Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

revenger (22)|28.7.2008 09:43
Existuje oficial romka na XDA diamond?
ktora nie je po nemecky :D:D:D
langosh_ce4you (40)|28.7.2008 09:50
[QUOTE="kuxoft"]Nainštaluj Diamond TF3D Config [/QUOTE]
už se stalo
díky
langosh_ce4you (40)|28.7.2008 10:02
Tak bohužel - i po odemčení pomocí Diamond TF3D Config mi to stále hlásí „Tuto položku nelze přesunout“...:((
Roman
Broucek_ce4you (8)|28.7.2008 10:03
Zkusil jsem na tuhle oficialni ROM (kterou lze instalovat zcela bez Hard-SPL)...

RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.exe
Ke stažení na http://duttythroy.net/ jak pise pekro :)

.....cestinu od Sunnysoftu z te puvodni originalni ceske 1.37 a slape to jak vino. Instalacni CABiky jsou v te stare ROM ve slozce Windows. Pritelkyne totiz na cestine trva :)

sunnysoft_ulc_htc.cab
HTC_Diamond_5in1_V06.cab

Oba nainstalujete do hlavni pameti, pak staci jen restart a po restartu vybrat ze to chcete cesky. Chvilku pockate, provede se restart a je to :)

Cabiky s cestinou:
http://rapidshare.com/files/133019997/diamond_cestina_cab.zip.html
tehac_ce4you (11)|28.7.2008 10:40
[QUOTE="Broucek"].....cestinu od Sunnysoftu z te puvodni originalni ceske 1.37 a slape to jak vino. Instalacni CABiky jsou v te stare ROM ve slozce Windows. Pritelkyne totiz na cestine trva :)

sunnysoft_ulc_htc.cab
HTC_Diamond_5in1_V06.cab[/QUOTE]

EDIT MODERATOR
Text příspěvku smazán. admin

DŮLEŽITÉ - WAREZ! Přátelé, poslední dobou se tu rozmáhá nešvar nazvaný WAREZ. Nehodlám nikoho přesvědčovat, přemlouvat nebo jinak svádět na tu "správnou cestu", každý ať si dělá, co uzná za vhodné a co mu svědomí dovolí. ALE! Na tomto serveru se prostě warez nebude veřejně ani nabízet, ani poptávat, ani měnit, ani se nebude vášnivě diskutovat o tom, že warez je vlastně v pohodě. Ne, warez je na ce4you prostě tabu. Pokud s tím má někdo problém, je mi líto, ale je to pouze jeho problém. Děkuji za pochopení.
rkalas (49)|28.7.2008 12:36
Kdo má originální 1.37.401.3 Romku, změřte rychlost s VSBENCHMARK 2007. Zajímaly by mě výsledky grafiky. Dík.
JiVi_ce4you (34)|28.7.2008 13:53
i TF3D je isnpiraciii ...

odkaz je freeware, tak snad nikho nepohorsi :)

http://www.musicman247.com/MusicFlo.html

psano v Visual Basicu - .NET 2.0
vojtakawa (41)|28.7.2008 14:01
Tak dneska mi přišel účet za tel: a málem sem se složil.
Diamondek se mi občas sám (když zeslábl wifi signál) pokoušel přihlásit přes GPRS a teď mám měsíční účet jak za 3 měsíce lol.
Dá se nějak v tom krámu nastavit, aby se za žádnou cenu nikdy nepřipojil na jakýkoliv net krom wifi? :cool:
rhinos (113)|28.7.2008 14:06
Modaco NoData resi tvuj problem.Popravde receno je to tak znama aplikace ze sem ani necekal ze bys ji v diamondovi nemel;)
Marian Veselý (662)|28.7.2008 14:11
[QUOTE="JiVi"]
TF3D je napsany v .NETu .. takze leakovani zapomenutych objektu neexistuje ...
tak co na tom ladit, prozrad? :) [/QUOTE]

Upřímě je mi jedno v čem to je programovaný, fakt je, že se to občas začne strašně zpomalovat a vzhledem k tomu, že mám prenamentně 30 MB RAM FREE, tak to nejspíš bude v TF3D. Takže si tomu říkej jak chceš, ale vyřešit by to rozhodně chtělo... :-).
vojtakawa (41)|28.7.2008 14:34
[QUOTE="Rhinos"]Modaco NoData resi tvuj problem.Popravde receno je to tak znama aplikace ze sem ani necekal ze bys ji v diamondovi nemel;) [/QUOTE]
Díky..zkusím.
Neznám vůbec tak snad tam nebude nějaké zákeřné nastavování :-)
maxík69 (75)|28.7.2008 16:40
Jakého ICQ klienta používáte na Diamondu... Já dřív na Orbitu požíval Slick, nebo QIP, a na Compactu IV mi nejde ani jeden... Slick jde nainstalovat, nastavit, ale při pokusu poslat zprávu zatuhne... Qip jde nainstalovat, ale po spuštění je prostředí qipu celé černé..
xCicina (3)|28.7.2008 16:46
Ahoj, nemáte někdo info o tom kdy bude na ofiko stránkách HTC čeština na stáhnutí???
Dík za každé info..
xCicina (3)|28.7.2008 16:50
[QUOTE="xCicina"]Ahoj, nemáte někdo info o tom kdy bude na ofiko stránkách HTC čeština na stáhnutí???
Dík za každé info..[/QUOTE]



http://www.palmpc.cz/krusell-pouzdro-orbit-htc-touch-diamond/
kwaso12 (98)|28.7.2008 17:01
[QUOTE="maxík69"]Jakého ICQ klienta používáte na Diamondu... Já dřív na Orbitu požíval Slick, nebo QIP, a na Compactu IV mi nejde ani jeden... Slick jde nainstalovat, nastavit, ale při pokusu poslat zprávu zatuhne... Qip jde nainstalovat, ale po spuštění je prostředí qipu celé černé..[/QUOTE]

no mal som SLICK..v pohode bezal teraz som dal QIP a bezi taktiez v pohode..
Marian Veselý (662)|28.7.2008 17:21
Fring taky nejede.
Spawncz (206)|28.7.2008 18:14
ad ICQ - pouzivam posledni verzi QIP a vse v pohode

ad CZ ROM - minulej tyden jsem volal do sunnysoftu a tam mi bylo receno ze bude cz rom do cca 1 mesice volne stazitelna na strankach htc.cz
Losos_ce4you (1147)|28.7.2008 19:07
Idealni klient je Agile Mesenger ........ jediny zcela bezproblemovy
kultus (418)|28.7.2008 19:42
a jediny ne zdarma:D jinak uz mam diamantika aj ja vlastne uz druheho no konecne muzu poradne zkouset snad to cekani a trapeni stalo za to... jinak cestinu jsem si ani neinstaloval mam radeji anglinu...ted ho mam zaply na USB a hreje pekne teda hlavne zezadu a ten kovovy pas je taky slusne rozpalenej...jdu hned flashnout 1.93....jinak vsechny softy vyuzivajici akcelerometer funguji bezvadne az na lunarland ktery ma nejak divne nastavenu odezvu a citlivost :D
takze posledni iGO8 jede neuveritelne plynule zatim jen simulace a litani po mape, tomtom7 vpohode o neco malo rychlejsi nez na Kaiserovi ale prekvapila me moznost priblizovani touch koleckem :)
kwaso12 (98)|28.7.2008 19:53
mam taky problem.. po nejakej dobe necinnosti (asi tak hodinu nemam presne odstopovane) sa mi prepne rezim z TELFONU na LIETADLO.. skusal som to najst v nastaveniach no nesaiel som tak sa pytam ci som to iba niekde prehliadol alebo ci to nie je nieoc ine dakujem..
Sako verife (476)|28.7.2008 20:34
[QUOTE="kwaso12"]mam taky problem.. po nejakej dobe necinnosti (asi tak hodinu nemam presne odstopovane) sa mi prepne rezim z TELFONU na LIETADLO.. skusal som to najst v nastaveniach no nesaiel som tak sa pytam ci som to iba niekde prehliadol alebo ci to nie je nieoc ine dakujem..[/QUOTE]

v cem je problem presne netusim. Pokud ale nechces preinstalovavat mob, nebo flashovat tak doporucuji pouzit program Phone Alarm. Tim docilis toho ze se ti to nebude samo jen tak menit+spoustu dalsich vychytavek tento program nabizi. Jedina chybka je, ze bezplatne uzivani je casove omezeno. :oops: No ale snad by ti to vyresilo i spoustu budoucich problemu na ktery by jsi se zde ptal a chtel doporucit nejaky program na vyreseni techto problemu.

proste koukni na http://pocketmax.net/phoneAlarm.html a udelej si svuj nazor ty sam, nejen ty samozrejme.... ;)
kwaso12 (98)|28.7.2008 20:40
no vyskusam pozriem..ale ide o to ze PDA sa mi samo prepne z modu TELEFON do modu LIETADLO takze nemam signal siete, nechodia mi hovori ani sms ale zariadenie je zapnute.. az ked idem volat musim zadat znova PIN a nabehne siet..
Sako verife (476)|28.7.2008 22:07
ten program mimo jine ma i tu vlastnost ze lze prepinat do modu letadla, at uz manualne, podle casu, nebo podle vysilace....
Martafon (6)|28.7.2008 23:06
Zdravim mam u Diamonda problem s Bluetooth prakticky nejde zapnout jen po restartu a to jen nekdy. Prehral sem ROMku a problem pretrvava kdyz uz se mi podari ho zapnout tak funguje takze po HW strance by to melo byt v poradku. Mate s tim nekdo zkusenosti?
JiVi_ce4you (34)|29.7.2008 09:11
panove . jednomu se "samo od sebe" zapina rezim ledalo, druhemu nejde zapnout BT.

co kdybyste k popisu zavady pripsali verzi ROM, treba se vzacne shodnete na to, ze mate spolecnou verzi sklepniho vyvojare, ktery odladil jednu cast, ale pri tom rozesel neco jineho :)
JiVi_ce4you (34)|29.7.2008 09:12
[QUOTE="vojta20vt"]Tak dneska mi přišel účet za tel: a málem sem se složil.
Diamondek se mi občas sám (když zeslábl wifi signál) pokoušel přihlásit přes GPRS a teď mám měsíční účet jak za 3 měsíce lol.
Dá se nějak v tom krámu nastavit, aby se za žádnou cenu nikdy nepřipojil na jakýkoliv net krom wifi? :cool: [/QUOTE]

toho jsem si vsiml hend jako prvniho, ze se Diamondik snazi imrvere pripojovat do site ...

stacil na to Advandced config a v menu nastaveni priopojeni povypinat VAP a internet.
a je ticho :-)
JiVi_ce4you (34)|29.7.2008 09:14
[QUOTE="Marian Veselý"]
Upřímě je mi jedno v čem to je programovaný, fakt je, že se to občas začne strašně zpomalovat a vzhledem k tomu, že mám prenamentně 30 MB RAM FREE, tak to nejspíš bude v TF3D. Takže si tomu říkej jak chceš, ale vyřešit by to rozhodně chtělo... :-).[/QUOTE]

jj, je mi jasny, ze jako uzivateli je ti fuk, v cem to je napsany, chces fungujici soft, ale tohle popisuje cat, ze je technicky nemozne , aby TF zralo pamet, protoze s eo ni vubec nestara.O tu se stara framework .NET, ktery je soucasti Win 6.1 :)

kwaso12 (98)|29.7.2008 10:55
[QUOTE="JiVi"]panove . jednomu se "samo od sebe" zapina rezim ledalo, druhemu nejde zapnout BT.

co kdybyste k popisu zavady pripsali verzi ROM, treba se vzacne shodnete na to, ze mate spolecnou verzi sklepniho vyvojare, ktery odladil jednu cast, ale pri tom rozesel neco jineho :) [/QUOTE]

no tak rom 1.37.405.1 WWE
kuxoft (63)|29.7.2008 11:06
a originál? alebo od nejakého tweakera?
kwaso12 (98)|29.7.2008 11:11
original..
Bubakk11 (11)|29.7.2008 11:51
Ahoj
pls o radu. Připojujise přes NTB a HTCD skrz VPNku do firemní sítě. Připojení VPN je OK ale nejde mi na NTB termínalové připojení. Setkal jste se někdo? Není někde nějaký odfafkovátko nebo udělátor???:)) S MIOA701 bez problému.
Díky
rkalas (49)|29.7.2008 12:02
[QUOTE="kultus"]a jediny ne zdarma:D jinak uz mam diamantika aj ja vlastne uz druheho no konecne muzu poradne zkouset snad to cekani a trapeni stalo za to... jinak cestinu jsem si ani neinstaloval mam radeji anglinu...ted ho mam zaply na USB a hreje pekne teda hlavne zezadu a ten kovovy pas je taky slusne rozpalenej...jdu hned flashnout 1.93....jinak vsechny softy vyuzivajici akcelerometer funguji bezvadne az na lunarland ktery ma nejak divne nastavenu odezvu a citlivost :D
takze posledni iGO8 jede neuveritelne plynule zatim jen simulace a litani po mape, tomtom7 vpohode o neco malo rychlejsi nez na Kaiserovi ale prekvapila me moznost priblizovani touch koleckem :)[/QUOTE]

no ja zkousel iGO8 s origo cz ROM a to je naprosto nepouzitelne. odezvatak 1sec, obcas vubec nestiha vykreslovat silnice, je 50 metru pozadu, atd. prilis nepomohlo ani stahnuti detailu. zajima me proto rozdil ve vykonu grafiky oproti origo ROM. nejak se mi nezda rychlost myho diamonda.

jakou mas verzi iGO?

da se ta 405ka flashnout pres 401 bez toho odblokovani regionu?
Marian Veselý (662)|29.7.2008 12:19
[QUOTE="JiVi"]
jj, je mi jasny, ze jako uzivateli je ti fuk, v cem to je napsany, chces fungujici soft, ale tohle popisuje cat, ze je technicky nemozne , aby TF zralo pamet, protoze s eo ni vubec nestara.O tu se stara framework .NET, ktery je soucasti Win 6.1 :)

[/QUOTE]
Jenze ja vubec neresil, ze zere pamet, ty mam volny dost, ale to, že se to z nejakých příčin obcas zpomaluje. Tot vse.

EDIT: když tak přemýšlím, tak už se mi to 3 dny nestalo, takže asi pomohl ten sobotní HR.
vpx (529)|29.7.2008 12:22
[QUOTE="Bubakk11"]Ahoj
pls o radu. Připojujise přes NTB a HTCD skrz VPNku do firemní sítě. Připojení VPN je OK ale nejde mi na NTB termínalové připojení. Setkal jste se někdo? Není někde nějaký odfafkovátko nebo udělátor???:)) S MIOA701 bez problému.
Díky [/QUOTE]

Mne to chodi jak z praku. Dokonce i terminal z HTCD :yes:
Mel jsem kdysi stejny problem a bylo to v tom, ze jsem mel v IP nastavenou alternativni adresu. Cisco VPN pak nechodilo, tak jak melo.
kuxoft (63)|29.7.2008 12:31
[QUOTE="kwaso12"]original..[/QUOTE]

s originál som nezaznamenal žiadne podobné problémy ako tu popisujete ... a v podstate ani z ostatnými ROM, a to som ich vyskúšal všetky dostupné. Každá má nejaké muchy ale nie závažné funkčné vady či náhodné stavy ...
Treba skúsiť Hard Reset a možno dostane rozum. Ale pozor prídete o dáta. Teda okrem internal storage, pokiaľ ju nedáte zmazať.
maxík69 (75)|29.7.2008 12:37
Už jste někdo zkoušel kupovat fólii na Compacta? Chci si koupit fólii Brando a koukám že Diamond bude mít asi trochu jinej tvar displeje ... (přímo na Compacta zatím není v nabídce)... :oops:
kwaso12 (98)|29.7.2008 12:50
[QUOTE="kuxoft"][QUOTE="kwaso12"]original..[/QUOTE]

s originál som nezaznamenal žiadne podobné problémy ako tu popisujete ... a v podstate ani z ostatnými ROM, a to som ich vyskúšal všetky dostupné. Každá má nejaké muchy ale nie závažné funkčné vady či náhodné stavy ...
Treba skúsiť Hard Reset a možno dostane rozum. Ale pozor prídete o dáta. Teda okrem internal storage, pokiaľ ju nedáte zmazať.[/QUOTE]

no ved neviem ..kamarat ma taku istu verziu ako ja a nema tento problem tak sa len pytam ze ci to nieje nieco v nastaveniach ale ja som nikde nic nenasiel.. lebo sa mi to prepne po dlhej dobe necinnosti..hodina az dve..
Marian Veselý (662)|29.7.2008 12:53
AD: folie na compacta:
Já ji měl přímo v balení a zatím jsem s ním spokojen.
kuxoft (63)|29.7.2008 13:15
to kwaso12:
potom jedine skúsiť hard reset ... možno dostane rozum
Martafon (6)|29.7.2008 14:15
[QUOTE="kuxoft"]to kwaso12:
potom jedine skúsiť hard reset ... možno dostane rozum[/QUOTE]

