Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - problém s obnovou zálohy na WM6.1

richardos_ce4you (8)|31.5.2008 11:05
Dobry den. Mam na Vas prosbu,aj ked neviem, ci mi bude vediet niekto poradit..Pred prehratim firmwaru z 6 na 6.1 som si urobil full backup, cez Sprite Backup a pre istotu aj v SPB full backup na kartu. Potom som odniesol do predajne Kaiser,kde som ho kupoval,aby mi to preflashovali na 6.1. Neprijemne prekvapenie cakalo na mna,ked som prisiel domov a chcel si obnovit vsetky udaje z karty. Ak som zadal restore,tak Kaiser vzdy zamrzol po poslednom potvrdeni prehratia pamate z SPB restore. Ak som vyselektoval nie full restore,ale iba zakl.udaje(system,pim,email,atd.,co na moje prekvapenie islo,tak sa mi aspon nahralo nieco,ako su kontakty a nastavenia,ale ziadne emaily,ci sms,navyse mam v pamati sms spravu od HTC police,ze nemozem prijimat,ani posielat spravy,ani net,ci email.... Ze je to nejako zablokovane..Nechapem..Co sa tyka SPRITE backupu,tam ked som navolil full restore,tak mi vzdy vyhodilo tabulku,kde mam zadat nejake heslo od 6 do 15 pismien,ale pri backupe sa ma to na ziadne nepytalo, ani som ziadne neudaval ,takze si neviem rady. Nerad by som prisiel o vyse 1000 sms,emaily,mal som 5 email kont atd.. Email sa da dodatocne aj stiahnut,ale nemozem, kedze je tam napisane account locked..Subory backupu mali okolo 38 MG v SPB backupe a 43 MG v Sprite backupe. Navyse mi v settings zmizla ikonka velkeho restartu,neviem,ako sa to uz volalo,myslim,ze restore rom,ci memory,takze neviem,ako by som urobil opat restart do povodneho stavu a skusil to opat,aj ked si myslim,ze by to neslo. Ak ma niekto ten kod na obnovu pamate zo SPRITE backupu, prosim o poslanie,pripadne radu,co dalej.. DAkujem!!!!!!!!!!!

Mgr. Richard Andrassy

MRH edit:Přečtěte si prosím pravidla... každý kdo jde na tyto stránky s nějakým problémem většinou potřebuje pomoc, proto bychom vlákno se slovem "POMOOOC!!!" mohli založit jen jedno a dávat tam vše;). Váš dotaz, potažmo jeho řešení pomohou dalším uživatelům, ale musí jej najít.
htcjirka (1875)|31.5.2008 11:16
Obnova full restore WM6 na WM6.1 je snad ta nejvetsi blbost kterou muzes chtit natoz provest.
Fullk restore funguje vzdy jen na stejne romce.Nelze prechazet z romky na romky natoz jeste z WM6 na WM6.1
PhSnake (872)|31.5.2008 11:24
treba vyselektovat napr v SPB iba 'agenda', 'mail'... NIE SYSTEM. Musis ist cez custom recovery na prvej obrazovke malo by to ist.
htcjirka (1875)|31.5.2008 11:30
Navic i s sms budou problemy diky threaded SMS ve wm6.1,to bude take potreba zmenit nejprve v registrech na klasicke sms
PhSnake (872)|31.5.2008 11:46
uiqjirka: ja som problem s obnovou nemal. Ale moze sa stat (a to som cez sprite prenasal z MPx200 na Polaris)
richardos_ce4you (8)|31.5.2008 12:50
Mozno by asi uz len pomohlo opat nahrat 6.O.,kedze skor nechcem prist o data,ako mat novsi firmware,kedze mam s tym taketo problemy a potom dufam, ze by to snad islo.. Aj ked neviem, preco to vzdy zamrzne pri obnove..
PhSnake (872)|31.5.2008 13:00
ine nastavenie registrov, mozno aj systemovych foldrov... napr full recovery nefunguje ani ak menis WM6.0 za WM6.0(ale inu napr. t-debil za o2) niektore subory v romke mozu byt ine, linky inde.... niektore app v inej ROM nemusia byt, niektore su navyse... Asi tak ako ked chces do skodovky prehodit motor z trabanta, tiez by nepasoval(alebo naopak)
richardos_ce4you (8)|31.5.2008 22:47
Takze to mam chapat tak, ze take zariadenie,akym je HTC TyTN II pri prehravani firmwaru nedokaze zalohovat dolezite data..? To snad nie.. Co mam teraz robit..?Ako dostanem do zariadenia vsetky dolezite data? Mam to chapat tak, ze som ich nebodaj uz stratil...? Naco mam 2 backupy,ked ani jeden sa neda nainstalovat spat? Co je to potom za zariadenie..?
htcjirka (1875)|31.5.2008 22:56
To neni zarizenim,chapej,se zmenou rom se meni i systemove veci,nemuzes tam narvat sytemove veci ze stare rom,to je snad logicke.Proto nemuzes udelat full restore.
Kontakty,sms,emaily by meli na 90% procent jit obnovit.Ale i tam muze byt problem.
PhSnake (872)|1.6.2008 00:18
presne. email (nie vzdy nastavenia uctu -login,pwd....), sms, kontakty, kalendar, poznamky mne osobne idu asi 100% (len pre srandu som skusal bkup z WM6CZ Artemis recovernut na WM61CZ Polaris aj WM6EN Polaris aj WM61EN Polaris - bezprob. Len si musis installnut appz co robia s danymi datami
Martin Ráž Hoch (1832)|1.6.2008 13:01
Kdyby tady nebylo tolik příspěvků, tak to bez milosti mažu... za název vlákna "Pomoooooc!!!" a podobné varianty bych vraždil;)
richardos_ce4you (8)|1.6.2008 18:06
Takze poradte prosim, ako to dostanem spat do pristroja. Mam nahrat opat 6.0 a potom by malo full restore ist,ked bude 6-kova romka? Napr. na N95 ked vysiel novsi firmware,tak som si ho nahral a potom bez problemov z karty obnovil nastavenia,kontakty,sms a proste vsetko, bez problemov. Tak co mam teraz teda vlastne robit..? Teraz mi uz z karty nejdu nahrat ani kontakty-pim,proste nic. Dakujem
PhSnake (872)|1.6.2008 19:10
uz som to pisal, musis spravit len custom recovery bez "system". ozvi sa na msn, mozem ti to skusit spravit cca za 2hod a budes za PC. ak msn messenger nemas stiahni a regni sa...
interfernet422 (29)|1.6.2008 21:32
Dnes jsem flashoval 6.1 CSY. Predtim jsem pomoci sprite backupu pribaleneho ke Kaiseru zalohoval jen majly, kontakty a sms. Po instalaci nove ROM sly obnovit sms i kontakty. Rozbehli jste někdo TCPMP?
richardos_ce4you (8)|2.6.2008 14:24
[QUOTE="MRH"]Kdyby tady nebylo tolik příspěvků, tak to bez milosti mažu... za název vlákna "Pomoooooc!!!" a podobné varianty bych vraždil;)[/QUOTE]
Dakujem za empaticky a profesionalny pristup-vid Vas prispevok a poznamka o vrazdeni... V normalnej firme,alebo podniku,kde sa nachadza profesionalny a hlavne vystudovany personalny manager, by ste nemal sancu byt podla vasho spravania a vyjadrovania zamestnany..
PS: Vsetky najdolezitejsie data som mal na karte zalohovane,data,ktore sa uz nedali obnovit,takze ma mrzi, ze som napisal pomoc a ze ste to nezmazali,kvoli tym prispevkom..Kludne tak urobte teraz, ak vam to urobi radost.
Mgr. Richard Andrassy
Kolda.o (114)|2.6.2008 14:42
ja jsem rovnez vystudovany a u nas ve spolecnosti me ji delsi dobu maji opravdu radi - nicmene taky bych za takovy prispevek vrazdil. :D :D :D

