Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

scrollbol (42)|13.7.2008 14:23
Pane Losos,naucte se editovat prispevky a ne psat dva prispevky po sobe,to je proti pravidlum.

Jinak project od duttythroye nebude tim pravym,je znamy svymi nedodelanymi rom,preplacanymi a vydavanim a opravovanim temer kazdy den pro neustale bugy v jeho rom
milennium (336)|13.7.2008 14:42
Mně by spíš zajímalo kdy tady má už Diamonda s českou ROM...
A kdo a kdy ji hodí někam na rapid nebo xda-dev...
...Ostatní diskuse zde opravdu nemají moc smysl...
soko.ban (71)|13.7.2008 14:43
Napiste mi pls nekdo jaka je struktura uvnitr adresare Content v Internal Storage, ja sem si ho inteligentne smazal s tim, ze TF mi bude nacitat mp3 z My Documents/My Music a vono prd... nebavi me to furt listovat, chtel bych si mp3 alba posouvat stejne jako fotky. diky
topesto (71)|13.7.2008 15:50
já mám mp3 v adresáři MUSIC v Internal Storage.
Losos_ce4you (1147)|13.7.2008 16:35
Jeste k vyse uvedene ROM od Diamond Team Projectu ..... Nevim jestli je to implementaci novejsiho buildu OS s novejsim AKU ,ale v kazdem pripade vykazuje nepatrne vyssi vykon jak ve VS benchmarku (2573) - vsechny ostani ROM mi davaly "jen" maximalne 2558 tak i v CorePlayeru (narust je asi o 2-3%) . Nic prevratneho to neni , ale kousek po kousku .... :-)
Jinak samozrejme jak tady nekdo uvadel neco o preplacanosti atd..... tak samozrejme je volba mezi odlehcenou verzi a "plnou" nalozi , co se tyce aktualizace tak drobnosti dodelava kazdy ve svych ROM - at je to Panosha (to zase nedoporucuju ja,u clean verze dochazelo k drobnym zadrhelum) tak i od bepeho (u nehos jedna o drobne vychytavky, romka je spolehliva bez znamych bugu jiz v soucasne verzi - beta 0.54) , u ostatnich je to to same .... proste s tim bych si nelamal hlavu , to je a bude :-)
Jiří Graz (180)|13.7.2008 18:50
:yes: TF3D počasí pro Karlovy Vary začalo fungovat :yes:

Stačí přidat do databáze "2330fc3c_manila" kód "EUR|CZ|EZ008|KARLOVY VARY" - třeba v programu SQLITEMAN

a funguje to i pro malé prdelky ;)
vklacan_ce4you (117)|13.7.2008 19:58
prosim vas o radu ako mam rozbehat iGo???
kwaso12 (98)|13.7.2008 20:21
[QUOTE="vklacan"]prosim vas o radu ako mam rozbehat iGo???[/QUOTE]

minimalne treba verziu 8.0.0.41506..a prejdi si to tu je tu o tom pisane dost takze to rozbehas..ja som to podla toho rozbehal..
Spawncz (206)|14.7.2008 07:44
[QUOTE="Jarda Lukas"]Mně by spíš zajímalo kdy tady má už Diamonda s českou ROM...
A kdo a kdy ji hodí někam na rapid nebo xda-dev...
...Ostatní diskuse zde opravdu nemají moc smysl...[/QUOTE]

Tak me prave dnes prijde Diamond s ceskou romkou, pokud mi reknete jak ji vykuchat, jsem ochotnej ji potom nekam hodit na stazeni.
topesto (71)|14.7.2008 08:58
[QUOTE="Jiří Graz"]:yes: TF3D počasí pro Karlovy Vary začalo fungovat :yes:

Stačí přidat do databáze "2330fc3c_manila" kód "EUR|CZ|EZ008|KARLOVY VARY" - třeba v programu SQLITEMAN
[/QUOTE]

tak mě to teda nechodí :(( přidal jsem EUR|CZ|EZ002|PARDUBICE a po cca 2 minutách 'Updating' mi to vyhodí 'There was a connection error while attempting to download weather data. Retry?' A připojení mám, ostatní města, co už v databázi byly, se aktualizujou bez problémů.
Jerry Salcer (197)|14.7.2008 09:04
Prosím o radu, používám SPB Pocket Plus Shell. Stává se, že po SW resetu Diamond není schopen na today obnovit obrázky ikon doinstalovaných programů (commander, TomTom, atd...). Přitom programy jdou normálně otevřít. Ikony se musí obnovit ručně, stačí pouze vlézt do menu Změnit ikonu a potvrdit OK a obrázky ikon jsou v pořádku. Má s tím někdo podobnou zkušennost?
macula_ce4you (691)|14.7.2008 09:21
V nastavení modulů běž na záložku "Rozšířené" a zkus zatrhnout volbu "Refresh icons ...". Nemohu však zatím potvrdit, zda je to účinné.
clowncz (25)|14.7.2008 09:51
to kwaso12:

Tak s touto veci ti bohuzel nepomohu - jedine si davat kratsi zvoneni na SMS a naco co moc nerve :-D
Ja osobne SMS moc nepreferuji takze mam jen slabsi zvoneni na SMS - neresim to...

-------------------------

A k tomu VGA displeji - osobne si myslim ze to je znacny prinos protoze to zobrazeni na today je opravdu skvele - vleze se tam aspon hodne ukolu a schuzek a tudiz je clovek vice v obraze co se kdy a kde deje :)

Osobni zhodnoceni ;)
Jerry Salcer (197)|14.7.2008 09:54
Díky moc, to mě nenapadlo, vyzkouším. Jinak další zkušenost. Diamond po HW resetu maže i Internal Storage, čili vnitřní kartu, bacha na to, obnova zálohy neobnoví programy co byly na této vnitřní kartě, protože tu logicky nezálohuje. Pak jsem zjistil, že fakt je lepší všechny programy instalovat do MainMemory, jinak má sklony tuhnout hlavně po resetu a třeba několikrát za sebou. Zřejmě pomohou upgrady programů přesně pro WM6.1, protože třeba SPB Pplus a Shell nechodí korektně všechny funkce co chodily u pod WM6.
clowncz (25)|14.7.2008 09:57
To Jerry Salcer:

Tak musim prihodit svou trosku do mlyna - pod 6.1 mi vse beha tak jak ma a to pouzivam od PSB docela dost veci...
Nic mi jeste nevytuhlo a kvuli nicemu jsem nemusel resetit - snad jsem to ted nezakrikl :-D
Jerry Salcer (197)|14.7.2008 10:19
To clowncz : no neříkej, že ti funguje nastavení podsvícení , ta ikona se žárovkou, nejde nastavit podsvícení šoupáním a pak poklikem se vůbec neotevře. To samý v shellu ti to sice hodí ty 4 žárovky přes displej, ale intenzita nereaguje. Dál, když si hodíš na podsvícení ikony s těma šipkama dokopce zkopce, můžeš na ně tapat, ale intenzita podsvícení se nemění. Je to tím, že v WM6.1 není v systému již ikona Backlight. Nebo se pletu?
soko.ban (71)|14.7.2008 10:33
No spis bych si tipnul ze je to tim, ze nemas vypnuty automaticky podsvetlovani podle toho senzoru nahore vedle repraku :sarcastic:
vpx (529)|14.7.2008 10:35
[QUOTE]
tak mě to teda nechodí :(( přidal jsem EUR|CZ|EZ002|PARDUBICE a po cca 2 minutách 'Updating' mi to vyhodí 'There was a connection error while attempting to download weather data. Retry?' A připojení mám, ostatní města, co už v databázi byly, se aktualizujou bez problémů[/QUOTE]

nemas nahodou pripojeny telefon kabelem k PC, kde mas nejakou proxynu ?
clowncz (25)|14.7.2008 10:43
To Jerry Salcer:

Tak s tim podsvicenim mas pravdu - zkusil jsem vypnout automatiku a vyzkouset manual - nejede...
Sice pro me zbytecnost protoze pouzivam automat na korekci podsviceni dle okolniho osvetleni - nejlepsi reseni :)
topesto (71)|14.7.2008 11:45
to VP: nemám. a jak říkám, ostatní města mi to updatuje bez problému. a nejdou mi ani ty tvoje KV.
kwaso12 (98)|14.7.2008 11:58
To clowncz:
no ja nemam dlhy signal len ide o to ze niekedy ked mi pride SMS a nechcem aby mi hral signaal tak ho iba rychlo vypnut..
clowncz (25)|14.7.2008 12:39
To kwaso12:

Tak to bohuzel nemohu slouzit... Treba si urcit priority k te akci - jak moc je to pro tebe dulezite...

