Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

kultus (418)|2.8.2008 23:03
tak zatim nejlepsi co jsem mel je Diamond project 3.2 rychla zatim bez bugu a ma dost mista v storage a pritom nainstalovany vsechny standartni programy...:yes:
stupid (11)|3.8.2008 09:25
Zdravím,
poradíte někdo, jak přidat do zákl. nabídky TouchFlo další tlačítka (nabídky)? Mám tam jenom Seznam hovorů a Kalendář. TF3D vypínat nechci (a tudíž nastavovat vlastní Dnes).
Třeba to jde, jen jsem to nenašel... :disgusted:
Díky!
fous_ce4you (26)|3.8.2008 09:59
[QUOTE="SG"]tak a teď shánim gcalc nebo něco podobného jelikož gcalc mi nechce fungovat[/QUOTE]

Tato je pro mě ve verzi 2.5.1. bezkonkurenční!

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25132&fi=0#7
fous_ce4you (26)|3.8.2008 11:15
[QUOTE="stupid"]Zdravím,
poradíte někdo, jak přidat do zákl. nabídky TouchFlo další tlačítka (nabídky)? Mám tam jenom Seznam hovorů a Kalendář. TF3D vypínat nechci (a tudíž nastavovat vlastní Dnes).
Třeba to jde, jen jsem to nenašel... :disgusted:
Díky![/QUOTE]

Jde to vůbec? Alesopň "úkoly" by bodly ...
Sali_ce4you (0)|3.8.2008 11:38
[QUOTE="kalas"]
Mam taky ceskou ROMku a cestina tam je. Po HR a po prvnim resetu nabehne nabidka na vyber jazyka. Hned prvni je Czech. Musi se to do 2s potvrdit, jinak se CZ nenainstaluje (aspon tak se pise v navode od mobilhouse, kde jsem diamonda koupil).
[/QUOTE]

Tak v sunnysoftu k tomu zadnej navod na zprovozneni cestiny nepribalili... hardreset jsem zkousel hnedka asi 5x, bedlive sledoval kde na me vyskoci cestina a nikde nic... docela mi to spis prijde, ze tomu narychlo hodili ceskou krabici, na jedno cd-r medium nevalne kvality vypalili ceskej navod a tak to poslali. nicmene absence cestiny mi po nekolika tydnech uzivani nevadi. Flashnul jsem na novou ROM, v registrech prepnul TF3D na cestinu, z xda stahnul ceskou T9ku a naprosta spokojenost... Lokalizace naprosto netreba.
N3o21_ce4you (205)|3.8.2008 11:41
K tý češtině... Je to trošku divný. Mě se po hardresetu rozjela customizace... Potom následoval reset. Pak se spustil přístroj v AJ. Ale instalace češtiny byla schovaná až za TF3D, všimnul jsem si hoho náhodou při překreslování.
Pak už nevim jak, ale podařilo se mi ten dialog aktivovat.

Ale stejně... Nevím jak na Full QWERTY dostat české znaky :-/ T9 mám vypnutou.
tomikcz_ce4you (17)|3.8.2008 18:24
ceska t9:
ceska t9 je v telefonu jiz zakomponovana. staci ji aktivovat pomoci teto upravy registru v cab balicku
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121&highlight=czech
Losos_ce4you (1147)|3.8.2008 18:37
Radio :

kdo potrebuje Diamonda k telefonovani tak jednoznacne pouzivejte "puvodni" verzi ... 1.00.25.03 !!

1.00.25.05 a 06 jsou pravdepodobne nastavene na "setreni" baterie a vysledek je logicky ukrutny prijem,vypadky atd., tedy kdo nema zakladni vyuziti v telefonovani a nutne potrebuje usporit procenticko s baterie (rozdil je minimalni,nic prevratneho) jsou pouzitelne i tyto

1.02.25.11 a 1.03.25.18 trpi vypadky , nejsou kompatibilni treba s iGO8 atd .....

