Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

fleris (31)|21.7.2008 10:07
[QUOTE="MRH"]No já se z toho pos... jdu vařit:)[/QUOTE]
Super, nahrál jsem si do \windowsu to .dll a naráz mám opět ukazatel baterie, který mi neustále ukazuje 100%.
Takže se těším na opravný patch ve formě MRH 8.0 Summer Huriccane :D
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 10:08
No, název ještě nemám, ale ROMku už ano:)... jdu testovat a nechat se inspirovat;)
jarousak (21)|21.7.2008 11:01
děláš si srandu? v životě jsem neflashoval 3x během jednoho týdne, teď jsi začal vařit ROMky podle mého gusta a ze mě je maniak! :sarcastic:

S M A Z A T ! ! !
Piercy (18)|21.7.2008 11:20
a to som včera konečne doladil 7.0 ktorú som konečne flash-ol po 5.7 lebo vždy keď som stiahol novú romku tak vyšla ďalšia :) V 7.0 som už veril ;)

No nič - aspoň to mám nacvičené na nový flash :)

PS: MRH o light verzii vôbec neuvažuješ?

ZMAZAŤ
Jopo_ce4you (3)|21.7.2008 13:23
Neviem ci len u mna je problem ale ked vypnem v comm manageri WLAN tak mi zostane v status bare kde je ukazovatel signalu ikona hladania wifiny, vyriesi to az zapnutie flight modu a zapnutie phone :?
nie je to ziadna zasadna chyba, myslim iba kozmeticka chybicka
peter.nr (501)|21.7.2008 13:26
U mňa sa to chová korektne.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 13:58
[QUOTE="Piercy"]a to som včera konečne doladil 7.0 ktorú som konečne flash-ol po 5.7 lebo vždy keď som stiahol novú romku tak vyšla ďalšia :) V 7.0 som už veril ;)

No nič - aspoň to mám nacvičené na nový flash :)

PS: MRH o light verzii vôbec neuvažuješ?

ZMAZAŤ[/QUOTE]Ne, proto jsou nadbytečné aplikace odinstalovatelné.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 15:39
[QUOTE="peter.nr"]"Ported XIP build 20270 from Kaiser" - znamená to, že by to malo mať Big Storage?
[/QUOTE]Ne, to právě znamená, že to má originální XIP, tj. non BS.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 15:53
MRH 8.1 Sun Shower

- Předěláno na Windows Mobile v6.1 build 20270.1.0.0 portaci z HTC Kaiser - stabilní jádro bez BS
- XIP build 19960 z HTC Kaiser zahrnut
- Odebráno SQM
- Přidán IrDA stack
- Přidán .Net 3.5 framework
- Opraven poškozený battery meter v liště
- Přidána možnost zakázání Enlarge Start Menu do Advanced Config
- Opraven problém s SDAutoRun pro User Customization
- N2A Patch pro HTC Home
- Další drobné úpravy atp.

Download a informace na první straně tohoto vlákna
papik.i (171)|21.7.2008 16:23
MRH...děkuji ti za mou prosbu viz HTC Start Large Menu:yes:

Co jsem začal flashovat tvé ROM mám své PDA neustále v nepořádku :dead: neboť tvá reakce na okolí je sqwělá:O a vaříš ROM rychleji než kterýkoliv jiný kuchař, já pak nestíhám dělat nic jiného než nastavovat vše možné i nemožné v Tytnovi...už si toho fšimla i manželka a říkala, že letos v dubnu mělo stát před oltářem se mnou mé PDA v šatech místo ní:D

Co se týče toho Géčka v liště, tak ten problém se mi také objevil, ale u ROMky CRCs Release 12.3...neukazovalo to prostě nic.

No nic, schovám fretky a jdu zase flashovat:)
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 16:29
Teď si dám trochu voraz, ale nevylučuji, že se nějaká ROM objeví;) - každopádně ne za tak brzo, jako tomu bylo teď.
papik.i (171)|21.7.2008 23:23
Tak zatím se mi vyskytl problém takový, že mi neukazuje ikonu pro úkoly v S2U2, ale jen číslo = počet úkolů...viz screen:

Dále mi s touto ROMkou nefunguje VJToogle Today:(
00289177_pc_capture1_GYx0.jpg
Martin Ráž Hoch (1832)|22.7.2008 09:01
Jo o tom problému s tasky vím, ale zatím jsem neřešil, to druhé mě ani nezajímá.
netino (185)|22.7.2008 09:06
Taka mala otazocka.Ako zmenim text v S2U2 slide to unlock??
Prosim o odpoved.
peter.nr (501)|22.7.2008 09:08
Ja neriešim S2U2. Hneď po flashnutí to odinštalovávam. Už som sa nabažil počiatočnej eufórie z iPhone-Like vzhľadu a inak mi to nič nové neprináša. Blokovať display nejakým posúvatkom nepotrebujem, všetky informácie mám aj tak v HTC Home, navyše to spomalí celé zariadenie - napr. pri prijímaní hovorov. Player je žrút pamäte (keďže používa Pocket Media Player), to radšej Audio Manager, alebo niečo podobné.

