Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Johnny007_ce4you (45)|14.8.2008 18:38
Linvosoft Talking Dictionary v. 4.1.88
Naistalovane v Internal Storage. Funguje bez problemov.
cluck_ce4you (46)|14.8.2008 20:09


Tak Igo jsem před chvílí z pda vyhodil a už ho tam nechci, tak jak mi krasně běhalo v provozu, tak se mi skoro pokaždé kouslo v menu např. při zadávání adresy.

Zlatej tomtom sice obcas zadrhne ale jinak bez problémů.(POI, RADARY-OK)
Nolf (20)|14.8.2008 20:52
Ahoj,

pokud mate nekdo jako ja ceskou verzi, tak mi nesel nainstalovat taky Poket Translator. Tedy ne ze by nesel, ale pri vybrani vnitrni pameti, instaloval 40MB slovnik do slozky jakoby vnitrni pamet ale se znaky misto diakritiky. Tudiz ta slozka byla nove vytvorena v pameti telefonu a protoze jsem jiz nemel tolik pameti, zkolabovala instalace. Takze Instalace do Internal Storage nejde - nejmenuje se to tak - bohuzel. Mit vice mista jako po hardresetu - rucne bych to prekopiroval a zkusil spustit.
Takze mam taky otazku.
nullSlo nekomu nainstalovat nejaky slovnik Anglicko-Cesky do ceske verze HTC Touch Diamond ?
Mam MDA Compact IV od T-Mobilu.

Diky
Losos_ce4you (1147)|14.8.2008 21:00
cluck : kdyby jsi nebyl liny projit alespon tohle forum tak by jsi se dozvedel ze radio ktere pouzivas je shit ktery krom jinych veci je nekompatibilni s iGO :-D
ladako (29)|14.8.2008 21:24
[QUOTE="Johnny007"]Linvosoft Talking Dictionary v. 4.1.88
Naistalovane v Internal Storage. Funguje bez problemov.[/QUOTE]

Já bych se rád zeptal, používáš češtinu ve WM6?...já jsem tento slovník nainstaloval na Cruisera a on mi změnil font písma v CubeTF, takže místo např. ř jsem měl čtvereček
ladako (29)|14.8.2008 21:28
[QUOTE="mpis"]Rád bych se s vámi podělil o novou zkušenost s vysokokapacitní baterií pro HTC Touch Diamond - 1800 mAh.
[/QUOTE] Rád bych se zeptal, jak se změnila výdrž s touto baterií? Jak se změnila tloušťka a váha?....díky
cluck_ce4you (46)|14.8.2008 22:08
[QUOTE="Losos"]cluck : kdyby jsi nebyl liny projit alespon tohle forum tak by jsi se dozvedel ze radio ktere pouzivas je shit ktery krom jinych veci je nekompatibilni s iGO :-D[/QUOTE]

Liný jsem rozhodně nebyl když jsem přelouskával nepřehledné forum cca 95 stran zpátky. pokud o tom tu byla zmínka vrátím původní radio, prostě si už nepamatuju všechno, ale jinak díky za upozornění.

Všiml jsem si, že fix na gps je o dost delší než u předchozího radia.

Experimentuju, protože pořád nemám uspokojující výsledky s diamantem a parrot ck3100 v autě, jsou strašně velké odezvy.

má někdo skušenost??
blackman_82_ce4you (255)|14.8.2008 22:19
jak docilit toho aby se mizobrazovaly pouze kontakty z outlooku a ne sim s outlookem? Dozfam ze neni zapotrebi ty ze sim smaznout :(
octavius_ce4you (13)|14.8.2008 22:35
Nainstaluj si Diamond Tweak (ke stazeni na xda-dev...) a tam to lze nastavit, a nejen to, spousta jinych dobrych veci :-)

