zmrzlinovy pohar (zatim neni zadny), kam citronovy dort, kam puncovy rez apod.?
Samozrejme pokud chcete, sjednotit se to da... Zalezi na Vas, staci se vyjadrit...

Takze cekam na reakce. A omlouvam se za opozdene odpovedi, do konce tydne jsem na skoleni a pak odjizdim na zaslouzenou dovolenou (ale recepty budu vkladat porad, nemusite se bat)...

:D
Wuffi (1599)|12.7.2004 23:03
P.S. - jdu se na to skoleni poradne vyspat, odpovim rano... Mejte se! ;)
Tissi (210)|12.7.2004 23:14
to Wuffi: no máš pravdu je to složitý ... jen takový malý postřehy ... v ingrediencích máš čokoládá a je tam dvakrát šlehačka :) ... no ale jinak si opravdu pochvalu zasloužíš ;) , opravdu dobře odvedená práce

Tady přidávám jeden receptík ... jen mi tam chybí doba přípravy ... netroufnu si to odhadnout ...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 23:16
[QUOTE="Tissi"]Chci se jen zeptat: Jakej je rozdíl mezi Moučníkem a Sladkou ňamkou? Neměly by se tyhle kategorie nějak sjednotit? Jinak Wuffi dobrá práce ... :yes: [/QUOTE]
Zdravím tu, která to vše zpunktovala.... Souhlasím, Sladké ňamky je hlavní kategorie, zahrnující podkategorie všech sladkostí (teplých, studených, pečených, zákusků, buchet atd.), tzn. i Moučníky a Dorty....
daww (687)|12.7.2004 23:21
[QUOTE="Wuffi"]Za recepty dekuji Daww(ovi) a Vanovi. Daww(ea) upozornuji ze mu u receptu chybi cas pripravy - kdyztak at mi ho posle SZ a ja to doplnim a postnu pri pristim update. :D [/QUOTE]

Časy příprav chybí prostě proto, protože je to dýl co jsme to kuchtili a nemám to stopnutý. Takže - jestli to někdo bude kuchtit, budu rád když časy zašle Wuffimu
Wuffi (1599)|12.7.2004 23:23
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Tissi"]Chci se jen zeptat: Jakej je rozdíl mezi Moučníkem a Sladkou ňamkou? Neměly by se tyhle kategorie nějak sjednotit? Jinak Wuffi dobrá práce ... :yes: [/QUOTE]
Zdravím tu, která to vše zpunktovala.... Souhlasím, Sladké ňamky je hlavní kategorie, zahrnující podkategorie všech sladkostí (teplých, studených, pečených, zákusků, buchet atd.), tzn. i Moučníky....[/QUOTE]

Hm jeste nespim :D Dobra, zitra uz bude kategorie "Moucniky" podkategorii "Sladke namky" :D ... Jen bych privital nejakou napovedu co mam vlastne presunout do te kategorie moucniku. A nebo to vyresim tak ze tu podkategorii sice vytvorim ale budu ji pouzivat jen jako vedlejsi kategorii... Je to tak ok?
Tissi: Diky za recept, bude zahrnut do zitrejsi varky :D
P.S.- dobrou noc :D
Wuffi (1599)|12.7.2004 23:24
Hm jinak jsem vcera uvazoval nad tim ze prohlasim nejaky zajimavy proslov na oslavu desetitisicateho zobrazeni teto diskuze, ale koukam ze jsem to nejak prosvihl :oops:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 23:45
[QUOTE="Tissi"]to Wuffi: no máš pravdu je to složitý ... jen takový malý postřehy ... v ingrediencích máš čokoládá a je tam dvakrát šlehačka :) ... no ale jinak si opravdu pochvalu zasloužíš ;) , opravdu dobře odvedená práce