Jinac nevim o nicem co by slo udelat - jako MUTE
kwaso12 (98)|14.7.2008 12:47
to clowncz:

no ved jasnee..ja to len v pripade ze keby si zabudnem vypnut zvukay alebo tak.. ale ide to tlacitkom WOLUME DOWN..ked rychlo ztisim hlasitost.. inac iba vypnut zvuky vseobecne..ale aj tak diky..
Jiří Graz (180)|14.7.2008 13:02
[QUOTE]tak mě to teda nechodí :(( přidal jsem EUR|CZ|EZ002|PARDUBICE a po cca 2 minutách 'Updating' mi to vyhodí 'There was a connection error while attempting to download weather data. Retry?' A připojení mám, ostatní města, co už v databázi byly, se aktualizujou bez problémů.[/QUOTE]

Tak ještě nastavit init string v registrech

Pokud následující odkaz něco vrátí tak je to OK (vyměň hxxp za http):
hxxp://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=EUR|CZ|EZ002|PARDUBICE&version=%201&device=innovation

CU\SOFTWARE\HTC\Manila\Wheather.ServerURLOverride=hxxp://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=%25ls&version=%201&device=innovation

Já to v ROMce 1.37.456.2 WWE mám již od počátku
mrzic (29)|14.7.2008 13:09
[QUOTE="Jerry Salcer"]Díky moc, to mě nenapadlo, vyzkouším. Jinak další zkušenost. Diamond po HW resetu maže i Internal Storage, čili vnitřní kartu, bacha na to, obnova zálohy neobnoví programy co byly na této vnitřní kartě, protože tu logicky nezálohuje. [/QUOTE]

Není pravda. Pokud si vybereš možnost smazat i Internal Storage, tak se Ti smaže. Když vybereš jen HR, Internal Storage zůstane nedoknutá.
vpx (529)|14.7.2008 13:24
[QUOTE="topesto"]to VP: nemám. a jak říkám, ostatní města mi to updatuje bez problému. a nejdou mi ani ty tvoje KV.[/QUOTE]

EDIT: Aha, tak Jiri Graz uz to tady napsal - je potreba patchnout registry novym odkazem
xSam (24)|14.7.2008 14:42
Nainstaloval jsem si Core player, a nějak mi nevyhoval a tak jsem ho zase odinstaloval...
Ale nefunguje mi ted WMP, respektive nepřehraje, to co dřív přehrál...
Kde by mohl bejt zakopanej pes?

A nevíte náhodou o nějakym registry cleaneru? Myslím, že by se to mohlo hodit, ale nikde nic jsem nenašel...

Díky

xSam
soko.ban (71)|14.7.2008 14:54
a) neprehraje, tzn spustis WMP a das otevrit? -> mas to rozbity ;)
b) poklepes na video a nic se nestave -> nemas asociovany pripony k WMP
xSam (24)|14.7.2008 15:16
On napíše, že soubor nejde přehrát... (Cannot play the file)
A před instalací Coreplayera to stoprocentně šlo...
Tak nevim co se stalo...
Je to 3gp a pripony asociovany jsou...

Mp4 jedou bez problemu...
KubaU (2)|14.7.2008 15:39
[QUOTE="maxík69"]Jen pro zajímavost, mám informaci přímo od T-Mobile, že MDA Compact IV bude v nabídce od pondělí, 14.července :)) [/QUOTE]

Zatím tedy není, a co jsem se ptal, tak prý "brzo, koncem července nebo začátkem srpna". Takže se to asi někde zdrželo, zřejmě lokalizace...

