Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Obecné tipy, zkušenosti a problémy...

Martin Ráž Hoch (1832)|27.11.2008 10:44
Jde o ROMku - v posledních PROven byl problém s proxy. Jak jsi na tom? Máš normální tovární ROM?
ShaWn_ce4you (0)|27.11.2008 14:25
Včera jsem chtěl jít na Skype s použitím orig. headsetu a netrvalo dlouho abych zjistil, že nejde mikrofon... tak první co jsem zkusil, odpojit headset, to bylo ok, vestavěný mic funguje, takže jsem zkusil rekordér přes headset a nic.. Pak přišel na řadu softres, pak flash romky na který mi to fungovalo a pořád nic. Myslíte, že je ten mikrofon v háji, nebo jak by se dalo zjistit jestli funguje, když nemam k dispozici další přístroj na kterym bych to vyzkoušel?
zigzag (226)|28.11.2008 12:32
[h]CAB úložiště[/h]

Přátelé, kdo by potřeboval nějaký rozcestník pro aplikace, tak vše důležité je zde.

Adobe.Flash.Lite.Player.v2.1.7.2.14.99.Wings.ENG.R US.WM6.cab
Advanced_Configuration_Tool_v3.2.cab
Advanced_Configuration_Tool_v3.3.cab
Advanced_Task_Manager_v0.7.cab
Arcsoft_MMS_4281.cab
Button_5_Fix.cab
CallCalendarInstaller.cab
calplus.CAB
ClearTemp.cab
CommButton-Toggle-Vibrate-NOICON.CAB
CRCs 1-Calc Lite.cab
CRCs ArcSoft MMS v5.cab
CRCs Black Keyboard.cab
CRCs Camera Addon.cab
CRCs Comm Manager.cab
CRCs DeviceUpdate.cab
CRCs Diamond Alarms.cab
CRCs Diamond Alerts.cab
CRCs Diamond Ringtones.cab
CRCs Flashlight.cab
CRCs Games Addon.cab
CRCs HTC Connection Wizard.cab
CRCs HTC Voice Recorder.cab
CRCs HTC X-Button.cab
CRCs Modaco NoData.cab
CRCs pBar_15_En.cab
CRCs PIM Backup.cab
CRCs Remote Desktop.cab
CRCs RingTone.cab
CRCs Symbol Pad.cab
CRCs Welcome Center Addon.cab
Esmertec Java 20080610_2_1.cab
File_Explorer_Extension_v2.03.cab
freecell_v11_ARM.CAB
HHCv10Final.CAB
HTC Enlarge Start Menu.cab
HTC Wait Animation.cab
HTC.Home.v2.1.1005.722.Directory.And.Brightness.Fi x.schen.cab
HTCStreamingMediawithCodecsv2.10.615.718.cab
HTC_Action_Screen.cab
HTC_Audio_Manager_v1.02.1017.717.cab
HTC_Diamond_Album_v2.0.1815.2532.cab
HTC_Large_Title_Bar.cab
HTC_Random_Access.cab
iContactBE6.3.1.CAB
iContactBE6.4.5.CAB
MineSweeper.ppc30_arm.cab
moBluev2_1_PPC_setup.CAB
MortButtons-2.5.cab
nullkb.ARM4.CAB
Office_2007_CRC.cab
OxiosMemory.PocketPC.CAB
P1Tater_Battleship.cab
PHM RegEdit.cab
PMCTodayShrink.cab
PocketDigitalClock_v1.1.7.CAB
PocketIRC.SA.CAB
pocketrar.cab
Registry_Editor_v0.9.cab
S2P-0.50-QVGA.cab
S2U2-1.21-QVGA.cab
Samsung Time.cab
ScreenCapture.CAB
Softkey Changer.CAB
SPBAltTab.CAB
SRS_WOW_HD 121.A2DP.CAB
SynchroTime.PocketPC.CAB
Total Commander.cab
VoIPSupport.cab
Weather Watcher108(DU).CAB
Windows_Live_10.6.34.0800.cab
WM VI Black Adobe Reader LE.cab
WM5torage_18(DU).CAB
WMDST2008-1.cab
Sako verife (476)|28.11.2008 12:44
[quote=zigzag]nějak si nejsem jistý jestli zakládat nové téma (přestože tu o hrách nic neni) a tak se radši zeptám tady.

