Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

Martin Ráž Hoch (1832)|20.9.2008 21:18
[quote=pajousek]A mohl by MHR linknout nějaké hezké HOWTO, jak uvařit ROM? Nic pořádného nemůžu najít a bojím se, že kdybych to dělal metodou pokus-omyl, tak si Hermesa bricknu. :([/quote]

He, he, je to úžasně jednoduché, ale prostě s odlazením ROMky strávíš cca tak měsíc neusátlé práce a stejně to nebude úplně košer. Ucelené How-to najdeš na XDA-Developers, ač ucelené moc vlastně ne... chce to číst, číst a zkoušet a číst... taky mít zdravý rozum a některé věci si odvodit, ale jinak to není takový poblém.
pajousek (10)|21.9.2008 21:22
Měsíc práce? Ten by mi zas tak nevadil. No nic, pudu pořádně číst a třeba se mi i něco povede. :)
Martin Ráž Hoch (1832)|21.9.2008 23:12
Kdybych měl trochu času, rád vysvětlím, ale je toho momentálně tolik, že sotva stíhám občas juknout na CE4You... natož pak do diskuzí o mém starém přístroji;)
sinco_ce4you (229)|22.9.2008 08:08
MRH 9.0 Valerian je dobra rom. Skoda ze posledni, ikdyz nadeje umira posledni. Co me malinko zlobi je hlasitost sluchatka. Uz jsem se na to ptal. Tedy jeho prebuzeni. I kdyz mam nastaveno na minimum tak je to prebuzene. V original WM5 jsem mel hlasitost na pulce. Tam se posunu hlasitost zes. nebo stis. Tady ta reakce je taky. Ale rozdil mezi max a min je, ze je to zkreslene a nebo mirne nezkreslene. Citim v kostech ze by to chtelo nejak ubrat ale jak. Aby se hlasitost roztahla po celem prubehu posuvu tahla. Ptam se vsemocneho guru, varice rom MRH, jestli je v mych silach to nejak "opravit" Nepohrdnu i reakci ostatnich :)) To je takova chybka, malinka, na velmi uspesnem dile. Dekuji za rady.
sinco_ce4you (229)|22.9.2008 21:20
Jeste podotazka: Zalezitost se zvukem pri volani je: New acoustic parameters - call sound should be on higher volume level. Neni to nahodou tohle. Nasel jsem tuto info ze starsi verze rom. Pokud ano je mozne tento parametr zmenit. Dik
Martin Ráž Hoch (1832)|22.9.2008 22:25
Ano, jsou to akustické parametry - vydržte, je to úprava na pár minut...

Oprava akustických parametrů je dobrá pro problém, který způsobuje HTC animace - podělá zvuk, že není při hovoru skoro slyšet. Odebral jsem ji, tak si pak nestěžujte;)

Upload 9.0.1 protekční verze... zastihli jste mě totiž v sakra dobré náladě;)
sinco_ce4you (229)|22.9.2008 23:04
Dekuji
Martin Ráž Hoch (1832)|22.9.2008 23:07
[h]MRH 9.0.1 Valerian - opravena úroveň hlasitosti[/h]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

(nechci kvůli tomu vytahovat Hermese z kumbálu)
sinco_ce4you (229)|22.9.2008 23:23
Mam udelanou zalohu pomoci SPB Backup. Je mozne pouzit zalohu z predposledni rom na tuto posledni. Zustane zachovana zmena, snizeni hlasitosti v teto posledni. Nebo se po obnove natahne do pda i puvodni hlasitost.Uz to sosam. Dekuji
Martin Ráž Hoch (1832)|22.9.2008 23:33
Ne, tato funkce se spuští jen jednou a to po HR, pak už to zůstane nastaveno. V nové ROM se vůbec modifikace nespouští, takže bez obav.
sinco_ce4you (229)|23.9.2008 00:09
Takze mohu potvrdit ze uroven hlasitosti je mozne si nastavit, v mezich ktere znam, jako driv. Pokud to stahnu na jeden dilek od konce tak to je to potichu. Takze je mozne si nastavit hlasitost na uroven kterou potrebuji a neni to prebuzeno. Srozumitelny hovor. Jeste jednou dekuji. :yes: :yes: :yes:


Mozna to mam trochu popletene. Drive jsem zkopiroval text z wordu, treba www........cz a vlozil to do prohlizece. Abych to nemusel psat, tak to mam ulozeno ve wordu. Ted me to nejak nechce mezi aplikacemi prenaset text. Asi to mam nejak spatne nastavene. A nebo existuje nejaka aplikace do ppc , schranka jak ji znam treba ze stolniho pc. Asi to sem uplne nepatri.
papik.i (171)|27.9.2008 15:24
jj...program na správu dočasně úložné schránky existuje, mám to doma v kompu pak dám vědět jaxe to jmenuje nebo ti to můžu poslat.
sinco_ce4you (229)|28.9.2008 09:23
Muze byt nazev. Kdyz to pujde poslat budu jen rad. Zatim dik

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin

gtz (37)|28.9.2008 20:34
Rom je nyni snad v poradku , akorat v romce stale neni Random.... , no nevadi , mel jsem ho na karte. Bude existovat i romka s CZ ? Respektive aspone nejaka mala lokalizace ?
Martin Ráž Hoch (1832)|28.9.2008 20:47
Ne, další vývoj vzhledem k času rozhodně neplánuji - bohužel.
sinco_ce4you (229)|28.9.2008 21:25
Co se tyce lokalizace to by bylo zavrseni uspesneho dila. Kdyz bych nejak mohl pomoct. Treba zajit nastipat drevo, nebo slozit uhli, klidne pujdu. Kdyz by to prispelo k pocesteni rom.
Janhura (62)|30.9.2008 10:37
Na 1000% bys udělal líp, kdyby ses místo štípání dříví těch pár anglických slovíček naučil. Díky hodnému hochovi Martinu Rážovi, že pro nás udělal to co dělal a jen blázen by se namáhal s lokalizací zařízení na konci jeho morální životnosti. Já sám TyTN zahodím hned příští rok, jak jen si budu moci koupit nástupce Raphaela. To zase bude závidět velký vezír MRHH (Martin Ráž hodný hoch) :))
Martin Ráž Hoch (1832)|30.9.2008 12:26
Ale nebude, protože to už MRH bude mít dávno nástupce Raphaela v kapse;)

