Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čeština k hx 4700

derkap (8)|11.7.2008 17:53
Zdravím všechny
Jelikož jsem úplnej začátečník potřeboval bych poradit jak počeštit HP hx 7400. Všem moc díky za rady Pavel

Lokalizaci jsem našel,ale nevím jak ji dostat do HP, zda se dá nějak dostat na cd v počítači, či zda si ji musím překopírovat na sd. Můžete mi někdo poradit?
Díky Pavel
Zdenek Malinsky (9781)|11.7.2008 18:04
Model hx 7400 v nabídce firma HP nemá, takže budu předpokládat, že jde o překlep a myslíš model hx 4700.

Nevím, zda ti stačí česká klávesnice nebo zda chceš plnou lokalizaci. Pokud stčí jen česká klávesnice, možno doporučit třeba Resco Keyboard (placená - vyzkoušej trail verzi) nebo lze i zde na fóru najít několik free klávesnic. Chceš-li plnou lokalizaci, zavítej na web Sunnysoftu, kde je ke stažení zkušební verze a kde je možno posléze i zakoupit. Pozor, lokalizace funguje pouze na anglické ROM.

V každém případě nastavit: start - settings-regional settings na czech.

Jinak pokud bylo zařízení zakoupeno v ČR, byla u něj tato lokalizace přiložena.

toja (366)|11.7.2008 22:10
K HP hx4700 nebola dodávaná lokalizácia.
Moje odporúčanie: Použiť iba software-ou národnú klávesnicu.
WM je vcelku jednoduchý a za cvíľku budeš poznať tých pár okienok z pameti takže lokalizáciu prostredia nebudeš potrebovať.
a dva dôležité body:
- pôvodný WM2003 sa dá používať vcelku obstojne ale nieje to to "pravé orechové", treba upgrade na WM6 alebo WM6.1. Na WM5, zabudni je to uťahané - pomalé
a ten najdôležitejší bod:
- aký koľvek rezidentný sw Ti zmenšuje voľnú RAM a tej je v PDE stále málo. Bude Ti chýbať pri navigačných sw napr. iGO8. A v neposlednej miere bude PDA uťahané
HOWGH;)
Zdenek Malinsky (9781)|12.7.2008 00:03
[QUOTE="toja"]K HP hx4700 nebola dodávaná lokalizácia. [/QUOTE]
Ale byla: [QUOTE]Uživatelé, kteří si zařízení zakoupí v České republice, dostanou navíc ještě CDčko od Sunnysoftu, kde mimo jiné najdou plnou verzi lokalizace do naší mateřštiny.[/QUOTE]
Odkaz
derkap (8)|12.7.2008 02:53
[QUOTE="derkap"]Zdravím všechny
Jelikož jsem úplnej začátečník potřeboval bych poradit jak počeštit HP hx 4700.
Všem moc díky za rady Pavel

Lokalizaci jsem našel,ale nevím jak ji dostat do HP,zdali se dá nějak dostat na cd v počítači,či zda si ji musím překopírovat na sd
Můžete mi někdo poradit?
Díky Pavel[/QUOTE]
k.karel_ce4you (147)|12.7.2008 10:35
Pokud se bavime o lokalizaci od Sunny tak tustaci pustit na PC a ona se přes Sync nahraje do PDA, ale jak tu již záznělo kašlat na to idelani je upgradovat firmfwre na WM6.1 a používat jen CZ klavesnici, třeba Resco 5.0
Zdenek Malinsky (9781)|12.7.2008 10:55
Pokud jsi úplný začátečník, tak doporučuji nahlédnout na titulní stranu webu, kde zajisté v pravém sloupci najdeš i rubriku Začínáte? Čtěte!. V našem případě postačí články:

Jak nainstalovat a nastavit ActiveSync
a
Jak instalovat na PDA aplikace

to toja a k.karel:
Nevím, zda je právě rozumné radit začátečníkovi, který nezvládne nainstalovat aplikaci na PDA, aby si na něj flashoval neoficiální ROM. :?
toja (366)|12.7.2008 23:11
Je to síce dlho, čo som to CD držal v ruke, ale pametám si, že to bola síce plná verzia, ale časovo obmedzená, takže trial. Kúpené v SK. Hmm..., nebolo povedané že to musí flashnúť hneď, ale boli mu načrtnuté "svetlé obzory" života jeho PDA. A ak ho chce aktívne využívať skôr či neskôr sa začne touto myšlienkou zaoberať. Takže najprv sa zorientovať, prečítať všetky vlákna o hx4700 na tomto serveri, čo to poskúšať a potom prípadne nejaký ten dotaz. No, všetci sme nejako začínali, len to bolo dávno a zabúdame ;)