Tady přidávám jeden receptík ... jen mi tam chybí doba přípravy ... netroufnu si to odhadnout ...[/QUOTE]
Jako Wuffi taky ještě nespím, musím ještě s vyvenčit psisko. Ano, čokoláda má dlouhé "á" na konci, pokud opravíte v přísadách, opravde i v receptech. No a duplicitní šlehačka se tam dostala natažením receptu (něco kuře a Hermelín). Jak se to dá zjistit? Ve vyhledávání zadejte první šleh. a vyjede větší množství receptů, potom zadejte druhou šleh. a vyjede jen jeden. Je to divné, přísada je OK, ale je to tak. Vyvolejte tento recept, zadejte opravu v přísadách, tzn. správnou šlehačku - recept se přiřadí k ostatním. V přísadách teprve potom vymažte tu špatnou. Stejným způsobem postupujte vždy, pokud se po instalaci nějakého receptu zduplikuje nějaká přísada, jinak nebude vyhledávání korektní.... Dobrou.....
daww (687)|12.7.2004 23:56
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Tissi"]to Wuffi: no máš pravdu je to složitý ... jen takový malý postřehy ... v ingrediencích máš čokoládá a je tam dvakrát šlehačka :) ... no ale jinak si opravdu pochvalu zasloužíš ;) , opravdu dobře odvedená práce

Tady přidávám jeden receptík ... jen mi tam chybí doba přípravy ... netroufnu si to odhadnout ...[/QUOTE]
Jako Wuffi taky ještě nespím, musím ještě s vyvenčit psisko. Ano, čokoláda má dlouhé "á" na konci, pokud opravíte v přísadách, opravde i v receptech. No a duplicitní šlehačka se tam dostala natažením receptu (něco kuře a Hermelín). Jak se to dá zjistit? Ve vyhledávání zadejte první šleh. a vyjede větší množství receptů, potom zadejte druhou šleh. a vyjede jen jeden. Je to divné, přísada je OK, ale je to tak. Vyvolejte tento recept, zadejte opravu v přísadách, tzn. správnou šlehačku - recept se přiřadí k ostatním. V přísadách teprve potom vymažte tu špatnou. Stejným způsobem postupujte vždy, pokud se po instalaci nějakého receptu zduplikuje nějaká přísada, jinak nebude vyhledávání korektní.... Dobrou.....[/QUOTE]

Tak mě napadá, jestli to nezpůsobují odlišné fonty, respektive ruzné kódování? U písmen s diakritikou je v tom většinou pěknej hokej.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 00:13
[QUOTE="daww"]Tak mě napadá, jestli to nezpůsobují odlišné fonty, respektive ruzné kódování? U písmen s diakritikou je v tom většinou pěknej hokej.[/QUOTE]
Asi ano, taky mám toto podezření, ale k tomu se musí vyjádřit někdo ze zdejších VIP IT, ne takovej amatér kecálek, jako já :D . Můžeme se zeptat i autora receptů (Pavel z UH), v čem to provozuje ..... asi u 4 případů z jeho kuchyně došlo k duplicitě přísad, i když znění bylo OK.....
ipf (2136)|13.7.2004 00:17
Už se budu opakovat :) , ale ten Krampol má svatou pravdu: jak jde o jídlo, český národ se překonává :D . Mám dojem, že toto fórum se brzy dostane do Guinessovy knihy rekordů co do příspěvků a návštěvnosti (a nejlepší na tom je, že NAŠE drahé polovičky si myslí, že MY tady řešíme bůhvíco vysoce odborného, čemu běžní smrtelníci naprosto nerozumí ;) ).
daww (687)|13.7.2004 00:30
[QUOTE="ipf"]Už se budu opakovat :) , ale ten Krampol má svatou pravdu: jak jde o jídlo, český národ se překonává :D . Mám dojem, že toto fórum se brzy dostane do Guinessovy knihy rekordů co do příspěvků a návštěvnosti (a nejlepší na tom je, že NAŠE drahé polovičky si myslí, že MY tady řešíme bůhvíco vysoce odborného, čemu běžní smrtelníci naprosto nerozumí ;) ).[/QUOTE]:D :D :D :D :D
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 00:34
[QUOTE="ipf"]Už se budu opakovat :) , ale ten Krampol má svatou pravdu: jak jde o jídlo, český národ se překonává :D . Mám dojem, že toto fórum se brzy dostane do Guinessovy knihy rekordů co do příspěvků a návštěvnosti (a nejlepší na tom je, že NAŠE drahé polovičky si myslí, že MY tady řešíme bůhvíco vysoce odborného, čemu běžní smrtelníci naprosto nerozumí ;) ).[/QUOTE]
Asi tak nejak :D :D :D Vazeni pratele prave jsem vam dodelal hodnoceni receptu ... celkem 6stupnu (z toho 1 = nehodnoceno) a jejich popis si muzete upravit v prekladech... Je mozno dle nich vyhledavat i se zobrazuji v nahledu. Dale byla provedena korektura u hledani (viz.dnesni problem ja uz nevim koho) EXE soubor prikladam, instalace na webu az rano ... ;)
Tissi (210)|13.7.2004 07:18
[QUOTE="Jarouš"]Zdravím tu, která to vše zpunktovala.... [/QUOTE]
Taky zdravím ;) , jsem strašně ráda, že se to takhle ujalo :), nečekala jsem, že bude mít tolik pánských hlav o tento program zájem ;) ... je to super ... alespoň se mi kuchařka rychleji plní báječnými recepty :D . Díky všem :yes: .
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 07:38
[QUOTE="Tissi"]nečekala jsem, že bude mít tolik pánských hlav o tento program zájem[/QUOTE]
Holt asi fungujeme jenom na jídlo :D Má drahá polovička by to jistě okomentovala výstižněji :D

