Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s Exchange kalendari na WM6

duken_d (14)|30.5.2008 09:15
Cau, lidi mam takovy problem s exchangem pres microsoft outlook. Pred tydnem jsem upgrade P3450 (herald) z WM5 na WM6 ,a kdyz jsem nastavil pracovni exchange sever, tak se mi do calendare nenahraje vsechny upominky a zaznamy jak je to na servru, proste tam chybi nejake zaznamy (a na WM5 mi fungovalo vsechno v pohode). Tak chci se optat jestli nekdo nema s timto nejaky zkusenosti a poradil mi ,diky
Pavel Koza (4761)|31.5.2008 01:56
1. Zkontrolujte datum a casove pasmo, mozna to tam je, akorat posunute
2. Jedna se jen o kalendar nebo chybi i dalsi informace?
duken_d (14)|31.5.2008 17:31
No jestli myslis nastaveni casove pasma na pristroji tak je spravne nastaveno (Praha GMT +1). Jinak krom kalendare si myslim ze se vsechno spavne zasynchonizovalo. Divny je to ze proste nejaky udalosti v kalendari na mobilu chybi a na exchange servru je.
Pavel Koza (4761)|31.5.2008 19:03
No jestli chcete poradit, tak je treba se vic snazit, nejsem vestec:) Co je to za udalosti co chybi? Je mezi nimi nejaka souvislost? Jedna se o opakovane udalosti? a je vubec synchronizace skoncena uspesne? Jaka je verze Exchange serveru? Je o firemni server nebo nejaky hosting? Proste informace, at je ceho se chytit - z konstatovani, ze to "nefunguje" nic nevykoukame...
duken_d (14)|31.5.2008 20:55
:-) jasny, tak je to firemni server Microsoft Exchange 2007, souvislosti z chybejici zaznamu moc nevidim, jsou tam vetsinou udalosti jako meetingy, skoleni a osobni udalosti jedno denni, hodinovi i vice denni . A nektery se synchronizujou a nektery proste ne . Ale treba mam tam jeden udalost ktery se opakuje ,tak ten se spravne zasynchronizuje a je i mobilu spravne. A synchronizace me vzdy hlasi jako dokoncenou bez jakekoliv chybove hlasky.... no tak snad to takhle staci , protoze ja sam nevim kde se mam moc chytit :-), jelikoz s exchangem jsem teprv potkal tenhle rok a ani nemam moc zkusenosti s Windows mobile tuto hracicku (HTC Herald) jsem poridil teprv minuly tyden, ale v te stare verzi WM5 kdyz jsem to sychronizoval tak to nahralo spravne .
Pavel Koza (4761)|31.5.2008 21:29
Nemate naaaahodou na PDAcku v Kalendari v Menu (prava nabidka) zapnutej filtr (druha polozka zezdola)?
duken_d (14)|31.5.2008 22:51
:-D musim zklamat ale nemam zapnuty zadny filtr, mam tam nastaveny na all appointments, jeste nejsem zas takovy zacatecnik ;-)
Pavel Koza (4761)|31.5.2008 22:57
OK. A jak vite, ze ty zaznamy na serveru skutecne jsou? Jak pristupujete k tomu Exchange serveru na desktopu - uz 3x se mi stalo, ze se zblaznil cache mod v Outlooku 2007 a ukazoval i veci, ktere na serveru uz davno nebyly.

