Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

revenger (22)|21.7.2008 22:37
Zdravim :
mam taky problem ze v telefone mam 3G sim kartu...a stale mi prehadzuje siet medzi edge, 3g, gprs, a gsm... zalezi v akom som prostredi ... stale sa telfon odlasuje a prihlasuje k operatorovi... a strasne to zere baterku... napr ked osm u priatelky tak tam nie je signal...alebo velmi mali... tak mi prehodi siet...
kde to viem nastavit aby mi stale siel signal len cez 3G??? alebo extistuje na to nejaka utilita???

PS: To : kuxoft

ty si mi napisal cestu kam mam skopirovat igo 8 tak aby mi ho nasiel v programs...
ale to fungovalo asi tak 5minut...
potom mi to vyhodilo chybu... s tym ze sa nepouzivat povodna cesta z SD cart...a ze ju mam vratit... pri kazdom dalsom starte toho igo8.exe z programs mi otovorilo 3 prazdne foldre... a stale nic... neda sa tomu nejak vyhnut?
jirilesan (22)|21.7.2008 22:40
Na netu se objevil program DiamondTweak. Jednoduchá aplikace která vám pomůže Tweakovat vašeho Diamonda z uživatelsky přívětivého menu a bez nutnosti ručních zásahů v registech Windows Mobile.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409540
http://www.mobilnaut.cz/?z/1782

Pořád jsem uvažoval o neorigo ROM, ale po nahrání DiamondTweak, nastavení a restartu se stalo nemožné. Běhá to jak po másle.
Jediné věc, co se musí potom nastavit v registrec je české prostředí TouchFLO.

"HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang" měnit hodnotu na 0405 (Hex)
htcjirka (1875)|21.7.2008 22:41
[QUOTE]kde to viem nastavit aby mi stale siel signal len cez 3G???[/QUOTE]

Start-nastaveni(settings)-telefon(phone)-sít(band) a tam uz si vyberes bud auto rezim,nebo GSM nebo WCDMA(3G)
jaque (7)|21.7.2008 22:52
Je zde někdo kdo by mohl udělat návod na Gsen (gsensor) ať udělám jakoukoliv změnu není nic poznat.
Spawncz (206)|21.7.2008 23:04
to jaque:

jo jsem na tom podobne, jedine kde fungovalo nataceni bylo kdyz jsem spustil programy z prikazu start-programy, tak tam se mi to otacelo. Jinak tomtoma to neotacelo a ani coreplayera to neumelo otocit, jo ani qip to nezvladlo otocit. Tak nevim asi jsem neco delal spatne.
kuxoft (63)|21.7.2008 23:06
[QUOTE="revenger"]Zdravim :

PS: To : kuxoft

ty si mi napisal cestu kam mam skopirovat igo 8 tak aby mi ho nasiel v programs...
ale to fungovalo asi tak 5minut...
potom mi to vyhodilo chybu... s tym ze sa nepouzivat povodna cesta z SD cart...a ze ju mam vratit... pri kazdom dalsom starte toho igo8.exe z programs mi otovorilo 3 prazdne foldre... a stale nic... neda sa tomu nejak vyhnut?[/QUOTE]

ja mám na iGO8 vytvorený odkaz v programs a funguje to bezproblémov ... skús ho zmazať a vytvoriť znova (vytvor odkaz nie skopíruj exe súbor)
revenger (22)|21.7.2008 23:09
hh... tak tu bude asi problem...a ako?
revenger (22)|21.7.2008 23:13
funguje... dik moc :D:D:D
kuxoft (63)|21.7.2008 23:16
cez file explorer najdi igo8.exe na internal storage a podrž stylus na tomto súbore kým sa nezobrazí ponuka. Daj copy. potom sa preklikaj do windows/start menu/programs a cez menu daj edit/paste shortcut ...
jaque (7)|21.7.2008 23:37
TO: Spawncz

