Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

Martin Ráž Hoch (1832)|19.6.2008 08:27
[QUOTE="lapepe"]Před hoďkou jsem verzi 5.5 uploadnul do mého TyTNíka... zatím super. :yes:
Jen mi chybělo... HTC Connection Settings, PCMkeyboard, ostatní je v ROM, takže paráda. :) [/QUOTE]Connection settings je kravina. Nač cpát do ROM program, který má 2 MB. Tohle si může uživatel nainstalovat sám(a nebo nebýt lama a nastavit to za 5 minut růčo), stejně jako PocketCM Keyboard, kterou někdo nemusí preferovat. Mě se tenhle soft instaluje pomocí UC - to je nástroj na uživatelské přizpůsobení vlastní unattended instalace.
WAV_ce4you (42)|19.6.2008 10:08
Používáte někdo na tuhle ROM (poslední release) nějaké nadstavby od SPB nebo SBSH a s jakými zkušenostmi?
hall80 (51)|19.6.2008 10:37
NaŽďár chlapí..Mám také MRH 5.5 a je super..rychlá a stabilní :yes:
Pár věcí k ní:
--1) samovolné zavírání aplikací na pozadí při nízké hodnotě volné ram(vlastnost ROM6.1) - když si nastavíte dané aplikace (např.PocketMusic+TomTom) v taskmanageru mezi "exclusive", zavře je až při opravdové nouzi,což už je lepší než když vám kilne PocketMusic během přepočtu trasy v TomTomu!!
--2) našel jsem jednu mou oblíbenou oddechovou hru,která na 6.1 a 4GB uSDkartě nefunguje - TombRaider.Chyba bude zřejmě s prací s kartou (např. RescoEkplorer jí neukazuje název), protože když dáte TombRaidera do vnitřní paměti,funguje!
--3) občas spadne výpis nepřijatých hovorů - lehne jakoby zobrazování plochy. Udělá to ale jen když máte LANDSKAPE..a at uděláte cokoliv,plocha již nenaběhne..ale pomoc je jednoduchá - přepněte do portail a vše se obnoví:)).

jediné co mě trošku vadí je změněný Comm Manager - na tom původním(MRH4.7) bylo krásně vidět,co je a není zapnuté:)

A chlapí jen dotaz na tu CZ PCMkeyboard - mě se zdálo,že to strašně zpomalovalo boot windows - subjektivní pocit - vy ho používáte? Kujuu

A MRH - jsi stejně mahér s těma romkama:)..máš muj plný obdiv:)
Janhura (62)|19.6.2008 15:32
Machr MRH to on tedy je, ale až příliš veliký. Čekám, kdy "dovyvine" a dá si pauzu, abych pak mohl flashnout a mít alespoň 2 týdny poslední aktuální SW, ale kdepak, nedočkám se.
A pořád přeinstalovávat a pak doinstalovávat kupu uživatelskýho SW se mi nechce.
Takže MRH, prosím tě, kdy plánuješ letos dovolenou? Už by sis zasluhoval odpočinout, moc ti ji přeju.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.6.2008 15:40
Budu asi měnit job, tak budu mít dovolenou na chatě, ale na druhou stranu net mam porád sebou a vím, kde chytnu 3G:)
Janhura (62)|19.6.2008 16:54
Žertoval jsem, i když je fakt, že mám ještě pořád ofiko 6.0 a teď někdy povýším na 6.1 . To je dobře, že tě tahle práce baví, díky za všechno.
netino (185)|20.6.2008 03:59
SPB Mobile Shell 2 a vsetko ide v pohode
macaziza (6)|20.6.2008 21:48
Zdar, mohli byste tu někdo vysvětlit položky, které jsou v advanced configu pod peformances (file system cache, file system cache size, file system filter cache, glyph cache)?

Hrál jsem si s tím nastavením, a v několika případech mi neběžel ani audio manager s wordem (pro nedostatek paměti), a po přenastavení běží např i 6 aplikací naríz a bez problém.

Z nastaven těchto položek možná může praměnit nestabilita a zavírání aplikací, které tu někteří mají. Já jsem na to přišel etodou pokus omyl, ale zajímalo by mně, co co znamená.
peter.nr (501)|21.6.2008 01:05
Po dlhšej dobe som znovu upgradoval Hermesa. Z verzie MRH 5.0, ktorú som testoval ako jeden z prvých a chodila spoľahlivo.
Verzia MRH 5.5 je ešte o kúsok lepšia. Dnes som to flashol aj kamošovi, ktorý od kúpy Hermesa bežal iba na oficiálnej ROM, najskôr 5.0, potom 6.0. Úplne bol nadšený rýchlosťou tejto ROM. A ja zdieľam jeho názor.

