Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Obecné tipy, zkušenosti a problémy...

-BoarD- (24)|23.12.2008 22:09
[quote=Crossover]tak jsem to zapnul zavolal jsem si od mamky a normalne sem to zvednul do tykem na displej jako kdyby ten program nefungoval nevite co stim[/quote]

Možná to bude třeba tím, že vypnutí přijmutí hovoru přes display funguje jen když je zařízení uspané. Pokud se zařízením pracuješ jde hovor zvednout i přes display. Alespoň to tak funguje u mě. Ale na to stačilo, přečíst si "read me" k programu nebo nějaké informace o verzi... Ale již se to zde probíralo, a stačí jednoduše číst a hledat, přesně tyto příspěvky přispívají k nepřehlednosti tématu.

SMAZAT
martin_m_ce4you (200)|24.12.2008 01:30
lidičky, provímvás, šlo by namapovat tlačítko pro vypnutí (dlouhý stisk)? Chci si na dlouhý stisk namapovat psShutXP (utilitka která dá na výběr, co chcii provést: vypnutí zařízení, soft reset, vypnutí displeje...) tak, jak to je v defaultu (dlouhý stisk tlačítka ON/OFF) na provenovi. děkuji za nápady!
korps (134)|24.12.2008 09:29
[quote=Jameson]Urobil som tiež kustomizáciu T-Mobilu (toho, kto vymyslel tú nechutnú ružovú obludnosť by mali nútiť ju do konca jeho zúfalého života to používať!), žiaľ je pár vecí, ktoré pri najlepšej vôli neviem zmeniť.
[/quote]

Malo by stacit si nahrat Diamond TF3D Config a zmenit temu za aku chces. zoznam tem najdes na xdadevelopers
hyperman.tummy (4)|26.12.2008 15:48
dakujem ... skutocne to pomohlo ... akurat bolo potrebne stiahnut nejaku TF3D temu ...
mazlik_ce4you (54)|1.1.2009 21:43
Zapomnel jsem jak se jmenuje programek pro namapovani tlacitek na Raphaelovi. Jde mi o dlouhy stisk zeleneho tlacitka. Muze mi nekdo pomoct?? Diky
martin_m_ce4you (200)|1.1.2009 21:49
já používám ae button plus. jde tam namapovat i to zelené tlačítko! a stále hledám softík, kterým bych namapoval tlačítko on/off ? víte, znáte?
mazlik_ce4you (54)|1.1.2009 22:09
Spis sem mel na mysli funkci ktera to zajistuje v normalni ROM v Lantis je tato funkce totiz odstranena.
Nahral jsem ROM Lantis a tam se pise ze namapovani tlacitka on/off bylo odstraneno ale ze bude funkce pridana jako cab. Tak staci pockat... Aspon podle toho co jsem si dokazal prelozit.
martin_m_ce4you (200)|1.1.2009 23:06
tak to netuším, snad sem to v v2.04 ani nikde nenašel. kde si to četl o tom, že tato funkce bude přidána v cabu? prosím link. děkuji
mazlik_ce4you (54)|1.1.2009 23:20
Nejsem si jisty zda jsem dobre prekladal... Rom verze 2.06 pise se tam [REMOVED] PsShutXP (cab will be provided) link:

