Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

cluck_ce4you (46)|9.8.2008 09:23
[QUOTE="Rhinos"]tak se mi asi povedlo shodit MDA IV Compact.Neprovedl jsem zadny flash ani nic podobneho jen se mi po jedne akci kouslo TF3D a neslo delat nic jen soft reset po kterem koncim na zelene startovaci strance WM6.1
Napada nekoho co delat pred pokusem o HR?[/QUOTE]

nedělal si nějakou úpravu v registrech např. na zrychlení TF3D?

mělj sem stejný problém zamrzl mi při restartování. Zkusil jsem zapnout tel a zaroveň ho měl připojený do PC kde mám zvolený activesync a naběhl, vrátil jsem úpravu zpět a bylo OK.

stalo se to po této úpravě:

Zrychlení TouchFlo 3D prostředí
a) Pro zrychlení TouchFLO 3D (na úkor volné paměti RAM) jděte v registrech na adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Storagemanager\Fatfs, a změňte hodnotu u položky Cachesize z původních 16384 na 32768.
Menšík Radek (4)|9.8.2008 09:32
Použiváte někdo upravený prohližeč opera mini pro rozlíšení vga?
cz_iceman (5)|9.8.2008 10:02
Pro kolegy linuxare jsem napsal maly scriptik, pro prevod videa na h.264 se zvukem ogg/vorbis v kontejneru matroska.
Vice zde:
http://www.abclinuxu.cz/blog/cz_iceman/2008/8/video-na-pda-h.264
rhinos (113)|9.8.2008 10:46
[QUOTE="cluck"]nedělal si nějakou úpravu v registrech např. na zrychlení TF3D?

mělj sem stejný problém zamrzl mi při restartování. Zkusil jsem zapnout tel a zaroveň ho měl připojený do PC kde mám zvolený activesync a naběhl, vrátil jsem úpravu zpět a bylo OK.

stalo se to po této úpravě:

Zrychlení TouchFlo 3D prostředí
a) Pro zrychlení TouchFLO 3D (na úkor volné paměti RAM) jděte v registrech na adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Storagemanager\Fatfs, a změňte hodnotu u položky Cachesize z původních 16384 na 32768.
[/QUOTE]
jo jo a jeste neco aby nevyskakovala klavesnice jsem dopnil polozku SIP presnou cestu si uz nepamatuju...no nakonec jsem udelal HR nastesti sem mel zalohy takze nic strasneho se nestalo ale nepotesilo to:)
cz_iceman (5)|9.8.2008 11:11
maxík69 (75)|9.8.2008 11:18
Tak jsem zkusil flashnout MDA Compacta IV s origo romkou od T-Mobile touto: RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05 a dalo to error, že nesouhlasí kód produktu, nebo tak nějak... Podotýkám že hard SPL jsem předtím udělal... Takže to vypadá, že romky pro Diamonda nepůjdou na Compacta :disgusted:
maxík69 (75)|9.8.2008 11:19
Tak jsem zkusil flashnout MDA Compacta IV s origo romkou od T-Mobile touto: RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05 a dalo to error, že nesouhlasí kód produktu, nebo tak nějak... Podotýkám že hard SPL jsem předtím udělal... Takže to vypadá, že romky pro Diamonda nepůjdou na Compacta :disgusted:
mpis (120)|9.8.2008 13:35
Rád bych se s vámi podělil o novou zkušenost s vysokokapacitní baterií pro HTC Touch Diamond - 1800 mAh.
Skutečně to, co na různých diskuzích zaznívalo, se stalo skutečností. A sice vliv této baterie na funkci GPS v Diamondovi.
Není to však způsobeno vlastní baterií, ale asi tím, že se změní geometrie v okolí antény GPS.
Provedl jsem podrobné srovnání všech možných kombinací:

orig.baterie orig. kryt fix do 5 vteřin
1800 baterie velký kryt fix několik minut
orig.baterie velký kryt fix několik minut
orig. baterie bez krytu fix několik minut
1800 bez krytu fix několik minut

Nejvíce mě překvapilo, že se příjem zhorší už při sundání originálního krytu.
Fix jsem zkoušel v Oziexploreru, TomTomovi7 a v iGO8
Takže toužebně očekávanou baterii se pokusím vrátit a zvýšené nároky na napájení při cykloturistice budu řešit externími bateriemi.
ŠamotZdeny (46)|9.8.2008 15:49
[QUOTE="mpis"]A to se ti vyplatí poslání z HongKongu?
Není to jednodužší podívat se někde u nás?