Tak to já mám opačný problém mě se to otáčí všide i today což je tocela nemilé(třeba když si lehnu,tak se to natočí a já si můžu vykroutit hlavu) ale jak v té nabídce udělám nějaké pravidla, třeba je vymažu z nabídky úplně (soft u kterého nechci aby se otáčely) a dám to uložit je to stejně k ničemu otáčí pořád ......................btw třeba u qipu je to super.
jaque (7)|21.7.2008 23:56
Ještě tady někdo chtěl poslat českou lokolizaci pro svou ROM ale pořád se tady neobjevil návod ,jak se to má udělat....Já nejsem žádný profík, abych laboroval jak a co.....ale je to pěkná myšlenka kdybych si sám mohl upravit ROM a odebrat zní pár nepotřebných(pro mě) aplikací viz. HTCmail, Windows live, RSS hub, IE(když už tam dali operu tak proč tam jsou dva prohlížeče)
Spawncz (206)|22.7.2008 00:30
to jaque:

A jak jsi tam toho qipa pridal normalne pres #windows(qip.exe) ?
A dals jsi tento zapis v tom konfiguracnim souboru na zacatek nebo na konec?
Po teto uprave jsi restartoval pda nebo ne?
jaque (7)|22.7.2008 00:56
neudělal jsem nic....jen jsem to nainstaloval objevily se mi 3 ikony v programech dve jsou aktivní jedna nic nedělá....v configuratoru jsem oznacil vse co tam je.(defaultně) a dal file- startup...nebo jk to tam je prostě uděláš vše aby v file -about bylo napsano status ON nic víc nic méně ale potom se ti to bude naklánět u všech včetně TF
Sniper2003_ce4you (10)|22.7.2008 01:37
Lidicky tak jsem zkoumal co a jak s tou cestinou - podle vseho Diamond nema EXTROM stejne jako Kaiser a vsechny CABy jsou v adresari Windows,nastaveni kde se co ma instalovat v internal storage\install.cab. Bohuzel nemohu vyzkouset,nemam Diamonda po ruce :-(
Onas_ce4you (16)|22.7.2008 07:31
mam ohromne potize s alarmem! uz jsem vyzkousel spoustu ROMek (povetsinou basic verze) a prakticky v kazde mi rano nezazvoni alarm. Max 2x pipne a to je vse. je na to nejake reseni?

diky moc!
busy_ce4you (10)|22.7.2008 07:42
tak vám trošku poradím ako na gsen

po nainštalovaní sa vám vytvoria tri nové súbory v programs. prvým program spustíte na pozadie, čo je nutné pre chod tohto programu. pokiaľ ho znovu dáťe spustiť vybehne okno o tom či ho chcete unloadnuť. Ďalší je na nastavenie tam si môžte buď samy zadať v ktorých aplikáciach sa to má uskutočňovať tým že zadáte #window (program) alebo či to má robiť všade. aby to robilo len tam kde ste si zadali musíte mať nastavené #onlyfor(1) pokiaľ tam máte hodnotu 0 tak sa vám to bude diať všade, čo moc neodporúčam pretože to robí dosť neplechu napríklad pri príchodzom hovore a natočenom telefóne kedy sa aplikácia phone začne natáčať a je problém odpovedať na hovor. ešte je tu možnosť fdscreenoff( ) a zase môžte dať buď 0 alebo 1. pri nule sa nedeje nič pri 1 sa pri otočení zariadania display vypne.
mne funguje všetko tam kde som si nastavil a tak ako má.
JiVi_ce4you (34)|22.7.2008 09:07
[QUOTE="jaque"]Ještě tady někdo chtěl poslat českou lokolizaci pro svou ROM ale pořád se tady neobjevil návod ,jak se to má udělat....Já nejsem žádný profík, abych laboroval jak a co.....ale je to pěkná myšlenka kdybych si sám mohl upravit ROM a odebrat zní pár nepotřebných(pro mě) aplikací viz. HTCmail, Windows live, RSS hub, IE(když už tam dali operu tak proč tam jsou dva prohlížeče)[/QUOTE]

protoze IE je soucasti systemu a podle licence ho nemuze HTC odebrat. .a Opera je obycejne pridany program.
_dan_ (8)|22.7.2008 09:24
?[QUOTE="4Ondra"]Zdravim, mam takovy problem. Ceska T9 dusledne pise diakritiku do SMS zprav ktery se potom odesilaj v UNICODE a diky tomu sou nasekany po desne malo znacich. Netusi nekdo jak to udelat aby tam ta T9 prestala cpat diakrtitiku? Jasne ze by se dala vypnout....ale to neni zrovna pohodlny reseni.
Predem dik.[/QUOTE]