martin_m_ce4you (200)|2.1.2009 00:26
děkuji, nesledoval sem to vlákno každý den a toho si nevšiml. tak snad se dočkáme toho cabu, bylo by to super. dík za link
jambo (26)|3.1.2009 09:00
Hezký den všem..
včera jsem si nainstaloval nové stavové ikonky do horní lišty a modré theme do tf3D a
z ničeho nic mi telefon při psaní sms začal zase napovídat písmena (černá lištička s plusem)
myslím, že je to t9 ale vůbec nevím jak jsem ji předtím vypnul.
Předem děkuji za pomoc pokud už se řešilo tak se omlovám, ale v hledání mi to nic nenašlo.
martin_m_ce4you (200)|3.1.2009 10:49
já ji vypínám následovně: na hw klávesnici "fn" a "space" tam nastavím režim abc a jeeště tam vjedu do t9 nastavení a tam vše povypínám! a t9 je fuč a neotravuje!
jambo (26)|3.1.2009 12:47
Moc díky už je zas vše v pořádku.:yes:
xsauron (12)|3.1.2009 17:07
DObry den Touch Pro je skvely, ale jedna vec me trapi a chc[]i se na ni zeptat. Pokud z mobilem zatrepu, hlavne kdyz je otevrena hardwarevo klavesnice slysim male chrasteni. Jako kdyby bylo v mobilu neco uvolneneho? Je to normalni? Na spodni strane mam totiz uvolneny kovovy plisek? viz foto na http://mobilenet.cz/img.php?id=r212&r=recenze&f=P1110918.JPG (dolni plisek vedle napisu htc)
mijou (109)|3.1.2009 18:26
Ak myslis to iste co ja, tak to nieje uvolneny pliesok, ale krytka prepojovacieho kabliku medzi oboma castami telefonu! a ona sa pri zatvorenej klavesnici zasuva pod ten spodny diel (na fotke do lava), A ano, trochu hrkoce!!!:)
martin_m_ce4you (200)|4.1.2009 12:09
Prosímvás, jaký používáte prohlížeč pro pdf? Vyzkoušel sem pocketxpdf, adobe reader 2.0, mobipocket reader a ani jeden mi nedokáže otevřít žádné pdf!!! Prosím o jakoukoli radu! MUSÍM TO DO DNEŠKA VYŘEŠIT. děkuji
goos_ce4you (42)|4.1.2009 12:52
Zdavim vsetkych.
Chcel by som sa spytat ci existuje program resp. utilita na automaticke uzamknutie displeya pri vypnuti.
Dakujem
jambo (26)|4.1.2009 17:15
[quote=martin_m]Prosímvás, jaký používáte prohlížeč pro pdf? Vyzkoušel sem pocketxpdf, adobe reader 2.0, mobipocket reader a ani jeden mi nedokáže otevřít žádné pdf!!! Prosím o jakoukoli radu! MUSÍM TO DO DNEŠKA VYŘEŠIT. děkuji[/quote]
používám adobe reader LE 2.5 byl přímo v origo rom a zatím všechny pdf bez problémů,
jen mu trvá otevírání těch větších ale ještě se mi nestalo že by něco neotevřel.
bartCZ_ce4you (75)|4.1.2009 17:25
[quote=martin_m]Prosímvás, jaký používáte prohlížeč pro pdf? Vyzkoušel sem pocketxpdf, adobe reader 2.0, mobipocket reader a ani jeden mi nedokáže otevřít žádné pdf!!! Prosím o jakoukoli radu! MUSÍM TO DO DNEŠKA VYŘEŠIT. děkuji[/quote]

používám adobe reader 2.0 a zatím se mi otevřelo všechno.
martin_m_ce4you (200)|4.1.2009 18:04
jambo, bartCZ: díky, ten adobe reader le funguje. nechápu proč ostatní nejdou. třeba adobe reader 2.0 se otevře a hned se vypne a navíc všechny tři programky pdf soubry v zařízení vůbec nevidí!
DavidS200 (42)|4.1.2009 21:06
Zdravím v diskusi.
Hledal jsem ale nenašel odpověď na můj problém.
Pořídil jsme si do auta aktivní držák [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], který má zároveň redukci z USB na stadndardní jack 3,5mm jako audio výstup pro možnost připojení k AUX v autorádiu, miniUSB pro nabíjení a miniUSB pro orig. sluchátka.
Když mé HTC do držáku vložím, automaticky se tak předne do režimu slucházek tzn. Headset, což je v pořádku, protože pak jde veškerý zvuk přes 3,5mm výstup a lye koukat třeba na filmy se zvukem přes autorádio. To bylo cílem.
Vadí mi to ale v případech, kdy používám v HTC navigaci TT6, protože i hlas navigace jde jen přes výstup miniUSB a 3,5mm jack.
Pokud tedy pak nemám autorádio přepnuté na AUX, či jej mám vypnuté, jedu podle navigace a mám své HTC v držáku, aby se nabíjelo, tak jsem bez hlasu z navigace.

