Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

Shadow74 (117)|15.7.2008 14:49
Take jsem se stal novym majitelem Diamonda. Rad bych pozadal o radu ohledne ochranne folie. Neni to me prvni PDA a nejakou tu folii jsem uz "nalepil", ale Diamond ma kolem displeje i celkem dost mista, ktere bude pokryte ochrannou folii take. Nerad bych tam mel tisic kousku smeti, protoze tam by to bylo videt asi celkem hodne. Muzete doporucit nejaky navod jak to udelat co nejlepe.
Diky
safino (11)|15.7.2008 15:22
Tak to jsem překvapen. Myslel jsem , že vyjde česká ROM a né počeštěná překladem. Kdo to máte, jak to běhá? Nezpomaluje to ten překlad. Mám Mio A501 a tam je to hodně znát, ale tam je znát všecho:evil:
soko.ban (71)|15.7.2008 15:29
Shady_cz: hehe navod na nalepeni folie, omg, protse ji vopatrne sloupni a nalep ji rovne, presne podle jedny hrany. Lepit se ucila i moje dcera v prvni tride.
Jinak moje zkusenost s folii na Diamondovi je veskrze pozitivni. Na Cruisu to bylo, jak nekde nekdo trefne napsal, jako sex s gumou, ale na Diamondu o ni v podstate nevim a displej reaguje na dotyky tak jak ma.
clowncz (25)|15.7.2008 15:38
Dle mého soudu ta čeština byla jen rychlým obchodním trikem a opravdové české ROMky se dočkáme následně...
Ale bude pravda v tom že to zřejmě trošku zpomalí ten systém...
Onas_ce4you (16)|15.7.2008 15:47
je ted spousta novych romek:

tom_codon - Stock- RUU_Diamond_HTC_WWE-ME_1.93.456.2_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.0 0.25.05
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408281

Elite 3.0
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408326

Diamond Project Team Rom Release V2
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=407572

bepe bElite v0.93
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=404700

kterou z nich doporucit? ;)
Kolda.o (114)|15.7.2008 16:53
ohledne ROM - Sunnysot ma pripravene a vesele prodava pocesteni - CSY ROM vyjde jakmmile se bude prodavat CZ distribuce
a ANO Interwrite opravdu system citelne brzdi.
kultus (418)|15.7.2008 17:25
[QUOTE="soko.ban"]Občas to sou teda dotazy to jeden žasne. Teď co se začala prodávat česká verze se asi podobný dotazy budou množit.

No ale k věci: funguje vám někomu ToneManager? Pustim, načítá skupiny a pak můžu vybírat v combech co chci a nic. I sem to přeinstaloval do vnitřní paměti a stále kvoká. Chci si přiřadit ke skupinám v adresáři různý zvonění a dělat po po jednom se mi teda vůbec nechce. Nebo na to máte někdo nějakej alternativní program?[/QUOTE]

tak zasni a zhasni na takove odpovedi a trapne pripominky teda zvedavy nejsem...

...to kolikrat startuju nemusi nikoho zajimat kdyz se na to ptam tak je to asi dulezite a nebyt toho videa mne to ani nenapadne jsem zvyklej na casy kolem minuty u novejsich zarizeni a prave kdyz je zarizeni nove tak se ledacos zkousi...kdyz jej ale mate jen ve vyloze nebo do nej nic neinstalujete tak nechapu na co PPC vubec mate ...ja ale neminim cekat 1,5 minuty po kazdem restartu hlavne pri prvnich instalech aplikaci a flashovani proto ten dotaz...takze bych byl vdecny kdyby mi nekdo alespon trochu duchaplny odpovedel diky
Losos_ce4you (1147)|15.7.2008 18:20
Onas .... vem bepeho ...
Kolda.o (114)|15.7.2008 19:17
to kultus:
je to vazne zvlastni dotaz - restartuju tak maximalne jednou za den a telefon vyuzivam na 99% jeho moznosti. Spousta aplikaci tweaku atp. Navic jeste s prapuvodni verzi FW mi nepresahne start 50 vterin. Sice jsem to nestopoval presne ale je to tak nejak. Pokud chces muzu ti to stopnout na setiny aby jsi nahodou nemusel cekat o tri vteriny dela nez ti tenhle silene pomaly mobil, ktery patrne znas z videa nabehne.