mam problém s ovládáním mé oblíbené hry Worms World Party. prostřední kulaté tlačítko "na okrajích" funguje pro pohyb, ale nejde mi střílet. když zkusím v nastavení nastavit nějaké tlačítko pro střelbu, tak na žádné hra nereaguje (nelze ho nastavit). netušíte někdo co s tim?[/quote]

vim, je na to opravnej patch, na tu hru a funguje to na 100% pisni me do SZ maila kam ti to mam poslat ;)



SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 15:31
[h]Nahrávání hovorů[/h][quote=Čiko]Chci se zeptat těch, co používají na Rafovi nahrávání hovorů...Co používáte za software? Osobně jsem zkoušel Resco audio recorder a je to nepoužitelné.[/quote]Pokud vím, tak zařízení typu Raphael neumí nahrávat telefonní hovory. Problém je s protistranou, ale neřešil jsem nějak hlouběji - mám pocit, že to umí teprve nejnovější zařízení, ale kecal bych;)

Homer261 (98)|29.11.2008 16:53
Trochu trapné. Nahrávat hovory uměl už starý Siemens ME45...:?

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 17:03
Nehodnotim, konstatuji... :)

SMAZAT
Flodur1 (17)|29.11.2008 18:43
[quote=Martin Ráž Hoch]Jde o ROMku - v posledních PROven byl problém s proxy. Jak jsi na tom? Máš normální tovární ROM?[/quote]

Mám origoš ROM. Už sa s tým trápim dlho.:mad:

SMAZAT

Čiko_ce4you (78)|29.11.2008 20:56
MRH: Díky za odpověď, pročetl jsem tunu příspěvků na internetu a opravdu je to tak, zařízení to nezvládá hardwarově. Mrzí mě, že třeba kolegova Asus P535 to zvládá naprosto s přehledem, prostě na to se dá říct zase akorát - HTC.
Homer261: Souhlasím, je to u takového zařízení ostuda ;)

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 21:08
Ne, to podle mě není ostuda, jen to není vysoká priorita. Osobně si přiznejme - kolik z vás používá denně nahrávání hovoru a u kolika hovorů. Jo, je to blbý, ale zase HTC umí jiné věci. Nehádám se, už jsem si na to tak nějak zvykl a stejně i na to, že nemá cenu hodnotit, co je a není ostuda a co by mělo a nemělo dané zařízení mít. Z tohohle hlediska existuje pouze "má / nemá" :)

P.S. A kdyby to byla zase taková ostuda, tak si to zařízení nikdo nekoupíme, že? :)

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 21:14
[quote=Flodur1]Mám origoš ROM. Už sa s tým trápim dlho.:mad: [/quote]Chm a má na to vliv HR, nebo zkoušel jsi na úplně čisté ROM?

SMAZAT

Čiko_ce4you (78)|29.11.2008 22:49
MRH: Já osobně se domnívám, že u zařízení za 15k je to nenahrávání ostuda, pokud to může být u zařízení za polovinu standardem, ale je to samozřejmě věc osobních preferencí. Chápu, že pro někoho, kdo sedí v kanceláři a má přístroj většinu pracovního dne v kolébce to nemusí být vysoká priorita. Já osobně mám nahrávání hovorů zapnuté celý den, nahrávám každý hovor a hrozně moc mi to usnadňuje práci. Bohužel jsem tomuto, pro mě dokonalému pomocníkovi, přišel na chuť příliš pozdě /po koupi Rafa/.

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2008 03:06
Já vím, nehádám se... pojem "ostuda" je tak nějak relativní, já pouze říkám, že asi nemá cenu to řešit - protože takových "ostud" bychom tu vyhodily na stůl hromadu. U HTC prostě nad tím nemá cenu brečet, protože už brečely generace před námi:)

A nebudu Ti tvrdit, že by se mi nahrávání SAKRA nehodilo:) - přeci jen, v byznyse co je slovem, to je neprůkazné a u telefonního hovoru většinou svěděk není:). Jen už jsem opravdu tuhle potřebu vytěsnil a nahradil jí workaroundem, aby mi to pořád nepřipomínalo.