kultus (418)|3.8.2008 19:36
nemate nekdo problem s odesilanim pres BT prijmu z PC cokoliv ale pres resco exp. nemuzu nic do pocitace odeslat... na PC mam klasiku Win ovladace... zkousel jsem BT explorer ale vubec nevim jak se to pouziva kdyz dam bluetooth adresar tak jsem myslel ze mi najde adresar share na PC ale nic...naposled jsem to pouzival s Asusem P525 ale tam byli widcomm ovladace a slo to bezvadne...nemam ted cas hledat jak to funguje jen jestli nejsou nake problemy s BT obecne

edit: tak bude asi problem s resco explorer protoze file explorer to poslal bez problemu... stejne bude asi lepsi ten BT share az prijdu na to jak ho sprovoznit
tomikcz_ce4you (17)|3.8.2008 20:49
nemate nekdo nejakou fintu jak z sms odstranit diakritiku? docela by mi to pomohlo
N3o21_ce4you (205)|3.8.2008 20:52
Nepoužívat T9? :/
Můj problém je přesně opačný - jak bez T9 psát diakritiku...
Emir_ce4you (21)|3.8.2008 20:58
Nevite nekdo prosim,
jak dostat do kalendare na homescreenu TF3D,aby mi to zobrazovalo vsechny schuzky toho dne a ne jen tu nasledujici?

predem diky...
tomikcz_ce4you (17)|3.8.2008 20:58
jedine na full qwerty kbd od sunnysoftu, ale na te se pise bez stylusu celkem spatne. Me vyhovuje compact qwerty s pouzitim t9. Jen se nejak potrebuju zbavit diakritiky.
N3o21_ce4you (205)|3.8.2008 21:02
Pak jedině nahrát jinej slovník, co neobsahuje diakritiku.

Emir:
Když uděláš gesto směrem nahoru, mělo by to zobrazit víc. V praxi sem to ale ještě nezkoušel. Zatím si s přístrojem jen hraju, čekám na nějakou CSY ROM, protože bych stejně musel přeflashovávat.
tomikcz_ce4you (17)|3.8.2008 21:24
[QUOTE]Pak jedině nahrát jinej slovník, co neobsahuje diakritiku.[/QUOTE]
no ona je ta ceska t9 zakomponovana primo v romce. I v en verzi je cesky slovnik. jen se musi povolit v registrech. Takze prepsat ho asi nebude jednoduche. Spis by to chtelo nejakou rezidentni aplikaci, ktera by tu diakritiku odstranovala. pripadne nejakou alternativni utilitu pro posilani sms s funkci odstranovani diakritiky.
N3o21_ce4you (205)|3.8.2008 21:41
Ten slovník někde musí bejt jako soubor. Třeba v ExtROM, nebo někde.
I ty hloupé telefony měli ty slovníky jako soubory na skrytém disku. Bylo to normální XML, takže není problémn ten slovník otevřít třeba v PSPadu, a dát volbu odstranit diakritiku.

Popravdě, nevím kde to je... Diamonda jsem takhle ještě nezkoumal, mám ho v továrním nastavení.
tomikcz_ce4you (17)|3.8.2008 22:27
tak na tu diakritiku jsem nasel moc zajimavou vecicku. viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] sms se napise v ni a umi odstranit diakritiku. dale umi odeslat jako klasickou sms, nebo sms pres internetove brany operatoru. Doporucuju vyzkouset. funguje vyborne.
ondrej4_ce4you (39)|4.8.2008 00:53
[QUOTE="ondrej4"][QUOTE="ondrej4"]Pozdravujem. Som novým majetelom Diamonda a uz som aj experimentoval a mozna aj do experimentoval. Potrebujem poradit, nainstaloval som ROM Elite 3,0 a teraz ho neviem preinstalovat. Mohli by ste mi v tom pomoct.
Dakujem Ondrej[/QUOTE]

Obraciam sa na vas zase s tou prozbou ako odinstalovat ELITE 3 ROOM. Jedno co som dokazal bolo ze ma pustilo nainstalovat Elite 2.
Dakujem za pomoc.[/QUOTE]

Naozaj mi nechcete pomoct, alebo sa v tom neviznate.
tomikcz_ce4you (17)|4.8.2008 01:35
N3o21
jinak ted koukam, ze po aplikaci te upravy registru a vybrani ceskeho jazyka pro t9ku se po vypnuti t9 daji psat ceske znaky pri vicerem stisknuti tlacitka pod kterym je ono pismeno bez diakritiky ;) tak by ti to mohlo pomoct.
Emir_ce4you (21)|4.8.2008 07:31
[QUOTE="N3o21"]Pak jedině nahrát jinej slovník, co neobsahuje diakritiku.

