Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Ensom (8)|23.7.2008 14:28
To puzdro mám aj ja, chcel som ho ako dočasné riešenie, ale časom mu nemám čo vytknúť. Akurát by sa mi občaso hodilo niečo čo by som si mohol pripnúť za opasok, napr niečo takéto

Tu už spomínané puzdro
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

S Diamondom (mizernejšia kvalita)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sako verife (476)|23.7.2008 15:00
tak prave jsem objevil na tmobile ze uz jde koupit diamond http://t-mobile.cz/Web/Residential/Telefony/Telefon.aspx/T-Mobile/MDA-Compact-IV/Telefon/401
myslimze vcera to jeste neslo.

Jen me nejak unika vyhodnost nakupu od Tmobile, pokud teda neprotelefonuji mesicne 800Kc a vice...
Proste tyhle vyhodny akce od operatoru v CR me dokazi vzdy rozesmat, nebo spise rozbrecet zlosti.
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2008 15:15
Já nevím, nutí snad T-Mo někoho, aby si to kupoval? :sarcastic:
octavius_ce4you (13)|23.7.2008 15:41
Hlavne je potreba zjistit, jestli to TM zas nejak neocesal, jako kdyz dodavali artemise bez wifi:-( parchanti...
t0m45 (12)|23.7.2008 16:38
[QUOTE="GROOVEMAN"]nema nekdo stahnutou puvodni ROM 1.37.401.3
prosim poslete odkaz..
potrebuji tu cestinu

a ROM ELITE 2.0 mi nejde nahrat..
[/QUOTE]

ROM 1.37.401.3 mam staženou z HTC. Ta 1.93 je s TF, Operou, YouTube? Dokažeš mi poradit kde ji vezmu?
duxik (1)|23.7.2008 17:22
k tem pouzdrum,ja mam tady tohle,je to taky semis a je bez toho vykroje
kultus (418)|23.7.2008 18:13
tak panove je to v hajzlu...jak jsem rozbalil diamantika byl jsem ohromem jak je peknej a pak ten krasny ostry obraz na displayi jinak tam byl 1.37.401.3 ale byl hooodne linej takze nutny flash teeter taky supr zvuk neni zas tak spatny jak jsem myslel ze bude podle reakci tady a pak...prvni tuk na levem kraji obrazovky a display se rozvlnil jako jezirko kurna jsem myslel ze je to tou folii co tam byla uz od zacatku ale nebylo navic tam mam slabezluty pruh takze ho muzu odnest spatky...myslite ze je naka sance ze mi vymeni kus za kus nebo vemou spatky dam to krome jedne nalepky HTC 100% do poradku nechci aby to slo hned do servisu ma nekdo zkusenosti se Softcomem v Brne ??? :( :( :(
Capekv (17)|23.7.2008 18:59
první krátký ( a můj poslední) náhled na MDA T-mobile.
zvažoval jsem koupi a tak si ho šel prohlédnout. Jak bylo již uvedeno, výhodné to je, jen když máte T-M slevu či body.
( Ale - dle prodavače tato první várka mimo GPS SW a map východní evropy obsahuje "omylem" i kus západní evropy asi 8 států )

již zde někdo prohlásil - chcete-li telefon, tak toto nekupujte. SOUHLASÍM

Byla to jen moje počáteční neznalost a nebo skutečně nejde - SMS, kontakty, excel, word - Qwerty klávesnice je super, dá se na ní psát prstem i bez "zaučení", ale to kam píšu má 2-3 řádky a řádky prsty neposunu ani náhodou. (takhle kdyby to reagovalo třeba na pohyb po celé ploše ...)
vyplňuji kontakt, jméno-OK, pak schovám klávesnici, ťuknu na řádek "mobil" vyskočí číselná klávesnice a mohu vyplnit číslo - ale to co píšu nevidím, je to schované pod "klávesnicí"

souhrn - má to omylem i kus západní evropy pro GPS, má to vzdálenou plochu, je u toho hadrový pytlík, umí to psát do excelu a wordu - což mne překvapilo. držák do auta
spodní kryt je plechový nasouvací, takže větší baterka pro Diamond sem nepůjde
SW jsem zahlédl něco jako 1.37 000.00




Sako verife (476)|23.7.2008 20:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já nevím, nutí snad T-Mo někoho, aby si to kupoval? :sarcastic: [/QUOTE]


neee, asi jsi me spatne pochopil, nebo ja se hloupe vyjadruji. Snazim se rici lidem co ziskaji koupenim u T, tedy PRO a PROTI.
Coz si myslim ze by si vetsina lidi zaslouzila poznat alespon pred koupi, nez bude pozde.