To All: instalace na webu právě zaktualizovány a ke stažení jako [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 09:12
[QUOTE="eXEden"]
To All: instalace na webu právě zaktualizovány a ke stažení jako [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)[/QUOTE]
Vopruz je zase tady, ale to vyhledávání nějak nefunguje. Psal jsi, že to bude ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3. Zadám v ing1 sušenky BeBe světlé a v ing. 2 sušenky BeBe tmavé, musí vypadnout Cukrářská nohavice, ale vypadne "požadavkům nic neodpovídá". Zadám hovězí maso a mrkev a minimálně musí vypadnout Hovězí ragú, ale opět prý nic neodpovídá. Je to problém hardwaru mezi židlí a klávesnicí, nebo je to v softu?
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 09:14
[QUOTE="Jarouš"]Vopruz je zase tady, ale to vyhledávání nějak nefunguje. Psal jsi, že to bude ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3. Zadám v ing1 sušenky BeBe světlé a v ing. 2 sušenky BeBe tmavé, musí vypadnout Cukrářská nohavice, ale vypadne "požadavkům nic neodpovídá". Zadám hovězí maso a mrkev a minimálně musí vypadnout Hovězí ragú, ale opět prý nic neodpovídá. Je to problém hardwaru mezi židlí a klávesnicí, nebo je to v softu?[/QUOTE]
Já nevím ... zdroje u sebe nemám a podívat se na to budu moct opět až v noci ... Mám za to, že jsem nahrazoval pouze operátor OR operátorem AND
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 09:17
[QUOTE="eXEden"]Mám za to, že jsem nahrazoval pouze operátor OR operátorem AND[/QUOTE]
No a tím jsem si sám i našel chybu ... oprava bude až večer
Tissi (210)|13.7.2004 09:25
[QUOTE="Jarouš"]Vopruz je zase tady, ale to vyhledávání nějak nefunguje. Psal jsi, že to bude ing1 a zároveň ing2 a zároveň ing3. Zadám v ing1 sušenky BeBe světlé a v ing. 2 sušenky BeBe tmavé, musí vypadnout Cukrářská nohavice, ale vypadne "požadavkům nic neodpovídá". Zadám hovězí maso a mrkev a minimálně musí vypadnout Hovězí ragú, ale opět prý nic neodpovídá. Je to problém hardwaru mezi židlí a klávesnicí, nebo je to v softu?[/QUOTE]Já když zadám ty sušenky, tak mi vypadne Cukrářská nohavice :D .... když zadám hovězí maso a mrkev, vypadne mi Boršč, Hovězí maso na žampionech, Hovězí ragú a Kotlíkový guláš ... takže problém v softu asi není ... ;) ne? nebo jo :?:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 09:42
[QUOTE="Tissi"]Já když zadám ty sušenky, tak mi vypadne Cukrářská nohavice :D .... když zadám hovězí maso a mrkev, vypadne mi Boršč, Hovězí maso na žampionech, Hovězí ragú a Kotlíkový guláš ... takže problém v softu asi není ... ;) ne? nebo jo :?: [/QUOTE]
Znovu jsem otestoval, problém je mezi židlí a klávesnicí, ale částečně i v softu. Pokud zadám v ing1 a ing2 zmíněné sušenky, musím mít současně zapnuté hledání v kategoriích - sladkostech, prostě v uvedených případech hledání musí být současně zapnutá i kategorie sladkosti či hovězí maso, hledání pouze v přísadách bez kategorie mi nejede ;)
Tissi (210)|13.7.2004 09:55
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Tissi"]Já když zadám ty sušenky, tak mi vypadne Cukrářská nohavice :D .... když zadám hovězí maso a mrkev, vypadne mi Boršč, Hovězí maso na žampionech, Hovězí ragú a Kotlíkový guláš ... takže problém v softu asi není ... ;) ne? nebo jo :?: [/QUOTE]
Znovu jsem otestoval, problém je mezi židlí a klávesnicí, ale částečně i v softu. Pokud zadám v ing1 a ing2 zmíněné sušenky, musím mít současně zapnuté hledání v kategoriích - sladkostech, prostě v uvedených případech hledání musí být současně zapnutá i kategorie sladkosti či hovězí maso, hledání pouze v přísadách bez kategorie mi nejede ;) [/QUOTE]
Já nemusím mít zaškrknuté hledání v kategoriích.
Mám zaškrknuté pouze Hledat podle přísad ingr1 a ingr2 ... a opravdu mi to funguje :?: :!:
eXEden_ce4you (811)|13.7.2004 09:57
Hele vy dva :D Ta chyba tam je a Tissi dle mého používá starší EXE ;) :cool:
Tissi (210)|13.7.2004 10:00
[QUOTE="eXEden"]Hele vy dva :D Ta chyba tam je a Tissi dle mého používá starší EXE ;) :cool: [/QUOTE]
No ale stejně mi to funguje ;) :D ... mám nataženou předposlední verzi ... asi :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 10:07
[QUOTE="Tissi"][QUOTE="eXEden"]Hele vy dva :D Ta chyba tam je a Tissi dle mého používá starší EXE ;) :cool: [/QUOTE]
No ale stejně mi to funguje ;) :D ... mám nataženou předposlední verzi ... asi :) [/QUOTE]
Já u kafe po ránu instaloval z eXEdenových stránek nejnovější CAB soubor....
Tissi (210)|13.7.2004 10:37
[QUOTE="Jarouš"]Já u kafe po ránu instaloval z eXEdenových stránek nejnovější CAB soubor....[/QUOTE]
Tak to seš napřed :? , já nemám v práci kolíbku :oops:
Tissi (210)|13.7.2004 15:31
Pěkný počet shlédnutí ;o).
Wuffi (1599)|13.7.2004 18:13
Gratuluji... :O
Wuffi (1599)|13.7.2004 20:16
Takze dnesni aktualizace obsahuje pouze jeden recept... A aktualizaci receptu na Kotlikovy Gulas - zruseni kategorie "Hovezi" kterou vytvoril a prerazeni do kategorie "Hovezi maso" (poradek musi byt...).
Dnesni novinkou je:

Zivanska pecene

Dekuji vsem kteri mi zasilaji recepty, kterych je (pokud se nepletu) v teto dobe uz 81 :!: :!: :!: :D

Jen tak dal :yes:

:D
Tissi (210)|13.7.2004 20:18
[QUOTE="Wuffi"]Gratuluji... :O [/QUOTE]No ono není ani k čemu ... jen to bylo docela pěkný číslo ;)
No jinak bych navrhla přesunutí kategorie Moučníky pod Sladké ňamky ... no a podle mě do moučníků patří lepší buchty ... zákusky?
Co je kategorie Jeden hrnec? ;) To jako že posbírám všechno jídlo a dám do jednoho hrnce a uvařím? :D Tak tuhle kategorii bych nemusela mít ;)
No možná bych udělala spíš kategorii MASO a jako podkategorie kuřecí, králičí, rybí, hovězí, vepřové, mleté, kačena, husa ... co na to říkáte?
Polévky by se daly rozdělit jako Vývar, Zahuštěné, Mléčné ...?
A rozhodně bych nedávala dohromady jako jednu kategorii Těstoviny, rýži a brambory... Těstovinová jídla a Bramborová jídla a rýže patří do příloh ... no teď mě napadl rýžový nákyp :( ... ten přílohou není ... no ale zapadl by do bezmasých jídel :)
to jsou malinkatý nápady ... co vy na to?
daww (687)|13.7.2004 21:13
Zdravím, jedno zamyšlení na okraj. Koukal jsem už po několikáté do rubriky freesoft a tento vynikající free program tam stále není. Neměl by tam zaujímat jednu z čelních pozic ? Ale třeba je to úmysl - no nevím.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 21:17
[QUOTE="Tissi"][QUOTE="Wuffi"]Gratuluji... :O [/QUOTE]No ono není ani k čemu ... jen to bylo docela pěkný číslo ;)
No jinak bych navrhla přesunutí kategorie Moučníky pod Sladké ňamky ... no a podle mě do moučníků patří lepší buchty ... zákusky?
Co je kategorie Jeden hrnec? ;) To jako že posbírám všechno jídlo a dám do jednoho hrnce a uvařím? :D Tak tuhle kategorii bych nemusela mít ;)
No možná bych udělala spíš kategorii MASO a jako podkategorie kuřecí, králičí, rybí, hovězí, vepřové, mleté, kačena, husa ... co na to říkáte?
Polévky by se daly rozdělit jako Vývar, Zahuštěné, Mléčné ...?
A rozhodně bych nedávala dohromady jako jednu kategorii Těstoviny, rýži a brambory... Těstovinová jídla a Bramborová jídla a rýže patří do příloh ... no teď mě napadl rýžový nákyp :( ... ten přílohou není ... no ale zapadl by do bezmasých jídel :)
to jsou malinkatý nápady ... co vy na to?[/QUOTE]
Kategorie jeden hrnec je zcela normální uznávaná kategorie receptů a patří do ní vše, co se připravuje v jedné míse či hrnci. Mám o receptech pro jeden hrnec tlustou kuchařku (380 receptů). Správně do ní patří např. Hovězí ragú.....
Já kategorii Těstoviny, rýže a brambory pochopil tak, že v ní nebudou logicky uvedené přílohy k jídlům, ale např. varianty šunkofleků, nákypů či rizet a tzv. francouzkých brambor, proto nemám námitek k jejímu samostatnému uvedení. Zařazení do bezmasých jídel není to pravé ořechové (uzené je v šunkoflecích i francouzkých bramborách).
V kategorii sladkostí máme zatím trochu hokej, ale domnívám, že jak se budou jednotlivé kategorie zaplňovat, dojde k jejich zpřesnění - necháme to tzv. vyhnít, to platí i pro polévky...
CookWiz má tu výhodu, že si mužeš sama zvolit kategorie, jedny vyřadit, druhé přidat a natažené recepty zařadit dle vlastní úvahy, jak psal Wuffi - záleží na úhlu pohledu. Já osobně mažu vše s květákem... Problém je zatím v tom, že nějak nejde hromadný export a více receptů je proto zasláno jako CWD - pokud si uděláš vlastní zařazení do kategorií, tak to CWD překope. Osobně se přimlouvám za distribuci jednotlivých receptů (CWR) v zipu.

