Vektorové vrstvy
Potřeboval bych poradit jak by šlo do Oziexplorer dostat do mapy vektorovou vrstvu (např. něčím zajímavé plochy) uloženou v shape formátu *.shp Problém je v tom že ta vrstva je uložená v S-JTSK. Tím pádem když ji načtu do Oziexplorer tak se to korektně nenačte. Neexistuje třeba nějaký program který by tu shape vrstvu přeuložil třeba do WGS-84? Ještě mám možnost tu vrstvu sehnat v *.dgn formátu (ale taky v S-JTSK), ale to už Ozi nenačte vůbec.
Soubor .SHP by měl být ve dvojici se souborem .PRJ který definuje použitou projekci.
Pokud si pamatuji, v Oziexploreru otevřete prázdnou mapu (Blank Map, autoscale).
Zadáte Import ESRI shape file.
Zvolíte "polylines and polygons".
Vyberete v dialogu soubor k importu.
V následujícím dialogu je třeba nastavit Position Format a Map Datum importovaného souboru (viz informace v PRJ).
V žádném případě není možné soubor konvertovat do WGS, dokud není načtený v Oziexploreru se správnými hodnotami projekce.
Určitě existují konverzní programy z S-JTSK do WGS pro vektorové soubory (GRASS atd.), tím by se to prohnalo před načtením do Ozi. Ale zkušenosti s tím nemám.
Pokud si pamatuji, v Oziexploreru otevřete prázdnou mapu (Blank Map, autoscale).
Zadáte Import ESRI shape file.
Zvolíte "polylines and polygons".
Vyberete v dialogu soubor k importu.
V následujícím dialogu je třeba nastavit Position Format a Map Datum importovaného souboru (viz informace v PRJ).
V žádném případě není možné soubor konvertovat do WGS, dokud není načtený v Oziexploreru se správnými hodnotami projekce.
Určitě existují konverzní programy z S-JTSK do WGS pro vektorové soubory (GRASS atd.), tím by se to prohnalo před načtením do Ozi. Ale zkušenosti s tím nemám.