Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

jirilesan (22)|30.7.2008 21:46
Ale já poižívám Diamond při práci. Používám kalendář pro plánování, word a excel. Prostě potřebuju české znaky. Je fakt, že stačí klávesnice s českými znaky. Zatím jsem ale nic nenašel.
N3o21_ce4you (205)|30.7.2008 22:12
Drobnost... když tu tak řešíte češtinu... Copak není CSY ROM?
fous_ce4you (26)|30.7.2008 22:28
[QUOTE="Sol"]Pouzivam verzi GPS Tuner 5.3c a funguje bez problemu. Nastaveni GPS (uz tu bylo uvedeno nekolikrat):
Port: COM4
Rychlost: 4800 bps.

Venku nebo v okne mam fix do 5 sekund.[/QUOTE]

Dík už to šlape. Pokud jsem zadával ručně port a rychlost nefachčilo to. Nechal jsem to "najít" automaticky - a fix je opravdu téměř ihned.:yes:
Falco_ce4you (311)|30.7.2008 23:41
Jelikož mi před 14ti dny zbuchnul můj Artík na zem a display se odporoučel do věčných lovišť, byl jsem odlázán nějakou dobu na Nokii 6300. Rychle jsem si uvědomil, že závislost na komunikátoru je již tak velká, že zkrátka ty avizované 3 týdny než display dorazí z Asie asi nevydržím. A nebudu tvrdit, že jsem při svém náhodném prvním kontaktu s Diamantem (v metru si tam s ním nějaký prevít pohrával) nezauvažoval o výměně za jinak spolehlivého Artíka.
Inu, podíval jsem se na recenzi Diamanta, pročetl tuto diskusi (uff...) a i když jsem byl z některých příspěvlů vyděšen (pomalé, shit, Flo k ničemu, ...), vybral prašule a minulý týden zakoupil.
A musím říci, že jsem maximálně spokojen. Mám origo CZ ROMku (tedy žádný flash se nekonal) a rozhodně jsem nezpozoroval žádné několikasekundové prodlevy, jak tu byly prazentovány, či jiné neševary. Jediné co mne zarazilo, byly občasné pády a žádost o oznámení této skutečnosti spol Microsoft (stejné jako ve stolních Woknech). Za týden zatím jen jeden restart, ale ten byl způsoben kolapsem aplikace.

Takže mé hodnocení:
+ cekový design a zpracování
+ display
+ magnetem držený stylus
+ G senzor
+ senzor pro regulaci podsvícení
+ citlivost dotykové vrstvy
+ celkové odezvy
+ Touch Flo
+ některé vylepšení OS a další SW vychytávky
+ vše se podařilo nainstalovat a rozběhnout na první pokus a bez potíží (včetně TT, slovníků a dalších) - kromě Skype

- vypínání na horní straně displaye
- absence slotu na karty
- absence konektoru na sluchátka (je integrován v mini USB)
- slabší baterie (denně dobíjet)
- na můj vkus otřesný zvuk integrovaného MP3 přehrávače a dodaných sluchátek *. Z rádia překvapivě zvuk slušný.
- chybějící pouzdro v základní dodávce
- otvor pro čočku foto je bez krytky - plastové sklíčo je hned špinavé a fotky dle toho vypadají.
- G senzor funguje jen s některými aplikacemi

* EDIT: Otřesný zvuk, aneb zvuk jako z plecháčku se mi podařilo docílit zapnutím volby "zesílit" čímž se aktivuje GEQ. Ať jsem se šoupátkama jezdil kam jsem chtěl, dobrého zvuku jsem nedocílil. Po vypnutí volby Zesílit (a tím i GEQ) je zvuk slušný.

