Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Marian Veselý (662)|24.7.2008 21:48
nevíte někdo jak dosáhnout toho, aby se mi po klinutí na softkey kalendář, případně na HOME obrazovku, kde je nějaká událost otevřel Pocket Informant a ne defaultní windowsácký kalendář?

Na softkeys jsem přišel:
Here is the way to change the homekeys IN TFLO 3D.

In a registry editor, go to:

HKLM/Software/HTC/manila/
Here is:

HomeLSKPath, which is the left softkey (Standard = Phonepad)
And
HomeRSKPath, which is the right softkey.
If you change these with the location of the programs you want to link to, and simultaneous change the names:

HomeLSKText = Left softkey text
And
HomeRSKText = Right softkey text.
htcjirka (1875)|24.7.2008 22:05
[QUOTE]o neco T urcite tenhle pristroj ochudi stejne tak jako v minulosti[/QUOTE]

Neni o nic ochuzen.Stejne tak napr. HTC Kaiser nebyl o nic ochuzen.
TT je sice verze 7,ale mapy jsou ve verzi 6.75 takze zadna vyhra...
Ale design urcite lepsi nez original.
revenger (22)|24.7.2008 22:49
zdravim :
ma tu niekto nastavenia MMS, Internetu cez GPRS a E-mailovej schranky do diamondu na siet O2 - SK
tato siet nie je v databaze takze si nevie stiahnut od operatora potrebne nestavenia :(
fcuck... plz ak mate niekto sk o2 poslite mi vase nastavenia...
nolland (40)|24.7.2008 22:54
Ahoj, potrebuju poradit. Jak na HTC Diamond nastavim budik? Fakt jsem se snazil, ale proste jsem ho nenasel :-( Diky moc za radu.
Sako verife (476)|24.7.2008 22:55
[QUOTE="uiqjirka"][QUOTE]o neco T urcite tenhle pristroj ochudi stejne tak jako v minulosti[/QUOTE]

Neni o nic ochuzen.Stejne tak napr. HTC Kaiser nebyl o nic ochuzen.
TT je sice verze 7,ale mapy jsou ve verzi 6.75 takze zadna vyhra...
Ale design urcite lepsi nez original.[/QUOTE]

design je spise na urceni kazdeho osobne, co se mu libi. Me se to ne eee ;) ROvnej spodek je super, ale tim ze to ma jinej tvar (zakulaceny rozky) by me to odradilo kvuli nemoznosti (asi teda, pouze spekulace zatim) dokoupit silnejsi baterku

TT program sice ver7 ale pokud je mi znamo tak se daji sehnat i mapy ver 7 ktere funguji. A pochybuji ze by udelali takovy tah ze budou mit lidi stary mapy, pochybuji ze by to vubec slo technicky.

ale je to zbytecne tema, kdo chce at si koupi co chce....
Marian Veselý (662)|24.7.2008 23:00
[QUOTE="nolland"]Ahoj, potrebuju poradit. Jak na HTC Diamond nastavim budik? Fakt jsem se snazil, ale proste jsem ho nenasel :-( Diky moc za radu.[/QUOTE]
Klikni na ikonu budíku na úvodní obrazovca TF3D.
Marian Veselý (662)|24.7.2008 23:05
K MDA Compact IV. se dává Tom Tom 7.450 sestavení 9030, verze map je Central and Eastern Europe v 675.1504. V první kusech byly odblokované mapy celé Evropy.
SG_ce4you (118)|25.7.2008 00:05
prosím o návod tipu antiblb jak do TF3D dostat do počasí i jiné město jsem opravdu už lopata ale fakt nevím jak
nam0l (1)|25.7.2008 01:48
Ahoj, mám problém s výstupem na sluchátka, velmi šumí je to u diamonda normální nebo mám telefon reklamovat? Mám sluchátka typu in-ear.
tomisdn (3)|25.7.2008 02:38
Zdravim, tak uz jsem presel z TF3D na klasicke WM rozhrani. Zajimalo me jak, pokud to jde, zmenit dole na obrazovce kontextova tlacitka Kalendar a Kontakty na neco jineho.

Nejake zajimave hry, programy (napriklad na prohlizeni obrazku) ktere dokazi vyuzit toho "polohoveho" senzoru
EDIT: asi nic noveho pod sluncem ale aplikace Gsen umoznuje pouzivat akcelerometr obecne vzato ve vsech aplikacich, alespon tedy ve smyslu otaceni obrazovky
Ty hry me ale porad zajimaji.... :-) Tipy?

