Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Falco_ce4you (311)|1.8.2008 12:32
[QUOTE="LuCain"]Skype 2.2 for Windows Mobile Premium (Pocket PC)

Supports Windows Mobile 6.1

Version: 2.2.0.45 Release date: July 31, 2008

[/QUOTE]

Díky za upozornění.
Tady je vidět, co znamená několik dní ve světě IT. :)
N3o21_ce4you (205)|1.8.2008 12:42
Můžu poprosit, zda by mi někdo neposlal vyextraktovanou SunnySoft češtinu?
Začínám experimentovat. Pro Diamanta jsem byl ráno. Nevím jak zpřístupnit ExtROM a které soubory jsou od lokalizace.

Jinak... Všiml jsem si jedné podivné věci... Diamond, kterého jsem měl před pár dny na ozkoušení měl něco přes 30 MB volné RAM. Můj má něco přes 50 MB. Samozřejmě s TouchFLO. Že by novější ROM?

Mimochodem... Našel jsem sice různé tweaky, na Diamonda... Ale jeden chybí. Šlo by zařídit aby to rolovací kolečko fungovalo globálně?
mortyss (54)|1.8.2008 13:30
Dnes mi také přišel Diamond, sem ale v práci je tady vedro už se nemůžu dočkat až budu doma a rozbalim ho.Jo a dám si k tomu pěkně vychlazený pivko :-D
daniellendl (14)|1.8.2008 15:06
Upgradoval jdem na Diamondovi na ver. ROM 1.93.401.2 WWE a počeštil soubory z ver. 1.37 (asi) a mam ten samy problem se vstupem do kontaktu. Pomohlo vypnuti knihovny v InterWrite, ale menu seznamu je nepocestene.
Zda se ze se rychle chysta nova CESKA ROM, protoze vsechny obchody jsou prazdne. (předpokládané datum expedice: 15.8.2008)
takze si pockejme dva tydny a uvidime :?:
mortyss (54)|1.8.2008 15:54
jj vypada to tak, ja Diamonda nemohl nikde v e-shopech sehnat, nakonec meli v AH-mobile posledni 4 kousky.Ja ho vyzkousim, jestlu bude ROM pomala, tak budu flashovat taky :-)
JakubK (7)|1.8.2008 16:25
Máte někdo diamonda z obchodu s touto ROM: RUU Diamond HTC WWE 1.93.401.2?
A s češtinou?

Georf_ce4you (22)|1.8.2008 17:20
Zdravím,
mám dotaz, existuje na Diamonda tweak - chci aktivovat GPS k fotkám......Dík.
fous_ce4you (26)|1.8.2008 17:38
[QUOTE="Kyle"][QUOTE="fous"]Co mě trápí víc je skutečnost, že při pručním psaní stylusem po displeji (v PocketAlert, PhatPad atp.) jsou reakce velmi velmi zpomalené a psát se skoro nedá (ani při vypnutém TF3D).[/QUOTE]

To pravdepodobne zpusobuje touchFLO scrolling, jedine "reseni" napr. primo od vyrobce PhatPadu je scrolling vypnout. Misto, aby hledali zpusob jako scrolling ignorovat (urcite to jde, kdyz Microsoft Notes tenhle problem nemaji), tak do posledni verze pouze pridali varovani a moznost scrolling vypnout pro cely system... :sarcastic: [/QUOTE]

Tak toto už jsem vyřešil instalací super "ručních" poznámeček s alarmem, kterým zapnutí scrollingu vůbec nevadí - apMemo v. 2.3. (VGA)

http://www.apsoftsystems.com/apmemo/
fous_ce4you (26)|1.8.2008 17:40
[QUOTE="Georf"]Zdravím,
mám dotaz, existuje na Diamonda tweak - chci aktivovat GPS k fotkám......Dík.[/QUOTE]

Uložení GPS souřadnice do fotografií
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P10, změňte hodnotu položky enabled na 1 (defautlně 0).
Spawncz (206)|1.8.2008 18:43
[QUOTE="Georf"]Zdravím,
mám dotaz, existuje na Diamonda tweak - chci aktivovat GPS k fotkám......Dík.[/QUOTE]