P.S. [color=green]Jinak plně souhlasím - pro Hermes už nemá cenu cokoliv dělat... vývoj nesleduji, ale už je to dávno morálně zastaralé zařízení.[/color]
Lexnb (4)|1.10.2008 17:47
Ahoj, po nějaké době jsem se rozhodl zkusit další MRH rom. Ale bohužel mi 9 Valerian nějak neběhá. Konkrétně když při prvním startu probíhá automatická kastumizace, tak se to na Opera mini.cab sekte a hotovo. Na nic to nereaguje. Zkoušel jsem to několikrát, ale neúspěšně.Po resetu naběhne, ale zřejmě mu chybí pár věcí, protože třeba Dialer nemá skin a podobně. Přitom MRH 8.4 bez problému. Pokud se někomu děje něco podobného a mumí poradit byl bych moc rád. Jinak flashuju po kabelu, klasika. Doma mam starou micro SD, tak zkusim ještě z karty, ale v tom by to asi být nemělo. Valerian se mi moc líbí, tak bych byl rák kdyby to šlo vyřešit. Případně kdyby sám GURU MRH věděl, jak na to. Děkuju Lex
Janhura (62)|3.10.2008 15:41
Závada je na tvém přístroji. Problém, jak sám píšeš, je v tom, že ti neproběhne automatická kastrace :)) . Já naflashoval před měsícem a ROM mi běhá jedna radost. Bejt tebou, tak naflashuju ofiko ROM a pak znovu od MRH, vše po kabelu.
Jameson_ce4you (51)|5.10.2008 00:11
Nemat poslednu verziu Valeriana mi nedalo, tak som tam praskol tu patchnutu verziu... Zvuk fakt ze lepsi, ale ze si tam nedohodil ten RandomAccess povazujem za hriech spachany na TyTNe, aj ked uz si na Rafovi :-). Mimochodom, uz vies, co bude nastupcom Rafaela? Ja po nom lacne poskulujem (teda po Rafovi), ale ako tak na to pozeram, cim dalej tym viac vyplavavaju na povrch fakty o tom, ze mozno to nebude najlepsie zariadenie.. az som z toho celkom smutny - Xperii az tak moc neverim...
Martin Ráž Hoch (1832)|5.10.2008 01:25
S nástupcem Rapha bych ještě nějaký čas počkal. Ohledně zvuku a Hermese chápejte, rozbalil jsem, upravil, zabalil, víc času nemám a Random Access by už vyžadoval re-test.
hall80 (51)|11.11.2008 21:43
Zdarec chlapi:).Jakožto uživatle "morálně zastaralého"..grrr na mistra MRH ;) tytníka mám na Vás a i na MRH dotázek..Funguje Vám někomu předinstalovaný SMS report Eraser? Odinstalace a opětná instalace není problém, jen jsem si všiml jako by se po tomto úkonu tytn hrooozně zpomalil!Taky jsem si všiml, že se neodinstaluje zcela..zůstane po něm ikonka s názvem.Noá má název SMS reports Eraser .. je tam navíc to množné číslo "reportS" :).Ale tim to asi nebude :D .Jinak jsem eraser hledal mezi běžícími precesy a tam nejni.
Dik moc za jakoukoliv odpověď :).Jsem po čistém reinstalu poslední verse MRH 9.0 (kvůli zvuku při telefonování) a systém běhá nádherně :)...tak ho nechcu degradovat.
Dik
urys (402)|11.11.2008 22:14
nefungoval mi
Martin Ráž Hoch (1832)|11.11.2008 22:34
SMS report eraser mi fungoval ok...
hall80 (51)|11.11.2008 22:46
Ahojky oba :)
to urys - oki, jsem "rád" že jsem někde něco jen nepřehlédl a že to nefunguje doopravdy :).
to MRH - zkoušel jsem to několikrát přenastavovat,ale vždycky po zavření setupu a testu odeslání se to chovalo jako bez nainstalovaného SMS RE. Tušim, že jsem poté koukal do tastmanageru na procesy a po reinstalaci SMS RE tam běžela nějaká jeho služba...před reinstalací (po čistém instalu tvé super ROMky) tam služba neběžela...
Ale netvrdím to na 100pro. Je to nějaký pátek a já po několika marných pokusech prostě provedl znovunainstalování SMS RE a pak to všechno makalo...
Jen jsem si poté všiml, že mám nějak lenívého TyTNa a trošku jsem podezříval znovuinstalovaný SMS RE.:oops:
sinco_ce4you (229)|6.3.2009 11:37
To: Martin Ráž Hoch
Pouzil jsem tuhle cestinu, HTC touchHD-2 a fotak jsem musel nechat v angline. Zmizel popis v nastaveni fotaku. A jako druha vec je dialer. Jak je prvni rada tl. 1,2,3, tak vidim pouze jejich polovicku visky. Mam v pulce zobrazeni sedy obdelnik ktery zasahuje do do horni rady cisel a do seznamu volani. Da se s tim zit. Kdyz bych tomu vratil anglinu, mohlo by to byt v poradku. Jak se soubor jmenuje. Ze zrusim jeho preklad. Dekuji.