Takže ano, je to "ostuda", ale to je asi tak všechno co z téhle diskuze vzejde, tak v ní nepokračujme;)

SMAZAT
Flodur1 (17)|30.11.2008 20:54
Bola to snáď prvá aplikácia ktorú som nainštaloval.
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2008 21:12
Ha, teď nevím co máš na mysli:) - jaká aplikace?

SMAZAT
Flodur1 (17)|30.11.2008 23:54
Opera Mini
kecinzer_ce4you (332)|2.12.2008 15:20
Nevíte někdo, jak přehodit rozložení na těch SW klávesnicích co jsou v systému? Myslím Full QWERTY a Compact QWERTY. Pokud nemám Raphaela rozloženého, tak se mi nich dobře píše, jen jsem zvyklý na QWERTZ.
Už jsem se ptal i na XDA, ale nidko mi furt nechce odpovědět. Přitom to nějak musí jít, protože třeba v něměcké ROMeOS2 ROM QWERTZ je..
RStein (2012)|3.12.2008 15:01
Hraju si přibližně týden s MDA Vario IV a tady je pár mých postřehů - klady opakovat nebudu, spíš zmíním pár záporů:
I zde na webu v recenzi se objevila zmínka, že je Touch Pro od Tmo drahé. Nedotované určitě, ale pro zájemce dodám, že k MDA Vám TMO dá TT 7 s kompletní mapou Eastern Europe a dále dostanete BT handsfree.

íTouchFlo jsem samozřejmě vyhodil, jde stále o zmetek, který bych čekal spíš od E-Tenu. Příjemné je pouze zvětšení písma v nabídce Windows a v kontextovém menu.

1) Vadí mi nekompatibilita s SPB aplikacemi - zařízení po startu ihned občas vytuhne (podezřívám SPB Mobile Shell). Nefunguje ovládání podsvícení v žádné aplikaci od SPB.
2) Ovládání je neergonomické a ta "COOL" náhrada D-PADu tragická. To jsem ale čekal. Na softwarové klávesy na displeji se zvyká dobře. iPhone mi nevadí, ale jeho vliv na telefony ostatních výrobců ano.:(
3) Zařízení se po 3 dnech rozhodlo, že na notebooku nemám AS 4.5 a vyžadovalo re(instalaci) AS. K naštvání je hlavně opětovné nastavování kontaktů v SPB Mobile Shell po reinicializaci synchronizace.
4) Vestavěná Opera je stále pomalá. Nová verze-RC NetFrontu zase v "landscape" režimu obrazovky v textových polích zobrazuje vše speciálním japonským neviditelným písmem. :)

GPS je pro mě klíčová - s TomTomem jsem najel stovky kilometrů po dálnici, okreskách i pro různých uličkách Prahy a s citlivostí jsem naprosto spokojen. Za celou dobu ani jeden výpadek, žádné neustálé kolísaní počtu satelitů. Poloha je přesná, žádné zde popisované zpoždění neznám. Pro ostatní jen dodám - klíčové je u Qualcommu vždy ponechat vypnuté AGPS - HTC ví, proč registry vypadají právě takto :) a pokud nemáte problémy, ani se "nehrabte" zbytečně v nastavení bufferu GPS intermediate driveru.

Z celého zařízení jsem dost rozpačitý. Sám bych si raději koupil znovu ekvivalent HTC Kaisera s VGA displejem (Jog Dial kolečko je návykové, spousta tlačítek s 3 funkcemi na každém nemá chybu). :) A je evidentní, že v HTC jsou pod tlakem a vypouštějí stále nedodělky. Normálnímu průměrnému uživateli bez větších technických znalostí bych Touch Pro určitě nedoporučil, což je škoda. Windows Mobile jsou skvělý operační systém, OEM dodávají svoje zbastlené polotovary, které reputaci WM spíš kazí.
TheMelin (1642)|3.12.2008 15:18
ad 1) To by ti ale pomohlo napsat na Support SPB a popsat jim co ti to dělá. Vždy je nějaká nekompabilita nových strojů a starých programů.