ocekavam ze az si ho koupis tak budes stejne nadavat jak je pomaly takze myslim ze je to zbytecne polozena otazka - BEZ DO PRVNIHO OBCHODU A TESTNI SI TO SAM

milennium (336)|15.7.2008 19:39
Chlapci,tak jsem nahrál novou ROM 1.93.456.2 a musím říct,že je to opravdu nejlepší ROM na Diamonda... Vřele doporučuji.
kultus (418)|15.7.2008 20:01
[QUOTE="Kolda.o"]to kultus:
je to vazne zvlastni dotaz - restartuju tak maximalne jednou za den a telefon vyuzivam na 99% jeho moznosti. Spousta aplikaci tweaku atp. Navic jeste s prapuvodni verzi FW mi nepresahne start 50 vterin. Sice jsem to nestopoval presne ale je to tak nejak. Pokud chces muzu ti to stopnout na setiny aby jsi nahodou nemusel cekat o tri vteriny dela nez ti tenhle silene pomaly mobil, ktery patrne znas z videa nabehne.

ocekavam ze az si ho koupis tak budes stejne nadavat jak je pomaly takze myslim ze je to zbytecne polozena otazka - BEZ DO PRVNIHO OBCHODU A TESTNI SI TO SAM

[/QUOTE]

tak 1. do zadneho obchodu se mi nechce jit a fora jsou na to aby se zodpovedeli dotazy ktere lidi zajimaji a maji se tu probirat realne zkusenosti kazdy ma jine priority, ja se jen slusne snazil zjistit co me zajimalo a jak jsem tady pochodil staci cist par radku vis o ostatnich vecech jsem si udelal nazor ze spousty recenzi a videi co jsem videl...
2. to ze restartujes jednou za den neznamena ze to takhle delaji i ostatni tak nechapu to "totalitni" srovnavani kdyz ja ne tak ani ty jinak jses ...kazdy at si domysli... rad si upravuju sve zarizeni a ze zkusenosti uz od SDA eurotel smartphonu pri flashovani a tweakovani se bez restartu neobejdu a tak "horke" zarizeni jake jeste porad Diamond je si bez uprav a zmen ROM ani neumim predstavit
3. tri vteriny pro me nehraji roli jen jsem chtel radove vedet na co se pripravit tak sis mohl odpustit tu trapnou poznamku
a 4. mam Kaisera takze tezko se mi bude zdat Diamond pomaly a i tak se to bude jen zlepsovat jinak Kaisera se zbavuji protoze chci male zarizeni ne ze je pomaly

PS: sry za OT jen jsem se branil a dik za tech 50 vterin:D :D :D
Losos_ce4you (1147)|15.7.2008 20:18
Mnou vyse doporucena verze 0.93 od bepeho je zalozena na verzi 1.93 xxx o neco nize doporucovanou J.Lukasem :-) Takze kdo chce mit "nejlepsi" verzi vsech dob ocistenou od balastu a nesmyslu ... bepe je idealni :-D facha perfektne , rychle , hafo mista ... dobra ... :-)
Kolda.o (114)|15.7.2008 20:22
To kultus
add 3: taky flashuji a a hraji si jak jen to je v me moci - i nemoci ;-)
vyprosuji si ale totalitni prirovnavani. Mel jsem jako ty i Kaisera a muzu ti rict ze jsem i flashoval kazdy den jinou romku - proste jsem si hral a bavilo me to. Ale k meritu veci: kdyz naflashujes nebo restartujes po nove uprave prijde ti i dvacet vterin jako hodina. Rychlost startu systemu je opravdu desne zavadejici udaj. Nekdy si toho ani nevsimnes jindy je to k zblazneni pricemz realny cas je vetsinou vzdy stejny.

jaja01_ce4you (262)|15.7.2008 21:32
[QUOTE="Losos"]Mnou vyse doporucena verze 0.93 od bepeho je zalozena na verzi 1.93 xxx o neco nize doporucovanou J.Lukasem :-) Takze kdo chce mit "nejlepsi" verzi vsech dob ocistenou od balastu a nesmyslu ... bepe je idealni :-D facha perfektne , rychle , hafo mista ... dobra ... :-)[/QUOTE]

cau lososi :-) rekl jsem si, ze preci jen zkusim tebou doporucovanou romku od bepeho (na cruisovi jsem taky mel od nej a spokojenost), ale co jsem tak zbezne procital konec jeho dredu na xda, tak tam maji nejake problemy ... facha ti vsechno ok ?

stahuju 0.93_410 premium ...

byly tam takove poznamky typu: jedine "stara dobra" 0.54 ...

takze pokud nekdo tuto romku mate a pouzivate, budu vdecny za pozitivni i negativni komentare
Losos_ce4you (1147)|15.7.2008 21:50
premium nepouzivam .... tam jsou veci ktere mi jsou k nicemu , basic chodi bez problemu .....
Spawncz (206)|15.7.2008 22:16
Jaka je prosim posledni ofic romka?

