Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

hajekm (308)|7.7.2008 07:59
Ahoj,

to dělá today plugin od SPB Shellu. Nefunguje správně na VGA displejích. Po instalaci SPB Shellu ho hned musíš v ovládacím panelu Today obrazovky vypnout. Naopak další Today pluginy SPB Shellu jedou v pohodě, takže já mám zapnutý HomeTab s ikonama posledně spouštěných aplikací.

Milan
KillerShot (16)|7.7.2008 12:00
JiVi: To by mě zajímalo v jakých cyklech. Dneska mi tu paměť zatím jenom plní a vůbec neuvolňuje.
clowncz (25)|7.7.2008 12:16
Prosím Vás jsem zde nováčkem a chtěl jsem se zeptat po nějaké funkční ROMce na DIAMONDa...

Mám tam klasickou ROMku od zakoupení ale ta už mi začíná silně nevyhovovat...

Tak se obracím na Vás...

Děkuji
soko.ban (71)|7.7.2008 14:25
Hele v dobrym, ale kdyz ses novacek, taxi mas nejdriv procist, kdyz uz ne "cely" forum, tak aspon tenhle thread a potom by ses takhle neptal, protoze bys odpoved nasel sam.

Pokud chces orig ROM taxe regni na htc do klubu anebo si ji stahni tady: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Staci jen pripoijit telefon spustit exax a pozorne cist.
vklacan_ce4you (117)|7.7.2008 15:21
prosim ako nastavim automaticke vypinanie datoveho spojenia?
JiVi_ce4you (34)|7.7.2008 15:44
[QUOTE="clowncz"]Prosím Vás jsem zde nováčkem a chtěl jsem se zeptat po nějaké funkční ROMce na DIAMONDa...

Mám tam klasickou ROMku od zakoupení ale ta už mi začíná silně nevyhovovat...

Tak se obracím na Vás...

Děkuji[/QUOTE]

zaregistruj se na HTC.cz a pak budes mit ofiko ROM k dispozici ke stazeni :-)

JiVi_ce4you (34)|7.7.2008 15:58
[QUOTE="KillerShot"]JiVi: To by mě zajímalo v jakých cyklech. Dneska mi tu paměť zatím jenom plní a vůbec neuvolňuje.[/QUOTE]

rika se tomu GARBAGE COLLECTION

neco malinko informaci je trebas tady.

http://programujte.com/index.php?akce=clanek&cl=2008070400-pokrocile-techniky-garbage-collection

u tohoto systemu pridelovani pameti a prace s programy musis zapomenout na stary metody .. cim vice volne pameti, tim lepe.

Jednoduse - pamet je od toho, aby se s ni pracovalo a volna pamet je zbytecna pamet.K uvolnovani dochazi az prijde pozadavek o dalsi pamet nebo po dalsim prichodu pozadavku na odstranni uvolnenych objektu z pameti.

v klasickym Win32 jsi si musel uvolnovat pamet(jako programator) sam a pokud jsi zapomnel, vznikalo spoustu leaku. Nyni se ti o to stara framework. Muzes dat priznak - Dispose , tim oznacis objekt na rychlejsi uvolneni, ale jestli tohle nekdo pouziva ... :-)



KillerShot (16)|7.7.2008 16:09
Dík moc za vysvětlení. Teď ale nevím proč se mi ta paměť včera tak zaplnila že bylo všechno strašne pomalý a jediná možnost byla restart.
Vava (105)|7.7.2008 17:30
Máte někdo zkušenosti s touto baterií pro Diamond

http://www.pixmania.cz/cz/cz/1246994/art/htc/baterie-lithium-ba-s270.html

Díky
Vava (105)|7.7.2008 17:38
Nebo s touto

http://www.easydevices.co.uk/pp/HTC_Accessories/HTC_Touch_Diamond/HTC_TOUCH_DIAMOND_EXTENDED_LIFE_BATTERY.html

Výdrž je jediné co mně na Diamondu vadí a jsem na tom závislý ...a do E71 se mi jít nechce ...:-)
clowncz (25)|7.7.2008 17:57
[QUOTE="soko.ban"]Hele v dobrym, ale kdyz ses novacek, taxi mas nejdriv procist, kdyz uz ne "cely" forum, tak aspon tenhle thread a potom by ses takhle neptal, protoze bys odpoved nasel sam.

