Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Obecné tipy, zkušenosti a problémy...

Slavek69 (183)|28.1.2009 23:45
Já mohu jen doporučit. Po zkušenostech s tzv. hloupými telefony (ani je nebudu vyjmenovávat, protože jich bylo od roku 1995 nepočítaně), následně tzv. chytrými telefony Nokia 6630,N70, N73, N95, SE P1, HTC Kaiser, jsem s Touch Pro velmi spokojený. Prozatím bych rozhodně neměnil. A ani není důvod, protože má vše, co potřebuji mít včetně slušného výkonu, velmi slušné paměti ROM, podpory SD, vestavěného GPS, rychlého internetu, WiFi, HW klávesnice, otevřeného operačního systému a po dobrém odladění i spolehlivost. Osobně si myslím, že dnes je to to nejlepší, co můžu mít.
bartCZ_ce4you (75)|29.1.2009 06:40
[quote=Hodo65]Přes nbhextract si musíš z originální ROM vytáhout soubor *.nb, obsahující splash (to je to startovací logo) a potom přes htcrt tool si *.nb souboru udělat klasickej *.nbh soubor pro naflashování. Určitě to ale někde seženeš na XDAčku. Pokud ne, zkusil bych to pro tebe připravit, ale dřív než zejtra to asi nebude ...

Edit:
Tak na XDAčku jsem našel tohle, jsou tam přímo linky na stažení splash screenu original HTC, snad to bude ono.[/quote]

děkuji za rychlou a hodnotnou odpověď - pro ostatní členy fóra, kteří nevládnou angličtinou - stačí flashnout upravený nbh soubor, který je přímo na konci příspěvku - jsou tam celkem tři a sice origo HTC, TMO a Vodafone.
A hurá reklamovat s origo ROM ;-)

Jameson_ce4you (51)|29.1.2009 08:41
Tiež som začínal na Nokii 9210, potom Nokia 9500 ma strašne sklamala, tak som ušiel k Windows Mobile. Nedá sa to moc porovnať - obrovská SW základňa, kopec možností navyše... Touch Pro má oproti iným zariadeniam jedinú nevýhodu - výdrž batérie. Popísalo sa toho moc, špekulovalo sa moc, no dôvod je jednoduchý - výkonný procesor, grafika a vysoké rozlíšenie displayu si proste popýtajú svoje. TyTN mi vydržal aj 2 dni, Raphael iba deň (hovorím o bežnom používaní). Ostatné výhrady (málo tlačidiel, lesklý povrch atď.) sú skútočne skôr subjektívne prkotiny spôsobené nezvykom ("železná košela"), mne osobne vôbec nevadia. Váhal som medzi SE Xperia a Touch Pro a svoje rozhodnutie rozhodne neľutujem!
Vitezslav2 (226)|29.1.2009 15:05
:)
Vitezslav2 (226)|30.1.2009 19:57
Mám Touch Pro teprve druhý den.Zdá se mi že se ten vrchní díl s displejem nějak moc hýbe.Hlavně směrem od sebe.Je to normální?
kecinzer_ce4you (332)|30.1.2009 20:00
[quote=Vitezslav2]Mám Touch Pro teprve druhý den.Zdá se mi že se ten vrchní díl s displejem nějak moc hýbe.Hlavně směrem od sebe.Je to normální?[/quote]
JJ, to bohužel normální je :)
goos_ce4you (42)|31.1.2009 20:34
Neviem ci to patri tu do tejto sekcie ale zhanam nejaky softik, ktorym by som zahesloval sms pripadne kontakty aj u tf3d???
Matrix44 (134)|1.2.2009 20:29
ja len ci sa este nepodarilo niekomu plnohodnotne rozbehat nahravanie hovorou na original ROM ?

Thx,
Matrix44
overgrounder (176)|2.2.2009 18:35
Zdravím chlapi, než začnu reinstalit zálohu....
Po instalaci IGo8 se mi na TF3D a vlastně i na běžném today horní a spodní lišta obarvily do šeda a neumím s tím hnout. Je to hnus, zkoušel jsem nahodit jiné TF3D téma, ale je to asi někde v systému. Nemáte někdo tucha, v čem by to mohlo být? Díky.