Na htc.com mi to chce stahovat romku 1.37.401.3, ale tu uz mam v diamondovi od zakoupeni, je neco novejsiho, ale podotykam oficialniho?

Dekuji
JiVi_ce4you (34)|15.7.2008 22:24
[QUOTE="Spawncz"]Jaka je prosim posledni ofic romka?

Na htc.com mi to chce stahovat romku 1.37.401.3, ale tu uz mam v diamondovi od zakoupeni, je neco novejsiho, ale podotykam oficialniho?

Dekuji[/QUOTE]

posledni oficialni je

RUU_Diamond_HTC_WWE_1.37.405.1_Radio_Signed_Diamond_52.26a.25.09_1.00.25.03_Ship.exe
marq (31)|15.7.2008 22:45
[QUOTE="Spawncz"]Jaka je prosim posledni ofic romka?

Na htc.com mi to chce stahovat romku 1.37.401.3, ale tu uz mam v diamondovi od zakoupeni, je neco novejsiho, ale podotykam oficialniho?

Dekuji[/QUOTE]

Ve skutecnosti je posledni oficialni ROM pro tuhle evropskou verzi 1.37.401.3

To cislo 401 je kod regionu a nema nic do cineni s verzi. Neznamena tedy, ze kdyz je tam 405 nebo 546 nebo cokoliv, tak ze je ROM novejsi - jak se zda tak uplne posledni cislo znamena revizi - tedy 1.37 revize 3 ... jsou jeste starsi revize 1 a 2.
marq (31)|15.7.2008 22:54
[QUOTE="Losos"]Mnou vyse doporucena verze 0.93 od bepeho je zalozena na verzi 1.93 xxx o neco nize doporucovanou J.Lukasem :-) Takze kdo chce mit "nejlepsi" verzi vsech dob ocistenou od balastu a nesmyslu ... bepe je idealni :-D facha perfektne , rychle , hafo mista ... dobra ... :-)[/QUOTE]

Z tohodle benchmarku http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=99483&d=1216148757
bepe nevysel zrovna nejlepe... Zvlast ten graficky vykon...

Nicmene po vyzkouseni oficialni HTC ROM 1.93 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408281 ) nemuzu uverit vlastnim ocim. HTC mozna melo cislovat verze od 0 a s ROM 0.93 ;) uz je zarizeni temer perfektne pouzitelne. Vykon a prekreslovani primo "ve Windows" se podstatne zvysil.

TouchFlo 3D jsem, ale stejne zase vypnul - porad neni uplne plynule, tak jak bych si predstavoval. Pri prehazovani obrazku ve fotkach se animace zadrhava. Dokonce je v nove verzi TF3D vypnuta animace pri prepinani mezi taby pohybem palce zleva doprava - zda se mi ze ten akcelerator v Diamondu bude celkem k nicemu, kdyz ani neutahne zobrazeni 1 otexturovanyho polygonu a zakladni graficky efekty :)
belkov (140)|16.7.2008 07:26
Zkoušeli jste někdo změnit délku svitu LED diod kolem kroužku při zmeškaných událostech? Standartně nastaveno na 5 min a v setting není možno přímo nastavit na jiný čas. Nejspíš změna v registrech,ale kde?
Honzam75 (130)|16.7.2008 07:30
Stahni si Schaps AdvancedConfig v2.1.0.0 a pak z adresy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406681 soubor Boinger66 diamond advanced config v .42.cab. Je tam nastaveno, jak upravit cas blikani LED diod a spousta dalsich uprav pro diamonda...
KillerShot (16)|16.7.2008 10:35
Ta 1.93 ROMka se flashuje stejně jako 1.37?
Honzam75 (130)|16.7.2008 10:41
Ja muzu doporucit rom od Diamond Project Team v2 light...TF3D je skutecne rychly...zadny velky odezvy. Pekne se jim to podarilo vyladit...
Spawncz (206)|16.7.2008 10:47
Chapu to spravne ze pro nahrani neofic romky do diamonda je nutne napred udelat Hard SPL a pak to tam teprve flashnout ?