Je mi jasne ze nikdo z nas nemuze ovlivnit politiku pece o stavajici zakazniky u jakehokoliv operatora, ale myslim si ze v porovnani se zahranicim to je hodne velka ubohost :( :no:
vpx (529)|23.7.2008 21:01
zkusil nekdo flashnout novou htc hong kong oficialni romku 1.93 wwe ? Jde to bez HardSPL ?
cluzoe (37)|23.7.2008 21:03
Mam problem stiahol som si ROM 1.37.401.3 a neviem ako a kde mam nastavit cestinu...
chnapka (31)|23.7.2008 21:26
Prave jsem byl s Diamondem geocachingovat a bohuzel ma tel. zapnutou statickou navigaci. Takze kdyz se zustanu stat na miste a zacnu se pohybovat rychlosti chuze, GPS se vzpamatuje za cca 50 metru. Pouzivam BeeLine GPS.
tehac_ce4you (11)|23.7.2008 21:47
[QUOTE="VP"]zkusil nekdo flashnout novou htc hong kong oficialni romku 1.93 wwe ? Jde to bez HardSPL ?[/QUOTE]

Mam ji tam ale pouze s Hard-SPL. Bohuzel sem prisel o cestinu v TF3D (manila configy) takze davam starou ofiko a z ni to kuchnu... melo by to byt jen par XML fajlu...

update: stačí nakopírovat 19 souborů *_manila ze starší ROM a čeština je tam :)
PS: obsahují "cs-cz"
xCicina (3)|23.7.2008 21:49
Četla jsem, že CZ na Diamont nepujde stáhnout z ofiko stránek HTC.. Nevíte co je na tom pravdy... Takže budu muset k profíkum at mi jí tam nahrajou??? Dík za odpověď:-)
tehac_ce4you (11)|23.7.2008 22:27
[QUOTE="GROOVEMAN"]nema nekdo stahnutou puvodni ROM 1.37.401.3
prosim poslete odkaz..
potrebuji tu cestinu
[/QUOTE]

Je na ofiko strankach HTC k Diamondu ke stazeni...
soko.ban (71)|23.7.2008 22:47
[QUOTE="chnapka"]Prave jsem byl s Diamondem geocachingovat a bohuzel ma tel. zapnutou statickou navigaci. Takze kdyz se zustanu stat na miste a zacnu se pohybovat rychlosti chuze, GPS se vzpamatuje za cca 50 metru. Pouzivam BeeLine GPS.[/QUOTE]
uz jsem sem ten odkaz jednou dneska daval, ale opakovani matka moudrosti: http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1910
dej vedet jestli to pomohlo, geocashing me nechava klidnym ale rad si rozsirim obzor, jestli to jde vypnout, nebo ne.
kuxoft (63)|23.7.2008 22:53
fylky (60)|23.7.2008 23:02
Prosim vas ma nekdo presny navod jak rozjed internet na PC pres Diamoda pripojeneho pres USB kabel . Na PC mam OS Vista . Diky
kuxoft (63)|23.7.2008 23:10
asi by som skúsil Programs/Internet Sharing ...
fylky (60)|23.7.2008 23:38
Uz to jede , diky .
kuxoft (63)|23.7.2008 23:50
Tak som zase updatol ROM - na RUU_Diamond_hTC_Asia_HK_WWE_1.93.831.1 (hardSPL mám)
Vyzerá celkom dobre. Asi pri nej chvíľu ostanem :yes:
Ide aj vypnutie zvonenia hovoru otočením displejom dolu.
A mám celkovo pocit, že je rýchlejšia ako predchádzajúce ... bepe, tlr, elite, Panosha,SwiftBL
GPS mi chytilo 5-6 satelitov vnútri na piatom v paneláku za stiahnutými žalúziami ... cca. 50cm od okna
vojtakawa (41)|24.7.2008 09:18
Taky sem si nainstaloval tu RUU_Diamond_hTC_Asia_HK_WWE_1.93.831.1 a teďka mi každý s kým si telefonuju říká, že mě hůře slyší. Hodně potichu. Dělá to taky někomu?
fylky (60)|24.7.2008 10:51
Ano me taky a kdyz jsem prepnul Touch Flo na CZ tak to zaclo psat blbosti . Dal jsem zpatky tu starou ROM .
fylky (60)|24.7.2008 10:51
Ano me taky a kdyz jsem prepnul Touch Flo na CZ tak to zaclo psat blbosti . Dal jsem zpatky tu starou ROM .
kuxoft (63)|24.7.2008 11:07
[QUOTE="vojta20vt"]Taky sem si nainstaloval tu RUU_Diamond_hTC_Asia_HK_WWE_1.93.831.1 a teďka mi každý s kým si telefonuju říká, že mě hůře slyší. Hodně potichu. Dělá to taky někomu? [/QUOTE]

