Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HW nebo SW klávasnice?

GeorgeZ_ce4you (12)|30.4.2008 16:12
Dobrý den, napište mi prosím své zkušenosti z používání sw a hw klávesnice. Chci si koupit Kaiser nebo Cruise. Do ted mám obyč. nokii a denně napíšu 10 emailů, 20 sms, surf. přes opera mini a tak 2 hod. komunikace přes jimma, a 30 min. volání. Nemám s čím porovnat bude to můj první foun s WM.. Fora o těchto mašinkách mám přečtené přesto nejsem rozhodnut..:( děkuji..
Nesli (409)|30.4.2008 16:39
Jednoznazce jsem pro HW klavecnice..Mel jsem MDAIII, pak TyTn, oba s HW klaveskou a v porovnani s MDA CIII co mam ted byl psani neuveritelny luxus, trosku ted lituji, necekam jsem ze pro me bude absence klavesky takovy problem:( ;) ..Nerikam ze to bez ni nejde, ale je to proste mnohem pohodlnejsi a rychlejsi s HW keyb., a myslim ze by se ti hodila, podle toho co jsi napsal se asi dosti natukas;)
Samozrejme existuji i jine alternativy, treba BT keyboard, nejaka prenosna skladaci, ci pokud muzes mit ppc pripojene k pc tak myzes vyuzit normal klavesnici pomoci progr. "My Mobiler" atd..
Je holt potreba rozmyslet si jak moc bys ji pouzil, ja bych ji ale bral;)
Whippy (206)|30.4.2008 16:39
Mel jsem MDA Compact, XDA orbit kde jsem fungoval bez HW klavesnice a bylo to dostacujici. Pravda, nebyl jsem takovy pisalek jako ty, obcas mejl, par smsek a icq. Ale po porizeni Kasisera se vse zmenilo. HW klavesnice je silne navykova a dnes uz bych zarizeni bez ni nechtel. :)
Kibitz (212)|30.4.2008 17:09
Tak z toho co pises potrebujes zcela jednoznacne hard klavesku. Pisu min nez ty, ale bez hard klavesky je to nerealne. Soft je dobra tak na napsani par sms denne, ale delsi mail nebo pokec po icq je tragedie.
trminek (88)|30.4.2008 17:37
tak uplně s Váma co se týce HW klávesnice nesouhlasím. Měl jsem Vario, pak Tytna, Kaisera a Treo 750. Teď mám Touche a když hodím display naležato, zapnu Resco keyboard se skinem IPHONE tak se pise perfektne a temer bez preklepu. Navic kdyz pak dopisu, jen hodim touche do kapsy a nemusím nic zaklapávat a zase odšoupávat když mi přijde odpověď. Toto je míněno hlavně na ICQ. Jediný zařízení, který se mi zdálo praktičtější bylo Treo750 - klávesnice na čelní straně je bomba, ale zase na úkor displaye.
Při tom ovládání SW klávesnice je důležitý aby zařízení nemělo zapuštěný display což Cruise nemá.
Honza102 (182)|30.4.2008 18:28
Jednoznačně HW klávesnice. Na kecání po icq, a maily je to nezbytnost. SW používám jenom jako nouzovku, když potřebuju naťukat krátký text nebo v tramvaji, když se potřebuju držet :).
Standa_ce4you (380)|30.4.2008 23:30
Taky hlasuju pro hardwarovou klávesnici. Chtěl jsem teď koupit XDA Flame, asi poslední opravdu výkonné pda s telefonem, a asi tři dny jsem veškeré sms a další věci psal pokusmo jen na softwarové klávesnici... hrůza! Jen z tohoto důvodu XDA Flame padlo. HW klávka je nutnost.
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2008 11:41
to GeorgeZ
Při tvé frekvenci psaní bych také asi doporučil něco s hw klávesnicí.
Další možnosti jsou externí hw klávesnice, sw klávesnice, full screen keyboard (taky sw) nebo různé druhy rozpoznávání písma. Ale stejně až po čase a vyzkoušení více možností poznáš, co ti vyhovuje nejvíc.