Podobne to fungovalo i na Variu, tak tady to bude asi stejne ze?

Jde potom to HardSPL odstranit aby sli flashovat ofic romky?
KillerShot (16)|16.7.2008 10:50
Je na tu 1.93 nutné Hard-SPl nebo ne. Mně připadá že je oficiální takže by to snad nebylo potřeba ale nejsem si jistý.
vpx (529)|16.7.2008 10:58
na 1.93 je potreba HardSPL, pokud teda mas toho Diamonda koupeneho u nas jako ja. Zatim se mi do toho flashe taky moc nechce

Spawncz (206)|16.7.2008 11:00
No me prave prijde ze ta 1.93 neni oficialni a proto hardspl je potreba, protoze kdyz by oficialni byla hardspl by jsi nepotreboval, ale jsem s diamondem novacek.
KillerShot (16)|16.7.2008 11:02
JJ vypadá to že je potřeba. Zatím se mi do toho taky moc nechce. Neví někdo kdy asi bude nějáká nová oficiální ROMka?
vpx (529)|16.7.2008 11:16
Zda se, ze by mohla byt oficialni, ne ale pro nas region. RUU totiz nahlasi bad Vender ID, zkousel jsem preeditovat hlavicku NBH, ale nepomohlo to.
Narozdil od jinych je ale potreba HardSPL Signed, kdezto na nejaky kuchty je potreba HardSPL unsigned, protoze bloky nejsou podepsany
kuxoft (63)|16.7.2008 11:20
včera som skúšal asi všetky dostupné ROM z xda ... ani jedna nešla flešnúť ... musel som hardspl a už išli všetky ... dal som Elite 3.0 a celkom svižne behá ... zatiaľ všetko OK.
kwaso12 (98)|16.7.2008 13:21
ahoj mam otazku na tych ktory pouzivaju iGO.. ked ho mam zapnute tak sa mi na dlksej trase PDA uspi pokial iba zobrazuje trasu..robi to aj niekomu? dakujem..
kuxoft (63)|16.7.2008 13:27
[QUOTE="kwaso12"]ahoj mam otazku na tych ktory pouzivaju iGO.. ked ho mam zapnute tak sa mi na dlksej trase PDA uspi pokial iba zobrazuje trasu..robi to aj niekomu? dakujem..[/QUOTE]

asi 150km vkuse a nevypol sa ... (iGO2008)
bradda_ce4you (2)|16.7.2008 14:19
Me se stava u IGO jina vec. V pripade, ze mam zaplou navigaci a prijmu hovor, tak po ukonceni hovoru mi uz nebeha GPS a v nastaveni IGO se mi zobrazuje neco ve smyslu ze zarizeni nenalezeno. Pomuze jedine soft-reset a pak zase beha v pohode.
Stava se vam to taky?
kuxoft (63)|16.7.2008 14:26
občas sa mi stalo že stráca gps signál ... len tak pri jazde, zahlási že nemá signál a pritom má ... prípadne po opätovnom spustení už GPS nejde ... dosť náhodné stavy ... soft reset a ide ...
clowncz (25)|16.7.2008 17:07
A tyto chyby se vam stavaly pri pouziti IGO nebo snad s jinym programem?
kuxoft (63)|16.7.2008 17:45
[QUOTE="clowncz"]A tyto chyby se vam stavaly pri pouziti IGO nebo snad s jinym programem?[/QUOTE]