EDIT: tak nic, už jsem na to přišel, stačilo si pohrát v nastavení Dnes s tématy. Prosím.....

SMAZAT
Mrog (11)|2.2.2009 21:44
Zdravím,
čistě náhodou nevíte někdo, jak se dá deaktivovat nebo aspoň přenastavit tlačítko na originálním headsetu? Je nějaké moc citlivé a častokrát to dvakrát třeba šálou zmáčknu a volám posledního volaného...

Díky moc
Mrog (11)|2.2.2009 21:49
[quote=Vitezslav2]Mám Touch Pro teprve druhý den.Zdá se mi že se ten vrchní díl s displejem nějak moc hýbe.Hlavně směrem od sebe.Je to normální?[/quote]

Nejhorší je, že je to horší/lepší kus od kusu (osobně jsem porovnával). U mého rapha je to vážně celkem špatné a chtěl jsem zezáčátku reklamovat, nakonec mi to tu rozmluvili, že by to němělo smysl. Mechanicky na tom byli předchozí zařízení bohužel lépe.
kecinzer_ce4you (332)|3.2.2009 01:48
Nemáte někdo tip na soft, kterým bych mohl ovládat Rafíka z PC?
Nedávno jsem někde tady nebo na jiných forech viděl screen z podobné aplikace, ale teď to nemohu najít.
Bobanovicz (511)|3.2.2009 07:26
MyMobiler třeba.
kecinzer_ce4you (332)|3.2.2009 09:33
[quote=Bobanovicz]MyMobiler třeba.[/quote]

Díky moc, tak to je i přímo ten co jsem měl na mysli :D.
MaxxMaxx (85)|3.2.2009 20:41
Urcite si ho mozes kupit budes spokojny. Po preinstalovani ROM je to naozaj dobre zariadenie.
Ja ho vyuzivam uplne na hranicu jeho moznosti.Zatial ma nesklamal. Moj stary Acer n10 ma uz sklamal tolko krat
az som si kupil Pro. Cloveka dost nastve ked 2 hod beha po streche a meria si rozmery ,uhly...zapise si to do PDA
a na konci ked zlezie zo strechy ...nic zmrznute :( Od vtedy mam HTC Touch Pro.
Vitezslav2 (226)|5.2.2009 18:34
Můžete mi poradit?Když dám nabíjet Raphaela,tak se mi nabije jen na 85% a pak se nabíjení ukončí.Čím to může být.Díky za radu.
protonk (20)|5.2.2009 18:57
já Raphaela sundám každé ráno z nabíječky a skoro nikdy tam není 100%. Dělá mi to od posledního Master reset. Stačí ale, tel. vypnout a po naběhnutí je 100%. Už to ani neřeším. Snad někdy vyjde nová ROM a bude to opravený.
Slavek69 (183)|5.2.2009 20:42
Já s Lantis ROM nabíjím v pohodě na 100%.
henrys_ce4you (12)|6.2.2009 06:33
Ja mam zase takovou zkusenost, ze doma na morave nabijim vzdy do 100% a kdyz jsem v Praze tak se ukazatel vzdy zasekne na 82% a nabijeni se nevypne (Je to nepochopitelne, ale fakt mi to tak funguje).
protonk (20)|6.2.2009 07:39
mne to blbne až po třetím master reset. Před tím bylo nabíjení téměř 100% ní.
Bohouš_ce4you (44)|6.2.2009 08:12
Já jsem zjistil, že na 100% se mě to nabije, když TP nabíjím ve vypnutém stavu. Trvá to max 1,5h a baterka drží v pohodě 4 - 6 dní, podle používání.
Když jsem ho nabíjel v zapnutém stavu, tak to mělo po 3h asi taky těch 85%.
kecinzer_ce4you (332)|6.2.2009 10:15
Zajímavé, já jsem s nabíjením neměl nidky žádný problém na jakékoliv ROM či radiu :).
Luboussek (30)|6.2.2009 17:17
[quote=kecinzer]Zajímavé, já jsem s nabíjením neměl nidky žádný problém na jakékoliv ROM či radiu :).[/quote]