Je nějaká možnost, jak i v případě připojení sluchátek k HTC a přepnutí tak HTC do režimu Headset toto nějak vypnout, byť nuceně třeba v registrech, aby šly veškeré zvuky z reproduktoru ?

Určitě to nějak musí jít.

Dokonce jsem i rozebral tu redukci u toho držáku, ale nevím jak je to tam udělané, že HTC pozná, že se má přepnout do headset režimu a veškerý zvuk pouštět přes USB výstup.

Děkuji za rady.
DavidS200 (42)|4.1.2009 21:11
[quote=goos]Zdavim vsetkych.
Chcel by som sa spytat ci existuje program resp. utilita na automaticke uzamknutie displeya pri vypnuti.
Dakujem[/quote]

Dá se to například pomocí úpravy registru:
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight, položka AutoDeviceLockEnable, nastavte hodnotu z původní 0 na 1. Jakmile displej u HTC Touch Pro zhasne, dojde automaticky k uzamčení přístroje.
Dex88_ce4you (0)|4.1.2009 21:22
Hezky vecer vsem.
Mel bych jednu otazku. Mam Touch pro od vodafonu s ceskou lokalizaci. A zda se mi dost pomali. A stava se mi ze obcas oplne zamrzne. takze tak 1x za 1-2 dny musim pouzit Soft reset. Tady ve foru sem cetl ze to muze delat prave ta cestina. tudiž sem se rozhodl ze tam zkusim nahrat ofic. EN rom. A otazka je zda prijdu o zaruku nebo ne. A nevite jestli uz je nekde ke stazeni ofic CZ Rom od vodafonu? Diky moc za odpovedi. Dex88
bartCZ_ce4you (75)|4.1.2009 21:23
[quote=martin_m]jambo, bartCZ: díky, ten adobe reader le funguje. nechápu proč ostatní nejdou. třeba adobe reader 2.0 se otevře a hned se vypne a navíc všechny tři programky pdf soubry v zařízení vůbec nevidí![/quote]

ja ti nevim,vzhledem k tomu ze PDA mam jako pracovni nastroj, tak oteviram denne nekolik desitek pda souboru a opravdu acrobat
reader 2.0 otevre naprosto vsechno. Tak nevim, chyba bude zrejme nekde u tebe.
maherich (7)|4.1.2009 21:56
Ahojte. Mate uz niekto skusenosti s HTC Touch Pro ktory teraz zaradil Slovensky Orange do svojej ponuky. Je porovnatelny s "normalnou" verziou alebo su v nom nejake zmeny, ktore mu velmi neprispievaju?
martin_m_ce4you (200)|4.1.2009 22:22
[quote=bartCZ][quote=martin_m]jambo, bartCZ: díky, ten adobe reader le funguje. nechápu proč ostatní nejdou. třeba adobe reader 2.0 se otevře a hned se vypne a navíc všechny tři programky pdf soubry v zařízení vůbec nevidí![/quote]

ja ti nevim,vzhledem k tomu ze PDA mam jako pracovni nastroj, tak oteviram denne nekolik desitek pda souboru a opravdu acrobat
reader 2.0 otevre naprosto vsechno. Tak nevim, chyba bude zrejme nekde u tebe.
[/quote]

