Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - konkrétní rady, zkušenosti, problémy a řešení ....

kwaso12 (98)|9.7.2008 17:46
to clowncz: praveze toto je moje prve PDA..takze neviem preto sa pytam.. no a ved nemam moc dlhe zvonenie len mi ide o to ze niekedy ked pride nevhod SMS tak ztlmit zvuk nejakym tlacitkom by malo ist aspon si tak myslim ja.. no mne nejde.. tak sa pytam ci este niekto nemal takyto postreh...
JiVi_ce4you (34)|9.7.2008 18:58
[QUOTE="clowncz"]Kdyz uz jste tady nakousli tu hlasitost - nemel nekdo problem s hlasitosti na HF? Mel jsem pred tim Asus P535 a HF jsem mel sice naplno ale slysel jsem pekne - ted jsem pripichnul Diamonda a skoro nic tam neslysim a to jsem to zesilil jak na HF tak i v telefonu...

Nevite co a jak s tim?[/QUOTE]

Diamond ma nejaky pokokoteny ovladac na zvuk - prepinani externi /HF

zasun sluchatka, vypni audiobuuster, vytahni sluchatka ... zandej sluchatka, zapni booster a zvuk je uz ok

ovsem . obcas se stane, ze najednou zvuk zmonotoni .. takze taky je potreba zase provest tuto magii.

Losos_ce4you (1147)|9.7.2008 19:51
K cemu je dobry audiobooster kdyz prehravace maji vlastni equalizer ????
clowncz (25)|9.7.2008 20:26
To:JiVi
Chybicka se vloudila - chtel jsem rict HF ale modrozubove :)
Alekss_ce4you (43)|9.7.2008 23:47
to spree:
Slaby pri vyzvaneni, sms a dalsi. Sluchatka jsem radsi jeste nezkousel a telefonovani taktez ne, jedu porad na Cruise a Diamond ladim a otukavam.
soko.ban (71)|10.7.2008 09:16
No ja nevim no, bud mas nakej zmetek, nebo to neumis nastavit, nebo ses chluchej, nebo ses zvyklej na nokyje, ktery kdyz zapipaj, taxe otoci cely namesti a kazdej druhej se zacne sacovat.
Me to prijde v pohode. Ma to horsi zvuk nez Cruise, ale je to normal pouzitelny.
Alekss_ce4you (43)|10.7.2008 09:42
Ani jedno, proste jsem z Cruise zvykly na vyssi hlasitost pri stejnem nastaveni a lepsi zvuk. Pokud (jakoze urcite) dali do Diamondu mensi repracek, je to zcela logicke. Ja jen nemam rad, kdyz u hlasitosti neni zadna rezerva... A ty s baterii nemas problemy? Potreti jsem nabijel a opet zasek pod 100%, az po resetu plna kapacita a jeste se to nabijelo 6 hodin... Proste zprasene rizeni napajeni, nebo mizerne baterky. Ale jinak je to uchvatny stroj a casem si zvyknu. Holt zatim vic minusu, jak plusu.
kuxoft (63)|10.7.2008 10:10
[QUOTE="Alekss"]Ani jedno, proste jsem z Cruise zvykly na vyssi hlasitost pri stejnem nastaveni a lepsi zvuk. Pokud (jakoze urcite) dali do Diamondu mensi repracek, je to zcela logicke. Ja jen nemam rad, kdyz u hlasitosti neni zadna rezerva... A ty s baterii nemas problemy? Potreti jsem nabijel a opet zasek pod 100%, az po resetu plna kapacita a jeste se to nabijelo 6 hodin... Proste zprasene rizeni napajeni, nebo mizerne baterky. Ale jinak je to uchvatny stroj a casem si zvyknu. Holt zatim vic minusu, jak plusu.[/QUOTE]

