Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolný HR ipaqu 5550

johnee_r (290)|8.7.2008 10:29
Zdravím,
tátovi se stala taková nepříjemnost. Samovolně se mu hardresetoval ipaq 5550. Byl plně nabitý, k vyndání baterky nedošlo. Celou noc na nabíječce a ráno po zapnutí welcome screen, kalibrace displaye, prostě totální reset, nezbylo tam nic než systém. Stalo se vám někdy něco podobného? Čím to může být??

Díky za pomoc.
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2008 18:38
Mrtvá (skoro mrtvá) baterka i záložní baterka? Špatný kontakt na baterce nebo na krytu baterky? Nějaká aplikace? Udělalo to jen jednou nebo se to opakovalo vícekrát? Udělalo to pak i na prázdném zařízení?

Těžko hádat bez kávové sedliny i křišťálové koule. :?
johnee_r (290)|8.7.2008 18:50
Udělal to jednou, obě baterky úplně plné. Špatné kontakty nelze vyloučit, ale baterka nebyla vyndavána, tak leda nějaké samovolné poškození, zanesení, ale nezdá se mi to moc pravděpodobné. V téhle konfiguraci s těmito aplikacemi běží už několik měsíců. Takže prostě najednou.
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2008 20:56
No, nevím jak jsou baterky staré, přeci jen to není horká novinka, ......ale pokud se to stalo jen jednou, tak bych nevyvozoval závěry a asi bych se tím nějak netrápil. Zatím. Možná se někde něco náhodně "fucklo" (mě nedávno takhle zablbnul smart HP 514) a chyba nepůjde dohledat. Pokud by se opakovalo, už by chtělo další zkoumání a pokusničení, zda to třeba nedělá někde nějaký kontakt, aplikace.... pro začátek by stačilo třeba udělat HR a pak čistou instalaci, ale protentokrát bych to asi nechal být a jen řekni tatínkovi pravidelně zálohuje (iPAQ backup je tam myslím defautně a zálohovat na kartu), kdyby se to stalo stalo zase. Ale tipnul bych, že bude nejméně půl roku pokoj.
johnee_r (290)|8.7.2008 20:58
Díky, vidím to zhruba stejně. Přece jen je to už starší kousek. Já ho za pár let poměrně utahal, tak má nárok. Já mám teď 214ku a zatím spokojenost. Tenhle jsem odkázal tátovi, tak doufám, že mu chvíli vydrží.
Každopádně díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2008 21:22
Pokud je baterie původní, tak bych se nedivil, kdyby občas takto "laškovala".
johnee_r (290)|8.7.2008 21:27
Jojo, baterka je originál a má už něco nalítáno. Mohlo by to být ono. Uvidíme, jestli se umoudří nebo ne.
Díky
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2008 21:33
Mrkněte i na tu záložní/backup baterku, ta by taky mohla být před smrtí.