Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

Martin Ráž Hoch (1832)|17.7.2008 02:03
[QUOTE="Jameson"]Teda páni, ja sa vrátim po dlhšej dobe a tu sú zmeny, MRH, kam sa ti podel ten roztodivný zelený okatý pišišvor z Marsu? Pozerám ako baran na zbíjačku, že kto to tu čo vypisuje, dáke podivné anonymné indivíduum... Ale iné som chcel: je v connection setup podpora pre slovenských operátorov? Nie že by na tom nejako extra záležalo, ale už som dostatočne namotaný na WM6.1 a desím sa tehličku po - koľko to je, pol roka? rok? - dosť dlhej dobe opäť kompletne prekonfigurovávať... :dead: Vopred díky za info![/QUOTE]No jo no, nemáš být takovou dobu pryč;) Jaké anonymní individuum? To je můj kravaťáček:), mimozemšťan už s dobou ztratil na kvalitě a tak jsem tam vrznul tohle. Je čas dospět:D

Connection Setup by podporu pro operátory měl mít, ale záleží na provisioning db. Moc tenhle SW nepoužívám.
Lexnb (4)|17.7.2008 10:05
Ahoj, zdravim vás všechny, jsem tu poprvé přihlášený i přes to, že čtu příspěvky už víc než rok. Ale zatim nějak nebyl důvod se na nic ptát a všechno jsem nějak našel. Nové rom od MRH jsou bomba, ale od doby co jsem odešel od WM 5 my připadá, že jsou hovory stašně tiché. Hlasitost mam na maximum, ale když je trošku víc hluk tak skoro neslyšim, co mi někdo povídá. A vzhledem k tomu, že jsem teď na poměrně hlučné stavbě začíná mě to trošku pálit. Tak nevim jestli jsem jenom špatně hledal a nebo jestli se to děje jenom mě. Dík za jakoukoliv radu. Jinak všem díky za tuhle diskusi.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.7.2008 10:06
Lexnb (4)|17.7.2008 10:29
Díky moc, jsem v práci a zapoměl jsem si kabel, tak zkusim až večír.
Lexnb (4)|17.7.2008 18:52
Tak jsem nainstaloval, spustil, proběhlo nějaké nastavení, telefon se restartoval, ale žádná změna. Zkusil jsem ještě pročistit uši, ale ani tam chyba asi nebude. Tak nevim jak dál. Napadlo by někoho něco? Díky
WAV_ce4you (42)|17.7.2008 21:42
[QUOTE="peter.nr"]Hmmm ... Ešteže si mi to pripomenul:

MRH, ja sa tiež prihováram za návrat toho zeleného "pišišvora". :)) [/QUOTE]

CHCEME ZPĚT NAŠEHO OBLÍBENÉHO ZELENÉHO PIŠIŠVORA !!!
papik.i (171)|17.7.2008 22:17
Chtěl bych normální velikost fontu v systému, zkoušel jsem to podle tohoto návodu, ale nepovedlo se. Je tady někdo kdo mi qwalitně poradí?
Martin Ráž Hoch (1832)|17.7.2008 22:56
[QUOTE="WAV"]CHCEME ZPĚT NAŠEHO OBLÍBENÉHO ZELENÉHO PIŠIŠVORA !!![/QUOTE]Tak jo, tak jo, máte ho zpátky;)
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 01:49
MRH 7.0 Summer Breeze

