Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

kuxoft (63)|25.7.2008 14:32
tiež nenútim ... tiež som ich odskúšal, hádam všetky dostupné ROM ... radio 06 nejak nedávajú ani do najnovších ROM ... nevychádzal som len s jednej vety, ale aj z vlastnej skúsenosti ... toť moj názor ...
vpx (529)|25.7.2008 14:45
tak s novym barevnym schematek TF3D se mi nejak zapnulo, ze s posunem na kazdou kartu se obrazovka (obsah karty) jakoby rozsviti. zbytecne to zdrzuje.
Nevite nekdo jak to vypnout ?
hugo45 (2)|25.7.2008 15:53
Zdravim, mam problem se zhasinam displaye pri vytvoreni hovoru. Zkousel jsem dva fixy v registrech ale ani jeden nepomohl, ale abych to upresnil display se ted vypne jen kdyz mobil neni pripojeny na nabijecku, kdyz je ta sviti dal. Nema nekdo nejaky napad jak se toho zbavit? Jinak je to muj prvni pristroj s WM a naprosta spokojenost. Jde vubec nejak zmenit melodie u budiku? Jak hledam tak hledam a nikde zadne nastaveni na vyzvaneni budiku najit. No doufam ze se to nekomu bude chtit cist a odpovi :-)
kuxoft (63)|25.7.2008 16:19
v nastavení budíka máš ikonku zvončeka ... klikni na ňu a tam je rozbalovacie menu vedľa Play sound ...
vypínanie displaje pri hovore raz ide raz nie ...
Paullus_ce4you (400)|25.7.2008 16:36
Neexistuje nějaká utilitka pro vypínání a zapínání TouchFlo jinak než přes Settings/Today?

Zkoušel jsem to v AutoHotkey asi dvěma způsoby popsanými na webu a nechodí to.
vojtakawa (41)|25.7.2008 16:49
[QUOTE="kuxoft"]tiež nenútim ... tiež som ich odskúšal, hádam všetky dostupné ROM ... radio 06 nejak nedávajú ani do najnovších ROM ... nevychádzal som len s jednej vety, ale aj z vlastnej skúsenosti ... toť moj názor ...[/QUOTE]
Právě že v nejnovější ROM od Diamond Project je právě to radio .06 a fachá to náramně rychle bez jediné chybičky. Zatím sem nenašel ani jedinou věc, kterou bych mohl této ROMce vytknout.
fous_ce4you (26)|25.7.2008 17:30
[QUOTE="Kyle"]V registrech...

HKLM\Software\OEM\TFLOSettings:EnableScroll = 0

Asi je pak nutny soft reset...[/QUOTE]


Jj - díky - funguje to. Už se píše snadno a rychle.

V TF3D jsem zatím změnu po vypnutí scrollingu nezaznamenal. K čemu valstně scrolling je?
tombik_ce4you (116)|25.7.2008 18:25
Problemy s albem definitivne vyreseny:
Nejdriv aktivujeme cestinu: "HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang" měnit hodnotu na 0405 (Hex).
Potom prejmenujeme v registrech nasledujici polozky:

HKLM\Software\HTC\Camera\Image\SaveFolder_0409
HKLM\Software\HTC\Camera\Image\GpsSaveFolder_0409
HKLM\Software\HTC\Camera\Video\SaveFolder_0409

U kazde z nich zmenime nazev tak ze nahradime devitku petkou...Pro zjednoduseni takto

HKLM\Software\HTC\Camera\Image\SaveFolder_0405
HKLM\Software\HTC\Camera\Image\GpsSaveFolder_0405
HKLM\Software\HTC\Camera\Video\SaveFolder_0405

Pak vse funguje jak ma :-)