MRH: Vďaka za N2A patch na weather. AK som to správne pochopil, funguje to tak, že požiadavka na info o počasí neodchádza na pôvodný weather server, ale na N2A server, ktorý si info vyžiada z pôvodného, spracuje a vygeneruje XML, ktorý načíta HTC Weather. Len mi uniká podstata - prečo to nejde priamo z pôvodného servera.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.7.2008 09:35
To mi taky uniká a S2U2 je náhodou super - už jsem to tu popisoval proč a WMP je proti tomu sračk*.
papik.i (171)|22.7.2008 10:00
to netino: V registrech si najdeš toto \HKEY_CURRENT_USER\Software\A_C\S2U2 a v klíči S2UText si změníš text na cokoliv jiného.

Jj S2U2 a S2P společně je něco "esuzního";) Zrovna včera jsem kopíroval novou hudbu a i s obrázkama alb, ale furt mi nefunguje listování v albech, viz již někdo psal v diskuzi o S2P a taky vyšla nová verze tohoto přehrávače.

Ještě musím podotknout, že HTC Start Large Menu, když ho v AdvancedConfig vypnu, taxe opravdu vypne jen ve StartMenu a všude jinde zůstane:evil:
peter.nr (501)|22.7.2008 10:17
[QUOTE="MRH"]To mi taky uniká a S2U2 je náhodou super - už jsem to tu popisoval proč a WMP je proti tomu sračk*.[/QUOTE]

WMP - ja používam Audio Manager.

Aká informácia z S2U2 nie je tiež v HTC Home? Podľa mňa žiadna.

Ako používame Hermesa? Stlačíme Power a chceme čo najrýchlejšie spustiť nejakú aplikáciu - najčastejšie Kalendár, Úlohy, Poštu. Sú na to v zásade 4 možnosti:
1. Start Menu, Programs, ..., napr. Calendar ...
2. Start Menu, napr. Calendar ...
3. Napr. Button 1 ...
3. Action, napr. New Appointment ...
(usporiadané od najzdĺhavejšieho po najrýchlejší spôsob - s miernymi odchýlkami)

Čo ak tam máme S2U2? Pribudne nám ešte jeden krok - ukončiť S2U2 - slide prstom alebo DPAD-om.

Tzn. jeden zbytočný krok navyše. Nie všetko, čo má iPhone je super. :-) Ale ako sa u nás hovorí - proti gustu žiaden dišputát. :))

EDIT: To už skôr SPB Shell Mobile - plnohodnotne nahradí Home a v niektorých veciach ho predbehne komfortom ovládania. Navyše nové skiny sú fakt super. Nerobím reklamu, sám mám teraz Home. :)
fleris (31)|22.7.2008 10:39
to peter.nr

Primárně je určena S2U2 aplikace jako náhrada keylocku.
To znamená, že když nechtěně zmáčkneš power nebo ti přijde např. smska, tak každý další dotyk displeje, tlačítka, je v podstatě spuštění nějaké aplikace. Proto je tam ten krok navíc, aby si odemkl zařízení a udělal co potřebuješ. To, že to je propojený s S2P je jen bonus. Navíc umí ukazovat základní informace v zamknutém stavu i to za jak dlouho ti bude zvonit budík :))
FatalError (0)|22.7.2008 11:35
Mám dotaz k MRH 8.1 Sun Shower, zdá se mi že tam není jak nastavit Hlavní dvě tlačítka na displeji (defaultně Action a Contacts) stáhnul sem si jinej program na kontakty a chtěl bych to nahradit..:?
peter.nr (501)|22.7.2008 12:04
FatalError: Advanced Config

Fleris: Presne, ako píšeš. Lepšie sa to napísať nedalo. Keďže som ale keylock nikdy nevyužíval, ani toto nepotrebujem. Ešte sa mi nikdy nestalo, že by som Hermesa omylom zapol, alebo rovno spustil nejakú aplikáciu. Skôr ma trápi, že pri telefonovaní niekedy uchom stlačím button 1 alebo 2 a potom mi HButton pospúšťa všetko možné :D .
gulii (140)|22.7.2008 12:31
Ještě bych přejmenoval název tohoto vlákna na new verzi :) /pokud to samozřejmě nemá své opodstatnění :)