Po flashnutí som v podstate potreboval iba 2 zásadné customizácie:
1. Slovenské rozloženie HW klávesnice
2. Fix na HTC Home Weather - spolu so zadaním môjho mesta

Connection wizard je vec názoru - podľa mňa je nepotrebný. Do 30 sekúnd nastavím v My ISP APN na "internet". Mám iba T-Mobile a neviem si predstaviť prehadzovať SIMky 5x za deň. MMS nepoužívam.

Čo sa týka veľkosti voľnej RAM:

Samozrejme, dostupné sú aj superčisté ROM s dvojnásobnou hodnotou, ale ja potrebujem môj štandard v SW výbave a ten mi dá MRH. Nepotrebujem navigovať, súčasne počúvať hudbu a telefonovať.

Faktom je, že 64 MB RAM je naozaj veľmi veľmi málo. Pozrite sa však do diskusie k Diamondu a uvidíte, že tam riešia podobné problémy, keď im pri oficiálnej ROM ostáva cca 30MB RAM zo 192MB! Hádam to Touch Pro s 288 MB vyrieši. :D

Ešte raz, MRH, díky za skvelú prácu! Po malilinko nedoladenej verzii 5.0 (kde beta bola lepšia ako final) je tu skvelá 5.5. :yes:

P.S.: Videl som video, kde v spomínanom Diamonde nabiehala obrazovka s HTC Home po zapnutí cca 3 sekundy - bez HTC Home nabehla hneď.
V MRH 5.5 blikne aj s HTC Home okamžite! :yes:
Jeremi_ce4you (34)|21.6.2008 14:21
kde stiahnem toto? Fix na HTC Home Weather - spolu so zadaním môjho mesta
Jardo_ce4you (8)|21.6.2008 20:26
cafte, mam jeden problem, a to je ten, ze normalne pouzivam fon a sem tam sa mi stane ze mi nezapne display, pride SMS a tma, niekto vola a tma.. Pomoze softreset a potom to ide, prijmem 100sms a 10telefonatov a potom zase.. je to nepravidelne a nevyspitatelne.. neviete co s tym?
peter.nr (501)|21.6.2008 22:45
[QUOTE="Jeremi"]kde stiahnem toto? Fix na HTC Home Weather - spolu so zadaním môjho mesta[/QUOTE]

Všetko je to na stránke N2A's Weather Patch.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.6.2008 01:21
[QUOTE="Jardo"]cafte, mam jeden problem, a to je ten, ze normalne pouzivam fon a sem tam sa mi stane ze mi nezapne display, pride SMS a tma, niekto vola a tma.. Pomoze softreset a potom to ide, prijmem 100sms a 10telefonatov a potom zase.. je to nepravidelne a nevyspitatelne.. neviete co s tym?[/QUOTE]Osobně na tento problém nenarážím, ale každopádně osobně se mi osvědčil reset telefonu jednou denně (resp. já ho na noc přímo vypínám) a volám, SMSkuji, datuji atp. jako kuna;)

Ostatním děkuji za chválu, jsem rád, že trocha toho mého pachtění pomůže i ostatním, ne jen mě;)
fleris (31)|22.6.2008 08:45
Já mám problém s MRH 5.5 Diamond Stable. Tento problém přetrvává i ze starší verze 5.0 (měl jsem jen tyto dvě). Nevím jestli to dělá i vám, ale pokud se dostanu na historii volání (třeba přes ikonku v menu HTC Home) a tam stisku tlačítko červeného telefonu, naskočí mi na displeji toto bílá obrzovka (viz příloha). Potom už se nedá dostat zpět na today obrazovku. Pomůže jen soft reset.
00285238_capture000_iW93.jpg
netino (185)|22.6.2008 22:03
Rovnaky problem po par dnoch aj u mna co sa tyka daileru.Ale poradil som si tak ze som si dal klavesovu skratku na Alt+F4 a on ho zavrie a slape vsetko ok dalej.Ale chyba sa opakuje
Martin Ráž Hoch (1832)|23.6.2008 00:07
Osobně mám klávesovou zkratku ALT+F4 namapovanou na podržení tlačítka 2 a možná i proto na tento problém nenarážím. Pouštím historii hovorů přímo z ikony z dialeru.
peter.nr (501)|23.6.2008 00:43
Ja s týmto problém nemám. Robí vám to aj pri spustení histórie hovorov priamo z dialeru?
Po stlačení červeného slúchadla (položenie hovoru) naozaj naskočí uvedená obrazovka, ale stačí kliknúť na ikonu jedného z typov hovorov a dostanete sa do normálu. Dialer osobne zatváram HW tlačidlom OK, resp. bočným OK/StartMenu.
hall80 (51)|23.6.2008 10:01
Ahoj všichni,
o tomto problému jsem už také psal..u mě se to stává, pokud mám před příchozím hovorem nebo před nahlédnutím do historie obrazovku v landskape (historie je totiž nejspíš dělaná "pouze" pro portail(samo se to na portail přepne!!)...ale přišel jsem na to,že stačí místo softreset pouze přehodit si obrazovku(osobně to mám namapováno na jedno tlačítko kvůli používání founku v autě) z/do portail a historie se vzpamatuje:)....
TO:macaziza
prosím tě, když už jsi si hrál s tím nastavením cache..při jakém nastavení ti nejméně zlobilo to zavírání aplikací na pozadí?? :))..děkují:)