Vyplatí, protože za dva kusy jsem dal 651 Kč i s poštovným, což je o více než 100 Kč na kus méně, než u českého prodejce.[/QUOTE]
Ahoj.Mám tomu rozumnět tak,že jsi jednu koupil i mně?Myslím tu externí,to by byla paráda.Díky.Zdeny
Matt4881 (44)|9.8.2008 18:54
Tak našel jsem další problémek a to jest ve WMP. :O Přehraje mi to cca 10 až 15 sek. a pak to skočí na další skladbu. Je to někde v nastavení jako nějaká prezentace skladeb 10-15 sek. nebo jsem na tom tak špatně a nechápu to. Dík za každou radu.
Prague77 (23)|10.8.2008 01:09
[QUOTE="N3o21"]Řešení té muziky je zde
Musíte vypnout TF3D... Softreset.
Přes TC smazat soubor Application Data/HTC/AudioManager_Eng/AudioManager_Eng.vol...
Pak můžete zapnout TF3D, a ono vyhledá hudbu.[/QUOTE]

ahoj, tohle sem udelal, ale pak mi tf3d ukazuje kazdou jednotlivou hranou pisnicku.
chtel bych tam mit jen alba
diky za radu
Mirek77 (49)|10.8.2008 09:02
Pouzivate nekdo program Sprite backup, ktery je dodavan primo v baleni na CD? Pri zalohovani me tesne pred koncem vzdy napise failed backing up system settings. Zezacatku me to slo. Nevite cim by to moblo byt?
Jakym zpusobem kompletne zalohujete zarizeni vy?
karlic (707)|10.8.2008 09:11
Narozeniny-výročí
lze nějak do TF3D dostat upozornění na blížící se narozeniny a svátky, které jsou uloženy u kontaktů?
Pokud ne, jakou jednoduchou utilitku použít, která by mě aspoň v nějaký nastavitelný čas předem upozornila?
Díky za každý tip :)
karlic (707)|10.8.2008 09:28
Držák do auta
Jak vypadá držák do auta, který je přiložen u MDA IV.? Lze použít i s Diamondem? Pokud ano, tak koupím :)
Tomáš Kubec (749)|10.8.2008 10:38
U MDA Compact IV je univerzální držák ;)
Marian Veselý (662)|10.8.2008 11:28
není, je tam držák přímo na Compact s přísavkou na sko, nabíječka do auta a bluetooth headset.
00291938_IMAGE_073_VdxU.jpg
Matt4881 (44)|10.8.2008 13:00
Může mi někdo prosím poradit HTC Home plugin pro Diamond. Díky. 3DTF je nuda:((
Tomáš Kubec (749)|10.8.2008 13:41
Čoveče tak to je opravdu zvláštní, měli jsme v shopu 5 MDA Compact IV a všechny měli univerzální držák jako měl Kaiser od T-Mobile. Možná ještě neměli tyto držáky, byla to absolutně první várka. Ale taky asi není aktivní jak koukám, že? Tm pádem to je skoro fuk.
Marian Veselý (662)|10.8.2008 13:55
Já ho kupoval jako jeden z prvních v ČR (alespoň to říkali v prodejně), byla to ještě verze, do které dali omylem celou mapu Evropy místo východní, tedy hned první várka. Spíš si myslím, že první verze měly tento držák a pak tam už dávali ten univerzální. Aktivní opravdu není. Přiznám se, ani jsem to příslušenství nevybalil, čekám na HTC Touch pro a pak budu stejně Compacta prodávat. Dostal jsem ho od T-Mobilu za opravdu luxusní cenu vzhledem k útratám co u nich jako firma mám. To se nedalo odmítnout :-).
jirilesan (22)|10.8.2008 14:18
Já jsem koupil tento držák do auta

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-968843/brodit-drzak-12-24-v-cl-htc-touch-diamond.html
richard2 (150)|10.8.2008 14:27
Ten mám taky. Je super, ale telefon se mi do něj dává mnohem hůř než třeba předchozí TyTN. Mám pocit, jako by konektor byl malinko mimo.
Tomáš Kubec (749)|10.8.2008 14:33
[QUOTE="mpis"]Rád bych se s vámi podělil o novou zkušenost s vysokokapacitní baterií pro HTC Touch Diamond - 1800 mAh.[/QUOTE]