SMAZAT
RStein (2012)|3.12.2008 15:30
TheMelin: To vi, v issues tenhle problem uz dokonce maji. SPB ale nove releasy svych starsich aplikaci moc nevydavaji. :( A SPB MS verze 2 je problematicky od sveho vydani.
SMAZAT
Sako verife (476)|3.12.2008 15:35
ad 1)
Nesouhlasim.
Sam vyuzivam dost programu od SPB (pocket plus, diary, weather, backup, mozna jeste neco dalsiho) a nikdy jsem s nima zadnej problem nemel. Take mam samozrejme vypnuty TF3D (spise jina ROM bez TF3D)
Zminovany mobile shell nepouzivam protoze me nevyhovoval...
RStein (2012)|3.12.2008 15:37
Proto jsme zninoval hlavne SPB Mobile SHell :)
A pochybuji, ze Vam funguje ovladani podsviceni - jedine, ze by nekdo do nove ROM dal drivery (pravdepodobne) z Diamonda.
Smazat
Sako verife (476)|3.12.2008 15:44
podsvetleni mam dany automaticky, urcuje to ten svetelnej senzor. Nemam s tim problem ;)


SMAZAT
RStein (2012)|3.12.2008 15:55
To mi prave nevyhovuje z vicero duvodu. Hlavne potrebuju v aute nastavit vyssi podsviceni pro navigaci pri jizde v profilu Car Kit:)
SMAZAT
Pavlus_ce4you (125)|3.12.2008 15:57
SPB Shel - nastavení podsvícení opravdu nefunguje automatika to ale jistí)
SPB pocket plus - po jeho odinstalování mi zmizel problém s nabíjením............... apoň doufám :sarcastic:
zigzag (226)|4.12.2008 20:11
mam pár dotazů:

1. dá se nějak vypnout autokonfigurace při zadávání nového emailového účtu? vadí mi, že si autokonfigurátor vybere pop3 místo imap. takže musím na 1. stránce vyplňovat špatně emailovou adresu, abych mohl parametry zadávat ručně.
s emailem souvisí i další dotaz: nejde nějak změnit název již vytvořeného email účtu? hledal jsem v registrech, ale nějak jsem nic nenašel
a nakonec: jak hledat ve složkách účtu, alespoň podle textu v subjektu? nějak jsem nenašel žádnej nástroj?

2. už asi 2x-3x se mi stalo, při zapínání přístroje (myslim že vždy byl v nabíječce), že se hned po stisku tlačítka na černé obrazovce objevila velká červeno-žluto-zelená ikona baterky s bleskem a přístroj nenastartoval. pomohlo další stisknutí horního tlačítka pro zapnutí. nasimulovat to neumim. netušíte co to může znamenat?

3. jen postřeh: taky se vám při používání Remote Desktop (Mobilní vzdálená plocha) špatně zobrazuje menu Exploreru na PC? text menu je roztažený, takže se musí odhadovat kde která položka menu je.
Sako verife (476)|4.12.2008 21:29
ani nevime jestli mas origo ROM nebo nejakou upravenou
Ja na prohlizeni (simulaci?) pda pouzivam program My mobiler. Ale to bude zrejme neco jinyho nez hledas :oops:
Homer261 (98)|4.12.2008 22:37
K MDA Vario IV - cena se dá srazit na nějakých 7 tisíc, což není zas tak špatné. Zaplatíme za to naprosto hrůzným designem TF3D.
Po instalaci nového TF3D se výrazně zlepšila funkčnost v tom smyslu, že přibylo programovatelných položek v obrazovce programů a na displej se dá dívat.
Paegas navíc dodává poměrně kvalitní držák do auta a cigaretový napáječ.
Samotná BT bondovka nestojá za nic - oproti Nokiím se dost blbě nasazuje.
Poněkud divotvorné je chování s HF sadou v autě popsané jinde.
Z neznámých důvodů nefunguje Block recognizer a Transcriber, místo toho jsou zde tři poměrně blbé soft klávesnice.
Čiko_ce4you (78)|5.12.2008 08:18
Jak jste na tom s vrzáním krytu zařízení? Když stisknu u spodní části zařízení/kláveska/ boky Rafa, tak mi docela vrže jak nějakej čínskej plasťáček:O
Sako verife (476)|5.12.2008 08:31
Čiko: u me zadnej problem se zvukama ;)



smazat
RStein (2012)|5.12.2008 09:53
[h]FAQ[/h][quote=zigzag]mam pár dotazů:

1. dá se nějak vypnout autokonfigurace při zadávání nového emailového účtu? vadí mi, že si autokonfigurátor vybere pop3 místo imap. takže musím na 1. stránce vyplňovat špatně emailovou adresu, abych mohl parametry zadávat ručně.

