Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Tomáš Kubec (749)|6.8.2008 11:13
[QUOTE="langosh"]Dle zmiňované diskuse byly problémy s GPS s touto baterkou , což je zřejmě ta nabízená v MNshopu .
Roman[/QUOTE]

GPS s naší baterií normálně funguje.
SBDer (22)|6.8.2008 11:21
[QUOTE="fous"]

Tak už na to někdo přišel? Lze na Home TF3D pod hodiny kromě "Seznamu hovorů" a "Kalendáře" cokoli přidat?

Díky. [/QUOTE]
Tohle tady píšeš každý druhý den :(( Všichni si toho určitě všimli a pokud někdo přijde na to, jak tohle udělat, určitě si to nenechá jen pro sebe, protože nejsi jediný, kdo by měl o podobnou možnost zájem. Tak jen trpělivost... A nebo zkus zatím tohle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401907
Hawky_ce4you (1)|6.8.2008 11:34
Zdravím,

nainstaloval jsem si CorePlayer a ted v 3DFlo v nabídce obrázků a videí nejde přehrát video protože Windows Media píše že nemá kombinaci středních filtrů. Jde tam nastavit zpátky aby to zase přehrál - nebo se pustil přímo CorePlayer a přehrálo se to v něm?
mpis (120)|6.8.2008 13:04
A to se ti vyplatí poslání z HongKongu?
Není to jednodužší podívat se někde u nás?

Vyplatí, protože za dva kusy jsem dal 651 Kč i s poštovným, což je o více než 100 Kč na kus méně, než u českého prodejce.
vpx (529)|6.8.2008 13:11
BTW, tygriceny jsou kanadskej obchod provozovanej v CR, ktery posila zbozi z HongKongu. Takze je to jenom o tom rozdilu cen, ktery spolkne ten kanadskej obchod
mpis: uprav predchozi prispevek, mas tam nejakou formatovaci chybu
mpis (120)|6.8.2008 13:23
[QUOTE="Prague77"]ahoj vsem,

asi me budete mi za blbce, ale nejde me na diamonda nainstalovat igo8, ani se vsemi radami.
stahl jsem posledni verzi, prepsal application.dat na igo8.exe, zmenil cesti na internal memory v sys.txt, ale pri pokusu o instalaci to porad hlasi ze byla zjistena starsi a verze na karte a jestli chci downgrade...
nevim uz co mam delat...

diky vsem za tip[/QUOTE]

1. krok - v adresáři Program Files\iGO8 spustit uninstall.exe a pak pro jistotu smazat případné veškeré zbytky po iGO8 a pak ještě pro jistotu teplý start
2. krok - v Internal Storage vytvořit adresář "Storage Card", do něj nakopírovat instalaci iGO8, to znamená adresáře "2557" a "iGO8"
3. krok - z adresáře "2557" spustit autorun.exe

a to je celé
Po takové instalaci zkouším iGO8 vedle TomTom7 už týden k plné spokojenosti.
Jen nevím který z nich je lepší. Nejlepší by bylo je zkopulovat do sebe.
BGenJackONeill (139)|6.8.2008 13:45
Zdravim, zkoušel někdo na Diamondovi Snails Reloaded? Mě děsně blbnou, musím tu šipku pro pokračovat mačkat několikrát, a ještě se to celý seká.
rhinos (113)|6.8.2008 15:46
tak uz je u me take ale narazil jsem na drobny problem s instalaci certifikatu pro synchronizaci s exchange serverem.
Na webu jsem sice nasel nejakej postup kde je posano ze je to trosku slozitejsi ale zarazi me to protoze jsem tuto proceduru uz absolvoval na Hp214,HTC Polaris i s custom Rom Diamond R3 a problem nastal az tady.Puvodne kdyz jsem s nasim oddelenim IT provadel prvotni nastaveni jeste na HP214 tak pri instalaci certifikatu to po me chtelo odkliknout asi trikrat povoleni,ale na MDA IV compact mi to jen napsalo ze minimalne jeden z certifikatu byl nainstalovan...nicmene pri konfiguraci mi to pise ze exchange neuznal moje prihlasovaci povereni...?Poradi nekdo kde je zakopan pes?
mam tedy postupovat podle navodu zde :