jak sem použil f-ci hledat tak mi to našlo někoho kdo popisoval stejný problém, že chce otevřit pdfko v adobe readeru 2.0 a namísto toho se aplikace otevře, nic nenačte a hned spadne. a rada byla požít vestavěný adobe reader le. pak už ten dotyčny nenapsal nic. možná bude problém někde v romce. no uvidíme, le verze jede a to je hlavní.
Dráček. (84)|6.1.2009 10:28
Ahoj, mám dva dotazy:
1) jak je možné "zčernit" modré pruhy na displeji nad a pod TF3D
2) nepodařilo se mi zabránit vypínání displeje během hovoru, nefunguje žádná ze změn v registrech ani No Sleep.cab
přístroj je od O2, original ROM.
Dík
bobo.4150.sk (176)|6.1.2009 10:55
[quote=be][h]Fotoaparát (Camera) - problém - fotka se uloží neznámo kam (neuloží)?[/h]

Mám problém s foťákem - když něco vyfotím, objeví se zaneprázdněný kurzor, je tam asi minutu, pak zmizí, ale fotka není nikde, ani na kartě, ani v telefonu. Zkoušel jsem
přes Advanced Config měnit místo, kam se ukládají fotky, ale žádný efekt... Nestalo se to taky někomu?

edit: Video se ukládá správně...

edit: Vyřešeno HR[/quote]

Tak som mal rovnaký problém a pred nevyhnutným HR som sa radšej ešte pozrel na xda-developers... Tam navrhujú nasledujúce riešenie: v rámci Advanced Configuration Tool v časti "Camera" je nastavenie nazývané "Encode photos in portrait mode". Ja som ho nedopatrením zmenil na "yes" a po správnosti má byť "No". Takže stačí zmeniť toto nastavenie a fotoaparát pracuje rovnako spoľahlivo ako predtým...

Link na originálny príspevok: LINK
DavidS200 (42)|6.1.2009 22:12
[quote=Dráček. ]Ahoj, mám dva dotazy:
1) jak je možné "zčernit" modré pruhy na displeji nad a pod TF3D
2) nepodařilo se mi zabránit vypínání displeje během hovoru, nefunguje žádná ze změn v registrech ani No Sleep.cab
přístroj je od O2, original ROM.
Dík[/quote]

K bodu 1) = Start > Settings > Today (Dnes) > a tam si změn motiv z O2 na třeba HTC Black, ten má zrovna ty okraje černý

2) jestli máš ten správný registr, kterým by to mělo jít, tak nevím, nezkoušel jsem to. Ale když ti bude ten display svítí i při hovoru a bude tedy aktivní, budeš si na něm mačkat uchem a tak, nevím, jestli to je změna k lepšímu. Rozsvítit ho můžeš vždycky tlačítkem On\Off i během hovoru.
DavidS200 (42)|6.1.2009 22:15
[quote=DavidS200]Zdravím v diskusi.
Hledal jsem ale nenašel odpověď na můj problém.
Pořídil jsme si do auta aktivní držák [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], který má zároveň redukci z USB na stadndardní jack 3,5mm jako audio výstup pro možnost připojení k AUX v autorádiu, miniUSB pro nabíjení a miniUSB pro orig. sluchátka.
Když mé HTC do držáku vložím, automaticky se tak předne do režimu slucházek tzn. Headset, což je v pořádku, protože pak jde veškerý zvuk přes 3,5mm výstup a lye koukat třeba na filmy se zvukem přes autorádio. To bylo cílem.
Vadí mi to ale v případech, kdy používám v HTC navigaci TT6, protože i hlas navigace jde jen přes výstup miniUSB a 3,5mm jack.
Pokud tedy pak nemám autorádio přepnuté na AUX, či jej mám vypnuté, jedu podle navigace a mám své HTC v držáku, aby se nabíjelo, tak jsem bez hlasu z navigace.

Je nějaká možnost, jak i v případě připojení sluchátek k HTC a přepnutí tak HTC do režimu Headset toto nějak vypnout, byť nuceně třeba v registrech, aby šly veškeré zvuky z reproduktoru ?