Škoda, chystám delší výlet do USA a chtěl jsem ho využít i jako navigaci, takhle asi vydržím se symbianovým SonyEricssonem a počkám na Omnii.
maxík69 (75)|14.7.2008 16:02
Také jsem doufal že si dnes pro něj půjdu.... Na infolince mi dnes řekli, že by tento týden určitě měl být v nabídce....
topesto (71)|14.7.2008 16:11
[QUOTE="Jiří Graz"]
CU\SOFTWARE\HTC\Manila\Wheather.ServerURLOverride=hxxp://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=%25ls&version=%201&device=innovation

Já to v ROMce 1.37.456.2 WWE mám již od počátku[/QUOTE]
díky, funguje to jak z praku. a v bepeho ROMce 0.54 to nebylo, ačkoli je postavená na 1.37.456.2.
kultus (418)|14.7.2008 22:02
jak dlouho Diamond nabiha videl jsem video kde startup trval temer minutu a pul diky...
JiVi_ce4you (34)|15.7.2008 08:46
[QUOTE="kultus"]jak dlouho Diamond nabiha videl jsem video kde startup trval temer minutu a pul diky...[/QUOTE]

Kolikrat denne delas startup? :D
soko.ban (71)|15.7.2008 08:56
Občas to sou teda dotazy to jeden žasne. Teď co se začala prodávat česká verze se asi podobný dotazy budou množit.

No ale k věci: funguje vám někomu ToneManager? Pustim, načítá skupiny a pak můžu vybírat v combech co chci a nic. I sem to přeinstaloval do vnitřní paměti a stále kvoká. Chci si přiřadit ke skupinám v adresáři různý zvonění a dělat po po jednom se mi teda vůbec nechce. Nebo na to máte někdo nějakej alternativní program?
Spawncz (206)|15.7.2008 09:39
tak jsem cerstvej majitel diamonda cz a hned mam asi docela banalni, pro vas zkusene, problem:

Pripojil jsem si diamonda jako usb mass storage ale kdyz nakopiruji soubory do diamonda nikde je v telefonu nemuzu najit.
Vim bude to urcite nejaka blbost ale fakt nevim kde to najit :-(
Losos_ce4you (1147)|15.7.2008 09:40
Varovani :-)
Nedavejte si to nove radio 1.00.25.06 ..... celkem problem ze signalem , objektivne horsi prijem nezli u 03 , tyka se to i GPS

Spawn .. no asi to blbost bude :-D ... kdyz jsi pripojeny jako mass , tak samozrejme v tu chvili nevidis v telefonu Internal Storage , az po odpojeni od PC , nebo zmeny mass na activesync ...
No a pokud to neni tenhle problem tak by chtelo premyslet KAM jsi si to poslal , tam to hledat ... a pokud to neni ani tohle .... tak telefon vymen :-)
kuxoft (63)|15.7.2008 09:45
[QUOTE="Spawncz"]tak jsem cerstvej majitel diamonda cz a hned mam asi docela banalni, pro vas zkusene, problem:

Pripojil jsem si diamonda jako usb mass storage ale kdyz nakopiruji soubory do diamonda nikde je v telefonu nemuzu najit.
Vim bude to urcite nejaka blbost ale fakt nevim kde to najit :-([/QUOTE]

Pokiaľ je pripojený ako Mass Storage ... tak Diamond nevidí Inaternal Storage ... odpoj káblik a Internal Storage nabehne ...
Spawncz (206)|15.7.2008 09:47
diky za radu, odpojeni kabliku me nenapadlo, hold s diamondem se teprve ucim.

Snad uz zadny podobny blby dotazy mit nebudu.
clowncz (25)|15.7.2008 10:29
To soko.ban:

S tím zvoněním jsem to vyřešil s prográmkem Inesoft Address Book - Používám ho ho už ějaký ten pátek a jsem s ním nadmíru spokojen...
Sice původně jsem ho měl jen na kontakty ale po prozkoumání jeho dalších funkcí se mi už nechce hledat dále :)

A co se týče skupin a vyzvánění - nemohu si stěžovat...
Sako verife (476)|15.7.2008 10:52
To soko.ban:


pouzivam Phone Contacts Pro, je teda pravda ze zatim na Artemisovi, ale jet by ti mel i tak. Neni duvod proc by jet nemel. Spokojenost maximalni. Lze pridavat i ruznym skupinam (i samostatnym lidem) fotografie, zvuky zvoneni, sms atd
soko.ban (71)|15.7.2008 10:59
OK, diky, to sou velky placeny aplikace, ale mozna to zkusim pokud to nevyresim jinak. Ten ToneManager je mala free utilitka ktera nastavi zvoneni skupinam a hotovo. Na Cruisovi to jelo jedna basen. Stranky toho programu jsou v arabstnine takze i jakakoliv diskuze s autorem je nemozna.