Mas T9 i ve formatu klavesnice Mobile Keypad, tzn klasickem formatu klavesnice mobilniho telefonu? kdyz jo tak kdes to koupil? nabizi nekdo takovou podboru T9?
kuxoft (63)|22.7.2008 09:53
niekto sa tu pýtal na dobu začatia zvonenia ...
Tak som to akurát skúsil. V telefóne sa mi ozval vyzváňací tón a skôr ako sa ozval druhý už Diamond vyzváňal. Na Diamonde mám štandardné zvonenie. Počítam, že keď to bude nejaká mp3 tak sa o máličko predĺži nábeh zvonenia.
vojtakawa (41)|22.7.2008 10:04
Našli ste někdo (nebo už používáte) nějaký dobrý kryt na Diamonda? Nemyslím jen pouzdro, ale kryt, který na něm bude pořád nasazený a chránit před odíráním v kapse a případném pádu na zem. Byl jsem zvyklý na cihlu N95tku a tadle žiletka mi už 2x spadla na zem z mých pracek, tak bych to rád chránil :)
kwaso12 (98)|22.7.2008 10:10
[QUOTE="kuxoft"]shit ako pre koho ... záleží čo od toho očakávaš ... a podľa toho si treba zariadenie vybrať.

.. stíšenie zvonenia otočením dole displejom funguje![/QUOTE]

a ako si to rozbehal..ja som to skusal a na prvykrat mi to islo potom to na mna slusne povedane kaslalo..
kwaso12 (98)|22.7.2008 10:18
[QUOTE="jaque"]neudělal jsem nic....jen jsem to nainstaloval objevily se mi 3 ikony v programech dve jsou aktivní jedna nic nedělá....v configuratoru jsem oznacil vse co tam je.(defaultně) a dal file- startup...nebo jk to tam je prostě uděláš vše aby v file -about bylo napsano status ON nic víc nic méně ale potom se ti to bude naklánět u všech včetně TF[/QUOTE]

ak som spravne pochopil tak sa bavite o GSen tiez ho mam a pri zapnuti PDA mi otaca diplej skoro vsade niekedy to aj TF3D zblbne ked robim niekedy nieco rychlejsie a ta tretia ikonka ktora Ti nic nespusti vlastne vypina zapina program..
kuxoft (63)|22.7.2008 10:23
[QUOTE="kwaso12"]
a ako si to rozbehal..ja som to skusal a na prvykrat mi to islo potom to na mna slusne povedane kaslalo..[/QUOTE]

nemáš náhodou nainštalovaný Diamond TF3D Config ... v záložke Tweaks je NoFaceDownMuteRing, treba odznačiť.
Sako verife (476)|22.7.2008 10:38
[QUOTE="vojta20vt"]Našli ste někdo (nebo už používáte) nějaký dobrý kryt na Diamonda? Nemyslím jen pouzdro, ale kryt, který na něm bude pořád nasazený a chránit před odíráním v kapse a případném pádu na zem. Byl jsem zvyklý na cihlu N95tku a tadle žiletka mi už 2x spadla na zem z mých pracek, tak bych to rád chránil :) [/QUOTE]


pro ochranu pred padem doporucuji privazat si dotycny pristroj k ruce na max 30cm snurku, pokud ti snurka nevyhovuje tak pouzij polstar perovy z husich pirek do ktereho pristroj zabalis. Pak uz se nemuze nic stat ani pri autonehode :D
jaque (7)|22.7.2008 10:50
[QUOTE="kuxoft"][QUOTE="kwaso12"]
a ako si to rozbehal..ja som to skusal a na prvykrat mi to islo potom to na mna slusne povedane kaslalo..[/QUOTE]