https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=152#NastaveniPDA

?
majki77 (63)|6.8.2008 16:58
Ahoj,
chci si koupit HTC diamond, všude se píše o skvělém diplayi, chápu, že rozlišení 640*480 při té úhlopříčce je nádherně jemné, ale zarazilo mě, že má jen 65000 barev..... Jak na tom vypadají fotky a filmy? Vždyť i na klasickém mobilu od nokie je barav 256 000 až 16 000 000. Je zde viditelný rozdíl? Omlouvám se za možná nesmyslný dotaz, jen mě to dost zarazilo u tak špičkového zařízení, jakým diamond je......
Chrono Leggionaire (187)|6.8.2008 18:17
WM zkrátka víc barev zobrazit neumí
majki77 (63)|6.8.2008 18:47
děkuji za odpověď, ještě ale k té druhé části mé otázky, bohužel nemám kde si diamond na vlastní oči prohlédnout v akci, proto mě zajímá, zda je ten rozdíl v počtu barev pouhým okem citelně znatelný, napři při prohlížení fotek, či sledování filmů
majki77 (63)|6.8.2008 18:58
díky za info, teď mě napadlo to vyzkoušet v klasických winxp nastavením obrazovky na 16bit mod :-) Snad se nemýlím, že to je právě oněch 65000 barev.....
Spawncz (206)|6.8.2008 22:00
tak oficialni vyjadreni od firmy tygriceny na dotaz k produktu:

Produkt:
16000mAh External Rechargeable Battery Pack for PSP/NDS/NDS Lite/GBA SP

Dotaz:

Dobry den,
chtel bych se zeptat, zda-li tento produkt "16000mAh External Rechargeable
Battery Pack for PSP/NDS/NDS Lite/GBA SP" ma moznost pripojeni k miniusb
konektoru. Mam pristroj HTC diamond a chtel bych toto zarizeni vyuzivat
jako externi zdroj energie na cestach.

Odpoved:

Dobry den,

Ano, ma to kabel s USB - samice, do toho zapojite vas kabel USB samec a
na druhom konci mate maly USB samec a to date do vaseho HTC diamond.

S pozdravem,
Tygri Ceny

Takze si asi u nich tu 16000mAh asi objednam, uvazoval jsem o 10000mAh ale kdyz jde ta 16000mAh do diamonda zapojit tak proc ji nevzit :yes:

EDIT: objednal jsem u nich 18800mAh External Rechargeable Battery Pack for PSP/iPhone/DS/NDS Lite/GBA SP/MP3/MP4 tak uvidim jestli to k necemu bude ;)
Zdenek Malinsky (9781)|6.8.2008 23:31
Úvod prvního příspěvku tohoto vlákna:

[QUOTE="Losos"]PROSÍM o vynechání dotazů kde jsem to koupil,kolik to stálo a jestli je tam dotykový display , případně jiné podobné dotazy a komentáře které mohou směrovány do jiných - obecnějších diskuzí :-) Zde bych přivítal dotazy a diskuzi týkající se pouze tohoto zařízení,jeho funkcí,výbavy a práce s ním .....

Děkuji[/QUOTE]
Spawncz (206)|7.8.2008 00:18
A myslim ze ja a nejen ja bychom uvitali kdyz by se to 100strankove vlakno nejaky zprehlednilo, protoze lituji lidi co si ted koupili diamonda a natrefili na tohle forum a ted se procitaji tema 100 strankama.

Obecne by bylo dobre tohle forum vice rozclenit, treba ve stylu xda, kde kazde zarizeni ma svoji sekci :yes:
vpx (529)|7.8.2008 08:25
[QUOTE="Spawncz"]tak oficialni vyjadreni od firmy tygriceny na dotaz k produktu:

Takze si asi u nich tu 16000mAh asi objednam, uvazoval jsem o 10000mAh ale kdyz jde ta 16000mAh do diamonda zapojit tak proc ji nevzit :yes:

EDIT: objednal jsem u nich 18800mAh External Rechargeable Battery Pack for PSP/iPhone/DS/NDS Lite/GBA SP/MP3/MP4 tak uvidim jestli to k necemu bude ;) [/QUOTE]
ja jsem objednal ten 10Ah s klipem, libi se mi, ze nemusim tahat dalsi kabely (redukce), pujde to nejspis nabijet normalni htc nabijeckou, resp. ze zapalovace v aute a jde to pridelat i na pasek, protoze to ma klip. Casem bychom mohli srovnate nase poznatky, ne ?
pekro (346)|7.8.2008 09:20
Mám dojem že tou kapacitou budete zklamáni. Když jsem se díval na ty parametry zázračné kapacity u jiného prodejce tak je tam o jednu nulu méně:(

Ono mi bylo divné že by se do takového rozměru dalo dán 20000mA
To by do diamoda mohly dát rovnou 10000:yes:

Zkuste se podívat tady:
18000mAh Solar + AC Powered Emergency USB Charger (with Cell Phone Adapters) ale kapacita je pouze 1800mAH
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11682

18000mAh Rechargeable USB Battery Pack (with Adapters for PSP/NDS/NDS Lite/GBA SP) Podívejte se do diskuze:no:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12360

A v neposledí řadě je tady vidět ta "zázračná" technologie 12000mA v rozměrech
http://www.dealextreme.com/forums/Forums.dx/Forum.8163~threadid.93730

Oni si prostě na krabičku napíší co chtějí to je "jen" název produktu. Tak jak repráky do auta od větnamců s výkonem 2x4000W:D

SMATAZ
vpx (529)|7.8.2008 10:52
Ja si osobne nemyslim, ze to bude 10Ah, popr.18Ah, ale myslim si, ze na nejakou tretinu nebo ctvrtinu te kapacity by jsem se mel dostat, jelikoz rozmery by tomu odpovidaly.
Vsak hned jak to prijde, tak to poradne otestuju, pripadne vam tady o tom neco napisu.
vagas (11)|7.8.2008 11:26
[QUOTE="Spawncz"]A myslim ze ja a nejen ja bychom uvitali kdyz by se to 100strankove vlakno nejaky zprehlednilo, protoze lituji lidi co si ted koupili diamonda a natrefili na tohle forum a ted se procitaji tema 100 strankama.

Obecne by bylo dobre tohle forum vice rozclenit, treba ve stylu xda, kde kazde zarizeni ma svoji sekci :yes: [/QUOTE]

Souhlasím s tímto názorem, stostránková diskuze je naprosto nepřehledná. Navíc se tu řeší tisíce různých dotazů a problémů. Myslím, že by si tak úspěšný model zasloužil rozčlenění. Na diskuze ohledně flashování ROM, problémů s WM, externích programů, navigací atd....
kuxoft (63)|7.8.2008 11:45
tak tak, bolo by to treba upratať ...
dookola tie isté otázky ... a ani sa nečudujem, komu by sa chcelo čítať 134 strán ... ja som začal okolo 50 strany a je to občas otrava čítať dookola tie isté otázky ...
pekro (346)|7.8.2008 11:53
Pokud někdo chcete využívat navigační kolečko "smarttouch" i pro jiné aplikace tady je soubor upravy registrů pro jednotlivé aplikace
Pokud používate Rescoexplolerpak stačí jen poklepat a potvrdit upravu registrů

Funguije například s:
Kontakty
Telefonní seznam
Resco exploler
Nabídka Start/ Programy, Setting
CorePlayer
OperaMobile
FileExplorer...

Matt4881 (44)|7.8.2008 12:05
Ještě takovej jeden drobnej dotaz. Naco je ta dioada,nebo co to je vedle reproduktoru? Zatím je to pro mě záhada. A proč je spuštěna fce příjmout všechny příchozí IR přenosy. Když to infráč vůbec nemá.
Jendazhor (26)|7.8.2008 12:17
"dioda" vedle reproduktoru: neni to dioda, ale senzor dopadajiciho svetla pro regulaci podsvetleni displeje.
Uz to tu bylo kdysi, ale to je prave ten problem nekonecne dlouheho vlakna teto diskuze...
xSam (24)|7.8.2008 13:32
Taktéž se přimlouvám za to, toto téma rozdělit...
Ze začátku to celkem šlo, ale teď už je doopravdy problém se tím prokousat, nebo nedej bože tu něco hledat:-(
Prosím...
Matt4881 (44)|7.8.2008 13:51
[QUOTE="Spawncz"]Pro vsechny co chteji mit ctyri ikony na radku misto tri (vypada to opravdu skvele)