[/quote]
Emaily konfiguruji vzdy z Outlooku, kde mohu vyplnit cokoli. Pri nastavovani noveho uctu byste take nemel mit zaskrtnuto pole Pokusit se zjizstit konfiguraci automaticky - z internetu.

[quote=zigzag]
s emailem souvisí i další dotaz: nejde nějak změnit název již vytvořeného email účtu? hledal jsem v registrech, ale nějak jsem nic nenašel
a nakonec: jak hledat ve složkách účtu, alespoň podle textu v subjektu? nějak jsem nenašel žádnej nástroj?
[/quote]

Tohle AFAIK nejde. Jednou dany nazev je nemenny. V registrech nastaveni nenaleznete. Informace o uctech lze vytahnout kombinaci dotazu pres CSP a MAPI, ale zmena nazvu uctu se stejne rovna jeho vymazani a znovuvytvoreni.

[quote=zigzag]
2. už asi 2x-3x se mi stalo, při zapínání přístroje (myslim že vždy byl v nabíječce), že se hned po stisku tlačítka na černé obrazovce objevila velká červeno-žluto-zelená ikona baterky s bleskem a přístroj nenastartoval. pomohlo další stisknutí horního tlačítka pro zapnutí. nasimulovat to neumim. netušíte co to může znamenat?
[/quote]

Tu ikonu mam take. Zobrazuje se i kdyz vypnu zarizeni pri nabijeni.
[quote=zigzag]

3. jen postřeh: taky se vám při používání Remote Desktop (Mobilní vzdálená plocha) špatně zobrazuje menu Exploreru na PC? text menu je roztažený, takže se musí odhadovat kde která položka menu je.
[/quote]
Rozhozen neni jen IE, ale obcas i dalsi aplikace, ktere pouzivam. Zkousel jste v nastavenich hrat s prizpusobenim velikosti obrazovky, barevnou hloubkou?
hudyss (219)|7.12.2008 11:47
[h]Měření stažených dat[/h][quote=dedek2]Zdravim, mel bych par dotazu ohledne WM 6.x... Jaky pouzivate freewarovy Data counter neboli meric dat na vasem pocket PC? Nic se mi nepodarilo najit v telefonu.
A dalsi dotaz, GPS mam v telefonu poprve a tak nejsem moc moudry z toho kdyz si nainstaluji nejaky soft,ktery GPS dokaze vyuzit a chce to po me nastaveni potru a baud-RATE. Jake maji byt nastane hodnoty u Touch PRO, pripadne jak dlouho vam trva pripojeni GPS po softresetu? diky za odpoved. [/quote]

na mereni dat se klidne muze vyuzit Battery status/Homescreen plus/, ktery navic umi hovory a sms a treba jeste Trayicon listu.A GPS port :com4 a Baudrate je na vyzkouseni,me to funguje at mam treba 4800 nebo 57600 a urcite i hodnoty ostatni.
cz7jfm_ce4you (0)|7.12.2008 19:25
[quote=qwero]pripájam sa ku príspevku Crossovera zo 14.11. s prosbou o link, kde je riešená problematika nadviazania WiFi spojenia v domácej sieti.
Bol som nútený zmazať data connection "T-mobile" (ani som sa nenazdal, a láskavý ružový operátor mi zaslal dve sms o spoplatnení 2x 1MB stiahnutých dát; 316,- SK fuč, ani neviem ako) aby som sa vyhol automatickému pripájaniu aplikácií na net cez GSM operátora (neexistuje elegantnejšia možnosť, napr. aby mi vyskočilo dialogové okno, či súhlasím s data pripojením??), ale WiFi pripojenie som nadokázal nastaviť. Ak som pripojený cez Windows Mobil Device Center - no problems.
Díiky za nekameňovanie a ochotu poradiť.[/quote]

Prosím, můžete někdo pomoci? Wifi se mi připojí, ale připojení do sítě internet nefunguje. Ostatní zařízení (N95, NB, PDA) komunikují s mým domácím AP (DWL-900AP) bez problémů. Připojení HTC Pro přes ActiveSync je také OK. GPRS, EDGE via T-mobile také OK.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2008 09:55
[h]GScroll - nové možnosti ovládání[/h]