Diky tombik.
nolland (40)|26.7.2008 00:22
[QUOTE="nolland"][QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="nolland"]Ahoj, potrebuju poradit. Jak na HTC Diamond nastavim budik? Fakt jsem se snazil, ale proste jsem ho nenasel :-( Diky moc za radu.[/QUOTE]
Klikni na ikonu budíku na úvodní obrazovca TF3D.
[/QUOTE]
Ikonu budíku pod hodinami? Ale to se při poklepání na tuto ikonu dostanu pouze do nastavení hodin a ne do nastavení budíku. Nebo se jedná v menu Hodin o záložku "Připomenutí" a tam si nastavím jako jednu ze tří položek Budík? Díky za pomoc...[/QUOTE]
Já fakt nechápu, kde nastavím ten budík. Poradí mi rposím někdo? Díky moc ;)
kuxoft (63)|26.7.2008 00:37
manuál strana 244 :cool:
JendaV (65)|26.7.2008 08:18
Včera jsem šel koupit MDAC IV (líbí se mi víc než Damond a mám špatné zkušenosti s cizím SW pro tlf služby T-mobilu a chci vyzkoušet jinou češtinu než IW). Zjistil jsem, že nemá žádné HW tlačítko k přiřazení nějaké funkce. Honem jsem se šel podívat na Diamonda - ten má tlačítko jedno (zelený tlf) a v nabídce přiřazení jsem nenašel rotaci displeje. Na svém MDA používám HW tlačítka: 1. kalendář, 2. posun (kalendáře či kurzoru - kruhový ovladač), 3. kontakty, 4. rotace LCD + nahrávání, 5. kamera. 6. hlasitost. Používám je když jsem např. v Excelu k otočení tabulky, otevření kalendáře a kontaktů pro překopírování dat do tabulky. Na ulici díky tlačítkům nemusím vytahovat stylus.
Jak se toto dělá u Diamonda?
MDAC IV citlivě reagoval na stylus s výjimkou pravé svislé lišty. Po SR (který jsem udělal delším stiskem vypínače) se to nezměnilo. Po kalibrování LCD se to snad zlepšilo. Volání programů a přechody mezi nimi mě u prázného přístroje vůbec nepřesvědčily o mimořádné svižnosti.
Automatické rotování displeje jsem našel jen v prohlížeči obrázků. Klávesnice mě vystrašila. Koncepčně to už snad není MDA, ale nějaký smartphone?
Kdo mi to, prosím, objasní? Kde se o těchto praktických maličkostech dovím? Visí někde návod?
Upraveno: P.S. A ještě se to kymácí na rovném stole!!!
stupid (11)|26.7.2008 08:24
Zdravím všechny chytré Diamanťáky. Tak už jsem také majiteleme HTCD, jsem velice spokojený, kvalita i rychlost mi vyhovuje. Jediné obrovské mínus jsou zvuky, resp. hlasitost reproduktoru. Navigace je v autě prakticky nepoužitelná. :mad: Na jednu věc jsem nepřišel, trápím se s ní už dva dny. Prosím o radu: jak vymazat nepoužívané Kategorie v kontaktech. Někde v registrech? (Tam jsem se včera hrabal 3 hodiny). Díky všem za podnětnou radu.
Losos_ce4you (1147)|26.7.2008 08:29
V aute nepouzitelna navigace ?? Bud si zvedni hlasitost nebo si do traktoru budes muset poridit fakt neco jineho :-D
Marian Veselý (662)|26.7.2008 08:56
[QUOTE="JendaV"]Včera jsem šel koupit MDAC IV (líbí se mi víc než Damond a mám špatné zkušenosti s cizím SW pro tlf služby T-mobilu a chci vyzkoušet jinou češtinu než IW). Zjistil jsem, že nemá žádné HW tlačítko k přiřazení nějaké funkce. Honem jsem se šel podívat na Diamonda - ten má tlačítko jedno (zelený tlf) a v nabídce přiřazení jsem nenašel rotaci displeje. Na svém MDA používám HW tlačítka:.........
[/QUOTE]
IW v MDA Compact není, češtinu do něj nedělal Sunnysoft, ale je od výrobce. HW tlačítka k přiřazení jsem nepotřeboval, protože nepoužívám funkce, který bych chtěl přiřadit. Posun kalendáře - proč nepoužít TouchFlo na posunování. Reakce na dotek u lišty - potweakoval jsem rychlost přes Memmaid, citlivost a TF3D přes Diamond tweak a TF3D tweak a chová se to o mnoho svižněji a citlivost na dotyk je stejná jako u ostatních PPC co jsem měl. Volání programů - je to VGA, 4 x větší plocha než u QVGA. Je to normální. Klávesnice je otázka zvyku. Návod k tomu T-mobile přidává. Pro mě je jediný problém baterka :(.
nolland (40)|26.7.2008 10:03
[QUOTE="kuxoft"]manuál strana 244 :cool: [/QUOTE]
Super, děkuju. Je to tam!!! :)
maxík69 (75)|26.7.2008 17:33
Tak jsem udělal na MDA Compact IV od T-Mobile pokusně HW reset, abych se zbavil těch růžových nesmyslů... Po instalaci je asi 5 vteřin na stornování customizace... Poté zůstane čistý WM 6.1, ovšem bez Tom Toma a Opery mobile (web'n'walk)-která jde doinstalovat.. Ten TT ale zůstává nainstalován ve vnitřní paměti, která zůstává nedotčená, takže stačí udělat zástupce, funguje poté normálně..... TouchFlo 3D tam také žádné není, musí se stáhnout originální od HTC tady ...