PS: nastavení exclusive v taskmanageru proti zavírání nepomůže..byla to jen shoda náhod:-/...radil jsem to dříve.
peter.nr (501)|23.6.2008 10:27
Asi fakt záleží na HW, ale ja som ani raz nemusel použiť SR. Naozaj stačí OK/Close a je to v pohode. Je to maličký bug, nie nejaký fatálny, takže to neriešim.

Ešte raz: Je tu niekto taký, ktorému históriu nezatvorí OK/Close???
macaziza (6)|23.6.2008 10:30
Mám tam nastavené: File system cache: Enabled, File system Cache size: 8MB, Filters system chache Disabled, Glyph Cache 128KB. A šlape mi to v pohodě, naráz to zkousne audio manager, word, excel, idos, a nic se nevypne. Exclusive mi právě taky nepomohlo. Možná by ty položky šly nastavit ještě lépe ale nevím, co co znamená, a nemám teď moc čas to hledat. Snad ti tohle pomůže.
hall80 (51)|23.6.2008 10:41
Děkuji :) ..hned to odzkouším a kdyžtak dám všem vědět...;)
Martin Ráž Hoch (1832)|23.6.2008 11:37
Ha, mam ještě lepší ROMku, ale nevim, jestli vám ji dám:)
peter.nr (501)|23.6.2008 11:39
Tak aspoň tým spokojným, ako som ja. :)
hall80 (51)|23.6.2008 11:53
buuu já už jsem taky spokojený...opravduuu :D - protože to vypadá na to že Filesystemcache 8MB pomohlo..nastartoval jsem PocketMusic,TomTom,SmartMaps..prepocetl trasu a vypadá to supeeer:D ..uvidím tedy až za jizdy v aute,ale zatim to vypada,že tvá super rom s timto tweekem bude konečně bez omezeníčka i pro mne :)
Martin Ráž Hoch (1832)|23.6.2008 12:09
MRH 5.7

http://asapload.com/123096

- Nové HTC Album portace z HTC Diamond
- Nové HTC Enlarge Start Menu - zvětšuje i všechny ostatní nabídky - absolutně touch;)
- Nový HTC Task Manager s velkými tlačítky
00285425_MRH_5.7_GF1j.jpg
biker7000 (4)|23.6.2008 23:51
Prosim o pomoc
Da sa odinstalovat HTC Action screen z rom MRH 5.5 a dat naspat calendar? Ponuku action vobec nevyuzivam na rozdiel od kalendara. Dik
peter.nr (501)|24.6.2008 06:53
Odinštalovať asi nie, lebo nie je nainštalovaný. Ale napr. cez program Advanced Config v menu Key Mapping to ide zmeniť veľmi jednoducho. Zložitejšia cesta je úprava registrov, ale funguje to tiež.
netino (185)|24.6.2008 22:55
Cafte mam este Diamond 5,5 ROM a mam taky problemik ze program TCPMP mi dost seka az tak ze sa to neda pozerat film.Mam 0,7 RC takze neviem treba tam este nieco doladot??Alebo to je ROMkou ze sa nedaju prehrat filmy???
fleris (31)|25.6.2008 15:56
Díky za rady ohledně zmeškaného volání. MRH vydal novou ROMku 5.7, tak mi nedalo a hned jsem si ji nahrál. Vpříloze jsou dvě chybky se kterými jsem se setkal. První je Taskmanager po spuštění aplikace ALT-F4. Druhá mi vadí nejvíc. To je fotka zobrazena v aplikaci Album v lanscape režimu (vysunutá klávesnice) a kolečkem zvětšena. Dělá to jenom mně nebo jsou to obecné chyby?
00285748_error_pKbT.jpg
peter.nr (501)|25.6.2008 16:24
To Netino: Prehrávanie videa takmer nepoužívam, ale viem, že vo všetkých ROM, čo som mal mi to sekalo. Treba sa dosť pohrať s nastaveniami grafického čipu v nastaveniach programu. Na nete je o tom kopec informácií (napr. XDADEV fórum).