iný nepoužívam ... s tomtom som urobil asi 20km a už som ho zmazal ... pripadá mi nedokončený ... slabé pokrytie SK ... a aj ovládanie mi nesedí ... iGO je presne podľa mojich predstáv ... a že občas vypadne ... tak resetnem ... ikonka je nachystaná ... čo som mal iné navigácie tiež občas zblbli ...
buksa.jan (20)|16.7.2008 17:54
zdravim nevite nekdo o nejakem citaci dat ktery fungoval i TF3D?
Kolda.o (114)|16.7.2008 18:07
??? WTF ??? tohle rozved - citac dat treba od SPB bezi pekne
Kolda.o (114)|16.7.2008 18:07
??? WTF ??? tohle rozved - citac dat treba od SPB bezi pekne
Shadow74 (117)|16.7.2008 18:21
Mel bych otazku k zahrivani pristroje. Pokud ho mam zapnuty a mam vlozenou SIM a vubec netelefonuju, je i presto dost zahraty. Bluetooth nebo WiFi jsou vypnute. Jelikoz je to moje prvni zarizeni od HTC, zajima me jestli je to bezne chovani. Muj E-ten X500+ se nehral vubec (kdyz jel naprazdno jen se SIM), ale je pravdou, ze je procesorove slabsi.
Diky
Spawncz (206)|16.7.2008 18:55
Kdo z Vas co mate diamonda si uz koupil dokovaci kolebku?
Ja nasel jen u sunnysoftu, ale pripadne mi nejaka neoriginalni a pak u pixmanie, ta uz je original, ale bez moznosti nabijet externi baterii a je podstatne drazsi.

Pokud nekdo kolebku mate napiste jakou a jak jste s ni spokojeni.
Keeper_ce4you (2)|16.7.2008 20:06
Prosím o radu, jakým způsobem nastavit záložku HUDBA, abych mohl v TF listovat mezi jednotlivými alby. Momontálně mám zobrazeno pouze jedno a další musím najít pouze v knihovně.
Díky
stupid (11)|16.7.2008 21:10
Zdravím Diamonďáky! Příští týden již také budu šťastným majitelem... to jen tak na okraj. Koukám, že se to tu hemží samými borci, nevíte, kde by se dal stáhnout ČESKÝ (proč jsem to asi napsal velkým písmem?) návod na HTC Diamond? :sarcastic:

Díky za relevantní odpovědi!
kuxoft (63)|16.7.2008 21:22
[QUOTE="stupid"]Zdravím Diamonďáky! Příští týden již také budu šťastným majitelem... to jen tak na okraj. Koukám, že se to tu hemží samými borci, nevíte, kde by se dal stáhnout ČESKÝ (proč jsem to asi napsal velkým písmem?) návod na HTC Diamond? :sarcastic:

Díky za relevantní odpovědi![/QUOTE]

CZ Manuál HTC Diamond
vojtakawa (41)|16.7.2008 23:39
Zdarec. Tak jsem si dneska udělal taky tu radost a koupil jsem si Diamonda. Všechno supr drupr. Jediné co mě opravdu fakt hodně zklamalo je ten reproduktor. Slabší už to fakt asi být nemohlo. Hudba, vyzvánění a video je na maximální hodnotě chrastítko jako hrom. Je to hlasité asi jak nokia na 30%. Nechápu proč do tak nadupané mašinky nedali silnější. Ale jinak jsem i tak hodně spokojen. :cool:
HOWARD81 (1)|17.7.2008 02:00
ahoj chlapi,prosim vas poradte mi jak dostat temata z tohoto vebu do htc touch do tel.ho dostanu ale pak ho nejak nemuzu zaradit mezi ostatní temata od vyrobce a tudiž jsou nepoužitelna.diky
kompost23_ce4you (1)|17.7.2008 08:03
Zdravim všechny Diamonďáky.
Chtěl bych se Vás zeptat, máte ještě někdo problém s kvalitou hovoru ? Mě od samého začátku v reproduktoru nepříjemně chrastí. Problém s hlasitostí jako zde píší ostatní nemám, je nahlas rozumět i při nižší hlasitosti. Ale chrastí to úplně vždy, už při vyzváněcím tónu když volám je slyšet rezonance. FW mám poslední ofigo, ten vyřešil jen výdrž baterie, rezonanci ne.
Děkuju za jakýkoliv reakce. Honza
Kolda.o (114)|17.7.2008 11:02
tenhle problem ani problem s hlasitosti nemam. Taky pouzivam posledni ofiko FW. Takze mozna reklamace ?
Henry_ce4you (58)|17.7.2008 11:25
Ahoj všem,

mám za úkol pořídit jednomu člověku komunikátor s navigací. Chtěl jsem koupit Diamonda s TomTomem 7 a mapou celé Evropy. Nechcete mně doufám říct, že legálně to nejde? Ten člověk příliš chytrý není, takže iGo bych si mu ani nedovolil koupit, TT by pro něj byl ideální. Musí to být ale legálně koupené...
Kolda.o (114)|17.7.2008 11:31
iGO je v zakladnim modu stejne jednoduche jako TT7
doporucil bych ho i diky mapovemu pokryti