připojuji se ;)
MaxxMaxx (85)|6.2.2009 18:16
Tak tento problem je uz dlho konzultovany na forach. Niekomu pomoze prepalit ROM a niekomu zas utilitky.
Ale mozem ta uklidnit je to len opticka chyba bateria je nabyta na 100 % ale ty vidis len 85 %.
Pokial mas dve baterie a na jednej to robi a na druhej nie tak je chyba v baterii. Jeden clanok v baterii sa nenabija napr. na 1.2 V ale len 1.0 V a system vyhodnoti nabijanie podla napetia baterie na 85 %.

Skusal som to merat voltmetrom :) skus aj ty ak mas multimeter a uvidis kde je chyba. Ak ma 4.22V presnejsie moze byt aj 4.12V (podla toho aka je stara bat).
85% je asi 4.05V

tu je este aplikacia na meranie baterie ale nieje to presne lebo aplikacia namerala pri 85% 3V a multimeter 4.05V
overgrounder (176)|7.2.2009 11:16
Ahoj Lidi,
nevím, jestli to nezpůsobuje verze ROM (používám PROven 1.08), ale nejde mi otevrit soubor html (xml) primo z pruzkumnika (file explorer, total comaneder). Napíše mi to, že musím nejprve spustit prohlížeč a pak až soubor, ale také se to neotevře. Zkušel jsem dané soubory umístit do nově vytvořené složky HTML přímo v paměti telefonu/windows - nic. To same s pokusem primo v adresari Opera9. taky nic. Docela bych to potřeboval rozjet, kdybyste někdo věděl...
MaxxMaxx (85)|7.2.2009 11:41
[quote=overgrounder]Ahoj Lidi,
nevím, jestli to nezpůsobuje verze ROM (používám PROven 1.08), ale nejde mi otevrit soubor html (xml) primo z pruzkumnika (file explorer, total comaneder). Napíše mi to, že musím nejprve spustit prohlížeč a pak až soubor, ale také se to neotevře. Zkušel jsem dané soubory umístit do nově vytvořené složky HTML přímo v paměti telefonu/windows - nic. To same s pokusem primo v adresari Opera9. taky nic. Docela bych to potřeboval rozjet, kdybyste někdo věděl...[/quote]

Skusal si
na subore v totalcom dat properties v associate nastavit cim sa ma otvorit subor?
Ja pouzivam Resco Explorer2008 a tam ja moznost open with(otvorit v programe) tam zadas opera a zaciarknes vyzdy otvorit tymto programom
always use this program...

Da sa to nastavit cez register Hkey_classes_root
00314395_Screen02_VQCa.png
overgrounder (176)|7.2.2009 12:37
[quote=MaxxMaxx][quote=overgrounder]Ahoj Lidi,
nevím, jestli to nezpůsobuje verze ROM (používám PROven 1.08), ale nejde mi otevrit soubor html (xml) primo z pruzkumnika (file explorer, total comaneder). Napíše mi to, že musím nejprve spustit prohlížeč a pak až soubor, ale také se to neotevře. Zkušel jsem dané soubory umístit do nově vytvořené složky HTML přímo v paměti telefonu/windows - nic. To same s pokusem primo v adresari Opera9. taky nic. Docela bych to potřeboval rozjet, kdybyste někdo věděl...[/quote]

Skusal si
na subore v totalcom dat properties v associate nastavit cim sa ma otvorit subor?
Ja pouzivam Resco Explorer2008 a tam ja moznost open with(otvorit v programe) tam zadas opera a zaciarknes vyzdy otvorit tymto programom
always use this program...[/quote]

No, v Total comanderu předpokládám, že pokud se mi u názvu souboru zobrazi ikona opery, ze to koncovky htm a xml asociuje automaticky. Jinymi slovy, v TC si najdu vybrany soubor s nazvem soubor.xml (soubor.htm), mám u něj ikonu prohlížeče, ale neotevře se to. Rád bych to zkusil otevrit primo z Opery, ale tam jsem takovou možnost nikde naneašel.