s tou baterkou asi niečo nebude v poriadku ... Ja pripojím Diamonda k USB a nabíja sa ... ikonka baterky sa zmení na "pripojenie k sieti" ... do 2 hodín je nabitý a ikonka sa zmení naspäť na "baterkovú" ... Nabíjanie mi funguje bezproblémov. Vždy sa mi nabije do 2 hodín, záleží na tom ako je vybitý ...
soko.ban (71)|10.7.2008 10:19
No to nabijení není úplně v pořádku, mimo jiné mi vadí mi že tam nejsou vidět procenta jako na Cruisovi.
Dá se to řešit nějakou aplikací, ale nechche se mi instalovat milion utilitek kuli kazdy konine...
Ja moc nevolam, takze tlf pichnu na usb po obede a kdyz du zprace tak ho utrhnu a den mi uplne v klidu vydrzi...
soko.ban (71)|10.7.2008 10:19
no dnbeska uz se vynorily clanky o baterii s vetsi kapacitoiu, taxemozna dockate ;)
kuxoft (63)|10.7.2008 10:24
[QUOTE="soko.ban"]no dnbeska uz se vynorily clanky o baterii s vetsi kapacitoiu, taxemozna dockate ;)[/QUOTE]
Na vrchnej lište mám ikonku baterky ... keď na ňu kliknem tak mi zobrazí stav baterky, prípadne priebeh nabíjania ...
soko.ban (71)|10.7.2008 11:21
ale 98% a 100% imho nepoznas
Alekss_ce4you (43)|10.7.2008 12:10
Pravda z USB jsem jeste nedobijel, ale nabijeni u sitoveho adapteru se chova podivne. Prijde mi, ze pokud v suspendu nabiji a Diamonda zapnu, uz tam ta hodnota nabiti zustane, po resetu pokud ukazovaly LED nabito bez ohledu na stav v % je spravnych 100%. Mam PocketPlus, tak sleduji presne. Nebo treba po nabiti mi padaji procenta primo pred ocima, za 4 minuty 5%, niz zapnute, jen displej na 20% podsviceni. Anebo jsem hral 10 minut hru, ukoncim, 5% dolu, rikam si OK, to jde, juknu za minutu, dalsich 5% pryc. Tak se Cruise rozhodne nechoval. Jen doufam, ze je to ROM problem a ne hardware.
maxík69 (75)|10.7.2008 12:27
Jen pro zajímavost, mám informaci přímo od T-Mobile, že MDA Compact IV bude v nabídce od pondělí, 14.července :))
spree (42)|10.7.2008 12:50
Je to s tou hlasitosti vyzvanania az take zle? Mal som Nokiu N73 a tam ta hlasitost bola ako tak ok. Mam dost hlucne auto, tak by ma to zaujimalo :) Pri telefonovani bez handsfree nemate zadny problem s hlasitostou?
Prosim uvedte to niekto na spravnu mieru :)
vpx (529)|10.7.2008 12:57
nova baterka je 1350 mAh, je to asi presne ta co prijde do rafaela, navic davat pres 1000 za baterku, ktera mela byt automaticky soucasti baleni se mi nehce, to jsem si mohl rovnou koupit rafaela
rhinos (113)|10.7.2008 13:09
[QUOTE="maxík69"]Jen pro zajímavost, mám informaci přímo od T-Mobile, že MDA Compact IV bude v nabídce od pondělí, 14.července :)) [/QUOTE]
to by byla bomba:) cekam na tohle mda protoze ho budu mit s tarifem a za druhe se mi libi vic:)
jinak se omlouvam za reakci na OT:D
JiVi_ce4you (34)|10.7.2008 13:39
[QUOTE="Losos"]K cemu je dobry audiobooster kdyz prehravace maji vlastni equalizer ???? [/QUOTE]

mas recht .. uplne na houby, tak proc by to fungovalo?

kde ma equalizer Win.media player, Code Player, Touch Player ?

Losos_ce4you (1147)|10.7.2008 14:23
winmediaplayer jsem nikdy nepouzival a asi nebudu,to same touchplayer - coz je zamzaskovany winmediaplayer , jinak coreplayer,tcmp,pocketplayer a vsechny dalsi rozumne prehravace equalizery maji ...
Zdenek Malinsky (9781)|10.7.2008 14:48
Když je mizerná kvalita nahrávky i sluchátek tak to žádným "ekvalizátorem" bass-boostem a podobnými "vylepšovadly" zvuku nevylepšíš, spíše naopak :sarcastic: Prostě a jasně: kde nic není, nepomůže ani podprsenka z Tuzexu. :D
Sako verife (476)|10.7.2008 16:39
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Když je mizerná kvalita nahrávky i sluchátek tak to žádným "ekvalizátorem" bass-boostem a podobnými "vylepšovadly" zvuku nevylepšíš, spíše naopak :sarcastic: Prostě a jasně: kde nic není, nepomůže ani podprsenka z Tuzexu. :D [/QUOTE]

no ale vysvetluj to vyrobci, to je stejnej ukol jako vysvetlovat to zenskym, viz. tve prirovnani :D
x-father (15)|10.7.2008 19:08
[QUOTE="Alekss"]to x-father:
A mel jsi je polozene vedle sebe? Ja zase mam na Cruise displej dokonaly (krome rozliseni, jak clovek pozna VGA, je QVGA priserne hruby...) a na Diamondu mi prijde vyblity... A netvrdim, ze Cruise je rychlejsi, tvrdim ze podle parametru by mel byt Diamond rychlejsi nez je ve skutecnosti... Skoro bych rekl, ze opet nema hardwarovou podporu u videa, nebo mam tak paradne vyladeny Cruise.