Ahoj. Mám malej dotaz. Máš tu baterku od nás? Protože se jich u nás prodalo fakt hodně a zatím bez stížnosti. Nedalo mi to a testnul jsem ji na dvou Diamondech co mám k dispozici. A na obou fix s ní i bez kolem 30 vteřin, to samé i s tou neoriginální baterkou 900 mAh. Nemohlo by to bejt nějakou várkou Diamondů co mají třeba nějak jinak odstíněnou GPS nebo tak něco?
triperko (17)|10.8.2008 15:14
Ja mam s tim fixem GPS problem taky a bez velke baterky.
Nekdy to trva par vterin, nekdy i 15 minut.
Zkouseno s TomTom, Garmin, GPS speed - zapnutem A-GPS
i vypnutem a porad stejny.
Nekdy par vterin , jindy minut.
Tomáš Kubec (749)|10.8.2008 15:18
Zrovna jsem mluvil s kolegou a ten má u Diamonda standardně bez velké baterky fix 3 až 5 minut. Ta GPS se chová trošku zvláštně :-(
Johnny007_ce4you (45)|10.8.2008 15:28
Funguje Vam Vito AudioNotes v1.32?
Podla mna aplikacia nahrava hovor len cez mikrofon, a to je potom v prisernej kvalite, skoro nic sa neda rozoznat.

Pripadne existuje nejaka odskusana nahrada?
Losos_ce4you (1147)|10.8.2008 15:58
Nepouzivam AudioVito ale sofistikovanejsi AudioRecorder , kvalita vynikajici i druhe strany ... na rozdil od predchozich HTC zarizeni ktere tuto moznost - nahravani hovoru - HW znemoznovali ......
Prague77 (23)|10.8.2008 16:01
ahoj, ja sem presel na posledni ofiko rom s anglictinou a pri listivani v kontaktech se to po pohybu prstem rozjede a jede furt. jasne da se to zkusit zastavit, ale je to o nahode. dela o i na starsi rom, nebo se da listovat rozumejc ala iphone? diky
osch (1330)|10.8.2008 16:08
[QUOTE="N3o21"]
Mimochodem, včera v noci jsem nahrál na server wiki, kam si zatím poznamenávám "svoje" tweaky, co používám na Diamondu. Protože jsem si všimnul, že je postupně zapomínám :-)
Pokud chce někdo doplnit, může... na SmartWiki je toho málo.[/QUOTE]Tak jsem se zapojil. Ostatní prosím: přidejte svou trošku do mlýna :-)
rhinos (113)|10.8.2008 16:46
ma nekdo nainstalovany na diamondovi respektive na mda IV qip?Instaloval jsem jak 2020 tak 1020 a v nabidce mam jen cerne menu takze nevim kde mam klikat abych rozchodil nastaveni uctu:(
maxík69 (75)|10.8.2008 16:53
[QUOTE="Rhinos"]ma nekdo nainstalovany na diamondovi respektive na mda IV qip?Instaloval jsem jak 2020 tak 1020 a v nabidce mam jen cerne menu takze nevim kde mam klikat abych rozchodil nastaveni uctu:( [/QUOTE]
Já přesně to samé... když s tím něco uděláš tak dej vědět. Zkoušel jsem i Slick a ten mi zase zatuhne...
Johnny007_ce4you (45)|10.8.2008 17:07
[QUOTE="Losos"]Nepouzivam AudioVito ale sofistikovanejsi AudioRecorder , kvalita vynikajici i druhe strany ... na rozdil od predchozich HTC zarizeni ktere tuto moznost - nahravani hovoru - HW znemoznovali ...... [/QUOTE]

Naozaj Ti to ide na HTC Touch Diamond??
Mne nahrava volaneho/volajuceho len ako ruch cez microfon, a nie grabovanim audio streamu.
Resco AudioRecorder je pekna aplikacia, bohuzial je tu rovnaky problem ako s Vito AudioNotes, a to nepodporovanie nahravania druhej strany z dovodu HW/OS.

