Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx2790 a Nokia 6555

menyl_ce4you (36)|7.7.2008 09:15
Ahoj, prosím o radu. Nedaří se mi přes BT phone manager-a propojit můj PDA s Nokií 6555 tak aby došlo k přenosu dat z/na internet. Mám PDA s WM5. BT phone manager nenabízí (samozřejmě, protože je moc starý) Nokii 6555 v seznamu zařízení. Funkční propojení však nejde nastavit ani autodetekcí, ani použitím univerzálního "Generic" pro mobil i způsob propojení. Párování ale proběhlo v pořádku. Live update v BT phonemanageru, který je mi doporučován, není funkční. V mobilu mám aktivovaný wap a mobil sám o sobě korektně umožňuje např java aplikaci Gmail konekci na net a kontrolu a správu e-mailu. Cíl mého snažení je přístup k internetu z PDA pomocí BT přes mobilní telefon.
Díky
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2008 13:52
Koukni na tento článek.

Před dalším pokusem zkus udělat soft reset PDA a restart mobilu.

Ještě pro jistotu u operátora na infolince ověř, zda máš opravdu aktivovány datové a faxové služby a nějaký datový tarif (někdy se může stát, že po nějakém upgrade v jejich systému ti to nastavení "nenaskočí"). Také by mohl být problém ve firmware Nokie (zkus si nechat nahrát novější), protože jak známo Nokia vydává mobily ve stavu fáze firmware - betaverze :?
kubisz (1054)|7.7.2008 15:11
na hx2xxx je broadcomm ovladaci SW...melo by to jit zcela jednoduse pres pruvodce bud vyhledanim obecneho BT (explore a bluetooth device) zarizeni a pak DialUp networking, nebo primo pres Internet via Mobile (connect to internet via mobile)...mobil musi byt nastaveny do viditelneho rezimu a musi kazdopadne dojit ke sparovani mobilu a PDA iniciovaneho z PDA...pak uz by vse melo jit hladce pres pruvodce (maximalne bude potreba nastavit inicializacni retezec z clanku (+CGDCONT...), ale tento mobil, pokud ho mate ofi u nas zakoupeny a nastaveny na cestinu by mel uz byt OK...uvedeny postup mi funguje na hx2xxx...

EDIT: navod je i tu
menyl_ce4you (36)|9.7.2008 22:42
Diky za pomoc.
- Podarilo se mi uspesne parovat a realizovat pristup na internet. Bohuzel vsak nefunguje iexplorer. Moznost pristupu na net jsem zjistil pomoci dc++ klienta pro pda. Funguje bez problemu.

- Upgrade mobilu se nezdarilo - zatim neni podporovano. zkousel jsem to doma pomoci odpovidajiciho kabelu a nokia upgrade software. Prime propojeni pda a n6555 pres bt phonemanager se mi nepodarilo i kdyz parovani je v poradku. PDA nenacte nastaveni N6555 pro pristup na net.

- Jen pro informaci dodavam, ze ziji v zahranici a ze nepouzivam ceskeho operatora. Nicmene na mem starem mobilu s bt propojeni s bt phonemanagerem a nacteni nastaveni pristupu z mobilu fungovalo okamzite. Ten pristup na net zkusim jeste pomoci mozzile minima.

Kazdopadne jeste jednou diky za pomoc.
kubisz (1054)|10.7.2008 09:02
pri tvorbe pripojeni jeste zkuste (pokud tam je) zvolit tato sit se pripojuje k: INTERNET (nebo je tam jeste workgroup)...ale lepsi prohlizec je potreba stejne, IE je jen zaklad...