Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

Martin Ráž Hoch (1832)|30.7.2008 22:19
MRH 8.3 Sun Shower

- Opraven problém s LockLevelem podsvětlení - nyní možné změnit expiraci
- Změněny některé hodnoty a přidána malá vylepšení
- Přidán KeePassSD 0.0.9 s možností odinstalace
- Přidán MortScript 4.1 s možností odinstalace
- Přidán S2U2 1.12 with Diamond graphic (uninstall possibility)
- Přidán funkční Windows Live 10.6.0034.0800 s možností odinstalace
- Přidán YouTube Play 1.0.0.7 s možností odinstalace
- Všechny chyby by měly být opravené

- Info a download na první straně
RDol (6)|31.7.2008 01:57
Tak si pár dní hraju s MRH 8.2 (používal jsem dlouho K's ROM Final, předtím ty ofic.WM6 a WM5) a nevycházím z úžasu, jaká rychlost se dá z Tytna dostat. Překlápění obrazovky při vysunutí klávesnice a hafo dalších věcí, to je paráda. I to spouštění Opera mini je bleskový.

Našel jsem však jednu drobnost, která mi přeci jenom trochu komplikuje používání. Lezu do auta často s BT sluchátkem. U všech předchozích buildů jsem v dialeru viděl symbol připojené náhlavní soupravy - člověk si tak mohl snadno odkontrolovat, že se mu BT připojilo, event. během hovoru vizuálně zjistit, že mu chcípla aku ve sluchátku a že vykládá pár sekund do prázdna...

Je nějaká šance tuto ikonku reinkarnovat v MRH 8.2 či 8.3?

Díky i za negativní odpověď.

RD
imax_ce4you (7)|31.7.2008 09:02
Me ve verzi 8.2 nejde nastavit VOIP nastrojem Sip Config Tool v2.0.1...pri pokusu o nacteni konfigurace ze zarizeni program havaruje...a ani se mi neobjevi moznost hovoru pres voip na today obrazovce, ikdyz ji mam zaskrtnutou aby se zobrazovala...nevite nekdo co s tim?

ve verzi 8.3 uz to zase jde!!!
netino (185)|31.7.2008 11:25
Kedy cca vyjde 8,4?
LUK.Krejci_ce4you (74)|31.7.2008 19:52
Ahoj.
Mam takovou drobnou pripominku. Ac vim, jaky mas vztah k hodinam v liste a ze Te to asi nebude zajimat, ale nechtel by jsi do nove rom privarit mini upravu registru pro zobrazeni DATA i casu....asi vis o cem mluvim, ale pokud bys to nahodou nemel nekde napsane:

HKLM\Software\Microsoft\Shell
"TBOpt" Binary "13 00 00 00"

Usetrilo by mi to droboucky cas, ale zvladnu to i sam, je to na Tobe...stejne stale moc dekuji za Tvou praci, je uzasna.
Martin Ráž Hoch (1832)|31.7.2008 23:16
Ad MRH 8.4

Opět jen změna subverze, takže nečekejte nic zásadního. Spíše bych řekl, že je to konečně stable a funkční ROM tohoto buildu + pár změna vychytávek. Pak to popíšu a uploadnu - HSPDA mi ale dneska uteklo, takže musím až z práce.
peter.nr (501)|31.7.2008 23:35
[QUOTE="MRH"]Spíše bych řekl, že je to konečně stable a funkční ROM tohoto buildu.[/QUOTE]

Nič v zlom, ale v čom je súčasná verzia nastabilná?

Chápem, že pár ľudí tu na fóre je dosť nadržaných na nové a nové verzie. Len tak, zo zásady. Asi nemajú čo na práci, len v robote flashujú, resp. sa doma nudia a flashujú doma.