Pokud chces orig ROM taxe regni na htc do klubu anebo si ji stahni tady: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Staci jen pripoijit telefon spustit exax a pozorne cist. [/QUOTE]

Regnul jsem se a radsi i stahl tvou verzi ale chtel jsem se poptat na nejake upravene ROMky...

A co se tyce toho procitani fora - musim se priznat ze na to moc casu zrovna nemam :( Vim ze bych tak mel aspon prehled ale bohuzel - cas je neuprosny... Proto jsem se dotazal primo...
htcjirka (1875)|7.7.2008 19:19
Pokud mas cas napsat tento prispevek,mas cas i procist forum,to neni omluva,ale tva vymluva.
clowncz (25)|7.7.2008 19:29
[QUOTE="uiqjirka"]Pokud mas cas napsat tento prispevek,mas cas i procist forum,to neni omluva,ale tva vymluva.[/QUOTE]

Forum jsem zběžně procházel ale má to přes 50 listů!!!

Je tu toho docela dost... a některýmn věcem stejně nerozumím :(

Takže je lepší se ptát přímo...
Honzam75 (130)|7.7.2008 19:55
Na xda-developers se objevil programek na konfiguraci Diamond TF3D. Je ve verzi 0.32. Umi zapnout, vypnout a presunout zalozky a nastavit si vlastni format datumu. Odzkouseno...je to funkcni...
Diamond TF3D Config

blackman_82_ce4you (255)|7.7.2008 21:52
je nejaka ROM-ka, ve ktere jsou windows ikony mensi stejne jako na T-Mobile MDA Compact IV?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jiří Graz (180)|7.7.2008 23:19
[QUOTE="vklacan"]prosim ako nastavim automaticke vypinanie datoveho spojenia?[/QUOTE]
Juknu se na to a rozjedu GB-SOFT Tweak pod 6.1
-alf- (112)|8.7.2008 00:07
[QUOTE="blackman_82"]je nejaka ROM-ka, ve ktere jsou windows ikony mensi stejne jako na T-Mobile MDA Compact IV?[/QUOTE] Neni to jen o tom ze na obrazku T-Mobile zarizeni je VGA mod, na tom druhem QVGA?
cluzoe (37)|8.7.2008 08:05
este jedna BLBA otazka... mozem zapojit di HTC mini usb standardny :?:
topesto (71)|8.7.2008 08:21
[QUOTE="-alf-"]Neni to jen o tom ze na obrazku T-Mobile zarizeni je VGA mod, na tom druhem QVGA?[/QUOTE]
to bych neřek. dokonce ani ty ikony asi nejsou menší, jen jsou mezi nima menší mezery.
topesto (71)|8.7.2008 08:22
[QUOTE="cluzoe"]este jedna BLBA otazka... mozem zapojit di HTC mini usb standardny :?: [/QUOTE]
můžeš.
Sako verife (476)|8.7.2008 09:53
on je jeste jinej kabel nez miniUSB? lepe receno nestandartni? :?: teda mimo specialnich miniUSB ktere jsou k prenosnym diskum.

Odpovim si sam, podle me ne.
buksa.jan (20)|8.7.2008 10:28
mam takovy dost podstatny problem ted sem byl pryc a telefon sem mel v tasce v obalu a prijdu domu a telelfom mrtvy...proste kdyz ho chci probudit tak jen problikne Touch diamond kdyz podrzim dyl tlacitko vypnuti tak to same a zavibruje co s tim mam delat?