mňa počuť dobre.
tehac_ce4you (11)|24.7.2008 12:10
[QUOTE="fylky"]Ano me taky a kdyz jsem prepnul Touch Flo na CZ tak to zaclo psat blbosti . Dal jsem zpatky tu starou ROM .[/QUOTE]

Musí se tam nakopírovat *_manila XML konfigy ze starší pro jazyk cs-cz, pak to jede :!:
A TF3D je výrazně rychlejší, GPS zůstal fix při starým...

Hovory jsou slyšet dobřě :sarcastic:
kuxoft (63)|24.7.2008 12:25
ja som zapol A-GPS a zdá sa mi že celkovo mi GPS reaguje lepšie a citlivejšie ...
_dan_ (8)|24.7.2008 12:27
Nemate nekdo balicek s ceskou a slovenskou T9 pro "mobile keypad"?
chnapka (31)|24.7.2008 12:40
[QUOTE="soko.ban"][QUOTE="chnapka"]Prave jsem byl s Diamondem geocachingovat a bohuzel ma tel. zapnutou statickou navigaci. Takze kdyz se zustanu stat na miste a zacnu se pohybovat rychlosti chuze, GPS se vzpamatuje za cca 50 metru. Pouzivam BeeLine GPS.[/QUOTE]
uz jsem sem ten odkaz jednou dneska daval, ale opakovani matka moudrosti: http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=1910
dej vedet jestli to pomohlo, geocashing me nechava klidnym ale rad si rozsirim obzor, jestli to jde vypnout, nebo ne.[/QUOTE]

Bohužel tohle nefunguje.

Melo by pomoci toto:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388576
tomisdn (3)|24.7.2008 12:43
Zdravim, zatim mam k HTC dva dotazy.
Jak vypnout automaticke otvirani klabvesnice u SMS? Zabere celou obrazovku a na cteni SMS zbyvaji dva radky. Da se nastavit aby se klavesnice zapinala vzdy az po stisknuti tlacitka dole na obrazovce?

A jak je to s tim straslivym audio problemem - prepinani do MONO v pripade pouziti audioboosteru a vytazeni sluchatek. Je na to nejake reseni? Jak to spravit.

DIKY
Sako verife (476)|24.7.2008 13:45
[QUOTE="tomisdn"]Zdravim, zatim mam k HTC dva dotazy.
Jak vypnout automaticke otvirani klabvesnice u SMS? Zabere celou obrazovku a na cteni SMS zbyvaji dva radky. Da se nastavit aby se klavesnice zapinala vzdy az po stisknuti tlacitka dole na obrazovce?

A jak je to s tim straslivym audio problemem - prepinani do MONO v pripade pouziti audioboosteru a vytazeni sluchatek. Je na to nejake reseni? Jak to spravit.

DIKY[/QUOTE]

1) na artemisovi me to funguje podle tveho pozadavku, predpokladam ze i na diamondu je moznost vybrat si z ruznych "klavesnic" atd, tedy lze i ovlivnit velikost okenka kde pises sms. To co popisujes jsem na artemisovi mel taky ale spravil jsem to vyberem jine klavesnice nebo pohranim si s options pri psani sms. Klavesnice se mi objevi az po stisku ikonky klavesnice.