Odzkoušené (zakoupené) přísluško (vše Sunnysoft na Václaváku) - ceny přibližné, nemám u sebe fakturu:
Pouzdro Krusell (horizontální, určené původně pro nějakou Nokii - snad 6300) - po počátečním zápasu a postupném roztažení pouzdra (obalit N6300 papírem, nacpat to do pouzdra a nechat do druhého dne) tam Diamond zajede jak do postýlky. Nemá díru pro USB konektor, takže když chcete poslouchat muziku, musí Diamond holt putovat do kapsy. Cena něco přes 400,-
Kolébka super - připojení jak pro napájení tak pr synchro kablík, takže jdou dělat obě věci současně - Cena něco kolem 600,- (ale ta origo kolébka vypadá daleko, ale daleko lépe :) ). Součástí je i adaptér, který má ovšem slabounké nožičky, takže např v rozdvojce nemá pořádně kontakt a vypadává.
Folie Brando (ne matná, ale ta druhá ;) ). Jak je u Branda zvykem - sedí perfektně, barvy nemění, obraz nedeformuje - zkrátka perfektní
Vanička pro Diamant (vanička, aneb nástavec na držák do auta) - super, ale jde do něj Diamond hůř zacvaknout - v srovnání s vaničkou pro Artíka. Cena někde mezi 100-200,-

Takže za mne "ANO".
N3o21_ce4you (205)|31.7.2008 01:02
Tak jsem to tu celé přečetl...
CSY ROM tedy snad bude.
Ohledně toho pouzdra.... Asi použiju to zde výše zmíněné, za něco málo pod 500. Je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ono?

S fólií jsem na vážkách. Chci koupit na přístroj rovnou něco lepšího. V SunnySoftu mají 2 Brando fólie. Matnou,a obyčejnou průhlednou. Na diamonda tedy snad tu průhlednou.
Používáte někdo matnou? Je v něčem lepší?
tomikcz_ce4you (17)|31.7.2008 02:02
ceske menu ani tak moc nepotrebuju, ale libila by se mi na en verzi diamondu ceska t9 nemate nekdo "zaruceny" postup jak do nej ceskou t9 dostat?
cluck_ce4you (46)|31.7.2008 07:06
to Falco
Máš origo CZ ROMku????? Spíš to bude Interwrite od Sunnysoftu??



kultus (418)|31.7.2008 07:25
nechapu jak muze mit nekdo s originalni ROM normalni nebo dokonce rychle odezvy:D 1.37.xxx.3 je proste pomala vsude jsou prodlevy i na cistem zarizeni a s aplikovanim tweaku taky neumim si predstavit ty prvni ROMky 1.34.xxx ...doporucuji zalohovat CS caby a kopnout tam 1.93.xxx.2 wwe to je zatim nejlepsi oficialni ROM na dlouhou dobu asi posledni zastavka...pres vikend skocim asi na nakou cooked ROM ale ani ne tak kvuli rychlosti ale mistu storage nerad instaluji na kartu (internal storage)...
Marian Veselý (662)|31.7.2008 07:27
ceska T9 se da stahnout na xda-developers.com
maxík69 (75)|31.7.2008 07:42
Zkusil jste někdo už extrahovat CZ originalni ROM z MDA Compact - od T-Mobile?? Já to neumím a rád bych zkoušel jiné ROM. Zatím se bojím přijít o záruku :)
Falco_ce4you (311)|31.7.2008 07:42
No, s tou CZ ROM nevím.
Pravda, v Nastavení mám ikonku Sunnysoftu, takže asi opravdu jen SW - ale je už v ROMce. :)

Odezvy jsou naprosto v pořádku - nikde mi nic nedrhne. Používám ToouchFlo a vše ve standardní instalaci.A opravdu Diamonda používám - neleži mi jen tak na stole. ;)

N3o21: Jojo, to je přesně to pouzdro. Ještě podotýkám, že se musí zprvu trošlu ochodit, protože se jedná o kůži, které musí trošku změknout, aby se např. pouzdro dovíralo (magnetky nepatří k těm nejsilnjším, proto jsem musel z počátku pouzdro vždy přidržet zavřené) Ale po týdnu je již vše OK.

Marian Veselý (662)|31.7.2008 07:50
[QUOTE="maxík69"]Zkusil jste někdo už extrahovat CZ originalni ROM z MDA Compact - od T-Mobile?? Já to neumím a rád bych zkoušel jiné ROM. Zatím se bojím přijít o záruku :) [/QUOTE]
Hodilo by se....
Jendazhor (26)|31.7.2008 09:37
Diamond a TCPMP: "To jsem z toho jelen".
Procital jsem tady asi pred tydnem cele vlakno o Diamondovi a mam za to, ze se tu psalo, ze na Diamondovi jede v pohode TCPMP 0.72. Tak jsem to vcera zkusil a me nejede. Tak jsem zkusil 0.81 a ta taky neslape. Hlasi: Unexpected program failure. Nevite, ktera verze TCPMP na Diamonda funguje? Mam orig. ROM, koupeno v CZ, v anglictine. Diky za radu.
Hor (15)|31.7.2008 09:42
Jestly to nebude tim ze je potreba Core player ne TCPMP
kuxoft (63)|31.7.2008 09:43
mne ide TCPMP 0,72RC1
pekro (346)|31.7.2008 09:51
Zkus tady tento:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=380387&highlight=tcpmp+wm6

Viz diskuze
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402311&highlight=TCPMP
fous_ce4you (26)|31.7.2008 10:14
[QUOTE="kultus"]nechapu jak muze mit nekdo s originalni ROM normalni nebo dokonce rychle odezvy:D 1.37.xxx.3 je proste pomala vsude jsou prodlevy i na cistem zarizeni a s aplikovanim tweaku taky neumim si predstavit ty prvni ROMky 1.34.xxx ...doporucuji zalohovat CS caby a kopnout tam 1.93.xxx.2 wwe to je zatim nejlepsi oficialni ROM na dlouhou dobu asi posledni zastavka...pres vikend skocim asi na nakou cooked ROM ale ani ne tak kvuli rychlosti ale mistu storage nerad instaluji na kartu (internal storage)...[/QUOTE]

Naprosto souhlasím s Falco. Taky mám "poCZestenou" ROM Sunnysoftem a Diamantík šlape jako hodinky. O prodlevách či pomalé odezvě nemůže být ani řeč. A používám jej od rána do večera naplno (snad kromě počasí - to jen sem tam :D )

Takže naprostá spokojenost :yes:
Jendazhor (26)|31.7.2008 10:27
Diky za rady ohledne TCPMP. Verze TCPMP-0.72RC1-ARM-PPC-recomp-03.CAB.zip z XDA developers jede na Diamondovi uplne v pohode.
cabadaj (51)|31.7.2008 11:41
[QUOTE="Matt4881"]Ahoj. Mam dotaz nechtěně jsem si smazal všechny kontakty a teď je mám v Microsoft Outlook jako delete items jdou nějak vrátit zpět? Prosím vás o pomoc. Jinak Diamond je super věcička:yes:[/QUOTE]
Mě se to samé podařilo se všemi maily :-)
Jednoduše jsem celý obsah složky zpátky nakopíroval tam kam patří .
kultus (418)|31.7.2008 12:28
jede vpohode jako ze prehraje nekonvertovany film s dat. tokem kolem 1Mbit??? Bez QTv??? to pochybuji...odzkousen coreplayer v ostatnich modech a nic moc polovicni vykon...jinak doporucuji skouknout stranky qualcommu pro cip MSM 7201A tam je jasne napsana podpora QTv...
Broucek_ce4you (8)|31.7.2008 12:48
[QUOTE="buksa.jan"]Zdravim
ja sem tu cestinu napasoval na RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05 a
za boha se nemuzu z TF3D dostat do seznamu kontaktu.
Stalo se to taky nekomu?
Dík[/QUOTE]

Problem s kontakty v ROM 1.93 s cestinou ze stare ROM 1.37
Laboroval jsem a prisel jsem na to, ale TF3D za to nemuze, neslo to ani normalne z Windows :)

Jdi do Start - Settings záložka Systém a pust Sunnysoft Interwrite.
Otevre se ti nastaveni , klikni na tlacitko Informace o verzi
Dole uvidis soubory prekladu, seznam se zelenyma fajfkama :)
Najdi soubor tapres.dll vyber a dej Deaktivovat.
a hle kontakty nabehnou :) sice bez pocesteni, ale jiste tuhle malickost pak opravi v oficialni nove ceske ROM, teda pokud bude :)
Zdar.
kombildo (1)|31.7.2008 13:38
Rada k nezaplacení !!!
Čeština ze staré ROM dělá problémy i v jiných aplikacích. Např. spustím telefon a tlačítky nahoru a dolu chci procházet volaná čísla anebo chci minimalizovat tlačítka telefonu, tak se neminimalizuje a místo toho se přidá nahoře jedna řada kláves 1 2 3 navíc. Taky způsobeno lokalizační knihovnou.
Kontakty nebylo možné spustit ani z nabídky Start!
Z toho vyplývá, že k příslušné ROM je nutné vydat i aktualizované knihovny. Takže vypnout češtinu úplně nebo hledat příslušné knihovny problémových aplikací. A počkat na novou verzi české ROM. Podotýkám, že když vypnete češtinu, zobrazení českých znaků i česká klávesnice zůstává zachována.
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2008 13:49
OT

Amerika byla objevena, kolo vymyšleno.... takže s češtinou je to také tak.

/OT
BGenJackONeill (139)|31.7.2008 13:59
Ahoj, prosím, kde berete ty origoš WWE ROM? Mě se na HTC.com nic nezobrazí, a odjinud vlastně není origoš. Poslední ROM ke stažení mám 1.37 . Jsem registrovan, Diamonda mám original anglickou verzi. Děkuji za každou radu.
kuxoft (63)|31.7.2008 14:24
mám ENG verziu Diamonda a na stránke HTC mi ponúka: RUU_Diamond_HTC_Europe_1.93.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.exe

inak ROM ťahám z XDA
tomikcz_ce4you (17)|31.7.2008 15:23
Tak jsem si en verzi pocestil, ale stale nemohu zvolit ve volbe zadavani dotykem cesky jazyk. napr pro phone keypad, nebo compact qwerty. je nejaka moznost jak tam cestinu doinstalovat? na xda-developers jsem nasel neco od gulluma, ale po nainstalovani byla klavesnice v rozliseni qvga a nefungovalo to. Dekuji za radu
cluck_ce4you (46)|31.7.2008 17:10
Pánové jak je to s tím klíčem k SunnyInterwrite???
maravy (8)|31.7.2008 19:12
Asi se to tu uz probiralo, ale pro potencionalni zajemce o HTC Diamond prinasim radu zkusenosti ktere s pristrojem mam a ktere muzou nekoho usetrit velkeho zklamani.
Predem hlavni duvod, ktery vedl k pomerne rychlemu prodeji. Chtel jsem pouzivat HTC Diamond pro geocaching, ale neni to v zasade mozne. Navigace se chova pri chuzi zjednodusene receno tak ze negunguje. Obcas zaktualizuje polohu (cca po 150m), ale ze by pravidelne menila stav a smer napriklad po sekunde neni mozne. Chipset Qualcomm, neco jako statickou navigaci (nastaveni konkurencniho Sirfu pro chuzi) nepodporuje. V kombinaci s vydrzi baterie (tech 11mm je opravdu draze vykoupenych) je toto zarizeni pro seriozni pouziti behem vikendoveho dne nepouzitelne. Oproti starsim WM pda je mnohem lepsi citelnost LCD na slunci. Prstem se sice pristroj ovlada docela slusne, ale velmi vyrazne se snizila citlivost na doteky , tak ze stylusem budete nuceni tlacit velmi silne, obvzlast na krajich LCD, kde je stav nejhorsi. 3D Flo neni spatna aplikace, ale naroky na hardware jsou velike, je citit ze system s ni dost bojuje, obcas cele zarizeni zatuhne a musite par vterin pockat.
Kdyz se pri chuzi snazite napriklad otevrit prijaty email, zjistite ze jste prstem malo posunuli a zacne se Vam otvirat inbox ktery je klasicky WM, v tu chvili se snazite prstem trefit na titernou listu, pak se vse zastavi. A cekate. V tu chvili zjistite se uz stojite, mate v ruce stylus, tukate netrpelive na lcd a premyslite jestli bude nutny reset nebo se to vzpamatuje...
Po upgrade na neoficialni ROM se vse zrychli, nicmene porad to neni ono. Bohuzel musim konstatovat ze po tydnu sel Diamond z domu. Pekna hracka, ale prakticke pouziti je spise hudba budoucnosti (jeste tak dve generace to bude chtit). Baterie, obcasne vytuhy, oproti hardwarove klavesnici prece jen ne docela jiste ovladani (a pro me nepouzitelna navigace) me donutili koupit jine zarizeni.
Zvolil jsem Nokii E66. Ma sice mizerne rozliseni, postrada efektni ovladani 3D Flo, postrada i dotykovy display (obcas je to k uklikani), ale ma vyborny navigacni chip, podstatne praktictejsi ovladani (jistota klasickych hardwarovych tlacitek) a vubec cely system je rychlejsi a stabilnejsi (nedochazi temer k zatuhnuti, vubec je z nej citit jakasi jistota). Neni to zalezitost hardware, myslim ze vse zpusobuje operacni system. Paradoxne i synchronizace mezi Nokii a Microsoft Outlookem probehne mnohem rychleji nez mezi WM a XP. WM by zaslouzilo zrejme poradny upgrade, neco ve stylu "vsechno znova lepe".
Hardwarove se mi vic libil Diamond, Nokia uz po tydnu zoufale vrze pri stisku tlacitek, mam obcas pocit ze se telefon musi do roka rozpadnout.
Marian Veselý (662)|31.7.2008 20:03
Čipy od Qualcomu nikdy statickou navigaci neměly, tedy stačilo si přečít thread o Kiaserovi, či jiných novějších HTC a bylo ti jasné, že to není zařízení pro tebe. Jinak na displej se vzhledem k rozlišení musí ťukat opravdu přesněji, než na QVGAčka, ale v tweaku se dá citlivost zvýšit. Obecně jsou to většinou softwarové záležitosti, které lze odstranit novými ROMkami, na kterých pracuje velká komunita lidí. Kdo nechce TF3D, tak ho může vypnout a rychlost zařízení a jeuplněn někde jinde. Největší slabinou je podle mě ta baterka! Při větším zatížení a nedej bože se zapnutým BT přes celý den kvůli headsetu je okolo 14:00 třeba hledat zásuvku.
Jony_ce4you (21)|31.7.2008 21:32
Může mi někdo poradit, nainstaloval jsem Igo. Všechno jede, ale po spuštění je pořád doprovázen zvukem- takové lupání. Děkuji za pomoc.
N3o21_ce4you (205)|31.7.2008 21:39
Tak jsem hledal baterie s vyšší kapacitou. A asi nejlepší co jsem našel je tohle.
Nemá to někdo ozkoušený? Zajímalo by mně, o kolik je větší než původní, a jestli zachovává stejný tvar.

Jinak... Našel jsem to oficiální příslušenství... Baterie o kapacitě 1340 mAh, a nějaké pěkné pouzdro. Ale nemůžu to najít nikde na internetu k prodeji.
Co je ale zajímavé, tak ta baterie by měla mít stejné rozměry jako ta původní... Proč ji tam tedy nedali rovnou? :evil:
maravy (8)|31.7.2008 21:55
Mam na mysli Citlivost hardwarovou, kterou nezmenis. Mel jsem eten x500+, rozliseni lcd s tim nema co delat. problém je v konstrukci dotykove fólie. Co se tyce navigace, vubec me nenapadlo ze v dnesni dobe existuje navigacni chip s napevno nastaveným chováním. Moje chyba. Myslím ale že se navigace chová hůře než u starších zařízení htc, kde mi přišlo že uživatele hodnotí její vlastnosti jako použitelné i pro chůzi, i když horší než u sirfu. Navíc přes udávané hodnoty citlivosti se mě nepodařilo chytit signál na místech kde nokia i eten bez problémů funguje.
Co se týče touch flo, když ho vypnu, nejde zařízení ovládat prstem čímž přijdu o největší výrobcem proklamovanou výhodu. A stylusem jde diamond ovládat hůře než např. Eten z500+. Jinak je diamond velice rychlý (na poměry zařízení s wm). Doufejme že wm7 bude s nativní podporou touch někde jinde než současná dvě softwarová tlačítka dole.
kutil_ce4you (39)|31.7.2008 21:58
To maravy: souhlasím s tvým názorem. Každý může mít názor , vždyť je demokracie. ALE Diamond je především telefon a případně multimediální nástroj. Mám ho osobně přes týden, původní ROM a jsem nadmíru spokojen. Před tím jsem měl Kaisera II a taky spokojenost, ale na mě až moc funkcí které jsem moc nepoužíval. Pak jsem viděl Diamonda a věděl jsem, že to je zařízení pro mě. Telefon, sms, e-mail, počasí a to vše je v TF3D a je to plně funkční, samozřejmě mezi jednotlivými sekcemi "čekám" cca 1s ale to čekám stejně když používám notebook kterej má 1,7Ghz a 1,5Ghz RAM. Prostě zařízení snů bude ještě pořád zařízením snů a nároky se stále zvyšují a tak je to těžké.
Abych se vrátil k té navigaci. U Kaisera fungoval Tom Tom skvěle a zde budu mít zítra iGo 8 tak jsem zvědav,ale myslím, že na Geocashing by člověk měl použít něco speciálního a ne telefon:-). Sorry za tyhle připomínky,ale sleduju tuhle diskuzi již od začátka a přiznám se že po zakoupení Diamonda jsem jí pročetl znova a můžu říci, že minimálně 95% problémů si způsobují uživatelé samy a pak si stěžují na zařízení,ale kde je ta chyba??.klidně mě opravte nebo napadněte v názorech, a k tomu použijte zdejší diskuzi nebo moje stránkywww.milancholt.cz
fous_ce4you (26)|31.7.2008 22:00
[QUOTE="Jony"]Může mi někdo poradit, nainstaloval jsem Igo. Všechno jede, ale po spuštění je pořád doprovázen zvukem- takové lupání. Děkuji za pomoc.[/QUOTE]