Ale trochu ma mrzí, že po tom, čo som preskočil pár verzií a flashol súčasnú, napíšeš, že nie je stabilná a stabilná bude tá nasledujúca.
Asi by bolo dobre to uvádzať podobne, ako CRC - Develop, Stable. ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|2.8.2008 00:36
vNo, každá verze ROM je de facto stable, ale zkrátka každá další ROM může být stabilnější, od toho vývoj je;)

Obecně platí - nemáš-li problém, tak neflashuj;)
Jinak ale u MRH 8.4 je docela kus práce, takže snad bude na delší dobu klid;)
Martin Ráž Hoch (1832)|2.8.2008 12:45
MRH 8.4 Sun Shower

- Předěláno na CRC 12.7
- Plno dalších oprav, tweaku a vylepšení
- Označení více zpráv v POutlook funguje
- Přidán HTC Task Manager 2.1.34563.1 s velkými Diamond tlačítky
- Přidán S2U2 1.13.1 s Diamond skinem
- Všechny předchozí chyby by měly být opravené
- Info a stáhnutí na první stránce
Martin Ráž Hoch (1832)|2.8.2008 15:35
[QUOTE="LUK.Krejci"]Ahoj.
Mam takovou drobnou pripominku. Ac vim, jaky mas vztah k hodinam v liste a ze Te to asi nebude zajimat, ale nechtel by jsi do nove rom privarit mini upravu registru pro zobrazeni DATA i casu....asi vis o cem mluvim, ale pokud bys to nahodou nemel nekde napsane:

HKLM\Software\Microsoft\Shell
"TBOpt" Binary "13 00 00 00"

Usetrilo by mi to droboucky cas, ale zvladnu to i sam, je to na Tobe...stejne stale moc dekuji za Tvou praci, je uzasna.[/QUOTE]No tady na ty úpravy spíš použij cestu, kdy přes UC můžeš spustit po pre-configuraci ještě další soubory z SD karty. Můžeš provést i script v podobě XML, tj. nastavení registrů. Na XD jsou příklady. Já myslím tuto hodnotu využívám.
fleris (31)|2.8.2008 21:05
MRH 8.4
jen dotaz. Je v teto romce opravdu MortScript? Nemuzu jej nikde najit...
Martin Ráž Hoch (1832)|2.8.2008 22:36
Máš pravdu - není:(, zapomněl jsem jej nechat v popisu, ale v ROM jsem jeho místo potřeboval alokovat pro jiné účely. Dobrý postřeh a díky za upozornění.
peter.nr (501)|3.8.2008 08:48
Tak to si počkám na 8.5. Ten MortScript by sa mi hodil, ale nemám čas na štúdium, ako ho nastaviť. Je to totiž dosť neprehľadné a nejak mi uniká spôsob použitia tohoto sw. Každopádne keby to tam bolo už nastavené pre Operu Mini, tak by som to bral všetkými desiatimi. A kto by nechcel, nech ho odinštaluje.
fleris (31)|3.8.2008 09:01
MRH 8.4
a jeste jeden dotazek :)
Nepodarilo se mi nacist pocasi pro moje mesto, takze to vypada, ze jsi odstranil HTC N2A patched Home plugin DLL, ze jo? :?
Martin Ráž Hoch (1832)|3.8.2008 10:15
[QUOTE="peter.nr"]Tak to si počkám na 8.5. Ten MortScript by sa mi hodil, ale nemám čas na štúdium, ako ho nastaviť. Je to totiž dosť neprehľadné a nejak mi uniká spôsob použitia tohoto sw. Každopádne keby to tam bolo už nastavené pre Operu Mini, tak by som to bral všetkými desiatimi. A kto by nechcel, nech ho odinštaluje.[/QUOTE]No, MortSript asi nikdy nebude nastavený pro Opera Mini. Použil bych tuto funkci, protože přátelé... chystají se věci:)
Martin Ráž Hoch (1832)|3.8.2008 10:16
[QUOTE="fleris"]MRH 8.4
a jeste jeden dotazek :)
Nepodarilo se mi nacist pocasi pro moje mesto, takze to vypada, ze jsi odstranil HTC N2A patched Home plugin DLL, ze jo? :? [/QUOTE]Aha, ano - protože při kompresi CABu HTC home mi to dělalo trochu brikule.
Martin Ráž Hoch (1832)|3.8.2008 10:22
Nová koncepce - aneb co nás čeká

Přátelé, asi tam flashněte tuhle ROM 8.4, protože to možná bude finální odkaz MRH - ne že by se mi podařilo přemluvit ženu pro koupi HTC Raphael, to zatím ne, ale jsem na dobré cestě... už jsem jí jako úplatek koupil nový notebook:D. Spíš se jedná o to, že společně s CRCinAU a Mattem (já pouze přicmrndávám) jsem se zapojil do jednoho zajímavého konceptu customizace nových ROM.