TADY

Diky teto uprave budete mit ve slozce programy a settings 4 ikony ja jednom radku.[/QUOTE]

Na tuhle úpravu vám bude stačit i tenhle CAB soubor:))

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pak už jen soft reset a je hotovo;) ;) ;)
vpx (529)|7.8.2008 14:02
Zdar, mam problem s MMS, nedari se mi poslat.
Vzdycky zustane v Outboxu, za chvilku se pripoji pres gprs na T-Mobile MMS, posila to, data tecou az do 99%, pak to vypada, ze je vse OK, ale neni, MMSka zustane v outboxu.
Nevite nekdo co s tim ?
EDIT: aha, tak to je zajimavy, mel jsem je u operatora deaktivovane, dost zajimavy, protoze jsem si je nevypinal...
Jendazhor (26)|7.8.2008 18:34
to Matt4881
Tak nejak nevim, co s tim. Nainstaloval jsem .cab soubor. Pak jeste provedl warm reset a... nic. V programs jsou ikony porad 3. V cem je problem? Mam origo ROM.

Doplneno: ...aha, tak to se netykalo programs v TouchFlo ale standardni nabidky programs. Tak to jo, i tak to pomuze.
DellaVega (70)|7.8.2008 19:00
Zdravím... co takhle nové vlákno na flashování Diamonda ?? Přeci se to nebude řešit na 130 a více stránkách.... Když jsme u toho mohl by někdo doporučit nějakou kvalitní ROMku... ??
Matt4881 (44)|7.8.2008 20:57
Tak já mám verzi 1.93.401.2 WWE a ktomu doinstalovanou češtinu z původní ROM. Šlape naprosto super akorát se nikde nedá dostat do KONTAKTU jak z TF3D tak ani start-program-kontakty. Ale to bude asi tou CZ.:))
vagas (11)|7.8.2008 21:36
2 Matt4881: Jukni asi o 20 stránek zpět, stačí zrušit knihovnu tapres.dll v sunnysoft interwrite v informaci o verzi....
fous_ce4you (26)|7.8.2008 21:55
Dají se pod hodiny na Home TF3D přidat další položky? Třeba Úkoly ... Mám tam standartně jen Seznam hovorů a Kalendář. Ten zobrazuje vždy jen nadcházející jednu událost - jde nastavit zobrazování více budoucích událostí?.

Díky
kralk (43)|7.8.2008 21:57
[QUOTE="Shady_cz"]Nezaznamenal jste nekdo tento problem s GSM a GPS... Jde o to, ze kdyz mam zapnutou navigaci (TomTom 7), jedu autem a dostanu se do mist kde neni signal GSM, vypadne me i signal GPS. Zatimco po nejakem case chytim GSM signal, signal GPS se nedari obnovit. Musim nekolikrat zapnout a vypnout TomTom a pak se teprve podari zafixovat polohu a vse zase funguje. Signal GPS nejde vubec chytit, kdyz neni signal GSM, ale pritom kdyz nemam vlozenou SIM a zkusim pouzivat GPS vse pracuje jak ma.[/QUOTE]

Mno tak koukam ze nejsem sam co ma tento problem. Sice jsem zezacatku nezjistil spojeni mezi signalem GSM a GPS ale je to tak. Zatim jsem nemel cas menit ROM takze pouzivam zakladni 1.37 ale tento problem uz jsem bohuzel zaznamenal taky a jak vidim novejsi verze ROM to zrejme neopravuje...
kralk (43)|7.8.2008 22:13
Mimochodem nikde jsem v tomto silene dlouhem vlaknu nenasel jaky pouzivate drzak do auta - chtel bych neco na sklo (rozumej prisavku) ale i s napajenim (rozumej aktivni)... Na Sunnysoftu jsem sice nasel drzaky od Broditu ale ja jsem zvyklej na uchyceni pod levym prednim sloupkem nad palubkou.... Diky za tipy.
LuCain_ce4you (22)|8.8.2008 04:47
vyzkoušejte, nevím jestli to fakčí :-) [QUOTE="wmpoweruser.com"]TouchFlo3D easter egg

Frustrated that you cant show off the lovely weather application animations on demand? HTC seemed to have anticipated your need, and have included an easter egg in the software just to help you out.