S m a z a t
papik.i (171)|22.7.2008 14:25
Tak z velikostí písma jsem si poradil cestou registrů...
Ale na zmizení spodní lišty se soft klávesami jsem asi krátký, zkoušel jsem už dvě ulititky VJToogle Today a dcinobar, ale ty prostě z touhle ROMkou "nendou":dead:
Nevíte náhodou jak to v registrech upravit, jestli to teda jde.
hall80 (51)|22.7.2008 14:31
Já to měním přes SPB MShell, ale ještě jsem tuto versi neflashoval - pač vždycky po stažení nové rom a přípravě na přeinstal vydal MRH novou :D .. čeká mě to asi dneska večír, tak pak dám vědět, jestli to přes SPB jde nebo ne (do teď to šlo).
PS: zase otravuji, ale nezkoušel jste někdo ten PocketM player na te poslední MRH ROMce?..jen jestli jde,no:oops:
Piercy (18)|22.7.2008 19:52
peter: to s tým uchom robím aj ja :)

BTW - používate niekto BT stereo slúchadlá cez A2DP? Plánujem si jedny kúpiť, tak by som rád vedel ako fungujú s touto romkou.
WAV_ce4you (42)|22.7.2008 22:18
[QUOTE="peter.nr"]
Aká informácia z S2U2 nie je tiež v HTC Home? Podľa mňa žiadna.
Čo ak tam máme S2U2? Pribudne nám ešte jeden krok - ukončiť S2U2 - slide prstom alebo DPAD-om.
Tzn. jeden zbytočný krok navyše. Nie všetko, čo má iPhone je super. :-) Ale ako sa u nás hovorí - proti gustu žiaden dišputát. :))
EDIT: To už skôr SPB Shell Mobile - plnohodnotne nahradí Home a v niektorých veciach ho predbehne komfortom ovládania. Navyše nové skiny sú fakt super. Nerobím reklamu, sám mám teraz Home. :) [/QUOTE]

Pod tohle se také podepíšu. Taky stůčko vždy ihned poflashi ihned odinstaluju. Stejně jak ty mám raději rychlost než vzhled. Ale zároveň chápu různorodost potřeb druhých.

Zároveň bych rád vyzvěděl zda se někomu taky u všech verzí WM.6.1 občas nezobrazí volající. Dělá mi to jen občas a nepravidelně po softresu je zas vše ok. Čím to může být?
papik.i (171)|23.7.2008 09:28
Taxe mi vyskytla další závada, nejde mi vybrat víc SMS např. při mazání. Jsem byl zvyklý vždycky jet stylusem dolů a vybrat si požadované SMS a teď to "nende"...
Delá to jen mě?
netino (185)|23.7.2008 09:33
No sms moc nostavam.Ale pri mailoch mi to robi a to ma troska stve lebo denne dostava cca 150 mailov a z nich 50 je dolezitich tak menej.To znamena ze tych 50 by som rad zmazal ale po jednom sa mi to nechce robit
Piercy (18)|23.7.2008 11:53
Páni objavil som malý problém.. spozoroval som to aj pri verzii 7.0 aj 8.1.
Ide o to že ak v advancedconfig nastavím automatické odpojovanie dátového spojenia (zvyčajne na 5min) tak sa mi to odpája instantne po pripojení.

Aby sa to dalo pochopiť uvediem príklad:
Otvorím operamini kliknem na bookmark - začne sa pripájať - pripojí sa - načíta stránku - odpojí sa - kliknem na odkaz znova sa začne pripájať.... atď

Je to neskutočne otravné a preto som to vypol, avšak na to automatické odpojenie som si strašne zvykol a teraz zabúdam odpájať dátové spojenie.

Máte predstavu v čom by to mohlo byť?

A tak isto som spozoroval problém s 10s backlight-om. Aj keď ho nastavím na minútu tak sa mi tak raz za deň prestaví znova na 10s. Ešte som neprišiel na to pri ktorej operácií sa to prestavuje - keď zistím dám vedieť.

Ak by ste vedeli ako vyriešiť ktorýkoľvek z týchto problémov, budem veľmi vďačný.