EDIT : tak uz se rozjel byl chvilku na nabijecce...a uz je to ok jen to pise vymente baterii pri odpojeni z nabijecky...to mi jako odesla baterka?
KillerShot (16)|8.7.2008 10:51
Nevíte která verze tcpmp na diamondovi funguje. Zkoušel jsem všechny možný ale vždy to při spuštěni háže error.
Sako verife (476)|8.7.2008 11:46
a proc nevyzkouset nejnovejsi Core player kterej je uplne stejnej jako TCPMP, tedy vyvyji se porad dal.
Onas_ce4you (16)|8.7.2008 14:34
[QUOTE="Sako verife"]on je jeste jinej kabel nez miniUSB? lepe receno nestandartni? :?: teda mimo specialnich miniUSB ktere jsou k prenosnym diskum.

Odpovim si sam, podle me ne.[/QUOTE]

ano, treba ten, co se dodava k HTC diamond :sarcastic:
kwaso12 (98)|8.7.2008 14:41
Zdravim..mam otazocku..pri prichode SMS mi zazvoni ton ktory som si nastavil..avsak zvoni vzdy az do konca.. neda sa prerusit..skusal som tlacitka..ON/OFF.. cervene na hovor..hlasitost..no ton zvonil az do konca..neviete cim to moze byt??
clowncz (25)|8.7.2008 14:47
[QUOTE="Onas"]ano, treba ten, co se dodava k HTC diamond :sarcastic: [/QUOTE]

Ano mas pravdu - ten je jedinecny ale muzes tam dat i normalni miniUSB tak jak to delam ja a neni v tom zadny rozdil...
Sako verife (476)|8.7.2008 15:05
zrovna jsem chtel napsat neco podobneho, tedy ze jde vyuzit i normalni "klasicky" miniUSB kablik
chytrejsi se dovtipily ze slovickem "nestandartni" jsem myslel kablik kterej by nesel zamenit za klasicke miniUSB

kdyby to tak totiz nebylo, tak i presto ze diamonda nevlastnim, by jsem se o tom doslechl/docetl a myslimze by byl pote diamond prijat verejnosti uplne jinak:no: tedy daleko hur :)
clowncz (25)|8.7.2008 15:38
[QUOTE]kdyby to tak totiz nebylo, tak i presto ze diamonda nevlastnim, by jsem se o tom doslechl/docetl a myslimze by byl pote diamond prijat verejnosti uplne jinak:no: tedy daleko hur :) [/QUOTE]Presne tak :)

Jedine na co to je nestandartni jsou sluchatka s antenou ale to je zrejme pochopitelne pro je to nestandartni...
HanysR (32)|8.7.2008 17:56
Velice vam dekuji za vsechny co ctou toto forum na svych kapesnich masinkach, ze stale dokola diskutujete timto zpusobem a asi se proste nikdy nenaucite pouzivat citace. Pak jsme nuceni cist tento do nekonecna se vetvici bordel. Diky!!!!!!!!!!! Porad dokola!
cluzoe (37)|8.7.2008 18:53
[QUOTE="Onas"]ano, treba ten, co se dodava k HTC diamond :sarcastic: [/QUOTE]

hej ale chlapec asi este nevidel normalne mini USB...
pretoze HTC je upne nieco ine... ma kontakty hore aj dole zatial co klasicke mini ich ma len hore...
x-father (15)|8.7.2008 19:22
[QUOTE="Vava"]Máte někdo zkušenosti s touto baterií pro Diamond

http://www.pixmania.cz/cz/cz/1246994/art/htc/baterie-lithium-ba-s270.html

Díky[/QUOTE]