Připojuji se k prosbičce - dělá mi to také. A v iGO8 jsem "zvuk pozice" jako např. v GPSTuner nenašel ...
Jendazhor (26)|31.7.2008 22:13
[QUOTE="N3o21"]Tak jsem hledal baterie s vyšší kapacitou. A asi nejlepší co jsem našel je tohle.
Nemá to někdo ozkoušený? Zajímalo by mně, o kolik je větší než původní, a jestli zachovává stejný tvar.

Jinak... Našel jsem to oficiální příslušenství... Baterie o kapacitě 1340 mAh, a nějaké pěkné pouzdro. Ale nemůžu to najít nikde na internetu k prodeji.
Co je ale zajímavé, tak ta baterie by měla mít stejné rozměry jako ta původní... Proč ji tam tedy nedali rovnou? :evil: [/QUOTE]

Ja jsem na ebay cvicne objednal tuhle: http://i16.ebayimg.com/07/i/001/01/b2/cf0b_1.JPG
Ma sice ohavny kryt, ale za v prepoctu 255 Kc (doprava z HK je zdarma) mi to nedalo. Kapacita ma byt dvojnasobna oproti puvodni, tedy 1800 mAh.
jirilesan (22)|31.7.2008 22:17
[QUOTE="Broucek"][QUOTE="buksa.jan"]Zdravim
ja sem tu cestinu napasoval na RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05 a
za boha se nemuzu z TF3D dostat do seznamu kontaktu.
Stalo se to taky nekomu?
Dík[/QUOTE]

Problem s kontakty v ROM 1.93 s cestinou ze stare ROM 1.37
Laboroval jsem a prisel jsem na to, ale TF3D za to nemuze, neslo to ani normalne z Windows :)

Jdi do Start - Settings záložka Systém a pust Sunnysoft Interwrite.
Otevre se ti nastaveni , klikni na tlacitko Informace o verzi
Dole uvidis soubory prekladu, seznam se zelenyma fajfkama :)
Najdi soubor tapres.dll vyber a dej Deaktivovat.
a hle kontakty nabehnou :) sice bez pocesteni, ale jiste tuhle malickost pak opravi v oficialni nove ceske ROM, teda pokud bude :)
Zdar.
[/QUOTE]

Super. Ještě najít správný dll soubor na deaktivaci počeštění položky telefonu.
Není nutno hned vše rychle mazat a prohlašovat, že to nejde!
N3o21_ce4you (205)|31.7.2008 22:18
Jendazhor: To je ohavnost :-)
Když už sem se vzdal QWERTY, tak chci aspoň aby to pěkně vypadalo... Ne dát si tam takovou obludu :-)

Snad se dočkám odpovědi z toho obchodu. Ta baterie by se hodila. Já pozoruju pozvolný trend horší a horší výdrže... U Arteho 3 dny. U Kaisera 2 dny. A teď bude Diamond - 1 den :-D Radši si ani nechci domýšlet co bude následovat... Zřejmě mobil s přímým napájením...
Marian Veselý (662)|31.7.2008 22:24
[QUOTE="N3o21"]......... Co je ale zajímavé, tak ta baterie by měla mít stejné rozměry jako ta původní... Proč ji tam tedy nedali rovnou? :evil: [/QUOTE]
Tak to bych rád viděl. Jedinné co jsem viděl je od HTC origo a ta zvětší telefon, pak 1800 a 2400 neorigo a to už jsou hrozný paskvily a navíc nic z toho není kompatibilní s MDA Compact IV
N3o21_ce4you (205)|31.7.2008 22:31
OK... Možná teda zvětší přístroj. Informace ke kterým jsem se dostal byli takové kusé.
Jediné co jsem se dozvěděl bylo, že bude uvedena originální baterie pro diamond s vyšší kapacitou. O zádíčkách se nepsalo. Proto jsem nabyl dojmu že nebude větší.
Pokud je stejně zvětšená, to už by snad stála za to ta 1800 mAh na MNShopu. Podle toho obrázku vypadá, že má minimálně podobný vzhled originálu. Kdyby měli aspoň kamenný shop, kde by se dalo mrknout na to, jak to vypadá.
Marian Veselý (662)|31.7.2008 22:32
U mě Kaiser 1 den a kousek, Diamond půl dne a kousek (7:00 - 15:00).
Jendazhor (26)|31.7.2008 22:37
[QUOTE="N3o21"]Jendazhor: To je ohavnost :-)
Když už sem se vzdal QWERTY, tak chci aspoň aby to pěkně vypadalo... Ne dát si tam takovou obludu :-)

Snad se dočkám odpovědi z toho obchodu. Ta baterie by se hodila. Já pozoruju pozvolný trend horší a horší výdrže... U Arteho 3 dny. U Kaisera 2 dny. A teď bude Diamond - 1 den :-D Radši si ani nechci domýšlet co bude následovat... Zřejmě mobil s přímým napájením...[/QUOTE]

Ano, ohavnost je to velka. Ale planuju ji pouzivat pouze na vikendy, kdyz jdu lovit cache v geocachingu. Prestoze tu nekdo psal, ze se s Diamondem geocaching, diky gps chipu, delat neda, par kesek uz jsem s nim nalovil. Je tam sice zpozdeni zobrazeni presne polohy, ale ke kesce to cloveka dovede a tam uz si holt pockam. Beztak zkuseny kacer uz vetsinou vi, kam na danem miste asi jit, takze presnost na metry stejne nepotrebuje. Ted si nejsem jisty, jaky gps chip mam v Athene, ale s ni uz jsem ulovil peknych par desitek kesek. Ma holt "trosku" jinou velikost, ale ta vydrz baterky je nekde uplne jinde. Ale to uz je zas o jinem zarizeni...
N3o21_ce4you (205)|31.7.2008 23:01
S tím geocachingem souhlasím :-)
Už jsem si myslel že jsem degenerovanej, a chodim rychleji než průměrný PDAčkař :-D

Nikdy jsem statickou navigaci nezapínal. Můj externí modul s MTK III chipem jí neměl. U Artemisu jsme jí nezapínal, a s Kaiserem sem taky na zkoušku něco ulovil. A bez problémů. Stejně ty cache nejsou přesně zaměřeny. Nemá smysl chodit do 0. Stačí se dostat tak na 15 nebo 20 metrů, a pak už jen hledat.
Já v geocachingu nesoutěžim. Baví mě to. Takže nepotřebuju přesnost na metr. Ale že by se mi pozice aktualizovala skokově po 150 metrech? To ne... Když zastavím, pár kroků než se chytne.

No, nevim. Nikdy jsem nic jako statickou navigaci nepoužíval, a asi ani nehodlám. Neprovozuju geocaching tak často, abych musel mít speciální přístroj.
kuxoft (63)|31.7.2008 23:27
už som to tu raz písal ... Diamond nie je na goecaching ... už len pre tú baterku ... nechápem ako si ho niekto môže za týmto účelom kúpiť ???

len pre zaujímavosť som skúsil v iGO8 zapnúť režim chodec a GPS reagovalo dosť plynule. Keď som zastal zastala aj navigácia do pár sekúnd, 4-5s. Keď som sa opäť pohol tak aj GPS reagovalo takmer hneď, 3-4s...