2) bylo tu jiz nekolikrat psane ze ten audiobooster vubec nemate pouzivat. Je snad nejaky duvod proc to chces pouzivat??? Jakykoliv prehravac na video nebo mp3 ma svuj ekvalizer a nezkurvi se ti kvuli tomu zvuk v celem diamondu, viz predchozi prispevky.
Na video, MP3 atd doporucuji Core Player 1.2.5 (snad nejnovejsi verze) ktery je placeny, nebo CMTP ? (nevim presne zkratku) ktery je v podstate nabizi to stejne, myslim si ze i graficke rozhrani, ale je free.
Alpha2 (2)|24.7.2008 14:10
TO: chnapka

[QUOTE]
Melo by pomoci toto:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388576[/QUOTE]

Ahoj, mám Diamonda tak hodinu, řeším teprve adresář atp., nemám čas na GPS, ale..
také hraji Geocaching a potřebuji přesně to co řešíš - vypnout tu statiku. Hele, jak na to přijdeš, či cokoliv, určitě to sem napiš.
Zajímá mě to. Díky A2
;)
pietro-piere (13)|24.7.2008 15:16
Ahoj, neustále čekám na to, až mi zašlou Diamantíka a pořád se nic neděje, tak už rovnou zvažuji, že si počkám na Profíka. Nevíte někdo, kdy má u nás být na trhu?
kuxoft (63)|24.7.2008 15:20
Dnes idem z roboty pešo domov tak skúsim Diamanta s iGO8 v režime chodec ... včera v aute mi tvrdil že na chodca idem príliš rýchlo :D
Sako verife (476)|24.7.2008 15:26
[QUOTE="pietro-piere"]Ahoj, neustále čekám na to, až mi zašlou Diamantíka a pořád se nic neděje, tak už rovnou zvažuji, že si počkám na Profíka. Nevíte někdo, kdy má u nás být na trhu?[/QUOTE]

sleduj https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=29721&dd=0&fi=40 , myslimze jej lze ocekavat kazdym dnem, tydnem :yes: :$: :yes:
vpx (529)|24.7.2008 15:43
jaky mate HardSPL na tu ROMku 1.93 ? Ja jsem dal hardspl Olinex 1.30 a nejak se to nechyta
EDIT: aha, tak si uz sam muzu odpovedet, musel jsem dat UnsignedHardSPL 1.40 OliNEx
osch (1330)|24.7.2008 16:36
[QUOTE="tehac"]Musí se tam nakopírovat *_manila XML konfigy ze starší pro jazyk cs-cz, pak to jede :!: [/QUOTE]Dají se pls někde najít, nebo může je sem někdo uploadnout? dík.
kuxoft (63)|24.7.2008 16:46
Tak dnes som odskúšal iGo8 v režime chodec ... diamond reagoval celkom slušne, keď som kráčal ukazoval rýchlosť 3-5 km/h, podľa toho ako som pridal. Keď som zastal tak zastala aj navigácia, síce nie hneď, ale asi spôsobom 4-3-2-1-0 ... povedal by som, že reakčné časy na zmenu pohybu boli do 5 sekúnd. Gps počas chôdze pekne menilo smer, tak ako som zabočil ... v podstate okamžite.
Skúšal som viackrát ustať a potom sa pohnúť ...
tehac_ce4you (11)|24.7.2008 17:22
[QUOTE="osch"][QUOTE="tehac"]Musí se tam nakopírovat *_manila XML konfigy ze starší pro jazyk cs-cz, pak to jede :!: [/QUOTE]Dají se pls někde najít, nebo může je sem někdo uploadnout? dík.[/QUOTE]

soubory...
osch (1330)|24.7.2008 17:48
to tehac Díky moc. Jen doplním, že ty soubory je potřeba nakopírovat do složky Windows. Pak ještě provést známou úpravu registrů.
Nebo možno zkusit nainstalovat mnou narychlo stvořený a níže přiložený .cab. Dejte pls. vědět, zda funguje. Provede nakopírování manila souborů a přepis v registrech. Po instalaci je potřeba SR.
soko.ban (71)|24.7.2008 18:03
Jak velký používáte obrázky ke kontaktům, aby to bylo "tak akorát"?
U Cruise jsem měl metodou pokus omyl zjištěnou velikost 54x56 a kontakty co byly v HTC Cube asi 72x76, jenže v Diamondu je TF 3D a tam je ta fotka celá našikmo takže se to nedá přesně změřit. Foťák má přednastavení pro fotky do kontaktů 240x320, jenže pak je v TF oříznutej vršek a spodek. Zkoušel jsem hledat nějaký "doporučený" rozměry ale nic.
Takže jak to řešíte vy?
fylky (60)|24.7.2008 18:11
[QUOTE="tehac"][QUOTE="fylky"]Ano me taky a kdyz jsem prepnul Touch Flo na CZ tak to zaclo psat blbosti . Dal jsem zpatky tu starou ROM .[/QUOTE]

Musí se tam nakopírovat *_manila XML konfigy ze starší pro jazyk cs-cz, pak to jede :!:
A TF3D je výrazně rychlejší, GPS zůstal fix při starým...