Simply move to the weather tab, then touch the screen in spot 1 and then spot 2. Finally the wiper, without the accompanied miserable weather!



[/QUOTE]

http://wmpoweruser.com/?p=603

kutil_ce4you (39)|8.8.2008 07:26
:O fakt to funguje:D ukáže to skoro všechny typy předpovědi, taková malá prezentace:yes: dobrá vychytávka když to chceš někomu ukázat
tehac_ce4you (11)|8.8.2008 08:30
[QUOTE="kralk"][QUOTE="Shady_cz"]Nezaznamenal jste nekdo tento problem s GSM a GPS... Jde o to, ze kdyz mam zapnutou navigaci (TomTom 7), jedu autem a dostanu se do mist kde neni signal GSM, vypadne me i signal GPS. Zatimco po nejakem case chytim GSM signal, signal GPS se nedari obnovit. Musim nekolikrat zapnout a vypnout TomTom a pak se teprve podari zafixovat polohu a vse zase funguje. Signal GPS nejde vubec chytit, kdyz neni signal GSM, ale pritom kdyz nemam vlozenou SIM a zkusim pouzivat GPS vse pracuje jak ma.[/QUOTE]

Mno tak koukam ze nejsem sam co ma tento problem. Sice jsem zezacatku nezjistil spojeni mezi signalem GSM a GPS ale je to tak. Zatim jsem nemel cas menit ROM takze pouzivam zakladni 1.37 ale tento problem uz jsem bohuzel zaznamenal taky a jak vidim novejsi verze ROM to zrejme neopravuje...[/QUOTE]

Nemáte zaplé A-GPS? Tím by to mohlo být...
Kolda.o (114)|8.8.2008 08:35
to LuCain:
tak tenhle "dvojhmat" u me provede rucni aktualizaci pocasi - nic vic :-)

mam Duttys Rom V1.3
kuxoft (63)|8.8.2008 09:02
najskôr klikni na ľavo na lište s nápisom WEATHER a potom napravo ... nie na teplotu a aktualizáciu ...
JiVi_ce4you (34)|8.8.2008 09:37
[QUOTE="Matt4881"]Tak já mám verzi 1.93.401.2 WWE a ktomu doinstalovanou češtinu z původní ROM. Šlape naprosto super akorát se nikde nedá dostat do KONTAKTU jak z TF3D tak ani start-program-kontakty. Ale to bude asi tou CZ.:)) [/QUOTE]

jak slape ten seci stroj?
Slape naprosto super, akorat to neseje.

To je u seciho stroje docela podstatny, ne?

u telefonu se nedostat do kontaktu je asi pekne na houby, ne? :)
Kolda.o (114)|8.8.2008 10:34
[QUOTE="kuxoft"]najskôr klikni na ľavo na lište s nápisom WEATHER a potom napravo ... nie na teplotu a aktualizáciu ...[/QUOTE]
jooo kdybych se poradne dival :-D THX
Matt4881 (44)|8.8.2008 10:39
[QUOTE="luka.m"]2 Matt4881: Jukni asi o 20 stránek zpět, stačí zrušit knihovnu tapres.dll v sunnysoft interwrite v informaci o verzi....[/QUOTE]