Emir:
Když uděláš gesto směrem nahoru, mělo by to zobrazit víc. V praxi sem to ale ještě nezkoušel...[/QUOTE]

No tam je prave vzdy jen ta jedna nasledujici... :-(
A prepinani zobrazeni v settings-home-calendar na to nema vliv... :-(

Ach jo...
octavius_ce4you (13)|4.8.2008 10:43
Ahoj,
nevite nekdo nahodou jak zvednout podsviceni o stupen pri automaticke regulaci cidlem? Regulace podsviceni cidlem je bezva vec, ale kdyby se tomu dalo tak o stupinek pridat, bylo by to supr :-) Diky.
vpx (529)|4.8.2008 10:51
[QUOTE="ondrej4"]Naozaj mi nechcete pomoct, alebo sa v tom neviznate.[/QUOTE]

ti pres to nejde nainstalovat zadna oficialni ROM ?
Marian Veselý (662)|4.8.2008 10:55
[QUOTE="octavius"]Ahoj,
nevite nekdo nahodou jak zvednout podsviceni o stupen pri automaticke regulaci cidlem? Regulace podsviceni cidlem je bezva vec, ale kdyby se tomu dalo tak o stupinek pridat, bylo by to supr :-) Diky.[/QUOTE]
Doporučuji to vypnout, délka životnosti baterie se mi zvedla o cca třetinu. Nesmyslně totiž docela často automatika nastavuje maximální podsvícení a to pěkně žere. S automatikou mi vydržel Compact tak do 14:00, bez ní v pohodě celý den.
kultus (418)|4.8.2008 11:36
pouzivate nekdo Resco explorer???muzete vyzkouset posilani souboru treba na pocitac???
kwaso12 (98)|4.8.2008 12:36
zdravim chcem sa len opytat na radu ako zalohovat kontakty, sms a pripomienky popripade kalendar..ked chcem fleshnut novu rom aby som neprisiel o tieto veci..programy nainstalujem znovu ale toto neviem ako..dakujem za radu..
Bubakk11 (11)|4.8.2008 12:39
Sako verife (476)|4.8.2008 12:58
[QUOTE="kwaso12"]zdravim chcem sa len opytat na radu ako zalohovat kontakty, sms a pripomienky popripade kalendar..ked chcem fleshnut novu rom aby som neprisiel o tieto veci..programy nainstalujem znovu ale toto neviem ako..dakujem za radu..[/QUOTE]

jako PIM backup se da vyuzit i SPB Backup, jde navolit co se ti ma vse zazalohovat, jestli i system nebo jen dokumenty, nebo kalendar a kontakty.
Osobne doporucuji spise i Outlook...
Bubakk11 (11)|4.8.2008 13:02
Outlookje super na kontakty a kalendář s úkolama ( použím :) ), ale SMS to neumí.
fous_ce4you (26)|4.8.2008 13:08
Otlook používám na všechno, i na SMS s doinstalovyným Jeyo Mobile Extender. Funguje to SUPER!
barbar_ce4you (4)|4.8.2008 13:46
Zdravim vespolek! Rad bych se na Vas zkuseny machry obratil s prosbou o pomoc. Marne hledam zapinani touchFlo 3D u sveho diamonda. V nabidce settings/today v zalozce items to proste nemam. Vite si rady jak to tam dostat? Diky moc za opovedi. Oto
Bucci_ce4you (217)|4.8.2008 13:59
co máš za romku? origo nebo vařenou?

jestli vařenou tak jakou? je v popisu od kuchaře manila napsaná? sou i romky bez TF3D (zabírají míň místa a míň paměti...)
No1 (74)|4.8.2008 14:29
Zdravim
Mam problem s vyzvanenimi (MP3) - mam je na "internal Storage" v "My documents" (zkousel jsem i "Main Memory a je to stejne) a kdyz mi zvoni telefon, tak se desne vyzvaneci ton trha. Pouzivam na prirazeni melodii Photo Contacts Pro (5.08) a na Artemisovi mi to bezvadne chodilo (i z pametove karty). Mam cistou instalaci DIAMOND PROJECT ROM Release V3.2 de facto jen s Photo Contacts. Tusi nekdo, co s tim?