Tohle určitě nepřehlédněte! GScroll - nový způsob ovládání zařízení Touch Diamond a Pro
hudyss (219)|9.12.2008 12:11
[h]TouchFLO 3D paralelně s jinými pluginy[/h][quote=dedek2]No a lze po naistalovani plug-inu Homescreen Plus i nadale pouzivat Touch-Flo3D? Jsem na nej uz zvykli... [/quote]
urcite.a bude lepsi mit treba nainstalovan SecondToday a tam mit HS plus na today.
hyperman.tummy (4)|9.12.2008 14:30
Zdravim,

od vcera som majitelom MDA Vario IV od T Mobile. Zatial som sa stretol iba s jednym nestastim u toho telefonu: T Mobile mi tam nastavil, ze pismena v Home su ruzove. Zmenil som aj temy, ale nepomohlo, stale na mna svieti cas a pismena v tej skaredej ruzovej farbe. Viete mi poradit, ako sa toho zbavim? Preluskal som celu diskusiu, no nic som nenasiel.

Inac, reakciou sa mi zda akysi zaspaty.
RStein (2012)|9.12.2008 17:33
[h]Problém s připojením k wi-fi[/h][quote]
Prosím, můžete někdo pomoci? Wifi se mi připojí, ale připojení do sítě internet nefunguje. Ostatní zařízení (N95, NB, PDA) komunikují s mým domácím AP (DWL-900AP) bez problémů. Připojení HTC Pro přes ActiveSync je také OK. GPRS, EDGE via T-mobile také OK.[/quote]

Zkontrolujte si, ze v Nastaveni/Pripojeni, applet Wifi, zalozka Sitove adaptery mate u adapteru IEE 802.... nahore vybrano "Pripojeni sitove karty v zarizeni" Internet (ne Work - Zamestnani). Pokud to nepomuze, stahnete si utilitu vxUtil a poslete veskere informace, ktere program zobrazi po kliknuti na tlacitko I. Ve stejnem programu take muzete zkusit PING na nektery server.[quote]Dík za radu, ale proglém je již vyřešen. Trápil jsem se 2 dny s NB připojeným drátem k DWL-900AP+ a po connect THC k AP testoval ping na přidělenou IP. Vyzkoušel jsem snad vše, včetně neoficiálního firmwaru AP. Ping z NB na HTC bez úspěchu. Po dvou dnech jsem zapojil jiný ADSL modem od O2 EchoLife HG520i s integrovanou wifinou. Úspěch na první pokus. jediný rozdíl v nastavení DWL-900AP+ a EchoLife HG520i je pouze v protokolu 802.11 b+g oproti 802.11 b. Vliv sítě a routeru vylučuji, protože EchoLife HG520i funguje i v přímém propojení s NB a DWL-900AP+ nikoliv (ping).
Zkrátka s DWL-900AP+ to nejde rozchodit. Možná nejsem sám kdo se s tím zbytečně trápil.[/quote]

RStein (2012)|9.12.2008 18:06
[h]Změna T-Mobile skinu na HTC TouchFLO 3D[/h][quote=hyperman.tummy]Zdravim,

od vcera som majitelom MDA Vario IV od T Mobile. Zatial som sa stretol iba s jednym nestastim u toho telefonu: T Mobile mi tam nastavil, ze pismena v Home su ruzove. Zmenil som aj temy, ale nepomohlo, stale na mna svieti cas a pismena v tej skaredej ruzovej farbe. Viete mi poradit, ako sa toho zbavim? Preluskal som celu diskusiu, no nic som nenasiel.