A problémy čo tu pár ľudí popísalo, je len z neznalosti ... mali by si minimálne prečítať návod, alebo používať občas gúgla
kultus (418)|31.7.2008 23:31
[QUOTE="kutil"]Před tím jsem měl Kaisera II a taky spokojenost, ale na mě až moc funkcí které jsem moc nepoužíval. Pak jsem viděl Diamonda a věděl jsem, že to je zařízení pro mě. Telefon, sms, e-mail, počasí a to vše je v TF3D a je to plně funkční, www.milancholt.cz[/QUOTE]

:D :D :D tady se clovek teda zasmeje... az moc funkci???kaiser ma navic akorat tak HW klavesnici, vic tlacitek a slot na pam. karty nic navic nema!!! heh a to nejsou funkce a kdyz si nahodou to co jsem nevyuzil tak naco sis ho pak kupoval...nejradsi mam lidi co si neco ani nevi co koupi nic si predtim nekoupi a pak si jen stezujou :)
LuCain_ce4you (22)|1.8.2008 03:27
Skype 2.2 for Windows Mobile Premium (Pocket PC)

Supports Windows Mobile 6.1

Version: 2.2.0.45 Release date: July 31, 2008

Broucek_ce4you (8)|1.8.2008 07:27
Problem pri listovani historii telefonu pomoci tlacitek v ROM 1.93 s cestinou ze stare ROM 1.37

Jdi do Start - Settings záložka Systém a pust Sunnysoft Interwrite.
Otevre se ti nastaveni , klikni na tlacitko Informace o verzi
Dole uvidis soubory prekladu, seznam se zelenyma fajfkama

Najdi soubor phcanrc.dll vyber a dej Deaktivovat.

a hle najednou lze listovat historii na dialpadu, ale jiste tuhle malickost pak opravi v oficialni nove ceske ROM :)

Jinak souhlasim s Jirkou Lesanem, neni nutno hned kricet a nadavat na to jak je to spatny zarizeni. V tom jsme my cesi dobri. Hlavne nadavat a hledat chyby.
Diamant je luxusni zarizeni a me osobne nadchnul tak, ze jsem domu koupil dalsiho i pritelkyni, ktera je s nim nadmiru spokojena a neda ho z ruky.

Co se tyce cestiny je jasne, kdyz vezmu cabiky z ROM 1.37 pro kterou to bylo delano na miru, ze to nebude na verzi 1.93 fungovat stoprocentne, proto se tesim a doufam, ze bude brzy ke stazeni ofiko verze, jak tu nekdo psal snad do mesice na strankach HTC.cz

Takze hezky vikend s Diamantem pratele a prestante uz nadavat, nebo si radsi kupte nejakou cernobilou nokiu a kochejte se jak krasne funguje a ty velky tlacitka co ma a jak dlouho vydrzi na baterii, skoro cely tyden no tyyy jo.... :D
tehac_ce4you (11)|1.8.2008 07:44
[QUOTE="fous"][QUOTE="Jony"]Může mi někdo poradit, nainstaloval jsem Igo. Všechno jede, ale po spuštění je pořád doprovázen zvukem- takové lupání. Děkuji za pomoc.[/QUOTE]

Připojuji se k prosbičce - dělá mi to také. A v iGO8 jsem "zvuk pozice" jako např. v GPSTuner nenašel ...[/QUOTE]

Je to v nastaveni zvuku, světe div se, odškrtnout "zvuky tlačítek" ;)
N3o21_ce4you (205)|1.8.2008 08:11
[QUOTE="kuxoft"]už som to tu raz písal ... Diamond nie je na goecaching ... už len pre tú baterku ... nechápem ako si ho niekto môže za týmto účelom kúpiť ???
...
[/QUOTE]

Kdo řiká, že si ho pořizujeme na geocaching. Osobně semtam odlovím nějakou cache. Na pár kousků ročně to stačí.
Já Diamond kupuju jako alternativu k iPhone, ketrá má mně známou platformu a ovládání.
langosh_ce4you (40)|1.8.2008 08:25
[QUOTE="N3o21"] už by snad stála za to ta 1800 mAh na MNShopu.[/QUOTE]
Dle tohoto vlákna s touto baterií snad nefunguje GPS...
Roman
mpis (120)|1.8.2008 09:27
Právě jsem nainstaloval Skype na Diamonda.
Funguje perfektně.
Pochopitelně musí být k dispozici 3G nebo H.
Na G se nechytá.
Version: 2.2.0.45 Release date: July 31, 2008