Jo super fakt to funguje už se dostanu do kontaktů odkudkoliv. Jak ze startu tak i z TF3D:yes: :yes: :yes:
vpx (529)|8.8.2008 13:26
Zamykani displeje pri prichozim hovoru (xda developers)
Tak zda se, ze je konecne alespon castecne vyresen problem, ze si pri prichozim hovoru muzete omylem v kapse, nebo pri vytahovani z pouzdra akceptovat hovor (mne uz se nekolikrat stalo, ze mi nekdo volal, kdyz jsem byl na kole a tim jak jsem jel pres hrboly, se nekde dotklo pouzdro obrazovky v miste tlacitka a hovor se akceptoval).
Na xda dev se objevila alespon obezlicka, nez se najde lepsi reseni:
1) nainstalovat SKScheme (demo na 14 dni), potom za $10
2) nastavit WATCH na udalost
a) telefon - prichozi hovor - spustit akci - screen lock
b) telefon - akceptovany hovor - spustit akci - screen unlock
+ jeste dalsi 2 akce (on phone state change + on phone disconnect na "unlock" screen ), ktere si uz kazdy zada tak, jak chce
Vyzkousel jsem to a funguje to super ==> hovor lze akceptovat pouze tlacitky, ale jakmile uz ho akceptujete, mate obrazovku pristupnou. Pokud to nekdo chce zkusit a nebude si vedet rady, klidne poradim

Prague77 (23)|8.8.2008 14:41
Ahoj, mam 2 dotazy.

1. netusite nekdo jak zmenit ukladani fotek?
po vyfoceni se mi fotky hodi do Internal Memory/My Documents, ale tam se jen tak volne a palcaji mezi ostatnimi vecmi. Rad bych je mel v MyDocuments/My Pictures, ci v jakemkoli specifickem folderu

2.pri psani sms, me to nedoplnuje jmeno v adresari osoby jakou u Cruise, jedina volba je pres menu a pridat prijemce

Diky vsem, podotykam ze jedu na posledni origo romce, bez pocesteni
Kolda.o (114)|8.8.2008 15:05
da se nastavit treba pomoci AdvanceConfig nebo primim zasahem do registru - klic ale z hlavy nedavam, mozna pozdeji
fous_ce4you (26)|8.8.2008 15:07
Prague77

Zapni si foťák, tapni někam do záběru, vpravo dole je nastavení, pak upřesnit a na druhé obrazovce si zvol úložiště.
rhinos (113)|8.8.2008 16:09
tak se mi asi povedlo shodit MDA IV Compact.Neprovedl jsem zadny flash ani nic podobneho jen se mi po jedne akci kouslo TF3D a neslo delat nic jen soft reset po kterem koncim na zelene startovaci strance WM6.1
Napada nekoho co delat pred pokusem o HR?
Prague77 (23)|8.8.2008 16:57
Fous:
dika za snahu, ale tam jen menis 2 volby, main memory a internal memory.
samozrejme mam internal memory, ale to to hazi jen do My Documents, mezi dalsi veci, chci mit fotky v jednom miste, bez ostatnnich "nefoto" souboru

Edit: stahl jsem uz i advancconfig 2.01, updatoval oDiamond advanced config v .51, nastavil v nem ruzne cesty na ulozeni fotografie, ulozil, softreset, ale stejne to dava fotky do Internal Storage/My Documents.

tedy, znate nekdo upravu registru kod?
Bubakk11 (11)|8.8.2008 19:12
Zdarec

Vim že se to tu již řešilo. Dnes jsem pořídil pouzdro na pásek od Case Logic na Motoru RAZR a musím
říce že tam HTCD padne jak telefon do pouzdra :) je na ležato s uhytem na pásek (ne na provlíknití) Zavírání na magnet.
Zakoupeno v DatartuHERE
Spawncz (206)|8.8.2008 22:33
Vsimnuli jste si nasledujici veci:

Pokud smazu sms zpravu v TF3D tak se mi smaze uplne (nejde uz nikde dohledat), ale kdyz v TF3D na zalozce zpravy tuknu na dalsi aby se mi ukazalo okno se vsema prichozima smskama a tady dam odstranit (delete) nejakou zpravu, tak se mi presune do smazanych zprav, ze ktere ji mohu pripadne obnovit kdyz jsem smazal smsku kterou jsem nechtel.

Otazka zni, jde nejak nastavit aby i z TF3D mazal smsky tim zpusobem ze je presune do smazanych smsek?
fous_ce4you (26)|9.8.2008 09:00
Když zprávu tapnutím na ni (v TF3D to beru jen jako náhled, stejně jako u mailů, které tu nezobrazjí diakritiku až po tapnutí ano) otevřu, tak v "Konverzaci" ji nebo i nějakou jinou můžu "smazat" do koše.