Určitě to nějak musí jít.

Dokonce jsem i rozebral tu redukci u toho držáku, ale nevím jak je to tam udělané, že HTC pozná, že se má přepnout do headset režimu a veškerý zvuk pouštět přes USB výstup.

Děkuji za rady.[/quote]

[color=red]Neměl by jste někdo typ na vyřešení tohoto problému, jak vypnout automaticky se zapínající režim Headset při připojení orig sluchátek.[/color]
pavbures (12)|6.1.2009 22:32
Pro vypnutí detekce HF stačí odpojit pin 4 headset sense od GND (pinu 5) v konektoru extUSB viz popis
Sako verife (476)|7.1.2009 08:04
XDA Developers nejede? nejde me jak doma tak v praci:?



SMAZAT
TheMelin (1642)|7.1.2009 08:25
posledni dobou nejede dost casto. Nikde jsem si nevsiml vyjadreni kde je problem. Ja osobne verim ze se to brzy vyresi.
NaTuRaL_ce4you (170)|7.1.2009 20:39
zdarec lidicky
tak jsem vcera projizdel XDA a nasel jsem tam dobrou utilitku na fotak, - jedna se tedy pouze o PANORAMA - ktera je jiz v PROVEN 1.08
jedna se o vetsi nastaveni pro PANORAMA - puvodni nastaveni od QSQA a ze zakladu je rozliseni 1408x480 (0.67mp) po zmene je 4506x1536 (6.92mp) staci je pouze uprava dvou registru :
HKLM/Software/HTC/Camera/P3/Adjust MainCamCaptSize - 1024 * puvodni hodnota 64
HKLM/Software/HTC/Camera/P3/MainCamSupportCaptSize - 1744 * puvodni hodnota 80
mam to odzkousene a fotky jsou opravdu ve velikosti 7M
jinak blizzsi info na

jinak asi se bude mnoho lidi ptat jak muze byt fotka velika 7M, kdyz je fotak jen 3,2M -je to jednoduche spojuji se 3 fotky o velikosti 3,2M do jedne
tak zkousejte a fotte
DavidS200 (42)|7.1.2009 22:37
[quote=pavbures]Pro vypnutí detekce HF stačí odpojit pin 4 headset sense od GND (pinu 5) v konektoru extUSB viz popis [/quote]

Děkuji,
kouknu na to a zkusím to, protože už jsem měl tu redukci na tom držáku rozebranoua je tam malý tišťák. Tzn, že to bude propojené asi až na tom tišťáku, ne už v tom miniUSB, co se strká do PDA.
DavidS200 (42)|7.1.2009 22:50
[quote=pavbures]Pro vypnutí detekce HF stačí odpojit pin 4 headset sense od GND (pinu 5) v konektoru extUSB viz popis [/quote]

Tak jsem se tam snažil podívat a i přesto, že jsem zaregistrovaný, tak mi to nějak nešlo. Konrétně na ty přílohy (foto a video), které jsou součástí toho příspěvku, na který si mě odkázal.
Kdyby se ti chtělo a dostaneš se na ně, tak je hoď sem prosím.
Díky
martin_m_ce4you (200)|8.1.2009 00:35
DavidS200 (42)|8.1.2009 20:29
[quote=martin_m]sou tam jen tři obrázky![/quote]

Díky, zkusím to odpojit, jak jsi psal.
bartCZ_ce4you (75)|8.1.2009 20:35
Existuje nějaká utilita, která by donutila TP aby se samo uzamklo po zasunutí pera ?
.Tomik (23)|8.1.2009 20:51
Třeba free S2US
DavidS200 (42)|8.1.2009 21:00
[quote=bartCZ]Existuje nějaká utilita, která by donutila TP aby se samo uzamklo po zasunutí pera ?[/quote]

Existuje prográmek, který ti HHTC uzamkne komplet, je tam mnohočetné nastavení, mimo jiné to reaguje na vysunutí pera. Vzhledově to po uzamknutí vyhlíží jako uzamčený iPhone.