Odkaz ke stazeni (nutna registrace) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409540
Nolf (20)|15.8.2008 08:06
Ahoj,
mam prosbu. Mohl by jste mi nekdo sem hodit zvuky z Compactu IV nebo Diamondu zacinajici slovem Alarm ? Mazal jsem zvuky a u delal jsem si zalohu jen souboru zacinajici Ring. No a ted mi nezvoni prichozi smsm z GSM Banking.
Diky
cluck_ce4you (46)|15.8.2008 08:27
víc jich nemám....
Prague77 (23)|15.8.2008 08:58
Ahoj,

mam posledni ofiko rom stazenou z HTC eclubu a :
- pokud hledam nekoho v kontaktech, tak to scroluje tak rychle, ze jen na nahodu zastavuju jedouci seznam
- az si nekoho najdu, rozkliknu, zavolam...tak kdyz se pak vratim do kontaktu, misto "uvodni" stranky kontaktu jsem v naposled volanem kontaktu a vse musim napred pozavirat...aneb dalsi pruda
- pri psani sms ci emailu, mi to po prvnich pismenech nenabizi adresata

Je toto normalni? (doufam ze ne pac i predchozi Cruise to mel chytrejsi)
Nebo se to da nekde nastavit?
Nebo vubec netusite a tedy mam zkusit reflash romky?
Diky
Johnny007_ce4you (45)|15.8.2008 09:44
[QUOTE="ladako"][QUOTE="Johnny007"]Linvosoft Talking Dictionary v. 4.1.88
Naistalovane v Internal Storage. Funguje bez problemov.[/QUOTE]

Já bych se rád zeptal, používáš češtinu ve WM6?...já jsem tento slovník nainstaloval na Cruisera a on mi změnil font písma v CubeTF, takže místo např. ř jsem měl čtvereček[/QUOTE]

Pouzivam slovencinu od Sunnysoftu - InterWrite 9,5 Pro. Nezbadal som ze by mi instalacia Slovnika zmenila fonty pisma.
Ten slovnik totiz ani netreba instalovat, staci ho spustit z Internal Storage. Tak som to pouzival aj v DELLe. Ked som dal novu ROMku, alebo HR, nemusel som ho instalovat znovu, lebo som ho uz mal na SD karte.
Slovnik ma instalacku aj SK alebo CZ klavesnicu, pre pripad, ze by si nemal lokalizovany OS, aby si vedel pouzivat interpukcne znamienka.
acero (27)|15.8.2008 11:38
Čau,

chtěl bych se zeptat, nevíte náhodou, jak spravit to, že když dám na today kalendář, tak mi to zobrazí jenom denní nabídku. I když si v možnostech vyberu, aby Začínal v zobrazení měsíce, tak se to vždycky přepne na jednotlivý den, což mě docela štve, protože jsem zvyklej na měsíční zobrazení...

Pak další věc - když mi ráno zazvoní budík, tak se mi tam předtím zobrazovala u zápatí nabídka Zavřít - Možnosti, kde se dal budík posunout o 5,10,15,20 minut... Teď mi ale budík jenom zvoní a k tý nabídce se musím dostat přes Odemknout - V záhlaví kliknout na budík a pak se mi teprve takhle nabídka objeví... Nevíte, co s tím?

Díky za rady
kuxoft (63)|15.8.2008 12:47
... keby bolo niečo naj, tak ostatné by boli k čomu? :?:

Ja mám SwiftBL 5.6 a som s ňou spokojný, skúšal som aj ostané, ale najviac mi vyhovuje práve táto ...
Každý má iné požiadavky a preto je pre každého iná lepšia ...
Maegwin (0)|15.8.2008 12:49
Ahoj všem zběhlým uživatelům totoho bezva přístroje..Mám na vás otázečku.Máte někdo tušení které ROM z XDA jsou nej?Stabilita, bez bugu?Zkousel jsem SwiftBL, ale nejsem nejak spokojen.
swata (5)|15.8.2008 14:28
Ahoj, mam orig ROM, doted slapala bez problemu, ale najednou nemuzu pouzivat telefon. Bud se k siti ani nedokaze prihlasit, nebo pokud prihlasena je, tak mam sedou edge ikonku a neukutecnim zadny hovor, nic. Nema nekdo nejaky napad nez pristoupim k hardresetu?
Kubick (1)|15.8.2008 15:57
zdravim, už pár hodin patřím mezi spokojený uživatele Diamondu, ale měl bych na vás - zkušenější - dotaz. Mám od sunnysoftu nainsatalovanou CS lokaci, ale jde nějak zařídit, aby česká T9 fungovala na jiné než qwerty(CS), mám tím na mysli například typ klávesnice compact qwerty. Díky za radu. Třeba na to nemůžu jen přijít, nebo to opravdu nejde....
paja05 (10)|15.8.2008 15:58
Tak jsem vcera vyzkousel iGO8 v posledni verzi 44366. Jako hracka dobry, ale na navigovani to neni. Nejvic tomu zazlivam nepresnost urceni pozice. V huste siti odbocek je nepouzitelny. Jako alternativa k TT pri dlouhych cestach - pro sledovani okoli, nadmorskou vysku - pouzitelne.
swata (5)|15.8.2008 19:38
Tak je to jeste divnejsi. Behem toho, co byl ted telefon v nabijecce se na chvili vzpamatoval a tvaril se normalne, dokonce prijmul i par smsek, co mi mezitim prisly. Ted jsem se k nemu vratil, je uz nabitej, ale telefon zase nefunkcni (pritom signal tvrdi ze ma, jen zas ta seda edge ikona) ..
osch (1330)|16.8.2008 11:49
[QUOTE="Kubick"]..., mám tím na mysli například typ klávesnice compact qwerty. [/QUOTE] Hledej na Diamond wiki (viz. můj podpis).
osch (1330)|17.8.2008 10:46
Velikost fontu v Threading SMS

Někdo si tu před časem stěžoval na zbytečnou velikost fontu zprávy. Včera jsem úplnou náhodou zjistil, že tento font lze zoomovat asi v pěti krocích. Jen nikde v nastavení není položka zoom. Ale po aktivaci SmartTouch (navigačního kolečka) pro další aplikace lze zoomovat pouhým krouživým pohybem kolem SmartTouche.
Možná to pro někoho není novinka, ale pokud by se toto hodilo jedinému uživateli, patří to sem.
Georf_ce4you (22)|17.8.2008 13:28
Ahoj,
mám dotaz : po doinstalování některého sw už mi hlásí Diamond kritický nedostatek paměti a to :
Hlavní paměť 0,4 MB a Program 45 MB. V čem je problém, mám něco odinstalovat ?
Dík za odpověď.
kutil_ce4you (39)|17.8.2008 15:18
Dnes jsem zakoupil v kamenném obchodě Space pouzdro na Diamonda, které je přesně to co jsem hledal. Můžu vřele doporučit. pokud by někdo něco sháněl, je to toto
szoteka_ce4you (7)|17.8.2008 17:28
Prosím Help mam ROM 1.98.831.1 WWE k tomu jsem dal cestinu co jsem nekde nasel od sunnysoftu ale.

v hlavní obrazovce mam místo Telefon napsane IDS_PHONE místo Zmeškane hovory pod hodinama IDS_MISSEDC... místo datumu tam mám IDS_DATEFORM8AT co stím??
amos.zamba (44)|17.8.2008 18:13
Dobrý den. Jde někde nastavit ID volajícího? Mám O2 kartu a ostatním se zobrazuji jako neviditelný.
(p.s. pokud to tu někde bylo tak se omlouvám, zatím jsem (jen) u stránky č. 70)
:)

edit:
To id jsem už zjistil,ale mám ještě jeden problém.
Neustále se mi přepíná klávesnice z full qwerty (kterou chci) na tu malou českou klávesnici.
Jde to někde nestavit natvrdo, nebo kde najdu v tel. ty klávesnice, že bych ty ostatní buď někde přemístil nebo vymazal?

