Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2008 07:51
[QUOTE="belkov"]5 měst pro ČR je málo[/QUOTE]Hlavni je to, jaky je zdroj dat. Pokud nejaky zahranicni, je presnost predpovedi dosti na ...
Losos_ce4you (1147)|3.7.2008 07:58
No,ono vsechny pouzivaji zahranicni zdroje co ja vim ..... ale take vim ze i CHMI pouziva zahranicni zdroje , z velke casti , nebo v cele vyuzivame informace od nemcu a amiku :-) Ale co rozhodne chybi - a to jsou hodne dulezite udaje jsou z METARU -mereni , respektive informace o soucasne situaci , vetsinou jsou merici stanice na letistich . To si odecitame samozrejme sami a pro predpoved - i osobni - je to dost dulezity udaj - ktery ale HTC tezko nekdy bude mit k dispozici - jako dalsi hafo informaci ktere treba ma PocketWeater od SBSH ... (dle meho nazoru nejlepsi softik v tomhle oboru)
Honzam75 (130)|3.7.2008 12:18
Jak vam dlouho trval fix GPS na TomTomu? Ja mam tottoma 7 a nastavim gps podle navodu z tohoto fora...jina MNEA...4800...COM4 a porad mi to hlasi , ze ma spatny prijem signalu GPS. Zkousel jsem i SmartMapy a tam to najde spravne GPS, ale nevidim zadne staelity. A to jsem to mel venku zapnuty cca 5 minut. Data pres QuickGPS jsem mel stazeny. Tady nekdo psal, ze mu to trvalo taky dlouho...ale jak dlouho?
Losos_ce4you (1147)|3.7.2008 12:22
Prvni fix tak 20-25 sec , dalsi pak 10-15 ,neco mas divneho ...... tyhle parametry jsou +- stejne u iGo , TomToma , Garminu i Navigonu ....
Honzam75 (130)|3.7.2008 12:25
No jo...ale ted co divnyho...jak to prostouchnout aby to komunikovalo :(
medous357 (6)|3.7.2008 14:25
Zdravim, muzete me prosim poradit, uz si nevim rady, ale pri pokusu o nahrani nove ROMky me moje PC nepusti dal, ale hlasi chybu a to " V alpikaci RUU doslo k problemu a je treba ji zavrit "
Vsem dekuju.
mrzic (29)|3.7.2008 14:31
Zkus si zkratit nazev toho souboru, pro windows je moc dlouhy.
medous357 (6)|3.7.2008 14:55
PARADA... uz to bezi a dekuju za radu :yes:
jeste jednou diky...
soko.ban (71)|3.7.2008 14:55
Honzam75: mel jsem stejnej problem... pomoci QuickGPS jsem si stahl data o satelitech a uz to jelo jak po dratkach ;), TT7 se prihlasil rychlosti blesku, jediny co mi teda vadi ze Diamond nema nahore ty LEDku jako mel Cruise, aspon hned clovek vedel co se s founem deje, soudruzi z HTC setrili na nespravnym miste....
Sako verife (476)|3.7.2008 15:05
[QUOTE="soko.ban"]Honzam75: mel jsem stejnej problem... pomoci QuickGPS jsem si stahl data o satelitech a uz to jelo jak po dratkach ;), TT7 se prihlasil rychlosti blesku, jediny co mi teda vadi ze Diamond nema nahore ty LEDku jako mel Cruise, aspon hned clovek vedel co se s founem deje, soudruzi z HTC setrili na nespravnym miste....[/QUOTE]

to je otazka vkusu, nejlepsi reseni je kdyz tam diodky jsou, ale jdou softem vypnout. :yes:
JiVi_ce4you (34)|3.7.2008 15:10
ja mam za to, ze urcity stavy jsou undikovany ledkama pod kruhovym tlacitkem :)
Sako verife (476)|3.7.2008 15:22
ano jsou, funguje to defacto uplne stejne jako klasicky ledky, jen je to na jinym miste :))