- Převařeno na WM 6.1 Build 19960 portaci z HTC Raphael
- Originální XIP
- Odebráno SQM
- Přidán IrDA stack a .NET FrameWork
- Další drobné změny a vylepšení
peter.nr (501)|18.7.2008 02:00
Díky za pišišvora. :)
Vidím, že tých verzií ROM pribúda. :)
peter.nr (501)|18.7.2008 02:02
Mám takú otázočku - čo je XIP?
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 09:24
[QUOTE="peter.nr"]Díky za pišišvora. :) [/QUOTE]Víš jak dlouho mi trvalo, než jsem ho našel?! :D
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 09:27
[QUOTE="peter.nr"]Mám takú otázočku - čo je XIP?[/QUOTE]XIP je část ROM, kde jsou uloženy systémové soubory. Prakticky se to využívá jen při flashi. Právě změnou XIP, jak to chápu já, docílíte big storage.
ezopp (1)|18.7.2008 09:38
Ahoj, tak jsem dnes poprvé flashnul ale zjistil jsem že mi nefaká fotoaparát, ale proč? Je to špatnou verzí sw? :?:
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 09:39
Mě normálně jede
hall80 (51)|18.7.2008 09:50
K tomu fotoaparátu - já s ním mám víceméně problémy pořád :(.Je to nejspíš způsobenou chybou při kódování JPG obrázku, protože když si trošku poladíte nastavení ostrosti,kvylity a barev, tak vás nenechá vyfotit nic, kde je něco přesvíceno.Třebas někoho, kdo stojí lehce ve stínu a za ním je osvícená budova sluníčkem. Vyfotí, uloží hrozně rychle a ukáže v náhledu šedý čtverec místo fotky a fotka (soubor) má cca 65kb..
Pokud si nastavíte pouze třeba kvylitu na superfine a nehnete mu s ostrostí a saturací atd, tak "většinou" fotku vyfotí.
Foťákem jako takovím to není,protože když jsem si ho poničil,dali mi celý modul nový (za 1800kč :( ).
Na WM5 to dělalo hrozně, na WM6 už moc ne. Hezké je, že osvětlený předmět nejde vyfotit,ale když si skloníte tel k nohám, tak vám je vyfotí :-D..proto usuzuju na chybu v JPEG - někde něco přeteče při coodingu :(

To jen k foťáku. Jinak mi na 5.7 i 6.1 MRH foťáček fungoval :)
hall80 (51)|18.7.2008 09:53
kura tolikrát jsem zmačkl "y" místo "a" !! pardon :). Jinak můj TyTN je od Vodafone 1650..je možné že to na "nebrandovaných" TyTNech nedělá..ale pak nevím, v čem by byla chyba :?
Zdenek Malinsky (9781)|18.7.2008 10:02
.....a přitom stačilo jen kliknout na tlačítko upravit, chyby si opravit a zbylou otázku dopsat. ;)
peter.nr (501)|18.7.2008 12:34
Foťák: mne chodí OK.

Zdenek: Moja reč. Veď na to tam tie tlačítka sú.

MRH: Po zapojení na nabíjačku, resp. na notebook sa zafarbí ukazovateľ stavu batérie na červeno a ukazuje 1%. :?
fleris (31)|18.7.2008 12:48
Na ten problém s 1% už upozorňoval někdo na XDA, MRH doporučil nahrát si tam jiný ukazatel baterie. Já sem ale našel jen ukazatele stavu jen po 10%. Kdyby mi někdo zručnější poslal odkaz na CABík s ukazatelem po 1% byl bych vděčen. :cool:
peter.nr (501)|18.7.2008 12:52
No môžem si tam dať VBG, ale o tom sa zmienil práve MRH, že je zbytočný, že stačí ten default.
netino (185)|18.7.2008 16:41
MRH prestan kto ma kazdy den flesovat NEW ROM.
Samozrejme ze neostanem u starej.Stve ma tam par drobnosti tak skusim 7 a ak sa mi nebude lubit "bude ma stvat"
tak sa vratim 6,3.
netino (185)|18.7.2008 16:55
Ako mozem predlzit cas nez sa mi spusti S2U2.
Dost ma to stve ale po par sekundach necinosti mam pocit ze 10 sec. sa spusti automaticki S2U2.
Dost to stve ked napriklad otvaram neaku vetcsi subor vo worde.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 16:55
Kromě toho ukazatele baterie, který mimo nabíječku funguje ok, je to super ROMka;)