Uzitecny programek na nastaveni TF3D je TADY

a

taktez uzitecny programek na tweake diamonda TADY

Pomoci techto programku muzete nastavit mnoho skrytych nastaveni bez nutnosti zasahu do registru.
Sam je pouzivam a funguji perfektne.
daniellendl (14)|1.8.2008 19:06
Tak ten druhej programek (DiamonTweak) nema chybu.Netreba se vrtat v registrech a TF podstatne ozivlo + dalsi vychytavky co pomuzou Diamonda vylepsit.
daniellendl (14)|1.8.2008 19:10
Dodatek :
Konecne funguje i vypnuti zvoneni otocenim - coz na nekterych ROMkach nefachalo :D
A taky volba fotaku "Sport" je bezva - sekne myslim 5 fotek za sebou na jedno macknuti.
kutil_ce4you (39)|1.8.2008 19:46
dnes jsem obdržel iGo 8 a potřebuji ho před víkendem zprovoznit,ale nevím si rady. Již jsem prošel internet a hlavne asi 3x tuto diskuzi a pořád nic. Vím, že bych měl vytvořit nový adresář v internal storage/Storage card a tam vše nakopírovat. to mám, můžu iGo nainstalovat, ale když ho chci spustit, tak se jen protočí barevné kolečko a nic. Můžete někdo velice stručně( bodově) napsat jak postupovat? Mylsím, že to není složitý,ale nikde jsem to prostě nenašel.
Díky
kultus (418)|1.8.2008 19:48
jo ale v jakem rozliseni...mno nic jinak s tim tweakem opatrne na ofiko romce mi zapnul foceni na portrait a nemohl jsem se toho zbavit nechtelo se mi hledat kde se to v registrech vypina taky nektere tweaky nefunguji jako treba vypnuti animace pri startu vypnuti zvuku pri manipulaci s hlasitosti atd...
daniellendl (14)|1.8.2008 20:25
[QUOTE="kutil"]dnes jsem obdržel iGo 8 a potřebuji ho před víkendem zprovoznit,ale nevím si rady. Již jsem prošel internet a hlavne asi 3x tuto diskuzi a pořád nic. Vím, že bych měl vytvořit nový adresář v internal storage/Storage card a tam vše nakopírovat. to mám, můžu iGo nainstalovat, ale když ho chci spustit, tak se jen protočí barevné kolečko a nic. Můžete někdo velice stručně( bodově) napsat jak postupovat? Mylsím, že to není složitý,ale nikde jsem to prostě nenašel.
Díky[/QUOTE]

A mas jakou verzi? iGO8 8.0.0.41506 (June 3 release) ??

Sys.txt by melo vypadat asi nejak takhle:

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"
;app="Internal Storage/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

jinak se ti to nespusti.

Stara Sys.txt vypada nasledovne:

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
kutil_ce4you (39)|1.8.2008 20:42
[QUOTE]A mas jakou verzi? iGO8 8.0.0.41506 (June 3 release) ??[/QUOTE]

To kdybych věděl. Kde to můžu najít, když to nespustím? Jinak zkusím upravit ten SYS soubor ještě. iGo je koupeno od sunnysoftu dnes.
kutil_ce4you (39)|1.8.2008 20:52
tak přejmenování nefunguje:((
Georf_ce4you (22)|1.8.2008 21:17
mne bohuzel iGo 8 nefunguje na Diamondu ( t-mobile brand ) :( jakoby se zapina ale pak se nezapne, jako kdyby neco zabilo proces. Nevite co s tim? Diky
kutil_ce4you (39)|1.8.2008 21:27
tak to je to samé jako u mě. Myslím, že je to status který má více uživatelů ne li všichni. Chtělo by to nějaký podrobnější postup;)
mpis (120)|1.8.2008 21:52
Diamonda používám kromě běžných věcí také na navigaci při turistických jízdách na kole.
Velmi dobrým programem pro tuto navigaci je Oziexplorer, ve kterém jsem zjistil, že GPS
ukazuje nadmořskou výšku o 40 m větší.
Abych vyloučil případnou programovou chybu v Oziexploreru, použil jsem jiný program -
BeeLineGPS, ve kterém byla výška rovněž větší o 40 m.
Z toho bych usuzoval na chybu buď přímo v GPS čipu nebo v ROMce.