Diky
Sako verife (476)|25.7.2008 06:54
[QUOTE="nam0l"]Ahoj, mám problém s výstupem na sluchátka, velmi šumí je to u diamonda normální nebo mám telefon reklamovat? Mám sluchátka typu in-ear.[/QUOTE]


na 90% problem s audioboosterem. Procti si par stranek zpatky..... Na reklamaci to rozhodne neni :))
aaa (3)|25.7.2008 07:11
Mám krátce Diamonda s následujícím problémem.
Když toto zařízení přejde do režimu spánku automaticky
po uplynutí určité doby nečinnosti, pak příchozí hovory jsou rovnou přesměrovávány do hlasové schránky!
Samozřejmě žádné extra nastavení přeměrování není nastaveno.

U jiných MT se mi však toto neděje! (TyTN II, Qtec 8310)
Nejsem si jist zda toto mám považovat za závadu, či věc nastavení - zkoušel jsem vše možné + HR a nic. :((

Můžete mi někdo poradit co s tím?
Předem dík.
Marian Veselý (662)|25.7.2008 07:22
[QUOTE="tomisdn"]Zdravim, tak uz jsem presel z TF3D na klasicke WM rozhrani. Zajimalo me jak, pokud to jde, zmenit dole na obrazovce kontextova tlacitka Kalendar a Kontakty na neco jineho.
[/QUOTE]
Na klasické Today použij program REMAP SOFTKEYS. Na home obrazovce TF3D musíš přes registry - postup je výše.
vpx (529)|25.7.2008 07:32
[QUOTE="Marian Veselý"]nevíte někdo jak dosáhnout toho, aby se mi po klinutí na softkey kalendář, případně na HOME obrazovku, kde je nějaká událost otevřel Pocket Informant a ne defaultní windowsácký kalendář?
[/QUOTE]

neco na to je na xda-developers, umi to patchovat odkazy z ToucfFlo, calendar.exe to umelo jako jeden z prvnich....
Marian Veselý (662)|25.7.2008 07:38
odkázek by čistě náhodou nebyl? Včera jsem to tam procházel a tohle jsem nenašel.
vojtakawa (41)|25.7.2008 08:24
Dotaz: Když si dám na pozadí plochy fotku, mám ji jakoby přetáhlou bílým filtrem (je dost do bleda), nemůžu nikde najít nastavení, aby mi to zobrazilo reálně. Poradí někdo lamce pls? :D
htcjirka (1875)|25.7.2008 08:55
[QUOTE]pokud je mi znamo tak se daji sehnat i mapy ver 7 ktere funguji.[/QUOTE]

Ty jsi vubec nepochopil poentu.Daji sehnat...ne kazdy chce mit mapy nelegalne ve svem pda.Tom Tom7 se starymi mapami,ktere compact IV obsahuje je k nicemu.
Kdyby tam zadnounavigaci nedal,tak se vubec nic nestalo.
xcaleb (12)|25.7.2008 09:04
[QUOTE="vojta20vt"]Dotaz: Když si dám na pozadí plochy fotku, mám ji jakoby přetáhlou bílým filtrem (je dost do bleda), nemůžu nikde najít nastavení, aby mi to zobrazilo reálně. Poradí někdo lamce pls? :D [/QUOTE]

Při změně pozadí se nastavuje ješte v procentech míra průhlednosti, když nastavíš nulu, tak je pozadí OK
vojtakawa (41)|25.7.2008 09:09
[QUOTE="xcaleb"][QUOTE="vojta20vt"]Dotaz: Když si dám na pozadí plochy fotku, mám ji jakoby přetáhlou bílým filtrem (je dost do bleda), nemůžu nikde najít nastavení, aby mi to zobrazilo reálně. Poradí někdo lamce pls? :D [/QUOTE]

Při změně pozadí se nastavuje ješte v procentech míra průhlednosti, když nastavíš nulu, tak je pozadí OK[/QUOTE]

No to mě taky napadlo, ale nějak nemůžu najít to nastavení průhlednosti ;)
kultus (418)|25.7.2008 09:10
zdar nemate problem s vestavenou javou kvuli rozliseni ??? treba hry jsou v malem oknu nebo se umi prispusobit na fullscreen narazim na to ze hry na VGA jeste nedelaji....
pekro (346)|25.7.2008 09:40
Pěkná "aplikace" která přidá do Touch Flo 3d další záložku s historií volání

