Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s telefonem u x500

saolin (7)|5.6.2008 15:55
Dobrý den, dneska se mi sekla x500 při vytáčení, tak jsem jí resetoval a od tý doby, mi nejde zapnout telefon, vše ostatní jede bez problému. A hrozně dlouho najíždí, glofiish obrazovka je zobrazena skoro 3 minuty. A pak se mě to ani nezeptá na pin. Nemáte s tim někdo zkušenost?
Nesli (409)|5.6.2008 17:07
Hmmm, asi nepotesím, z pocatku bych vyradil trivialni moznostni jako ze neni GSM vyple v Comm manageru,doufam...
vypadá to na umrtí GSM casti PDA- to je ovsem ta nejhorsi varianta, tak se na to mrknem..(se s tim nejak posledni dobou roztrhl pytel)...
1) Kdyz v Commmanageru das zapnout/vypnout FLight mode ci Phone, co to udela? Jen se ukaze takove to cekejte a pak stale off?

2)Podívej se do informaci o zarizení (ta tabulka kde jsou udaje o cpu, lcd a tak), najdi zálozku identita zda je v ni napsane IMEI

3) Podivej se pri SR na tu uvodni obrazovku, zda tam neproblikne NO GSM (tedy nejsli to maji eteny jak htc)

Más PDA v záruce?
Kdyz ne tak jeste flash RADIO ROM, a pokud to nepomuze tak pak servis:( ...
Pripadne jeste zkusit HR...
saolin (7)|5.6.2008 17:16
1) dělá že to malá ale nepustí se to a pracovat to po chvíli přestane
saolin (7)|5.6.2008 17:24
Tak v systémových informacích imei je, a po spuštění no sim neproblikne, ale to neudělá ani když tam neni žádná sim. Měl by být ještě v záruce rok, koupil jsem ho minulej tejden a sem docela nešťastnej že se to tak brzo posralo
Nesli (409)|5.6.2008 17:33
Nepsal jsem NO SIM, ale NO GSM , to je dost rozdil, no sim ti to psat nebude;)

To ze je tam IMEI je dobra zprava, jeste jsem zapomnel, mrkni se v tech device information zda je jeco napsano u radio version...

Nejspis se ti tim seknutim jen neco "pohryzalo" v systému(doufej :) ), chtelo by to udelat Hard Reset...
saolin (7)|5.6.2008 17:42
Já na to koukám v system information a tam je jen Imei, firmware version a driver version, nic víc
Nesli (409)|5.6.2008 17:50
No je mozny ze Eteny to tam psane nemaji...Jak se tvaris na ten HR? ;)
saolin (7)|5.6.2008 17:55
Já nevimještě sem to nedělal hlavně nevim, jestli na to nepotřebuju mít někde zazálohovanou romku?
Nesli (409)|5.6.2008 17:58
No ROMku nemusis, uvede to zarizeni to tovarniho nastaveni;) ALe vsechny informace co tam ted mas se ti smazou( zpravy, maily, agenda, kont., programy a nastaveni) , proste vrati to pristroj do stavu kdy se vytahl z krabice, tj doporucuji vse dulezite zálohovat trebas na kartu, nejakym softikem..
saolin (7)|5.6.2008 18:01
jo tak to už jsem udělal a vubec to nepomohlo.podle mě to bude chtít hodit tam novou romku, ale nevim jak si zazálohovat tuhletu abych nepřišel o záruku
Nesli (409)|5.6.2008 18:12
No, pokud tomu dobre rozumim HR jdi udelal, dobre udelal a nepomohlo? Tak to uz pak ale vypada ze s tim GSM neco bude:(...

ROM snad zalohovat nemusis, zkus si spise stahnout ofiko ROM od Etenu, ta by jim vadit veru nemela, nejdrive bych predtim flashnul jen RADIO ROM, pokud je vudec tedy nekde k dostani, pokud jeji flash selze, pak se jedna na 90pct o HW zalezitost...
..Ale pred jakymoliv flashovanim zvaz se bys to hodil do servisu a mel pokoj, tuhle variantu doporucuju...
Zdenek Malinsky (9781)|5.6.2008 18:14
Ať už budeš flashovat novou ROM sám nebo dáš PDA do servisu, syncni si PIM data s Outlookem (nebo co používáš) a ostatní data a nastavení zazálohuj manuálně - nikoli softem, protože záloha z jedné ROM na jiné nebude fungovat (resp. může, ale není to nikdy 100%).
Nesli (409)|5.6.2008 18:17
Komplet zaloha softem byla myslena jen pro HR, jinak ma Zdenek samozrejme pravdu..