Zdenek
N3o21_ce4you (205)|4.8.2008 14:54
[QUOTE="Marian Veselý"]
Doporučuji to vypnout, délka životnosti baterie se mi zvedla o cca třetinu. Nesmyslně totiž docela často automatika nastavuje maximální podsvícení a to pěkně žere. S automatikou mi vydržel Compact tak do 14:00, bez ní v pohodě celý den.[/QUOTE]

Já ten senzor nechávám zapnutý... Nevím kolik žere samotný senzor. Ale podle mne nastavuje světelnost zcela optimálně. Na slunci ji vyhodí na maximum, a uvnitř se drží někde ve spodní třetině.
Ale pokud to vážně podstatně prodlouží životnost baterie, tak to zkusím...

Jinak, už mám pouzdro, i kvalitní fólii.
Rozhodně doporučuji průhlednou Bando fólii. Lepí se přes celý hořejší díl a má výřez na repráček a kamerku. Téměř není vidět že tam fólie je. Navíc se podstatně lépe lepí (díky jedné ochranné vrstvě navíc) než antireflexní, která je mimojiné tlustší a méně ohebná.
Pouzdro mám univerzál Krusell na Diamonda, na opasek. Padne na Diamond jak ulité. Jen to chce ještě trochu ochodit horní ohyb. Ale jinak jsem nepotřeboval žádné lisování, jak tu někdo zmiňoval :-)

Narazil jsem ale na jeden problém.
Jelikož diamond je už celkem schopné PPC, které by s přehledem mohlo zastoupit můj iPod, rozhodl jsem se dnes vyrazit bez iPodu. V MHD jsem si chtěl chvilku pustit hudbu, kterou jsem do Diamondu nahrál (do složky My Documents\My Music na Internal Storage). Ale Diamond tu hudbu v přehrávači prostě nevidí... Jedná se přitom o obyčejné MP3 (ani jsem si na něj nevymýškek nějaké AAC). Kde dělám chybu?

Jinak s Diamantem spokojenost, až na viditelně ubývající baterii, a zatím nemožnost psát diakritiku bez T9.
Popravdě, výdrž je dostatečná. Běžný den vydrží ještě s rezervou. Jen se děsím dne, kdy se na něj budu spoléhat jako na navigaci... Známý říkal že mu po hodině navigace absolutně lehnul.
Marian Veselý (662)|4.8.2008 15:33
Se zapnutým senzorem mi klekal okolo 15:00. Dnes mám teď ještě přes půl baterky, telefonuji stejně, pořád na netu - kontrola mailů... atd., podsvícení mám na stupeň 4.
rkalas (49)|4.8.2008 16:02
Individuální přizpůsobení toho senzoru podsvícení by bodlo. Třeba jsem chtěl pustit iGO a dát max podsvícení, ale jen když je telefon napájen. Taková volba není možná. iGO evidentně není schopnej vypnout automatiku podsvícení - na chvilku sice nastaví max, ale pak mu to diamond začne regulovat ... Takže se musí vypnout.
N3o21_ce4you (205)|4.8.2008 16:05
iGo vůbec řeší nastavení podstvícení a zvuku pěkně blbě...
Když změním nastavení zvuku, přenastaví mi to v celém systému... Stejně tak podsvětlení. A tady se musí logicky prát se senzorem Diamondu.
TomTom má svoje nastavení zvuku (a asi i podsvětlení). To je daleko lepší.

Nevíte náhodou, kam nahrávat tu hudbu, aby byla vidět v přehrávači?
langosh_ce4you (40)|4.8.2008 16:13
Já ji mám v Internal Storage/Music...