EDIT: vychazim z toho co jsem se docetl na netu, diamonda nemam.
Sako verife (476)|3.7.2008 16:08
no zajimalo by me jestli nekdo lituje ze si tento pristroj koupil a pokud by to mohl vzit zpet, tak by si jej nekoupil? A taky by me zajimaly duvody.
Samozrejme vim o jednom cloveku kterej tady uz diamonda prodaval...
kultus (418)|3.7.2008 17:01
mozna se budete smat ale lze vyuzit Fm radio diamonda k chytani zprav silnicniho provozu treba k TOMTOMovi??? :oops:
Losos_ce4you (1147)|3.7.2008 17:37
bohuzel ne ...
Sako verife (476)|3.7.2008 17:48
tady nezalezi na fm radiu ale na chipu GPS a myslimze zatim zadny od HTC tohle neumoznuje. Otazkou je spise jestli to vubec chtit. V zahranici toho vyuzijete mozna, ale v cechach je zatim vyuziti k placi. Proste objizdka kvuli bouracce a i kdyz se bouracka odstranila behem hodky a silnici jezdi auta, tak si muzete byt jisti ze RDS bude jeste nekolik hodin hlasit silnici neprujezdnou a vy si kvuli tomu budete zajizdet X kilometru atd.
Treba se ale tahle situace zlepsila....
soko.ban (71)|3.7.2008 20:32
Jinak telefonek je to peknej. Oproti Cruisovi, ale klouze, hur se drzi jak je titernej, "kolecko" nema tolik vyuziti jako u Cruise, nema LEDky a docela hreje (pri mabijeni, wifi atd)... ale displej luxus, v kapse je nenapadnej, gps startuje velmi rychle, Touch Flo je sice peknej napad, ale uvital bych vetsi nastavitelnost. Zvyk sem si na HTC Home a free today plugin TodayAgenda, kterej zobrazuje schuzky z kalendare, narozeniny, ukoly atd... a pres tenhle pohyblivej nablejskanej bazmek to vsechno najednou nevidim.
Ale kdyz ho videl kamarad, tak dal inzerat ze proda Cruise a zacal vybirat eshop na Diamonda :)
soko.ban (71)|3.7.2008 21:26
[QUOTE="Jarda Lukas"]Takže poslední verze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

No takze sem se regnul na HTC a presne tohle mi to nabidlo jako ke stazeni? Nejaky zkusenosti, zaludnosti, na co si dat pozor, atd? O vikendu bych to zkusil nahrat. Podle popisu na htc strankach staci pustit exac a pul hodky jit na kafe. Je to tak? Dik.
JiVi_ce4you (34)|4.7.2008 09:02
je to tak a zaroven musim uznat, ze je tenhle FW rychlejsi nez 1.37.405.1, ktery z nej vychazi.
Zajimave je toto

1.37.401.3 - 80MB
1.37.405.1 - 110MB
soko.ban (71)|4.7.2008 09:14
a ta 405.1 roste kde? to je taky naky ofiko?
bradda_ce4you (2)|4.7.2008 16:01
Ahoj, jsem zacatecnik a snazim se nainstalovat novou rom. Prolezl jsem uz skoro cely forum xda-dev ale nejak mi to stale nefunguje...Tak pokud by mi nekdo mohl napsat step by step navod, byl bych mu moc vdecny :)
jedna o:
Public Beta: bElite ROM by bepe [WWE | GER | FRA]
verze 0.52

Hlavne mi neni asi uplne jasny JAK a JAKOU verzi Hard-Spl pouzivat...
Diky za jakoukoli pomoc!
kultus (418)|4.7.2008 16:04
urcite jste uz nekdo videl to video kde ukazuji zapinani zarizeni s Touchflo 3D kolik mu trva nez se zobrazi cely display...jak je to u vas jde to opravdu tak pomalu?? diky
vdolek (2)|4.7.2008 17:15
Používáte někdo Dinarsoft HandySwitcher, já to zkoušel, program vypadá dobře ale automaticky mi pořád vypíná TouchFlo - píše, že aplikace Start neodpovídá - a ptá se jestli ho má ukončit. To udělá vždy tak do deseti sekund po spuštění TouchFlo.