Edit: tak tu Operu mobile nějak nemůžu nainstalovat... Zkoušel jsem už několik verzí (pokaždé 9.5) ale hned po začátku instalace to hodí chybu, že instalace se nezdařila... Poradí někdo jak nainstalovat Operu mobile ??
rkalas (49)|26.7.2008 23:57
Jaké máte výsledky s VSBENCHMARK 2007? Měřil jsem svýho touche s origo CZ romkou 1.37.401.3 a je to dost slabota oproti jiným výsledkům co jsem našel. Hlavně co se týče grafiky. Je to způsobený jen tou ROMkou?

GRAPHICS 1959
OTHERS 1983
JPEG 4849
GAMES 1495
SOUND 1884

maxík69 (75)|27.7.2008 00:12
Dá se někde sehnat originální CZ romka na MDA Compact IV od T-Mobile ??? Chtěl bych zkusit jiné romky, tahle (1.37.113.3 CSY) se mi zdá hodně pomalá, ale chci mít možnost vrátit tlf do původního stavu - kvůli záruce...
vojtakawa (41)|27.7.2008 00:39
[QUOTE="kalas"]Jaké máte výsledky s VSBENCHMARK 2007? Měřil jsem svýho touche s origo CZ romkou 1.37.401.3 a je to dost slabota oproti jiným výsledkům co jsem našel. Hlavně co se týče grafiky. Je to způsobený jen tou ROMkou?

GRAPHICS 1959
OTHERS 1983
JPEG 4849
GAMES 1495
SOUND 1884

[/QUOTE]