Jmenu je se S2U2 a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je o ní v CZ a i odkaz na ofiko stránky.
DavidS200 (42)|8.1.2009 21:01
[quote=bartCZ]Existuje nějaká utilita, která by donutila TP aby se samo uzamklo po zasunutí pera ?[/quote]

Existuje prográmek, který ti HTC uzamkne komplet, je tam mnohočetné nastavení, mimo jiné to reaguje na vysunutí pera. Vzhledově to po uzamknutí vyhlíží jako uzamčený iPhone.

Jmenu je se S2U2 a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je o ní v CZ a i odkaz na ofiko stránky.
DavidS200 (42)|8.1.2009 21:02
[quote=bartCZ]Existuje nějaká utilita, která by donutila TP aby se samo uzamklo po zasunutí pera ?[/quote]

Existuje prográmek Slide to Unlock, který ti HTC uzamkne komplet, je tam mnohočetné nastavení, mimo jiné to reaguje na vysunutí pera. Vzhledově to po uzamknutí vyhlíží jako uzamčený iPhone.

Jmenu je se S2U2 a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je o ní v CZ a i odkaz na ofiko stránky.
NaTuRaL_ce4you (170)|8.1.2009 22:40
[quote=bartCZ]Existuje nějaká utilita, která by donutila TP aby se samo uzamklo po zasunutí pera ?[/quote]

muzes vyzkouset treba [color=red]SENZORLOCK[/color]
info a stazeni
a video je tu [youtube]http://www.youtube.com/v/rw_bztlQuZw[/youtube]
pouzival jsem to, da se velice dobre nastavit
preji heskou zabavu ohledne gest na odemikani a zamykani telefonu
zigzag (226)|9.1.2009 08:37
nevim jak vám, ale mě to nefunguje. včera večer sem zasunul péro a aplikace neudělala nic.))
NaTuRaL_ce4you (170)|9.1.2009 14:50
a o jaky programek se jedna pokud o sensorlock - tak se podivej do nastaveni a je tam celej seting tohoto programu a da se zamknout i odemknout pomoci stylusu
bartCZ_ce4you (75)|10.1.2009 18:50
Možná tohle někdy někomu pomůže, našel jsem to náhodou na netu ... rozborka HTC TP, krok po kroku ...

http://www.pdacenter.ru/razborka/htc-touch-pro/


kubr (2)|10.1.2009 19:27
Zdravím.
Mám drátovou HF sadu Nokia HFU-2 (např. pro 6310) s konektorem viz soubor. Je reálné k tomuto konektoru přopojit HTC TP aby to celé fungovalo? Zkoušel jsem audio výstup z TP napojit na svorky 4 a 5 HF a nic se nedělo.
00310924_nokia_vystup_ID0O.jpg
udernik (1)|11.1.2009 14:26
Zdravím všechny,
vím že se to zde již řešilo asi desetkrát, ale žádný z nabízených způsobů mi nepomohl. Jedná se o zobrazení/skrytí kontaktů na sim. Pokoušel jsem se je skrýt pomocí Advanced Config 3.3.0.0. Nastavení se však po Softrestartu opět vráti k původnímu nastavení. Ten samý výsledek jsem dosáhl i při přímém přepsání registru. Zkoušel jsem i prográmek od René Steina a Nikisimfix. Nic z toho mi nepomohlo. Nevím zda-li se mám odvážit a zkusit nějakou novou ROM, zatím mám stále originální od O2 tedy 1.90.401.1 WWE kvůli záruce. Díky za jakýkoukoliv pomoc.
jago_ce4you (10)|11.1.2009 15:18
Pri origo ROM sa mi zoznam na SIm nepodarilo schovať. Keď som zmenil ROM už to ide bez problémov