Nebo používáte jiný přepínač aplikací?
spree (42)|4.7.2008 17:59
Mal by som dotaz na uzivatelov Diamonda - ako dlho vam trva nez uslisite hlas protistrany od stlacenia tlacitka prijatia hovoru? Dik
marq (31)|4.7.2008 18:19
[QUOTE="kultus"]urcite jste uz nekdo videl to video kde ukazuji zapinani zarizeni s Touchflo 3D kolik mu trva nez se zobrazi cely display...jak je to u vas jde to opravdu tak pomalu?? diky[/QUOTE]

Displej se zobrazuje okamzite, dokonce mam pocit ze se i na rozdil od jinych WM zarizeni po zapnuti rychle obnovi - u predchozich wm zarizeni trvalo 1-2s nez se refreshnul cas, ted si ani nestihnu vsimnout prekresleni a cas je aktualni..
marq (31)|4.7.2008 18:44
[QUOTE="spree"]Mal by som dotaz na uzivatelov Diamonda - ako dlho vam trva nez uslisite hlas protistrany od stlacenia tlacitka prijatia hovoru? Dik[/QUOTE]

Tak otestovano:

Kdyz zkousim volat z Nokie na Diamond, displej se rozsviti a Diamond zacne zvonit az chvilku po 1. tonu s prodlevou tak 3-5s. Nokia samozrejme zvoni ihned - jeste nez se ozve ve sluchatku prvni ton - tohle zpozdeni je asi u WM zarizeni standard i kdyz nevim proc.

Pokud volam z Nokie na Diamond a na Diamondu prijmu hovor a zacnu mluvit do Nokie slysim cely zacatek a vse okamzite.

Pokud volam z Nokie a na Diamond, na Diamondu prijmu hovor a zacnu do nej pocitat priblizne po sekundach, tak nekdy na Nokii slysim 2 nekdy az 3 :) Zacatek je vzdy usekly, takze zase WM klasika, zvednout tel, chvilku pockat a pak se predstavit, jinak protistrana neuslysi ze uz jste zvedli tel. - nechapu proc WM nesnimaji cely hovor!


Sako verife (476)|4.7.2008 18:51
u WM klasika? ja na jinych pristrojich s nicim podobnym problem nemel, ani si nikdo zatim nestezoval. A to jsem mel na pristroji kterej mam tedka WM 6.0 i 6.1 ale treba mate nekdo jinou zkusenost, Celkem by me tento problem zajimal.
marq (31)|4.7.2008 18:54
Dobra mozna ne u WM ale zatim u vsech HTC s WM co jsem mel bylo toto stejne - vzdycky, kdyz jsem zvedl telefon a ihned se predstavil, tak me druha strana neslysela a musel jsem se po chvilce trapneho ticha opakovat... :)
Kolda.o (114)|4.7.2008 19:53
resil jste nekdo automaticke odpojeni EDGE po urcitem case?? Nechce se mi byt celou dobu online. jednak to sosa baterku a jednak se obcas nikdo nedovola. osvedcene jako GB soft atp metody nefunguji. :-(
Dada_ce4you_oldd (63)|5.7.2008 10:01
Na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=404700 nové verze ROMek od bepeho. Nyní i ve verzích Premium a Basic. Premium se všemi standartními aplikacemi a verze Basic bez TF3D, Audiomanager, EZInput, XT9.
Losos_ce4you (1147)|5.7.2008 11:24
Asi uz konecne objevil spojitosti s vypadky prepinani klavesnic , je to haklive na zasahy do registru MemMaidem i AdvanceConfig ... dokud nesahnu na registry upravou neceho v techo programech klavesnice behaji , stejny problem nastal i po instalaci programku na upravu razeni sms ...... Takze opatrne pri tweakovani :-) Tyka se to vsech dostupnych ROM ....
soko.ban (71)|5.7.2008 11:46
Co Teeter? Celkem pekna hra, co?.. ukazal jsem to detem a nechtely mi vratit tlf :).. ale uz sme to spolecnymi silami dohrali.
marq (31)|5.7.2008 18:10
Muzu vas poprosit o kratky testik - zvysit hlasitost systemu i zvoneni na max, vybrat v nastaveni telefonu zvoneni Ring-Bella a spustit ho...

Strasne mi pri vyssich tonech chrasti reproduktor a zvuk je nekvalitni a jakoby zboostrovany. Audio booster jak psal nekdo drive v diskuzi je ale vypnuty... Ve sluchatkach je zvuk v poradku.