Ivan
RDol (6)|23.7.2008 19:07
Urcite stupidni, ba mozna zacatecnicky dotaz. Projizdim poctive tyto stranky, ale odpoved nevidim - nebo jsem slepej. Upgradnul jsem ze starsiho K's ROM Final na MRH 8.1. Kdyz restartuji telefon, nabehne mi obrazovka pro zadani PINu jen na par sekund a hned pote se prepne hlavni obrazovka s HTC Home. Pokud si dobre pamatuji, tak u vsech ne-WM6.1, ktere jsem mel, zustala viset obrazovka pro zadani PIN a mohl jsem ji volitelne uzavrit.

Nyni mi vsak zmizi automaticky. To je by-design ve WM6.1, feature v MRH8.1 nebo problem ciste jen a pouze u mne?

Diky,

RD
papik.i (171)|23.7.2008 19:53
S tím PINem mi to dělá taky, ale toto neřeším.

A ten backlight v AdvancedConfig mi taky nefunguje, ale malichernosti mě netrápí :))

Píšu to jen proto, abyste věděli, že problém není jen u vás.

Nic proti práci MRH, ta je opravdu nedocenená;), ale taky mi nefunguje ukazování nové SMS na today v SPB Diary, v předešlých a jiných ROMkách to vždy šlo.
Martin Ráž Hoch (1832)|24.7.2008 11:46
MRH 8.2 Sun Shower

- Zvýšena stabilita ROM - opraveno mizení vrchní lišty
- Plno oprav, zlepšení a tweaků
- Download a informace na 1 straně
netino (185)|24.7.2008 11:48
Uz ma picne kazdy den si pomaly flashujem Hermesa.
Ale stale a stale k lepsiemu.
Asi ostanem u 8,2
Ktoru naflasujem vecer.
peter.nr (501)|24.7.2008 11:50
[QUOTE="MRH"]MRH 8.2 Sun Shower
- Zvýšena stabilita ROM - opraveno mizení vrchní lišty
[/QUOTE]

??? Mne nič nemizne. :))
Martin Ráž Hoch (1832)|24.7.2008 11:50
Mě zatím šlape docela v pohodičce, čeká mě další dovolená, takže tak...
Martin Ráž Hoch (1832)|24.7.2008 11:51
[QUOTE="peter.nr"]??? Mne nič nemizne. :))[/QUOTE]A ono mizlo:) - mě alespoň ano a některým také.
gulii (140)|24.7.2008 21:23
díky MRH za 8.2ku :sarcastic: přijde mi lepší, než předchozí verze a o dost... nemám už toliká bugů... (ta horní lišta, náhodné přepínání písniček ve WMP, bílá obrazovka v nabídce nepř. hovorů)... :oops: Ale hlavně... posunul jsem se při flashování zase o kus dál. Kompletně jsem nahrál ROMku i se vším nastavením na houbách :)

S m a z a t
papik.i (171)|24.7.2008 23:01
A heleme se, přijdu z práce a je tu zas nová ROMka;) Manželku jsem uložil, tak můžu flešovat...Taky mi nic nemizelo. Přes den jsem v práci testoval CRC_r12.5...je fajn, ale na to, že nemá v sobě skoro žádné programy tak paměťově je na tom stejně jak SunShower předešlá, takž jdu na další test...

Už jen zítra noční a taky mě čeká dovolená, doufám že slunná něco jako SunShower:D
peter.nr (501)|24.7.2008 23:29
[QUOTE="MRH"]MRH 8.2 Sun Shower

- Zvýšena stabilita ROM - opraveno mizení vrchní lišty
- Plno oprav, zlepšení a tweaků
- Download a informace na 1 straně[/QUOTE]