to kwaso12:
Mam na sms kratky zvuk, takze nevim, ale vsude je standard sms kratky zvuk, zvoneni delsi...[/QUOTE]

Mel jsem je nekolik dni po te co jsem si poridil Diamonda oba, ale jakmile jsem mel Daimonda, tak prirozene Cruise ztratil moji pozornost :-)

No ja mel predtim i obycejneho prvniho Touche a ten mel teda oproti Cruisovi hezci barvy. Diamond je na tom podle me nejlip. Taky je mozne, ze jsem mel nejakej nepovedenej kuc Cruise a nebo ty mas nejakej nepovedej kus Diamonda.

Co se tyce rychlosti, tak Cruise mel 400MHz CPU a Diamond ma 528MHz. To zas tak o tolik vic neni a nezapomen, ze Diamond oproti Cruisovi zobrazuje 4x vice bodu. Taky to pocitani pohybujicich se textu mailu/sms a obrazku sebere spoustu vykonu.
Spawncz (206)|10.7.2008 19:20
jen male OT:

Mam objednanou ceskou verzi Diamonda a snad behem pristiho tydne by mel ke me dorazit, takze budu jednim z Vaaaaas :yes: :D ;)
spree (42)|10.7.2008 19:25
[QUOTE="spree"]Je to s tou hlasitosti vyzvanania az take zle? Mal som Nokiu N73 a tam ta hlasitost bola ako tak ok. Mam dost hlucne auto, tak by ma to zaujimalo :) Pri telefonovani bez handsfree nemate zadny problem s hlasitostou?
Prosim uvedte to niekto na spravnu mieru :) [/QUOTE]
Pls, mozete nekdo odpovedat? Je to pre mna dost dolezite... Diik
clowncz (25)|10.7.2008 19:35
Jeden skromny dotaz

Zkousel uz nekdo veci z teto adresy?
http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-diamond

Jsou tam veci ohledne upravy registru - zkousel jsem nektere a nejdou :(

POradite co s tim?
kwaso12 (98)|10.7.2008 19:41
to clowncz:

skusal som to s tym stlmenim hlasitosti..a po nastaveni a restarte PDA mi to islo no na opatovne volanie to uz nejreagovalo.. rozvietenie displeja po prichode sms funguje..ostatne tweaky som neskusal..
clowncz (25)|10.7.2008 19:46
to kwaso12:

Jsem prave zkousel ten ladscape mod a vypnuti zvoneni pri otoceni obrazovky a nic :(
kwaso12 (98)|10.7.2008 20:05
ano ano ako som aj ja napisal..nastavil som to softreset PDA pri prvom telefonate fungovalo"otocil som displej" ztichlo zvonenie no pri dalsich telefonatoch uz nic.. ostatne som neskusal..nezaujimave pre mna..zatial..

a mam na teba otazku pisal som to aj sem ale nikto mi konkretne neodpovedal.. mozno ty to skusis.. ze ked ti pride SMS da sa ti nejako stizit ton ako pri volani "MUTE" ??
clowncz (25)|10.7.2008 20:10
To: kwaso12

Jakoze kdyz kdyz mi prijde SMS tak ton ktry mi zane vyhravat v tu chvili tak nejak vypnout? V dane chvili a pouze pro dany okamzik nebo dlouhodobe - profilove?
kwaso12 (98)|10.7.2008 20:31
to clowncz:
Ked pride SMS tak Ti zazvoni nejaky signal a ci ten sa da proste "vypnut" ztisit ako ked Ti niekto vola a tam das MUTE-co je ztisenie zvonenia.. v tej chvili ked Ti niekto volaa- teda v mojom pripade pise SMS..lebo hovor ide ztisit ale pri SMS mi to nejde ziadno..
Jiří Graz (180)|10.7.2008 20:38
[QUOTE="vklacan"]prosim ako nastavim automaticke vypinanie datoveho spojenia?[/QUOTE]
Ahoj, mám tu první verzi GB-SOFT_GPRS-UMTS_Tweak_WM6.1_Diamond.CAB k otestování, tedy automatické odpojení od iNETu a několik málo daších nastavení.