Tenhle build se mi docela dost líbí.
netino (185)|18.7.2008 18:57
Da mi niekto link na cab VBG?
Dakujem Ta ikona ze 1 percent bateria ma dovadza o sialenstva.
Mechy (19)|18.7.2008 20:17
Je to ještě nutný flashovat přes kabel a přes origoš ROM? Už s 6.7 jsem nějak bojoval a 7 tam přes kabel nemohu dostat vůbec :( S karty to jde, jen se bojím aby to nezlobilo...
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 22:09
[QUOTE="netino"]Ako mozem predlzit cas nez sa mi spusti S2U2.
Dost ma to stve ale po par sekundach necinosti mam pocit ze 10 sec. sa spusti automaticki S2U2.
Dost to stve ked napriklad otvaram neaku vetcsi subor vo worde.[/QUOTE]S2U2 má normálně konfigurační nástroj, kde si nastavíš, co se Ti zlíbí!
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 22:11
[QUOTE="netino"]Da mi niekto link na cab VBG?
Dakujem Ta ikona ze 1 percent bateria ma dovadza o sialestva.[/QUOTE]V čem je to takový problém? Když nabíjím, tak mě moc nezajímá stav baterie a navíc mnohem víc mi vyhovuje při nabíjení ukazatel v S2U2.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.7.2008 23:48
Stabilní tak i onak[QUOTE="Mechy"]Je to ještě nutný flashovat přes kabel a přes origoš ROM? Už s 6.7 jsem nějak bojoval a 7 tam přes kabel nemohu dostat vůbec :( S karty to jde, jen se bojím aby to nezlobilo...[/QUOTE]ROM je založena na stabilním základu, takže je jedno jak flashnete, bude fungovat tak i tak.
fleris (31)|19.7.2008 09:02
MRH 7.0
Tak se mi stala 2x nemila vec. Prisla smska a ja to zjistil jen nahodou. Dival jsem se na nastaveni zvuku a mel jsem vsechny udalosti vypnute, pritom sem nastavoval smsky a upominky. Po znovunastaveni se po case zase zvuky vypnuly. Nevim ktera udalost to dela. Mate s tim taky nejakou zkusenost?

edit: prave se mi to stalo po 3... z toho mi vyslo jedine a to se i potvrdilo, ze za to muze nova Opera Mobile 9.5beta stazena z oficialnich stranek Opery. Takze, navrat k Opera mini, skoda.
netino (185)|19.7.2008 09:31
Ospravedlnujem sa nevedel som ze ten bug s indikatorom baterie je len pocas nabijania.Ja som myslel ze to robi stale.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.7.2008 09:53
Kdyby to dělalo pořád, tak je to z mého hlediska chyba závažnosti B, což by asi vedlo k nové sub-verzi. Takhle to ale je ok, protože po dobu nabíjení mi je stejně úroveň nabití k ničemu, protože stejně Hermes odpojím tak i tak. Jinak ale v kanceláři v kolíbce se mi opravdu moc líbí S2U2, protože pohybující se velká baterie na pozadí v průběhu napájení je epesní;)
gulii (140)|19.7.2008 10:42
[QUOTE="fleris"]MRH 7.0
Tak se mi stala 2x nemila vec. Prisla smska a ja to zjistil jen nahodou. Dival jsem se na nastaveni zvuku a mel jsem vsechny udalosti vypnute, pritom sem nastavoval smsky a upominky. Po znovunastaveni se po case zase zvuky vypnuly. Nevim ktera udalost to dela. Mate s tim taky nejakou zkusenost?

edit: prave se mi to stalo po 3... z toho mi vyslo jedine a to se i potvrdilo, ze za to muze nova Opera Mobile 9.5beta stazena z oficialnich stranek Opery. Takze, navrat k Opera mini, skoda.[/QUOTE]