Hovory jsou slyšet dobřě :sarcastic: [/QUOTE]

Diky , jede to perfektne .
Kudli3 (27)|24.7.2008 19:38
Pouziva tu nekdo MDA Compact IV? Porat se nemuzu rozhodnout co koupit jestli compact IV nebo HTC diamond. U diamantu se mi libi vice vzhled ale u compactu je to pohodlnejsi a praktictejsi zadni strana ktera je hladka.. Taky obsah baleni je lepsi.. ten stojan do auta je dobrej a hodi se.. :? Ale nelibi se mi na tom compactu to T-mobile protoze mam O2.. A chtel bych se zeptat, jak je to s tim prostredim, jde tam dat prostredi jako je u diamondu? Asi romkou ano ?!?
Paullus_ce4you (400)|24.7.2008 19:42
[QUOTE="soko.ban"]Jak velký používáte obrázky ke kontaktům, aby to bylo "tak akorát"?...
[/QUOTE]

Já jsem vycházel z těch avatarů, co se lepí ke kontaktům automaticky a jedná se o soubory typu *.png o velikosti 256 x 256 pixelů. Tak jsem si udělal pár takhle velikých fotek a vypadá to normálně.
cluzoe (37)|24.7.2008 20:11
nieco na stiahnutie...

http://www.htcfreeware.com/HTC/categories/HTC-freeware.aspx

soko.ban (71)|24.7.2008 20:18
Paullus: díky :yes:
kdybych použil mozek, tak bych na to třeba taky přišel.... :disgusted:
Sako verife (476)|24.7.2008 20:33
[QUOTE="Kudli3"]Pouziva tu nekdo MDA Compact IV? Porat se nemuzu rozhodnout co koupit jestli compact IV nebo HTC diamond. U diamantu se mi libi vice vzhled ale u compactu je to pohodlnejsi a praktictejsi zadni strana ktera je hladka.. Taky obsah baleni je lepsi.. ten stojan do auta je dobrej a hodi se.. :? Ale nelibi se mi na tom compactu to T-mobile protoze mam O2.. A chtel bych se zeptat, jak je to s tim prostredim, jde tam dat prostredi jako je u diamondu? Asi romkou ano ?!?[/QUOTE]

procti si minimalne 10stran zpatky, myslimze sjem tam na ruzne veci upozornoval zrovna ja..... (doufam ze to nebylo v jinem vlaknu)

proc mdac4 plusy a minusy

- ma jiny spodni tvar tela, nepujdou pouzit silnejsi baterky (mozna pokud si nejaky necha delat primo T, ale pochybuji)
- zalezi na vkusu, ale za me barevne provedeni menu (mysleno celeho OS)
- nemoznost si flashnout jinou ROMku bez ztraty zaruky
- o neco T urcite tenhle pristroj ochudi stejne tak jako v minulosti
- cena (pokud mate mensi mesicni utratu nez cca 2000Kc

+ zadni strana, nehoupe se (pokud nechcete silnejsi baterku tak dal to neresite)
+ cena, pokud protelefonujete mesicne cca 2tis a vice
+ drzak do auta
+ TomTom vcetne nejake mapy v cene (pouze spekulace z me strany, urcite to tady nekdo upresni)

No zalezi to v podstate na tobe jestli se ti vyplati. Snad jsem vypsal vsechny + a - , pripadne nekdo doplni urcite.
Kudli3 (27)|24.7.2008 21:23
Tak diky, je to asi nastejno.. zustanu asi u diamantu..
kultus (418)|24.7.2008 21:27
TO CLUZOE
ty kretene co sem cpes warez???!!!:mad: :mad: :mad: koledujes si o KICK OUT az to zbada moderator!!!
tehac_ce4you (11)|24.7.2008 21:41
[QUOTE="osch"]to tehac Díky moc. Jen doplním, že ty soubory je potřeba nakopírovat do složky Windows. Pak ještě provést známou úpravu registrů. [/QUOTE]

Není potřeba nic ;-) :?: Mě stačilo pak jen spustit TF3D config a vybrat jazyk a bylo postaráno, samo že po restartu ;-)