Pisou tam 900mA a presne tolik ma i originalni baterie od HTC. Jo kdby u toho byl treba stojanek na nabijeni samotne baterie...
Dada_ce4you_oldd (63)|8.7.2008 21:14
[QUOTE="KillerShot"]Nevíte která verze tcpmp na diamondovi funguje. Zkoušel jsem všechny možný ale vždy to při spuštěni háže error.[/QUOTE]
Dnes jsem to řešil taky . Stačí se podívat na XDA forum a vyhledat si TCPMP ve vztahu k Diamantovi. No nebudu dělat chytrého, tady je odkat na překompilovanou verzi TCPMP-0.72RC1 funkční na diamantíkovi http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=88539&d=1211902452. Odzkoušeno a funguje. Dohrál jsem plug na titulky a je umyto :-)
2 Sako verife: Core player má zatím dva zápory. 1. Je placený oproti TCPMP a 2.prozatím není podpora titulků.
cervik_ce4you (5)|8.7.2008 22:08
CZ manual na Diamond ZDE
cervik_ce4you (5)|8.7.2008 22:08
tak dnes mi take dorazil HTC Diamond objednal jsem nakonec z mobilhouse.cz blesková odpoved a zaslani zbozi do druheho dne doma takze doporucuji a prikladam jeste odkaz ktery mi poslal p. Soukup z mobil house na email treba se nekomu z vas bude hodit CZ manual na Diamond ZDE
jirilesan (22)|8.7.2008 22:31
Tak návod představuje počeštěný Diamond, akorát jsem tam nenašel českou klávesnici.
Sako verife (476)|8.7.2008 22:43
[QUOTE="Dada"]
2 Sako verife: Core player má zatím dva zápory. 1. Je placený oproti TCPMP a 2.prozatím není podpora titulků. [/QUOTE]