To samé se mi děje u vere 6.5... někdy když přijde doručenka a já si ji přečtu a následně smažu, stále svítí notifikace a poté, když mi přijde další sms, tak telefon nezazvoní ani nezavybruje... Celkem mě to štve... a pomůže jen restart. Avška u verze 6.3 to chodilo naprosto v normálu... a to jsem tam měl taky nainstalovanou operu 9.5 :sarcastic: proto jsem se chtěl zeptat, zda new ROM řeší tento "problém" či nikoliv... To, že by to mělo spojitost s Operou mě opravdu nenapadlo, ale je to jediná aplikace, kterou jsem byl nucen doinstalovat... takže je to možné...
peter.nr (501)|19.7.2008 10:55
Fleris:
Tú najnovšiu Operu som inštaloval včera, takže ešte s ňou nemám skúsenosti v tomto smere. Dve veci som si však už všimol: Problémy s diakritikou - nedajú sa napísať SK a CZ znaky cez HW klávesnicu, a potom divná citlivosť pri klikaní na linky - ak kliknem krátko, nespraví nič, ak kliknem trochu dlhšie, dá mi kontextovú ponuku. :(
fleris (31)|20.7.2008 12:12
Peter.nr, gulii: Opera mobile 9.5beta
Zkuste si jednoduchou věc. Stačí se po prohlížení webu novou Operou mrknout na nastavení zvuku událostí. U mě bylo všechno vypnuté. Dělalo mi to i u MRH 6.5
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 13:41
Opera 9.5 je sice super, ale přijde mi to dost pomalé oproti Operě Mini... máte někdo srovnání - tohle je spíš OT, abych si utřídil názory.
papik.i (171)|20.7.2008 20:36
jj souhlasím s tebou...Operu 9.5 jsem si vyzkoušel, líbilo se mi její prostředí, ale byla mnohem náročnější na paměť samotný soubor byl taky mnohem větší, takže vesele používám Operu mini a myslím si, že lepší prohlížeč není, sám používám i Operu na desktopu několik let a nedokážu si představit, že by se vracel k Explorerovi nebo jinému prohlížeči.
Opravdu Opera mini je svižnější oproti Opeře 9.5.

MRH mám na tebe takovou malou prosbu jestli je možné v následující ROMce, kterou již třeba chystáš, nějak udělat abych se mohl jednoduše zbavit HTC Start Large Menu, kterýn je integrován opravdu všude, to je snad to jediné co se mi na tvé ROMce nelíbí ...díky za vstřícnost, odpověď či radu jaxe toho zbavit;)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 20:52
HTC Large Start Menu - zakázání

Teď jsem to na rychlo vytáhl z nějakého registru, ale mělo by to v zásadě jet.

[CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\EnlargeMenu
"Enable"=dword:00000001[/CODE]

V ROM to měnit nehodlám, mě osobně velká menu (všechna) sedí, protože nemusím tapat moc přesně a stačí mi na to moje velká pazoura. Je to přehledné a navíc jsem bohužel někde propil CPL soubor pro rozšíření v Control Panelu. Jinak ale pokud bude fungovat, nemám rozhodně problém přidat do Advanced Config jako volitelnou položku, což ostatně můžeš udělat i Ty;)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 20:57
MRH 7.0 Summer Breeze - opravený ukazatel baterie

Opravil jsem v ROM ten zatrolený ukazatel baterie, ale nebudu kvůli tomu vyvolávat sub-verzi. Myslím, že pro současné uživatele to nemá cenu a pokud chcete chybný ukazatel opravit - jen nahrajte přiložený soubor phcanOverbmp.dll do adresáře /Windows.
peter.nr (501)|20.7.2008 21:25
Opera Mini:

Je možné v Opere Mini vybrať text a skopírovať ho niekam inam (Copy/Paste)? Ak áno, nič iné nepotrebujem. Len som zatiaľ na to neprišiel a pre mňa je to zásadná vec.
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 21:30
Opera Mini - copy & paste

Právě že není a je to největší bolest Opery Mini - už se na tom pracuje, ale pokud vím, tak (MRH myslí za chodu a tak během dokončení myšlenky již nalezl řešení)... MortScript by to měl umět - to je moje paralelní myšlenka, která se vkradla do mého předchozího uvažování a vlastně tak dala impuls k vyřešení problému:D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=384271

Nemám moc čas to teď studovat, ale jestli to pojede, tak dej vědět a já jdu hned do toho;)

EDIT: Sakra, to vypadá moc dobře, když jsem to tak zběžně prolétl... jak to, že to ještě nemám?
protiva (3)|20.7.2008 21:52
Nejřív musím poděkovat MRHovi za skvělou práci! :yes: A pak jedna reklamace - v MRH 7.0 se nezobrazuje ikonku přítomnosti GPRS (nebo EDGE, 3G, prostě G, E nebo 3G). Data normálně fungují. Ve všech předchozích ROM no problem.

EDIT: Teď mě ještě napadlo navrhnout vylepšení toho, co už moc vylepšit nepotřebuje - kdyby byl v základu KeePass, MobipocketReader, čeština do TotalCommandera a HTC Album, nemusel bych už dělat vůbec nic :D :D Ale jak jsem psal o pár řádků výše, super práce! :yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 21:58
Zapni si za a) 3G - je možné, že je vypnuté v Comm Manageru, za b) v Advanced Config povol separátní ikonu pro HSPDA, za c) mě to normálně funguje. A pakliže to nefunguje i potom, tak je to opravdu bug.