Abych nenapínal, tak univerzální OS jádro + uživatelem volitelná kompletní customizace přes internet (potažmo AS atp.) - jako když jdete do místní Jednoty pro chleba, housky a marmeládu. U pokladny přihodíte žvýkačky a máte jídlo na celý den;). Druhý si třeba koupí k tomu kuře a třetí půlku prasete, každému co jeho jest:D, to má asi smysl.

Uvidím nakolik to bude uživatelné, ale ve výše jmenované kolegy dost věřím;)

Není to otázka dnů, spíše týdne až 14 dnů. Budu vás případně informovat, jak to vidím;)
peter.nr (501)|3.8.2008 12:25
OK, ostávam teda u overenej j klasiky MRH 8.3. ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|3.8.2008 14:45
No pokud s ní nemáš problém, zůstaň;)
peter.nr (501)|3.8.2008 21:00
Nemyslel som to tak. Ostávam u klasiky 8.3 kým nebude na svete ten nový spôsob.
Martin Ráž Hoch (1832)|3.8.2008 21:31
Throttle Launcher

Zkuste tohle:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=390553
netino (185)|4.8.2008 20:51
No mne to neako nefacha?!
netino (185)|4.8.2008 20:51
No mne to neako nefacha?!
HUPS DELETE PLS
Martin Ráž Hoch (1832)|4.8.2008 21:05
Naintaloval jsem Throttle Launcher 0.9.3 a jede mi to docela špičkově. Už jsem si na to navykl a je to hezčí alternativa SPB Mobile Shell, tedy lepší pro Ty, co mají rádi Diamond a těší se na Raphaela;)
pajousek (10)|5.8.2008 07:51
Mám menší problém s MHR 8.4. :)
Když zmáčknu zelený telefonek, tak vidím horní a spodní lištu a jinak všude bílo.
Je to druhý den, co mám WM telefon, takže jestli je todle nějaká jednoduše řešitelná záležitost, tak mě prosímvás nekamenujte. A ano, googlit sem zkoušel.
peter.nr (501)|5.8.2008 08:31
MRH:
Mobile Shell už tiež nie je len to, čo bolo na začiatku. Na XDA sú celkom pekné témy, ktoré vzhľad a chovanie Mobile Shell menia od základu. ;)
Throttle ma nejak nechytilo - možno som testoval nie veľmi podarené theme - Win Seven.

Pajousek:
Ostal som pri overenej klasike 8.3, takže sa ti k tomu nemôžem vyjadriť.
fleris (31)|5.8.2008 09:58
Pajousek
Mám MRH 8.4 a ať jsem zkoušel cokoliv, čistě bílou obrazovku jsem nikdy nedostal. Po stisku zeleného tlačítka naběhne numerická klávesnice pro vytáčení čísel.

Throttle Launcher je zajímavá aplikace, ale už jsem ji dal pryč. Je dost náročná už na tak chudou paměť Tytnu. Navíc nečekaně padá a zůstává v paměti, takže funguje zas až po restartu. No ještě to má dost práce před sebou. Podle mě se toto hodí opravdu až na Diamonda nebo Rafaela.
pajousek (10)|5.8.2008 11:41
No, nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nainstalovat HTC Dialer. :)
papik.i (171)|5.8.2008 14:09
jj souhlasím s fleris...náročná na paměť, spustila se mi jen někdy né vždy, když jsem to po ní chtěl a místo tohohle bych se raději vrátil k Shellu bo na něj se dá už napasovat opravdu hodně skinů:)
netino (185)|5.8.2008 17:44
Koncim s TyTNOM v mojom zivote.Uz som mal 3 kusy a kazdy skapal na bielu obrazovku.Neviem aka to je zavada ale do servisu sa to podla mna neoplati davat.Ak sa mylim poradte.Proste z nicoho nic obrozvka zmizne a je cela biela.Aj ked troska zatlacim v pravom dolnom rohu ramu dyspleja.
Viem ze to sem nepatri ale ved vsetci vieme ze tu sa vsetvi tocia ohladne Tytnov.
Martin Ráž Hoch (1832)|5.8.2008 21:28
[QUOTE="papik.i"]jj souhlasím s fleris...náročná na paměť, spustila se mi jen někdy né vždy, když jsem to po ní chtěl a místo tohohle bych se raději vrátil k Shellu bo na něj se dá už napasovat opravdu hodně skinů:) [/QUOTE]No, tyhle problémy nemám. Mám jej jako plugin TODAY a i na Hermesovi jede docela svižně. Je to ale jen možná aktuální hnutí mysli:), ale na druhou stranu už si zvykám na GUI HTC Diamond, abych to neměl pak k Raphaelovi daleko;). Docela mi to jede i tak, jak si představuji, SPB Mobile Shell je proti tomu moc robustní.
Matrix44 (134)|6.8.2008 10:12
@MRH - a zostane ti po naistalovani Throttle Launcher este na today obrazovke miesto pre Spb Diary ? Strasne som si zvykol ze vidim nielen dnesny den, ale aj par dni dopredu, co mam urobit a co ma caka. Z obrazkov totiz vyzera ze tam uz neostalo ziadne miesto na zobrazenie nadchadzajucich udalosti.

