Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s WiFi, kde lze hledat problém?

johnee_r (290)|6.3.2008 15:09
Zdravím,
občas se mi stane, že se mi ipaq nepřipojí do některé veřejné WiFi sítě. Třeba u nás v práci v přednáškovém sále je APčko vyloženě kvůli připojení notebooků k internetu apod. Síť je nezabezpečená, ale prostě se nepřipojím. Chvíli to zkouší a pak napíše, že to nejde. Nedá se předpokládat, že by v této síti byla nějaká filtrace na základě MAC adres apod, protože je to pro širokou veřejnost, která se tam vyskytuje, nejen pro zaměstnance.
Kde může být problém?
Díky

PS: Jinak mi WiFi funguje bez problémů.
lake_ce4you (48)|7.3.2008 09:50
Problém je myslím v tom, že ses napřed nezeptal administrátora. On zná vaši firemní síť a poradí ti mnohem lépe, než účastníci tohoto fóra.
U ostatních sítí: víš bezpečně, že jsou otevřené a nechráněné? Takových dnes už mnoho není.
Dalším důvodem neúspěchu může být fakt, že tvůj přístroj pasivně detekuje přítomnost sítě, ale má příliš slabý vysílací výkon pro zdárné připojení.
Dále: přístupové body 802.11g mohou být nakonfigurovány tak, že odmítají pomalejší zařízení podle standardu 802.11b. Jediné zařízení standardu "b" v "géčkové" síti totiž podstatně snižuje propustnost Access Pointu pro všechny připojené klienty.
xtonda (811)|7.3.2008 13:20
1. iPAQ 214 je G zařízení (předpokládám, že jde o něj)
2. iPAQ 214 má problém s některými AP, několik lidí nezávisle na sobě se nedokáže připojit na Belkin Pre-N router.
PhSnake (872)|7.3.2008 13:45
nie som si isty ale aj ked nie je siet zabezpecena mam taky pocit ze musis mat nastaveny spravny typ kodovania (WPA, WPA2....)
xtonda (811)|7.3.2008 14:26
Pokud jsem se připojoval do sítě, kterou iPAQ 214 sám nalezl a nabídl, tak si způsob zabezpečení i sám zdetekoval, zadal jsem jen klíč. Nebyly to ale žádné speciality jako certifikáty nebo Radius, jen klasické WEP a WPA s ručně zadávaným klíčem.
johnee_r (290)|7.3.2008 15:39
Bohužel nevím, kdo je administrátor sítě, je to jiný ústav, budu muset pátrat.
AP tam visí na zdi, takže slabý výkon bych nečekal, ukazuje mi to 4 čárky ze čtyřech.
weszter (231)|7.3.2008 19:58
no já mám FS N520, doma accespoint od US Robotics a funguju ok. pak jsem AP vyměnil za AP + ADSL modem dokupy (ani nevím značku, mám to za ledničkou :) ) a ejhle, ani prd. notebook ok, stolní pc ok, pda nic. tak používám AP+MODEM pouze jako modem a starý AP US Robotics jako AP. skoro mám dojem, že je moje pda rasista a s bílým US Roboticsem funguje, s barevným ne :mad:
Carabei (611)|8.3.2008 12:40
weszter: v tvem pripade asi pujde o nastaveni rizeni spotreby, pokud si to vypnes, tak se podle me pripojis naprosto bez problemu
weszter (231)|8.3.2008 18:34
to Carabei: řízením spotřeby to néni, tu mám vypnutou. US ROBOTICS OK, EDIMAX nic. síť najde, připojuje, ale nepřipojí... a nevim proč. klíče, zabezpečení atd. mám správně...
Carabei (611)|9.3.2008 13:03
tak zkus na chvili vypnout zabezpeceni, zjistis tak jestli je to tim
lake_ce4you (48)|9.3.2008 15:11
K řízení spotřeby:
Celkový režim spotřeby PDA se určitě nastavuje pomocí prostředků operačního systému. V tom nejspíš problém nebude.
Zaměřil bych se na řízení spotřeby *wifi karty*. Je třeba v nastavení WiFi vyhledat "Sleep Mode" či "Power Save Mode". Většinou je toto u mobilních zařízení povoleno, aby se maximálně šetřila energie. Mám ale zkušenost, že některé kombinace AP - klient si v tom vzájemně nerozumějí a výsledkem je odpojení klienta.
Stálo by za to nastavit Power Save Mode = OFF a zkusit zda se připojení podaří.
Carabei (611)|9.3.2008 21:19
coz jsem tu vlastne rikal, vzhledem k tomu ze mam take LOOXe, tak nastaveni je totozne