Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pictures a Videos

DarkAngel.sk (12)|18.5.2008 07:42
Caute... Chcem poprosit o pomoc. Pocas tohoto tyzdna som bol prec a pofotil som s Etenom X500+ pekne fotky a nahral zaujimave videa... Viem ze este vcera vseko fungovalo, ale dneska ked si chcem prezriet videa alebo fotky na Etene mi napise : "Cannot load file". Skopirovat sa tieto videa a fotky na PC tiez nedaju... Ale viem ze na tej karte musia byt pretoze ich aj Total Comander nasiel.. urcil datum, meno a velkost tychto fotiek. Prosim poradte mi co mam spravit aby som to rozbehal ... Jedine viem ze som menil SD a viem to ze fotky ktore sa ulozili do pamete telefonu idu .... :( Pomozte mi :( som bezradny .. dakujem
DarkAngel.sk (12)|18.5.2008 23:07
nikto sa s takymto problemom nestretol alebo nechapete otazke ? co potrebujete este vediet aby niekto odpisal ? :D
l3mur (19)|19.5.2008 09:19
Podobne chovani jsem jednou take zaznamenal na X500. Na karte se dala jen nahlizet struktura, jinak nic nefungovalo. Reseni jsem nasel po haluzi - stroj byl nastaven tak, ze mi backupoval snad kazdy den a backupy sly do rootu na kartu. Tech backupu jsem tam mel pozehnane, ale kartu porad z 80 procent prazdnou. Vubec temhle vecem nerozumim, ale pomohlo ty backupy smazat. Karta se mnou opet zacala komunikovat. Jinak si myslim, ze ti lidi neodpovidaji, protoze nazev toho vlakna je zavadejici a vlastne ani neni jasne, ze mas nejaky problem ;)
Zdenek Malinsky (9781)|19.5.2008 22:51
Zkus na to nějaký soft - Pocket Mechanic apod. Určitě tu toho v diskuzích najdeš víc.
Panot (569)|19.5.2008 23:53
Já obvykle problémy s kartou řeším tak, že z ní vykopíruji obsah, v PC zformátuji a zase obsah nakopíruji zpět. Jo a taky někdy pomůže obyčejný softreset, na který se po výměnách karet a jiných operacích často zapomíná. Pokud ti to nejde otevřít v základním Pictures and Videos, tak zkus jiný externí soft na obrázky, jestli budeš mít stejný problém, může být taky vadná karta.
DarkAngel.sk (12)|22.5.2008 13:02
cauko ludia. bol som o5 prec tak som nemohol reagovat ... ale podarilo sa mi zistit ze tie fotky a videa ktore nejdu ppc uvadza ze su JPG ale oni v skutocnosti maju nazov napr : DC080517052.jpg.35173080.menc pricom ta pripona 35173080.menc je vsade rovnaka ... skusal som to odstranit v Total Commanderi v pc ale JPG nefunguje ... takze pravdepodobne ide o nejake sifrovanie ... moj eten sa rozhodol zasifrovat fotky a videa z nejakeho datumu alebo nejaky kreten mi v etene nieco nastavil ... takze hovori vam nieco pripona MENC ?? dakujem za odpovede
DarkAngel.sk (12)|25.5.2008 22:37
doprdele poriadna podpora. ... clovek potrebuje jednu pomoc .. a nikto neviem ako odcryptovat menc subory ... ludia to sa vam fakt nikomu nestalo to fakt nikto neriesil ? podarilo sa mi na google najst nieco .. ale to z dielne htc :D

http://www.htcwiki.com/page/Storage+Card+Encryption?t=anon ... tam je navod ale nejak to nejde :( fakt stym nevie nik robit ? :(
Panot (569)|25.5.2008 23:05
Podíval jsem se na ty HTC stránky a hovoří se tam jasně. Struktura ukládání tvých fotek napovídá, že máš nastaveno kryptování souborů ukládaných na kartu. Je třeba tedy zrušit kryptování ve Start/Settings/System/Encryption a zde odkliknout "Encrypt files placed on storage cards". Pak by to mělo fungovat tak, že se ti fotky nebudou ukládat už v tom zběsilém formátu. Také jsem zde vyčetl, že ve flash ROM je uložen klíč na decryptování již uložených souborů. Pokud bys provedl hardreset, tak už to nikdy nerozšifruješ. Takže na těch stránkách máš návod, jak to odkryptovat a hlavně zrušit to kryptování. Nikdo ti tu neodpovídá, protože zřejmě nikdo takové problémy neřešil.
DarkAngel.sk (12)|26.5.2008 17:35
noo ide o to ze citat viem ... aj som zistil ze sa zasifruju iba nove subory, a ze ak sa to chce zrusit tak treba odciarknut encryptovanie ... ale to uz mam odciarknute tyzden ... robil som to podla toho navodu ... nakopiroval som pomocou citacky karty subory na disk, zapol vypol ecryptovanie ... nakopiroval som tam tie subory ale oni sa stale kopiruju ako .menc ... a v navode bolo ze sa to ma pomocou actyvesync ale to sa neda pretoze cez active sinc napise ze je to neplatna polozka ... mam vypnute kodovanie skusal som tie subory poslat aj do pamete telefonu a NIC :( je pekne ze sa mi uz dalsie subory cryptovat nebudu ale ja potrebujem rozsifrovat tie co sa zasifrovali a to nefunguje :(
Panot (569)|26.5.2008 18:55
Tady je přesně ta pasáž na odkryptování:
Decrypting files:
To decrypt files that are encrypted, the current solution is to transfer them from the storage card to a computer via ActiveSync or Windows Mobile Device Center, and then copy them back to the storage card after the Storage Card Encryption has been disabled on the device.
To disable Storage Card Encryption:
1. Go to Start>Settings>System Tab>Encryption.
2. Uncheck the box that says “Encrypt files placed on the storage card.”
3. Tap OK.


Nepíšou tam ale, že by se to mohlo kopírovat přes čtečku. Zkus to u někoho, kdo má Visty a Windows Mobile Device Center, když ti to ActiveSync nebere. Třeba budeš úspěšnější. BTW já vím, že číst zřejmě umíš, ale když jsi tak brečel, že nikdo na Tvůj problém nereaguje, tak jsem se nad tebou slitoval a alespoň napsal :).

Dodatek:
What's with the MENC extension?
The files are stored on disk with a MENC extension - this lets the encryption filter know quickly which files are encrypted and if they match the key on the device. If you put the storage card in a desktop card reader, or put it in another device, you will see that the files have a MENC extension. The point of the extension is that you can't read those files, so the extension makes it harder for you to try to load those files into an application that won't be able to read them anyway. We also were able to associate a lock icon with the extension to add an additional hint.
If the encryption filter on the device is able to read and decrypt the files, it hides the MENC extension so the file looks like normal.

Pokud jsi udělal hardreset, máš už smůlu:
My files were encrypted and I hard reset my device. Can Microsoft help me recover the files?
No, the keys are lost and the files cannot be recovered.