Dik,
Matrix44
imax_ce4you (7)|7.8.2008 09:31
zdravim, chtel bych se zeptat, jestli se da nejak uvolnit pamet RAM, po softresetu mam k dispozici asi jen 15MB a rad bych si spustil iGO8, ktera neustale pada kvuli nedostatku RAM...u drivejsich ROM MRH mi iGO chodilo, v poslednich verzich 8.x uz ne...predem dik za nejakou radu...jinak posledni verze 8.4 chodi zatim OK, u verze 8.3 se mi nekolikrat zablokoval dialer a neslo volat a ani se nikdo nedovolal me...pomohl vzdy jen SR...aplikace ktere vyuzivam nad ramec programu ktere jsou v distribuci MRH jsou jen MobiPocket Reader, SPB Mobile Shell, Skype, QIP, VOIP SIP Config Tool a iGO8, tot vse.

Tak uz to za me vyresila sekretarka :D ...cirou nahodou zmackla ikonku "kostlivce" CloseApps a najednou iGO jde :D ...teda ja uz nicemu nerozumim

No ale i tak je to bida...odezvy jsou pomale a obcas iGO spadne :-(...budu se asi muset vratit zpatky k TOMTOMovi
Martin Ráž Hoch (1832)|7.8.2008 14:38
Mě iGO chodí na mé poslední ROM špičkově, dokonce jsem už podle něj párkrát jel a dal vale integrované navi:)

Hodnoty RAM by měly být nad 20 MB, takže bych hledal nějaký plugin nebo něco.
PABO_ce4you (19)|7.8.2008 15:55
Mě iGO8 chodí na MRH 8.4 Sun Shower taky v pohodě.Hodnoty RAM mám okolo 23 MB.Nemusel jsem nic odinstalovat.
imax_ce4you (7)|7.8.2008 17:19
tak sem znovu flashnul MRH 8.4 a po nastavenich a synchronizaci bez instalace jakychkoliv dalsich programu mam po SR volnou RAM 23.11MB...bohuzel nevim, proc sem predtim mel tak malo volne RAM...zacnu instalovat programy a uvidim jak bude pamet ubyvat
pajousek (10)|7.8.2008 22:19
Tato ROM má možnost nastavení automatických datových profilů pro Vodafone ... jestli je to aplikace jako cab, mohl by jsi mi to prosimtě uploadnout?
papik.i (171)|7.8.2008 22:29
No, když jste se tu rozepsali o iGo...tak musím taky napsat, že je to opravdický žrout paměti
a těch 20MB si vždy minimálně vezme...když chci používat navigaci, tak před tím musím vždy
udělat HR ináč to nende, programů moc nainstalovaných nemám, ale po SR mi zbyde tak
21,5MB asi nejvíc žere SPB Diary, ale toho se prostě nevzdám.