Můžete někdo tuto chybu potvrdit?
Surgical (2364)|1.8.2008 22:05
Jde o to, jakou korekci nadmořské výšky jsi použil, použil-li jsi vůbec....WGS apod.
daniellendl (14)|1.8.2008 22:23
[QUOTE="kutil"]tak to je to samé jako u mě. Myslím, že je to status který má více uživatelů ne li všichni. Chtělo by to nějaký podrobnější postup;) [/QUOTE]

V "internal storage" vytvorit "Storage card" -> nakopirovat "2577" a "igo8" -> prepsat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] -> instalovat a melo by to makat :cool:
safino (11)|1.8.2008 22:26
Do úplně čistého diamonda jsem použil IGO 8 verzi 44366 bez jediné úpravy čehokoliv a rozjelo se to na první pokus.:)
daniellendl (14)|1.8.2008 22:32
Tak uz madarum asi taky nekdo ukazal Diamonda a doslo jim to :yes:
ondrej4_ce4you (39)|1.8.2008 23:03
[QUOTE="ondrej4"]Pozdravujem. Som novým majetelom Diamonda a uz som aj experimentoval a mozna aj do experimentoval. Potrebujem poradit, nainstaloval som ROM Elite 3,0 a teraz ho neviem preinstalovat. Mohli by ste mi v tom pomoct.
Dakujem Ondrej[/QUOTE]

Obraciam sa na vas zase s tou prozbou ako odinstalovat ELITE 3 ROOM. Jedno co som dokazal bolo ze ma pustilo nainstalovat Elite 2.
Dakujem za pomoc.
fous_ce4you (26)|1.8.2008 23:09
[QUOTE="daniellendl"]Tak uz madarum asi taky nekdo ukazal Diamonda a doslo jim to :yes: [/QUOTE]

Je to verze ze 24.6. a ty zde popsané úpravy to stále chce. Asi to měl safino už upravený.
safino (11)|1.8.2008 23:36
Tak nevím jestli to mám upravený, ale je tam jen tohle
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
safino (11)|1.8.2008 23:38
Pánové prosím Vás, lze do počasí nějak přidat Tábor? Co mám kam napsat? Už se o to pokoučím hroznou dobu a nic. Asi to prostě nejde:(( :(( To mě štve. Prosím pomozte mi, děkuji
Surgical (2364)|2.8.2008 00:11
Zkus postup popsaný zde. Pravda, tahle úprava HTC Home Weather pluginu je původně pro Kaisera, nicméně jsem ji úspěšně použil na Touch Cruise.
Jinak se směle obrať na forum XDA developers, odkud to řešení je původem, je tam i thread věnovaný konkrétně Diamondům konkrétně tady
safino (11)|2.8.2008 00:58
Děkuji Ti moc, přes XDA developers vyřešeno:)
kutil_ce4you (39)|2.8.2008 07:47
[QUOTE="daniellendl"][QUOTE="kutil"]tak to je to samé jako u mě. Myslím, že je to status který má více uživatelů ne li všichni. Chtělo by to nějaký podrobnější postup;) [/QUOTE]

V "internal storage" vytvorit "Storage card" -> nakopirovat "2577" a "igo8" -> prepsat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] -> instalovat a melo by to makat :cool:[/QUOTE]

Super, podařilo se, díííkuju moc, jsem dlužníkem;)
Georf_ce4you (22)|2.8.2008 08:16
Zdravím,
mám dotaz, bez jakékoliv příčiny mi stále problikává světálko na stčedním kolečku - nepřišla žádná SMS, mail, akce z kalendáře - prostě nic a nedá se to vyrušit. Setkali jste se s tím už ?
kutil_ce4you (39)|2.8.2008 08:31
iGO jsem zprovoznil a běhá,ale mám tam takové cvakání po každé vteřině. Je to normální, nebo nějaká chyba v nastavení? prošel jsem snad vše a nic jsem nenašel.