Čím menší čísla tím lepší nebo čím větší? :-)
rhinos (113)|27.7.2008 01:38
mozna trosku hloupej dotaz ale zatim se mi to nepovedlo vyresit.
Chtel bych nastavit jako default web prohlizec operu nicmene jsem to zatim nikde nenasel...napada mi jedine to nastavit pres registry?
Druhy dotaz je variace na stejne tema...jak udelat to aby se mi odkazy z emailu synchronizovaneho z exchange serveru oteviraly v default web prohlizeci?
Losos_ce4you (1147)|27.7.2008 08:51
Zajimave pripravovane UI od Schapse
MRKNETE SEM
Během krátké doby to prý hodí na vyzkoušení ...................
JendaV (65)|27.7.2008 09:49
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="JendaV"]Včera jsem šel koupit MDAC IV (líbí se mi víc než Damond a mám špatné zkušenosti s cizím SW pro tlf služby T-mobilu a chci vyzkoušet jinou češtinu než IW). Zjistil jsem, že nemá žádné HW tlačítko k přiřazení nějaké funkce. Honem jsem se šel podívat na Diamonda - ten má tlačítko jedno (zelený tlf) a v nabídce přiřazení jsem nenašel rotaci displeje. Na svém MDA používám HW tlačítka:.........
[/QUOTE]
IW v MDA Compact není, češtinu do něj nedělal Sunnysoft, ale je od výrobce. HW tlačítka k přiřazení jsem nepotřeboval, protože nepoužívám funkce, který bych chtěl přiřadit. Posun kalendáře - proč nepoužít TouchFlo na posunování. Reakce na dotek u lišty - potweakoval jsem rychlost přes Memmaid, citlivost a TF3D přes Diamond tweak a TF3D tweak a chová se to o mnoho svižněji a citlivost na dotyk je stejná jako u ostatních PPC co jsem měl. Volání programů - je to VGA, 4 x větší plocha než u QVGA. Je to normální. Klávesnice je otázka zvyku. Návod k tomu T-mobile přidává. Pro mě je jediný problém baterka :(.[/QUOTE]
Čím rotuješ displej třeba v Excelu? Mohl bys mi, prosím, podrobněji vysvětlit, co máš na mysli, že VGA zpomaluje spouštění programu? Při 526 MHz? A když je program spuštěn, tak při jeho přepínání tento důvod odpadá? Zkusil jsem si E-Ten X500+, což je starý model 400 MHz s VGA a tam to jde svižně jako s QVGA.
Když si musíme zvykat na takovou kláesnici, to bychom si tam mohli dát třeba nějakou Nokiáckou a zapomenout na 10 let vývoje PDA! Co proboha dělají profesionální aplikátoři přenosných zařízení? A taky se Ti MDA kymácí na rovném stole?
JendaV (65)|27.7.2008 09:59
[QUOTE="Losos"]Zajimave pripravovane UI od Schapse
MRKNETE SEM
Během krátké doby to prý hodí na vyzkoušení ...................[/QUOTE]
Jsi jeden z mála, který místo multimediality a iphounovského šílenství využívá PDA orientaci. Vidím, že Tě přesto dráždí ovládání bez stylusu. Možná se to někdy dovede k dokonalosti. Mohl bys mi, prosím, napsat něco k mému dotazu? I Ty jsi přestal používat tlačítka s přiřazenými funkcemi? To je přece pro PDA orientaci daleko největší zásah, nebo to tak nevidíš? Zkoušel jsem si to přes nabídku ve svém MDA, ale je to krok zpět: Místo jednoho hmatu vysunout stylus, ťuknout na nabídku, ťuknout na program. A to vždy, když přecházím mezi dvěma otevřenými soubory či programy. Nebo to jde dělat Touchem? A pokud máš Touch odinstalovaný - čím rotuješ displej v Excelu?
Losos_ce4you (1147)|27.7.2008 10:25
Na vsechno staci WkTASK , spousteni programu , vypinani programu , rotovani obrazovky , jas ,hlasitost , vypinani zarizeni , prepinani mezi programy ... atd. Na jedine programovaci tlacitko mam "rychle spousteni WkTSKU" ... vic nejak nepotrebuju , moznosti variaci nastaveni je ale hafo
kultus (418)|27.7.2008 10:59
[QUOTE="maxík69"]Dá se někde sehnat originální CZ romka na MDA Compact IV od T-Mobile ??? Chtěl bych zkusit jiné romky, tahle (1.37.113.3 CSY) se mi zdá hodně pomalá, ale chci mít možnost vrátit tlf do původního stavu - kvůli záruce...[/QUOTE]

mrkni se na ftp server XDA-developers jestli tam neni tak se na jejich servru pohrej a vyextrahuj si jize sveho zarizeni...
bobik2443 (8)|27.7.2008 11:05
[QUOTE="czbird"]Pokracovani story:
+ 10min hovor
+ 10min vrtani v kalendari
+ 5min opera
=> zbyva 46% (11:47)

jako pokud se tohle nezlepsi, tak to vidim na vraceni/reklamaci, 2x denne opravdu nabijet nehodlam

"stary" Asus P535 vydrzel 2.5 dne... grrr...[/QUOTE]

Presne! Ja mam stejny problem. 8hodin pohotovostni doba. Cekam na baterii 1350mah. Jinak ten pristroj je nepouzitelny.
vojtakawa (41)|27.7.2008 11:08
To tam máte oba nějakou poruchu nejspíš. Já se svým pracuji celý den a v poho. Nabíjím jen přes noc.
KillerShot (16)|27.7.2008 11:31
Tak to máte určitě nějaký problém, protože včera jsem používal operu asi necelou hodinu a baterka nijak dramaticky neklesla.
bobik2443 (8)|27.7.2008 12:29
[QUOTE="tntckooo"][QUOTE="Losos"]Asijska ROM se take zatim tvari velice priznive , zadny zadrhel se zatim neobjevil , uvidime behem dne :-) urcite je ale "rychlejsi" ... [/QUOTE]
rychlejsi nez ENG verzia romky 1.37.405? [/QUOTE]