vid:
http://www.pocketpcmag.com/cms/index.php?q=blogs/3/1931

alebo od Resca:
http://www.resco.net/forums/ShowPost.aspx?PostID=11755

Ja pouzivam Diamond zatial len druhy den a to s oficialnou SK ROM. Myslel som, ze v nejakych "custom" ROM to uz mohlo byt vyriesene, preto som sa pytal.
majki77 (63)|10.8.2008 18:45
mám otázečku, diamonda už jsem si pořídil, víceméně se sžíváme, jen bych potřeboval poradit, kde nastavím, aby se mi automaticky nespouštěly datové přenosy ve chvíli kdy např jsem připojen přes wifi a toto se přeruší.....
kwaso12 (98)|10.8.2008 19:12
[QUOTE="Rhinos"]ma nekdo nainstalovany na diamondovi respektive na mda IV qip?Instaloval jsem jak 2020 tak 1020 a v nabidce mam jen cerne menu takze nevim kde mam klikat abych rozchodil nastaveni uctu:( [/QUOTE]

neviem co myslis tym "cierne menu" ale ja mam na Diamondovi QIP a uplne v pohode chodii
kultus (418)|10.8.2008 20:14
jj qip jede naprosto bezproblemove...
Sali_ce4you (0)|10.8.2008 22:12
[QUOTE="Rhinos"]ma nekdo nainstalovany na diamondovi respektive na mda IV qip?Instaloval jsem jak 2020 tak 1020 a v nabidce mam jen cerne menu takze nevim kde mam klikat abych rozchodil nastaveni uctu:( [/QUOTE]

qip 2020 je nestabilni, stahni a nainstaluj si qip 2030, ten beha nadherne... navrch je tam vyhytanejch zpousta chyb a umoznuje i pridavani kontaktu, scroolovani prstem, atd....
petrik71_ce4you (16)|11.8.2008 09:22
[QUOTE="Losos"]Nepouzivam AudioVito ale sofistikovanejsi AudioRecorder , kvalita vynikajici i druhe strany ... na rozdil od predchozich HTC zarizeni ktere tuto moznost - nahravani hovoru - HW znemoznovali ...... [/QUOTE]
Opravdu ti AudioRecorder od Resco.net na Diamondu funguje jak píšeš? Protože mně nenahrává při hovoru druhou stranu, ale jen mně, a to samé píšou i na svém webu, že to zatím u Diamnda z HW důvodů není možné, což jsem bohužel zjistil až po zaplacení.
petrik71_ce4you (16)|11.8.2008 09:27
[QUOTE="Marian Veselý"]Já ho kupoval jako jeden z prvních v ČR (alespoň to říkali v prodejně), byla to ještě verze, do které dali omylem celou mapu Evropy místo východní, tedy hned první várka. Spíš si myslím, že první verze měly tento držák a pak tam už dávali ten univerzální. Aktivní opravdu není. Přiznám se, ani jsem to příslušenství nevybalil, čekám na HTC Touch pro a pak budu stejně Compacta prodávat. Dostal jsem ho od T-Mobilu za opravdu luxusní cenu vzhledem k útratám co u nich jako firma mám. To se nedalo odmítnout :-).[/QUOTE]
Kupval jsem jej v neděli 3. srpna na prodejně T-mobile v ostravském shopping centru, a mám pravděpodobně kus ze stejné várky jako ty - originál držák, verze mapy je přesně Central and Eastern Europe v675.1704, handsfree, autonabíječka...
Losos_ce4you (1147)|11.8.2008 11:04
NAHRAVANI HOVORU
Kdyz pisu ze to funguje , tak to funguje , nemam rad kdyz nekdo o necem co napisu pochybuje :-D
petrik71_ce4you (16)|11.8.2008 11:11
Ok, tak ti to funguje, blahopřeji, mohl by se ozvat ještě někdo komu to (ne)funguje?

Necituj předchozí příspěvek. admin
Johnny007_ce4you (45)|11.8.2008 11:22
[QUOTE="Losos"]NAHRAVANI HOVORU
Kdyz pisu ze to funguje , tak to funguje , nemam rad kdyz nekdo o necem co napisu pochybuje :-D[/QUOTE]

Zbytocne sa neurazaj, nikdo nevravi ze si vymyslas.
Mne to nahrava protistranu iba cez mikrofon a to je problem, pokial si dam hlasity odposluch, tak ta moja nahravka vypada podobne ako Tvoja, pokial mam normalny hovor, tak kvalita hovoru je mizerna.

Ale ani Tvoja nahravka sa neda zrovnat s nahravkou, ktoru mam na Smartphone, ta je uplne cista.

Kedze nie som sam komu to nenahrava tak ako by to malo (teda okrem Teba) tak by si pre nas neveriacich mohol spravit este jeden pokus s vypnutym mikrofonom, ci Ti nieco nahra s protistrany.