MaxxMaxx (85)|7.2.2009 12:48
pozri sa do registra ci mas nastavenia podla obrazku hore ak nie tak to prepis.

A v totalcommandery mas na tom subore v properties-associate- napisane toto?
00314400_Screen03_LF3Q.png
overgrounder (176)|7.2.2009 13:10
[quote=MaxxMaxx]pozri sa do registra ci mas nastavenia podla obrazku hore ak nie tak to prepis.

A v totalcommandery mas na tom subore v properties-associate- napisane toto?[/quote]

Hmm, tak nic. asociace je k souboru opera.exe, jeste jsem zousel asociaci k operaL.exe. Nic. neotevre se.

EDIT: paráda, podle toho obrázku to funguje, command line jsem měl prázdnou :-) Díky moc!!!!

SMAZAT
MaxxMaxx (85)|7.2.2009 13:22
[quote=overgrounder][quote=MaxxMaxx]pozri sa do registra ci mas nastavenia podla obrazku hore ak nie tak to prepis.

A v totalcommandery mas na tom subore v properties-associate- napisane toto?[/quote]

Hmm, tak nic. asociace je k souboru opera.exe, jeste jsem zousel asociaci k operaL.exe. Nic. neotevre se.

EDIT: paráda, podle toho obrázku to funguje, command line jsem měl prázdnou :-) Díky moc!!!!

SMAZAT
[/quote]

super.
tak je dobre.
zuzy (6)|7.2.2009 18:29
[quote=chieff][h]Přehrávání videa[/h]

Zdravim vsechny a prosim o nejakou radu/nazor..

Mam malinky problem s prehravanim nekjterych videi a soubouru.
Napriklad jsem zkusil pustit nejaky *.wav zvuk primo z Windows\Rings a hodilo to chybu, ktera myslim souvisi s codecama "no combination of intermediate filters could be found to make the connection". Logicky je problem vyresen prehravanim v Coreplayeru, ale me hlava nebere, proc mi Windows MP (byt nestoji za nic) neprehraje zakladni zvuk jako je WAV nebo video MP4. Na stejny problem jsem narazil toziz i s videi ve formatu 3gp a MP4, coz je jsou podporovane formaty* Opet problem resi Coreplayer - ten prehraje vse. Nejde mi o alternativu..tu uz v CP mam. Jde mi o to vyresit problem s WMP, aby fungoval tak jak ma. Lahudka je totiz v tom, ze kdyz napr. nahraju nejake video(ulozene jako *.mp4) a chci si ho pres TF3D prohlidnout tak to hodi tu priblou chybovou hlasku, takze jak blb musim video otevrit v Coreplayeru. Pokud se pokusim video otevrit primo z WMP, tak semi zacne prehravat pouze zvuk. Dokaze mi nekdo poradit??[/quote]


Ahoj,

Mám přesně ten samý problém. Chci si přes TF3D pustit video a ne to pouštět přes jiný player.

Jdou to Windows MP nahrát nějaký nový kodeky? Nebo tak něco? Nejdou mi pustit MP4 soubory, ani AVI soubory. Oba typy by to mělo podporovat. MP4 soubory mám zkonvertovány do PSP a tam běží v pohodě. AVI mi v počítači taky jednou.

Nebo je jiný řešení?

EDIT: Obraz v Core Playeru mi to nepřehrávalo taky, ale po nastavení na Direct Render mi AVI jede. Ale potřeboval bych to, aby to jelo v Windows MP.