Mohl by mi prosim Vas nekdo poradit a napsat presny postup,krok za krokem,jak nahrat novou ROM do diamond touch?
Ziju momentalne v Anglii a poridil jsem si diamond,protoze Orange UK nabizel vyhodny pausal (600min,unlimited txt,unlimited internet, za £17.50 mesicne na 18 mesicu a telefon free.)
Bohuzel jsem uplny laijk co se uzivani windows mobile tyce.
Prosim pomozte mi, protoze jsem nespokojen z rychlosti a stim ,ze nemuzu naistalovat spoustu aplikaci(Skype,The core atd..).
Predem dekuji.
Marian Veselý (662)|27.7.2008 12:45
S tou baterkou to teda neni zadna hitparáda. Ted pres vikend to se spotrebou vydrzim pres cely den, ale zacinnam se desit pracovnich dni, jdy jsem mel u kaisera cely den zapnute BT a pres headset vyrizoval celkem dost telefonu a k tomu spoustu mailů a nejakou chvilku a netu. Vy co tu pisete jak moc Vam to vydrzim na tom asi moc nedelate.
vojtakawa (41)|27.7.2008 13:01
No já ho využívám hodně pracovně na tel. a hlavně i jako zápisník 8h denně v práci a na výdrž si zatím nestěžuji. Každý den ho ráno v 7 odpojím z nabíječky jak jdu do práce a vydrží do půlnoci, kdy ho tam zas šoupnu. Pohoda
(ono taky záleží, jak to máne nastavené. určitě vypnout automatické nastavování podsvícení atd. a pak to vydrží v pohodě den častého používání)
Losos_ce4you (1147)|27.7.2008 13:12
M.V.: jestli ho nemas na hrani ale opravdu ho vyuzijes tak bez prubezneho nabijeni behem dne nevydrzis , nejvetsi zahul je obycjne telefonovani .... v aute automaticky picham na nabijecku , v praci ho dobnu na notas a pak neni problem , jinak pocitej s tim ze ti odpoledne lehne - uz se tady o tom ale psalo dost,tak jsi s tim mohl pocitat :-)
Marian Veselý (662)|27.7.2008 13:51
ja s tim pocital. compact IV je pro me prestupnou stanici na Raphaela. Ty dva mesice to s nim vydrzim :-). Uprimne receno me ta 900 baterka spis mirne prekvapila. Touch flo se jeste bude muset kapanek odladit, protoze se postupn ězpomaluje a vzhldem k tomu ze volne RAM mam neustale okolo 30 MB, tak s ramkou to asi nesouvisí a bude to nekde v tom systému.
Losos_ce4you (1147)|27.7.2008 14:01
Na kapacitu baterie , vga atd. je vysledek absolutne vynikajici , prekvapujici - prijemne . Nizsi vydrz oproti jinym zarizenim s vetsimi rozmery , kapacitou baterie atd. byla odzacatku jasna . Perpetum-mobile to neni :-)
kultus (418)|27.7.2008 14:35
tak me by nevadila ani nahradni 900mAh baterie potrpim si na tom aby byl tenky ale zatim jsem videl jen neoriginalni ale za 400,- jako nouzovka proc ne
Marian Veselý (662)|27.7.2008 15:39
Právě tu baterku vidím jako bejvětší slabinu a jedinné podstatné mínus a daň za opravdu luxusní velikost. Ostatní chybičky (postupné zpomalování Touch Flo, náročnost na RAM - ta se dá obejít tweakováním přes Diamond tweak a TF3D tweak, třeba jen povypínám nepotřebných záložek jsem se dostal na 55 MB RAM free po restaru a postupně klesne na cca 28 - 33, kde už zůstane) se odladí v nových Romkách.
Losos_ce4you (1147)|27.7.2008 15:44
co chces ladit na 30mb volne pameti behem prace ??? k cemu ti bude 50 mb ? pamet je od toho aby pametovala , ne aby ses mohl kochat jeji velikosti , volna pamet je uplne k nicemu :-) k uvolnovani dojde az v pripade ze pamet dochazi , coz nemam dojem ze je v tomhle pripade
JendaV (65)|27.7.2008 16:25
Čím se spouští záznamník?
pekro (346)|27.7.2008 17:27
Pro ty kteří nechtějí používat HardSPL pro odemčení HTC je tu oficiální ROM
RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.exe
Ke stažemí na http://duttythroy.net/