Edit: vyřešeno, stačilo hledat:-) musí se přepnout v nastavení osvětlení přístroje dle nastavení přístroje:-)) jak prosté
stupid (11)|2.8.2008 12:02
[QUOTE="kutil"]tak to je to samé jako u mě. Myslím, že je to status který má více uživatelů ne li všichni. Chtělo by to nějaký podrobnější postup;) [/QUOTE]

Mně iGO8 funguje normálně, mám tam i Lišku. Vzhledově i fčně je iGO lepší než TT. Sygic má taky svoje přednosti, TT tak zůstává v mém žebříčku na posledním místě.
Čili závěr: iGO8 funguje na Diamondovi skvěle. Nemám žádnou neoficiální ROMku, telefon je tak, jak jsem ho koupil (Cz verze), bez přeflashování.
Sali_ce4you (0)|2.8.2008 13:21
Zdravim vsechny. Rad bych sdelil par zkusenosti s Diamondem. mam ho jiz cca 3 tydny, jako jeden z prvnich v CZ verzi od Sunnysoftu, krabice ceska, sem tam nejakej letak ceskej, nicmene po cestine v Diamondu ani stopy :D Mam zde jednu zkusenost, ktera by mohla nekomu usetrit trochu nervu a nekolik hardresetu. pri snaze aktivovat voip ve win moble 6 pomoci wm6voip.cab z xda-developers nastane u Diamondu to, ze nahle prestane fungovat GPS, programy ktery ke GPS pristupujou se proste nespoji. horsi je ze wm6voip.cab se neda nejak jednoduse odinstalovat, takze ro vyresi hardreset... jinak voip v prostredi win funguje u diamonda pekne, uspesne se mi podarilo ho rozchodit s uctem u 802.cz , akorat ty GPS skoda... snad to kluci z xda-dev nejak vychytaj...
SG_ce4you (118)|2.8.2008 13:56
Města do weather pro TF3D
Nejprve stáhněte do PDA a nainstalujte tyto soubory:
[CODE]http://www.edisk.cz/stahni/31480/NETCFv35.wm.armv4i.cab_2.58MB.html
http://www.edisk.cz/stahni/59424/WeatherDatabaseEditor_1.1.CAB_559.47KB.html[/CODE]
najeďte si na stránku [CODE]http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|CZ|EZ004|HAVIROV|&u=1[/CODE]
v pda v nastavení obrazovky Dnes vypněte TF3D
spusťte nainstalovaný WeatherDatabaseEditor
vyberte stát, zobrazí se vám aktuální seznam měst
stiskněte edit, potom add city, do kolonky city vypište jméno města
nyní si na PC/PDA na výše zmíněné stránce acuweather najděte město o které máte zájem(vše bez diakritiky)
jakmile vyhledáte město, tak v linku stránkiy budete mít na konci, v případě např Havířova toto:EUR|CZ|EZ004|HAVIROV|
tento údaj opište do kolonky accu weather code
dejte ok, takto mužete vkládat měst kolik chcete
jakmile budete hotovy, vypněte program, opět zapněte TF3D, najeďte na weather panel, přidat město, najděte ty vaše a je to:-)
fylky (60)|2.8.2008 15:32
Která ROM je podle vás nejlepší a nejrychlejší ?
Díky
jirilesan (22)|2.8.2008 16:41
Tato.
cluck_ce4you (46)|2.8.2008 16:50
to SG - Města do weather pro TF3D

díky funguje to
kwaso12 (98)|2.8.2008 16:53
Pripájam sa velkéééééé DAKUJEM vazne to funguje..az na niektore mensie mesta v ktorych to ukazuje rovnake teploty..ked maju vseobecny kod ale je to parada..
kwaso12 (98)|2.8.2008 17:47
[QUOTE="mpis"]Právě jsem nainstaloval Skype na Diamonda.
Funguje perfektně.
Pochopitelně musí být k dispozici 3G nebo H.
Na G se nechytá.
Version: 2.2.0.45 Release date: July 31, 2008[/QUOTE]

mozem sa len opytat mozno to je blbost ale nikdy som to este neskusal ten SKYPE..ide z neho iba volat? alebo ma moznost aj videa ako klasicky?
daniellendl (14)|2.8.2008 18:06
[QUOTE="SG"]Města do weather pro TF3D
Nejprve stáhněte do PDA a nainstalujte tyto soubory:
[CODE]http://www.edisk.cz/stahni/31480/NETCFv35.wm.armv4i.cab_2.58MB.html
http://www.edisk.cz/stahni/59424/WeatherDatabaseEditor_1.1.CAB_559.47KB.html[/CODE]
najeďte si na stránku [CODE]http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|CZ|EZ004|HAVIROV|&u=1[/CODE]
v pda v nastavení obrazovky Dnes vypněte TF3D
spusťte nainstalovaný WeatherDatabaseEditor
vyberte stát, zobrazí se vám aktuální seznam měst
stiskněte edit, potom add city, do kolonky city vypište jméno města
nyní si na PC/PDA na výše zmíněné stránce acuweather najděte město o které máte zájem(vše bez diakritiky)
jakmile vyhledáte město, tak v linku stránkiy budete mít na konci, v případě např Havířova toto:EUR|CZ|EZ004|HAVIROV|
tento údaj opište do kolonky accu weather code
dejte ok, takto mužete vkládat měst kolik chcete
jakmile budete hotovy, vypněte program, opět zapněte TF3D, najeďte na weather panel, přidat město, najděte ty vaše a je to:-)[/QUOTE]