---------------------------------------
Wuffi, nějak nevidím v dnešní distribuci soubor k natažení, nějak ti to vypadlo :D .
Wuffi (1599)|13.7.2004 21:23
Omlouvam se... Uz je tam... Mno a na cem se jinak shodnete to provedu, ale napred se musite shodnout :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 21:35
[QUOTE="Wuffi"]Omlouvam se... Uz je tam... Mno a na cem se jinak shodnete to provedu, ale napred se musite shodnout :D [/QUOTE]
Pokud budou recepty zasílány jednotlivě, byť zapakované, tak se nemusíme o ničem dohadovat, každý si kategorie upraví dle svého... pouze můžeme občas hodit řeč o nějaké myšlence, nápadu na vylepšení - o akceptaci si rozhodne každý sám........ Prvotní kategorizace i seznam ingrediencí byla jen pro nastartování programu :D
Tissi (210)|13.7.2004 22:39
to Jarouš: Já myslela, udělat zvlášť kategorii Bramborová jídla a zvlášť Těstovinová jídla (tam by spadly šunkofleky, těstoviny s tvarohem ... atd ... no je to každýho věc ... jen když se pak přidávají recepty od někoho jiného, tak je v tom zmatek :(( ... asi by to chtělo sjednotit .. ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 23:11
[QUOTE="Tissi"]to Jarouš: Já myslela, udělat zvlášť kategorii Bramborová jídla a zvlášť Těstovinová jídla (tam by spadly šunkofleky, těstoviny s tvarohem ... atd ... no je to každýho věc ... jen když se pak přidávají recepty od někoho jiného, tak je v tom zmatek :(( ... asi by to chtělo sjednotit .. ?[/QUOTE]
Jojo, máš nějaký návrh na pojmenování této kategorie, která bude obsahovat uvedené podkategorie?? Moje básnické střevo je momentálně mimo, nic mne nenapadá, jedním okem čumím na Eastwooda, druhým na monitor.....
Tissi (210)|13.7.2004 23:20
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Tissi"]to Jarouš: Já myslela, udělat zvlášť kategorii Bramborová jídla a zvlášť Těstovinová jídla (tam by spadly šunkofleky, těstoviny s tvarohem ... atd ... no je to každýho věc ... jen když se pak přidávají recepty od někoho jiného, tak je v tom zmatek :(( ... asi by to chtělo sjednotit .. ?[/QUOTE]
Jojo, máš nějaký návrh na pojmenování této kategorie, která bude obsahovat uvedené podkategorie?? Moje básnické střevo je momentálně mimo, nic mne nenapadá, jedním okem čumím na Eastwooda, druhým na monitor.....[/QUOTE]taky teď nevím ... mohly by to být hlavní kategorie, ne?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2004 23:32
[QUOTE="Tissi"]taky teď nevím ... mohly by to být hlavní kategorie, ne?[/QUOTE]
I tak možno, takže např. Pokrmy z brambor, Pokrmy z rýže a Pokrmy z těstovin - pokud budou uvedeny takto, budou seřazeny za sebou... OK?
Wuffi (1599)|14.7.2004 06:52
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Wuffi"]Omlouvam se... Uz je tam... Mno a na cem se jinak shodnete to provedu, ale napred se musite shodnout :D [/QUOTE]
Pokud budou recepty zasílány jednotlivě, byť zapakované, tak se nemusíme o ničem dohadovat, každý si kategorie upraví dle svého... pouze můžeme občas hodit řeč o nějaké myšlence, nápadu na vylepšení - o akceptaci si rozhodne každý sám........ Prvotní kategorizace i seznam ingrediencí byla jen pro nastartování programu :D [/QUOTE]