Tak mi napadá, MRH, nemusíš byť tak veľmi stručný pri popise zmien. Plno oprav - môžeš byť konkrétnejší? Lebo napr. miznutie vrchnej lišty mňa konkrétne netrápi. V čom je teda prínos oproti predchádzajúcej verzii?
Lebo nechcem, aby sa mojím novým fetišom stalo denné flashovanie nových verzií MRH ROM. :))
Martin Ráž Hoch (1832)|25.7.2008 07:49
[QUOTE="peter.nr"]Tak mi napadá, MRH, nemusíš byť tak veľmi stručný pri popise zmien. Plno oprav - môžeš byť konkrétnejší? Lebo napr. miznutie vrchnej lišty mňa konkrétne netrápi. V čom je teda prínos oproti predchádzajúcej verzii?
Lebo nechcem, aby sa mojím novým fetišom stalo denné flashovanie nových verzií MRH ROM. :)) [/QUOTE]Nebudu to hlouběji rozvádět, těch změn je mezi každým releasem dost, protože si to tak podrobně nepíšu a rozhodně by nebylo přínosem informovat o každém registrovém tweaku atp.
colin_ce4you (28)|26.7.2008 07:54
Zdravim vsetkych flashovatelov a hlavne autora MRH .
Najprv podakujem za slusnu ROM-ku a za gigantsku pracu ,ktoru s tym mate , aby ste udrzali pri zivote nase , priznajme si otvorene , uz pomerne "stare sunky" :) .
Teraz k veci . Pre tych , co uvazuju o flashi tejto ROM-ky jedna doplnujuca informacia . Udaj o volnej RAM pamate , ktory je uvedeny na prvej strane je sice spravny (24.33 MB) , ale treba povedat , ze len po odinstlovani vsetkych volitelnych programov .
Dalej by som poprosi autora o info aku Pagepool ma tato MRH 8.2 Sun Shower ?
A na zver jeden maly bugik :) , po softresete sa mi neobjavi v lavom hornom rohu vedla START ikonka- farebny stvorcek . Ked tam tapnem stylusom po prazdnom mieste tak sa objavi .
Martin Ráž Hoch (1832)|26.7.2008 09:25
[QUOTE="colin"]Zdravim vsetkych flashovatelov a hlavne autora MRH .
Najprv podakujem za slusnu ROM-ku a za gigantsku pracu ,ktoru s tym mate , aby ste udrzali pri zivote nase , priznajme si otvorene , uz pomerne "stare sunky" :) .
Teraz k veci . Pre tych , co uvazuju o flashi tejto ROM-ky jedna doplnujuca informacia . Udaj o volnej RAM pamate , ktory je uvedeny na prvej strane je sice spravny (24.33 MB) , ale treba povedat , ze len po odinstlovani vsetkych volitelnych programov .
Dalej by som poprosi autora o info aku Pagepool ma tato MRH 8.2 Sun Shower ?
A na zver jeden maly bugik :) , po softresete sa mi neobjavi v lavom hornom rohu vedla START ikonka- farebny stvorcek . Ked tam tapnem stylusom po prazdnom mieste tak sa objavi .[/QUOTE]V případě RAM hodnot se nejedná o mystifikaci, ale spíš o to, že jsem líný a zapomnětlivý. Pokaždé se zapomenu na tyto hodnoty podívat a přepsat je, takže tohle je nějaký historický údaj. Budu rád, když mi opíšete hodnoty hned po flashi, abych to mohl úvést do pořádku, protože HR kvůli tomu dělat nebudu.

PagePool je 6 MB, standardní MS nastavení - pravděpodobně nejlepší poměr výkon / stabilita.

Ad bug - jedná se spíš o specifikum tohoto buildu, než sestavení ROM, takže s tím moc neudělám.
colin_ce4you (28)|26.7.2008 13:41
Fajn , dakujem za odpoved . S tym PagePool-om suhlasim , skutocne aj u mna su najlepsie skusenosti s PP 6 MB .
Martin Ráž Hoch (1832)|28.7.2008 23:32
Alternativní mirror pro stáhnutí 8.2 ROM

Někteří zahraniční kolegové se nemohou dostat na 4shared, tak jsem přidal další možnosti stáhntí.

http://www.asapload.com/136561
peter.nr (501)|29.7.2008 08:19
Tak vrchná lišta zmizla aj mne. A pomohol až SR. Okrem toho mi včera nejak začala vypadávať GSM časť. Keď som niekomu volal, tak som sa buď nedovolal, alebo hovor bol prerušený po pár sekundách. Podobne s príchodzími hovormi. Ale na druhej strane, možno to bol problém u operátora. Večer to už totiž nerobilo a ani dnes ráno.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.7.2008 11:44
U jaké verze ROM?
peter.nr (501)|29.7.2008 13:35
8.1.
Dnes som flashol 8.2.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.7.2008 15:44
Tak tam by mělo být opraveno. Osobně jsem s 8.2 zatím dělal všelijaké kousky a zatím drží!
Piercy (18)|29.7.2008 19:55
súhlasím - 8.2 zatiaľ výborne slúži...ani žiadne drobnosti neotravujú... Ďakujeme
Martin Ráž Hoch (1832)|30.7.2008 08:22
Řešení problému s dobou expirace podsvětlení

Problém: Nelze změnit dobu podsvětlení displaye - stále se nastavuje na 10 sekund.

Řešení:
Smažte tento registrový adresář[CODE]\HKCU\ControlPanel\Backlight\LockLevel[/CODE]