1)souhlas

2) zatim jsem zkousel pouze upravene video s titulky (320*240) a v pohode, nemam diamonda takze nevim zda staci na vga pouze zkopirovat film a stejne pojmenovane titulky. Nicmene pokud se to chce nekdo presne docist tak by to mozna bylo tady http://support.corecodec.com/ , sekce community.
Ale je asi blbost nabizet placenou verzi pokud free verze dokaze to stejne. :D
Losos_ce4you (1147)|9.7.2008 06:48
No,nedokaze , TCMP nejede v QTv modu , coz je oproti GDI,RAW nebo Direct jako nebe a dudy v plnem rozliseni .......
Dada_ce4you_oldd (63)|9.7.2008 08:46
2 Losos: No sice QTv neumí, ale stačí mi že tam naláduju neupravený DIVX film z PC, titulky v srt a přehraju vše bez problémů. Na to skouknutí filmu cestou do práce bohatě stačí :-)
medous357 (6)|9.7.2008 09:15
Zdravim mam problem,nektere java aplikace me pri spusteni vyhodi hlasku... The midlet could not be instantiated: java.lang.numberFormatExeption, nevite kde je problem?
Dada_ce4you_oldd (63)|9.7.2008 09:17
2 Sako verife: Tobě na Core šlapou titulky? Nebo jsou natažený přímo do filmu. Podle BetaBoy "Yes later this year we will be adding support for several subtitle format for both our mobile and desktop platforms" odpověď z Dubna 2008.
Alekss_ce4you (43)|9.7.2008 09:53
Hola, tak jsem se taktez stal cerstvym vlastnikem Diamondu a musim rict, ze pocatecni nadseni z velikosti a vahy rychle vyprchalo... Doposud jeste pouzivam Cruise a mam nekolik poznatku: 1. display ano uzasne rozliseni, ale k cemu, kdyz ma horsi pozorovaci uhly i barvy vypadaji hur nez u Cruise 2. vydrz opet horsi 3. zvuk slaby a mizerny 4. vykon je zajimave, ze na Cruisu mam vykon u 640x480 podobny, pro 320x240 je Cruise rychlejsi 5. nedotazeny firmware prvni nabiti 100%, dalsi uz ne... 6. spousta programu nefunguje, ale to bude asi diky windows... A to jedu bez SIM karty, takze dalsi bugy jiste budou nasledovat. Ach jo, proc vyrobce neumi vzit to nejlepsi ze stareho stroje a jen to vylepsit...
soko.ban (71)|9.7.2008 10:03
1) to je imho nesmysl... mel sem Cruise ted mam Diamonda a displej je daleko lepsi, citelnej i na slunci a hlavne staci zapnout a on se rozsviti sam.
2) to bylo jasny uz podle velikosti
3) slaby bych nerekl, mizerny taky ne, je holt horsi, kdyz je to takl maly tak jak tam maj nacpat poradnej reprak, poslech na sluchatka od prastaryho walkmana (s redukci) je v poho.
4) kde se Cruise sekal tam Diamond prehrava bez problemu
5) uz je k dispozici nova ofiko verze
6) ? nerikam ze to neni mozny, ale vsechno co sem pouzival na Cruisopvi mi na diamondovi jede
Alekss_ce4you (43)|9.7.2008 13:08
1) musim nesouhlasit, mam oba dva, takze muzu porovnat, Cruise ma daleko vetsi pozorovaci uhly, Diamond zesvetli pri pohledu ze strany, sice daleko vic sviti, ale nemam problemy na slunci ani s Cruisem a po zapnuti se chovaji oba uplne stejne, pokud nejsou zamkle, rozsviti se nastavenym jasem (light sensor mam vyp)
2) s nizsi vydrzi jsem samozrejme pocital
3) je slabsi, na Cruise jsem mel 60%, ted musim mit 80% a jeste zni jako piezo z digitalek...
4) testovaci video 640x480 ma v Coreplayeru na Cruise 67% na Diamondu 83% na o 30% rychlejsi CPU a hardware video dost slaby narust...
5) na Cruise vse jelo na 100% s puvodni ROM, ted asi budu muset flashnout... baterka co se nenabiji na 100% je u Diamondu znamy problem
6) soft co nefunguje samozrejme po chvili v novych verzich bude :-)
x-father (15)|9.7.2008 14:24
No mel jsem prvniho HTC Touche, pak Cruise a ted samo Diamonda, ale netrouf bych si rikat, ze byl Cruise rychlejsi. Narust vykonu je znat. Display taky povazuju u Diamonda za povedenejsi (nehodnotim rozliseni). Muj Cruise mel dost vyblite barvy.
kwaso12 (98)|9.7.2008 15:18
No tak ja sa este raz opytam.. pri prichode SMS mi zazvoni moja nastavena zvucka a zvoni az do konca..a neda sa prerusit..skusal som tlacitka aci v rezime spanku alebo aj v odomknutom..vzdy dozvoni az dokonca..ma niekto rovnaky postreh alebo to robi iba mne.. DAKUJEM
clowncz (25)|9.7.2008 15:31
To kwaso12: A mel jsi nekdy pred tim i jiny mobil s Winama? A slo to tam? Ja tady s tim nemam zkusenost a taky si nedavam silene dlouhe vyzvaneni pro SMS :-D
Alekss_ce4you (43)|9.7.2008 15:40
to x-father:
A mel jsi je polozene vedle sebe? Ja zase mam na Cruise displej dokonaly (krome rozliseni, jak clovek pozna VGA, je QVGA priserne hruby...) a na Diamondu mi prijde vyblity... A netvrdim, ze Cruise je rychlejsi, tvrdim ze podle parametru by mel byt Diamond rychlejsi nez je ve skutecnosti... Skoro bych rekl, ze opet nema hardwarovou podporu u videa, nebo mam tak paradne vyladeny Cruise.

to kwaso12:
Mam na sms kratky zvuk, takze nevim, ale vsude je standard sms kratky zvuk, zvoneni delsi...
spree (42)|9.7.2008 15:46
Alekss: Co myslis pod pojmem slaby zvuk? Ze slabo hraje do sluchatek alebo slabo vyzvana? Ako je na tom z hlasitosti pri telefonovani cez sluchatko? dik
clowncz (25)|9.7.2008 15:52
Kdyz uz jste tady nakousli tu hlasitost - nemel nekdo problem s hlasitosti na HF? Mel jsem pred tim Asus P535 a HF jsem mel sice naplno ale slysel jsem pekne - ted jsem pripichnul Diamonda a skoro nic tam neslysim a to jsem to zesilil jak na HF tak i v telefonu...

Nevite co a jak s tim?