Co se tyka toho BT tak ja sem prehraval ROMku a taky to nepomohlo takze nepredpokladam ze v mem pripade by Hard Reset pomohl ale zkusim .
Martafon (6)|29.7.2008 14:15
[QUOTE="kuxoft"]to kwaso12:
potom jedine skúsiť hard reset ... možno dostane rozum[/QUOTE]

Co se tyka toho BT tak ja sem prehraval ROMku a taky to nepomohlo takze nepredpokladam ze v mem pripade by Hard Reset pomohl ale zkusim .
kuxoft (63)|29.7.2008 14:18
ohľadne BT ... môže byť chyba aj na druhej strane, nie v Diamondovi ... a možno skúsiť spárovať s iným zariadením ...
čo sa týka režimu lietadlo ... teda signál OFF ... ešte môžno sa Diamond automaticky odpojí v oblasti kde je slabý signál
kwaso12 (98)|29.7.2008 14:44
skus pozriet ci mas nastavenu viditelnost diamonda pri spojeni BT..
Martafon (6)|29.7.2008 15:14
[QUOTE="kwaso12"]skus pozriet ci mas nastavenu viditelnost diamonda pri spojeni BT..[/QUOTE]
To bohuzel neni o tom ze bych se nemohl spojit ale problem je v tom ze BT nejde vubec zapnout. Kdyz tapnu na BT tak to chvilku srotuje (toci se tam to ctyrbarevny kolecko) a pak se nic nestane jde to jen nekdy po restartu jak sem psal vyse. Kdyz se ho podari zapnout tak pracuje v poradku. Jeste to zkusim jednou prehrat necim jinym nebo dam ten Hard Reset a uvidim.
Marian Veselý (662)|29.7.2008 15:32
Přidávám zkušenosti po týdnu používání, pokud váháte s koupí:
S Compactem IV. po týdnu používání co se funkčnosti týče maximální spokojenost. TF3D z něj opravdu dělá zařízení, u kterého není v podstatě nutné vůbec používat stylus. Samotné TF3D je dobré kapánek potweakovat pomocí nástrojů z XDA a pak funguje naprosto brilantně. Displej je vynikající. Díky automatické regulaci podsvícení je dispej čitelný za každých světelných podmínek a v noci neoslňuje. Senzor pohybu je návyková záležitost. Jedinou slabinou je výdrž baterie, která je sice na svojí kapacitu 900 mAh nadprůměrná, ale pro uživatele jako jsem já, tedy neustále telefonující, neustále připojení na netu, vyřizující denně z pda desítky mailů, surfují, plánují atd. je nedostatečná. Okolo 15:00 musím každopádně do nabíječky. O víkendu mi ale vydrží přes celý den. Pro workoholiky využívající svoje pda na maximum bych tedy spíš doporučil počkat na Touch pro, které za Compacta vymění jakmile bude na trhu. Všem ostatním mohu doporučit.

EDIT: výtku mám jen k upozornění na docházející baterii. Pokud zapípá, že máte v baterce málo štávy, máte tak 10 minut se dostat k zásuvce, jinak máte smůlu...
TAJNaholkA (2)|29.7.2008 15:48
Mohl by mi nekdo rict jak je to s upatlanim Diamondu? Kdyz pouzivate TouchFlo, urcite display hodne umatlate otisky prstu apod. Taky jsem slysela, ze i kryty jsou upatlane od rukou.. Popr. je na to nejakej spešl hadrik?:D
Dik.
Kolda.o (114)|29.7.2008 15:54
Staci nejake pouzdro ktere ho vzdy nalezite "prelesti" :-)
Sako verife (476)|29.7.2008 16:41
a jestli chces doporucit spesl hadrik tak doporucuji stejnej jako na bryle. Je k dostani za par korun v kazde optice nebo prodejne kde prodavaji bryle....

Ale jak moc je dobrej na diamonda nevim, nezkouseno :)
es_ce4you (13)|29.7.2008 17:06
zdravim panove, jak resite ceske znaky na klavesnici v wwe 1,93 romce? lze je nejak pridat?
osch (1330)|29.7.2008 17:15
Po přidání české T9 lze české znaky zadávat pomocí Phone Keypad i Compact Qwerty. Jinak taky Resco keyboard.