Ono je taky rozdíl co používáte, iGo 2006 plus fachala na jedničku, v životě jsem se nesetkal,
že by aplikace spadla z důvodu nedostatku RAM, takhlenc mi to fakčilo na Variu:yes: a to je
stroj prostě o něčem jiném, ale i na Hermesu. iGo 8 je prostě krásné, ale za krásu se musí platit
viz. RAM:mad:
LUK.Krejci_ce4you (74)|7.8.2008 23:11
Mrzi me, ze s tim musim otravovat, ale fakt jsem to nenasel. Nema nekdo predstavu jak do SDConfig.txt zapsat at se urcity program instaluje na kartu a jiny normalne do telefonu? Dekuji za pomoc
Rose_ce4you (0)|8.8.2008 00:26
Prosim o radu jakou verzi ROM mam dat do Hermeska, dostanu darem od pritele, ale chceme tam dat cestinu misto puvodni spanelstiny a hledame ceskou rom diky moc vsem za pomoc. Jsem novacek a moc to tu nechapu.

Je tu prosim nekdo kdo mi muze aspon trochu poradit pripadne kde hledat na internetu - zda je jeste jine forum atd? Nebo zde diskutujou jen znali a neznali se ignoruji? Dekuji za odpoved. Aspon bych rada vedela na cem jsem.
fleris (31)|9.8.2008 12:54
No tak musim napsat jednu, pro me, velmi zlou zpravu ohledne MRH 8.4. Nevim jestli se vam to take stava, ale je to hodne neprijemne. Potreboval jsem sifrovany pristup na internet a ucet + heslo mam ulozene v KeePassu. Otevrel jsem Keepass, pak OperuMini a zjistil jsem pri prepinani aplikaci ze se mi keepass zavrel sam od sebe. Tak jsem ho znovu otevrel a zavrela se Opera a tak dokola. To je bug jak prase, ze aplikace nezustanou spustene a libovolne se zaviraji. Navic to nedelaji to jen tyto dve...

edit: Takze to neni ROMkou, ale vlastnosti windows, ktere jsem par dni nerestartoval, uzasne.... :evil:
SlaMar (33)|10.8.2008 09:47
Fleris – stačilo jen o 5 hodin být rychlejší a už bych flashnul jinou ROMku hrrrr ;)
Takže tento bug mám taky. Snad zkušení Fakíři přijdou na jednoduchou opravu v registrech která vše dá do pořádku. (ale na druhou stranu nemusím používat task manažera a zavírat aplikace :cool: :D )

Takže toto se už děje když máte velikost RAM pod 9,1 MB (přibližně). Nemyslím si že zato muže Windows když RAM má ještě relativně dostatek.
LUK.Krejci_ce4you (74)|10.8.2008 10:24
Hledejte v prispevcich o nekolik stranek driv. Je to automaticka funkce, ktera v registrech jde vypnout, nebo nastavit jinou kritickou hodnotu RAM.
Martin Ráž Hoch (1832)|10.8.2008 10:30
Aha, měl jsem za to, že tam autokill zakázaný je, ale asi jsem tuto hodnotu vypustil, když jsem měnil na novější verzi aplikace. Napravím.
fleris (31)|10.8.2008 16:49
Autokill
Na to nastaveni v registrech jsem opravdu zapomel, i kdyz toto forum pravidelne procitam. Na svoji obhajobu musim ale dodat, ze i po nastaveni autokill na 0 a restartu se romka chova stejne a nadale zabiji spustene aplikace, coz se mi opravdu nelibi...
jarousak (21)|10.8.2008 18:10
...trošku OT, ale všimnul jsem si nového radia u MRH, jaké jsou zkušenosti...??? Díky
Martin Ráž Hoch (1832)|11.8.2008 01:58
Radio je fajne, jede docela špičkově rychle a je reaktivní, ale není tak nové...

MRH 9.0 je pomalu tu;) - asi poslední dílo pro HTC Hermes, už si brousím zuby na Raphaela;)
PABO_ce4you (19)|11.8.2008 13:13
....trochu OT.Zdá se mi, že MRH 8.4 Sun + Radio 1.56.70.11 má velkou spotřebu energie.Znáte někdo radio, které víc šetří energii z baterie?:?:
Martin Ráž Hoch (1832)|12.8.2008 17:35
Tak už se tam hrne MRH 9.0 Valerian, moje poslední dílo pro HTC Hermes. Zítra ho prodávám;) a těším se na Raphaela:)

End is near!
PABO_ce4you (19)|13.8.2008 07:59
to MRH-Raphael bude v pátek a MRH 9.0 bude kdy?:)