Ja bych zkusil - na desktopu vypnout cache mode (pokud je zaply), pripadne kouknout na server pres OWA (web access) a pokud nebude problem tady, tak bych zkusil na zarizeni smazat partnership a vytvorit ho znovu. Osobne se mi ale moc nechce verit tomu, ze by ActiveSync synchronizoval jen "neco". Synchronizuju uz se 3. exchangem dobre ctyricate zarizeni, v praci jsem mel na starosti asi 100 PDAcek a nikdy jsem nic podobneho nenatrefil...
karlic (707)|1.6.2008 11:27
Čau,
nezapomněl si třeba po instalaci nastavit v Activesync na PDA, aby se ti synchronizovaly i položky více než týden dopředu nebo kolik tam je standardně?
Pokud máš vše nastavené a nefunguje jak má, tak bych zrušil v PDA synchronizaci, všechno z PDA zmizi, pak bych udělal SR.
Po resetu bych pro jistotu znovu nahrál certifikát, potom aktivoval Activesync v PDA a zesynchronizoval.
duken_d (14)|2.6.2008 09:24
No, tak vcera jsem pres web access nechal v sekci mobilni zarizeni odstranit PCpocket a smazat pripojeni, ono mi to pri pristupu z mobilu na exchange smazalo vse a rovnou udela softreset. Takze jsem zacal od znova, v mobilu jsem nastavil vse podle nastaveni na web access, pak v mobilu jsem nastavil aby kalendar stahnul vse (defaultne bylo 2 tydny do minulosti a vse v budoucnu). Tentokrat jsem se pripojoval primo na exchange server pres wifi, nepripojoval jsem se vubec pres PC . A vysledek bylo stejny, stale chybi nejaky zaznamy. Treba mi tam chybi vsechny vicedenni zaznamy ktere trvaji cely den (skoleni). Uz zacinam byt docela frustrovanej :-) snad to preinstalluju zpet na WM5 :-(
Pavel Koza (4761)|2.6.2008 12:08
No jestli tam chybi jen celodenni zaznamy, tak to je podle Googlu dost casty problem. Nekomu se nesynchronizujou vubec (napriklad je nejaky problem v Keriu, nemate ve firme nahodou Kerio firewall?), nekomu se posouvaji o den. Co je VLASTNOST je to, ze tyto celodenni akce NEJSOU videt na Obrazovce dnes dopredu, teprve v dany den... A jeste musite mit v nastaveni toho pluginu pro Today nastaveno, ze chcete zobrazit i celodenni udalosti.

Zkusil jsem to a funguje to tak, bohuzel trochu nelogicky (je pondeli, na utery mam celodenni akci a na stredu normalni schuzku, ovsem na Today vidim jen tu stredecni akci)... Jak tohle opravit nevim, mozna pomuze pouzivat jina aplikace nez ta zakladni od Microsoftu.
duken_d (14)|2.6.2008 13:18
no tak to je blbi :-(, nevim co u nas ve firme pouziva za firewall. Ale podle toho odkazu co jsi mi poslal,tak na ten problem jeste neni zadne reseni :-( proste asi prejdu na nejaky jiny program, dokud to nejak neopravej . Tak jsem chtel rovnou optat, jestli tady nemate nekdo zkusenosti s jinym programem nez programy od microsoftu, aby umel pracovat s exchangem .
Pavel Koza (4761)|2.6.2008 13:36
No jeste nez zmenime tema, tak je dulezite, jestli tam ty celodenni akce MATE, jen nejsou videt na obrazovce dnes, nebo se vubec nesynchronizujou. Protoze ActiveSync (synchronizace s Exchange) a aplikace Kalendar vcetne toho pluginu jsou dva uplne rozdilne programy. A nevim o aplikaci treti strany, ktera by si resila sama synchronizaci s Exchange - vsechny ostatni nechaji synchronizaci dat na ActiveSyncu a jen ta ziskana data jinak zobrazuji, takze pokud se vam tam ty informace ze serveru fyzicky neprenesou, jina aplikace jako Spb Diary a milion dalsich v nicem nepomuze.
duken_d (14)|2.6.2008 13:58
No ty zaznamy nejsou vubec v kalendari.Obrazovka Today se mi zobrazi akorat udalosti ktere jsou v kalendari, takze jsi myslim ze Today funguje spravne. Ale je mi to divny ze se stejnym ActiveSync se mi to spravne zasychronizovalo s WM5 , tak jsi myslim ze ActiveSync to stahne spravne ale akorat Kalendar to nejak nenacte a nezobrazi se. Zkusim tam hodit jiny program na pracovani s kalendari a pak snad uvidime v cem je zakopany pes :-)
karlic (707)|2.6.2008 16:55
Mně takto kdysi zlobily záznamy, které byly opakované a nikdy nekončily. Zadal jsem proto u nich platnost třeba 5 let a poté bylo vše OK.
duken_d (14)|2.6.2008 19:16
Tak nakonec nahral novou ROMku Open Touch v5.2 , ktery je trochu starsi nez to co tam bylo ,ale po preinstalovani a zasynchronizaci vse uz funguje :-), diky vsem za pomoc a nazory