Naleznete zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=411290
xSam (24)|25.7.2008 09:59
Zkoušel jsem nahrat htc today plugin...
Po restartu mi tel nabehne, natukam pin a pak se hryzne a je konec...
A nejde udelat nic...
Nemáte nějakou radu jak postupovat teď dál?
Marian Veselý (662)|25.7.2008 10:04
[QUOTE="uiqjirka"][QUOTE]pokud je mi znamo tak se daji sehnat i mapy ver 7 ktere funguji.[/QUOTE]

Ty jsi vubec nepochopil poentu.Daji sehnat...ne kazdy chce mit mapy nelegalne ve svem pda.Tom Tom7 se starymi mapami,ktere compact IV obsahuje je k nicemu.
Kdyby tam zadnounavigaci nedal,tak se vubec nic nestalo.[/QUOTE]

Nejnovější mapy si můžeš kouoit při dnešním kurzu za cca 1400,- na stránkách Tom Toma, což je mnohem levnější než kupovat celou navigaci.
kwaso12 (98)|25.7.2008 10:05
[QUOTE="revenger"]zdravim :
ma tu niekto nastavenia MMS, Internetu cez GPRS a E-mailovej schranky do diamondu na siet O2 - SK
tato siet nie je v databaze takze si nevie stiahnut od operatora potrebne nestavenia :(
fcuck... plz ak mate niekto sk o2 poslite mi vase nastavenia...[/QUOTE]

no tak toto neviem ale ja mam T-Mobile a nastavoval som si MMS sam rucne..na stranke T-mobile som si nasiel navod a podla neho som to urobil a funguje..skus najst na O2 stranke nastavenie pre zariadenia s WM a malo by to fungovat..
cluck_ce4you (46)|25.7.2008 10:12
Zdravím,

před odesláním sms mi diamond hodí hlášku: jednoho nebo více příjemců nelze rozpoznat, chcete zprávu přesto odeslat..

potvrdím ano a odešle se.

Poradí někdo co mám špatně nastavené????


předem díky
fous_ce4you (26)|25.7.2008 10:17
Zdravím všechny. Pročetl jsem všech více jak 90 stran a nikde jsem nenašel co mě trošku trápí (jinak jsem s Diamondem super spokojený). Špatně se mi zobrazuje pro mě velmi užitečná aplikace PocketAlert - viz.: http://www.chapura.com/pocketalert.php

Ale to by se dalo zkousnout. Co mě trápí víc je skutečnost, že při pručním psaní stylusem po displeji (v PocketAlert, PhatPad atp.) jsou reakce velmi velmi zpomalené a psát se skoro nedá (ani při vypnutém TF3D).

Každá rada nebo postřeh mě moc potěší.

Díky.
soko.ban (71)|25.7.2008 10:29
nova ofiko ROM
https://www.svethardware.cz/aktualizace-rom-pro-htc-touch-diamond-prinasi-podporu-gsm-850-mhz/24022

ke stahnuti je na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410720

zkousel jste nekdo?

Ja na to budu mit cas az odpoledne a vecer jedu pryc... a rad bych jel i s funkcnim telefonem :)
Preferuju zatim jen ofiko ROM, nechce se mi hrabat se v tech ruznejch ofukach a ty ofiko mi vyhovujou.
kuxoft (63)|25.7.2008 10:32
už som sem dával hodnotenie predvčerom ... podľa mňa je dobrá, rýchlejšia.
Funguje mi všetko čo potrebujem.
KillerShot (16)|25.7.2008 10:49
Nevíte kdy bude evropská verze týhle ROMky?
xcaleb (12)|25.7.2008 10:56
Ahoj, po používání týden české verze pár problémů:
Wi-fi najde sítě, připojí se, ale tím to končí, nejde přenést žádný data, resp i www prohlížeč nikdy nenajde stránku a při tom v ovládacím panelu krásně svítí plnej signál a informace připojeno.
Tohle samé dělá i při spárování s kabelem přes USB.
Připojení přes BT s druhým PDA nebo PC se správně spáruje, ale tím to končí, nejde nic přenést.
Po cca 15 restartech a 4x hardwarový reset zařízení se v klidu napojilo na wi-fi jako vždy, ale s tím že teď opravdu fungovalo kolem 10 min, pak padlo a zase žádná šance se připojit žádným způsobem.
Funguje připojení akorát GPRS.
Po restartu obsazenost paměti 59%.