ZUZY
kadett-k2 (40)|7.2.2009 19:46
Chci se zeptat.Mám rom Proven 1.14a a zdá se mě,že když se připojím na internet přes gprs přes třeba operu a pak ji vypnu,tak grps je stále připojené a neodpojí se.Nejde to něják nastavit,aby třeba při nečinnosti 5 min,kdy bych nepotřeboval nic stahovat se to automaticky odpojilo?To stejné třeba s wifi,dík

ještě jedna věc.našel sem nějáký tweak na zrychlení ,ale nepochopil jsem jaksi návod.Je jednoduchej,ale nechapu ho http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=432966
zuzy (6)|7.2.2009 19:54
Ahoj,

Pořídil jsem si HTC Touch Pro a mám pár dotazů a sice:

1. Jde nějak zmenšit velikost písma v TF3D, když rozkliknu nabídku? Obecně písmo zmenšené mám, ale když otevřu jakoukoliv nabídku, tak se objeví "obrovské" písmo.

2. Jde nějak zrušit konverzaci v SMS zprávách? Abych měl všechny SMS zprávy za sebou, tak jak přišly a neslučovaly se do jedné konverzace?

Díky
ZUZY
Vitezslav2 (226)|7.2.2009 19:56
Písmena nevím,ale konverzace návod zde:http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-pro
protonk (20)|7.2.2009 19:57
ano - koukni sem http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-pro
MaxxMaxx (85)|8.2.2009 12:37
ano ide to v progamoch-DiamonTweak polozka 6.1Data--Disconnect After napr 30 s.
GPRS sa odpoji hned ako nieje ziadny datovy tok po 30 sec.

00314479_Screen05_lfTq.png
MaxxMaxx (85)|8.2.2009 12:41
[quote=zuzy]Ahoj,

Pořídil jsem si HTC Touch Pro a mám pár dotazů a sice:

1. Jde nějak zmenšit velikost písma v TF3D, když rozkliknu nabídku? Obecně písmo zmenšené mám, ale když otevřu jakoukoliv nabídku, tak se objeví "obrovské" písmo.

2. Jde nějak zrušit konverzaci v SMS zprávách? Abych měl všechny SMS zprávy za sebou, tak jak přišly a neslučovaly se do jedné konverzace?

Díky
ZUZY[/quote]

ano da sa zase v programe DiamonTweak polozka 2.3 Messages Display zmenis na -- classic
A pismo 17.6 Text size

Ak myslis to to
kadett-k2 (40)|8.2.2009 14:08
To MaxxMaxx: díky moc zkusím
kadett-k2 (40)|8.2.2009 15:23
Ještě se chci zeptat,jak vytvořím kopii spouštěcího souboru exe ,který je na sd kartě,abych měl tu kopii v programech a normálně to šo spustit a ne pokaždé,když to chci spustit,abych nemusel přes total commander lozit na kartu a z ní to pouštět.Dík
MaxxMaxx (85)|8.2.2009 18:37
[quote=kadett-k2]Ještě se chci zeptat,jak vytvořím kopii spouštěcího souboru exe ,který je na sd kartě,abych měl tu kopii v programech a normálně to šo spustit a ne pokaždé,když to chci spustit,abych nemusel přes total commander lozit na kartu a z ní to pouštět.Dík[/quote]
totalcommandery vysvietis exe subor das file a >>>> (A) Create shortcut potom tree ---windows\start menu\programs

VO file explorery alebo aj v Resco explorery das sa na exe subor a das copy potom ides do adresara windows\start menu\programs --- a das "paste Shortcut"