Inac, reakciou sa mi zda akysi zaspaty. [/quote]

Pokud nakonec nevyhodite cele Touch Flo, mel by Vam pomoci Tf3D Config - http://handheld.softpedia.com/get/System-Utilities/Enhancements/Diamond-TF3D-Config-66187.shtml = ktery ke svemu behu vyzaduje (pokud se dobre pamatuji) Compact .Net Framework verze 3.5.
dedek2 (0)|14.12.2008 14:52
Prosim o radu. Muzete mi nekdo poradit jak jednoduse a spolehlive odskouset funkcnost GPS v HTC touch PRO? Nainstaloval jsem si do tel. programky jako GridHIKER, chtiGPS a RichesseGPS a zadny znich po spusteni, nastaveni portu a RATE ani po 5 minutach nevykazuji zadne pripojeni k nejakemu satelitu. Existuje tedy nejaky zpusob jak vyzkouset funkcnost GPS nez odeslu tel. na reklamci:?: Diky za radu
Isomil (47)|14.12.2008 15:25
Google maps
Připojit telefon přes usb k PC, spustit vestavěnou Operu, zde je přímý odkaz na stažení Google maps. Stáhnout, nainstalovat, spustit, použít GPS.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 17:34
[h]Dodržujte prosím příslušnost k tématu!!![/h]

Předně bych vás opravdu rád požádal o respektování pravidel těchto vláken. Testování a věci kolem GPS mají vlastní téma!

Tam by jste se dozvěděli, že Touch Pro má občas problémy s fixací a jsou tam i workaroundy, které můžete zkusit.

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30654

Zkuste před napsáním dotazu nejdříve hledat;)
Jameson_ce4you (51)|15.12.2008 10:41
Urobil som tiež kustomizáciu T-Mobilu (toho, kto vymyslel tú nechutnú ružovú obludnosť by mali nútiť ju do konca jeho zúfalého života to používať!), žiaľ je pár vecí, ktoré pri najlepšej vôli neviem zmeniť.

1) Farba fontu (alebo pozadia) "Large" menu v TouchFlo:



Tmavé na tmavom moc čitateľné nie je - vedeli by ste poradiť, ako na to? V štandardnom ("small") menu to viem nastaviť cez témy (.tsk), ale na toto large to nejako vplyv nemá... alebo robím niečo zle? Nemohol by prípadne niekto prosím poslať originál .tsk z Raphaela?

2) Okno "Internet":



Vedeli by ste poradiť, ako odstrániť túto ružovú nechutnosť a nahradiť to peknou klasickou internetovskou zemeguľou, ktorú majú všetci normálni používatelia Raphaela?

3) Comm manager:



Hoci nepochybujem, že ružové čudlíky sú vec, ktorá v žiadnom správnom T-mobile zariadení nesmie nijako chýbať, mne trhajú oči. Mohli bz ste mi prosím prosím (somravý pohľad) uploadnúť z windows diru súbory Status_*.png? Prípadne, viete poradiť nejaký cab Connection Maganeru, ktorý zahŕňa aj tieto súbory?

Inak pre tých, ktorí trpia tiež smrteľnou alergiou na T-mobilácku "teplú magentovú" ružovú: použil som túto čiernu TouchFlo tému, nahodil som to cez TF3D Config a týmto nastavil farby prostredia. Hádam to niekomu pomôže...

Hral som sa aj s možnosťou harddresetu bez nahrania brandovanej customizácie, reakcie sa mi zdali dokonca rýchlejšie, no pravdu povediac, nenašiel som plne funkčný cab s touchflo - možno ešte pošpekulujem, ak ma tá ružová zmorí...

Ešte posledná otázka (možno sa to už niekde rozoberalo, zatiaľ som to však moc neriešil, preto pardón, ak sa pýtam na už zodpovedané): kde sa dá úplne vypnúť to nešťastné dopĺňanie textov pri písani s HW klávesnicou? Podarilo sa mi v konfigu zakázať automatické opravy (nedalo sa s tým vôbec písať), ale úprimne povedané mi tam ten slovník robí len zlobu (..kým nebude slovenský, iné to asi nebude...) a najradšej by som sa ho zbavil úplne.