Edit: tohle je to co hledam: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=309837
mrzic (29)|15.7.2008 11:04
[QUOTE="soko.ban"]
No ale k věci: funguje vám někomu ToneManager? Pustim, načítá skupiny a pak můžu vybírat v combech co chci a nic. I sem to přeinstaloval do vnitřní paměti a stále kvoká. Chci si přiřadit ke skupinám v adresáři různý zvonění a dělat po po jednom se mi teda vůbec nechce. Nebo na to máte někdo nějakej alternativní program?[/QUOTE]

Ja "použivám" program VipRingTone. Je free. Mám u něj ale jeden problém, skupinám přiřadí ringtone, to je v pořádku, ale po synchronizaci s outlokem mi právě u kontaktů ze skupin activesync udělá vykřičník a pak se už kontakty (všechny) nesynchronizují. Problém je, že jsem dosud nevypozoroval, kde je zádrhel. Přiřadím jedné skupině a je vše v pořádku, přiřadím druhé skupině a activesync mám s vykřičníkem.
soko.ban (71)|15.7.2008 11:16
aha, sem si nevsim tvyho postu a zeditoval jsem muj predchozi s odkazem primo na tenhle soft.. no zkusim a uvidim.
mrzic (29)|15.7.2008 11:33
:) koukám, že je novější verze. Nicméně problém se skupinami u této verze mám stále. Je ale možný, že je to pouze u mě. Dělá mi to u skupiny, která má přes 100 kontaktů.
vpx (529)|15.7.2008 11:40
Activesync trouble. Nemate taky nekdo problem s AS ? Mne se nekdy (ted skoro pokazde) zasekne dccman a muzu pripojovat Diamonda k AS jak chci a nikde nic :( Jedinym resenim je zrestartovat PC i Diamonda. Pak se ale stejne odpoji po asi minute. nebo staci kliknout na My mobile device\windows a nez se to nacte, tak to spadne a uz se to nespoji.
Uz jsem delal totalni reinstall AS, ale bez vysledku.

Diky za jakekoliv rady.

p.s. zarizeni se nevypne, protoze stale sviti ikonka zastrcky na systrayi, tim to neni.
soko.ban (71)|15.7.2008 11:46
VP.. me delal trouble firewall, musel sem najet do rucniho nastaveni a AS mu povolit. Ale nevim jetsli je to tvuj pripad.
vpx (529)|15.7.2008 11:48
FW mam vypnutej :( uz fakt nevim co s tim. Mel jsem nainstalovany WkTask. Nemuze to byt tim ? mate ho nekdo ?
Sako verife (476)|15.7.2008 12:40
[QUOTE="VP"]FW mam vypnutej :( uz fakt nevim co s tim. Mel jsem nainstalovany WkTask. Nemuze to byt tim ? mate ho nekdo ?[/QUOTE]

jen tip, nevim jak to u diamondu je ale:

nastaveni/USBtoPC/ a zkus zmenit volbu Enable advanced network functionality. Tohle dela vetsinou problemy, alespon u Artemise to delalo dost lidem problemy, tak snad to pomuze i tobe.
Spawncz (206)|15.7.2008 13:00
Jo jinak se tady nekdo ptal po ceske romce, tak ja sice mam ceskeho diamonda, ale je tam klasicka anglicka romka jen s interwriter pocestenim. Tak jestli to nekomu pomuze, tak asi tak.

Jinak po cca 4 hodinovem pouzivani, jsem zatim spokojen, jen je fakt ze se diamond opravdu hodne "opapla otiskama prstu".