Neviem potom kde je pes zakopany, preco by to niekomu malo ist a niekomu nie.
karlic (707)|11.8.2008 14:05
[QUOTE="karlic"]Držák do auta
Jak vypadá držák do auta, který je přiložen u MDA IV.? Lze použít i s Diamondem? Pokud ano, tak koupím :)[/QUOTE]
Chlapi prodejte mi prosím někdo tento držák od MDA IV., kdo ho nepotřebujete :$:
rhinos (113)|11.8.2008 14:20
[QUOTE="Sali"]qip 2020 je nestabilni, stahni a nainstaluj si qip 2030, ten beha nadherne... navrch je tam vyhytanejch zpousta chyb a umoznuje i pridavani kontaktu, scroolovani prstem, atd.... [/QUOTE]

zkousel jsem i 2031 co jsem nasel na netu nicmene stale stejnej problem.
Cele pozadi cerne a po vstupu do menu nevidim popisek polozek ale jen "klikaci boxy" vecer udelanm foto
petrik71_ce4you (16)|11.8.2008 14:27
Dělalo mi to stejně pokud jsem to instaloval na "kartu", když jsem zvolil přímo přístroj, tak to jede v pohodě.

Necituj předchozí příspěvek. admin
karlic (707)|11.8.2008 14:45
[QUOTE="Prague77"]Fous:
dika za snahu, ale tam jen menis 2 volby, main memory a internal memory.
samozrejme mam internal memory, ale to to hazi jen do My Documents, mezi dalsi veci, chci mit fotky v jednom miste, bez ostatnnich "nefoto" souboru

Edit: stahl jsem uz i advancconfig 2.01, updatoval oDiamond advanced config v .51, nastavil v nem ruzne cesty na ulozeni fotografie, ulozil, softreset, ale stejne to dava fotky do Internal Storage/My Documents.

tedy, znate nekdo upravu registru kod?[/QUOTE]

Zapnutí správného zobrazení (vyfocených) fotek v albumu při českém TF3D zapnutém v registry:
V registrech je - HKLM\HTC\Camera\Image, kde je klíč (string) SaveFolder_0409. Tento klíč ukazuje základní nastavení cesty pro ukádání fotek a pro hledání prohlížečem na TF3D, jenže - přípona _409 je pro angličtinu. Takže přepsat na SaveFolder_0405 a je to.
Pokud používáte GPSPhoto - taky je třeba změnit 409 na 405.
majki77 (63)|11.8.2008 14:51
mám další takovu otázku.... co všechno se ukládá do paměti s názvem úložiště? Programy instaluji jen do internal storage, ale už se mi párkrát stalo, že se mi zaplnilo hlavní úložiště kde je celkem jen 85,06MB (konkrétně při spouštění programu) jak lze tuto paměť uvolnit? Vypnutí TF na to vliv nemá.
rhinos (113)|11.8.2008 14:52
[QUOTE="petrik71"]Dělalo mi to stejně pokud jsem to instaloval na "kartu", když jsem zvolil přímo přístroj, tak to jede v pohodě.[/QUOTE]

No jo uz to bezi diiik
Sice mi to uzralo 2.5Mb ale hlavne ze to bezi:)
maxík69 (75)|11.8.2008 18:02
[QUOTE="petrik71"]Dělalo mi to stejně pokud jsem to instaloval na "kartu", když jsem zvolil přímo přístroj, tak to jede v pohodě.

Necituj předchozí příspěvek. admin[/QUOTE]

Dííííky.... Já se s tím mordoval a pořád jsem měl černou plochu.. Po instalaci do hlavní paměti vše OK. Slick to samé: instalace do vnitřní paměti problém (zatuhnutí po malé chvilce) a po instalaci do hlavní paměti vše OK... :))
stoupa88 (97)|11.8.2008 21:14
Snazil jsem se prelouskat cele tohle jadro....ufff :D nicmene jsem nenasel oficalni ROM ktera obsahuje CZ a je ke stazeni. Pokud se pletu budu rad, kdyz me nekdo opravi a pripadne da link ke stazeni. Predem Diky
Sako verife (476)|11.8.2008 21:27
[QUOTE="stoupa88"]Snazil jsem se prelouskat cele tohle jadro....ufff :D nicmene jsem nenasel oficalni ROM ktera obsahuje CZ a je ke stazeni. Pokud se pletu budu rad, kdyz me nekdo opravi a pripadne da link ke stazeni. Predem Diky[/QUOTE]

jadro nebo vlakno? :D
kuxoft (63)|11.8.2008 21:28
ofiko ROM s CZ nieje (zatiaľ, je sľubovaná) ... jedine nejaké preklady od sunysoftu ...