Pokud eXEden zabuduje moznost selekce vice souboru najednou ala CTRL + leve mysitko jak na PC, nebude v tom problem.
Tissi (210)|15.7.2004 10:07
Ještě mě napadlo, že by nebylo špatný, kdyby šlo ke každému receptu do nějakého políčka dopsat, kolik porcí z výsledného díla uděláme ;) ... aby člověk věděl, jestli by mu stačila polovina ingrediencí nebo třeba 2x více. Nebo třeba, jestli je koláč na plech nebo do dortové formy ...
eXEden_ce4you (811)|15.7.2004 10:10
[QUOTE="Tissi"]Ještě mě napadlo, že by nebylo špatný, kdyby šlo ke každému receptu do nějakého políčka dopsat, kolik porcí z výsledného díla uděláme ;) ... aby člověk věděl, jestli by mu stačila polovina ingrediencí nebo třeba 2x více. Nebo třeba, jestli je koláč na plech nebo do dortové formy ...[/QUOTE]
Já teď poslední dva dny neměl vůbec čas se k tomu dostat, ale tohle je taky zajímavej nápad ... Upravím to hledání a taky tohle ... ;)
Tissi (210)|16.7.2004 07:35
Tak jsem si včera hrála s kuchařkou ... měla jsem v ní nahraný data od Wuffiho a nelíbilo se mi seřazení kategorií, a tak jsem si je předělávala. Tím pádem se mi většina receptů přesunula do kategorie Žádná ... chtěla jsem si je znovu zařadit, no a docela jsem se zděsila ... každej recept psanej jinýma přísadama :evil: ... psát jako jednu přísadu: 2 stroužky česneku (velké), sůl, pepř, 1/2 salátové okurky .... to musel psát, s prominutím, nějakej manták :mad: ... tak přemýšlím, jestli to nesmažu a nezačnu od začátku ...
Otázka pro eXEdena: Mám nahranou poslední verzi, jak je tedy možné, že se mi dvojí ingredience? Předělávám všechny recepty na jednotný ingredience ... no a po čase se mi objeví v ingrediencích 2x sůl, nebo 2x pepř ... atd. ale já tam tu přísadu podruhé nezadávám, pouze upravuju ingredience přímo v receptu.
Taky se mi stalo, konkrétně to byl pepř, že se mi najednou zdvojil, tak jsem dala vyhledávat podle prvního pepře a pak podle druhýho. No a při tom druhým vyhledávání to vypsalo všechny recepty, kde byl pepř mletý ... dala jsem vyhledávát ale pouze PEPŘ. Dělám někde chybu? :?:
eXEden_ce4you (811)|16.7.2004 07:38
[QUOTE="Tissi"]Tak jsem si včera hrála s kuchařkou ... měla jsem v ní nahraný data od Wuffiho a nelíbilo se mi seřazení kategorií, a tak jsem si je předělávala. Tím pádem se mi většina receptů přesunula do kategorie Žádná ... chtěla jsem si je znovu zařadit, no a docela jsem se zděsila ... každej recept psanej jinýma přísadama :evil: ... psát jako jednu přísadu: 2 stroužky česneku (velké), sůl, pepř, 1/2 salátové okurky .... to musel psát, s prominutím, nějakej magor :mad: ... tak přemýšlím, jestli to nesmažu a nezačnu od začátku ...