goos_ce4you (42)|8.2.2009 21:10
Chcem sa spytat.
Z nicoho nic mi pri soft resete ked nabieha TF3D hadze nejaku fotku z albumu neviete cim to je?
martin_m_ce4you (200)|9.2.2009 00:02
zdravím
1. mám dotaz ohledně tf3d: jak docílím toho aby se mi v záložce home ukazovaly všechny úkoly z dnešního a z nadcházejicího dne? kdysi se mi to povedlo, ale nyní nevím jak na to. momentálně se mě ukazuje pouze první nadcházející úkol.
2. nevím proč, ale když je třeba 23:59:55 tak se displej rozsvítí (jako bych ho zapl na tlačítku on/off) čas přejde do 00:00 a pak displej sám zhasne .) zajimavé. a čím to bude?
děkuji
kecinzer_ce4you (332)|9.2.2009 11:43
1) To by mě také zajímalo.
2) To vypadá spíš na nějakou chybu ROMky.
qwaser (15)|9.2.2009 12:19
jj tu jedničku bych taky nějak rád vyřešil
2. to mi dělá taky pravidelně každou půlnoc, romku mám orig. zezačátku mě to celkem překvapilo, ale přešel jsem to bez problémů a nějak mě to netrápí, jen je to zvláštní úkaz...
Erikt68i (266)|9.2.2009 12:48
Celkem standardní chování Windows. Dělá to i můj starý Loox718. Prostě časovač probudí na chvíli po půlnoci systém aby si připravil avíza do časovače apod. a mohl tak správně v průběhu dne se probouzet a hlásit události. Dělají to všechny mašinky, některé však nerozsvěcují displej. Prostě něco jako noční údržba systému.
Druid (11)|9.2.2009 14:41
Předpokládám, že máte nainstalovaný G-Alarm, ten přesně toto probouzení o půlnoci způsobuje..
martin_m_ce4you (200)|9.2.2009 15:10
ano g-alarm mám nainstalovaný. děkuji za "osvětlení" .) problému. co se týče těch událostí, tak dnes jsem si všiml, že pokud do dvou hodin od aktuálního času je více událostí, tak se tyto události zobrazí. (v rozvrhu hodin do školy mám události co hodinu a půl tak proto ten odhad 2 hodiny). ale pokud je nadcházející událost třeba až za pár hodin a pak hned další, tak se ukáže pouze první.
protonk (20)|10.2.2009 11:12
prosím o radu - jak na HTC PRO v kalendáři zařídit, aby při zadání události bylo implicitně FREE.
Díky za reakci
zuzy (6)|10.2.2009 11:32
Ahoj,

Chtěl jsem oživit jeden můj dotaz a položit další.

1. - Jak udělat, aby mi Windows Media Player přehrával soubory 4GP a AVI? Prostě mi v tom nejedou. Dají se stáhnout nějaký nový kodeky? Abych to nemusel spouštět přes Core Player? Viz můj dotaz tady na stránce č. 44.

2. - Jak to mám udělat, abych si mohl prohlížet obrázky ve složkách pomocí dotykového LCD. Když si obrázky prohlížím přes TF3D - Fotky, tak musím jít do Alba - Vybrat album (je až poslední) a pak se nakliknout. Pak to jde prohlížet tak, jak chci. Pokud jdu do prohlížeče obrázků, tak se tam proklikám, ale prohlížet můžu jenom přes klávesnici.

3. - V položce Dnes - Položky = je tam na zakliknutí - Časový limit dnes. Co to může být? Může to souviset se zobrazením počtu poznámek na den???

4. - Taky by mě zajímalo, jak v TF3D zobrazit více položek za den. Když jsem to zkoušel změnit v Advanced Configurotoru, tak to nemělo žádnej vliv na to, co se zobrazí.

5. - V aplikace Diamond Tweak jsem našel možnost u foťáku aktovat možstnoti - Burst Mode a Sport Mode + rozlišení. Kde to ale zaktivuju na foťáku? Nenašel jsem tam nikde možnost aktivovat změnu "stylu" focení. K čemu to tam tedy je?

6. - V TF3D když najedu na mail a je tam česká diakritika, tak se mi objevují místo češtiny různé znaky. Když mail rozkliknu, tak je to O.K. Jak to udělat, abych měl v takové té animované obálce v TF3D diakritiku?

Telefon mám od O2 s jejich lokalizací.

Díky
ZUZY
pepino34 (54)|17.2.2009 19:47
Customizace TouchFLO3D

Nefunguje mi nastavovaní Theme přes program Diamond Config TF3D. Stáhnu theme na xda, podle návodu, a po restartu pořád klasika, žádná změna.
Je na Touch Pro jiný návod ??