To Fleris: Ten prvý bug sa mi nepodarilo otestovať - mne to nejak nerobí. A v Albume som niečo také zazrel. Osobne ale Album nepoužívam - pre jeho strašnú pomalosť. V tomto je asi NAJ Resco Photo Viewer. Super rýchly - odporúčam.
fleris (31)|25.6.2008 17:09
[QUOTE]Ten prvý bug sa mi nepodarilo otestovať - mne to nejak nerobí. [/QUOTE]
Je to jednoduché, stačí když máš namapovanou aplikaci ALT-F4 na nějaké tlačítko (já mám přes HButton tlačítko Explorer) a po rozbalení menu taskmanagera ho stiskneš.

[QUOTE] NAJ Resco Photo Viewer. Super rýchly - odporúčam.[/QUOTE]
Vyzkoušel jsem a souhlasím. Zůstávám u něj.
netino (185)|25.6.2008 18:03
Takze sa vraciam k tomu videu.Ja som mal Tytna a bezne som nan kukal filmy.Ale teraz ako mam tuto ROM mi to fakt seka o zivot a neda sa na to kukat.Skusim este nieco na nastavenia su OK.To som skusal nastavvat.
peter.nr (501)|25.6.2008 23:38
To Fleris: Testoval som to. Namapoval som Alt F4 na button 5 cez Settings/Buttons. Po stlačení buttonu 5 pri spustenom taskmanageri sa nestane nič.
peter.nr (501)|25.6.2008 23:48
To Netino: Skús tie nastavenia. Mne Core Player prehráva video absolútne bez sekania. Je však pravdou, že je lepšie defaultne nastavený ako TCPMP. Ten treba viac ladiť.
fleris (31)|26.6.2008 08:05
[QUOTE="peter.nr"]To Fleris: Testoval som to. Namapoval som Alt F4 na button 5 cez Settings/Buttons. Po stlačení buttonu 5 pri spustenom taskmanageri sa nestane nič.[/QUOTE]

Máš pravdu, když jsou tlačítka namapovaná přes Settings/Buttons nic to nedělá. Projeví se to, pokud jsou namapovaná přes Hbutton.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.6.2008 08:56
Bug v HTC Album - workaround[QUOTE="fleris"]Díky za rady ohledně zmeškaného volání. MRH vydal novou ROMku 5.7, tak mi nedalo a hned jsem si ji nahrál. Vpříloze jsou dvě chybky se kterými jsem se setkal. První je Taskmanager po spuštění aplikace ALT-F4. Druhá mi vadí nejvíc. To je fotka zobrazena v aplikaci Album v lanscape režimu (vysunutá klávesnice) a kolečkem zvětšena. Dělá to jenom mně nebo jsou to obecné chyby?[/QUOTE]Ahoj, tohle se v HTC Ablum děje, ale jde to překnonat. Když začneš zoomovat kolečkem, tak se sice obraz rozhodí, ale když uděláš jeden krok zoom out, tak se to zpraví.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.6.2008 08:58
[QUOTE="netino"]Takze sa vraciam k tomu videu.Ja som mal Tytna a bezne som nan kukal filmy.Ale teraz ako mam tuto ROM mi to fakt seka o zivot a neda sa na to kukat.Skusim este nieco na nastavenia su OK.To som skusal nastavvat.[/QUOTE]Chm, video mi nikdy na TyTNovi nefungovala bez problémů... někdy lépe, někdy hůře, ale u mých ROM jej neberu jako prioritu. Každopádně Peter má pravdu v tom, že TCPMP je už hodně historický SW a jeho vývoj pokračuje v podobě CorePlayeru, bohužel komerční.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.6.2008 08:59
[QUOTE="fleris"]Máš pravdu, když jsou tlačítka namapovaná přes Settings/Buttons nic to nedělá. Projeví se to, pokud jsou namapovaná přes Hbutton.[/QUOTE]Osobně jsem mapoval před HButton, ale jinak funguje i mapování přes nastavení - tam jsem to nastavil také a úspěšně.
netino (185)|27.6.2008 12:25
Som nestastny.Neviem si Vybrat ziadnu ROM.Je to tym ze ja obcas pozeram videa na Tytnovi.Teraz tam ide nacpat 5,7.
5,5 bola ako tak v poho ale u mna to zralo ramku jak svina.Tak skusim tuto.