GB-SOFT Tweak 6.1 Page

(Nic nového, jen adaptace starého GB-SOFT GPRS Tweaku, která nyní snad bude fungovat na Windows Mobile 6.1, který je na DIAMONDu)

maxík69 (75)|11.7.2008 15:53
Příští týden plánuji nákup brandované verze od T-Mobilu a proto se ptám už teď: jak je to s ochrannou fólií na display - to se lepí přes celou plochu nad tlačítky, nebo jen nad display?? Do teď jsem měl Compacta 2 a tam je display pevně ohraničený - utopený, takže tam konec folie vidět nebyl....
Onas_ce4you (16)|11.7.2008 19:34
folie je prilozena v baleni (klasicky diamond) a nalepi se na cely horni obdelnik nad tlacitky - tzn vcetne reproduktoru, loga pod displayem atd.
N3o21_ce4you (205)|12.7.2008 00:52
Zdravím šťastné majitele Diamondu.
Mám takový drobný dotaz. Jednoduše... Co VGA? Je to opravdu skok kupředu? Má nějaké podstatné výhody (kromě o něco jemnějšího zobrazení)?

Popravdě... Vidím v tom větší spotřebu a větší náročnost (vykreslování 4x více bodů než QVGA).
Docela by mě zajímal názor uživatelů PDAčkařů.
Míval jsem doma Palmy... Jejich rozlišení 480x320 mi přišlo ideální. Totéž pozoruji teď u iPhone/iPod Touch.
Naproti tomu u malého displeje QVGA na TyTN II nepozoruji žádný podstatný rozdíl proti těmto strojům. Ale VGA na tak malém displeji jsme nikdy neviděl (jen na Aceru N311, kde to byla dost tragédie a displej byl větší).
Jde mi spíš o to, zda se vám zdá VGA přínosné, či nikoli. Má kvůli němu smysl v (blízkém) budoucnu upgradovat z QVGA?

Díky za případné reakce.
soko.ban (71)|13.7.2008 12:01
Jo je to skok dopredu, ten displej je proste jednoznacne lepsi. To ze obraz lip vypada je snad jasny, ale mohu potvrdit ze je i senzitivnejsi a i s folii se ovlada uplne bez problemu. Rozhodne krok spravnym smerem.


Dotaz: Co pouzivate na prorazovani zvoneni ke spuninam uzivatelu? TonaManager (http://ww2.fatattitude.com/software/software-item.aspx?view=download), bez problemu jedouci na Cruisovi, mi nejak nechce fungovat na Diamondovi.
htcjirka (1875)|13.7.2008 12:19
VGA displej na uhlopricce 2.8 palcu naprosto zbytecne,VGA ma smysl az u vetsich uhlopricek.
Mel jsem uz velke mnozstvi PPC a VGA na takto malem dipleji nema zadny prinos.
soko.ban (71)|13.7.2008 12:49
No to sem si myslel taky, dokud jsem nemel v ruce Diamonda ;). Souhlasim ze by tomu slusela vetsi uhlopricka, ale proste to vypada luxusne.
x-father (15)|13.7.2008 12:51
[QUOTE="uiqjirka"]VGA displej na uhlopricce 2.8 palcu naprosto zbytecne,VGA ma smysl az u vetsich uhlopricek.
Mel jsem uz velke mnozstvi PPC a VGA na takto malem dipleji nema zadny prinos.[/QUOTE]

to je holej nesmysl. a 640kb pameti taky staci kazdumu ze?

Hlavne na prohlizeni webu je to hodne znat. je citelny i velmi maly text, takze ori nshledu cele www jsou citelne nadpisy a pak si dvojtym poklepem nazoomuju co me na webu zajima. taky pouzivam na psani prstem fullquerty a tam je zas krasne videt jakej znak bude klavesa mit se shiftem atd. celkove je grafika a text krasne ostra. to s nizkym rozlisenim proste nejde.
htcjirka (1875)|13.7.2008 12:54
Zarizeni s VGA displejem a 2.8 palcu jsem mel takze vim o cem to je,o nicem to je.
Dost O.T
meilik (93)|13.7.2008 12:58
[QUOTE="VP"]GPS tagy: tak uz jsem na to prisel, normalne se zapne fotak, kliknes na ikonku fotaku a zvolis dalsi, a tam je volba GPS Foto :yes:
Chvilku to pise 'inicializuji gps' a pak uz muzes fotit s geotagem.
[/QUOTE]

Ahoj zkousim EXIF data GPS udelal jsem upravu v registru a ted mam volbu GPS ve fotaku a pise mi 'inicializuji gps' pak vyfotim fotku ale tu uz nikde nenajdu a kdyz fotim bez GPS fotky mam v My Pictures adresari. Podarilo se to nekumu rozchodit a kdyz jo pripadne s jakou ROM?
Jiří Graz (180)|13.7.2008 13:01
GPS foto -> My POI
meilik (93)|13.7.2008 13:20
[QUOTE="Jiří Graz"]GPS foto -> My POI[/QUOTE]

Jo jsou tam to me nenapadlo ;)
tntckooo (26)|13.7.2008 13:40
[QUOTE="uiqjirka"]Zarizeni s VGA displejem a 2.8 palcu jsem mel takze vim o cem to je,o nicem to je.
Dost O.T[/QUOTE]
hlavne ze mas dost o nicem mikronotabuk - vyhrevna stanica ktora je hruba a seredna a navic malo vykonna a draha. Kamo VGA display na 2.8 palcoch je znatelne videt, samozrejme vice by to bolo videt na vacsich palcech nuz ale co uZ :)
scrollbol (42)|13.7.2008 13:49
[QUOTE]Mám takový drobný dotaz. Jednoduše... Co VGA? Je to opravdu skok kupředu? Má nějaké podstatné výhody (kromě o něco jemnějšího zobrazení)?[/QUOTE]

Krom jemnejsiho zobrazeni Vga opravdu zadne vyhody nema.
htcjirka (1875)|13.7.2008 13:50
Asi tak :yes:
milennium (336)|13.7.2008 13:55
Panebože,co tu furt řešíte - VGA a má či nemá opodstatnění ????
KAŽDÝ MÁ JINÉ PRIORITY - NÁROKY A POŽADAVKY !
N3o21_ce4you (205)|13.7.2008 13:57
[QUOTE="scrollbol"]
Krom jemnejsiho zobrazeni Vga opravdu zadne vyhody nema.[/QUOTE]

Díky.
To jsem si myslel. Já měl na mysli třeba jestli se mi toho na displej u Diamondu nevejde o něco víc (díky právě jemnějšímu vykreslení a lepší čitelnosti).
Jestli to nepřinese jinou výhodu než hezčí grafiku tak to samozřejmě nemá u telefonu smysl. Na multimédia tu mám jiný přístroj. A pro telefon je to jen zpomalení.
Samozřejmě Diamond je taky určením přístroj jiného "typu" než TyTN.

EDIT: Ano, každý má jiné požadavky. Pokud na přístroji přehráváš videa a rohlížíš fotky, má jemnost displeje smysl.
Pokud máš ale přístroj jako lepší telefon, kam nainstaluješ pár aplikací, tak je ti to samozřejmě nanic. Pokud ti to nenabídně větší prostor zobrazení pro mail ;-) A jemnost vykreslení písmenek je dostatečná i na QVGA
scrollbol (42)|13.7.2008 14:03
[QUOTE]Panebože,co tu furt řešíte - VGA a má či nemá opodstatnění ????[/QUOTE]

Jestli jsi si nevsiml,tak N3o21 na to vznesl dotaz.

Jinak VGA na 2.8 palcovem displeji je zbytecny luxus pro chlubeni pubertaku chapu dulezity.
Losos_ce4you (1147)|13.7.2008 14:15
Nechapu smysl teto debaty ...Diamond je multimedialni pristroj , to znamena s valne casti zamereny na video , fotografie atd. Kdo ma pochyby o mnohem lepsim zobrazeni fotgrafie v rozliseni 640x480 oproti 320x240 a videu v plnem rozliseni oproti QVGA je bud slepy nebo minimalne zaslepeny . Vzhledem k tomu ze to je pro hodne lidi primarni cast vyuziti telefonu opravdu nechapu protivy . Dalsi vec je - to je mozna nejzretelnejsi - tabulky v excelu - na qvga s vice sloupci hodne problematicke , na vga - no jak jinak - prakticky dvakrat lepsi zobrazeni .... to same plati o cteni eknih .... I kdyz pominu tedy neprilis podstatnou obecnou "cistotu" displaye jsou tyto veci co uvadim dostatecne jasne . Puvodne jsem myslel ze kazdemu , ale bohuzel to tak jak vidim neni :-)
Losos_ce4you (1147)|13.7.2008 14:19
Jinak doporucuji vyzkouset vynikajici praci od Diamond project teamu