Takže dotaz, když to flashnu, přijdu o záruku?
Další věc, pročetl jsem celé forum tady a jsem trochu zmatenej s flashnutí, když jsem to dělal u FSLoox, pustil exe na pc a už to jelo, ale po čtení info o diamondíkovi nějak se toho bojím.
Takže věc, nemohl by tady někdo pro pár nechápavců napsat takovej krátkej manuálek co stáhnout a co jak instalovat, resp jak na češtinu.

Edit:
teď mi přišel mail ze sunnysoftu, ať diamondíka vrátím, že mi dají nový kus
takže asi budu zase veselejší, protože tohle je fakt skvělá mašinka, ale stejně asi budu flashovat :-)
tomisdn (3)|25.7.2008 10:57
zdravim, je nejaka moznost jak pridat hodiny na stavovou listu nahore? Neco ve stylu ClockOnTop, ktere mi ale nejde nainstalovat (zrejme je jen pro WM5)
Diky.

Pripadne podobne hodiny jako v TF3D pro klasickou today sceen?
topesto (71)|25.7.2008 10:59
jak evropská? tahle je podle mě world wide english, nic lepšího bych nečekal.
KillerShot (16)|25.7.2008 11:02
No právě že pokud tuhle chceš flashnout tak musíš použít Hardspl protože nesedí region.
topesto (71)|25.7.2008 11:06
s hardspl nemám problém ;)
KillerShot (16)|25.7.2008 11:08
No jo ale když ho musíš použít tak je jasný že ta ROMka není oficiální nebo není pro danou verzi. To je důvod proč se ptám kdy bude evropská verze.
soko.ban (71)|25.7.2008 11:09
[QUOTE="tomisdn"]zdravim, je nejaka moznost jak pridat hodiny na stavovou listu nahore? Neco ve stylu ClockOnTop, ktere mi ale nejde nainstalovat (zrejme je jen pro WM5)
Diky.

Pripadne podobne hodiny jako v TF3D pro klasickou today sceen?[/QUOTE]

settings/clock & time, treti zalozka More a je tam jedinej check
vpx (529)|25.7.2008 11:15
[QUOTE="tomisdn"]zdravim, je nejaka moznost jak pridat hodiny na stavovou listu nahore? Neco ve stylu ClockOnTop, ktere mi ale nejde nainstalovat (zrejme je jen pro WM5)
Diky.

Pripadne podobne hodiny jako v TF3D pro klasickou today sceen?[/QUOTE]

kliknes na nastaveni hodin/budiku a v advanced nastavis "show title bar clock in every program"
Kolda.o (114)|25.7.2008 11:22
treba SPB Time pro klasickou Today
Kyle (279)|25.7.2008 11:41
[QUOTE="fous"]Co mě trápí víc je skutečnost, že při pručním psaní stylusem po displeji (v PocketAlert, PhatPad atp.) jsou reakce velmi velmi zpomalené a psát se skoro nedá (ani při vypnutém TF3D).[/QUOTE]

To pravdepodobne zpusobuje touchFLO scrolling, jedine "reseni" napr. primo od vyrobce PhatPadu je scrolling vypnout. Misto, aby hledali zpusob jako scrolling ignorovat (urcite to jde, kdyz Microsoft Notes tenhle problem nemaji), tak do posledni verze pouze pridali varovani a moznost scrolling vypnout pro cely system... :sarcastic:
fous_ce4you (26)|25.7.2008 11:54
Jak ten scrolling vypnu?
xSam (24)|25.7.2008 12:29
[QUOTE="xSam"]Zkoušel jsem nahrat htc today plugin...
Po restartu mi tel nabehne, natukam pin a pak se hryzne a je konec...
A nejde udelat nic...
Nemáte nějakou radu jak postupovat teď dál?[/QUOTE]