Roman
N3o21_ce4you (205)|4.8.2008 16:36
To mě taky napadlo... Ale přehrávač jí nevidí. Vždycky dobu vyhledává hudbu... A pak žádnou nenajde :-(
Zkoušel jsem:
Internal Storage\My Documents\My Music
Internal Storage\Audio
Internal Storage\Music

Nic z toho nepomohlo :(
maxík69 (75)|4.8.2008 16:40
Mám originální ROM od T-Mobile, a pravidelně se mi samo zruší zvukové upozornění na novou SMS, mail i připomínku. Musím vždy do Nastavení - Zvuky a Upozornění - Upozornění a tady vždy jedno podruhé znovu zaškrtnout... To vydrží tak půl dne... Přitom příchozí hovor zůstává zaškrtnut, jen ty sms, maily a připomenutí... Setkal se s tím někdo ?
fous_ce4you (26)|4.8.2008 16:43
[QUOTE="Marian Veselý"]Se zapnutým senzorem mi klekal okolo 15:00. Dnes mám teď ještě přes půl baterky, telefonuji stejně, pořád na netu - kontrola mailů... atd., podsvícení mám na stupeň 4. [/QUOTE]

mp3jky dej do \Internal Storage\My Music a najde je to
Matt4881 (44)|4.8.2008 16:55
Jenom dotaz. Když flešnu nějakou novou ROM. Bude tam i čeština?
N3o21_ce4you (205)|4.8.2008 16:56
Taky nic... Pořád jen "Hudba nenalezena".
Samozřejmě po každém přesunu hudby dělám softeset, aby přístroj znovu vyhledával hudbu.

Nemám ponětí co s tím.

Matt: Ne
vpx (529)|4.8.2008 17:06
Chodi nekomu premerovani mailu i priloh na internal storage ?
Zkusil jsem nejaky bezny tweaky, ale nepochodil jsem (resp. prilohy jsem presmeroval, ale maily ne)
Pokud to nekomu jde, napiste prosim jak, diky
Spawncz (206)|4.8.2008 17:06
Pro vsechny co chteji mit ctyri ikony na radku misto tri (vypada to opravdu skvele)

TADY

Diky teto uprave budete mit ve slozce programy a settings 4 ikony ja jednom radku.
Matt4881 (44)|4.8.2008 17:49
Je možnost tu češtinu zas dostat do Diamonda? Nebo jaká je to aspoň verze InterWrite? Co je v základu?
fous_ce4you (26)|4.8.2008 18:18
[QUOTE="N3o21"]Taky nic... Pořád jen "Hudba nenalezena".
Samozřejmě po každém přesunu hudby dělám softeset, aby přístroj znovu vyhledával hudbu.

Nemám ponětí co s tím.

Matt: Ne[/QUOTE]

Máš v souborech mp3 aspoň trošku v cajku tagy ?
rkalas (49)|4.8.2008 18:21
[QUOTE="N3o21"]
Jinak, už mám pouzdro, i kvalitní fólii.
[/QUOTE]

je tahle fólie lepší než ta origo? ta se mi dost matlá a na slunci se hodně leskne.
fous_ce4you (26)|4.8.2008 18:28
Asi to víte, ale nedá mi to se nepodělit o "Rychlou kalibraci displeje" = SoundUp+Enter

:oops:
N3o21_ce4you (205)|4.8.2008 18:45
Tagy samozřejmě mám... Spravuju knihovnu přes iTunes.
Nevim čím to...
kultus (418)|4.8.2008 19:15
kdyz uz resite ty mp3ky nestava se vam ze jednou za pisnicku si dvakrat po sobe cukne ??? je to jako kdyby jednou za pisnicku nestacil naplnit buffer je to kratke ale slyset to zkousel jsem pocketmusic, pocketplayer, vstaveny audioplayer mortplayer a vsude to delalo v ruznem case a u vsech pisicek ktere jsou mimochodem z ruznych zdroju...jinak preamp a equalizer mam vyputy jedine na WMP jsem si toho nevsiml ale ten nepouzivam...neni to nic hrozne ale rusi to...