Vopred ďakujem všetkým a ospravedlňujem sa za trošku väčší príspevok!
mijou (109)|15.12.2008 18:31
Len pre upresnenie, ta fialova nieje magenta, ale fuchsiniova! :) :) :) :) :)

ZMAZAT
Jameson_ce4you (51)|16.12.2008 01:57
Zbavenia sa "ružovo-fuschiovo-magentovo-fialovej" kustomizácie od T-Mobile na MDA Vario IV

Hovorí sa: pomôž si sám, aj boh ti pomôže. Ja azda k tomu dodám, že keď si pomôžeš sám, tak sa už môžeš na ostatných... No ale buďme slušní: takže nakoniec po dlhom študovaní a skúšaní a hľadaní a trápení následuje stručný popis, ako sa zbaviť škaredej T-mobile kustomizácie v desiatich jednoduchých krokoch (pozor, robil som to na mobile brandovanom slovenským T-mobilom, na českom by to principiálne malo ísť tiež, ale neskúšal som!!):

1. Stiahnite si tento inštalačný balíček - obsahuje potrebné rárohy
2. Urobte harddreset zariadenia (!!!!na vlastné riziko!!!!) - hlasitosť dolu + enter + reset
3. Po nakalibrovaní obrazovky sa objaví nápis, že o 3 sekundy sa načíta kustomizácia - nečakajte, máte len 3 sekundy na softreset, stlačte ho!
4. Nabehne "čistý" systém. Úplne čistý nie je, T-mobile už čo-to v ROM pomenil, ale je to lepšie, ako keby sa tie zrúdnosti už aktivovali
5. Nainštalujte TouchFlo3d.cab z balíčka. Je to Touch Flo 3D verzia 1.0.1630.30. Inštaluje sa sakra dlho...
6. Po resete nahrajte do adresára Windows súbor HTC_Default.tsk. V nastavení Today ju aktivujte.
7. Wallpaper.jpg najhrajte do My Documents\My Pictures\. Kliknite naň vo filemanageri (alebo si ho otvorte v Pictures & Videos) a nastavte ako obrázok v pozadí s nulovou priehľadnosťou.
8. Zo súboru Status.zip vybaľte súbory Status_*.png a nahrajte ich do adresára Windows (treba to spraviť priamo v zariadení)
9. Spusite si svoj obľúbený editor registrov (odporúčam Total Commander) a choďte do HKLM\Software\HTC\EnlargeMenu. Tu urobte následovné:
a) zmažte hodnotu ManilaCustomTexture (je tam "\windows\TMO_Vic_Bkground.png" - môžete to upraviť na vlastné pozadie start menu - pohrajte sa)
b) ManilaCustomHlDown zmente na HEX: 5CDF42
c) ManilaCustomHlUp zmeňte na HEX: 0A7F34 (obe hodnoty môzete nastaviť podľa potreby - je to farba aktívneho pásiku v large startmenu, ja som ich len odhadol)
d) ManiliaCustomText zmeňte na HEX: FFFFFF (farba písma v menu)
10) Reštartnite MDA Vario IV a máte HTC Raphael (ok, nemáte, ale aspoň na prvý pohľad)...

Hádam sa tento návod dakomu hodí... Okrem toho odporúčam vypnúť bootovaciu animáciu (je otravná), ale to už každému podľa chuti...
aeon101 (213)|16.12.2008 10:48
Diky za pekny navod...da se to pak vratit do normalniho, puvodniho stavu pres posledni restore? Nebo mam T-Mobile ROMku zazalohovat jako takovou?

Dan
Jameson_ce4you (51)|16.12.2008 15:07
[quote=aeon101]Da se to pak vratit do normalniho, puvodniho stavu pres posledni restore?[/quote]

Presne o to mi išlo, aby som nemusel nič flashovať - kvôli záruke... Takto stačí urobiť klasický hardreset a Vario budeš mať v úplne rovnakom stave, v akom si ho doniesol z predajne...

Crossover (4)|23.12.2008 17:38
cus chci se zeptat jestli neexistuje nejaky program na prijimani hovoru pouze tlacitkem "zvedli telefon" a ne displejem do cela casto to v kapse prijmu nebo polozim dik
Bobanovicz (511)|23.12.2008 19:16
To už se tady probíralo mockrát.
Crossover (4)|23.12.2008 21:19
tak jsem to zapnul zavolal jsem si od mamky a normalne sem to zvednul do tykem na displej jako kdyby ten program nefungoval nevite co stim
Jameson_ce4you (51)|23.12.2008 21:33
Použi poslednú verziu slide to unlock (S2U2), vie ako blokovať klávesy, tak aj zabraňuje nechcenému ťapnutiu na obrazovku - hlavne, ak používaš neaké púzdro je to soft k nezaplateniu... Ešte linka: http://www.ac-s2.com/