Toto nema nic co delat se vzdelanim - jde tu o snahu zachovat prehled a hlavne funkcionalitu fora. Kazdy kdo sem prijde potrebuje nejakym zpusobem vice ci mene pomoci. Kdyz kazdy pojmenuje prispevek pomoc, stane se tady z toho pekne neprehledna smeska.

Kdyz jsme u toho, stacilo v uvodu napsat o co jde a je tu spousta lidi, kteri radi pomohou. Myslim ze snahu vidis vic nez jasne pane magistre!

S pozdravem

Ing Kolarik ;-)
richardos_ce4you (8)|2.6.2008 21:36
[QUOTE="PhSnake"]uz som to pisal, musis spravit len custom recovery bez "system". ozvi sa na msn, mozem ti to skusit spravit cca za 2hod a budes za PC. ak msn messenger nemas stiahni a regni sa...[/QUOTE]
Dakujem za radu,aj to som samozrejme skusal. Vzdy ale mi po poslednom next pred obnovou zamrzol a uz nesiel dalej. Tak som dnes nahral povodnu 6.0 rom a obnovil si data bez problemov spat. Znamena to, ze ked napr.o pol roka vyjde nastupca Kaisera,tak sa mozem s datami,sms atd.rozlucit,kedze bude mat asi inu rom-ku,vsak? V tomto je aspon symbian lepsi, pretoze sa tam da nahodit vsetko zo starsieho systemu,aj ked vyvoj postupuje. Dakujem za pomoc a za rady.
Martin Ráž Hoch (1832)|2.6.2008 23:29
[QUOTE="richardos"]Dakujem za empaticky a profesionalny pristup-vid Vas prispevok a poznamka o vrazdeni... V normalnej firme,alebo podniku,kde sa nachadza profesionalny a hlavne vystudovany personalny manager, by ste nemal sancu byt podla vasho spravania a vyjadrovania zamestnany..
PS: Vsetky najdolezitejsie data som mal na karte zalohovane,data,ktore sa uz nedali obnovit,takze ma mrzi, ze som napisal pomoc a ze ste to nezmazali,kvoli tym prispevkom..Kludne tak urobte teraz, ak vam to urobi radost.[/QUOTE]Myslím si, že Kolda to napsal dobře, ale přesto mě ješitnost nutí reagovat- malé přirovnání - zkuste na větší křižovatce navzdory pravidlům (A TO JE TO DŮLEŽITÉ SLOVO) zablokovat auta za Vámi, ač bude svítit zelená. Uvidíte ten empatický a profesionální přístup;). A pokud svým konáním jednáte proti pravidlům a přiděláváte práci jiným, potažmo škodíte ostatním uživatelům, tak se pak divte. Nevím co do toho cpete slovo "studovaný"? Nebo se na Vaší škole přiděluje ke studiu i komplex méněcennosti?

Pro příště - "Koho jídlo jíš, toho píseň zpívej!" - resp. snažte se být ohleduplný a respektujte daná pravidla. Tím končím tuto diskuzi a vězte, že mazání příspěvků mi opravdu radost nedělá, přidělává mi to zbytečnou práci. Ono vězte, že když 100x opravíte stejný prohřešek, tak pak už nemáte moc empatie pro neustálé opakování.