nemáš náhodou nainštalovaný Diamond TF3D Config ... v záložke Tweaks je NoFaceDownMuteRing, treba odznačiť.[/QUOTE]
jj bavíme ale na stránce 89 nám to trošku přiblížil busy tak koukni. No já se mu chystám psát (bude to můj Gsen guru :D )
soko.ban (71)|22.7.2008 10:54
Neviděl jste někdo někde prodávat tohle pouzdro?
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1246995/art/htc/ko-ene-pouzdro-po-s390.html
Ať hledám jak hledám, takl ho maj jen na tý pixmánii, posta za 200 me ale moc nelaka.
jaque (7)|22.7.2008 11:07
Hledal jsem hledal ale nikde nenašel.....Zajímalo by mě, jestli se dá nějak určit cestu ukládání při příjmu přes bluetooth standartně ukládá do vnitřní paměti a pokud je to více souboru zahltí místo hned...Nějak na to nemůžu přijít jak na to
kultus (418)|22.7.2008 11:31
[QUOTE="soko.ban"]Neviděl jste někdo někde prodávat tohle pouzdro?
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1246995/art/htc/ko-ene-pouzdro-po-s390.html
Ať hledám jak hledám, takl ho maj jen na tý pixmánii, posta za 200 me ale moc nelaka.[/QUOTE]

zajimavy ja spis hledam neco latkove meke ale tlusci aby alespon trochu chranilo a zaviraci...samozrejme nesplnitelne pozadavky:D
kuxoft (63)|22.7.2008 12:16
ja som kúpil toto
na prenášanie mi to stačí, a za 200 stofky ...
davespirit (9)|22.7.2008 12:30
zdravim.mam jednu otazku.mam diamonda v anglicku od orange a je to mozne ze tam nemam TouchFLO 3D???v today ponukje nie je.nechapem...
kwaso12 (98)|22.7.2008 12:36
nie nemam ho nainstalovany skusal som to cez registre..po zmene mi to islo raz a potom uz nie..:evil:
JiVi_ce4you (34)|22.7.2008 12:40
co na to rikate :-)

http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/HTC-Touch-Diamond-okopirovan-Cinane-maji-Diamond6/sr-1-sc-4-a-1119710/default.aspx
Kolda.o (114)|22.7.2008 12:52
jako pouzdro pouzivam toto:
pouzdro

ve spojeni se snurou na krk Connection idealni kombinace - k obleku ovsem zasadne bez nej :-D
vpx (529)|22.7.2008 13:13
to zaveseni otocenim telefonu nefunguje. Maximalne jednou. ani tweakem se to nespravi. Treba tady nekdo je komu to funguje, mne teda ale ne.
topesto (71)|22.7.2008 13:19
[QUOTE="Kolda.o"]jako pouzdro pouzivam toto:
pouzdro
[/QUOTE]

i já přenáším diamonda v tomhle pouzdru.
SG_ce4you (118)|22.7.2008 13:33
zdravim chci se zeptat zda-li už někdo vyřešil českou T9, vím že jde aktivovat a mám ji aktivovanou ale problém je že automaticky přidává diakritiku čimž se délka SMS zkracuje na 70 znaků mcož je kapánek málo:-) ví už někdo jak to obejít nebo-li nemá někdo českou T9 bez diakritiky??
Kolda.o (114)|22.7.2008 13:39
obejit to nejde - a ceska T9 bez diakritiky neni - leda muzes poctive nahrazovat slova pri psani. Casem urcite bude nejaka aplikace na smsky jako je pro smartphony - jen vydrzet

EDIT: tak jsem patral a nasel toto :

muzete nekdo otestovat ;-)
clowncz (25)|22.7.2008 13:43
A nemuze byt to ztlumeni prichoziho hovoru otecenim zalezitosti nejake ROMky?

Protoze mi to take nejede - pouzivam posledni ofic ROMku a musim rici ze mi to anie jednou neslo a velice bych toto uvital :(
chnapka (31)|22.7.2008 13:44
Ja na Diamonda pouzivam tohle pouzdro:

Krusell
Kolda.o (114)|22.7.2008 13:46
na nej jsem taky koukal ale udela ti z maleho telefonu neco o velikosti Kaisera - to pro me radeji ne :-)
kultus (418)|22.7.2008 13:57
[QUOTE="kuxoft"]ja som kúpil toto
na prenášanie mi to stačí, a za 200 stofky ...[/QUOTE]

jo presne neco takove jen mensi hledam :yes: nemusi byt slim ale tohle vypada moc velke ale jinak se mi libi...
kuxoft (63)|22.7.2008 14:04
[QUOTE="clowncz"]A nemuze byt to ztlumeni prichoziho hovoru otecenim zalezitosti nejake ROMky?

Protoze mi to take nejede - pouzivam posledni ofic ROMku a musim rici ze mi to anie jednou neslo a velice bych toto uvital :([/QUOTE]

skús DIAMOND TWEAK
vo vetve Call je "Mute Call" - daj Enabled
kuxoft (63)|22.7.2008 14:07
tiež som hľadal niečo na prenášanie a tak som vbehol do obchodu s elektronikou, našiel púzdra na foťáky a odskúšal všetky čo tam boli, toto mi najviac vyhovovalo ... nechcel som kupovať podľa obrázku.
clowncz (25)|22.7.2008 14:08
to kuxoft:

Prave ze mam a nic :(
maxík69 (75)|22.7.2008 15:32
Prosím aby mi nějaký majitel Diamondu vyzkoušel, zda lze vypnout statická navigace... Hodlám si ho koupit a provozovat mimo jiné turistickou navigaci a hlavně geocaching... bez této vlastnosti by byla GPS využitelná jen v autě a na kole....
vpx (529)|22.7.2008 15:43
zapomen na turistickou navigaci s diamondem, pokud nebudes mit v zasobe nejakou dobijecku. Na to aby jsi se podival, kde jses, to je dobry, ale aby jsi podle toho lezl nekde po horach, tak na to rychle zapomen:sarcastic: Baterka ti vydrzi opravdu jenom na nejdulezitejsi podivani se, kde jses.
Kolda.o (114)|22.7.2008 15:47
ale odpovedi na jeho otazku melo byt ANO je to mozne.
SG_ce4you (118)|22.7.2008 15:57
[QUOTE="Kolda.o"]obejit to nejde - a ceska T9 bez diakritiky neni - leda muzes poctive nahrazovat slova pri psani. Casem urcite bude nejaka aplikace na smsky jako je pro smartphony - jen vydrzet

EDIT: tak jsem patral a nasel toto :

muzete nekdo otestovat ;-) [/QUOTE]

při instalaci mi to píše že instalace se nezdařila
tombik_ce4you (116)|22.7.2008 16:28
Zalozky z Opery(OperaLink) do Diamonda

Hoj lidi, momentalne resim takovy problemek. Asi jsem lama ale nedaří se mi synchronizovat záložky z opera linku do Diamonda. Rsp stále jsem nepřišel jak na to...

Prosím, poraďte někdo...takhle se musím pokaždé když chci záložky z PC lézt na stránku OperaLinku a tam se nalogovat, pripadne ty zalozky pridat do Diamonda rucne :-(
maxík69 (75)|22.7.2008 16:42
[QUOTE="VP"]zapomen na turistickou navigaci s diamondem, pokud nebudes mit v zasobe nejakou dobijecku. Na to aby jsi se podival, kde jses, to je dobry, ale aby jsi podle toho lezl nekde po horach, tak na to rychle zapomen:sarcastic: Baterka ti vydrzi opravdu jenom na nejdulezitejsi podivani se, kde jses.[/QUOTE]
To je to s tou výdrží opravdu tak špatné? např. Smartmaps pro turistickou navigaci nepotřebuje mít trvale podsvícený display..., vždycky na něj kliknu jen občas, když se dívám do mapy...