Tak som ju tam dal a to iste co sa tyka videa.

Tak som tam supol Bikini ROM a hla co sa tyka videa je po probleme.Ale aj tak som sa vratil k Tvojej ROM je v poctate ok.Len Ta pamet!
Neda sa s tym nieco porobit???

Takze na koniec som sa musel vratit k Bikini roms aj ked niesom z nej neako na vetvy ale u Tvojej rom mi vsetko strasne zralo pamet.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.7.2008 01:03
Pracuji na nové ROMce
peter.nr (501)|1.7.2008 01:04
Niečo na tých nových buildoch?
Martin Ráž Hoch (1832)|1.7.2008 01:22
Jop, build 20226 - minule se mi zdál stabilní, jen jsem tam měl nějaké technologické potíže.
peter.nr (501)|1.7.2008 01:45
Nooo, už sa tešííím.
Mechy (19)|1.7.2008 10:27
Zrovna jsem si včera stáhl 5.7 a chtěl jsem ji tam dnes nacpat - tož teda ještě počkám a budu se těšit!
Martin Ráž Hoch (1832)|1.7.2008 10:28
No bohužel se zdá, že i nové buildy s BS nejsou stabilní:(
gulii (140)|1.7.2008 10:49
Tak abych zde informoval... tak problémy s opožděným příchodem sms jsem vyřešil jiným rádiem... 1.48.00 - přijde mi to celkem překvapivé... že starší u mě funguje lépe, jak nové (přitom už též staré :D )

Jinak, co se týče new ROM, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by jsi MRH nemohl změnit font, na ten jaký je u Diamonda odkaz :sarcastic: Zajímalo by mě, jestli to jde vůbec ukuchtit... :oops: díky moc za super práci :)
hall80 (51)|3.7.2008 09:25
Zdárec chlapí -
mám jeden dotaz ohledně užívaného AdvanceConfigu na WM6.1 - jak jsem koukal, jde tam nastavovat FS cache atd.Co mě ale mate a je mi podezřelé je to, že se to na daných místech v registru (HKLM/SYSTEM/StorageManager/FATFS) mění jinak!!Ať dám v AC cokoliv, v registru je vždy hodnota*2!!!Zkoušeno 8MB/2MB/1MB a stále Cache size dvojnásobná oproti nastavené!!..
Jak si tak pamatuju (z WM5) mělo se to měnit tady přímo na požadovanou hodnotu!!

Jinak jeden potvrzující dotaz:(viz netino)
je zvláštní že při používání MRH ROMky5.5 se postupem doby používání - bez instalace dalších software - stále snižuje hodnota volné RAM..nepřišel jsem na to proč ale po cca 3 týdnech používání mám po SR 24MB!!! na začátku bez problémů s nainstalovaným veškerým softwar 27=)..Nic jsem nedoinstalovával..nevíte někdo "co to žere"? Že by nějaký obr LOG?
netino (185)|3.7.2008 16:00
teraz frcim na BIKINI ROM ale ni som neako moc spokojny.Cakam na neaku NEW ROM

Co sa tyka pamete neviem cim to moze byt.MRH ROM je vizualne cool ale pamet nieco zere.Pri pozerany klasickeho divixu sa obraz aj so zvukom moc trha.
hall80 (51)|4.7.2008 13:25
to netino:
Tak jsem si instalnul konečně MRH 5.7 se zmenšenou PagePool na 4M a zatím to vypadá s RAMkou slibně :)) ..Už mi běží TomTom,PocketMusic,mChat a zbývá mi 10MB RAM!!! :O :D ...nic se mi "nekillnulo" ale uvidí se až v provozu..až bude TomTom navigovat a PM bude hrát mjůzik:)..Dám potom vědět. Ta volná RAM je přesně jak píšeš jediná vada na kráse jinak perfektne ukuchtěných MRH ROMek :sarcastic:
peter.nr (501)|4.7.2008 14:23
Dobrý nápad! Ako sa to prejavilo na rýchlosti? Pokiaľ veľmi nie, tak je to riešenie takmer všetkých spomínaných problémov.