Otázka pro eXEdena: Mám nahranou poslední verzi, jak je tedy možné, že se mi dvojí ingredience? Předělávám všechny recepty na jednotný ingredience ... no a po čase se mi objeví v ingrediencích 2x sůl, nebo 2x pepř ... atd. ale já tam tu přísadu podruhé nezadávám, pouze upravuju ingredience přímo v receptu.
Taky se mi stalo, konkrétně to byl pepř, že se mi najednou zdvojil, tak jsem dala vyhledávat podle prvního pepře a pak podle druhýho. No a při tom druhým vyhledávání to vypsalo všechny recepty, kde byl pepř mletý ... dala jsem vyhledávát ale pouze PEPŘ. Dělám někde chybu? :?: [/QUOTE]
Zdvojit by se neměly ... teoreticky ... A to vyhledávání je bolest, kterou jsem ještě neopravil :( Ja s tím něco provedu, ale přes víkend ... Momentálně už pár dní naprosto nestíhám a bývám do noci v práci takže to je se mnou :no:
Nápravu sjednám ASAP :)
Tissi (210)|16.7.2004 07:47
[QUOTE="eXEden"]
Zdvojit by se neměly ... teoreticky ... [/QUOTE]No když chci přísadu v ingrediencích zadat podruhé, tak to hlásí, že už jednou existuje ... takže tady chyba není.
Nevím, jestli ty dvojité přísady nenačítá z importovaných receptů :?: Není to možné?
eXEden_ce4you (811)|16.7.2004 07:58
[QUOTE="Tissi"][QUOTE="eXEden"]
Zdvojit by se neměly ... teoreticky ... [/QUOTE]No když chci přísadu v ingrediencích zadat podruhé, tak to hlásí, že už jednou existuje ... takže tady chyba není.
Nevím, jestli ty dvojité přísady nenačítá z importovaných receptů :?: Není to možné?[/QUOTE]
Možný to může být i když tohle jsem snad už ošetřil ... Každopádně ti v SZ pošlu e-mail a ty mi prosím pošli tvůj CWD soubor a já se na to podívám ;)
paveluh_ce4you (300)|17.7.2004 22:23
Zdravím vás všechny po týdenní absenci. Vidím že se nám to pěkně rozrůstá.
Mám ale pořád problém s přísadama.Jednak se mi taky některé přísady zdvojily, vlastně ani nezdvojily ale např kuřecí - prsa ( řízky ) tam mám 2 x protože někdo napsal jakp ingredienci to samé ale posunul závorku a tudíž to naskočilo jako nová přísada. A pak se chci zeptat jestli se už někde probíralo jak s kuchařkou vařit. Myslím jak s ní praacovat aby jsme to měli všichni stejkne a pořád se nám to nepletlo.

Dííky:D
eXEden_ce4you (811)|17.7.2004 23:32
[QUOTE="paveluh"]...taky některé přísady zdvojily, vlastně ani nezdvojily ale např kuřecí - prsa ( řízky ) tam mám 2 x protože někdo napsal jakp ingredienci to samé ale posunul závorku a tudíž to naskočilo jako nová přísada.[/QUOTE]
Ano takhle se program chova...zalezi to hodne moc na autorech receptu ;)
[QUOTE="paveluh"]A pak se chci zeptat jestli se už někde probíralo jak s kuchařkou vařit. Myslím jak s ní praacovat aby jsme to měli všichni stejkne a pořád se nám to nepletlo.[/QUOTE]
Nerozumim otazce, nechapu souvislosti :D