Keepass je moc individuální, osobně používám také, ale doinstalovávám prostřednictví UC. HTC Album je přiloženo k ROM jako příklad UC - ta kráva má asi 8 MB, což je na prohlížeč fotek v hlavní paměti sakra moc. Mobipocket je také moc individuální.
protiva (3)|20.7.2008 22:26
Nestřílej posla špatných zpráv - všechno jsem udělal a pořád to nefachá. Vlastně kvůli tomu jsem se vrátil zpět k 6.5, ta se opravdu povedla ve všech ohledech, dokonce má i Windows Live Messenger, který jsem taky doinstalovával sólo ;)

Mě se na HTC Albu dětinsky líbí ta gesta k ovládání - patláním prstu po displeji zoomovat nebo otáčet, kdo by odolal :D
peter.nr (501)|20.7.2008 22:32
HTC Home Weather Patch:

Neviem, kde udělali soudruzi z HTC chybu, ale doteraz neopravili v Home chybu, kvôli ktorej nefunguje synchronizácia počasia v HTC Weather pre mestá, ktoré nie sú v pôvodnom súbore HH_0409_WeatherCities.xml.

Našťastie existuje riešenie: N2A Patch.

Ja tu prikladám patchnutý súbor HTChome.dll. Je potrebné ukončiť HTC Home (cez Settings/Personal/Today), skopírovať priložený súbor do adresára Windows (prepísať pôvodný), prípadne prepísať HH_0409_WeatherCities.xml s riadkom o vašom meste v adresári HTCHome (je možné kedykoľvek spraviť cez Advanced Config). Nakoniec naštartujte HTCHome (cez Settings/Personal/Today). To je všetko.

Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 22:44
Aha, vidíš, mě to vypadlo, v příští verzi (jestli nějaká bude) toto samozřejmě zahrnu do svého HTCHome cabu.
Martin Ráž Hoch (1832)|20.7.2008 22:46
[QUOTE="protiva"]Nestřílej posla špatných zpráv - všechno jsem udělal a pořád to nefachá. Vlastně kvůli tomu jsem se vrátil zpět k 6.5, ta se opravdu povedla ve všech ohledech, dokonce má i Windows Live Messenger, který jsem taky doinstalovával sólo ;)

Mě se na HTC Albu dětinsky líbí ta gesta k ovládání - patláním prstu po displeji zoomovat nebo otáčet, kdo by odolal :D [/QUOTE]Hele, ať koukám, jak koukám, tak vidím ikonu s dostupností "3G" (centrum Prahy), když vypnu 3G, tak "G" a prostě to jede. EDGE chytím leda ve Vršovicích a tam teď nepojedu:D

Fakt nevím, jak to děláš:)
Martin Ráž Hoch (1832)|21.7.2008 08:17
No já se z toho pos... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364216... ono mě to ovládá... jdu vařit:)
protiva (3)|21.7.2008 08:34
[QUOTE="MRH"]Hele, ať koukám, jak koukám, tak vidím ikonu s dostupností "3G" (centrum Prahy), když vypnu 3G, tak "G" a prostě to jede. EDGE chytím leda ve Vršovicích a tam teď nepojedu:D

Fakt nevím, jak to děláš:)[/QUOTE]

No, měl jsem problém flashnout 6.5 přes 6.3, musel jsem dát nejdřív poslední oficiální ROM pro TyTNa od HTC (tu z E-Clubu) a po ní jsem šel hned do 7.0. Ikonka G tam chyběla i po druhém flashnutí 7.0, vrátil jsem tam kvůli tomu 6.5 (nějak mě to znervózňovalo :D ). Nelam si s tím hlavu ;)
peter.nr (501)|21.7.2008 09:10
[QUOTE="MRH"]No já se z toho pos... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364216... ono mě to ovládá... jdu vařit:)[/QUOTE]

:D

"Ported XIP build 20270 from Kaiser" - znamená to, že by to malo mať Big Storage?