Dík moc za pomoc.
mrzic (29)|17.8.2008 19:37
[QUOTE="szoteka"]Prosím Help mam ROM 1.98.831.1 WWE k tomu jsem dal cestinu co jsem nekde nasel od sunnysoftu ale.

v hlavní obrazovce mam místo Telefon napsane IDS_PHONE místo Zmeškane hovory pod hodinama IDS_MISSEDC... místo datumu tam mám IDS_DATEFORM8AT co stím??[/QUOTE]

Chybí Ti české soubory pro HTC Manila. Stáhni si http://tom.x-files.lv/Cabs/Tom%20manila%20languages.cab
szoteka_ce4you (7)|17.8.2008 19:46
zkusímk dííky a ještě jedna rada. mam v tweäk nastaveno lock zaple. aby jak zhasne display zamkoleto, ale se..e mne když mi nekdo volam nebo ja nekomu a spoji se hovor zhasne display a zamkne se to. jak docilit aby to furt bylo zaple. a jeste jeden. nemate nekdo to aby odemykani bylo jak u iphone?
mrzic (29)|17.8.2008 20:00
Použij S2U2. Je to na způsob iPhone. Více na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=412418
szoteka_ce4you (7)|17.8.2008 20:09
pls a cop ztoho mam stavnou at to mam jednoduzsi jsem zacatecnik
mrzic (29)|17.8.2008 20:15
Stáhni si cab pro VGA a pokud chceš češtinu tak i Language pack. To stačí.
blackman_82_ce4you (255)|17.8.2008 20:28
kde se da nastavit aby se mi sms ukladali do pameti telefonu a ne na sim? v TF3D mam totiz vzdy max 25 sms a to by odpovidalo tomu ze sms uklada na sim :(
Nouro (2)|17.8.2008 20:36
ahoj, jakym způsobem vám diamond přehrává videa? já mam problém že WMP mi přehraje tak jedno video z deseti a CorePlayer mi je sice přehraje ale nezobrazí se mi na něm video ale přehraje jenom zvuk :( máte s tim někdo podobný zkušenosti? já z toho začínam bejt docela zoufalej:mad:
Nouro (2)|17.8.2008 20:38
[QUOTE="blackman_82"]kde se da nastavit aby se mi sms ukladali do pameti telefonu a ne na sim? v TF3D mam totiz vzdy max 25 sms a to by odpovidalo tomu ze sms uklada na sim :([/QUOTE]
SMSky se normál ukládaj do telefonu, akorát TF zobrazuje jenom posledních 25. stačí zmáčknout vlevo dole tlačítko další a je to:)
szoteka_ce4you (7)|17.8.2008 20:46
a jeste jeden dotaz posledni. jak dam telefon tak mam v dole v rychlem tlavitku vlevo VIDEOTELEFON a v PRAVEM NABIDKA: jak mohu zmenit to lleve treba na kontakty
amos.zamba (44)|17.8.2008 21:11
Řeším banální problém. Nevím kde nahrát MP3 aby se mi ukazály v hlavní nabídce hudby. Už jsem to zkoušel i přes synchronizaci s WMP a pořád mi nenajde žádnou MP3. Chci je každopádně nahrát na internal storage. Poraďte pls
mogul-m (42)|17.8.2008 23:14
Hudba je v miste - Vnitrni pamet/Content/Music
mogul-m (42)|17.8.2008 23:15
Leva a prava nabidka se da zmenit v programu Diamond Tweak v sekci TouchFlo 3D
mogul-m (42)|17.8.2008 23:23
Klavesnice se daji menit v zalozce - nastaveni - osobni - zadavani.



[QUOTE] Neustále se mi přepíná klávesnice z full qwerty (kterou chci) na tu malou českou klávesnici.
Jde to někde nestavit natvrdo, nebo kde najdu v tel. ty klávesnice, že bych ty ostatní buď někde přemístil nebo vymazal?