Jen bych to malicko poopravil: "EUR|CZ|EZ004|HAVIROV|" -> " EUR|CZ|EZ004|HAVIROV " = to posledni lomitko (nebo co to je) tam byt nesmi, jinak to nechce makat.:!:
kwaso12 (98)|2.8.2008 18:33
ja osm ich tam dal a ide mi to..
rkalas (49)|2.8.2008 19:53
[QUOTE="Sali"]Zdravim vsechny. Rad bych sdelil par zkusenosti s Diamondem. mam ho jiz cca 3 tydny, jako jeden z prvnich v CZ verzi od Sunnysoftu, krabice ceska, sem tam nejakej letak ceskej, nicmene po cestine v Diamondu ani stopy :D Mam zde jednu zkusenost, ktera by mohla nekomu usetrit trochu nervu a nekolik hardresetu. pri snaze aktivovat voip ve win moble 6 pomoci wm6voip.cab z xda-developers nastane u Diamondu to, ze nahle prestane fungovat GPS, programy ktery ke GPS pristupujou se proste nespoji. horsi je ze wm6voip.cab se neda nejak jednoduse odinstalovat, takze ro vyresi hardreset... jinak voip v prostredi win funguje u diamonda pekne, uspesne se mi podarilo ho rozchodit s uctem u 802.cz , akorat ty GPS skoda... snad to kluci z xda-dev nejak vychytaj...[/QUOTE]

Mam taky ceskou ROMku a cestina tam je. Po HR a po prvnim resetu nabehne nabidka na vyber jazyka. Hned prvni je Czech. Musi se to do 2s potvrdit, jinak se CZ nenainstaluje (aspon tak se pise v navode od mobilhouse, kde jsem diamonda koupil).

Ted jsem ale uz preflashnul na verzi 1.93.401.02. Tato je o poznani rychlesi. S puvodni 1.37 jsem mel problemy s rychlosti iGO. S novou ROM to uz jde, ale furt je videt, ze foun jede na 100% a navigace nejde plynule. Taky se diamond pekne rozpali az mam strach, aby se neuvaril ...
vojtakawa (41)|2.8.2008 20:19
[QUOTE="fylky"]Která ROM je podle vás nejlepší a nejrychlejší ?
Díky[/QUOTE]

U mě vyhrála na jasné čáře tadle: SwiftBL-WWE-Diamond-ROM-v4-5
Podle mě nejrychlejší a nejstabilnější.
Ale pro každého bude jiná ta Best, tak si to musíš asi taky sám prozkoušet ;-)
kutil_ce4you (39)|2.8.2008 20:22
to SG: super jednocuchý návod i náš klacíkov tam je:D A vypadá to, že předpověd je vcelku přesná :cool: Super tunning
SG_ce4you (118)|2.8.2008 20:32
tak a teď shánim gcalc nebo něco podobného jelikož gcalc mi nechce fungovat
fylky (60)|2.8.2008 20:51
[QUOTE="jirilesan"]Tato.[/QUOTE]

Díky testnu ji . Nechce se mi testovat všechny , proto jsem se ptal .
fylky (60)|2.8.2008 20:54
[QUOTE="vojta20vt"]U mě vyhrála na jasné čáře tadle: SwiftBL-WWE-Diamond-ROM-v4-5
Podle mě nejrychlejší a nejstabilnější.
Ale pro každého bude jiná ta Best, tak si to musíš asi taky sám prozkoušet ;-)[/QUOTE]

Díky
kuxoft (63)|2.8.2008 21:38
ROM: SwiftBL-WWE-Diamond-ROM-v4-5 :yes: