Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

soko.ban (71)|18.7.2008 22:37
[QUOTE="kultus"]nevim jestli to tady bylo ale zajimal by me fotak...v recenzich se o tom nepise ale na forech je dost stiznosti na kvalitu fotek hlavne problem s krytkou fotaku...muze odpovedet nekdo kdo mel Kaisera a srovnat kvalitu fotek??? diky[/QUOTE]
Mel jsem Cruise a rekl bych ze fotky na Diamondovi jsou lepsi. Klasickymu fotaku (mam kompakt Panasonic) se to samozrejme nevyrovna, ale s primhourenim oka je to pouzitelny (za dobryho svetla) i do rodinneho archivu. Na foceni jizdnich radu, nebo veci ktery je treba si "zapamatovat" je to uplne luxusni.
kultus (418)|18.7.2008 23:49
diky mam Kaisera tak to bude stejny fotak je tam dobry jen jsem chtel vedet jak je to s tou mlhou kdyz je normalne nasazen kryt baterie podle srovnavacich fotek to vypadalo ze kdyz se sunda kryt baterie tak diamant foti tak o 50% lepe alespon co se tyce podani barev a kontrastu...to je ten problem ze kdyz si to nemuzu vyzkouset sam nevim jestli je to pravda nebo jen nafoukla bublina ...na fake to nevypada ale muze to byt problem dodavky do urcityho regionu jako treba ze nektery meli vic nazloutly odstin bile na displayi...no kdyby to chtel nekdo zkusit nebudu mu branit ;) :D
kuxoft (63)|19.7.2008 00:38
[QUOTE="kultus"]diky mam Kaisera tak to bude stejny fotak je tam dobry jen jsem chtel vedet jak je to s tou mlhou kdyz je normalne nasazen kryt baterie podle srovnavacich fotek to vypadalo ze kdyz se sunda kryt baterie tak diamant foti tak o 50% lepe alespon co se tyce podani barev a kontrastu...to je ten problem ze kdyz si to nemuzu vyzkouset sam nevim jestli je to pravda nebo jen nafoukla bublina ...na fake to nevypada ale muze to byt problem dodavky do urcityho regionu jako treba ze nektery meli vic nazloutly odstin bile na displayi...no kdyby to chtel nekdo zkusit nebudu mu branit ;) :D [/QUOTE]

tak som skúsil s krytom a bez ... hádajte ktorá je bez?
00288736_IMAGE_008_ksn3.jpg 00288736_IMAGE_016_p9HJ.jpg
jaja01_ce4you (262)|19.7.2008 01:05
sakra, tak to by me nikdy nenapadlo, ze je to bez krytu takovy rozdil :-)
SG_ce4you (118)|19.7.2008 02:14
Ahoj prosím o pomoc, netuším jak nastavit a rozjet datové připojení od vodafone poradí mi někdo
kultus (418)|19.7.2008 09:38
jj tak tak a pri lepsich svetelnych podminkach je rozdil jeste vetsi taky v ostrosti...tem pruhledny plast se da odstranit ale bude se tam asi slusne prasit :D tak je to nakazdem co mu min prekazi...
meilik (93)|19.7.2008 12:14
ahoj chci se jen znova poptat, podarilo se nekomu uz z cz rom vytahnout cestinu od sunnysoftu .
vojtakawa (41)|19.7.2008 15:08
Lidi co si myslíte o natáčení videa? Zkoušel jsem natočit televizi z metru, pak jsem si to pustil a nejde to skoro vůbec slyšet. Docela humus jak ten zvuk je v tom diamondovi špatný. To je jediná věc co mě na něm fest se*e. Nějaká ROMka to asi nezvládne opravit tu kvalitu co? To bude slabým HW microfonem a repráčkem..takové chrastítka tam dali, to se moc v HTC nepředali.
Losos_ce4you (1147)|19.7.2008 15:48
Mikrofon je rozhodne dobry , jako u vsech HTC , poradu kdy nejvzdalenejsi recnik je cca 20m daleko zaznamenavam absolutne perfektne , repracek ... no co rict , 3pasmovy bedny se tam fakt nevesly :-D
vojtakawa (41)|19.7.2008 15:54
[QUOTE="Losos"]Mikrofon je rozhodne dobry , jako u vsech HTC , poradu kdy nejvzdalenejsi recnik je cca 20m daleko zaznamenavam absolutne perfektne , repracek ... no co rict , 3pasmovy bedny se tam fakt nevesly :-D [/QUOTE]
Jo? Tak pokud můžeš, nahraj nějaké video a pošli na mail please. Já totiž nechápu, že cosik nahraju přes kamerku a zvuk tam prostě skoro nejde slyšet. :((
GROOVEMAN_ce4you (95)|19.7.2008 16:04
repracek uplnej shit!!
10 let stara nokia ma lepsi zvuk pri hlasitem hovoru nebo prehravani hudby

baterka? vydrzi mi asi 4 hodiny
a to nepouzivam bluetoth, gprs a GPS uz vubec ne..

u nokie jsem mel zaplej porad bluetoth do auta na hadsfree
u diamonda kdybych mel zaplej BLUETOTH tak muzu nabijet kazde 2 hodiny!!

SHIT SHIT SHIT:no:
milennium (336)|19.7.2008 16:46
Repráček je O.K.
Baterka mi vydrží celý pracovní den. Mám spuštěný Bluetooth - asi půl hodiny přehrávám MP3 přes A2DP, neustále mám spuštěný Exchange e-mail,takže přes GPRS/EDGE.
Já jsem celkem spokojený.
Poslední ROM 1.93 je opravdu hodně velký krok dopředu,předchozí ROM nic moc...
milennium (336)|19.7.2008 16:48
To: GROOVEMAN

Jestli ti vydrží baterka 4 hodiny,běž Diamond reklamovat,protože to není normální...
Spawncz (206)|19.7.2008 17:39
podarilo se nekomu dostat do TF3D jednotliva alba tak aby v nich mohl listovat po albech?

Me se to nejak nedari a uz si s tim nevim rady :-(
vojtakawa (41)|19.7.2008 18:42
Hoď sem prosímtě linka na tu poslední good ROMku.. zkusil bych.
Jinak baterka mi vydrží den až dva, to je v poho, ale ten mikrofon s repráčkem je fakt největší hrůza co sem kdy viděl :(
Jako na normální telefonování to je čisté a dobré, ale při hlasitém odposlechu nebo nahrávání to snad horší být už snad ani nemůže.
Zkusil bych tu jinčí ROMku, jestli to třeba aspoň trošku nezlepší.
Jinak ti co říkají, že to nahrává dobře, tak zkuste please něco nahrát a poslat. Mi se to vůbec nelíbí. Tak ať můžu porovnat.
Losos_ce4you (1147)|19.7.2008 20:22
Zadna jina ROM ti nepomuze , vystup s repraku proste lepsi nebude , neco malo vylepsis treba equalizerem , ale na reprodukci hudby to proste neni delane ............ vstup pres mikrofon je dobry ,citlivost ma vynikajici .
S vydrzi je problem .. po 14 - 15 hodine musim na nabijecku , resim to tak ze v aute to proste pichnu na kablik , tim se vzdycky baterka ozivi nebo dobije a je to ... v kanclu to pak flaknu na notas a je to , ale je to holt vychodisko z nouze :-( rozmery pristroje a vybava se proste musi projevit , s tim se zatim neda nic delat :-(
lukynm_ce4you (78)|19.7.2008 21:46
4vojta20vt: Mrkni [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Paullus_ce4you (400)|20.7.2008 00:12
Byť jsem v oblasti kapesních zařízení pamětník a pamatuji doby, kdy se první PDA vyřezávaly z kůry , HTC Diamond je mým prvním smartphonem.

Jak jsem zjistil, tak tento si v rámci instalace vzal kontakty ze SIM karty a učinil z nich plnohodnotné kontakty ve smyslu pdáčkovém. Zajímalo by mě tedy, pokud si teď z Outlooku stáhnu svých několik set kontaktů, zda je HTC bezostyšně přidá k těm stávajícím telefonním, či zda z nich učiní nějakou jinou skupinu; popřípadě v optimálním případě, jestli by mne nenechal nějak do toho procesu zasáhnout.
_dan_ (8)|20.7.2008 01:32
Zdravim, krome toho ze Vam chci oznamit ze od sunnysoftu v ceske verze neni podpora ceske T9 pro klavesnici "mobile keypad", tedy pro typ klavesnice typu mobilniho telefonu se chci zeptat na konkretni dotaz.
Co se tyce tweakovani jsem novacek a chtel bych se poradit jak mam dojit k zajimavemu tweaku ktery jsem nasel na xda. Co konkretne potrebuju abych mohl zadat nasledujici prikaz:

Adjust screen sensitivity: HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\TouchPanel
Value = PressureThreshold
Change from the default dword:00000027 or 34 to dword:000000f0 or 240 in decimal

mam nahranej Schaps_AdvancedConfig no tam to takto nefunguje. Tak jak na to? Asi vsichni bychom radi citlivejsi display, nebo jsem v tom sam? :)

Jo a mate nejake info jak to bude vypadat s ceskou T9 v budoucnu? je toto normalni?
_dan_ (8)|20.7.2008 02:59
tak uz mam i phm regedit, ale potreboval bych nejaky konkretni popis co musim udelat at neco nepodelam, prosim o strucnou radu nebo hezkej link :) regedit jsem nainstaloval, ulozil se normalne do program files, je v tom par .cab souboru,ktere pravdepodobne do Diamonda stejne nepotrebuju dostat,tak potrebuju radu co dal. diiiik moooc...
Paullus_ce4you (400)|20.7.2008 04:05
Spustíš si ten PHM Regeditor, a uvidíš cca 4 větve registrů označených "+".Klikneš na HKEY_LOCAL_MACHINE a vyhledáš tam další podvětev DRIVERS. Zase na ni klikneš a v řadě dalších podvětví vybereš TOUCHPANEL. Ta bude mít hodnotu PressureThreshold "nějaké číslo" a Ty na ni opět klikneš a pak zadáš buď decimálně 240 nebo hexadecimálně F0, podle toho, jak máš zaškrtnutou položku v odstavci "Base".

Já jsem to zkoušel takto nastavit a nemám pocit, že by došlo k nějaké výraznější změně v citlivosti displeje.
spree (42)|20.7.2008 10:43
Mal by som dotaz: Oplati sa prejst z QVGA na VGA? Je to nazivo dost viditelny rozdiel?
Zajimalo by ma tiez, ci tichsi a mene kvalitny reprak nevadi pri navigovani v aute?
vojtakawa (41)|20.7.2008 11:00
Jde nějak zálohovat ROM z telefonu? Kdybych to náhodou chtěl někdy reklamovat, tak ať to můžu dát do původního stavu. Jestli někdo ví, tak mě prosím odkažte na nějaký návod. ;)
revenger (22)|20.7.2008 11:11
Zdravym: po tom ako som konecne spojazdnil na svojom XDA diamonde neofik romku elite 3.0 uz nemam tu hitler jugen nemcinu v mobile :D
ale mam problem s prehravacom na DIVIX TCPMP player mi nejde, divx player tiez nie! neviem si poradit...
stale mi vyhodi chybu :(
viete mi poslat link na daky dobry player na format avi alebo codec divx?

PS: Aka je najlepsia neofik romka??? podla vas... Najlepsie by bolo s podporou CZalebo SVK...
_dan_ (8)|20.7.2008 12:02
tak me TCPMP funguje bez poblemu, jenom bych se rad zeptal jestli je tu nekdo komu normalni divx avicka nesekaji. zkousel jsem to konvertovat do formatu .3gp, pak to funguje bez problemu ale kvalita je strasna. Vyhodou je akorat ze 100mb zkonvertuje na 20mb, ale nechce se mi verit ze normalni film to nedokaze prehrat bez sekani, jelikoz jsem to pred rokem zkousel na nejakem starsim PDAcku a nebyl zadny problem, podival jsem se na film, baterka sice zemrela po dvou hodinach ale to nebyl Diamond. TAK SAKRA JAK? :) nerikejte mi ze na silnejsim pristroji videa sekaji. Dekuji za pripominky
revenger (22)|20.7.2008 12:11
rozbehal som videa cez smartmovie... ale sekaju mi... ma niekto link na codec? ffdshow alebo daky co by to vyladil?
aky neofik firmware je najlepsi? ktoryp pouzivate?
cluzoe (37)|20.7.2008 12:31
[QUOTE="_dan_"]tak me TCPMP funguje bez poblemu, jenom bych se rad zeptal jestli je tu nekdo komu normalni divx avicka nesekaji. zkousel jsem to konvertovat do formatu .3gp, pak to funguje bez problemu ale kvalita je strasna. Vyhodou je akorat ze 100mb zkonvertuje na 20mb, ale nechce se mi verit ze normalni film to nedokaze prehrat bez sekani, jelikoz jsem to pred rokem zkousel na nejakem starsim PDAcku a nebyl zadny problem, podival jsem se na film, baterka sice zemrela po dvou hodinach ale to nebyl Diamond. TAK SAKRA JAK? :) nerikejte mi ze na silnejsim pristroji videa sekaji. Dekuji za pripominky[/QUOTE]

skus tento mne ide bez problemov...

CorePlayer.v1.2.5.Build.4506.Pre.Regged.cab
_dan_ (8)|20.7.2008 12:52
[QUOTE="cluzoe"][QUOTE="_dan_"]tak me TCPMP funguje bez poblemu, jenom bych se rad zeptal jestli je tu nekdo komu normalni divx avicka nesekaji. zkousel jsem to konvertovat do formatu .3gp, pak to funguje bez problemu ale kvalita je strasna. Vyhodou je akorat ze 100mb zkonvertuje na 20mb, ale nechce se mi verit ze normalni film to nedokaze prehrat bez sekani, jelikoz jsem to pred rokem zkousel na nejakem starsim PDAcku a nebyl zadny problem, podival jsem se na film, baterka sice zemrela po dvou hodinach ale to nebyl Diamond. TAK SAKRA JAK? :) nerikejte mi ze na silnejsim pristroji videa sekaji. Dekuji za pripominky[/QUOTE]

skus tento mne ide bez problemov...

CorePlayer.v1.2.5.Build.4506.Pre.Regged.cab[/QUOTE]

BOMBA!!! dik moc, tak uz jenom vyresit tu ceskou T9, to je pro me velky skok zpatky co se tyce uzivatelskeho pohodli..
revenger (22)|20.7.2008 13:12
bombaaa... ten coreplayer ide! a ide dobre :)
dik moc :)
revenger (22)|20.7.2008 14:43
ktory neofik rom pouzivate? ake su v nich rozideli? ktory je znich najlepsi?
ja som mal elite 3.0 ale nasiel som ich asi dalsich 20 inych... ktory odporucate?
GROOVEMAN_ce4you (95)|20.7.2008 15:19
[QUOTE="revenger"]ktory neofik rom pouzivate? ake su v nich rozideli? ktory je znich najlepsi?
ja som mal elite 3.0 ale nasiel som ich asi dalsich 20 inych... ktory odporucate?[/QUOTE]


rom 1.93
je zatim nejsviznejsi co jsem videl..
ale bez cestiny
projed si forum zpatky a najdes odkazy a vse k tomu potrebne
revenger (22)|20.7.2008 15:28
jj... uz stahujem... tesim sa na nu...a budu aj neofik cz romky?
alebo only WWE??
pietro-piere (13)|20.7.2008 15:43
Tak během příštího týdne (doufám), už mi taky konečně přijde vysněný Diamantík. Diskuzi jsem si pročetl a jsou tu zajímavé věci. Jen by mne zajímalo s jakou verzí ROM mi to pošlou, je to CZ verze. Tak zatim :)
pekro (346)|20.7.2008 16:10
Pošlou ti HTC diamond
ROM 1.37.401.3 WWE
Radio 1.00.25.03
A vní Vir! - Sunnysoft lokalizace

Mam ji od pátku a po odinstalování CZ lokalizace vcelku spokojneost

Jen mám problém s GPS:(
Ta se jen Fixne ukaže na mapě kde jsem, ale žádné další data už zařízení nepředává. GPS vidí třeba i 8 satelitu, mění intezitu signálu... evidentně pracuje. Ale Tomtom ani BeelineGPS data nezpracovává. Po rozjezdu jsem stále podle aplikace na steném místěa pozice se nemění.

Nevím, zkusím ho ještě večer HR a jinak půjde zpátky dodavateli.
vojtakawa (41)|20.7.2008 17:17
Já jsem pořád zadřený na tom mikrofonu. Když telefonuju tak mikrofon jede v pořádku, Jakmile ale něco nahraju přes video nebo na záznam zvuku, tak je to slyšet asi jak když bzučí komár. Skoro hluché. ROM jsem hodil novou a stále stejný problém. Ten Diamond je fakt good, jen ale začínám přemýšlet, jestli ho kvůli těch slabých repráčků a zvuku nevrátit. U zvuku HTC tentokrát podle mě pohořel.:(
Spawncz (206)|20.7.2008 18:17
ja mam romku 1.93 a oproti 1.37 jsem nijak vyrazne zrychleni opravdu nepozoroval, takze jediny rozdil je pro me to ze jsem flashovanim prisel o cestinu a vlastne i zaruku :-)

Jinak tomtom mi jede jak s nastavenou integrovanou gps tak s jinym typem gps rychlost 4800 a com4
pekro (346)|20.7.2008 18:40
tak jsem zkouše pořádně tu integrovanou GPS

Použil jsem 3 GPSky v jeden okamžik

1/ Integovaná v HTC diamond nestabilní velmi slabý signál 1-3 satelity - pod stromem (košatý ořech):) žádný maximálně jeden satelit
2/ Bluetooth Pretec 12kanálová běžně 5-6 pod stromem stejný příjem
3/ Bluetooth Pentagram 20kanálová běžne 8-9 pod stromem stejný příjem

Škoda, jinak s diamond mi sedí:(
vojtakawa (41)|20.7.2008 18:42
O záruku? No když se tam před tím, než se to pude reklamovat, nahraje nějaká ROM přímo od HTC, tak by neměl být problém ne? :-)

Jinak zkusím poprosit ještě jednou. Je vás tu hodně lidí s Diamondem. Byl by někdo prosím tak laskavý a zkusil ze 2 metrů nafilmovat třeba puštěnou televizi a poslat mi to na mail vo.ba@seznam.cz ? Ať zjistím, jestli nemám nějakou poruchu v HW. Takový problém nahrát a poslat to snad není. Tak helpněte mi prosím prosím někdo.:oops:
Spawncz (206)|20.7.2008 19:10
to vojta20vt: mas to tam ;)
vojtakawa (41)|20.7.2008 19:17
Spawncz: Díky moc ;)
Spawncz (206)|20.7.2008 19:39
to pekro:
hmmm tak to ja mam u sveho integrovaneho gps tech satelitu mnohem vic (5-8) a vse ukazuje naprosto v pohode, i kdyz jsem v mestske zastavbe.

Ted jedna otazka:
Stalo se vam nekdy ze by vam diamond vyhodil hlasku chyba v shell32 nebo explorer ?
Me se to stalo po prvnim hardresetu a dneska znovu i s novou romkou a nevim cim by to mohlo byt.
Tak nejak jsem zpozoroval ze se ta hlaska objevila kdyz jsem mel diamonda pripojeneho pres usb k PC a chtel na diamondu neco spoustet (napr. resco explorer 2008).
spree (42)|20.7.2008 19:41
[QUOTE="spree"]Mal by som dotaz: Oplati sa prejst z QVGA na VGA? Je to nazivo dost viditelny rozdiel?
Zajimalo by ma tiez, ci tichsi a mene kvalitny reprak nevadi pri navigovani v aute?[/QUOTE]
Lidi, pls odpovedzte. dost by mi to pomohlo. Dik
Spawncz (206)|20.7.2008 19:45
to spree:

ad VGA: pred diamondem jsem mel Wizarda a ted jsem z displaye diamonda unesen je to pastva pro oci v kazdem smeru (jemnost, citelnost, kontrast atd atd..)

ad repro: zrovna dneska jsem jel s diamondem a zapnutym tomtomem na kole s pritelkyni, diamond byl na tasticce na riditka pod folii na mapy na kole pritelkyne a ja jedouci vedle ni jsem zretelne slysel kam mam odbocovat, proto si myslim ze v aute to bude s hlasitosti uplne ok. To muj nazor
cluzoe (37)|20.7.2008 20:19
vcera som sa vratil s Chorvatska navi iGo8 a pohoda... hlas pocut zretelne a este som ho stisoval...
soko.ban (71)|20.7.2008 21:06
[QUOTE="vojta20vt"]Já jsem pořád zadřený na tom mikrofonu. Když telefonuju tak mikrofon jede v pořádku, Jakmile ale něco nahraju přes video nebo na záznam zvuku, tak je to slyšet asi jak když bzučí komár. Skoro hluché. ROM jsem hodil novou a stále stejný problém. Ten Diamond je fakt good, jen ale začínám přemýšlet, jestli ho kvůli těch slabých repráčků a zvuku nevrátit. U zvuku HTC tentokrát podle mě pohořel.:( [/QUOTE]

a nehral sis nahodou s tim ekvalizerem a sluchatkama, jak to tady nekdo popisoval ze zacatku vlakna?

Ja kdyz to tady ctu taxe nestacim divit, a mam pocit ze mam snad jinej telefon nez zbytek. VGA rozhodne prinos, zvuk pri navigaci a zvoneni OK, na sluchatka hudba (sluchatka od 14 let staryho walkaman) OK, ...
Jinak mam posledni ofiko rom z htc clubu a hlasku "chyba v shell32 nebo explorer" vidavam celkem casto
vojtakawa (41)|20.7.2008 21:09
[QUOTE="spree"][QUOTE="spree"]Mal by som dotaz: Oplati sa prejst z QVGA na VGA? Je to nazivo dost viditelny rozdiel?
Zajimalo by ma tiez, ci tichsi a mene kvalitny reprak nevadi pri navigovani v aute?[/QUOTE]
Lidi, pls odpovedzte. dost by mi to pomohlo. Dik[/QUOTE]
Jasně že je tam mega velký rozdíl.
Si zkus na monitoru nastavit rozlišení 640 a potom 320 a uvidíš ten rozdíl :-)
Losos_ce4you (1147)|20.7.2008 21:14
Kdo chcete mit co nejvykonnejsi multimedialni zarizeni , tak si flashnete ROM Elite 2 ...
Narust oproti nejnovejsim rom od bepeho atd. zalozenych na 1.93.xxxx je ve video testu o cca 12-13 % !!! ve VS benchmarku o cca 15-17% !!
To jsou hodnoty celkem vyrazne .,........
Alekss_ce4you (43)|20.7.2008 21:21
Jisteze je to obrovsky rozdil, ma to ale jeden hacek, ne vse je pro toto rozliseni optimalizovano prestoze se tvari jako vga software (treba odrazky v menu...) a taky ma spoustu dalsich chyb, ale verim, ze 99% z nich se vychyta v dalsich ROM a to zbyle procento bude jen muska na krase :-) Jinak uz par dni bezim na Bepeho 0.94 a nemuzu si stezovat, rychlost a volna RAM/ROM jsou naprosto super oproti jinym ROM, se zachovanim vsech veci.
Spawncz (206)|20.7.2008 21:41
Ja ted od rana bezim na Stock- RUU_Diamond_HTC_WWE-ME_1.93.456.2_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.0 0.25.05 a jak jsem psal, nejaky extra zrychleni nepozoruji (ikdyz myslim na smartmanii bylo o teto rom psano ze je hodne rychla).
Bude to asi tim ze mi vyhovovala rychlost uz ofic romky (aby taky ne kdyz jsem prechazel z Wizarda).

Abych tu romku jen nehanil, malinko zlepseni rychlosti v TF3D tam je, v original TF3D se to malinko kousalo, tady "kousani" nezaznamenavam.
vojtakawa (41)|20.7.2008 22:37
Já teď zkusím tu ROM Elite 3 ;)