Diky

Honzam75 (130)|5.7.2008 21:12
Tak jsem si nahral rom od Bepe 0.53 a mohu doporucit. ROM je rychla a vsechno funguje. Po startu mam volny storage 102 MB a pamet 61 MB. To je proti originalnim rom celkem znat...
Losos_ce4you (1147)|5.7.2008 21:31
Jo,konecne udelal i "basic" s vyhrezlymi nesmysly ... TF a vsechny klavesnice :-) Vynikajici "beta" prace , jako obvykle , zadne negativum :-) S ROM se ted utrh a jeste utrhne pytel , dalsi kousek pridal "panosha" ... ale ze zkusenosti bepe , pdaviet , schaps nebo jako zde sdruzeni "elite" ... nema konkurenci , ostatni jsou bridilove
cluzoe (37)|5.7.2008 22:13
ako mam nahrat tu romku od bepeho?
jiricka4 (2)|6.7.2008 10:41
Ahoj,

nema nekdo zkusenosti s pripojenim diamonda k pc tak aby se pres nej dalo prpojit na internet? je to vubec mozne?

M
tntckooo (26)|6.7.2008 15:13
to jiricka: staci pripojit kablem pres activeSynch a de to samo nic netreba nastavovat
jiricka4 (2)|6.7.2008 16:52
me to bohuzel nefunguje...v diamondu mam internet pres gprs a chtel bych pres nej surfovat na pc(kde internet nemam)...Asi delam neco spatne ? Nastavene to mam defaultne, nic jsem nemenil...
sikula05 (272)|6.7.2008 18:10
internet sharing??Aktivace programu v PPC
cluzoe (37)|6.7.2008 19:45
[QUOTE="sikula05"]internet sharing??Aktivace programu v PPC[/QUOTE]
co je to PPC?

dik:oops:
Dreix (56)|6.7.2008 20:02
Pocket PC boze...:sarcastic:

Ta cihla co nosis v kapse.
Onas_ce4you (16)|6.7.2008 20:35
tak sjem dal posledniho BEPE basic a nemile me prekvapila ta nepouzitelna klavesnice, co v nem je. Docela mi vyhovovala ta defautlni qwerty co byla v puvodnich romkach. Da se tam nejak tato jedna dostat?
KillerShot (16)|6.7.2008 20:40
Měl bych dvě otázky. Zajímalo by mě jestli je nějaký šetrnější zbůsob jak restartovat zařízení než hard resera jestli ano jak na to. A pak mám takový problém že když PPC delší dobu používám tak mi pořád ubývá paměť ikdyž všechny programy ukončuji. Dík za odpověi.
Onas_ce4you (16)|6.7.2008 20:42
urcite - soft reset ;). ale ten jsi asi mel na mysli. Jinak ja pouzivam polozku v menu SPB plus, ale soft reset umi asi i spousta task manageru atd.
KillerShot (16)|6.7.2008 20:57
Dík moc za ten soft reset, ale s tou pamět mi to přijde docela divná mám tam 57MB volné a přijde mi pár SMS který potom vymažu,chvíli používám Total commander a mám už jen 50MB volný. Nevíte kde je problém?
sikula05 (272)|6.7.2008 21:03
leakování paměti-neduh asi všech variant WM:no:
JiVi_ce4you (34)|6.7.2008 21:49
[QUOTE="sikula05"]leakování paměti-neduh asi všech variant WM:no: [/QUOTE]

o zadny leak nejde, ve WM6.1 jede today screen v .NETu, takze slape framework a obhospodaruje si pomet sam. Uvolnovani probiha v cyklech - projdi si nejakou dokumentaci o frameworku .NET a vlastne i JAVA, protoze to jsou dost podobny systemy.

zkus zotvirat tolik programu, aby ti dosla pamet a uvidis, ze to zase tak jednoduchy neni

pri beznym pouzivani to proste nema sanci nastat (ikdyz mozny je vsechno, vsechno jde)
JiVi_ce4you (34)|6.7.2008 21:49
copak pouzivate za MP4 prehravac na stolni masine?
Jerry Salcer (197)|7.7.2008 07:11
Prosím o radu, mám na Diamondu TF3D vypnutý, používám SPB Pocket Plus a Mobile shell, stává se, že se Diamond sekne a po soft resetu je hned seklej zase, prostě se nedostane přes zadání pinu na simce a zůstane vytuhlej. Má s ním někdo podobnou zkušenost? Přitom oba zmíněné programy by měly makat na WM 6.1, žejo.