V praci nemám activesync, ale zjistil jsem, ze kdyz tel pripnu ke compu, tak se muzu dostat do pameti telefonu...
Neexistuje nejakej soft, kterej by dokazal vytáhnout telefonni cisla?
Nebo kde v paměti jsou kontakty uložený, že bych to zkopíroval, udělal hard reset a pak to tam nakopíroval zpátky...
Všechno ostatní ať jde klidně do háje, ale ty kontakty potřebuju zachránit...
Nemám provedenou zálohu:-(
Prosím o pomoc...
vpx (529)|25.7.2008 12:49
mam pocit, ze od te doby, co mam veriz ROMky 1.93 mi zmizel ctverecek okolo "ok" nebo "x" v pravem hornim rohu. Nebo to ma souvislost s nastavenim HTC Extended Color Scheme ? Mate nekdo stejny problem ?
vojtakawa (41)|25.7.2008 12:55
Taky by mě zajímalo, jak vypnout a popř. opětovně zapnout ten touch scrolling ... A ještě jsem pořád nepřišel, jak vypnout tu průhlednost fotky na pozadí :-) Poraďte někdo pls.
Kyle (279)|25.7.2008 13:24
V registrech...

HKLM\Software\OEM\TFLOSettings:EnableScroll = 0

Asi je pak nutny soft reset...
cluzoe (37)|25.7.2008 13:25
[QUOTE="vojta20vt"]Taky by mě zajímalo, jak vypnout a popř. opětovně zapnout ten touch scrolling ... A ještě jsem pořád nepřišel, jak vypnout tu průhlednost fotky na pozadí :-) Poraďte někdo pls.[/QUOTE]

Takze:
1-Start
2-Pictures & Videos
3-Podrzis stilus na fotke
4-Set as Today Background...
5-Transparency Level: 0

A mas to
vojtakawa (41)|25.7.2008 14:10
Jo. Paráda. Díkes, už to mám konečně pěkné to pozadí :-)
Jinak k těm ROMkam, přidám moji zkušenost. Celý týden jsem testil asi cca 10 ROMek, zkoušel jsem na tom pouštět co se dalo a nakonec jsem zvolil pro mě jako nejrychlejší a nejpropracovanější tu od Diamond Project 1.93.456.2 WWE s Radiem 1.00.25.06 . U statních jsem dycky objevil nějaký nedostatek, nebo se občas něco seklo.
:yes:
kuxoft (63)|25.7.2008 14:19
osobne by som dával s rádiom 25.05 - menej žerie baterku a je vraj najstabilnejšie.

Radio v1.00.25.05 (Quad Band,Save Power and have better Network Connection!) "Highly Recommended"
nolland (40)|25.7.2008 14:23
[QUOTE="Marian Veselý"][QUOTE="nolland"]Ahoj, potrebuju poradit. Jak na HTC Diamond nastavim budik? Fakt jsem se snazil, ale proste jsem ho nenasel :-( Diky moc za radu.[/QUOTE]
Klikni na ikonu budíku na úvodní obrazovca TF3D.
[/QUOTE]
Ikonu budíku pod hodinami? Ale to se při poklepání na tuto ikonu dostanu pouze do nastavení hodin a ne do nastavení budíku. Nebo se jedná v menu Hodin o záložku "Připomenutí" a tam si nastavím jako jednu ze tří položek Budík? Díky za pomoc...
pietro-piere (13)|25.7.2008 14:25
[QUOTE="vojta20vt"]Taky by mě zajímalo, jak vypnout a popř. opětovně zapnout ten touch scrolling ... A ještě jsem pořád nepřišel, jak vypnout tu průhlednost fotky na pozadí :-) Poraďte někdo pls.[/QUOTE]

Zastavím se pouze u tý průhlednosti, předpokládám, že je to stejné, jako ve WM6. Nastavíš jí tak, že když si vybereš tu fotku a potvrdíš nastavení jako tapetu, tak Ti to hodí obrazovku, kde máš obrázek a pod ním stupnici v procentech od nuly, do sta. Dáš tam nulu a máš to. Potom už jen potvrdíš a je to.
vojtakawa (41)|25.7.2008 14:26
[QUOTE="kuxoft"]osobne by som dával s rádiom 25.05 - menej žerie baterku a je vraj najstabilnejšie.

Radio v1.00.25.05 (Quad Band,Save Power and have better Network Connection!) "Highly Recommended"[/QUOTE]

Jen to, že tam někdo napsal větu (Quad Band,Save Power and have better Network Connection!) a k verzi 1.00.25.06 ji nenapsal neznamená, že je 05 lepší.
Lepší je si to sám vyzkoušet, než jen hlásat něčí popis.
Baterka mi drží dobře, problém s Network ani GPS jsem zatím neměl žádný. Vše mi šlape jak má.
Ale samozřejmě ti to nenutím.