Funguje Ok naprostá spokojenost používám již 3 den
pekro (346)|27.7.2008 17:39
Hledám pár aplikací pro diamonda
XDA jsem prohledával ale nenašel jsem nikde

1. Connect to PC
Umožňuje po připojení Diamonda používat jej jako Modem
Viz obrázek na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=411707

2. Aktivace použití listování pomocí touch kolečka co je kolem křížového ovladače
Viz video http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=411707

3. Skin pro S2U
Viz video http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=411707
Marian Veselý (662)|27.7.2008 18:34
[QUOTE="Losos"]co chces ladit na 30mb volne pameti behem prace ??? k cemu ti bude 50 mb ? pamet je od toho aby pametovala , ne aby ses mohl kochat jeji velikosti , volna pamet je uplne k nicemu :-) k uvolnovani dojde az v pripade ze pamet dochazi , coz nemam dojem ze je v tomhle pripade [/QUOTE]

Ja ladit pamet nechtel :-). Ja jen uvadel, ze postupne zpomalovani Tuoch flo 3d nesouvisi s pameti, protože jí mám dost volné. Touch Flo jsem myslel odladit.
fous_ce4you (26)|27.7.2008 20:33
O co se ochuzuji, když vypnu ten scrolling ? K čemu to je? Je to jen o tom ze se např. v kontaktech nemužu pohybovat prstem?

Díky
Spawncz (206)|27.7.2008 21:17
Muzu nahravat oficialni romky ikdyz uz mam HardSPL ???
pekro (346)|27.7.2008 21:42
To: fous ANO
To: Spawncz ANO
vojtakawa (41)|27.7.2008 23:24
Jaký je best pugin, kterým se dá různě modifikovat plocha? Přidávat různé today ukazatele atd ??
Dejte nějaký tip pls
Surgical (2364)|28.7.2008 06:58
Jednoznačně Wisbar Advance Desktop, ale není free a vyladit ho k obrazu svému taky není triviální. Jinak má tady svůj thread taky, ale lépe jako source je používat přímo jeho vlastní fórum.
kultus (418)|28.7.2008 07:00
no to je sice hezky ale 100% mi nefungoval na zadnem zarizeni ktere navic hooodne zpomaloval takze kdyz uz jste se zbavily touchflo 3D tak bych si takovy vir urcite nedaval...jinak radeji bych pockal na nove UI od Schapse viz XDA-dev:yes:
langosh_ce4you (40)|28.7.2008 09:03
Zdravím všechny.

Chtěl bych se zeptat, jak odstraním z nabídky start program HTCmail, popř. ho odstraním zcela.
Děkuji za případné odpovědi
Roman
kuxoft (63)|28.7.2008 09:11
Nainštaluj Diamond TF3D Config
JiVi_ce4you (34)|28.7.2008 09:21
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="Losos"]co chces ladit na 30mb volne pameti behem prace ??? k cemu ti bude 50 mb ? pamet je od toho aby pametovala , ne aby ses mohl kochat jeji velikosti , volna pamet je uplne k nicemu :-) k uvolnovani dojde az v pripade ze pamet dochazi , coz nemam dojem ze je v tomhle pripade [/QUOTE]

Ja ladit pamet nechtel :-). Ja jen uvadel, ze postupne zpomalovani Tuoch flo 3d nesouvisi s pameti, protože jí mám dost volné. Touch Flo jsem myslel odladit.[/QUOTE]

TF3D je napsany v .NETu .. takze leakovani zapomenutych objektu neexistuje ...

tak co na tom ladit, prozrad? :)