Dík moc za pomoc.[/QUOTE]
octavius_ce4you (13)|17.8.2008 23:56
Ahoj, mam mozna dost lamersky dotaz :-)
Da se nejak vypnout ten zvuk, kterym se ohlasi zprava se zustatkem kreditu po hoviru nebo po datovem spojeni? (Oskarta). Nebo klidne aby nechodily ani ty zpravy? Mam uz druhe HTC a nikde jsem tu moznost vypnuti nenasel (mozna jsem jen slepej). Diky za rady.
amos.zamba (44)|18.8.2008 00:43
1. Nabídka dnes v nastavení - je tam možnost označit programy které chci zobrazit. Defaultně je označeno TouchFlo. Ať tam označím cokoliv tak se mi to stejně nezobrazí na ůvodní obr. K čemu to teda je? A k čemu je ten časový limit?
2. Náhodou nějaká finta aby se mi v kontaktech nezobrazovaly kontakty sim neexistuje? (o jedné vím, ale po resetu je třeba zase znova aktivovat)
Díky moc.
N3o21_ce4you (205)|18.8.2008 05:25
Mrkni na Wiki v podpise. Tam to mám přesně vyřešeno. Taky mi to nešlo.
szoteka_ce4you (7)|18.8.2008 06:43
Tak narazil jsem na problem

Nainstaloval cestinu.aby mi jely kontakty dal jsem deaktivovat tu tepare.dd (nejak tak) ano kontakty uz sly otevrit , jelo vse ale jak jsem tu psal nesli nektere v Touch ikony. bylo tam IDS_xxxx atd. tak jsem to odinstaloval zpet do anglictiny. Pak jste mi poradili ze mam nahrat tu manilu jeste takze znova. cestina, manila vse slo ale v nastaveni od sunnysoftu je ta knihovna ted dvakrat. u jedne je krizek a druha fajfka a i kdyz dam milionkrat deaktivovat tak to je stejne. proste kontakty otevrit nejdou. pls HELP
kultus (418)|18.8.2008 08:07
[QUOTE="octavius"]Ahoj, mam mozna dost lamersky dotaz :-)
Da se nejak vypnout ten zvuk, kterym se ohlasi zprava se zustatkem kreditu po hoviru nebo po datovem spojeni? (Oskarta). Nebo klidne aby nechodily ani ty zpravy? Mam uz druhe HTC a nikde jsem tu moznost vypnuti nenasel (mozna jsem jen slepej). Diky za rady.
[/QUOTE]

tak jsme na tom stejne taky bych rad vypnul alespon ten zvuk
paja05 (10)|18.8.2008 08:35
[QUOTE="mogul-m"]Leva a prava nabidka se da zmenit v programu Diamond Tweak v sekci TouchFlo 3D[/QUOTE]
Ale jenom pro Home screen. pro jednotlive TF3D aplikace zatim (AFAIK) nelze.
t0m45 (12)|18.8.2008 09:58
v Advanced Configu se dá do Comm. Manageru povolit IP Phone. Tuší někdo jak to využít? Po spuštění chvilku pracuje a pak nic.. Dík
szoteka_ce4you (7)|18.8.2008 10:47
....Leva a prava nabidka se da zmenit v programu Diamond Tweak v sekci TouchFlo 3D....

Ani tady jsem nic nenasel kde by se to dalo menit v telefonu. proste chci jen zmenit funkci VIDEOHOVOR na Kontakty :(
amos.zamba (44)|18.8.2008 11:05
Dostanu se vůbec s diamondem na WAP stránky O2 ACTIVE ? Jsou zdarma a často jsem na ně před tím chodil.
vpx (529)|18.8.2008 11:15
[QUOTE="szoteka"]....Leva a prava nabidka se da zmenit v programu Diamond Tweak v sekci TouchFlo 3D....

Ani tady jsem nic nenasel kde by se to dalo menit v telefonu. proste chci jen zmenit funkci VIDEOHOVOR na Kontakty :([/QUOTE]
Taky bych to uvital, myslim ze je to defaultne v nastaveno v dialpadu. zajimave je, ze u starsi ROMky to nebylo :(
buko2760 (52)|18.8.2008 18:53
Chtěl jsem se jen zeptat jak odstraním z today tu ikonku sunnysoft lokalizace - zabírá to docela dost místa, zkoušel jsem už projít snad všechno.